Kako ste završili u dijaspori?

Bosanci i Hercegovci širom svijeta

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Kako ste završili u dijaspori?

Post by Pasaga » 25 Sep 2016, 10:12

...i ja mu to rekoh...
..ovo je fina mogucnost,prilika...
...samo da se ne spandja sa kakvom,gluho bilo.... :D.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kako ste završili u dijaspori?

Post by storm » 25 Sep 2016, 10:15

Pasaga wrote:...i ja mu to rekoh...
..ovo je fina mogucnost,prilika...
...samo da se ne spandja sa kakvom,gluho bilo.... :D.
Onda ce zaboraviti i to sto zna :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

sporingt
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 25 Sep 2016, 09:39
Location: Sydney, Australia
Status: Offline

Re: Kako ste završili u dijaspori?

Post by sporingt » 25 Sep 2016, 10:54

nama bosancima je uvjek bilo tesko, kamoli nama muslimanima jel prvo nisunas htjeli njihova populacija jel smo i z neke strane drzave i oni nevole da im keno doze u drzavu, neznaju nas i bojese sta mozemo uraditi

a sad danas, i dalje imamo problema, sada nas nevoli sto smo muslimani jel znate kako sada svijet gleda muslimane sbog ovo sve sto se desava oko zemlje

eto zivot je uvjek bio tezak sto se kaze na engleskom "uphill battle" uvje se sa necim hrvas da napredujes

ja mislim da puno bosanaca da bi dosli ovdje nebi se brzo snasli, i mozda nebi ni ostali, bilo bi tesko nac posla kamo ako si stranac

to je jedna druga stvar sto ljudi neskontaju , misle ako dozu ovdje da ih ceka velika plata i posao , prvo kinezi su sve poslove uzeli, jel rade za vrlo male pare, a ovih drugik specijalni poslovi kao engineer oni bi radije dali svojim ljudima nego nekim strancom

i mu ta svasta sto se moze reci , ali inace nije lahko , treba dosta dosta truda i date sve od sebe, moras pokazati njima da si njihov da bi te primili, ima jedan bosanac ovdje sto je u parliament, ali on ni nezna pricati nas jezik, nepa puno sa nama, i ja ga gledam poslje cjeli zivot ovdje kao bas stranac, nije on toliko nas po ponasanju, misljenu, i sve drugo

tako je sta ces

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Kako ste završili u dijaspori?

Post by Julia-Klara » 25 Sep 2016, 14:41

Svugdje treba truda, i nigdjenije lako, cak ni u Bosni. Zivot je uvijek "uphill battle" ako se boris posteno i nemas babinu ostavstinu.
Nema kukanja, borimo se svi da nam bude bolje.

Kako sam zavrsila? Odlucila da hocu, borila se,i dosla :) Sad cekam jos malo pa ganjam dalje, neku drugu dijasporu,ali opet ne preko okeana, ne dolazi u obzir. Mozda privremeni "assignment" od par mjeseci,ali ne "zanavek". To je ipak "kokuce" :srce
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako ste završili u dijaspori?

Post by SPINERKA » 25 Sep 2016, 14:46

;)

grijesis za -preko oceana :cudi
Image

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Kako ste završili u dijaspori?

Post by Julia-Klara » 25 Sep 2016, 14:48

Ne grijesim jer mi je predaleko
Ne zelim zivjeti izvan Evrope i daleko od svojih :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Kako ste završili u dijaspori?

Post by dr laganini » 25 Sep 2016, 14:50

sporingt wrote:nama bosancima je uvjek bilo tesko, kamoli nama muslimanima jel prvo nisunas htjeli njihova populacija jel smo i z neke strane drzave i oni nevole da im keno doze u drzavu, neznaju nas i bojese sta mozemo uraditi

a sad danas, i dalje imamo problema, sada nas nevoli sto smo muslimani jel znate kako sada svijet gleda muslimane sbog ovo sve sto se desava oko zemlje

eto zivot je uvjek bio tezak sto se kaze na engleskom "uphill battle" uvje se sa necim hrvas da napredujes

ja mislim da puno bosanaca da bi dosli ovdje nebi se brzo snasli, i mozda nebi ni ostali, bilo bi tesko nac posla kamo ako si stranac

to je jedna druga stvar sto ljudi neskontaju , misle ako dozu ovdje da ih ceka velika plata i posao , prvo kinezi su sve poslove uzeli, jel rade za vrlo male pare, a ovih drugik specijalni poslovi kao engineer oni bi radije dali svojim ljudima nego nekim strancom

i mu ta svasta sto se moze reci , ali inace nije lahko , treba dosta dosta truda i date sve od sebe, moras pokazati njima da si njihov da bi te primili, ima jedan bosanac ovdje sto je u parliament, ali on ni nezna pricati nas jezik, nepa puno sa nama, i ja ga gledam poslje cjeli zivot ovdje kao bas stranac, nije on toliko nas po ponasanju, misljenu, i sve drugo

tako je sta ces
...nemoj se sekirat budi sretan stobtrenutno niai u bosni..bez uvrede..

Post Reply

Return to “Dijaspora”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests