BiH u ocima njene dijaspore

Bosanci i Hercegovci širom svijeta

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2925 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Naseef Mushroom » 15 Oct 2020, 01:59

Fuddo wrote: 15 Oct 2020, 01:41 A sta to fali Seji Kalacu, jel?
Ništa. Ljudina, gromada od čovjeka ali ne zna ova omladina cijeniti evergreene i legende. Njima da je samo nešto šta nije starije od 5 godina.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
grunf
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 599
Joined: 11 Jan 2020, 10:01
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by grunf » 15 Oct 2020, 22:39

Naseef Mushroom wrote: 15 Oct 2020, 01:59
Fuddo wrote: 15 Oct 2020, 01:41 A sta to fali Seji Kalacu, jel?
Ništa. Ljudina, gromada od čovjeka ali ne zna ova omladina cijeniti evergreene i legende. Njima da je samo nešto šta nije starije od 5 godina.
Ivo Robic, Dragan Stojnic i …Sejo Kalac.

Cudne stvari pises, ali iskrene.

Sukob sela i grada.
Glup sam!

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2925 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Naseef Mushroom » 06 Apr 2022, 18:03

Duminjo wrote: 06 Apr 2022, 13:28
Naseef Mushroom wrote: 05 Apr 2022, 13:50
A šta je se to učinilo da se primami omladina da možes u to biti siguran?
Za ovo šta pišem ne trebaju se veliki dokazi priložiti jer je to jednostavna logika.

Najbolje si nesvjesno pokazao u čemu je problem sa rečenicom "Ko sluša Bubu i Jalu? Slušaju Halida i Sevdalinke".

Dok npr. u Americi imaš južnoameričke repere i ostalu vrstu muzike kao u Njemačkoj turske repere i ostale muzičare koji igraju veliku ulogu u procesu novih generacija i njihovih korijena kod nas tinejdžere i dalje misle pridobiti Kemom i Tifom a ismijavaju sve novo i moderno i onda još nisu svjesni da time stvaraju kontraefekte i još traže dokaze za tu tvrdnju iako je istina pred njihovim nosem.
Ovo prelazi u golemu dosadu. Ne znam koliko puta ces jos ponavljati izmisljeni problem koji ne postoji.

Omladina se ne mora privoljavati i nista se ne cini da se omladina privoli jer nema potrebe. Omladina voli svoju zemlju. Ne kontam odakle ti podaci i dokazi ili bilo sta za to da omladina ima 0% emocija prema Bosni..

Na pocetku tvrdis tako nesto sto nema nikakav dokaz. Cak je suprotno od toga.

Onda tvrdis kako citavoj toj nekoj generaciji mladih bosnjaka, koji nemaju emocija prema Bosni (a to nije istina. Mladi bosnjaci imaju emocije prema Bosni) Jala i Buba predstavljaju emocionalnu vezu, ponos, simbole domovine i put na pravi povratak za vezu sa domovinom.. Oni ce da ih vrate na pravi put sa kojeg nisu ni skrenuli..
Cestitam 😁

Odnos prema Bosni stvaraju roditelji. Nikakve crne Jale i Bube koji mogu biti uzor samo problemaicnoj djeci a nikako onima koji se odlucuju da igraju za BiH.
To "Odnos prema Bosni stvaraju roditelji" je i dovelo toga da je većina određene generacije (oni koji su bili tinejdžeri 2000.-2005. godina) ohladila od domovine jer roditelji mogu djeci prenijeti osnovne stvari vezane za domovinu i do određene granice ali se omladina mora pronaći sama.

Ako im roditellji pokušavaju nametnuti stvari koje su u njihovo vrijmeme bile popularne (kao npr. tvoja izjava za Halida) onda se stvara kontraefekat.

Tražiš neke dokaze iako ne trebaju dokazi kada je u pitanju logika.

Primjer.
Prosječni bosnjački tinejdžer koji još nije u zrelim godinama da cijeni naše pisce, profesore, muzičke legende, historijske ličnosti jer mu je pubertet udario u glavu i zanima ga samo kako biti što veći mangup, koji je u godinama da ojača ili oslabi vezu sa domovinom sluša otprilike ovakvu muziku na zapadu



Kada jednom slučajno naleti na Bubu i Jalu



Onda će smatrati da je cool biti iz Bosne, slušat će bošnjačku muziku i to će mu biti veza. Kada dođe u zrelije godine da Buba i Jala nisu više za njega on će imati već solidan temelj za svoj patriotizam.

Ako neko kao ti puste tinejdžeru ovo (jer si sam izjavio da u tim godinama to slušaju :D. )



I onda još ako neko uz to doda Kemu, Tifu, Pušenje i Čolu a ismijavate današnju muziku onda se nemojte čuditi ako vam omladina pobjegne.

Najinteresantnije je što bi prvo tim starijim da na zapadu čuju domaću muziku iz svoje mladosti srce zaigralo i privuklo bi ih domovini ali su kod mlađih generacija ignorantni da primjene istu logiku jer su postali ono šta su mrzili u mladosti, postali su kao starci u njihovoj mladosti koji su pljuvali sve novo.

Najbolje dokazuje komentar da su Buba i Jala uzor samo problematičnoj djeci jer tako su govorili i kada je se Eminem pojavio a i prije za Bijelo Dugme. Da ponovim, postali ste ono šta ste mrzili u svojoj mladosti.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55936
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5757 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Duminjo » 06 Apr 2022, 18:27

Naseef Mushroom wrote: 06 Apr 2022, 18:03
Duminjo wrote: 06 Apr 2022, 13:28

Ovo prelazi u golemu dosadu. Ne znam koliko puta ces jos ponavljati izmisljeni problem koji ne postoji.

Omladina se ne mora privoljavati i nista se ne cini da se omladina privoli jer nema potrebe. Omladina voli svoju zemlju. Ne kontam odakle ti podaci i dokazi ili bilo sta za to da omladina ima 0% emocija prema Bosni..

Na pocetku tvrdis tako nesto sto nema nikakav dokaz. Cak je suprotno od toga.

Onda tvrdis kako citavoj toj nekoj generaciji mladih bosnjaka, koji nemaju emocija prema Bosni (a to nije istina. Mladi bosnjaci imaju emocije prema Bosni) Jala i Buba predstavljaju emocionalnu vezu, ponos, simbole domovine i put na pravi povratak za vezu sa domovinom.. Oni ce da ih vrate na pravi put sa kojeg nisu ni skrenuli..
Cestitam 😁

Odnos prema Bosni stvaraju roditelji. Nikakve crne Jale i Bube koji mogu biti uzor samo problemaicnoj djeci a nikako onima koji se odlucuju da igraju za BiH.
To "Odnos prema Bosni stvaraju roditelji" je i dovelo toga da je većina određene generacije (oni koji su bili tinejdžeri 2000.-2005. godina) ohladila od domovine jer roditelji mogu djeci prenijeti osnovne stvari vezane za domovinu i do određene granice ali se omladina mora pronaći sama.

Ako im roditellji pokušavaju nametnuti stvari koje su u njihovo vrijmeme bile popularne (kao npr. tvoja izjava za Halida) onda se stvara kontraefekat.

Tražiš neke dokaze iako ne trebaju dokazi kada je u pitanju logika.

Primjer.
Prosječni bosnjački tinejdžer koji još nije u zrelim godinama da cijeni naše pisce, profesore, muzičke legende, historijske ličnosti jer mu je pubertet udario u glavu i zanima ga samo kako biti što veći mangup, koji je u godinama da ojača ili oslabi vezu sa domovinom sluša otprilike ovakvu muziku na zapadu



Kada jednom slučajno naleti na Bubu i Jalu



Onda će smatrati da je cool biti iz Bosne, slušat će bošnjačku muziku i to će mu biti veza. Kada dođe u zrelije godine da Buba i Jala nisu više za njega on će imati već solidan temelj za svoj patriotizam.

Ako neko kao ti puste tinejdžeru ovo (jer si sam izjavio da u tim godinama to slušaju :D. )



I onda još ako neko uz to doda Kemu, Tifu, Pušenje i Čolu a ismijavate današnju muziku onda se nemojte čuditi ako vam omladina pobjegne.

Najinteresantnije je što bi prvo tim starijim da na zapadu čuju domaću muziku iz svoje mladosti srce zaigralo i privuklo bi ih domovini ali su kod mlađih generacija ignorantni da primjene istu logiku jer su postali ono šta su mrzili u mladosti, postali su kao starci u njihovoj mladosti koji su pljuvali sve novo.

Najbolje dokazuje komentar da su Buba i Jala uzor samo problematičnoj djeci jer tako su govorili i kada je se Eminem pojavio a i prije za Bijelo Dugme. Da ponovim, postali ste ono šta ste mrzili u svojoj mladosti.
Bolje da si bar jednom bilo kakav dokaz naveo za ovu boldiranu tvrdnju na pocetku posta nego sto izmisljas ovo boldano na kraju posta.

Citav post ti je izmisljotina bez i jedne cinjenice i bez ikakve logike :cudi

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55936
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5757 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Duminjo » 06 Apr 2022, 18:30

Cuj "primjer"

Primjer je primjer. Nit primjer ulazi u statistiku nit u bilo kakva mjerenja.. i ti na osnovu primjera dokazujes logikom bez i jedne cinjenice ove zmišljotine.

Nevjerovatno. Da Beni jednog goluba pusti, sve teorije bi ti oborio

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55936
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5757 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Duminjo » 06 Apr 2022, 18:35

Naseef Mushroom wrote: 06 Apr 2022, 18:03
Prebacio sam nas tu da smo rahat i mi i ostali

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53831
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1919 times
Been thanked: 15200 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by HAVANA » 06 Apr 2022, 18:37

Ja sta gluposti frajer nareda braco mila.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2925 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Naseef Mushroom » 07 Apr 2022, 01:35

HAVANA wrote: 06 Apr 2022, 18:37 Ja sta gluposti frajer nareda braco mila.
Pa naravno da je za vas glupost kada ste ignorantni i mislite samo na sebe umjesto da se postavite na mjesto omladine kada govorite o omladini, sa mentalitetom "poslije mene potop" i onda se bunite kada neko ukaže na mogući potop.

Ima toga i na zapadu ali tamo su stariji bar fer i iskreni i prave skupove i proslave 70ih, 80ih i 90ih radi nostalgije i puštaju omladinu na miru dok u Bosni mislite samo na sebe i ubiste godinama u pojam svake nove godine sa Halidom, Čolićem i Bregovićem i od toliko aktuelnih svjetskih pjevača vama je drago što 70godišnji Sting dolazi i onda se čudite i negirate što omladina okreće leđa od svega domaćeg.

Da smo u godini 1988., da je se Zdravko Čolić probio na zapad i da ja pišem kako on jača vezu sa domovinom kod jugoslavenskih gastarbajtera ne bi nikome bilo smiješno i mnogi bi se složili sa mnom ali pošto ste netolerantni prema novim generacijama ne shvatate da to rade danas Buba, Jala, Senidah itd.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2925 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Naseef Mushroom » 07 Apr 2022, 02:08

Duminjo wrote: 06 Apr 2022, 18:30 Cuj "primjer"

Primjer je primjer. Nit primjer ulazi u statistiku nit u bilo kakva mjerenja.. i ti na osnovu primjera dokazujes logikom bez i jedne cinjenice ove zmišljotine.

Nevjerovatno. Da Beni jednog goluba pusti, sve teorije bi ti oborio
Tražis dokaze za nešto za šta ne trebaju dokazi.

Kada bih ja u Americi sreo jednog mladog Hrvata izmedu 14 i 18 godina i želio da zavoli zemlju odakle su mu roditelji da li bi ga pridobio sa ovim?

Image

Ili sa ovim?

Image

Ne govorimo o neriješenom ubistvu, izvještaju o saobraćajnoj nesreći ili kako se pravi kečap pa da trebaju dokazi.
Dovoljno je samo koristiti logiku i 30 sekundi sa omladinom razgovarati da se dođe do zaključka.

Isto kao kod naše omladine gdje si hladno izjavio da jedan 15godišnjak u 2022. godini sluša Halida i Sevdalinke :oo i ne znaš nijednog da slusa Bubu i Jalu, pa kada sam priložio video dokaz ti umjesto da priznaš ili postaviš kontraargument, napustio si temu "jer nema smisla sa mnom diskutovati jer izmišljam i lažem" iako video ne laže.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84377
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11042 times
Been thanked: 16569 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Fuddo » 07 Apr 2022, 02:12

Ne mogu
Odoh se bacit u Potomac river, na glavu.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53831
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1919 times
Been thanked: 15200 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by HAVANA » 07 Apr 2022, 06:23

Naseef Mushroom wrote: 07 Apr 2022, 01:35
HAVANA wrote: 06 Apr 2022, 18:37 Ja sta gluposti frajer nareda braco mila.
Pa naravno da je za vas glupost kada ste ignorantni i mislite samo na sebe umjesto da se postavite na mjesto omladine kada govorite o omladini, sa mentalitetom "poslije mene potop" i onda se bunite kada neko ukaže na mogući potop.

Ima toga i na zapadu ali tamo su stariji bar fer i iskreni i prave skupove i proslave 70ih, 80ih i 90ih radi nostalgije i puštaju omladinu na miru dok u Bosni mislite samo na sebe i ubiste godinama u pojam svake nove godine sa Halidom, Čolićem i Bregovićem i od toliko aktuelnih svjetskih pjevača vama je drago što 70godišnji Sting dolazi i onda se čudite i negirate što omladina okreće leđa od svega domaćeg.

Da smo u godini 1988., da je se Zdravko Čolić probio na zapad i da ja pišem kako on jača vezu sa domovinom kod jugoslavenskih gastarbajtera ne bi nikome bilo smiješno i mnogi bi se složili sa mnom ali pošto ste netolerantni prema novim generacijama ne shvatate da to rade danas Buba, Jala, Senidah itd.
Muzika se ne slusa ni iz politickih a ni vjerskih itd razloga. Muzika je prosto muzika. Sviro je onaj iz etiopije ili onaj iz cacka, surdulice il donjih mostra. Nebitan je i jezik,vrijeme u kojem je nastala, vrsta... Prosto dobra muzika je muzika. Umjetnost, izvedba, umijece... Kakvi ba bosnjaci, srbi, ponos, odgoj, qrac, palac... Kako to uspijes upetljati u to uopste. Hocemo i slikare tako, glumce, sta ti je bolan vise, kako u svaku jebenu stvar istu matricu petljas. I jos pocnes smarat sa jalom i bubom, promotorima nakog kurcevitog stava, kriminala, oruzja, droge a o sviranju i pjevanju tu svakako nema price jer jednostavno tu niko nista i ne svira. Ima divna pjesma od luisa, veze nemam iskreno ko je i sta je bio luis. Jel trebam guglat, jel mi to nesta bitno u vezi te pjesme i izvedbe itd?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53831
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1919 times
Been thanked: 15200 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by HAVANA » 07 Apr 2022, 06:30

Haj otpjevaj i odsviraj na vocaro jednu koja te dirne od tih tvojih podobnih i objasni u cemu je bolja od neke koju ti ja otpjevam. Od talijanske, francuske sansone do neke od dugmeta, sabana bajramovica, sevdalinke, coline itd... Muzika nema granica. Ima prolazna i neprolazna. Ono sto vrijedi traje i svira se. Ono sto ne vrijedi ima svoje momente ludila i furke i prodje. Ni prvo ni zadnje. Vazda bilo i bice. I u nase vrijeme i sad i ubuduce.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55936
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5757 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Duminjo » 07 Apr 2022, 09:09

Naseef Mushroom wrote: 07 Apr 2022, 02:08
Duminjo wrote: 06 Apr 2022, 18:30 Cuj "primjer"

Primjer je primjer. Nit primjer ulazi u statistiku nit u bilo kakva mjerenja.. i ti na osnovu primjera dokazujes logikom bez i jedne cinjenice ove zmišljotine.

Nevjerovatno. Da Beni jednog goluba pusti, sve teorije bi ti oborio
Tražis dokaze za nešto za šta ne trebaju dokazi.

Pa treba nekako da ptokrijepis ono sto si napiso ako se danima ne slazemo oko toga. Pogotovo ako je to pocetna tacka rasprave zbog koje sve ostalo ide krivo.

Kazes da neka generacija ima 0% emocija prema Bosni.

Izvoli, dokazi to pa cemo onda nastaviti sa jalom i bubom jer danima te pitam jedno a ti odgovara drugo. Evo sada samo ovo. Nista vise

Koja generacija ima 0% emocija prema Bosni? Zasto i kako to vidimo/znamo?

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42741
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14054 times
Been thanked: 12644 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Masamune » 07 Apr 2022, 09:29

Bošnjaci, bošnjačka muzika ovo ono... kakve gluposti.

Uostalom ne bi on ovo džaba forsirao da se Jala ne identificira sa SDA. To je glavni razlog zašto ovako srčano nastavlja pisati.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53831
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1919 times
Been thanked: 15200 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by HAVANA » 07 Apr 2022, 09:46

Ali od svega tu bruku i sramotu nasao.Promotori i izvodjaci svega sto ne valja.I kao to ce privuci bosnjacku djecu domovini.Mozak me moj boli.Pored toliko lijepih stvari dje njih nadje u pm.Kaze king: Onda će smatrati da je cool biti iz Bosne, slušat će bošnjačku muziku i to će mu biti veza. Kada dođe u zrelije godine da Buba i Jala nisu više za njega on će imati već solidan temelj za svoj patriotizam.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by greeneyes » 07 Apr 2022, 09:53

Safet Isovic je najbolja veza s Bosnom. Kad zapjeva "svuda se sunce radja, lijepa svaka je zemlja, kao sto je Bosna moja na svijetu ljepse nema"
Samo sabura

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53831
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1919 times
Been thanked: 15200 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by HAVANA » 07 Apr 2022, 09:53

I moja cerka od 18 godina treba da slusa sisa,guz,podaj se na haubi,balenciaga,p.... materina,utoka,udri,zbodi...A ja se jadan solfedja i klavira naplaco da pruzim i unesem neko znanje,obrazovanje i osjecaj za muziku...Jok,posalji je na sisu i cizu bijelog a za reverom znacku sda...Samo ti svoju djecu tako uci,mani se nase.Ne govorimo mi tebi sta treba nego ti nama.Ja znam sta ne treba.Nije meni problem kad ja upravim i odgojim kako treba i da slusa najvece budalastine,proce.I ja sam ih sluso...Nauceno i osjecajno uho ce lako prevazidji faze ludila i budalastina.To je prolazno.Grob te jebo od svega na dunjaluku frajer promociju bosnjastva i patriotizma vidi u jali i bubi,pa how sto bi reko vamo jedan?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Taare » 07 Apr 2022, 09:54

Kreno čitat i odusto nakon tri rečenice.
Ne bi vam pročito ovu stranicu taman da mi maje da da budem globalni mod.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Taare » 07 Apr 2022, 09:55

HAVANA wrote: 07 Apr 2022, 09:53 moja cerka od 18 godina treba da slusa sisa,guz,podaj se na haubi,balenciaga,p.... materina,utoka,udri,zbodi...A ja se jadan solfedja i klavira naplaco
:haha
Svi mi se morete obratit

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26390
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 4078 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Beni » 07 Apr 2022, 09:58

MarlboroGold wrote: 07 Apr 2022, 09:29 Bošnjaci, bošnjačka muzika ovo ono... kakve gluposti.

Uostalom ne bi on ovo džaba forsirao da se Jala ne identificira sa SDA. To je glavni razlog zašto ovako srčano nastavlja pisati.
Ovog Bosnjaka treba gurat



Fuck you a friendly note to start the day

Post Reply

Return to “Dijaspora”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests