BiH u ocima njene dijaspore

Bosanci i Hercegovci širom svijeta

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Naseef Mushroom » 07 Apr 2022, 14:37

HAVANA wrote: 07 Apr 2022, 06:30 Haj otpjevaj i odsviraj na vocaro jednu koja te dirne od tih tvojih podobnih i objasni u cemu je bolja od neke koju ti ja otpjevam. Od talijanske, francuske sansone do neke od dugmeta, sabana bajramovica, sevdalinke, coline itd... Muzika nema granica. Ima prolazna i neprolazna. Ono sto vrijedi traje i svira se. Ono sto ne vrijedi ima svoje momente ludila i furke i prodje. Ni prvo ni zadnje. Vazda bilo i bice. I u nase vrijeme i sad i ubuduce.
Svakim postom potvrđujete samo ono šta tvrdim. Kakav Bajramović i šansoni? :D.
Govorimo o tinejdžerima 2002. godište. Vi i ne primjećujete vasu ignoranciju.
Niko ne kaže da kada ih prođu lude godine da će se naći i u Zaumu Imamoviću, govorimo o godinama kada su djeca puna testosterona.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Naseef Mushroom » 07 Apr 2022, 14:42

MarlboroGold wrote: 07 Apr 2022, 09:29 Bošnjaci, bošnjačka muzika ovo ono... kakve gluposti.

Uostalom ne bi on ovo džaba forsirao da se Jala ne identificira sa SDA. To je glavni razlog zašto ovako srčano nastavlja pisati.
Kako je to ikako povezano sa tim da i oni koji mrze Bubu i Jalu moraju priznati da ih današnja omladina sluša. Da li to ikako negira što njih dvojica imaju rekordne preglede, lajkove, pratioce, skidanja muke? Što napune klubove gdje god gostuju?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53874
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15217 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by HAVANA » 07 Apr 2022, 14:45

Naseef Mushroom wrote: 07 Apr 2022, 14:37
HAVANA wrote: 07 Apr 2022, 06:30 Haj otpjevaj i odsviraj na vocaro jednu koja te dirne od tih tvojih podobnih i objasni u cemu je bolja od neke koju ti ja otpjevam. Od talijanske, francuske sansone do neke od dugmeta, sabana bajramovica, sevdalinke, coline itd... Muzika nema granica. Ima prolazna i neprolazna. Ono sto vrijedi traje i svira se. Ono sto ne vrijedi ima svoje momente ludila i furke i prodje. Ni prvo ni zadnje. Vazda bilo i bice. I u nase vrijeme i sad i ubuduce.
Svakim postom potvrđujete samo ono šta tvrdim. Kakav Bajramović i šansoni? :D.
Govorimo o tinejdžerima 2002. godište. Vi i ne primjećujete vasu ignoranciju.
Niko ne kaže da kada ih prođu lude godine da će se naći i u Zaumu Imamoviću, govorimo o godinama kada su djeca puna testosterona.
Imam cerku 2002 godiste. Sta te zanima? Imam i 1997 sta te zanima?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6957
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2740 times
Been thanked: 1282 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 07 Apr 2022, 15:03

iz daleka sve izgleda drukcije, bolje
Twiterka

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84431
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16599 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Fuddo » 07 Apr 2022, 15:45

Ev, vako mi je u ocima



Kupicu sebi i sesir ko u Nusreta

Image
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Melek » 07 Apr 2022, 15:49

Image
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Naseef Mushroom » 07 Apr 2022, 16:41

Duminjo wrote: 07 Apr 2022, 09:09
Naseef Mushroom wrote: 07 Apr 2022, 02:08
Tražis dokaze za nešto za šta ne trebaju dokazi.

Pa treba nekako da ptokrijepis ono sto si napiso ako se danima ne slazemo oko toga. Pogotovo ako je to pocetna tacka rasprave zbog koje sve ostalo ide krivo.

Kazes da neka generacija ima 0% emocija prema Bosni.

Izvoli, dokazi to pa cemo onda nastaviti sa jalom i bubom jer danima te pitam jedno a ti odgovara drugo. Evo sada samo ovo. Nista vise

Koja generacija ima 0% emocija prema Bosni? Zasto i kako to vidimo/znamo?
Ja i ti se u diskusiji možemo porediti kao dva lika što uče francuski.
Ti si ga tako učio što si pohađao razne kurseve, dobio razne diplome i pohvale i znaš svaku riječ iz riječnika.
Ja sam onaj koji nije naučio perfektno francuski kao ti ali sam boravio tamo medu ljudima,znam mentalitet svake francuske pokrajine, svaki naglasak i specijalne karakteristike i posebne riječi koje koriste (kao što u Bosni Tešnjaci kažu "vaj" kada se necemu čude). Znam stanje na terenu, koje moras licno doživijeti dok ti zahtjevaš od mene da ti priložim dokaze na kojoj stranici u riječniku je ta riječ.

Kod nekih stvari je najbolji dokaz da sam izađes na teren i sa određenim grupama razgovaraš a sudeći po tvojim komentatima o Halidu i sevdalinkama očigledno je da nisi dugo sa njima razgovarao.

Ne ulazeći u to kakav je kvalitet muzike ali očigledno je da je danasnja muzika najsličnija svjetskoj top listi koja je fokusirana na omladinu kao i po kvalitetu muzičkih videa i marketinga nego prije 20 godina kao da je danas zahvaljujući internetu sve dostupnije.

Pa jedan kratak skeč u Americi gdje Miley Cyrus kaže da zna bosanski je dovelo do stotine hiljada komentara Bošnjaka iz čitavog svijeta koji su euforično lajkovali i komentarisali da i oni govore bosanski. Šta misliš kakav uticaj može imati kada se ciljano radi godinama na tome kao što rade Buba i Jala?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by The 51st State » 07 Apr 2022, 16:46

HAVANA wrote: 07 Apr 2022, 06:23
Naseef Mushroom wrote: 07 Apr 2022, 01:35
Pa naravno da je za vas glupost kada ste ignorantni i mislite samo na sebe umjesto da se postavite na mjesto omladine kada govorite o omladini, sa mentalitetom "poslije mene potop" i onda se bunite kada neko ukaže na mogući potop.

Ima toga i na zapadu ali tamo su stariji bar fer i iskreni i prave skupove i proslave 70ih, 80ih i 90ih radi nostalgije i puštaju omladinu na miru dok u Bosni mislite samo na sebe i ubiste godinama u pojam svake nove godine sa Halidom, Čolićem i Bregovićem i od toliko aktuelnih svjetskih pjevača vama je drago što 70godišnji Sting dolazi i onda se čudite i negirate što omladina okreće leđa od svega domaćeg.

Da smo u godini 1988., da je se Zdravko Čolić probio na zapad i da ja pišem kako on jača vezu sa domovinom kod jugoslavenskih gastarbajtera ne bi nikome bilo smiješno i mnogi bi se složili sa mnom ali pošto ste netolerantni prema novim generacijama ne shvatate da to rade danas Buba, Jala, Senidah itd.
Muzika se ne slusa ni iz politickih a ni vjerskih itd razloga. Muzika je prosto muzika. Sviro je onaj iz etiopije ili onaj iz cacka, surdulice il donjih mostra. Nebitan je i jezik,vrijeme u kojem je nastala, vrsta... Prosto dobra muzika je muzika. Umjetnost, izvedba, umijece... Kakvi ba bosnjaci, srbi, ponos, odgoj, qrac, palac... Kako to uspijes upetljati u to uopste. Hocemo i slikare tako, glumce, sta ti je bolan vise, kako u svaku jebenu stvar istu matricu petljas. I jos pocnes smarat sa jalom i bubom, promotorima nakog kurcevitog stava, kriminala, oruzja, droge a o sviranju i pjevanju tu svakako nema price jer jednostavno tu niko nista i ne svira. Ima divna pjesma od luisa, veze nemam iskreno ko je i sta je bio luis. Jel trebam guglat, jel mi to nesta bitno u vezi te pjesme i izvedbe itd?
Onda ti je istorija muzike nepoznata i povezanost sa ostalim drustvenim sferama, cuj muzika je samo muzika, izjava na nivou voda je samo voda.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Naseef Mushroom » 07 Apr 2022, 16:50

HAVANA wrote: 07 Apr 2022, 14:45
Naseef Mushroom wrote: 07 Apr 2022, 14:37
Svakim postom potvrđujete samo ono šta tvrdim. Kakav Bajramović i šansoni? :D.
Govorimo o tinejdžerima 2002. godište. Vi i ne primjećujete vasu ignoranciju.
Niko ne kaže da kada ih prođu lude godine da će se naći i u Zaumu Imamoviću, govorimo o godinama kada su djeca puna testosterona.
Imam cerku 2002 godiste. Sta te zanima? Imam i 1997 sta te zanima?
Da sada ne ispada sa se izvlačima ali sam pogriješio u računici i godinama. 2002. bi bilo 20 godina, kako znam nema tinejdžera od 20 godina :D.
Više sam mislio na 2005.-2010. godišta.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27121
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 14522 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by ironman » 07 Apr 2022, 16:51

Naseef,sta to rade Jasmin i Buba sto nije Dugme radilo svojevremeno?
Prate trendove.
Ja prvi sam ih kritikovao,nisam uopce slusao kontam to je neko tune sranje i pogrijesio sam.
Za mene veci problem predstavlja grand produkcija i sve vrste " nesto mozes biti ti" u stvari pevacica mozes biti ti cime se djeca zaglupljuju..jos im i uciteljice pokusavaju licit na pevacice iz srbije..pravi sanu projekt zaglupljivanja Bosnjaka..
Jala i Buba nisu u toj prici..slaganje rima o modnim markama,sampanjcu i brdu love nije nista sto djeca vec nisu cula od dr Dre produkcije ili bllo kog rap muzicara..
Izvinte vas dvojica na ovoj digresiji :D.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53874
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15217 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by HAVANA » 07 Apr 2022, 16:53

The 51st State wrote: 07 Apr 2022, 16:46
HAVANA wrote: 07 Apr 2022, 06:23

Muzika se ne slusa ni iz politickih a ni vjerskih itd razloga. Muzika je prosto muzika. Sviro je onaj iz etiopije ili onaj iz cacka, surdulice il donjih mostra. Nebitan je i jezik,vrijeme u kojem je nastala, vrsta... Prosto dobra muzika je muzika. Umjetnost, izvedba, umijece... Kakvi ba bosnjaci, srbi, ponos, odgoj, qrac, palac... Kako to uspijes upetljati u to uopste. Hocemo i slikare tako, glumce, sta ti je bolan vise, kako u svaku jebenu stvar istu matricu petljas. I jos pocnes smarat sa jalom i bubom, promotorima nakog kurcevitog stava, kriminala, oruzja, droge a o sviranju i pjevanju tu svakako nema price jer jednostavno tu niko nista i ne svira. Ima divna pjesma od luisa, veze nemam iskreno ko je i sta je bio luis. Jel trebam guglat, jel mi to nesta bitno u vezi te pjesme i izvedbe itd?
Onda ti je istorija muzike nepoznata i povezanost sa ostalim drustvenim sferama, cuj muzika je samo muzika, izjava na nivou voda je samo voda.
Jok eto muzika je odrednica nacionalne i vjerske pripadnosti,alat za vaspitanje djeteta i jacanje bosnjackog korpusa,pogotovo jalom i bubom... :plavi
Ne znam ja,vi sve znate.Ja to nako usput.Sviram qrcu.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53874
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15217 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by HAVANA » 07 Apr 2022, 16:54

ironman wrote: 07 Apr 2022, 16:51 Naseef,sta to rade Jasmin i Buba sto nije Dugme radilo svojevremeno?
Prate trendove.
Ja prvi sam ih kritikovao,nisam uopce slusao kontam to je neko tune sranje i pogrijesio sam.
Za mene veci problem predstavlja grand produkcija i sve vrste " nesto mozes biti ti" u stvari pevacica mozes biti ti cime se djeca zaglupljuju..jos im i uciteljice pokusavaju licit na pevacice iz srbije..pravi sanu projekt zaglupljivanja Bosnjaka..
Jala i Buba nisu u toj prici..slaganje rima o modnim markama,sampanjcu i brdu love nije nista sto djeca vec nisu cula od dr Dre produkcije ili bllo kog rap muzicara..
Izvinte vas dvojica na ovoj digresiji :D.
Ja znam sta ne rade,ne sviraju i ne pjevaju.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by The 51st State » 07 Apr 2022, 16:57

HAVANA wrote: 07 Apr 2022, 16:53
The 51st State wrote: 07 Apr 2022, 16:46

Onda ti je istorija muzike nepoznata i povezanost sa ostalim drustvenim sferama, cuj muzika je samo muzika, izjava na nivou voda je samo voda.
Jok eto muzika je odrednica nacionalne i vjerske pripadnosti,alat za vaspitanje djeteta i jacanje bosnjackog korpusa,pogotovo jalom i bubom... :plavi
Ne znam ja,vi sve znate.Ja to nako usput.Sviram qrcu.
Pa ne zive svi operisani od realnosti u nekoj svojoj fantaziji da notorne cinjenice ne prepoznaju i da ne znaju koliko muzika formativno utice na nacionalni identitet izmedju ostalog, u tom smislu znas li ti koju pjesmu od etiopskog benda hudibugamngo, pravo zajebanu muziku sviraju.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27121
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 14522 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by ironman » 07 Apr 2022, 17:00

HAVANA wrote: 07 Apr 2022, 16:54
ironman wrote: 07 Apr 2022, 16:51 Naseef,sta to rade Jasmin i Buba sto nije Dugme radilo svojevremeno?
Prate trendove.
Ja prvi sam ih kritikovao,nisam uopce slusao kontam to je neko tune sranje i pogrijesio sam.
Za mene veci problem predstavlja grand produkcija i sve vrste " nesto mozes biti ti" u stvari pevacica mozes biti ti cime se djeca zaglupljuju..jos im i uciteljice pokusavaju licit na pevacice iz srbije..pravi sanu projekt zaglupljivanja Bosnjaka..
Jala i Buba nisu u toj prici..slaganje rima o modnim markama,sampanjcu i brdu love nije nista sto djeca vec nisu cula od dr Dre produkcije ili bllo kog rap muzicara..
Izvinte vas dvojica na ovoj digresiji :D.
Ja znam sta ne rade,ne sviraju i ne pjevaju.
A ybg..danas su standardi takvi,niski,prezvakani da kazem..ako nista barem tekst napisu i prateci beat..
I osjecaj za tajming isto..na yt 100 miliona plus pregleda,nije mala stvar za Sarajevo,BiH.
A o ukusima ne vrijedi.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53874
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15217 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by HAVANA » 07 Apr 2022, 17:02

Ne mogu ja ovo,mozak me moj mali zaboli od ovoga.De vi to.Odo ja plivat.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27121
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 14522 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by ironman » 07 Apr 2022, 17:10

I nema se sta vise.
Haj ,sretno.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Naseef Mushroom » 07 Apr 2022, 17:17

ironman wrote: 07 Apr 2022, 16:51 Naseef,sta to rade Jasmin i Buba sto nije Dugme radilo svojevremeno?
Prate trendove.
Ja prvi sam ih kritikovao,nisam uopce slusao kontam to je neko tune sranje i pogrijesio sam.
Za mene veci problem predstavlja grand produkcija i sve vrste " nesto mozes biti ti" u stvari pevacica mozes biti ti cime se djeca zaglupljuju..jos im i uciteljice pokusavaju licit na pevacice iz srbije..pravi sanu projekt zaglupljivanja Bosnjaka..
Jala i Buba nisu u toj prici..slaganje rima o modnim markama,sampanjcu i brdu love nije nista sto djeca vec nisu cula od dr Dre produkcije ili bllo kog rap muzicara..
Izvinte vas dvojica na ovoj digresiji :D.
Pa ja sam prvi jedno 35 godina zakasnio da budem njihov fan ali ne mogu biti toliko ignorantan i praviti se da oni nečine trend današnje generacije. Isto tako ne mogu biti toliko ignorantan i da očekujem da će mladi slušati ono šta sam ja slušao.

Naravno postoje muzičke legende koje se slušaju i nakon 50 godina ali to će slušati mladi kada malo sazriju, ne može se očekivati od tinejdžera u kritičnim godinama da će se sa 14 naći u Safetu.

Ja sam se u mlađim danima dosta stvari naslušao od starijih koji su kritikovali sve šta slušaju mlađi i zakleo sam see da nikada neću to postati. Neki su čitajući postove od nekih to postali, samo to nisu primjetili.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84431
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16599 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Fuddo » 07 Apr 2022, 17:18

Nazife, izlazi iz kafane
Zboscu te
:D.
Pa kako ti ne dosadi?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27121
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 14522 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by ironman » 07 Apr 2022, 17:25

Ja kad sam pustio album Black od Metallice.
Rahmetli djed svu najbolju zemlju amidzi ostavio od tad me baba nije nazvo sinom :D.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Online

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Krokodil Behko » 07 Apr 2022, 17:28

Naseef Mushroom wrote: 07 Apr 2022, 14:37
Govorimo o tinejdžerima 2002. godište.

Samo ti govoriš o tome, svi ostali znaju da osoba sa 20 godina, ne može biti teenager.
online

Post Reply

Return to “Dijaspora”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests