BiH u ocima njene dijaspore

Bosanci i Hercegovci širom svijeta

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Dalia » 16 Dec 2013, 18:49

Mrzim skype :valja
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Calla » 16 Dec 2013, 22:08

Dalia wrote:
Calla wrote:
Dalia wrote:Pusti ih lažu da ti ne bi morali šta donijet :kafa Ovi moji se satraše žaleći se svaki put kad nazovu, a tamo po fejsu kače slike iz New Yorka i sa Nijagarinih vodopada.

ocekivanja su cudo
,,moji roditelji ili moja familija iz Bosne nikada ne nazivaju svoju djecu i unucad u dijaspori
,,,pa se i ja zamislim i zapitam na kakvim onda odnosima zaista funkcioniramo kao familija
,,ako trebaju samo dijasporasi da zovu !!?
Gdje sam rekla da ih ne zovemo? Doduše ne zovemo ih da mi trošimo impulse, nego ih nazovemo pa nam oni kažu hej nazvat ću ja tebe da ne trošiš. I to je nešto :oo
I nisam nigdje rekla da mi moraju donijet, fino živim i bez njih, samo mi je glupo kako kukaju svako malo, a provode se kao što se niko ovdje ne provodi.

nemoj da se ljutis , dodadoh samo informaciju kako to inace funkcionira godinama izmedu mene i moje bosanske familije sto se tice telefoniranja,,,,
a o kuknjavi moj muz isto primjeti i izjavi da bosanci samo kukaju, znaci po mentalitetu se nista ne mjenjaju bosanac iako sve kod kuce ima , kuka bosanac iz dijaspore iako i tamo sve ima,kuka! :plavi





ne vjerujte nam nista :zao
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
evergreen
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 490
Joined: 03 Oct 2011, 11:34
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by evergreen » 04 Jul 2014, 11:20

treća slika: u frizerskom salonu :)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Bla » 04 Jul 2014, 11:26

svuda isto :valja
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
fruit
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2018
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 28 times
Been thanked: 155 times
Status: Online

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by fruit » 04 Jul 2014, 11:50

Juče me sreo komšija,koji je u Ameriku otisao u ratu...vratio se iz Amerike da uradi neke radove na kući.
Napravio čovjek kuću malo veća od Bijele Kuće u Americi,sad stavlja ogradu itd..

Priča mi vraća se za nekoliko mjeseci za stalno...zaradio je puno para,žena dobila penziju od 1500 $ on treba dobiti oko 1000,dijete mu zavrsava fakultet ali da se može sad vratiti 20 godina nazad rado bi uzeo pušku da brani drzavu i ostao u Bosni.
Kaze nesmije ostati vise ni dana u Americi,boji se da mu dijete ne ostane za stalno tamo i da je ovo zadnji trenutak da ga isčupa i vrati se kući.E sad zvuči nevjerovatno ali et... :cudi
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by lisko » 12 Aug 2015, 00:26

nisma dugo ovamo pa vidim bas kako ovi koji su duze gledaju na bih. i jugu bivsu a kad jedan stariji covjek rece kakav smo mi narod odozdo nemamo ni kulture vlastite stvarno sma osto bez teksta, umalo mu ne reko da imamo kulturu i te kako samo sto ti je nemas .... al nisam zao mi isad.
Image

User avatar
Admiral
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 112
Joined: 01 Jan 2014, 16:30
Location: Mostar/Detroit
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times
Contact:
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Admiral » 28 Aug 2015, 08:57

Interesantno je vidjeti nekakvu mrznju iz BiH prema dijaspori, konstantno je aktivno filozofiranje likova koliki su seljaci likovi iz dijaspore i kako se iz neba moze primjetiti kada je neko iz dijaspore u BiH tokom odmora itd.. Ja mislim da tu nije bitno da li si poslije rata izasao negdje vani ili prije/tokom istog ili ako je neko rodjen i odrastao u vecim gradovima u BiH ili u nekakavom selu sta ja znam, to uglavnom nije bitno ta etiketa znaci da su to domaci seljaci, jedino ako je neko od igraca reprezentacije koja je sastavljena od raznih likova koji uopste nisu ni rodjeni u BiH pogotovo ova novija generacije vecina ih je rodjena vani nakon rata, da je rijec o obicnim ljudima a ne fudbalerima koji sutaju tu loptu na travnjaku dimenzija 120x80 gdje su na oba kraja postavljene stative, to je vec druga prica itd. Zasto ta mrznja prema dijaspori mene fakat fascinira toliko da dobijem suprotan dojam.. Pusti narod nek zivi i radi gdje hoce i nek im BiH bude destinacija svakog godisnjeg odmora jer da nije dijaspore mozda bi Albanija bila zapad za BiH... Normala ima i u dijaspori bosanaca i hercegovaca koji su rodjeni i po selima i po gradovima nebitno, znaci ljudi koji su bili seljaci u BiH i koji su to i ostali kad su izasli negdje vani jer nisu najednom vani pokupili taj sindrom seljakluka, nepismenosti i debiliteta, ne kontam generalizovanje na tolikoj razini i nepodnosljivost prema dijaspori koja je evidentna na svakom koraku pa cak i u medijima, valjda u BiH vecina ima taj dojam da je vani ko u filmovima gdje got da si jer ima tih hablecina koji rade vani 9 mjeseci i prihode spiskaju tokom odmora u BiH i sve tako, ali ima i Bosanaca i Hercegovaca koji su svjesno otisli vani i koji su postali fakultetski obrazovane osobe i postigli mnoge neke stvari o kojima se moze sanjati u BiH iz svima poznatih razloga itd...
BHOP

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by navika » 28 Aug 2015, 16:14

Ja sam otisla iz Bosne krajem ljeta 2000-te, i nisam dolazila cak ni u posjet prvih 9 godina.
Cekali smo da postignemo nesto svoje, i da nismo nikom na teretu kad dodjemo. Patili smo mnogo za domovinom i onda smo te 2009-e odlucili da se vratimo. I tek tada i u Bosni, ja sam skontala da sam se ustvari " primila" negdje drugo.
Iznenadile su mnogo stvari, npr. propali putevi, ludi vozaci, ponasanje u javnim prevoznim sredstvima, ponasanje javnog osoblja, higijena medicinskih ustanova, toaleti bez sapuna, pukotine na zidovima skola, rijeke zatrpane svakojakim smecem a ponajvise nebriga ljudska. Ko da to nije sramota svakog od nas.
Otisla sam nazad opet.
Od tada idemo cesce, svake godine, ili svake druge. Od te 2009 mnoge stvari su mi se promijenile, s moje tacke gledista - na bolje :)
Ali uvijk mi bude prvih 10-ak dana neobicno, uspanicim se, htjela bi se odmah vratit odakle sam i dosla, a onda se prilagodim i bude mi nakon 2-3 mjeseca ( koliko obicno ostajemo) zao da idem.
Uglavnom u Bosni ima losih stvari, ali ima toliko mnogo i dobrih, i tako je svugdje u svijetu, i u svacijem zivotu. Danas kontam da je za opstnak u nekoj drzavi, il uopste u nekoj vezi, vazno usmjerit svoj fokus na ono lijepo sto se desava i raditi na tome da to bude jedino i sto se desava.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Socrates » 08 Feb 2016, 18:22

Dijasporske diskusije su vrlo neaktivne, koliko vidim.

Sta dijaspora misli o Bosni? Ovako je sa mojom porodicom.

Mama I tata se vracaju ove godine.

Mama je uvijek htjela direktno nazad u Zenicu, a tata ju je nagovarao da idu negdje u "neutralno" podrucje, Istru ili tako nesto. Sad, ovo je nelogicno jer bi, prema njihovim korijenima, zapravo trebalo biti upravo obrnuto. Posto zene uvijek pobjedjuju, idu nazad u Bosnu.

Ja sam sto se tice Bosne podijeljen. Sa jedne strane, imam neka sjecanja od tamo, mada sam bio mali kada sam otisao. Nisu bas uvijek najljepsa sjecanja, ali mnogi su u ratu prosli mnogo gore. Sa druge strane, dosta sam se I otudjio od svega toga. Posljednji put sam bio 2004, I poslije sam odustao. Bicu vezan za to dole kroz roditelje, naravno, a imam I neku duhovnu vezu sa Bosnom, mada je sve slabija.

Moja sestra je posljednji put bila sa 13 godina (2007), I nakon toga je odlucno rekla da vise nikada nece dole ici. Kada je saznala da se moji vracaju, saopstila im je, veoma emotivno, na engleskom, da ih nikada nece posjetiti. Dobro, to je mozda bio i pokusaj emocionalne ucjene sa njene strane. Ona veoma tesko prica nas jezik, I cak I ako zna nesto, ne zeli da ga prica. Nije ni rodjena u Bosni, rodjena je u Hrvatskoj. Ne mogu da primjetim da ima ikakve duhovne povezanosti sa Bosnom.
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Krokodil Behko » 08 Feb 2016, 22:17

Pa dobro, to je teško sad. Ako ti sestra nije ni rođena u Bosni, vjerovatno ne može ni da se navikne na ovakav život, ali bez obzira na sve i bez obzira na njeno slabo poznavanje našeg jezika, vjerujem da osjeća da su njeni korijeni u biH, jer drugačije ne može ni biti.
online

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by navika » 09 Feb 2016, 02:22

Socrates wrote:Dijasporske diskusije su vrlo neaktivne, koliko vidim.

Sta dijaspora misli o Bosni? Ovako je sa mojom porodicom.

Mama I tata se vracaju ove godine.

Mama je uvijek htjela direktno nazad u Zenicu, a tata ju je nagovarao da idu negdje u "neutralno" podrucje, Istru ili tako nesto. Sad, ovo je nelogicno jer bi, prema njihovim korijenima, zapravo trebalo biti upravo obrnuto. Posto zene uvijek pobjedjuju, idu nazad u Bosnu.

Ja sam sto se tice Bosne podijeljen. Sa jedne strane, imam neka sjecanja od tamo, mada sam bio mali kada sam otisao. Nisu bas uvijek najljepsa sjecanja, ali mnogi su u ratu prosli mnogo gore. Sa druge strane, dosta sam se I otudjio od svega toga. Posljednji put sam bio 2004, I poslije sam odustao. Bicu vezan za to dole kroz roditelje, naravno, a imam I neku duhovnu vezu sa Bosnom, mada je sve slabija.

Moja sestra je posljednji put bila sa 13 godina (2007), I nakon toga je odlucno rekla da vise nikada nece dole ici. Kada je saznala da se moji vracaju, saopstila im je, veoma emotivno, na engleskom, da ih nikada nece posjetiti. Dobro, to je mozda bio i pokusaj emocionalne ucjene sa njene strane. Ona veoma tesko prica nas jezik, I cak I ako zna nesto, ne zeli da ga prica. Nije ni rodjena u Bosni, rodjena je u Hrvatskoj. Ne mogu da primjetim da ima ikakve duhovne povezanosti sa Bosnom.
Ista stvar ko i s mojom kcerkom :) Dosli smo ovdje kad je njoj bilo 3 godine, i nema ona tu povezanost s Bosnom koju bi ja volila da ima. Bosanski razumije i tek kad mora prica pomalo, al i u tom slucaju ce radije cutat i ostat nedorecena, nekad mi se cinilo da se boji da ce ispast smijesna zbog akcenta.
Do sada je putovala s nama, ali to je bilo samo iz razloga sto se roditeljska volja morala postovati. I ona je nama tokom zadnje posjete jasno davala do znanja da mozemo zaboravit na nju sljedeci put, jer ce bit punoljetna.
I sad, mislim ako mi budemo insistirali, otice, opet iz respekta prema nama, ali mislim da cu joj pustit na volju. Ona je poprimila mnogo od ovog mentaliteta i u mnogo cemu se razlikuje od svojih vrsnjaka u Bosni. I s njom takvom to vise bude mucenje vec odmor. Jedina stvar koja nju dole moze obradovat i koja joj moze izmamit osmijeh na lice, ja pomisao na onaj dan kad ce sjest u avion i ici kako ona kaze - kuci :)

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by SPINERKA » 09 Feb 2016, 02:35

Socrates wrote:Dijasporske diskusije su vrlo neaktivne, koliko vidim.

Sta dijaspora misli o Bosni? Ovako je sa mojom porodicom.

Mama I tata se vracaju ove godine.

Mama je uvijek htjela direktno nazad u Zenicu, a tata ju je nagovarao da idu negdje u "neutralno" podrucje, Istru ili tako nesto. Sad, ovo je nelogicno jer bi, prema njihovim korijenima, zapravo trebalo biti upravo obrnuto. Posto zene uvijek pobjedjuju, idu nazad u Bosnu.

Ja sam sto se tice Bosne podijeljen. Sa jedne strane, imam neka sjecanja od tamo, mada sam bio mali kada sam otisao. Nisu bas uvijek najljepsa sjecanja, ali mnogi su u ratu prosli mnogo gore. Sa druge strane, dosta sam se I otudjio od svega toga. Posljednji put sam bio 2004, I poslije sam odustao. Bicu vezan za to dole kroz roditelje, naravno, a imam I neku duhovnu vezu sa Bosnom, mada je sve slabija.

Moja sestra je posljednji put bila sa 13 godina (2007), I nakon toga je odlucno rekla da vise nikada nece dole ici. Kada je saznala da se moji vracaju, saopstila im je, veoma emotivno, na engleskom, da ih nikada nece posjetiti. Dobro, to je mozda bio i pokusaj emocionalne ucjene sa njene strane. Ona veoma tesko prica nas jezik, I cak I ako zna nesto, ne zeli da ga prica. Nije ni rodjena u Bosni, rodjena je u Hrvatskoj. Ne mogu da primjetim da ima ikakve duhovne povezanosti sa Bosnom.
:hm
Inaresantno.
Ako bi upitao roditelje, zasto su takva osjecanja vas dvoje djece-vjerovatno bi vam odgovorili --da je to bila i njihova zelja.
Da se vi nikada ne vratite.


Znam slucaj da, roditelji nemaju namjeru da se vracaju u BIH , ali njihov sin trenutno studira u Sarajevu -medicinu koju ce nastaviti u USA . Govori tecno nas jezik , sa akcentom ,ali dovoljno da prati studije. Inace u BIH odlaze svake godine i sin je od pocetka odusevljen boravkom tamo.

Upoznala sam i porodicu iz Hrvatske,(odavno zive u USA, koji su imali kcerku, i koja je u 20 -im godinama pocela da uci hrvatski, jer je zeljela da nauci jezik njenih roditelja. Odusevljena je bila odlascima tamo.Ne znama zasto je roditelji nisu od malena ucili hrvatski al eto kao sto vidis, nekad djeca traze nesto sto roditelji ne pruze.
Image

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by navika » 09 Feb 2016, 02:42

Spin, i djeca koja su plod istih roditelja, koji su rasli pod istim krovom, u istim zivotnim uslovima, mogu se razlikovati i razlikuju se. Moj sin, npr. i moja kcerka ko da se nisu nikad ni na putu sreli. On je rodjen ovdje, al za razliku od nje prica Bosanski odlicno i odusevljen je Bosnom, i on nas cesto pita - zasto mi uopste zivimo u americi :)

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by rethna » 09 Feb 2016, 03:00

Pretpostavljam da je mladji :D
Question everything.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by navika » 09 Feb 2016, 03:04

rethna wrote:Pretpostavljam da je mladji :D
Pa jest, ali njoj se nije svidjala Bosna ni u njegovim godinama.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Socrates » 09 Feb 2016, 05:44

navika wrote:Spin, i djeca koja su plod istih roditelja, koji su rasli pod istim krovom, u istim zivotnim uslovima, mogu se razlikovati i razlikuju se. Moj sin, npr. i moja kcerka ko da se nisu nikad ni na putu sreli. On je rodjen ovdje, al za razliku od nje prica Bosanski odlicno i odusevljen je Bosnom, i on nas cesto pita - zasto mi uopste zivimo u americi :)
Primjer tvoje djece a i primjer moje sestre i mene možda daju potvrdu tvrdnji da se žene mnogo lakše a valjda i razumnije prilagođavaju "sizofrenim" životnim situacijama, što emigracija jeste. Dok muškarci nerijetko padaju kao žrtve podvojenosti u dijaspori i pružaju otpor novom stanju stvari, žene se brzo prilagođavaju i zadržavaju samo stvari koje su im potrebne da naprave smisao od novonastale situacije.

Moja sestra je bila izložena bosanskom jeziku u dovoljnoj mjeri, ali je u njenoj glavi to vjerovatno potisnuto jer joj nije bilo toliko neophodno da napravi smisao od svog života. Kod muškaraca, smisao nije dovoljan, mora malo i pobune da bude.

Iz nekoliko primjera koje znam, žene imigrantkinje u pravilu savladaju jezik i uklope se u novo društvo brže od svojih muževa.
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Venera » 21 Apr 2016, 00:02

Da se prijavim na temu :cvijece

Vani zivim duze od perioda zivota na Balkanu.

Nisam emocionalno vezna ni za jednu od lokacija na kojim sma zivjela ,i lokaciji na kooj trenutno zivim,ali znam da me penzija ceka na lijepom plavom Jadranu. :kafa Znam tri jezika,jedan bolje slusam,a slabije pricam,ali to se moze obnoviti.

Planiram obici ostatak svijeta.

BiH je geografski lijepa zemlja,ali kao drzava je, na zlaost, totalno propala.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Venera » 21 Apr 2016, 00:23

Socrates wrote:
navika wrote:Spin, i djeca koja su plod istih roditelja, koji su rasli pod istim krovom, u istim zivotnim uslovima, mogu se razlikovati i razlikuju se. Moj sin, npr. i moja kcerka ko da se nisu nikad ni na putu sreli. On je rodjen ovdje, al za razliku od nje prica Bosanski odlicno i odusevljen je Bosnom, i on nas cesto pita - zasto mi uopste zivimo u americi :)
Primjer tvoje djece a i primjer moje sestre i mene možda daju potvrdu tvrdnji da se žene mnogo lakše a valjda i razumnije prilagođavaju "sizofrenim" životnim situacijama, što emigracija jeste. Dok muškarci nerijetko padaju kao žrtve podvojenosti u dijaspori i pružaju otpor novom stanju stvari, žene se brzo prilagođavaju i zadržavaju samo stvari koje su im potrebne da naprave smisao od novonastale situacije.

Moja sestra je bila izložena bosanskom jeziku u dovoljnoj mjeri, ali je u njenoj glavi to vjerovatno potisnuto jer joj nije bilo toliko neophodno da napravi smisao od svog života. Kod muškaraca, smisao nije dovoljan, mora malo i pobune da bude.

Iz nekoliko primjera koje znam, žene imigrantkinje u pravilu savladaju jezik i uklope se u novo društvo brže od svojih muževa.
Socrates ti si za mene alfa i omega iskrenog muskarca :D
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Hannibal » 21 Apr 2016, 00:26

Dijasporci se drogiraju
🐽

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: BiH u ocima njene dijaspore

Post by Melek » 21 Apr 2016, 01:37

Sve je stvar ambicija, zelja i zdravog razuma kad se govori o prilagodjavanju novim uslovima zivota u emigraciji. Ne bih da generalizujem pa da tvrdim da zene to rade ovako a muskarci onako jer znam niz primjera i uspjesnih i manje uspjesnih nasih ljudi bez obzira na pol i starosnu dob. Emigracija, narocito onaj vid emigracije koji je snasao ogromnu vecinu nasih ljudi je jedna ekstremna stvar i moze vrlo lako da ostavi posljedice na psihicko zdravlje. Imam prilike da vidjam manodepresivne i muskarce i zene a i one koji su nakon odlaska u emigraciju dosta uspjeli, dosli do sebe takoreci.

A kako "dijaspora" gleda na BiH ? Od onog pocetnog nostalgicnog udarca nema skoro nista. Vecinom su ljudi razocarani u BiH a narocito u njene ljude za koje mnogi tvrde da su postali cudni i ne mogu se vise prepoznati po svojim starim manirima.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Dijaspora”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests