BH dijaspora u USA i Kanadi

Bosanci i Hercegovci širom svijeta

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

BH dijaspora u USA i Kanadi

Post by Krokodil Behko » 06 Jun 2019, 10:41

Odgledajte video. Amerika je velika.


online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: BH dijaspora u USA i Kanadi

Post by Krokodil Behko » 13 Jun 2019, 14:31

Bijeljinka Melissa Čeliković je holivudska diva


Image

Gotovo da nema glumca koji barem jednom nije poželio osjetiti svjetla Hollywooda i stati rame uz rame s nekom od najvećih zvijezda. Tek rijetkima se ova želja ispuni. Da sreća prati hrabre i one s jasnim ciljem, uvjerili smo se kad smo upoznali Melissu Čeliković. Ova mlada glumica rođena je 1996. godine, u Francuskoj. Majka joj je Francuskinja, otac Bosanac. Uvijek je sanjala, priča nam, Hollywood, zbog čega se iz Francuske preselila u Los Angeles, gdje je završila New York Film Academy. Melissa je o glumačkom poslu učila od najboljih, među predavačima u Americi su joj bili i legenda ex-Yu glumišta Mira Furlan, kao i bh. glumac Miraj Grbić.

– Miraj je zaista dobar profesor i u Los Angelesu ga svi vole. Imam veliko poštovanje prema njemu, njegovoj karijeri. Od njega sam naučila kako da se ponašam ispred kamere, uživim u lik i koncentrišem na partnera. Zanimljiv je, istovremeno pokazuje svoju ozbiljnost, ali i humor. Mira mi je bila profesorica literature, ona obožava teatar. Uvela me u čarobni svijet pozorišta. Zajedno smo radile na djelima Shakespearea i Sophoclesa. Zahvaljujući Miraju i Miri s Akademije sam izašla s velikim znanjem, koje mi danas pomaže u karijeri koja je tek na početku. Zaista su genijalni oboje i zahvalna sam im za sve što su me naučili – kaže Melissa i sjeća se prvog susreta s Furlan.

Susret s Mirom Furlan

Kao mala gledala sam seriju „Lost“, Mira i njen lik su mi bili omiljeni, pa mi je bio veliki šok kad sam je prvi put vidjela na Akademiji. Srela sam je ispred lifta, bila sam toliko impresionirana da sam ostala nepomična. Mislim da je i ona to, primijetila jer se nasmijala. Bilo je stvarno čudno, jer sam je godinama imitirala, gledala njene gestove i onda je srela na Akademiji u New Yorku – govori Melissa.


Image


Iako nikada nije živjela u Bosni i Hercegovini, ova mlada dama ne krije da je upravo to zemlja koju voli najviše, a sve zahvaljujući ocu Mehi, koji je porijeklom iz Bijeljine. Njen otac je zaslužan što je imala priliku od najranije dobi upoznati život slavnih i poznatih. Kao šef sale za ketering radio je na eventima važnih ljudi tamošnje scene, između ostalog i na vjenčanju Eve Longorije i njenog, sada već bivšeg supruga, francuskog košarkaša Tonyja Parkera. No, Melissa ne krije da ima neke druge uzore u životu. Iza nje je nekoliko glumačkih projekata, kratki film „Digital Dialogue Film“ kao i uloga u spotu Soleil J., u kojem se pojavljuje i glumačka zvijezda Luis Guzman. Osim toga, njen poziv joj omogućava da upozna brojne holivudske zvijezde, poput Toma Hanksa, Clinta Eastwooda i Jodie Foster. Posebne utiske nosi, sa svakih od ovih susreta.

– Osjećaj je zaista poseban. Veliki sam fan Toma Hanksa i smatram da je jedan od najboljih svjetskih glumaca danas. Uvijek se obradujete kada sretnete nekoga ko je velika zvijezda, no nakon razgovora s njima shvatite da su to sasvim normalni ljudi. Mada, ima i onih glumaca koji su „puni sebe“ – govori Melissa i iz prve ruke pojašnjava kakav je život mladog glumca u Hollywoodu.


– Svi misle da je lako kada ste holivudski glumac, a zaboravljaju da je to ujedno i najteži i najljepši posao na svijetu u kojem samo rijetki uspijevaju. U Los Angelesu imate 200 hiljada glumaca, a samo neki od njih žive lagodno. Otkako sam u Hollywoodu, spavam u prosjeku četiri ili pet sati dnevno. Ovdje je svaki dan borba i ništa nije sigurno. Grad nema dušu i uspijevaju samo sposobni. Imam veliku želju za uspjehom i neću se prestati boriti jer želim da uspijem, prije svega zbog sebe, a zatim i mojih roditelja i Bosne. Volim da putujem i da upoznajem različite kulture, a upravo ta različitost našu planetu čini fascinantnom. Rođena sam u Francuskoj i obožavam tu državu, ali ipak više volim svoj život u Americi. Ovdje je mnogo ljudi koji žele da uspiju, a to je svakako definicija mog života – govori mlada glumica, koja bi svoj radni CV u budućnosti voljela ispuniti ulogama u akcionim i avanturističkim filmovima.

– Idem na časove borilačkih vještina, te učim da koristim luk i strijelu, a želim i da naučim kaskaderske vještine. Voljela bih da u budućnosti sve opasne scene snimam sama bez kaskadera. Želja mi je i da glumim u bosanskim filmovima, te da jednog dana radim s Danisom Tanovićem. To mi je san jer je Danis veliki režiser i sve što radi je fantastično – govori Melissa i otkriva na kojim projektima trenutno radi.

Luk i strijela

– Trenutno sam angažirana na jednom filmu, a do sada sam radila na nekoliko kratkometražnih projekata. Uskoro izlazi prvi kratkometražni film za koji sam sama napisala scenarij. Oduvijek sam željela da budem glumica, ali kad je riječ o ljubavi prema pisanju scenarija, sve je počelo od filma „Gospodar prstenova“. Toliko sam bila impresionirana filmom da sam poželjela da kreiram svoj svijet i ličnosti. Volim da pišem i uvijek sam imala želju da kreiram svoje filmove.

Melissa je u potpunosti posvećena glumačkom pozivu, no, u užurbanoj svakodnevici Los Angelesa nije zapostavila ni slobodne aktivnosti.

– Iskreno, osim spavanja mi se sve svodi i usmjereno je na kinematografiju. Bavim se sportom, idem u bioskop, plešem, sviram klavir, čitam knjige, učim strane jezike i upoznajem razne glumce. Divno je imati priliku da upoznaš talentirane ljude uz koje se može mnogo toga naučiti.

Kad je o kinematografiji riječ, svaki dan je različit. Svakodnevno tražim kastinge i snimanja, idem na sastanke s producentima i režiserima, čitam scenarije i idem na photoshootinge, kako bih imala profesionalne fotografije. Osnovni cilj mi je da uspijem u svijetu filma i da od toga zaradim pare. Poslije posla obično odem u teretanu, kako bih se riješila stresa i negativne energije, a nakon toga planiram aktivnosti za naredni dan. Ritam života mi je veoma vrz, ali to je nešto što volim.

U Americi me zovu Melbosnia

– U BiH sam kao mala išla svake godine, a vrijeme smo provodili u Tuzli, gdje imamo stan. Otkako sam u Los Angelesu nisam imala priliku da posjetim Bosnu, ali vam ne mogu objasniti ljubav koju osjećam prema našoj državi. Volim moju rodbinu, moju nenu koja mi mnogo nedostaje, bosansku hranu i ljude koji su iskreniji nego bilo gdje na svijetu. U Americi me zovu Melbosnia i ljudi me ovdje često pitaju gdje je BiH, a ja iskoristim svaku priliku da im objasnim sve o našoj zemlji, o kojoj sam počela da pišem knjigu i nadam se da ću je uskoro realizirati, jer imam mnogo obaveza.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: BH dijaspora u USA i Kanadi

Post by Krokodil Behko » 13 Aug 2019, 19:36

Ja smao da javim našim jenkijima, da ne zalaze ovih dana po južnjačkim državama, jer je isprognozirano 47+ stepeni. Šta li će Navika okačiti u outfitu? :hm
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: BH dijaspora u USA i Kanadi

Post by Krokodil Behko » 30 Jun 2022, 19:35

online

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83756
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10906 times
Been thanked: 16183 times
Status: Online

Re: BH dijaspora u USA i Kanadi

Post by Fuddo » 30 Jun 2022, 19:51

Krokodil Behko wrote: 30 Jun 2022, 19:35
Proud!
Et, sad znate, zasto je bitno biti Bosanac,
I kad ne zivis u Bosni.
Zato sto si najjaci.
Amin.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6785
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2636 times
Been thanked: 1209 times
Status: Offline

Re: BH dijaspora u USA i Kanadi

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 30 Jun 2022, 19:53

a kamiondzija sto ulaze u Želju 😉
👌🌚

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83756
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10906 times
Been thanked: 16183 times
Status: Online

Re: BH dijaspora u USA i Kanadi

Post by Fuddo » 30 Jun 2022, 19:56

Koteljubi_kadnisamtu wrote: 30 Jun 2022, 19:53 a kamiondzija sto ulaze u Želju 😉
Kurati smo i parali, more nam se :D.
I kad sljustrimo pare u znj klub, svejedno je.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20665 times
Contact:
Status: Offline

Re: BH dijaspora u USA i Kanadi

Post by Rum » 09 Mar 2024, 14:45

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83756
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10906 times
Been thanked: 16183 times
Status: Online

Re: BH dijaspora u USA i Kanadi

Post by Fuddo » 09 Mar 2024, 15:12

Rudolph wrote: 09 Mar 2024, 14:45
Stvarno, dirljiva prica :D. Mozak mi otece
A vidi Katarine, mashala :D. GMO
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20665 times
Contact:
Status: Offline

Re: BH dijaspora u USA i Kanadi

Post by Rum » 09 Mar 2024, 15:21

Katarinu brza hrana satrala
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36823
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23112 times
Been thanked: 4501 times
Status: Offline

Re: BH dijaspora u USA i Kanadi

Post by ElTriconi » 09 Mar 2024, 15:22

Rudolph wrote: 09 Mar 2024, 15:21 Katarinu brza hrana satrala
Zenit :srcee
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

Post Reply

Return to “Dijaspora”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests