POVRATAK U DOMOVINU

Bosanci i Hercegovci širom svijeta

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by Dzagoda » 30 Apr 2014, 01:33

Calla wrote:ajde onda brisi,,kreci i vracaj se sta cekas vise,,
,i ima da mi sve ispises u tancine je li bas tako kako si ti to iz daljine zamislila.,..
Obecavam:) Nista ne zamisljam, jednostavno zelim da se vratim, i hocu. Nadam se uskoro:) Iz onog sto mi roditelji pricaju koji su se vratili prije 5-6 godina, do nas je, a ne do okoline:)
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by komsija » 30 Apr 2014, 10:59

Mali broj nasih ljudi ce se vratiti a razloga ima puno
Jedan od najcescih (bar ovdje) je prosirenje porodice
Naime djeca rastu, zene se, udaju, dolaze unuci i tesko je tada otici i ne gledati kako ti unuci rastu
Ima tu logike, naime sta ce ti tvoja kuca u BiH ako zivis bez svojih najmilijih
Zidovi kuce nista ne znace a u domovinu mozes uvijek doci u posjetu
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by Dzagoda » 30 Apr 2014, 12:55

Ima i toga komso, ali je to tako tesko.

Recimo moja kcer se odluci selit u CA, a druga u Francusku recimo. Sta cu ja?! On tamo, ja ovamo?!

Ne gledam to tako. Idem gdje cu biti zadovoljna i sretna. Ako Bog da bice zdravlja, pa cu lijepo 6 mjeseci otic kod njih, ako treba da cuvam djecicu, pomognem, a i one ce doc kod nas, da se iskupe, imaju gdje:)
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

krhotina
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 621
Joined: 10 Jan 2014, 02:27
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by krhotina » 01 May 2014, 03:19

Treba rastabirit gdje nam je stvarno domovina, mislim ovim slavenskim plemenima, tj. dubinski razmišljati o povratku...
Što se tiče ove države, ona je trenutno pod okupacijom, pa ti vidi? :tuga

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by Dzagoda » 01 May 2014, 12:04

krhotina wrote:Treba rastabirit gdje nam je stvarno domovina, mislim ovim slavenskim plemenima, tj. dubinski razmišljati o povratku...
Što se tiče ove države, ona je trenutno pod okupacijom, pa ti vidi? :tuga
S tim se slazem dragi moj:) Srecom ne zanima me puno ni politika, ni komsiluk, sto falim te Boze nije nikad anyway;) Idem tamo gdje je meni lijepo:) U procesu malo prckam vlasti, cisto da ne izgubim edge :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by Calla » 02 May 2014, 13:03

Jagoda wrote:
Calla wrote:ajde onda brisi,,kreci i vracaj se sta cekas vise,,
,i ima da mi sve ispises u tancine je li bas tako kako si ti to iz daljine zamislila.,..
Obecavam:) Nista ne zamisljam, jednostavno zelim da se vratim, i hocu. Nadam se uskoro:) Iz onog sto mi roditelji pricaju koji su se vratili prije 5-6 godina, do nas je, a ne do okoline:)
ponavljam ,,do mene je , :)

a tebi se radujem ,ako ti se poklope sve tvoje zelje sa tvojom odlukom :bravo
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by komsija » 02 May 2014, 15:44

Jagoda wrote:Ima i toga komso, ali je to tako tesko.

Recimo moja kcer se odluci selit u CA, a druga u Francusku recimo. Sta cu ja?! On tamo, ja ovamo?!

Ne gledam to tako. Idem gdje cu biti zadovoljna i sretna. Ako Bog da bice zdravlja, pa cu lijepo 6 mjeseci otic kod njih, ako treba da cuvam djecicu, pomognem, a i one ce doc kod nas, da se iskupe, imaju gdje:)
Eto vidis, ipak ces dolaziti i ostajati duze :respekt
Uostalom, treba sacekati jos malo dok se neke stvari "izbistre" pa tek onda odluciti
Eto , prije nekoliko godina moj brat se vratio kuci a ja i on zajedno smo dosli u USA i u istom mjestu bili ali njega nazad nesto vuklo i tako odlucio i nece nazad u USA
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by Dzagoda » 06 May 2014, 00:42

komsija wrote:
Jagoda wrote:Ima i toga komso, ali je to tako tesko.

Recimo moja kcer se odluci selit u CA, a druga u Francusku recimo. Sta cu ja?! On tamo, ja ovamo?!

Ne gledam to tako. Idem gdje cu biti zadovoljna i sretna. Ako Bog da bice zdravlja, pa cu lijepo 6 mjeseci otic kod njih, ako treba da cuvam djecicu, pomognem, a i one ce doc kod nas, da se iskupe, imaju gdje:)
Eto vidis, ipak ces dolaziti i ostajati duze :respekt
Uostalom, treba sacekati jos malo dok se neke stvari "izbistre" pa tek onda odluciti
Eto , prije nekoliko godina moj brat se vratio kuci a ja i on zajedno smo dosli u USA i u istom mjestu bili ali njega nazad nesto vuklo i tako odlucio i nece nazad u USA
To je nekako najgori dio: odluciti da odlucis za sebe, a ne recimo za porodicu. Da se ravnam po porodici, bila bih na svim stranama svijeta. Ovako, nas dvoje znamo sto zelimo, i aBd zdravlja, to ce i bit:)
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by Julia-Klara » 30 Jul 2014, 14:07

ruku na srce, imam neki okvirni plan, a taj kaze jos nekih 10ak godina vani, i onda opet pokusaj u BiH
vidjecemo sta ce biti od toga jer u 50im se mogu pojaviti neke zdravstvene tegobe (ne kazem da nece prije ili kasnije), a poznavajuci nas zdravstveni/socijalni sistem nece mi biti lako :)
vidjecemo, planovi i zelje su jedno, a zivot drugo
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
hojla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2468
Joined: 22 Aug 2011, 22:58
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by hojla » 30 Jul 2014, 22:54

pa ja jesam u domovini.......ma sto vi mislili o sloveniji
Our solution mind revolution

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by laganini » 01 Aug 2014, 02:39

klasična priča poznata mi po mojim gastarbajterima svi otišli na godinu dvi..i ostali do mirovine..neki i posli ako su i dica vani...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by Julia-Klara » 01 Aug 2014, 09:45

nije ni svaki gastarbeiter isti ... ja sam pricala iz svog iskustva, po kojem sam se vec jednom vratila u BiH, i to iz bolje drzave od Ceske :cudi moj okvirni plan jos uvijek stoji, i tesko da ce se promijeniti
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by Dzagoda » 01 Aug 2014, 15:17

laganini wrote:klasična priča poznata mi po mojim gastarbajterima svi otišli na godinu dvi..i ostali do mirovine..neki i posli ako su i dica vani...
JaH, iz Bosne sve "gastarbajteri", isto ko sto "nismo svi krivi", tako su svi "ma otisli na dobrovoljni rad u inozemstvo" :lupa

I looooooooove me some ignorant ass :hihi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
mister_sa
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 737
Joined: 29 Mar 2015, 16:54
Location: Peechka Matherina
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by mister_sa » 31 Mar 2015, 19:49

Zivi bili ne vracajte se ako volite tacnost, da neko cijeni vas uspjeh itd... To u BiH nema.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by Pasaga » 31 Mar 2015, 19:51

mister_sa wrote:Zivi bili ne vracajte se ako volite tacnost, da neko cijeni vas uspjeh itd... To u BiH nema.

Da ti nisi SDA...predstavnik za stampu..... ;)
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
mister_sa
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 737
Joined: 29 Mar 2015, 16:54
Location: Peechka Matherina
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by mister_sa » 31 Mar 2015, 20:41

Pasaga wrote:
mister_sa wrote:Zivi bili ne vracajte se ako volite tacnost, da neko cijeni vas uspjeh itd... To u BiH nema.

Da ti nisi SDA...predstavnik za stampu..... ;)
Ma jok, zao mi ljudi :D

Prvim susretom sa bh salterusom ce sami sebi rec "jebo me dan kad dodjoh ovdje" :D

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by storm » 31 Mar 2015, 20:52

Mislim da, mnogi oni koji su zbog rata otišli, nikad neće "srasti" sa novom okolinom, ma kako sređeno i u blagostanju bilo....
jednostavno je u glavi ostalo...da si morao, ne svojom voljom... njihovoj djeci je drugačije.. oni za drugo i ne znaju i sasvim im je normalno tu gdje jesu...
Sasvim druga mi je priča sa onima, koji su otišli iz ekonomskih razloga.... ti ljudi dosta manje razmišljaju o povratku, jer znaju zašto su otišli i samovoljno su otišli... eventualno se vrate ako imaju neku poslovnu ideju i vide prostora za razvijanje posla... da se vrate i sjede na birou, vjerojatno neće....

Gledao sam mog starog .... čovjek je 42 godine živio u sloveniji.... da si ga kod 40 godine boravka tu pitao da se vrati, umro bi od smijeha..... oko 60.godine tako ga je žestoko počelo pucati, da je pripremao sve, i prvi dan penzije otišao, preselio zauvijek :oo
i mnogi tako....ako imaju gdje i s čim, naravno...ja imam teren spreman :pusi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
mister_sa
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 737
Joined: 29 Mar 2015, 16:54
Location: Peechka Matherina
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by mister_sa » 31 Mar 2015, 20:57

storm wrote:Mislim da, mnogi oni koji su zbog rata otišli, nikad neće "srasti" sa novom okolinom, ma kako sređeno i u blagostanju bilo....
jednostavno je u glavi ostalo...da si morao, ne svojom voljom... njihovoj djeci je drugačije.. oni za drugo i ne znaju i sasvim im je normalno tu gdje jesu...
Sasvim druga mi je priča sa onima, koji su otišli iz ekonomskih razloga.... ti ljudi dosta manje razmišljaju o povratku, jer znaju zašto su otišli i samovoljno su otišli... eventualno se vrate ako imaju neku poslovnu ideju i vide prostora za razvijanje posla... da se vrate i sjede na birou, vjerojatno neće....

Gledao sam mog starog .... čovjek je 42 godine živio u sloveniji.... da si ga kod 40 godine boravka tu pitao da se vrati, umro bi od smijeha..... oko 60.godine tako ga je žestoko počelo pucati, da je pripremao sve, i prvi dan penzije otišao, preselio zauvijek :oo
i mnogi tako....ako imaju gdje i s čim, naravno...ja imam teren spreman :pusi
svaka ti je na mjestu :aplauzz

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by kuplung » 01 Apr 2015, 16:52

mister_sa wrote:Zivi bili ne vracajte se ako volite tacnost, da neko cijeni vas uspjeh itd... To u BiH nema.
Kako definises upjeh? Ne cvjetaju ruze ni vani.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: POVRATAK U DOMOVINU

Post by Pasaga » 01 Apr 2015, 21:36

mister_sa wrote:Zivi bili ne vracajte se ako volite tacnost, da neko cijeni vas uspjeh itd... To u BiH nema.

Cuj gospon...
ti ustajes radnim danom ko podne......
ja i vikendom prije zore....
opet jedva kraj s krajem......
De mi malo docaraj tu sit. dole...... :123
et...samo da znam.....jbg....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Dijaspora”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests