Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Bosanci i Hercegovci širom svijeta

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Ruana
Status: Offline

Re: Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Post by Ruana » 30 Oct 2012, 22:36

Mister No wrote:
Ruana wrote:
BlackHawk wrote:Ima swe daje azil bez problema i papire.. Jedini uslov je da naselis sjever swe i tu da zivis.. Pa et kome prija hladno vrijeme a zivio bi u swe nek doleti..
Dobijes sve ali na sjeveru u vrhu...
Je li stvarno istina to za Svedsku, ljetos kad sam bila na feriju neki me pitaju za to, kazu da neko selo kod Tuzle skoro iseljeno svi otisli u Svedsku.?
Ja koliko znam, iz okoline Kalesije je više porodica otišlo, prije par mjeseci, u Švedsku tražiti azil (neki privatnik im uzeo lovu i odvezo ih tamo) i niko nije azil dobio.

Ostali i bez para i bez azila.
Jeste bas su pricali o Kalesiji, kod nas ovdje nedaju vala ni na sjever ni na jug. Jedino pustaju sada ove iz Sirije, ali su sada izmislili neke privremene azile kao navodno humanitarne dok se rat ne zavrsi.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Post by Krokodil Behko » 30 Oct 2012, 22:37

Zato niko i ne ide. Odatle su emigrirali i laponci i irvasi ili sobovi ili kako ih već zovu.
Valjalo bi izdržati toliki mrak. A doznajem da nije lako izdržati i bez mraka. I još mi se
čini da bi mračni period mogao lakše izdržati nego dnevni. Samo da nije zimurine.
online

Ruana
Status: Offline

Re: Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Post by Ruana » 30 Oct 2012, 22:39

Tu je fino uz ramazan.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31591
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7128 times
Been thanked: 3862 times
Status: Offline

Re: Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Post by Mister No » 30 Oct 2012, 22:40

Ruana wrote:Tu je fino uz ramazan.
:oo
High Hopes...

Ruana
Status: Offline

Re: Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Post by Ruana » 30 Oct 2012, 22:49

Mister No wrote:
Ruana wrote:Tu je fino uz ramazan.
:oo
Pa zar nije, ko posti samo ima nekoliko sati gladi. Nego kako ljudi stvarno zive samo sa par sati dnevne svijetlosti, joj kako tek njima fali D vitamina, kad ga nama ovdje fali a nekad se smraci u 11 navece.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Post by Blackhawk » 30 Oct 2012, 22:52

Ruana wrote:Tu je fino uz ramazan.
Eh belaj je ramazan, jer on sad pada ljeti.. a ljeti je samo par sati noci :) suprotno.. da moraju postiti oko 20 sati...

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Post by Biba » 10 Mar 2015, 23:48

Eto ja cula da je nasima u Irskoj pravo dobro
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Post by storm » 10 Mar 2015, 23:52

Biba wrote:Eto ja cula da je nasima u Irskoj pravo dobro
Hrvati masovno idu u irsku... prijete da postanu manjina.... srećom pa nismo skloni barikadama i balvan revolucijama :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
mister_sa
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 737
Joined: 29 Mar 2015, 16:54
Location: Peechka Matherina
Status: Offline

Re: Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Post by mister_sa » 31 Mar 2015, 02:40

kakva je francuska za pobjec u nju?

znam engleski i njemacki jezik

sporingt
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 25 Sep 2016, 09:39
Location: Sydney, Australia
Status: Offline

Re: Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Post by sporingt » 25 Sep 2016, 11:03

siguran sam od iskustva i od sta sam cuo od drugih, da nijedna drzava ne prihvata strance lahko, treba tu dosta vrijemena da te opste prihvate i nebojese tebe, i da se pridruze tebi, ali poslje toga i dalje ce uvjek svoje gledati preko tvojih

sad pomisli da imas firmu, i trazis nekoga saposliti, dozeti kinez ima kvalifikacije price nesta ovako onako nas jezik, izgleda kao kinez etc i doze ti bosanac ima isto kvalifikacije

kome ces dati posao? sigurno ces osjecati lakse da dadnes posao bosancu , to je tako kod svakog

ovaj kinez mora biti nesta bas specijalan da bi njemu dao posao preko bosana

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Post by SPINERKA » 25 Sep 2016, 11:22

:rol

.zar nije -specijalan -sto je -kinez??
Image

sporingt
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 25 Sep 2016, 09:39
Location: Sydney, Australia
Status: Offline

Re: Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Post by sporingt » 25 Sep 2016, 11:41

SPINERKA wrote::rol

.zar nije -specijalan -sto je -kinez??
nije specijalan sto je kinez

da ti objasnim bolje

sad pomisli ti pricas bosnaski cjeli zivot, i naucis enegleski i pricas engleski mozda 3-5 godina

kad ti budes pricala engleski pricaces drugacije nego od onoga sto je pircao jezik cjeli zivot

i kad ti doze da trazis posao i pricas sto se kaze "broken English" ovdje to gledaju kao losa stvar , oni bi radije nekoga Australijaca zaposilis jel se "slaze" bolje sa njima

i druga stvar generalno Australijaci su vrlo racisti prema drugim nacija, neki te prihvate a nekih te kinad nece prihvatiti

kamoli ako imas bolji posao od njih, onda kazu da dolazis da uzimas njihove posle

ovdje je vrlo kompetitivno za posao , ljudih su puno takmice da dobiju posao, ima tu puno stvari

i zbog toga kad dodze neki kinez ili bosanac ili srbin ili hrvat i dobije neki posao oni se naljute

i nevole nas lol

nes vjerovati ali ovdje protiv Aboridzane imu puno mrznje i ako su oni bili ovdje prije njih , ovi bijeli Australci gledaju njih kao da su Aboridzani dosli ovdje u uzimaju njihovu drzavu

ako si vrlo plav izgledas bas ko oni onda te laksije prihvate, ali ako izgledas crn (crna kosa i oci) onda ce te uvjek gledati kao stranac

evo gledaj ovo neces vjerovati u 2005 ovdje je ovo bilo gdje su jednu plazu ovi Australijanci uzeli i napravili protests protiv svakoga ko nije Australijanac

pogledaj video , Australijanic su vrlo racisti (ne svi ali puno nih) ove proteste su bili protiv immigranta , da sam ja bio tu, izlamliti bi me lol

https://www.youtube.com/watch?v=fbZgG3yjPC8

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80774
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9953 times
Been thanked: 6791 times
Status: Online

Re: Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Post by Julia-Klara » 25 Sep 2016, 11:48

Nismo li svi pomalo rasisti?
Gdje god dodjemo bicemo stranci - hocemo, i to nema nikakve veze za zemljom u koju dodjemo, to je jednostavno tako. Zbog imena, nacina razmisljanja, razlicite kultire,i mali milion drugih razloga.

Ja i dalje mislim da je ta barijera u nasoj glavi - ako se hoces osjecati kao stranac, pa osjecaj se, brate.
Gdje dodjem zivjeti, gdje placam stan, poreze i sve ostalo - e vala tu me neko ne smije pogledati poprijeko, jer ne uzimam posao nikome - da hoce i znaju raditi ovo sto radim ja, dobili bi posao oni.

Tako da mi je pun kUFer price o tome kako nas ne vole, kako smo izopceni od drustva, a nikad se ne pitamo koliko sami radimo nesto kako bi se integrisali.

Za primjer uzimam Njemacku - koliko je "nasih" ljudi tamo da ne zna ni taj "broken "english" (d ane kazem Deutsch)? Jeste tezak za nauciti ali sve se moze kad se hoce.

Zemlje prihvataju doseljenike onoliko dobro koliko su oni spremni prihvatiti nacin zivota u istoj :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Post by SPINERKA » 25 Sep 2016, 11:55

:kafa

..Bas ti hvala , onako ko svom --sto mi objasni.PUCE MI PRED OCIMA.

:pivo SALIM SE --- u pravu si :roll
Image

sporingt
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 25 Sep 2016, 09:39
Location: Sydney, Australia
Status: Offline

Re: Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Post by sporingt » 25 Sep 2016, 12:00

Julia-Klara wrote:Nismo li svi pomalo rasisti?
Gdje god dodjemo bicemo stranci - hocemo, i to nema nikakve veze za zemljom u koju dodjemo, to je jednostavno tako. Zbog imena, nacina razmisljanja, razlicite kultire,i mali milion drugih razloga.

Ja i dalje mislim da je ta barijera u nasoj glavi - ako se hoces osjecati kao stranac, pa osjecaj se, brate.
Gdje dodjem zivjeti, gdje placam stan, poreze i sve ostalo - e vala tu me neko ne smije pogledati poprijeko, jer ne uzimam posao nikome - da hoce i znaju raditi ovo sto radim ja, dobili bi posao oni.

Tako da mi je pun kUFer price o tome kako nas ne vole, kako smo izopceni od drustva, a nikad se ne pitamo koliko sami radimo nesto kako bi se integrisali.

Za primjer uzimam Njemacku - koliko je "nasih" ljudi tamo da ne zna ni taj "broken "english" (d ane kazem Deutsch)? Jeste tezak za nauciti ali sve se moze kad se hoce.

Zemlje prihvataju doseljenike onoliko dobro koliko su oni spremni prihvatiti nacin zivota u istoj :cudi
to hocu da kazem da uvjek ces viti stranac, ja sam ovdje cjeli zivot i zato mogu se vrlo lahko ukljuciti sa njima , znam njihov mentalit jezik i njihove "idioms"

ali vjerujmi i dan danas uvjek pitaju me "odakle si ti" znaci da te uvjek gledaju kao stranac, kamoli ako kazes ime

druga stvar nevole da se mjesasju sa tobom, osim ako si bas oni vrlo vrlo ljep/a

njihove zene nevole da se mjesasu sa nasim muskarcima , osim ako si vrlo ljep , mi se vise mjesasmo sa grcima , italijanima, hrvatima, i tako

sa zenama je drugacije, nase zene oni se mjesaju jel uvjek drugacije je sa zenama

gledaju nas drugacije uvjek

alo sada pomislis nekoga sto je dosa danas , ako neki bosanac doze ovdje nikako se nebi mogao snaci

ja znam nekoliko bosanaca sto su dosli ovdje , i ovjek se nikako ne uulkuce u drzavu, ovjek negdje nestaju ili se vrato, zivot bude previse brz za njih i tesko im bude

samo oni sto su rodzeni ovdje(kao nova generacija) ili oni sto su dosli ovdje kao ja(sot su prva generacija) sto se nekako snadzu

ali i dalje nismu prihvateni , osjecas da ima tu neka barikada

svi moji drugovi su italijani, grci, arapi , indijanci, islandi, i tako, ali i njima je isto, njih ne prihvataju Australijanic osim ako imaju nesta sto je prhvatlivo kao veliku ljepotu ili neki specijalni talent ili nesta onjima sto je specijalno etc

ali aki so "average" onda si daleko od njih

valah i me gdje zivimo zivimo u djela grada gdje oni nisu puno tu

kao mi zivimo u nekim djelima gjde ima nas , a uno i drgim djelima gdje su oni predominanti

kao arapi zive u dio sto se zove "lakemba" onda "Bankstown" sto je u "westu" i australijanci zive u "north" i tako ima tu te razdjele sto su vrlo vidljive

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Post by rethna » 25 Sep 2016, 14:09

sporingt wrote:
svi moji drugovi su italijani, grci, arapi , indijanci, islandi, i tako, ali i njima je isto, njih ne prihvataju
:D.
Question everything.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Post by Hannibal » 25 Sep 2016, 15:28

JBG COVJEK JE 25 GODINA VANI
🐽

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Saznajte koje zemlje najbolje prihvataju doseljenike

Post by Podrinjac » 25 Sep 2016, 15:29

Bosna je tu no.1 . Nema šta nismo prihvatili.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Ove države i gradovi će vam platiti da im se doselite

Post by Krokodil Behko » 01 Apr 2017, 10:11

Image
Od propalih velegrada - do gradića koji imaju samo pedesetak stanovnika, svi oni žele da im bilo ko dođe živjeti. Ako želite promjenu životnog ritma, i monotono vam je tamo gdje sada živite - odselite se.

Preseljenje jeste potresno, skupo, ali na kugli zemaljskoj postoje mjesta koja će vam čak platiti da dođite kod njih da živite.

Portal Grunge je odabrao nekoliko takvih, prenosi Express.hr.

Aljaskau SAD-u sa zadovoljstvom potiče građane da se dosele. Svaki stanovnik dobija 2.000 dolara samo da živi tamo. Istu svotu novca dobijaju i novorođenčak. Ako volite planine, zelenilo, ledenjake, ribarstvo i hladnija ljeta, razmislite o životu na Aljasci.

New Haven, Connecticut je sjedište Univerziteta Yale. Stvarnost života u ovom gradu je drugačija. Oni imaju problema sa zločinima, i do nedavno su bili drugi najopasniji grad srednje veličine u SAD-u.

Oni nude 10.000 dolara beskamatne pozajmice za kupovinu prve nekretnine, a ako tu ostanete živjeti pet godina - dug vam oproste. Za energetsku obnovu nekretnine dobijete 30.000 dolara, a ako ostanete 10 godina - ni to ne morate vratiti.

Srednjoškolcima sa dobrim ocjenama nude školovanje u bilo kojoj školi ununtar ove saveze države.

Baltimore također ima probleme sa kriminalom. Svi koji su gledali seriju Wire - znaju o čemu je riječ. Potencijalnim doseljenicima nude 5.000 dolara za kupovinu nekretinne, a ako želite kupiti napuštenu kuću bilo gdje u gradu, nude vam 10.000 dolara.

Detroit, popularni grad duhova, sjedište auto industrije SAD-a omogućuje 20.000 dolara zajma za kupovinu nekretnine. Ako ispunite određene uslove, pozajmicu ne morate ni vraćati.

Većina Savezne države Kansas

"Toto, mislim da nismo više u Kansasu", rekla je Dorothy iz knjige Čarobnjak iz Oza. Sličnu izjavu su ponavljali brojni bivši stanovnici te savezne države i oni to sada žele promijeniti. Grad Lincoln dat će vam, potpuno besplatno, komad zemlje za gradnju porodične kuće. Ali država nudi i porezne olakšice ili otplatu studentskih kredita, samo se trebate odlučiti živjeti u ruralnom dijelu države.

New Richland, Minnesota

Kansas nije jedini. I ovaj kraj SAD-a nudi zemlju za porodične kuće. Ako volite život u samoći, i debelom temperaturnom minusu - možda je ovo mjesto za vas.

Pipestone, Manitoba je mjesto u Kanadi koje očajno želi novo stanovništvo, budući da mještani masovno odlaze. Ovdje zemljište nije besplatno, predujam je 1.000 dolara za zemlju - dok je kupovina samo dodatnih 10 dolara.

Ako se odlučite za vlastiti biznis, dobijete 32.000 kanadskih dolara poticaja.

Otok Maatsjuyker u Tasmaniji je također mjesto za osamu. Nalazi se nedaleko od južne obale Tasmanije, svake godine traži volontere koji će mjesecima živjeti u potpunoj samoći. Volonteri moraju podnositi izvještaje o vremenu, održavati svetionik i paziti na infrastrukturu.

Selo Mishima u Japanu ima velikih problema sa stanovništvom. Ovdje je ostalo samo 400 ljudi, većinom staraca. Nude 800 dolara za preseljenje i dodatnu mjesečnu novčanu pomoć za navikavanje na život.

Ako ste samci, platit će vam nekoliko izlazaka, školovanje - a dobijete i vlastitu kravu.

Otok Pitcairn u Južnom Pacifiku je posljednje mjesto sa liste gdje će vam vlasti platiti da tu živite. Ima samo pedesetak stanovnika. Nude zemljište, niz poticaja - a u proteklom periodu samo su jednu osobu uspjeli privoljeti da živi tamo. Imaju samo jednu prodavnicu koja radi tri dana u sedmici, a sve ostalo se mora naručiti sa Novog Zelanda svaka tri mjeseca.

(N1)
online

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ove države i gradovi će vam platiti da im se doselite

Post by SPINERKA » 01 Apr 2017, 12:43

;)

:jok

..skinu od poreza
..ostale ponudee--- :kafa neka falaaa
Image

Post Reply

Return to “Dijaspora”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests