Ustavni sud BiH, Sud i Tužilaštvo BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Skin » 26 Jul 2021, 22:50

https://www.nezavisne.com/novosti/bih/T ... jem/673382
Prvostepena odluka VSTS-a o premještanju Gordane Tadić sa pozicije Gordane Tadić je
:D.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Skin » 28 Jul 2021, 19:25

https://detektor.ba/2021/07/28/razlicit ... ovornosti/

kako do tog nepristrasnog, odgovornog, efikasnog pravosudja na putu ka EU?
...a u nekoliko godina, tri glavna tuzioca predmet disciplinskih procesa, tuzbi.
ima li nade da se u ovakva tijela i institucije vise ne biraju politicki podobni ljudi?

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84399
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11042 times
Been thanked: 16580 times
Status: Offline

Evo zore evo dana, evo jure i bobana-klaMfajmo se braco

Post by Fuddo » 08 Aug 2021, 18:09

Hrvatski generali o zahtjevu Tužilaštva BiH za procesuiranjem "Bljeska": Osveta za Pelješki most

Foto: Jutarnji list
Tužilaštvo Bosne i Hercegovine je poslalo Hrvatskoj međunarodni zahtjev za procesuiranje hrvatskih ratnih komandanata koji su učestvovali u operaciji "Bljesak".

Nekoliko dana nakon izjave predsjednika Hrvatske Zorana Milanovića da osumnjičeni hrvati za ratne zločine neće biti procesuirani u toj državi, BiH traži od Hrvatske da krivično progoni više penzionisanih hrvatskih ratnih komandanata, upravo zbog ratnih zločina.
Odluku o daljnjem postupanju po ovom zahtjevu iz BiH će donijeti Državno odvjetništvo i o tome izvijestiti.

Među 14 visokih časnika HV-a i HVO-a, protiv kojih postoje optužnice iz Tužilaštva BiH, nalazi se i Luka Džanko koji je pripremao strateške planove za "Bljesak". Dok komentira sadašnje optužbe, Džanko tvrdi da se radi o političkim motivima, piše Jutarnji list.

"Ovo je potpuno iznenađenje i neshvatljiv zahtjev. Bljesak je u cijelosti vođen na teritoriju Hrvatske, i stali smo kada smo došli do Save. Osobno sam došao do savskog mosta koji spaja Staru Gradišku s Bosanskom Gradiškom, i jamčim da niti jedan naš vojnik nije prešao u BiH. Štoviše, upravo je s bosanskog područja po nama tukla srpska artiljerija, dakle, logika govori da bismo trebali mi njih tužiti, a ne obratno", ispričao je Luka Džanko.

Puno žešći je Pavao Miljavac, predsjednik Hrvatskog generalskog zbora i nekadašnji načelnik Glavnog stožera HV-a.

"Te optužnice stoje 15 godina, a pitanje je zašto su izvučene baš sada i kakve će biti reakcije naše države. Ako optužite zapovjednike koji su vodili Bljesak, znači da je čitava operacija bila zločinačka, a to onda kompromitira hrvatsku državu. Nakon što to nisu uspjeli s Olujom, sada žele s Bljeskom, smatra Miljavac.

Govoreći o motivima za podizanje spomenutih optužnica, ovaj general ne upire prstom u Banja Luku, već u Sarajevo.

"Mislim da je u pitanju bošnjački pritisak zbog Pelješkog mosta. To nije u redu jer mi smo spasili Bihaćki džep, slali streljivo i spašavali njihove teške ranjenike. Ispada kako smo postali prve žrtve Pelješkog mosta", zaključio je Miljacac.

Na popisu tužitelja iz BiH su generali Pavao Miljavac, Mladen Markač, Marijan Mareković, Davor Domazet Lošo, Luka Džanko te trojica umrlih generala Petar Stipetić, Imra Agotić i Ivan Basarac, prenijeli su u subotu hrvatski mediji.
Sta je ba ovo?
I sto ovi sve prebacuju Bosnjacima, k’o biva za neku osvetu zbog peljeskog mosta?
Kakvu su to sad podvalu smislili koaliocini partneri mile i dragance?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Evo zore evo dana, evo jure i bobana-klaMfajmo se braco

Post by Hurija » 08 Aug 2021, 18:12

Šta je sad u pitanju ,da je Srbska vojska ušla dole, bila bi nova Srebrenica ,potpomognuta sa Autonomašima.

Mislim da samo jačaju poziciju Gordane Tadić.
Ostalo je cutanje.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Evo zore evo dana, evo jure i bobana-klaMfajmo se braco

Post by insomnia » 08 Aug 2021, 18:15

Kakva srpska vojska, dje? Sta Gordana Tadic ima sa ovim?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Evo zore evo dana, evo jure i bobana-klaMfajmo se braco

Post by Hurija » 08 Aug 2021, 18:20

Združeno se djelovalo posebno pred kraj rata kod nas.Jedne radnje će vuci druge. Procesuiranjem Hrvatskih Generala na tapet će doći automatski General Dudaković i 5 korpus ,ne vide naši dalje od nosa po običaju .
Vec se uveliko tražži odgovornost i za zločin Hrvata u Mrkonjiću .
Priznali mi isto ili ne mi i Hrvati smo bili saveznici .
Last edited by Hurija on 08 Aug 2021, 18:21, edited 2 times in total.
Ostalo je cutanje.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84399
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11042 times
Been thanked: 16580 times
Status: Offline

Re: Evo zore evo dana, evo jure i bobana-klaMfajmo se braco

Post by Fuddo » 08 Aug 2021, 18:20

Pa ima li potpis neki na tom nalogu tuzilastva?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84399
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11042 times
Been thanked: 16580 times
Status: Offline

Re: Evo zore evo dana, evo jure i bobana-klaMfajmo se braco

Post by Fuddo » 08 Aug 2021, 18:50

Sad citam malo vise o svemu, i reakcijama.
Znaci, hrvatski duznosnici, i lokalni hercegovacki fireri, dosli su do genijalnog zakljucka.
Optuznicu su pogurale bosnjacke strukture u tuzilastvu da izvrse pritisak na Hrvatsku kako bi ovi dali Sebiji diplomu.
I sve su to provukli pored budnog oka onih koji deceniju kontrolisu tuzilastvo, a dolaze iz hdz i snsd.
Sta je njima naumpalo.
Level smetljara su podigli za ljestvicu vise.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11837
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2928 times
Been thanked: 2599 times
Status: Online

Re: Evo zore evo dana, evo jure i bobana-klaMfajmo se braco

Post by Naseef Mushroom » 08 Aug 2021, 19:10

Čak i da ništa ne bude od ovoga. Dobro je iskoristiti ovaj momentat dok druge dvije strane kmeče jer je zapad postao opet aktivan na Balkanu, kako izgleda u našu korist.

Samo da ih podsjetimo da se prvo-sapun-pa-parfem nacija nisu samo veseli Bošnjo o kojem 3 dana nakon Kolindinog govora o islamskom terorizmu u BiH izađe članak kako je harmonikom zabavljao prisutne na hrvatskoj plaži.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15354
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 644 times
Been thanked: 2120 times
Status: Online

Re: Evo zore evo dana, evo jure i bobana-klaMfajmo se braco

Post by Laser » 08 Aug 2021, 19:36

Hurija wrote: 08 Aug 2021, 18:20 Združeno se djelovalo posebno pred kraj rata kod nas.Jedne radnje će vuci druge. Procesuiranjem Hrvatskih Generala na tapet će doći automatski General Dudaković i 5 korpus ,ne vide naši dalje od nosa po običaju .
Vec se uveliko tražži odgovornost i za zločin Hrvata u Mrkonjiću .
Priznali mi isto ili ne mi i Hrvati smo bili saveznici .
Nije u pitanju operacija "Olija" ne "Bljesak", pa zato ne piši gluposti.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Evo zore evo dana, evo jure i bobana-klaMfajmo se braco

Post by Krokodil Behko » 08 Aug 2021, 20:02

Možda mi nećete vjerovati, ali ovo je srpsko-hrvatska kuhinja. Sinoć je jedan od generala HV izjavio "Ovo sve dolazi iz Banja Luke". I to je logično. Nemamo mnogo prigovora na djelovanje HV u tom periodu. Na osnovu nekih srpskih mitova iz novijih tomova, podigli su optužnice protiv svakog HV generala i pukovnika, pa i konjovodaca.

Optužnice stižu u glavno tužiteljstvo, u Sarajevo. Sad Dodik može pred narod, s pričom kako se on bori za pravdu, za sve srpske žrtve. Dopis ide iz SA u ZG, a oni tamo jedva čekaju da svu krivicu svale na "zvanično Sarajevo", pa će time svoju javnost uvjeravati kako su Bošnjaci zapravo neprijatelji i to svim Hrvatima.

Koje licemjerje HDz-ovaca.. Dno dna.
online

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Evo zore evo dana, evo jure i bobana-klaMfajmo se braco

Post by arzuhal » 08 Aug 2021, 20:04

Ma Dodonije ima da uloži veto u Predsjedništvu BiH, a Mačije Jebalište RS-a će ga podržati u tome i, što rekao mlađahni četnik u prslučetu: čiča Draža, gotova priča!

Koliko god Bošnjaci i njihove državne parastrukture gurale optužnicu zbog Pelješkog mosta, Srbi će to spriječiti, a Hrvati će odustati od odlaganja nukleranog otpada na granici sa državom Republikom Srpskom...
uzmi Lysobact

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Evo zore evo dana, evo jure i bobana-klaMfajmo se braco

Post by arzuhal » 08 Aug 2021, 20:07

Krokodil Behko wrote: 08 Aug 2021, 20:02 Možda mi nećete vjerovati, ali ovo je srpsko-hrvatska kuhinja. Sinoć je jedan od generala HV izjavio "Ovo sve dolazi iz Banja Luke". I to je logično. Nemamo mnogo prigovora na djelovanje HV u tom periodu. Na osnovu nekih srpskih mitova iz novijih tomova, podigli su optužnice protiv svakog HV generala i pukovnika, pa i konjovodaca.

Optužnice stižu u glavno tužiteljstvo, u Sarajevo. Sad Dodik može pred narod, s pričom kako se on bori za pravdu, za sve srpske žrtve. Dopis ide iz SA u ZG, a oni tamo jedva čekaju da svu krivicu svale na "zvanično Sarajevo", pa će time svoju javnost uvjeravati kako su Bošnjaci zapravo neprijatelji i to svim Hrvatima.

Koje licemjerje HDz-ovaca.. Dno dna.
Samo što sve Bošnjake, i one u strukturama i nas u parastrukturama (i one prodane, čak), zaboleše sebastijani za svu priču, od A do Ž.
uzmi Lysobact

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Evo zore evo dana, evo jure i bobana-klaMfajmo se braco

Post by Krokodil Behko » 08 Aug 2021, 20:08

arzuhal wrote: 08 Aug 2021, 20:07
Krokodil Behko wrote: 08 Aug 2021, 20:02 Možda mi nećete vjerovati, ali ovo je srpsko-hrvatska kuhinja. Sinoć je jedan od generala HV izjavio "Ovo sve dolazi iz Banja Luke". I to je logično. Nemamo mnogo prigovora na djelovanje HV u tom periodu. Na osnovu nekih srpskih mitova iz novijih tomova, podigli su optužnice protiv svakog HV generala i pukovnika, pa i konjovodaca.

Optužnice stižu u glavno tužiteljstvo, u Sarajevo. Sad Dodik može pred narod, s pričom kako se on bori za pravdu, za sve srpske žrtve. Dopis ide iz SA u ZG, a oni tamo jedva čekaju da svu krivicu svale na "zvanično Sarajevo", pa će time svoju javnost uvjeravati kako su Bošnjaci zapravo neprijatelji i to svim Hrvatima.

Koje licemjerje HDz-ovaca.. Dno dna.
Samo što sve Bošnjake, i one u strukturama i nas u parastrukturama (i one prodane, čak), zaboleše sebastijani za svu priču, od A do Ž.

Evo, javio se i crveni uzepeovac. Ni riječi o tome, da su ovo Srbi podigli optužnice.

“Dakle, to je trovanje odnosa između dviju država (Hrvatske i BiH). Prošlo je šest godina od kad sam zadnji put o tome govorio kao predsjednik hrvatske vlade, a sad ću morati opet”, dodao je Zoran Milanović.
online

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Evo zore evo dana, evo jure i bobana-klaMfajmo se braco

Post by Hurija » 08 Aug 2021, 20:27

Laser wrote: 08 Aug 2021, 19:36
Hurija wrote: 08 Aug 2021, 18:20 Združeno se djelovalo posebno pred kraj rata kod nas.Jedne radnje će vuci druge. Procesuiranjem Hrvatskih Generala na tapet će doći automatski General Dudaković i 5 korpus ,ne vide naši dalje od nosa po običaju .
Vec se uveliko tražži odgovornost i za zločin Hrvata u Mrkonjiću .
Priznali mi isto ili ne mi i Hrvati smo bili saveznici .
Nije u pitanju operacija "Olija" ne "Bljesak", pa zato ne piši gluposti.
Hoćeš li mi to ti reći Laser.

Kad si dezertirao i i uteko iz BiH virtualni ratniče 92 ili 93.



:ooo
Ostalo je cutanje.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84399
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11042 times
Been thanked: 16580 times
Status: Offline

Re: Evo zore evo dana, evo jure i bobana-klaMfajmo se braco

Post by Fuddo » 08 Aug 2021, 20:29

Krokodil Behko wrote: 08 Aug 2021, 20:08
arzuhal wrote: 08 Aug 2021, 20:07

Samo što sve Bošnjake, i one u strukturama i nas u parastrukturama (i one prodane, čak), zaboleše sebastijani za svu priču, od A do Ž.

Evo, javio se i crveni uzepeovac. Ni riječi o tome, da su ovo Srbi podigli optužnice.

“Dakle, to je trovanje odnosa između dviju država (Hrvatske i BiH). Prošlo je šest godina od kad sam zadnji put o tome govorio kao predsjednik hrvatske vlade, a sad ću morati opet”, dodao je Zoran Milanović.
Prosto da ne povjerujes kakav oni debilizam pokusavaju svjetini predstaviti kao neku bosnjacku zavjeru protiv svekolikog hrvatskog pucanstva, stoB rekli, jos od stoljeca sedmog.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Evo zore evo dana, evo jure i bobana-klaMfajmo se braco

Post by Hurija » 08 Aug 2021, 20:31

Krokodil Behko wrote: 08 Aug 2021, 20:02 Možda mi nećete vjerovati, ali ovo je srpsko-hrvatska kuhinja. Sinoć je jedan od generala HV izjavio "Ovo sve dolazi iz Banja Luke". I to je logično. Nemamo mnogo prigovora na djelovanje HV u tom periodu. Na osnovu nekih srpskih mitova iz novijih tomova, podigli su optužnice protiv svakog HV generala i pukovnika, pa i konjovodaca.

Optužnice stižu u glavno tužiteljstvo, u Sarajevo. Sad Dodik može pred narod, s pričom kako se on bori za pravdu, za sve srpske žrtve. Dopis ide iz SA u ZG, a oni tamo jedva čekaju da svu krivicu svale na "zvanično Sarajevo", pa će time svoju javnost uvjeravati kako su Bošnjaci zapravo neprijatelji i to svim Hrvatima.

Koje licemjerje HDz-ovaca.. Dno dna.
Ima logike u izrečenom Behko .
Ostalo je cutanje.

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Evo zore evo dana, evo jure i bobana-klaMfajmo se braco

Post by arzuhal » 08 Aug 2021, 21:25

Kao Bošnjak, tražim od našeg pravosuđa da obustavi istragu protiv generala i oficira HV, odmah. I izvini se ljudima.
uzmi Lysobact

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15354
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 644 times
Been thanked: 2120 times
Status: Online

Re: Evo zore evo dana, evo jure i bobana-klaMfajmo se braco

Post by Laser » 08 Aug 2021, 22:01

Hurija wrote: 08 Aug 2021, 20:27
Laser wrote: 08 Aug 2021, 19:36

Nije u pitanju operacija "Olija" ne "Bljesak", pa zato ne piši gluposti.
Hoćeš li mi to ti reći Laser.

Kad si dezertirao i i uteko iz BiH virtualni ratniče 92 ili 93.



:ooo
Da ja ću ti reći, a mogao bi i bilo ko, da operacija Bljesak nema ama baš nikakve veze sa Dudakovićem.

A to za dezertiranje ti je baš ono seljački.

Nemoj me, živa bila, držati tako nisko. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53857
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15207 times
Status: Online

Re: Evo zore evo dana, evo jure i bobana-klaMfajmo se braco

Post by HAVANA » 08 Aug 2021, 22:39

Raskrinkala te. Pobjego je 14 aprila 92g i sad je u ludwigshafenu. Vozi viljuskara u lidlu.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests