Suzivot

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84578
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16661 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by Fuddo » 24 Sep 2022, 23:33

Ja i mene budale, metno kladionicu tik uz skolu, a da ne metne kafanu pored dzamije.
Ljuljaj ne ljuljaj, more svakako
Dozvolite da se obratimo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Online

Re: Suzivot

Post by HAVANA » 25 Sep 2022, 07:30

Fuddo wrote: 24 Sep 2022, 23:31
HAVANA wrote: 24 Sep 2022, 15:31 Mirza ce to rijesit.

A on iz jednog ekstrema u drugi, jedan dan uzima reket, drugi dan mumin selamalejch…
Mada, ruku na srce, jeste sramota.
Nisam za bilo kakve zabrane, al ne mos to ba odmah uz dazmiju od toliko prostora, ako imas mrvu neke svijesti.
I ovdje ne mozes kafanu pored crkve, ima propisana distanca.
Koliko puta si setao sarajevom i prosao kroz grad? To je godinama tako i ti ljudi rade godinama. Registrovane firme sa zaprimljenim objektom, adresom i rjesenjem za rad. Kako mislis to izvest kad je dzamija i oko nje 50 radnji? Kojim zakonom i kako? Pa hotel evropa je tik uz dzamiju, ovaj restoran, tu pored je nekad i dedan bio gdje je radnja bila 20m2 a ispred ljudi sve do sebilja... Koja je propisana distanca i zasto onda to ne urade nego laju na ljude koji rade? Nisu oni krivi. A druga stvar ovo je dio neke druge price i necijih zelja koje se provlace i vec ih se dosta provuklo.Sve u svemu kome je zelja da mu ovakvi kao on i zahiragic kroje sta treba i kako, sretno mu bilo sa onim u cemu ce zivjeti i ko ce mu dijete odgajati. Najmanji problem je tu alkohol i ima li ga na carsiji itd
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26416
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1874 times
Been thanked: 4100 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by Beni » 25 Sep 2022, 07:33

Fuddo wrote: 24 Sep 2022, 23:33 Ja i mene budale, metno kladionicu tik uz skolu, a da ne metne kafanu pored dzamije.
Ljuljaj ne ljuljaj, more svakako
Selam.alejk iz iksa u keca
download (1).jpeg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43019
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14213 times
Been thanked: 12781 times
Status: Online

Re: Suzivot

Post by Masamune » 25 Sep 2022, 08:03

Posla ja drugu iz Sarajeva link, a on je vise u vjeri. Ne galami kao Hatic al rece nesto u smislu kakvi vjernici takve i dzamije :valja
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by Duh » 25 Sep 2022, 08:50


User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by insomnia » 25 Sep 2022, 09:26

Fuddo wrote: 24 Sep 2022, 23:31
HAVANA wrote: 24 Sep 2022, 15:31 Mirza ce to rijesit.

A on iz jednog ekstrema u drugi, jedan dan uzima reket, drugi dan mumin selamalejch…
Mada, ruku na srce, jeste sramota.
Nisam za bilo kakve zabrane, al ne mos to ba odmah uz dazmiju od toliko prostora, ako imas mrvu neke svijesti.
I ovdje ne mozes kafanu pored crkve, ima propisana distanca.
I u sekularnoj francuskoj takođe za sve gradove koji imaju vise od 10 000 stanovnika najmanja dostanca između crkve, skole… i bara mora biti 200 metara
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Online

Re: Suzivot

Post by HAVANA » 25 Sep 2022, 09:41

Ja se bogme napih piva po belgiji,italiji,hrvatskoj... tik uz crkvu.Ali postujem i to.Onda doneses zakon i vodis se njim.Ne izdajes ljudima rjesenje i dozvolu o obavljanju djelatnosti,pustis ga da investira i pocne i onda ga ogranicavas.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Online

Re: Suzivot

Post by HAVANA » 25 Sep 2022, 09:42

Al kazem,nije ovo sva prica,ovo je samo dio price koji traje godinama...Malo po malo.Necemo se pravit budale,ta znamo sve.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by Duh » 25 Sep 2022, 09:47

Image

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 861
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 69 times
Been thanked: 182 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by Superhik » 25 Sep 2022, 21:23

Naseef Mushroom wrote: 24 Sep 2022, 14:28
Superhik wrote: 18 Sep 2022, 19:46 Ja sam dijete iz mijesanog braka ali ne vjerujem u suzivot. Zato sto smo tu vrijednost isuvise ispolitizirali.

Moram ipak priznati da je lakse zivjeti kao drugaciji u sredini sa bosnjackom vecinom. Pa time ujedno i imamo formulu suzivota, to je samo tamo gdje je bosnjacka vlast. Suzivot nije nesto u sta se dobrovoljno pristupa, to se samo moze nametnuti. I treba.
Pitanje je malo lično pa ako ne želis odgovoriti i to shvatam
Ako si iz mješovitog braka a izgubio si vjeru u suživot kako funkcioniše u tvojoj familiji sa obe strane?
Obično ja ne gubim vjeru nikada na tuđim primjerima već samo ako se nešto u mojoj familiji desi.
Kakvi su odnosi pa su te doveli do te tačke? Naravno samo ako želiš odgovoriti.
Moras znati razdvojiti jedan obicni ljudski aspekt zivota od politike.

Sa tog obicnog ljudskog aspekta je suzivot uvijek postojao u smislu svako svoj posao. U mojoj familiji bio i ostao u smislu uzajamnog postovanja i identificiranja. I srpska i bosnjacka kultura, nacija,.. se mogu posmatrati kroz mnoge pozitivne aspekte a ne samo ekstremizam. Tako da je suzivot uvijek besprijekorno funkcionisao u mojoj uzoj i siroj familiji.

Ali u politici se mora izabrati strana od postojecih relevantnih. U slucaju moje familije je to probosanska strana jer je podsjecam i moja mati bila na udaru srpskog nacionalizma, i njena djeca. Ta probosanska strana je sa tezistem u Bosnjaka. Tako da je moje naginanje u politici na recimo bosnjacku stranu vise politika nego moje licno identificiranje. Moj identitet je i bosnjacki i srpski iako bi ja najradije ukinuo RS i konstitutivnost Srba i Hrvata a ne mrzim ni jedne ni druge. Prosto zato jer se sa ovakvim politikama ne moze graditi suzivot. U svijetu imamo brojne primjere suzivota i muletietnicnosti ali u nacionalnim drzavama gdje se zna cija je zastava, nacija, jezik,... Tako je suzivot jedino moguc pod bosnjackim okriljem, u buducnosti nadam se u bosnjackoj nacionalnoj drzavi. Jer su Bosnjaci ipak i u ratu i poslije najvise pokazali civilizacijske vrijednosti sa kojima je suzivot jedino i moguc. I to je svakome kristalno jasno,.. a cim me ti pitas kako sa JA dosao "do ove tacke" samo me podsjetis da nisam ni trunke pogrijesio prema tebi u nasim prvim kontaktima. Kada si mijesane tumacio kao jugonostalgicare, crvene, privilegovane svete krave kao pedere na zapadu, ili neprijateljski antibosnjacki razredjivac bosnjackog nacionalnog tkiva. Zato i ne ocekujem da ovo razumijes sto sam napisao jer je ocigledno da imas neke svoje norme i neke svoje okvire. Mi se podsjecam pored politickih, nacionalni, vjerskih,.. podjela.. dijelimo i dalje prvenstveno na normalne i .....

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 861
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 69 times
Been thanked: 182 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by Superhik » 25 Sep 2022, 22:23

Naseef Mushroom wrote: 24 Sep 2022, 21:31
To je vaš problem, imali ste preko 25 godina da kao zdrava aterrnativa stvorite ravnotežu između kafića, džamije, vjere i alkohola, kao u prijeratnim urbanom Sarajevu za kojim žudite, da u krugu od 50 metara stvoriite ambijent gdje će se i istok i zapad slagati ali ne, valja iz inata od toliko mjesta kafič uz džamiju jer je to za vas pro-zapadno pa kada vas neko u inatu nadjača onda ide kme kme sila nije nikome mila.

Da je neko od onih što predstavlja alternativu objavio takav video, gdje na kultuiran način govori kako Sarajevo nije glavni grad neke arapske države pa da se ne smije točiti alkohol ali nije u redu da se bukvalno pored džamije toči alkohol i da su se trebali samo par metara udaljiti, taj bi osvojio srca i glasove mnogih muslimana koji čine većinsko stanovništvo Bosne i Hercegovine i time se napravio korak bliže prema BiH kakvu zamišljate ali svi šute i time ste od jednog Mirze Hatića napravili heroja.

Kao onaj lik iz Naroda i Pravde, imaju milijardu tema gdje bi mogli kritikovati SDA ali se on uhvatio 10 dana pred izbore baviti temom selam u javnim ustanovama i time je povrijedio osjećaje mnogih vjernika koji SDA ne mogu očima smisliti.

U pravu si, sila nije nikome mila i baš zato će ti inat kafići doživjeti uskoro propast kao i FGR ideologija.
Dok je zatucane krajnosti poput tvoje, postojat ce i FGR krajnost. Jedni druge hranite.

I vjera i alkohol su slobodan izbor,.. i tu broj metara od dzamije ne igra nikakvu ulogu. U Sarajevu imas i granape gdje se prodaje alkohol, sunka,.. tik uz dzamiju,.. doskora imao i videoklubove gdje su bili i filmovi za odrasle. Nema tu metraze. Ili nesto postoju u gradu gdje su dzamije ili nece biti nikako.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by insomnia » 25 Sep 2022, 22:26

Pa nije bas tako. Sirom Evrope postoje pravila i zabrane o tocenju alkohola
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Online

Re: Suzivot

Post by Naseef Mushroom » 26 Sep 2022, 00:13

Superhik wrote: 25 Sep 2022, 21:23
Naseef Mushroom wrote: 24 Sep 2022, 14:28
Pitanje je malo lično pa ako ne želis odgovoriti i to shvatam
Ako si iz mješovitog braka a izgubio si vjeru u suživot kako funkcioniše u tvojoj familiji sa obe strane?
Obično ja ne gubim vjeru nikada na tuđim primjerima već samo ako se nešto u mojoj familiji desi.
Kakvi su odnosi pa su te doveli do te tačke? Naravno samo ako želiš odgovoriti.
Moras znati razdvojiti jedan obicni ljudski aspekt zivota od politike.

Sa tog obicnog ljudskog aspekta je suzivot uvijek postojao u smislu svako svoj posao. U mojoj familiji bio i ostao u smislu uzajamnog postovanja i identificiranja. I srpska i bosnjacka kultura, nacija,.. se mogu posmatrati kroz mnoge pozitivne aspekte a ne samo ekstremizam. Tako da je suzivot uvijek besprijekorno funkcionisao u mojoj uzoj i siroj familiji.

Ali u politici se mora izabrati strana od postojecih relevantnih. U slucaju moje familije je to probosanska strana jer je podsjecam i moja mati bila na udaru srpskog nacionalizma, i njena djeca. Ta probosanska strana je sa tezistem u Bosnjaka. Tako da je moje naginanje u politici na recimo bosnjacku stranu vise politika nego moje licno identificiranje. Moj identitet je i bosnjacki i srpski iako bi ja najradije ukinuo RS i konstitutivnost Srba i Hrvata a ne mrzim ni jedne ni druge. Prosto zato jer se sa ovakvim politikama ne moze graditi suzivot. U svijetu imamo brojne primjere suzivota i muletietnicnosti ali u nacionalnim drzavama gdje se zna cija je zastava, nacija, jezik,... Tako je suzivot jedino moguc pod bosnjackim okriljem, u buducnosti nadam se u bosnjackoj nacionalnoj drzavi. Jer su Bosnjaci ipak i u ratu i poslije najvise pokazali civilizacijske vrijednosti sa kojima je suzivot jedino i moguc. I to je svakome kristalno jasno,.. a cim me ti pitas kako sa JA dosao "do ove tacke" samo me podsjetis da nisam ni trunke pogrijesio prema tebi u nasim prvim kontaktima. Kada si mijesane tumacio kao jugonostalgicare, crvene, privilegovane svete krave kao pedere na zapadu, ili neprijateljski antibosnjacki razredjivac bosnjackog nacionalnog tkiva. Zato i ne ocekujem da ovo razumijes sto sam napisao jer je ocigledno da imas neke svoje norme i neke svoje okvire. Mi se podsjecam pored politickih, nacionalni, vjerskih,.. podjela.. dijelimo i dalje prvenstveno na normalne i .....
Počevši čitajući tvoj post, ja se prvo mislio zahvaliti što si uložio toliko truda i sto želis odgovoriti na lično pitanje a ono na kraju salva napada na moj račun :oo

Iako imaš markantno korisničko ime, ne mogu se sjetiti da smo ikada komunicirali, jesam sa Bingovim Burazom, da to nisi ti možda, samo si se greškom prijavio sa drugim accountom? :D.

Ja nikada, ama baš NIKADA, nisam pljuvao mješovite brakove niti sam partnere i djecu iz tih porodica smatrao manje vrijednim.
Šta više ja spoj različitih kultura smatram bogatstvom.

Protiv čega sam pisao je FGR baliluk u tim brakovima.
Ti si opisao da može i drugačije, znači ne mislim na tebe kada to kritikujem i pljujem i na tebe se ovo ne odnosi.

U svakoj državi na planeti su mješoviti brakovi bogatstvo, samo kod nas FGRovci radi kompleksa iz onog sistema to smatraju hendikepom.

Ja nikada nisam pisao protiv Bošnjaka samo zato jer je oženio Srpkinju.
Ja pišem protiv njegovih izjava poput "Kako ću biti Bošnjak? Ja rođen i živim u Bosni, šta ću drugo biti nego Bosanac?" i kada poštuješ tu njegovu izjavu i smatraš da ima smisla, on doda na to "A žena mi je Hrvatica" iako u istom BH gradu žive i u Hrvatskoj su isto puta bili"

Nikada nisam pisao protiv Bošnjaka koji je izjavio da živi u multi-kulti braku.
Ja pišem protiv njegovih izjava poput "Ja živim u multi-kulti braku, žena mi je Hrvatica iz Zenice, njena majka je Srpkinja iz Doboja a ja sam Bosanac iz Maglaja" iako su svi Bosanci ali ako već nabraja Srbe i Hrvate, zašto ima komplekse da doda da je i Bošnjak?

Samo protiv tih stvari sam pisao.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80652
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7232 times
Been thanked: 11708 times
Status: Online

Re: Suzivot

Post by spacebound » 26 Sep 2022, 07:27

insomnia wrote: 24 Sep 2022, 22:01 Image
Jebla vas svadja oko kafane, a ovo niko ne komentarise.
I kako ces ti suzivotarit?
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43019
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14213 times
Been thanked: 12781 times
Status: Online

Re: Suzivot

Post by Masamune » 26 Sep 2022, 07:57

Naseef Mushroom wrote: 26 Sep 2022, 00:13 Ja nikada nisam pisao protiv Bošnjaka samo zato jer je oženio Srpkinju.
Ja pišem protiv njegovih izjava poput "Kako ću biti Bošnjak? Ja rođen i živim u Bosni, šta ću drugo biti nego Bosanac?" i kada poštuješ tu njegovu izjavu i smatraš da ima smisla, on doda na to "A žena mi je Hrvatica" iako u istom BH gradu žive i u Hrvatskoj su isto puta bili"

Nikada nisam pisao protiv Bošnjaka koji je izjavio da živi u multi-kulti braku.
Ja pišem protiv njegovih izjava poput "Ja živim u multi-kulti braku, žena mi je Hrvatica iz Zenice, njena majka je Srpkinja iz Doboja a ja sam Bosanac iz Maglaja" iako su svi Bosanci ali ako već nabraja Srbe i Hrvate, zašto ima komplekse da doda da je i Bošnjak?

Samo protiv tih stvari sam pisao.
Možeš ti pisati protiv toga, ali ne možeš uticati na to kako se neko osjeća. Prvo poradite malo na vašem korpusu i agresivnom vezanju bošnjaštva za islam, ummet, građenje identiteta na osnovu nekih bivših imperija sa istoka i slično. Kad to uradite onda postavljaj takva pitanja. Neće ba ljudi da imaju ikakve veze s tim... to je jasno i pticama na granama. S druge strane, bar u Tuzli, je masa i Srba i Hrvata koji se izjašnjavaju kao Bosanci. Imam ih ja u porodici, imam prijatelje...
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 861
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 69 times
Been thanked: 182 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by Superhik » 26 Sep 2022, 08:56

Naseef Mushroom wrote: 26 Sep 2022, 00:13
Superhik wrote: 25 Sep 2022, 21:23

Moras znati razdvojiti jedan obicni ljudski aspekt zivota od politike.

Sa tog obicnog ljudskog aspekta je suzivot uvijek postojao u smislu svako svoj posao. U mojoj familiji bio i ostao u smislu uzajamnog postovanja i identificiranja. I srpska i bosnjacka kultura, nacija,.. se mogu posmatrati kroz mnoge pozitivne aspekte a ne samo ekstremizam. Tako da je suzivot uvijek besprijekorno funkcionisao u mojoj uzoj i siroj familiji.

Ali u politici se mora izabrati strana od postojecih relevantnih. U slucaju moje familije je to probosanska strana jer je podsjecam i moja mati bila na udaru srpskog nacionalizma, i njena djeca. Ta probosanska strana je sa tezistem u Bosnjaka. Tako da je moje naginanje u politici na recimo bosnjacku stranu vise politika nego moje licno identificiranje. Moj identitet je i bosnjacki i srpski iako bi ja najradije ukinuo RS i konstitutivnost Srba i Hrvata a ne mrzim ni jedne ni druge. Prosto zato jer se sa ovakvim politikama ne moze graditi suzivot. U svijetu imamo brojne primjere suzivota i muletietnicnosti ali u nacionalnim drzavama gdje se zna cija je zastava, nacija, jezik,... Tako je suzivot jedino moguc pod bosnjackim okriljem, u buducnosti nadam se u bosnjackoj nacionalnoj drzavi. Jer su Bosnjaci ipak i u ratu i poslije najvise pokazali civilizacijske vrijednosti sa kojima je suzivot jedino i moguc. I to je svakome kristalno jasno,.. a cim me ti pitas kako sa JA dosao "do ove tacke" samo me podsjetis da nisam ni trunke pogrijesio prema tebi u nasim prvim kontaktima. Kada si mijesane tumacio kao jugonostalgicare, crvene, privilegovane svete krave kao pedere na zapadu, ili neprijateljski antibosnjacki razredjivac bosnjackog nacionalnog tkiva. Zato i ne ocekujem da ovo razumijes sto sam napisao jer je ocigledno da imas neke svoje norme i neke svoje okvire. Mi se podsjecam pored politickih, nacionalni, vjerskih,.. podjela.. dijelimo i dalje prvenstveno na normalne i .....
Počevši čitajući tvoj post, ja se prvo mislio zahvaliti što si uložio toliko truda i sto želis odgovoriti na lično pitanje a ono na kraju salva napada na moj račun :oo

Iako imaš markantno korisničko ime, ne mogu se sjetiti da smo ikada komunicirali, jesam sa Bingovim Burazom, da to nisi ti možda, samo si se greškom prijavio sa drugim accountom? :D.

Ja nikada, ama baš NIKADA, nisam pljuvao mješovite brakove niti sam partnere i djecu iz tih porodica smatrao manje vrijednim.
Šta više ja spoj različitih kultura smatram bogatstvom.

Protiv čega sam pisao je FGR baliluk u tim brakovima.
Ti si opisao da može i drugačije, znači ne mislim na tebe kada to kritikujem i pljujem i na tebe se ovo ne odnosi.

U svakoj državi na planeti su mješoviti brakovi bogatstvo, samo kod nas FGRovci radi kompleksa iz onog sistema to smatraju hendikepom.

Ja nikada nisam pisao protiv Bošnjaka samo zato jer je oženio Srpkinju.
Ja pišem protiv njegovih izjava poput "Kako ću biti Bošnjak? Ja rođen i živim u Bosni, šta ću drugo biti nego Bosanac?" i kada poštuješ tu njegovu izjavu i smatraš da ima smisla, on doda na to "A žena mi je Hrvatica" iako u istom BH gradu žive i u Hrvatskoj su isto puta bili"

Nikada nisam pisao protiv Bošnjaka koji je izjavio da živi u multi-kulti braku.
Ja pišem protiv njegovih izjava poput "Ja živim u multi-kulti braku, žena mi je Hrvatica iz Zenice, njena majka je Srpkinja iz Doboja a ja sam Bosanac iz Maglaja" iako su svi Bosanci ali ako već nabraja Srbe i Hrvate, zašto ima komplekse da doda da je i Bošnjak?

Samo protiv tih stvari sam pisao.
Da, ja sam bingov buraz koji je promijenio nick posto je lik sa istim imenom dobio ban na klixu i poceo se ovdje zaliti na mene.
Jesi pljuvao djecu mijesanih brakova i to tumacio kao rastakanje bosnjackog tkiva. Tipicna desnicarska suplja gdje eto u takvim brakovima mi gubimo jer "nasi" postaju "njihovi" i eto po nekom tvom pravilu se naginje drugoj strani. Bosnjaci i Bosnjakinje dakle koji stupe u takav brak postaju Srbi, Hrvati i njihova djeca. Slucajno i oni drugi desnicari pricaju istu istovjetnu pricu. Isto cujem i od genocidasa i UZPovaca samo sa promijenjenim imenicama. Plus sto si kukao na neki tkz zasticeni status mijesanih da biva nesmis nista kritikovat da ne ispanes fasista,.. i poredio sa medijskim statusom pedera na zapadu. Sta je to drugo no pljuvanje.

I sta tebe zaboli Q kako se ko izjasnjava. Ako se neko smatra Bosancem po kriteriju identificiranja sa drzavom,.. sta tebe zaboli q za tim i mijesanima koji imaju tu mogucnost da ne mojraju birati stranu. U ovom trenutku velika vecina FGR Bosanaca koji su nabrijani na Bosnjastvo su iz nemijesanih brakova.

Taj nesretni FGR i postoji zahvaljujuci krajnostima poput tvoje. Jedni druge hranite. Vidim nesto mi branis metraze oko dzamije, ko biva zastitnik tradicionalnih vrijednosti,.. i tu te isto pitam otkud ti ideja da si ti zastitnik i dusebriznik? Mislim da ti nisi SDA,.. ti si nesto nalik onom Fatmiru Alispahicu. Tipicna desnicarska suplja. Da se razumijemo, tvoja desnica nije nesto sto ja osudjujem i navodim u negativnom kontekstu, skroz legalno. Ali red je da se stvari nazovu pravim imenom.

O suzivotu svakako nemas kapacitet ni da mislis a kamoli sta zakljucis. Nije u pitanju fgr, jugonostalgicna suplja,.. radi se jednostavno o nekom ljudskom aspektu kojeg nemas i gdje ti se sve poimanje svodi na navijanje za svoj tim.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by Taare » 26 Sep 2022, 09:51

spacebound wrote: 26 Sep 2022, 07:27
insomnia wrote: 24 Sep 2022, 22:01 Image
Jebla vas svadja oko kafane, a ovo niko ne komentarise.
I kako ces ti suzivotarit?
Kakav suživot? Nemoguće sa barem 75%
Onaj ko ima barem malu maturu tj. četiri razreda osnovne( :ooo) zna da je to apsolutna većina.
Suživot more sa komšićima, mandićima, havanama i njima sličnim.
Ustvari, to je već život.
Ne moramo se slagat politički. Jbga, to je demokratija. Neko će u džamiju, neko u crkvu, a neko će, pak, odbit i jedno i drugo pa skrenut u kafanu. Sve je to ok.
Ali, kad dođe stani-pani, svi ćemo u jedan saf i stat na braniku domovine.
ovih vamo 75% def neće, nego bi, ako dobiju priliku, gledali da te strpaju u logor il masovnu grobnicu.

Najgore što ni četalji ni uznici ne žele jednostavno da odu u te svoje matice koje obožavaju, nego bi obavezno da otkinu dijelove bih u kojima žive.
i susjedi i komšije imaju katastrofalnu demografiju. Da ovi iz bih odu u matice, fino bi popravili inače katastrofalnu sliku. Al neće.
Bošnjo "mudro" šuti i čeka minuta poslije 12. U međuvremenu moli eu, usa i nato da mu završe poso i da ga čuvaju.
Ima i onih koji samo čekaju. I jedno i drugo glupost.
da se ja pitam, u sjeni dešavanja u ukrajini, išlo bi se na rušenje dejtona. Naravno napravit da su srbi krivi za to.
Budući da se to neće desiti, ostaje da slušamo parole tipa one "oni će se umorit, a mi nećemo" i gledamo pljačku naroda od strane sda hobotnice.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Online

Re: Suzivot

Post by Naseef Mushroom » 26 Sep 2022, 13:50

Chan wrote: 26 Sep 2022, 07:57
Naseef Mushroom wrote: 26 Sep 2022, 00:13 Ja nikada nisam pisao protiv Bošnjaka samo zato jer je oženio Srpkinju.
Ja pišem protiv njegovih izjava poput "Kako ću biti Bošnjak? Ja rođen i živim u Bosni, šta ću drugo biti nego Bosanac?" i kada poštuješ tu njegovu izjavu i smatraš da ima smisla, on doda na to "A žena mi je Hrvatica" iako u istom BH gradu žive i u Hrvatskoj su isto puta bili"

Nikada nisam pisao protiv Bošnjaka koji je izjavio da živi u multi-kulti braku.
Ja pišem protiv njegovih izjava poput "Ja živim u multi-kulti braku, žena mi je Hrvatica iz Zenice, njena majka je Srpkinja iz Doboja a ja sam Bosanac iz Maglaja" iako su svi Bosanci ali ako već nabraja Srbe i Hrvate, zašto ima komplekse da doda da je i Bošnjak?

Samo protiv tih stvari sam pisao.
Možeš ti pisati protiv toga, ali ne možeš uticati na to kako se neko osjeća. Prvo poradite malo na vašem korpusu i agresivnom vezanju bošnjaštva za islam, ummet, građenje identiteta na osnovu nekih bivših imperija sa istoka i slično. Kad to uradite onda postavljaj takva pitanja. Neće ba ljudi da imaju ikakve veze s tim... to je jasno i pticama na granama. S druge strane, bar u Tuzli, je masa i Srba i Hrvata koji se izjašnjavaju kao Bosanci. Imam ih ja u porodici, imam prijatelje...
Kakve to veze ima?
Srbi su izvršili genocid, činili najveća barbarstva na svijetu u zadnjih 30 godina. Na prvom mjestu kod Srba nisu ni Tesla ni Đoković već karadžić, mladić i arkan. Srpski mentalitet je "Nije bio genocid, rs je država, Bošnjaci su poturčeni Srbi, Šiptari su prljavi, Kosovo je Srbija, crnogorski jezik je izmišljen" i onda dođu Srbi kao Divjak, Čanak, Čedo, Kojović, Magazinović, Vojin, Mandić, Dunović, Bogićević i ostali i kažu "Mi jesmo Srbi ali to nije naš stav, mi imamo potpuno drugačije mišljenje i distanciramo se od toga" iako su se činile grozne stvari gdje su zločinci tvrdili da to čine u ime čitavog srpskog naroda.

U nas dođe FGRovac i kaže samo "Neću biti Bošnjak zbog hodže" :oo

Neće da imaju veze sa Bošnjacima gdje si Bošnjak samo ako si veliki musliman? Odlično, zašto se nije digla grupa i rekla "Nisu samo Bošnjaci to, Bošnjaci su i ateiste, agnostici, sataniste, oni koji su i rođeni kao pravoslavci i katolici ili koji su kasnije prešli na katoličanstvo i pravoslavlje".
Dođe hodža ili neki SDAovac i kaže " Bošnjak je ko ide u džamiju, ja sam Bošnjak, religija, islam, jezik bosanski" i onda oni njima uzvrate "Nabijemo vas sa tom pričom, idite popovima i SDSovcima pa prosipajte tu priču. Ja sam Bošnjak, jezik bosanski, religija zaboli me".

FGR kao da je htio da takvi Bošnjaci drže monopol nad Bošnjanstvom da imaju izgovor.

Dodik i popovi su ored Popis držali strašnije govore sta je pravi Srbi pa to nije odvratilo poštene Srbe da se ne izjasne Srbima.

A o ovome pričam
, bar u Tuzli, je masa i Srba i Hrvata koji se izjašnjavaju kao Bosanci
Promađi nelogičnost :D.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26416
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1874 times
Been thanked: 4100 times
Status: Offline

Re: Suzivot

Post by Beni » 26 Sep 2022, 13:53

Duh wrote: 25 Sep 2022, 09:47 Image
Image
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43019
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14213 times
Been thanked: 12781 times
Status: Online

Re: Suzivot

Post by Masamune » 26 Sep 2022, 14:02

Naseef Mushroom wrote: 26 Sep 2022, 13:50
Chan wrote: 26 Sep 2022, 07:57
Možeš ti pisati protiv toga, ali ne možeš uticati na to kako se neko osjeća. Prvo poradite malo na vašem korpusu i agresivnom vezanju bošnjaštva za islam, ummet, građenje identiteta na osnovu nekih bivših imperija sa istoka i slično. Kad to uradite onda postavljaj takva pitanja. Neće ba ljudi da imaju ikakve veze s tim... to je jasno i pticama na granama. S druge strane, bar u Tuzli, je masa i Srba i Hrvata koji se izjašnjavaju kao Bosanci. Imam ih ja u porodici, imam prijatelje...
Kakve to veze ima?
Srbi su izvršili genocid, činili najveća barbarstva na svijetu u zadnjih 30 godina. Na prvom mjestu kod Srba nisu ni Tesla ni Đoković već karadžić, mladić i arkan. Srpski mentalitet je "Nije bio genocid, rs je država, Bošnjaci su poturčeni Srbi, Šiptari su prljavi, Kosovo je Srbija, crnogorski jezik je izmišljen" i onda dođu Srbi kao Divjak, Čanak, Čedo, Kojović, Magazinović, Vojin, Mandić, Dunović, Bogićević i ostali i kažu "Mi jesmo Srbi ali to nije naš stav, mi imamo potpuno drugačije mišljenje i distanciramo se od toga" iako su se činile grozne stvari gdje su zločinci tvrdili da to čine u ime čitavog srpskog naroda.

U nas dođe FGRovac i kaže samo "Neću biti Bošnjak zbog hodže" :oo

Neće da imaju veze sa Bošnjacima gdje si Bošnjak samo ako si veliki musliman? Odlično, zašto se nije digla grupa i rekla "Nisu samo Bošnjaci to, Bošnjaci su i ateiste, agnostici, sataniste, oni koji su i rođeni kao pravoslavci i katolici ili koji su kasnije prešli na katoličanstvo i pravoslavlje".
Dođe hodža ili neki SDAovac i kaže " Bošnjak je ko ide u džamiju, ja sam Bošnjak, religija, islam, jezik bosanski" i onda oni njima uzvrate "Nabijemo vas sa tom pričom, idite popovima i SDSovcima pa prosipajte tu priču. Ja sam Bošnjak, jezik bosanski, religija zaboli me".

FGR kao da je htio da takvi Bošnjaci drže monopol nad Bošnjanstvom da imaju izgovor.

Dodik i popovi su ored Popis držali strašnije govore sta je pravi Srbi pa to nije odvratilo poštene Srbe da se ne izjasne Srbima.

A o ovome pričam
, bar u Tuzli, je masa i Srba i Hrvata koji se izjašnjavaju kao Bosanci
Promađi nelogičnost :D.
Neće zbog takvih poput tebe. Poput bošnjakinje. Poput Hurije. Poput insomnije minus vjera. Ne zbog Duminja, Behka, ironmana i sličnih. Zato i kažem da je problem u korpusu Bošnjaka prvenstveno i u suštini je ta tvoja struja problem. Ne znam jeste li većina, ali glasni i naporni jeste svakako. Ne nosi istu težinu kad ti o tome govoriš i kad to na njima svojstven način oni o tome govore. U suštini ne bi tako kao ti gotovo sigurno. Neće da imaju veze sa tom agresivnošću koju ti ispoljavaš kao i druge dvije ženske osobe i 'ncuz koje sam naveo na početku. Takvih je naravno masa i mahom ste gotovo svi teške SDA botine.

A to zadnje nije nelogičnost, već samo tvoje nerazumijevanje napisanog. Iskorištena je tvoja logika, kao i ona iz RSa i Hercegovine da neko, po imenu, prezimenu i religiji (ovo zadnje manje više), mora biti Bošnjak, Srbin ili Hrvat, a ljudi se izjašnjavaju kao Bosanci. Čisto da tebi objasnim na tvoj način kako bi shvatio.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 77 guests