Pozitivna dešavanja u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by carobnjak N » 29 May 2019, 17:55

U "blokadi" , samo znaci da nije jos formirana vlast ali tehnicki nema nikakve blokade po pitanju npr penzija i slicno. U blokadi je recimo donosenje novih zakona ili konacno vise da pocnu sa izgradnjom autocesta za koje su dobili prvu transu kredita i taj novac se ne moze koristiti ni za sta drugo.
Vlast se ne moze formirati jer Dodik odbija da se aktivira plan map-a , tj reforma oruzanih snaga i vojne imovine.
Medjutim, on je to potpisao prije nekoliko godina i sad kaze kako to vise ne vazi, eto kao promijenio misljenje i zeli da prati Srbiju koja nema ugovor o mapu.
Ovi "nasi" insistiraju na tome inace nece formirati vlast.
Eto sad vidjecemo sta ce se desiti ali po meni ne smiju popustiti . Ako popuste opet ce on naci nesto i reci e sad ja hocu ovo inace cu blokirati i tako sve dok Srbiji ne daju status kandidata barem.
Sto se nece dogoditi pod Vucicem jer po zadnjoj skali slobode medija Bih je na nekom 30. mjestu, Srbija 40 mjesta ispod.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7869 times
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by Krokodil Behko » 29 May 2019, 17:56

storm wrote: 29 May 2019, 17:32
Nice try wrote: 29 May 2019, 16:22 Zar nije receno da se ove godine Unija nece prosirivati?
Ili nam malo daju elana?
Pa mislim da barem pet godina još nitko neće ući... Ali je konačno bih dobila zeleno svjetlo, rijesivsi upitnik eu. Sad zapravo tek počinje posao.
Da ne citiram iz članka... Usklađivanje zakona i propisa, sudstvo, ljudska prava, korupcija, javni sektor itd... Znači dosta toga što bi trebalo činiti život boljim za građane.
A mislim da će biti teško, jer s obzirom na situaciju, oni koji to trebaju provesti, sebi će rezati granu. A na izborima nikad nema dovoljno svjesne mase, da kazni greške proteklih mandata iz poznatih razloga.

Indirektna je poruka da pregovori neće početi prije nego se ispuni 14 uvjeta, od kojih je reforma pravosuđa na samom vrhu. Čak, piše da ne treba prezati ni od ustavne reforme, a ut misle na one presude evropskog suda. Ništa novo, uslovi su stari i nema otvaranja poglavlja bez promjene ustava.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by storm » 29 May 2019, 17:56

Nice try wrote: 29 May 2019, 17:37 Situacija je katastrofa,sve je u blokadi...ne znam čemu sad ovo saopštenje,valjda da nam malo skrenu pažnju,a kome opet.
Ne znam,Unija ce se raspasti dok mi samo krenemo obracun sami sa sobom.
Smijesno je,glasamo na izboru za EU parlament,mi koji smo daleko i Engleska,koja izlazi.Čemu sve?
Jako sam razočarana.Nema izlaza za BiH.
Dobro, nije baš tako crno, ali da će trajati, trajati će. Unija se neće raspasti, jer je na kraju priče svima u interesu... Samo eto britanci, koje spominješ, jako su svjesni što bi mogli izgubiti, tržište, benifite, itd... Pa sad već godinu dvije muljaju kako da se izvuku, a da ne izadju. (da ne dodam jednu poslovicu :oo)
EU je prvotno zamišljena kao ekonomska zajednica, a i dalje je to osnovni i prvi cilj, znači tržište. Kasnije tek dolaze institucije poput schengena, slobodne migracije radne snage, usklađivanje zakonodavstva (koje bi trebalo biti u "pet deka" a ja recimo hocu jednakopravno poslovati sa nekim iz lupam portugala)
Iskreno rečeno, ima i eu ekonomskih interesa, resursnih i sad već i političkih u zemljama kandidatima za članstvo. Jer u međuvremenu, kako stvari stoje, javila se potreba za novim političkim, ekonomskim blokom, možda i cetvrtim, nakon USA, Rusije i kine... A svi oni bi imali tu prste, jer još uvijek je to teritorij sa cca pola milijarde + stanovnika, najveće kupovne moći u prosjeku.
Svašta slijedi u budućim godinama, ali u raspad ne vjerujem.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by carobnjak N » 29 May 2019, 18:15

Znaci , bilo bi fantasticno da docekamo da nema granicnih prelaza sa Hr , sa Cgorom i ostalim ec yu republikama. Makedonci su recimo na dobrom putu.
Najvece seronje su i dalje u fakin Srbiji koji drkaju na Moskvu a svi hrle da rade u Eu .
U biti oni su kljuc problema, daleko su od demokratskog drustva , cak dalje od nas , s tim da imaju svog igraca ovdje . Prvo moraju da se halale sa Kosovom a izgleda ce uskoro...Naravno imamo i mi sranja za izvoz ali nece bam niko dati da to izvozimo dok se sami ne sredimo i onda moze .
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by Mutevelija » 29 May 2019, 18:56

Zbog gay parade
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by storm » 29 May 2019, 19:02

carobnjak N wrote: 29 May 2019, 18:15 Znaci , bilo bi fantasticno da docekamo da nema granicnih prelaza sa Hr , sa Cgorom i ostalim ec yu republikama. Makedonci su recimo na dobrom putu.
Najvece seronje su i dalje u fakin Srbiji koji drkaju na Moskvu a svi hrle da rade u Eu .
U biti oni su kljuc problema, daleko su od demokratskog drustva , cak dalje od nas , s tim da imaju svog igraca ovdje . Prvo moraju da se halale sa Kosovom a izgleda ce uskoro...Naravno imamo i mi sranja za izvoz ali nece bam niko dati da to izvozimo dok se sami ne sredimo i onda moze .
Srbi su mi poput britanaca...
Svjesni da je to izgubljeno, samo kako javnost smiriti i zauzeti smislen stav.
Vucic zna, da je priznanje Kosova neminovnost, to je neki dan na vanrednoj sjednici i nedvosmisleno rekao..
Mene nervira jedino politička impotentnost eu, tromost u tim situacijama. Jednostavno nisu usoostavljeni mehanizmi brzog reagiranja i kompetencije kao odgovor na, recimo pokušaje promjene granica... Što se već spominje kao opcija na Kosovu... A to je opasno za bih, dogodio bi se presedan, koji bi dao krila RS.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by Konsultant » 29 May 2019, 19:21

storm wrote: 29 May 2019, 17:32 Sad zapravo tek počinje posao. Usklađivanje zakona i propisa, sudstvo, ljudska prava, korupcija, javni sektor itd... Znači dosta toga što bi trebalo činiti život boljim za građane.
A mislim da će biti teško, jer s obzirom na situaciju, oni koji to trebaju provesti, sebi će rezati granu. A na izborima nikad nema dovoljno svjesne mase, da kazni greške proteklih mandata iz poznatih razloga.
Tacno tako. Ovo je samo korak naprijed do dalekog cilja. Ima pomaka, ali to ide taaaaaaaaako sporo, ko zna kada cemo to doceka.
Interne stvari kao sto su PIO/MIO, organizacija internog drzvnog aparata i ko ce vladati, EU bas ne interesuju. Koliko znam, vec se odavno znaju neophodne tacke koje se moraju ostvariti. Komotno bi nam trebalo ministarstvo za EU koja ce samo pratiti napredak, imati mogucnost smjenjivanja i kaznjavanja.

Obicnim ljudina su bitne samo stvari, finansiranje peMzionera, boraca, javnog sektora - tipa skolstvo, zdravstvo i moze li mi se kako povecati plata. Ono sto obicni ljudi ne vidi je bitnost zakona i njihova provedba, te smanjenje korupcije. Svakoga dana u svakom pogledu sve vise nazadujemo. Razlog jednostav, aparat se gomila zbog EU prikljucenja, dok svak svog uhljebi, cijene idu gore, sve vise se prijasnje drzavno finansiranje prebacuje na teret obicnih gradjana. Vec sad piskarao, hoces da ti dijete ide na fakultet - plati, hocu se lijeciti u drugom gradu - plati... A takve stvari su se prije podrazumijevale. Znate li i jedan javni projekat koji nije kasnio ili zavrsio na sudu? Iskreno vrlo malo. Kada je tako na lokalnom planu, mozete misliti kako ce ici sa EU kojoj si bitan ufff...

Novac koji mi obicni gradjani i privreda gubimo sto smo nonEUje OGROMAN. Od reforme javnog sektora bjeze ko djavo od krsta jer ih niko nije prisilio, mada je jedna od stavki koja se pominjala u tim obaveznim stavkama. Lakse je dodati porez na platu i akcizu nego bilo sta rijesiti zbog talova. Strankama je dobro, vrte se po parlamentima i pozicijama ubiru lovu. Jos se nisu naslu udruzenja koja bi ih pritiskala da rade svoj posao, a samim tim i priblize nam EU. Zbog njihove hibernacije gubimo i EU novac. EU se realno ne zuri, eto vas tamo dogovorite se.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by carobnjak N » 29 May 2019, 19:31

storm wrote: 29 May 2019, 19:02
carobnjak N wrote: 29 May 2019, 18:15 Znaci , bilo bi fantasticno da docekamo da nema granicnih prelaza sa Hr , sa Cgorom i ostalim ec yu republikama. Makedonci su recimo na dobrom putu.
Najvece seronje su i dalje u fakin Srbiji koji drkaju na Moskvu a svi hrle da rade u Eu .
U biti oni su kljuc problema, daleko su od demokratskog drustva , cak dalje od nas , s tim da imaju svog igraca ovdje . Prvo moraju da se halale sa Kosovom a izgleda ce uskoro...Naravno imamo i mi sranja za izvoz ali nece bam niko dati da to izvozimo dok se sami ne sredimo i onda moze .
Srbi su mi poput britanaca...
Svjesni da je to izgubljeno, samo kako javnost smiriti i zauzeti smislen stav.
Vucic zna, da je priznanje Kosova neminovnost, to je neki dan na vanrednoj sjednici i nedvosmisleno rekao..
Mene nervira jedino politička impotentnost eu, tromost u tim situacijama. Jednostavno nisu usoostavljeni mehanizmi brzog reagiranja i kompetencije kao odgovor na, recimo pokušaje promjene granica... Što se već spominje kao opcija na Kosovu... A to je opasno za bih, dogodio bi se presedan, koji bi dao krila RS.
Nema nista od promjena granica na Kosovu. Vucic polako ispituje kako ce se odreagovati na priznanje i svaki dan sve malo hrabriji u izjavama.
Eu je slozena birokratija ali oni i zmure na Vucicevu autokraciju u Srbiji jer kontaju da samo tako neko moze bez sukoba da rijesi pitanje Kosova.
U biti juce im je rekao u skupstini ono sto Ceda govori vec decenijama o Kosovu, samo sto Cedu hoce da biju a Vucicu ne smiju proturijeciti jer je preuzeo potpunu kontrolu nad svima. Cak mu i patrijarh lize jaja jer kad su poceli nesto da gundjaju, ovaj im zaprijetio nekim spisima tajnih sluzbi ...vjerovatno neki pederluk ili pedofilija. Zauzvrat im je dao osam miliona u proracunu vise i sad patre govori kako mu se divi , a kao eto Kosovo ce biti kako odluce velike sile. Znaci skrsio zadnji otpor i sad samo kako fino servirati raji da se ne uzbude.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by exampLe » 29 May 2019, 19:31

Nista od ovoga.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by Melek » 29 May 2019, 19:34

Nema nista dok se Baja ne osunneti :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by storm » 29 May 2019, 19:40

Konsultant wrote: 29 May 2019, 19:21
storm wrote: 29 May 2019, 17:32 Sad zapravo tek počinje posao. Usklađivanje zakona i propisa, sudstvo, ljudska prava, korupcija, javni sektor itd... Znači dosta toga što bi trebalo činiti život boljim za građane.
A mislim da će biti teško, jer s obzirom na situaciju, oni koji to trebaju provesti, sebi će rezati granu. A na izborima nikad nema dovoljno svjesne mase, da kazni greške proteklih mandata iz poznatih razloga.
Tacno tako. Ovo je samo korak naprijed do dalekog cilja. Ima pomaka, ali to ide taaaaaaaaako sporo, ko zna kada cemo to doceka.
Interne stvari kao sto su PIO/MIO, organizacija internog drzvnog aparata i ko ce vladati, EU bas ne interesuju. Koliko znam, vec se odavno znaju neophodne tacke koje se moraju ostvariti. Komotno bi nam trebalo ministarstvo za EU koja ce samo pratiti napredak, imati mogucnost smjenjivanja i kaznjavanja.

Obicnim ljudina su bitne samo stvari, finansiranje peMzionera, boraca, javnog sektora - tipa skolstvo, zdravstvo i moze li mi se kako povecati plata. Ono sto obicni ljudi ne vidi je bitnost zakona i njihova provedba, te smanjenje korupcije. Svakoga dana u svakom pogledu sve vise nazadujemo. Razlog jednostav, aparat se gomila zbog EU prikljucenja, dok svak svog uhljebi, cijene idu gore, sve vise se prijasnje drzavno finansiranje prebacuje na teret obicnih gradjana. Vec sad piskarao, hoces da ti dijete ide na fakultet - plati, hocu se lijeciti u drugom gradu - plati... A takve stvari su se prije podrazumijevale. Znate li i jedan javni projekat koji nije kasnio ili zavrsio na sudu? Iskreno vrlo malo. Kada je tako na lokalnom planu, mozete misliti kako ce ici sa EU kojoj si bitan ufff...

Novac koji mi obicni gradjani i privreda gubimo sto smo nonEUje OGROMAN. Od reforme javnog sektora bjeze ko djavo od krsta jer ih niko nije prisilio, mada je jedna od stavki koja se pominjala u tim obaveznim stavkama. Lakse je dodati porez na platu i akcizu nego bilo sta rijesiti zbog talova. Strankama je dobro, vrte se po parlamentima i pozicijama ubiru lovu. Jos se nisu naslu udruzenja koja bi ih pritiskala da rade svoj posao, a samim tim i priblize nam EU. Zbog njihove hibernacije gubimo i EU novac. EU se realno ne zuri, eto vas tamo dogovorite se.
Mene često nervira pogled ljudi na EU... I ovdje čak.
Još je u svijesti ono - a šta će uraditi, šta čekaju?!
? Neće ništa...
Zato jer je već pogrešan stav o biti države, pa tako i zajednice poput eu.
Ljudi još ne shvaćaju da su najbogatije i najuspješnije one zemlje u kojima političari ne vode brigu o ljudima nego samo stvaraju i čuvaju okvir u kojem će građani moći uspješno voditi brigu sami o sebi.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by Konsultant » 29 May 2019, 19:56

storm wrote: 29 May 2019, 19:40 Mene često nervira pogled ljudi na EU... I ovdje čak.
Još je u svijesti ono - a šta će uraditi, šta čekaju?!
? Neće ništa...
Zato jer je već pogrešan stav o biti države, pa tako i zajednice poput eu.
Ljudi još ne shvaćaju da su najbogatije i najuspješnije one zemlje u kojima političari ne vode brigu o ljudima nego samo stvaraju i čuvaju okvir u kojem će građani moći uspješno voditi brigu sami o sebi.
Zakonu su okvir pod koji treba da se posteno i pravedno zivi. Drzavni aparat je tu samo da usvaja i primjenjuje ono sto drustvo zahtjeva, pri tome primarno ce stiti sama sebe pa tek ostalo.
Ima li ijedan regulativa EU koja ti kaze koliko ce biti PDV, porezi ili postupci za registraciju firme su takvi i takvi? Nema, sve do internih stvari.
Dayton sam po sebi jeste nakaradan, ali nije problem koji nekog tjera u korupciju ili pasivan zivot. Obicni ljudi jako puno gledaju gdje sam tu ja, sto se meni desava, a ne vide zajednicke probleme i mogucnost udruzivanja. Bavljenje gluposti nam je nacionalni sport. Uvijek se nadje neko na Facebooku i iznese stav o totalno nebitnom i onda kometari do besvjesti, sto na drustvenim mrezama sto po kafanama. Nikako da se progleda sta je prioritet, zajednicki.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by storm » 29 May 2019, 20:04

Konsultant wrote: 29 May 2019, 19:56
storm wrote: 29 May 2019, 19:40 Mene često nervira pogled ljudi na EU... I ovdje čak.
Još je u svijesti ono - a šta će uraditi, šta čekaju?!
? Neće ništa...
Zato jer je već pogrešan stav o biti države, pa tako i zajednice poput eu.
Ljudi još ne shvaćaju da su najbogatije i najuspješnije one zemlje u kojima političari ne vode brigu o ljudima nego samo stvaraju i čuvaju okvir u kojem će građani moći uspješno voditi brigu sami o sebi.
Zakonu su okvir pod koji treba da se posteno i pravedno zivi. Drzavni aparat je tu samo da usvaja i primjenjuje ono sto drustvo zahtjeva, pri tome primarno ce stiti sama sebe pa tek ostalo.
Ima li ijedan regulativa EU koja ti kaze koliko ce biti PDV, porezi ili postupci za registraciju firme su takvi i takvi? Nema, sve do internih stvari.
Dayton sam po sebi jeste nakaradan, ali nije problem koji nekog tjera u korupciju ili pasivan zivot. Obicni ljudi jako puno gledaju gdje sam tu ja, sto se meni desava, a ne vide zajednicke probleme i mogucnost udruzivanja. Bavljenje gluposti nam je nacionalni sport. Uvijek se nadje neko na Facebooku i iznese stav o totalno nebitnom i onda kometari do besvjesti, sto na drustvenim mrezama sto po kafanama. Nikako da se progleda sta je prioritet, zajednicki.
Nema!
Upravo tu je catch... Postoje preporuke, smjernice, ali boli ih briga hoće li biti pdv 5, 10,25 ili 50%...
Ali ćeš se slova na papiru morati pridržavati.
E oko manjina, socijalnih prava i korupcije je zero tolerance.

A ono, da... Neka Samra će pobrati tu par stranica bez problema, zapaliti Internet... Umjesto da bude smijeh za tri sekunde i nestane, jer te sramota i tipkati u svezi nje...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by Podrinjac » 29 May 2019, 20:36

EU se pravi mutava, i nezainteresovana prema BIH. Boli njih briga za nekakvu tamo Bosnu.
Jedini prioritete za BIH je NATO. Ali nećemo mi zadugo ni u EU, ni u NATO.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by storm » 29 May 2019, 20:45

Podrinjac wrote: 29 May 2019, 20:36 EU se pravi mutava, i nezainteresovana prema BIH. Boli njih briga za nekakvu tamo Bosnu.
Jedini prioritete za BIH je NATO. Ali nećemo mi zadugo ni u EU, ni u NATO.
Zašto misliš, da će netko biti zainteresiran, kad se ti sam praviš mutav tj biras ljude koji sve prave mutavima (cast izuzecima)?
Šta ćeš to konkretno ti dobiti sa NATO?
Ostati će sve isto, osim što će mogućnost rata biti blizu nule...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by Podrinjac » 29 May 2019, 20:59

storm wrote: 29 May 2019, 20:45
Podrinjac wrote: 29 May 2019, 20:36 EU se pravi mutava, i nezainteresovana prema BIH. Boli njih briga za nekakvu tamo Bosnu.
Jedini prioritete za BIH je NATO. Ali nećemo mi zadugo ni u EU, ni u NATO.
Zašto misliš, da će netko biti zainteresiran, kad se ti sam praviš mutav tj biras ljude koji sve prave mutavima (cast izuzecima)?
Šta ćeš to konkretno ti dobiti sa NATO?
Ostati će sve isto, osim što će mogućnost rata biti blizu nule...
Zar to nije dovoljno?
A šta se to dobija Unijom?

A je li ja biram Dodika i Čovića?

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by storm » 29 May 2019, 21:17

Ne zajebavaj me...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by Podrinjac » 29 May 2019, 21:25

Odlično znaju kakva je politička situacija u Bosni. Odlično znaju da unutar te države postoje narodi koji ne žele nikakav napredak Bosni. Ali oni ko fol očekuju da se dogovore... Šta da se dogovore kada se dogovor nikada neće desiti? Europa je bila nezainteresovana za vrijeme rata, a da ne bude sada, u miru.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by storm » 29 May 2019, 21:38

Podrinjac wrote: 29 May 2019, 21:25 Odlično znaju kakva je politička situacija u Bosni. Odlično znaju da unutar te države postoje narodi koji ne žele nikakav napredak Bosni. Ali oni ko fol očekuju da se dogovore... Šta da se dogovore kada se dogovor nikada neće desiti? Europa je bila nezainteresovana za vrijeme rata, a da ne bude sada, u miru.
Da nešto čitaš, osim što mantras floskule stare tridesetak godina, eu nije vojna pa ni toliko politička sila, za utjecaje van nje, nego ekonomski savez u prvom redu.
Prvo zbog koncepta, jer se nešto pita svaku članicu... Nije to USA ili rusija, pa kad se onoj dvojici digne, raspu ciljanu metu u tri dana...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosna i Hercegovina dobila pozitivno mišljenje o kandidatskom statusu za članstvo u EU

Post by Bla » 29 May 2019, 23:21

Nice try wrote: 29 May 2019, 17:37 Situacija je katastrofa,sve je u blokadi...ne znam čemu sad ovo saopštenje
Pa da evropa pokaže narodu BiH kako ovi njeni rade dobar posao i kako je to baš ono što se od njih i očekuje. :hm
Znači samo ovako treba da nastave, narednih nekoliko milenijuma. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests