Pozitivna dešavanja u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pozitivna dešavanja u BiH

Post by Socrates » 24 Jun 2017, 01:24

Sta ste vas dvojica navalili? :D.

Znam sta znaci rijec "zavrzlama", a vi sad ponovo procitajte pitanje :djed

Nemojte me nervirat', bice vas po Kaladontu I chatu :ooo
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pozitivna dešavanja u BiH

Post by Socrates » 24 Jun 2017, 01:32

:D.

1. zamršena, zapetljana stvar
2. zbrka, zabuna

ETIMOLOGIJA
za- + v. vrz (ina), vrgnuti + tur. sufiks -la + ma za tvorbu gl. im.


PRIMJERI U REČENICAMA

Kakva je sad ovo zavrzlama?

Posjetio me vaš prijatelj. Neka zavrzlama u vezi sa Zakonom o imovini udanih žena.

Pravna zavrzlama.

Kakva je to zavrzlama s tim "drago mi je"?

Nije bilo noćnih abortusa, nezakonite dece, ni finansijskih zavrzlama.

Ovoga puta nema kuću punu raznih zavrzlama.

Koja zavrzlama, ha?

Ovo je prava zavrzlama

Još jedna divna zavrzlama.

Ne treba mi neka glupa zavrzlama, u redu?

Prah i pepeo, i sažalna jezična zavrzlama saveznih programa.

Nema izgovora, zavrzlama.

Bez zavrzlama.

Očigledno je... neka zavrzlama s njene strane, pretpostavljam.

Koja zavrzlama!

Nakon svih ovih zavrzlama, nije dao ni dinara.

Ali moram priznati da je ovo zavrzlama jer prije današnjeg dana nisam uviđao da bi mogao pasti na testu za spremnost.

Bila je to katastrofa, nastala je teška zavrzlama, koja se možda nikad ne bi razriješila, da nije bilo jednog velikog, slinavog psa, zvanog Beethoven.

Pomislio bi da ga, nakon silnih zavrzlama, ima više.

Prava zavrzlama.

Meni je to zavrzlama koliko i tebi, Lonny.

Gotovo da nije mogao doći zbog financijskih zavrzlama, ali poslao sam mu 700 funti i zrakoplovnu kartu, pa bi trebao biti tu.

Možda se mogu kriti na tavanu, dok se ova zavrzlama ne riješi.

Ali... ako je sve ovo bila samo velika zavrzlama, zašto si mi uopšte dala otkaz?

Ne mogu, prevelika je to zavrzlama.

Koja zavrzlama, 3D slagalica.

Kakva zavrzlama.

Romantična zavrzlama?
. . . . . . . . .

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Austrijska firma seli proizvodnju u BiH, traže se radnici

Post by Rockefeller » 24 Jun 2017, 21:21

Krokodil Behko wrote: 24 Jun 2017, 00:40 Šta bi tek bilo, da imaju još bar 5 km, ispod Piranskog zaljeva? :rol
:oo

Pronašli bi naftu u moru, zato se i spore sa Hrvatskom. :hihi

Jednom sam bio na izletu u toj luci, otud znam.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Offline

Re: Austrijska firma seli proizvodnju u BiH, traže se radnici

Post by Krokodil Behko » 24 Jun 2017, 23:31

Rockefeller wrote: 24 Jun 2017, 21:21
Krokodil Behko wrote: 24 Jun 2017, 00:40 Šta bi tek bilo, da imaju još bar 5 km, ispod Piranskog zaljeva? :rol
:oo

Pronašli bi naftu u moru, zato se i spore sa Hrvatskom. :hihi

Jednom sam bio na izletu u toj luci, otud znam.

A što je Hrvati ne pronađu?Molim ja tebe lijepo, srpske se čokolade jedu, a nafta se ne kopa :kafa
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Austrijska firma seli proizvodnju u BiH, traže se radnici

Post by Mutevelija » 25 Jun 2017, 20:16

Bolje da nam daju sadake da ležimo nego da radimo za njih :cudi :kafa

Bosanski narod je naučio begovski živjeti, dobro Bošnjaci onda se kasnije i Srbima i Hrvatima osladilo, nakon SHS i Kraljevine Jugoslavije :oo

KAd će novi okupator doći :trlja :hihi

Ode Turska ode Majka ode Švabo ode babo, dođe bre uze sve :hihi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Austrijska firma seli proizvodnju u BiH, traže se radnici

Post by storm » 25 Jun 2017, 21:07

Krokodil Behko wrote: 24 Jun 2017, 23:31
Rockefeller wrote: 24 Jun 2017, 21:21
Krokodil Behko wrote: 24 Jun 2017, 00:40 Šta bi tek bilo, da imaju još bar 5 km, ispod Piranskog zaljeva? :rol
:oo

Pronašli bi naftu u moru, zato se i spore sa Hrvatskom. :hihi

Jednom sam bio na izletu u toj luci, otud znam.

A što je Hrvati ne pronađu?Molim ja tebe lijepo, srpske se čokolade jedu, a nafta se ne kopa :kafa
Ima nafte u jadranu....ali kažu mala cijena trenutzno za bušenje :D

Kad zagusti izvući će hdz asa iz rukava :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: Austrijska firma seli proizvodnju u BiH, traže se radnici

Post by Julia-Klara » 27 Jun 2017, 10:55

Mutevelija wrote: 20 Jun 2017, 19:50 Bosna postade i zvanično zemlja trećeg svijeta.
Bosna JESTE zemlja treceg svijeta :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Pozitivna dešavanja u BiH

Post by storm » 27 Jun 2017, 17:22

Pokvarena, propala i pederska EU :oo (to samo opaska za mutu)

PRIKUPILI NOVAC
Njemački srednjoškolci se odrekli ekskurzije da bi u Sarajevu gradili dječije igralište



Image
Klix.ba

Sektor za lokalni razvoj Općine Stari Grad ostvario je saradnju sa firmom "KuKuk -Kultur.de" Stuttgart iz Njemačke, zahvaljujući čemu će vrtić "Pčelica" na Kovačima dobiti novo dječije igralište.
Srednjoškolci iz ovog njemačkog grada prikupili su sredstva u iznosu od 15.000 eura, a umjesto odlaska na ekskurziju, planiraju dolazak u Sarajevo i volonterski rad na izgradnji igrališta.

Firma "KuKuk -Kultur.de" Stuttgart donirat će i dopremiti iz Njemačke potrebni mobilijar, a igralište će biti prilagođeno uzrastu djece koja pohađaju vrtić.

Šefica Sektora za lokalni razvoj Selma Velić pojasnila je na koji način je došlo do ove saradnje.

"Firma 'KuKuk -Kultur.de' Stuttgart poznata je po izgradnji ekoloških igrališta širom svijeta, te smo tragom tih saznanja poslali prijedlog za saradnju i izgradnju igrališta u Starom Gradu. Odmah su prihvatili našu ideju, a srednjoškolci su prikupili potrebna sredstva. Dolazak volontera i predstavnika firme 'KuKuk -Kultur.de' očekujemo sljedeće sedmice", pojasnila je Velić.

Dotad, Općina Stari Grad finansira pripremne radove na uklanjanju betonske podloge na ovoj lokaciji i pripremi terena. Za te radove izdvojeno je oko 6.000 KM. Projekat izgradnje igrališta izradila je pomenuta firma.

Novo igralište imat će travnatu podlogu, u skladu sa ekološkim principima, a mobilijar će biti drveni, bez metalnih predmeta.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Offline

Re: Pozitivna dešavanja u BiH

Post by Krokodil Behko » 06 Jul 2017, 19:13

PRIZNANJE, ČAST, OBAVEZA: Aida Begić-Zubčević novi član Američke filmske akademije


Image

Američka filmska akademija ove godine oborila je rekord pozvavši 774 nova člana, a svoju pozivnicu dobila je i nagrađivana bh. rediteljica Aida Begić-Zubčević.

Pored Begić-Zubčević, najpoznatija imena iz svijeta filma koja su ove godine dobila pozivnicu su Gal Gadot, Noamie Harris, Donald Glover, Chris Hemsworth, Dwayne Johnson, Adam Driver, Chris Pratt, Channing Tatum, Kristen Stewart i Rupert Grint iz svijeta glumaca.

Ime Aida Begić-Zubčević na ovu listu uvršteno je dva puta, pod sekcijom režiseri i scenaristi... Morala je da se odluči za jednu od sekcija, i ona se naravno odlučila za sekciju režisera.

Begić-Zubčević je bosanskohecegovačka režiserka. Diplomirala je režiju na Akademiji scenskih umjetnosti u Sarajevu 2000. godine. Njen diplomski film "Prvo smrtno iskustvo" prikazan je na više od dvadeset međunarodnih filmskih festivala.

(N1/SB)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120501
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6994 times
Been thanked: 7944 times
Status: Offline

Re: Pozitivna dešavanja u BiH

Post by Krokodil Behko » 16 Jul 2017, 09:53

Nekadašnji gigant "Kombiteks" diže se iz pepela, stvara, zapošljava i privređuje


Image

Bihaćki Tekstilni kombinat “Kombiteks” nekada je zapošljavao 5.867 radnika, čak njih 4.200 za mašinama, a hale i skladišta zauzimali su 13,5 hektara zemljišta, dok je već daleke 1987. zabilježen rekord, kada je proizvodnja dosegla današnjih 60 miliona dolara.

Biznismeni raznih fela

Nakon rata nestao je ovaj vrijedni industrijski kompleks stvaran 40 godina, nema više hala s tkalačkim, predilačkim, pletaćim i kapacitetima dorade tkanina i pletenina, linija oplemenjivanja tekstila i mašina za završnu obradu sa sušenjem, nestale su kotlovnice, benzinske pumpe, kablovski vodovi.

Urušio se “Grad tekstila”, u kome su se rađale ljubavi, sklapani brakovi, radili vrtići za radničku djecu i ambulante medicine rada, dom rada i ljubavi za „pola Bihaća“, pogoni s vrhunskim inžinjerima i tehnolozima kojima je bio impresioniran i Josip Broz...


Danas se ipak obnavlja

Tako je “Kombiteks” postao tek divlja šikara usred grada.

Poslijeratni „biznismeni“ raznih fela, umreženi s tadašnjim stečajnim upravnikom Nijazom Dervišićem iz Jajca (koji je uz „Kombiteks“ vodio istovremeno još 11 stečajnih postupaka u Krajini!?) uspjeli su tokom osam godina stečaja prodati u staro željezo sve fabričke mašine, zacementirati status radnika „Kombiteksa“.

Tako je bilo sve do jula 2016. godine, kada se krenulo od nule s novim stečajnim upravnikom Šefikom Smlatićem. Njegov je dolazak rezultat ogromnog nezadovoljstva oko 650 nekadašnjih radnika „Kombiteksa“ dotadašnjim stečajnim postupkom.

- Zatekao sam veliki broj neriješenih potraživanja, nenaplaćene zakupnina, krađa imovine. Trebalo je naći zajedničku riječ s predstavnicima Skupštine povjerilaca u okviru Odbora povjerilaca. Moj plan je bio da „Kombiteks“ oživi, ponovo stvara, zapošljava i privređuje - priča Smlatić, uvjeren da je moguća obnova u nekom novom obliku i sadržaju.

Počelo je saniranje zapuštenog objekta, stečajni upravnik naglašava kako je znao da buduća poslovna zona „Kombiteksa“ mora biti saobraćajno uvezana s magistralnom cestom, što je i učinjeno, da se otkloni usko grlo kada je u pitanju prolaz kroz naselje velikim transportnim kamionima.


- Onda smo krenuli s postavljanjem potpuno nove i moderne infrastrukture, saniranja postojeće. Učinio sam sve da privučem domaće privrednike i da ih uvjerim da poslovna zona „Kombiteks“ ima budućnost i perspektivu - kaže Smlatić.

Nakon godinu rezultati su impresivni i za mnoge iznenađujući, s obzirom na poslijeratnu praksu uništavanja državne imovine. Do sada je imovinu „Kombiteksa“ kupilo 18 kompanija i manjih firmi koje u novoj industrijskoj zoni vide svoj poslovni interes. Među njima su renomirane bh. državne i privatne kompanije: “BH Telecom”, „Čavkunović BP”, „Entcomerc“, „Dupan“, „Remić“ „Kenda Comerc“, „Hidromet“, „Turistik“, „A&L“...

Radi se o firmama koje se bave metalnom industrijom, trgovinom, ugostiteljstvom, građevinarstvom, transportom, izgradnjom sistema za grijanje, telekomunikacijama, autoservisima.

Sudom do naplate

- Interes za kupovinu prostora u poslovnoj zoni „Kombiteks“ iskazala je i kompanija iz Bosanske Krupe koja zapošljava 150 radnika. Oni planiraju pokretanje pogona metalne industrije. Ozbiljan interes iskazala je i firma koja posluje u okviru austrijske kompanije iz Beča. Oni su zainteresirani za fabričku halu, u kojoj bi mogli instalirati velike kranove koji su preduvjet za postavljanje opreme za mašinsku obradu željeza - govori Smlatić.

Ističe da je od imenovanja pokrenuo niz sudskih postupaka kako bi bila naplaćena potraživanja. Podneseno je i nekoliko prijedloga za otvaranje stečajnih postupka nad dužnicima koji su napustili poslovne prostore, a da nisu u cijelosti izmirili obaveze po osnovu zakupa.


Posebna priča su radnici, njih 650, kojima se duguju plaće i doprinosi, a koji se trebaju izmiriti iz prodaje imovine „Kombiteksa“. Radnicima je do sada isplaćeno ukupno 5,5 miliona KM, a do septembra se planira isplata još 1,1 milion KM.

Član Odbora povjerilaca (OP) Fikret Piralić, dobro upoznat s radom Smlatićevog prethodnika Dervišića, kaže da se situacija izmijenila 100 posto „u plusu“.

- Dervišić je devet godina radio samo za sebe. Dolaskom novog stečajnog upravnika radnicima je do sada isplaćeno 26 posto obaveza. Ja sam konkretno dobio 2.600 KM od 13.000, kolika su moja potraživanja - kaže Piralić, čije riječi potvrđuju i članovi OP-a Milka Malkić i Senad Pašić.

Napravio čudo

Pitamo stečajnog upravnika Smlatića kako je uspio za godinu napraviti čudo“ u „Kombiteksu“.

- Htio sam pokazati da stečajni postupak nije samo rasparčavanje i utrživanje, te da se sve može osmisliti i provoditi s jasno definiranim ciljem. A cilj je postojeće resurse ponovo staviti u funkciju, jer se sadržaj posla može i treba mijenjati, samo se ne smije dozvoliti da postojeći resursi stoje neiskorišteni - odgovara on.



(avaz)
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pozitivna dešavanja u BiH

Post by KOMESAR » 16 Jul 2017, 10:05

Kombiteks je istorija i nikad se neće obnoviti.Možete vi narodu obećavati šarene laže,ali ja znam da mi je par hiljada dionica zauvjek propalo.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pozitivna dešavanja u BiH

Post by posmatrac » 17 Jul 2017, 13:59

KOMESAR wrote: 16 Jul 2017, 10:05 Kombiteks je istorija i nikad se neće obnoviti.Možete vi narodu obećavati šarene laže,ali ja znam da mi je par hiljada dionica zauvjek propalo.
Gledam jutros gore u gradu, Unionbanka prodala "svoju" zgradu za 40 miliona KMa, a kupili zgradu nekadasnjeg giganta Hidrogradnje( firmu koju su talibani takodjer opljackali) za 4 miliona Km (dobri 36 miliona) , a na mjestu nekadasnje Uniklime na Otoci su tajkuni SDAosvki oprali pare tako sto su srusili istu, a na tom mjestu su izgradili nove stambene zgrade, u koje ce da se valjda da se naseli jos Bosnjaka iz Federacije, cime ce da se naszstavi getoizacija Bosnjaka, koji ce u znak zahvalnosti prema SDA( jer su dobili sansu da usele u glavi grad) da u narednih 100 godina podrzavaju etnicku podjelu Bih.

Jedno od "pozitivnih desavanja", je i ta sto je sve manje onih koji imaju snage da se odupru kriminalnu nacional desnicarskih stranaka u Bih, poput ovog nesretnog borca Armije Bih koji se rijesio svih muka.

https://www.livno-online.com/bih/22135- ... -situacije

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pozitivna dešavanja u BiH

Post by posmatrac » 17 Jul 2017, 14:32

Kako nisu pozitivna desavanja da imamo vise banaka od onolike Amerike :lupa

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pozitivna dešavanja u BiH

Post by Bla » 17 Jul 2017, 14:37

Kad sam se jednom našalio na ovoj temi, morao sam 10 pozitivnih vijesti pronaći da se iskupim. A sad samo tako prolaze. :auf
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pozitivna dešavanja u BiH

Post by Bla » 17 Jul 2017, 15:08

jel' to hoćeš da kažeš da sam gori od 10 posmatrača :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pozitivna dešavanja u BiH

Post by posmatrac » 17 Jul 2017, 15:19

Bla wrote: 17 Jul 2017, 14:37 Kad sam se jednom našalio na ovoj temi, morao sam 10 pozitivnih vijesti pronaći da se iskupim. A sad samo tako prolaze. :auf
MAjstore svemoguci, kako si uspio da nadjes 10 pozitivnih istinitih vijesti u Bih, a da nisu predmet sprdancije sirih drustvenih masa, ni ne slutis kakav podvig si napravio :zubi

Mozda je jedna od njih da ce Kakir da zaposli 100000 ljudi u Njemackoj? :D.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pozitivna dešavanja u BiH

Post by posmatrac » 17 Jul 2017, 15:20

Bijeli badem wrote: 17 Jul 2017, 15:04
posmatrac wrote: 17 Jul 2017, 14:32 Kako nisu pozitivna desavanja da imamo vise banaka od onolike Amerike :lupa
Da se iskupis moras naci pozitivnu vijest i objaviti ovdje.
Evo sve trcim, ali mi ne ide nikako.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pozitivna dešavanja u BiH

Post by Bla » 17 Jul 2017, 15:47

Nisam čit'o drito na Avazu časna riječ. :oo

https://www.akta.ba/bs/Vijest/kapital/z ... cima/79668

Zdravstvo KS ove godine prvi put nije u gubicima

Izvor: Avaz.ba, 17.7.2017 9:33:58
Zdravstvo KS ove godine prvi put nije u gubicima

Prošle godine potpuno smo finansijski konsolidirali zdravstveni sistem, kazala je u razgovoru za „Avaz" ministrica zdravstva KS Zilha Ademaj. Nijedna ustanova, potcrtala je, lani nije poslovala s gubitkom.

"Dakle, svih 13 zdravstvenih ustanova u KS i Zavod zdravstvenog osiguranja (ZZO) poslovali su pozitivno, a da se nije štedjelo na pacijentima. To je prvi put otkad postoji Kanton. Nakon što smo finansijski konsolidirali oblast zdravstva, možemo ići u razvoj, napredak i povećanje plaća, ali srazmjerno visini sredstava koja se budu slijevala u ZZO", rekla je Ademaj.

Naglasila je da je mnogo toga urađeno na poboljšanju sistema zdravstvene zaštite u ''Domu zdravlja KS", u Općoj bolnici „Prim. dr. Abdulah Nakaš", gdje je značajno povećan obim usluga... Liste čekanja su dijelom smanjene, ali još se radi na tome da se svedu na minimum. Ističući brojne projekte urađene tokom njenog mandata, Ademaj je naglasila važnost usvajanja Plana restrukturiranja zdravstva i reorganizacije zdravstvenih ustanova u KS.

"Kompletan proces ćemo završiti 1. decembra 2017. godine. U decembru bismo trebali usvojiti novi plan zdravstvene zaštite za 2018. godinu i na osnovu njega uraditi novi plan finansiranja zdravstvene zaštite za 2018. na novim osnovama", rekla je ministrica Ademaj za "Avaz".
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pozitivna dešavanja u BiH

Post by posmatrac » 17 Jul 2017, 15:55

Bijeli badem wrote: 17 Jul 2017, 15:41
posmatrac wrote: 17 Jul 2017, 15:20 Evo sve trcim, ali mi ne ide nikako.
Ne čudi me...negativni ljudi ne vide oko sebe pozitivne stvari :kafa
Posebno su lijepi predjeli u Bih vezani za pozitivna ekonomska desavanja, o cemu svjedocimo svih ovih godina :lupa

Ili prije neinteligentni ljudi od gluposti prave senzaciju, rekoh ti vec 10 puta da mi se ne obracas da izbjegnemo bilo kakav vid rasprave .

Ev jos jedna pozitivna vijest

https://www.klix.ba/vijesti/bih/pozitiv ... /170422040

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Pozitivna dešavanja u BiH

Post by Nice try » 17 Jul 2017, 16:56

posmatrac wrote: 17 Jul 2017, 15:19
Bla wrote: 17 Jul 2017, 14:37 Kad sam se jednom našalio na ovoj temi, morao sam 10 pozitivnih vijesti pronaći da se iskupim. A sad samo tako prolaze. :auf
MAjstore svemoguci, kako si uspio da nadjes 10 pozitivnih istinitih vijesti u Bih, a da nisu predmet sprdancije sirih drustvenih masa, ni ne slutis kakav podvig si napravio :zubi

Mozda je jedna od njih da ce Kakir da zaposli 100000 ljudi u Njemackoj? :D.
Evo i ja se taman pitam,dok čitam ove postove :hihi
Nekad mjesecima nema ni neke zajebancije,a ne pravo pozitivne vijesti.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests