Bosanski mentalitet

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Bosanski mentalitet

Post by Krokodil Behko » 07 Dec 2013, 15:12

Iskreno, na ovu temu ponukali me komentari sa sportskih i "hrvatskih" tema.

Što se prvog tiče, definitivno smo hvalisavi i povremeno spuštanje na zemlju dobro bi nam došlo.

Što se tiče drugog, jbg rasturismo se od priča o aktualnim događanjima u Hr, baš kao da je kod nas med i mlijeko.

Ili smo možda pali u takvo beznađe pa da ni ne pokušavamo to promijeniti?
Ovdje ne piju vode priče kako bi sve bilo super samo da se i "entitet" hoće angažirati u izgradnji društva. Poprilično sam siguran da "naši" zajedno sa njihovima sistematski ubijaju ovu zemlju.

Nakon svih godina patnje, dobili smo JMBG proteste sa par hiljada građana samo prvi dan. Ostalo se zasnivalo na kahvenisanju nekih grupica u blizini Parlamenta i slikanju za fejs.

Moram li pominjati prvomajske teferiče dok se svi ostali bore za svoja prava?

Hrvtska je prije nekoliko dana izašla na referendum. Nije bitno ko je pobijedio. Bitno je da je NAROD donio tu odluku. A mi?? Kad ćemo mi na referendum u vezi bilo čega? Makar u vezi nekih potpuno "beznačajnih" stvari kao što bi bilo eventualno referendumsko pitanje: ....

Šta bi sa onih 300 miliona maraka Elektroprivrede BiH u stranim banakama u pm!?

Ništa ne preduzimamo a samo se hvališemo čim (nekim čudom) ostvarimo bilo kakav uspjeh.

Ima li neko od vas neku definiciju, neko svoje vlastito viđenje našeg mentaliteta? Neku teoriju o postanku istog?

Ima on i dobrih strana. Nije da ih nema. Ne damo mi tako lako da nam neki strendžeri posole pamet. Ne povodimo se za raznim fensi trendovima i ne srkletimo u životu. Bar ne unutar BiH.

Gdje bi bile predosti a gdje mane ovog kamenog spavača?
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bosanski mentalitet

Post by laganini » 07 Dec 2013, 16:06

..za mene...kava i oduži pajdo..za materijalno mi se jebe živim dansa za sutra...neka moja predožba..naravno da nisu svi takvi ali po meni je to ono na prvu..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosanski mentalitet

Post by Bla » 07 Dec 2013, 16:22

e Behko reče tamo da volim EP, pa reko da provjerim o kakvih je 300milja riječ, il' je opet polup'o lončiće kao i o mojim ljubavima :D
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Bosanski mentalitet

Post by Krokodil Behko » 07 Dec 2013, 16:41

Bla wrote:e Behko reče tamo da volim EP, pa reko da provjerim o kakvih je 300milja riječ, il' je opet polup'o lončiće kao i o mojim ljubavima :D
To sam naveo onako čisto pokazno. Tema nije o EPBiH a cifra je realna jer se o njoj piše godinama bez ikakvog demantija od strane predmetne firme.
U kakvoj su vezi tvoje ljubavi sa mojim lončićima pojma nemam. Fkt nisam ja polupao lončiće.

Skoncentriši se na temu. :D
Ti si idealan lik za diskusiju o bosanskom mentalitetu, jer ti garantovano pamtiš i ime i prezime onog leksičara, kod kojeg ili ime ili prezime počinju sa Z a ja nikako da upamtim tog lika. :valja
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bosanski mentalitet

Post by laganini » 07 Dec 2013, 16:44

udri..i onakoj e dosadan forum..očekujem brzu reakciju druge strane..mirišem krv..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosanski mentalitet

Post by Bla » 07 Dec 2013, 16:50

Ja znam za lovu iz Elektroprenosa, a to su lončići totalno različiti. :D
Ne znam sa Z, osim ako ne misliš na Midhata Riđanovića. :)
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Bosanski mentalitet

Post by Krokodil Behko » 07 Dec 2013, 16:53

E bravo :ok
To je taj! Vidiš, čak nijedno slovo iz imena i prezimena ne mogu da mu upamtim :555

Ne želim dalje diskutirati o EP jer ovo nije tema o tome.
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bosanski mentalitet

Post by Bla » 07 Dec 2013, 16:56

Šteta, a puna je našeg mentaliteta, i previše. :oo
A Rambo kaže "mentalitet, sveukupni ljudski kvalitet". :)
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Bosanski mentalitet

Post by Spanac_113 » 07 Dec 2013, 17:36

Bla wrote:Ja znam za lovu iz Elektroprenosa, a to su lončići totalno različiti. :D
Ne znam sa Z, osim ako ne misliš na Midhata Riđanovića. :)
ZZ :grana

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

BH njegovateljica u Njemačkoj sa lažnom diplomom

Post by Krokodil Behko » 07 Dec 2013, 20:15

Image

Policija u Štutgartu otkrila je u februaru ove godine lažni certifikat o položenom kursu njemačkog jezika, za koji Jerg Hofrajter, počasni konzul Austrije u BiH, sumnja da je izrađen u Banja Luci.

Kako nam je juče objasnio Hofrajter, nakon što je pročitao vijest o lažnom certifikatu iz Štutgarta, pokrenuo je vlastitu istragu u BiH i utvrdio da je žena dokument kupila u Bihaću za 60 eura. Njoj je svjedočanstvo trebalo jer se u Njemačkoj prijavila za posao njegovatelja starijih osoba. Dodao je da tragovi o organizovanoj grupi falsifikatora vode prema Banja Luci.

Hofrajter, koji je ranije bio policijski službenik u Austriji, objasnio je da se za slučaj zainteresovao jer radi kao predsjednik Komisije za polaganje njemačkog jezika pri Katoličkom školskom centru u Bihaću, a falsifikovani su certifikati koje inače izdaju austrijske škole.

"Raspitivao sam se ovdje u Bihaću i rečeno mi je da je osoba koja je prodala tu diplomu 'sitna riba', a da su pravi falsifikatori u Banja Luci. Tužilaštvo u Štutgartu vodi cijeli postupak i nadam se da će stupiti u kontakt sa kolegama u Bihaću i Banja Luci i rasvijetliti ovaj slučaj", naveo je on.

Istakao je da je diploma toliko slična originalu da je njemački službenik u Štutgartu, koji je pregledao dokumente žene iz BiH, posumnjao tek kada je vidio neobičan potpis "Doktor Mastermen".

Dodao je da se u međuvremenu pojavilo još nekoliko lažnih diploma. Jučer nismo uspjeli dobiti potvrdu iz policije RS da li vode istragu o ovom predmetu.
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: BH njegovateljica u Njemačkoj sa lažnom diplomom

Post by Lebowski » 07 Dec 2013, 21:44

Krokodil Behko wrote:Image

Istakao je da je diploma toliko slična originalu da je njemački službenik u Štutgartu, koji je pregledao dokumente žene iz BiH, posumnjao tek kada je vidio neobičan potpis "Doktor Mastermen".
.
Zbog čega pade. :grana
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: BH njegovateljica u Njemačkoj sa lažnom diplomom

Post by Julia-Klara » 07 Dec 2013, 22:34

:)

Kod Svaba inace kao sample uzimaju ime "Mustermann" :) Ovi mu jos dodali titulu doktora,hahaha

Nego, ima li gdje da se kupi fakultetskih diploma,i koja je cijena ?
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Bosanski mentalitet

Post by Rockefeller » 07 Dec 2013, 23:03

Otprilike u ovim riječima se uvijek može naći Bosanac.
Pametni su ovo ljudi. Primaju nerad od Istoka, ugodan život od Zapada; nikuda ne žure, jer sam život žuri, ne zanima ih da vide šta je iza sutrašnjeg dana, doći će što je određeno, a od njih malo šta zavisi; zajedno su samo u nevoljama, zato i ne vole da često budu zajedno; malo kome vjeruju, a najlakše ih je prevariti lijepom riječi; ne liče na junake, a najteže ih je uplašiti prijetnjom; dugo se ne osvrću ni na što, svejedno im je što se oko njih dešava, a onda odjednom sve počne da ih se tiče, sve isprevrću i okrenu na glavu, pa opet postanu spavači, i ne vole da se sjećaju ničeg što se desilo; boje se promjena jer su im često donosile zlo, a lako im dosadi jedan čovjek makar im činio i dobro. Čudan svijet, ogovara te a voli, ljubi te u obraz a mrzi te, ismijava plemenita djela a pamti ih kroz mnoge pasove, živi i nadom i sevapom i ne znaš šta nadjača i kada. Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga. A povrh svega moji su i ja njihov, kao rijeka i kaplja, i sve ovo što govorim kao o sebi da govorim.


A mi nismo ničiji, uvijek smo na nekoj međi, uvijek nečiji miraz. Zar je onda čudno što smo siromašni? Stoljećima mi se tražimo i prepoznajemo, uskoro nećemo znati ni tko smo, zaboravljamo već da nešto i hoćemo, drugi nam čine čast da idemo pod njihovom zastavom jer svoje nemamo, mame nas kad smo potrebni a odbacuju kad odslužimo, najtužniji vilajet na svijetu, najnesretniji ljudi na svijetu, gubimo svoje lice a tuđe ne možemo da primimo, otkinuti a ne prihvaćeni, strani svakome i onima čiji smo rod, i onima koji nas u rod ne primaju. Živimo na razmeđi svjetova, na granici naroda, svakome na udaru, uvijek krivi nekome. Na nama se lome talasi istorije, kao na grebenu. Sila nam je dosadila, i od nevolje smo stvorili vrlinu: postali smo pametni iz prkosa.


Šta smo onda mi? Lude? Nesrećnici? Najzamršeniji ljudi na svijetu. Ni s kim istorija nije napravila takvu šalu kao s nama. Do jučer smo bili ono što želimo danas da zaboravimo. Ali nismo postali ni nešto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne možemo više nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaćeni. Kao rukavac što ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema više toka ni ušća, suviše malen da bude jezero, suviše velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjećanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadništva, nećemo da gledamo unazad, a nemamo kamo da gledamo unaprijed, zato zadržavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rješenja. Preziru nas i braća i došljaci, a mi se branimo ponosom i mržnjom. Htjeli smo da se sačuvamo, a tako smo se izgubili, da više ne znamo ni šta smo. Nesreća je što smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i nećemo iz nje. A sve se plaća, pa i ova ljubav. Zar smo mi slučajno ovako pretjerano mekani i pretjerano surovi, raznježeni i tvrdi, veseli i tužni, spremni uvijek da iznenadimo svakoga, pa i sebe? Zar se slučajno zaklanjamo za ljubav, jedinu izvjesnost u ovoj neodređenosti? Zar bez razloga puštamo da život prelazi preko nas, zar se bez razloga uništavamo, drukčije nego Ðemail, ali isto tako sigurno. A zašto to činimo? Zato što nam nije svejedno. A kad nam nije svejedno, znači da smo pošteni. A kad smo pošteni, svaka nam čast našoj ludosti!
Naopaki jesmo jer da nismo bili bi bogata država ali mislim da u našem primjeru mogu generalizirati i reći da smo dobri ljudi.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: BH njegovateljica u Njemačkoj sa lažnom diplomom

Post by Nela » 08 Dec 2013, 01:09

Ima Julija, jos uvijek. Znam da su u Vitezu isle k'o halva.
A sto se tice ove zenske hajd nije mogla neku stetu napraviti. Koliko je doktora sa ovakvim diplomama.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: BH njegovateljica u Njemačkoj sa lažnom diplomom

Post by Bambi » 08 Dec 2013, 01:10

Nela wrote:Ima Julija, jos uvijek. Znam da su u Vitezu isle k'o halva.
A sto se tice ove zenske hajd nije mogla neku stetu napraviti. Koliko je doktora sa ovakvim diplomama.

A što je najgore,neki 'doktori' nemaju ni tu lažnu diplomu... :grana

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: BH njegovateljica u Njemačkoj sa lažnom diplomom

Post by Nela » 08 Dec 2013, 01:14

Bambi wrote:
Nela wrote:Ima Julija, jos uvijek. Znam da su u Vitezu isle k'o halva.
A sto se tice ove zenske hajd nije mogla neku stetu napraviti. Koliko je doktora sa ovakvim diplomama.

A što je najgore,neki 'doktori' nemaju ni tu lažnu diplomu... :grana
jah, pa da nam bar njom oci zamazu :D.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Bosanski mentalitet

Post by Lebowski » 08 Dec 2013, 15:12

Bosanski mentalitet. :)

[ytube][/ytube]
U Goraždu je prije par dana snimljen video na kojem se vidi kako bezobrazni vozač svojim automobilom stranih tablica ulazi u pješačku zonu i psuje prolaznicima koji su mu se našli na putu i to na tečnom bosanskom.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Bosanski mentalitet

Post by Lebowski » 27 Dec 2013, 12:20

Gledaj da šta ukradeš, zajebeš koga i sjebi sve što ti dođe pod ruke ako imaš kakve koristi od toga ili te to jednostavno zabavlja.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Bosanski mentalitet

Post by Spanac_113 » 27 Dec 2013, 12:22

Lebowski wrote:Gledaj da šta ukradeš, zajebeš koga i sjebi sve što ti dođe pod ruke ako imaš kakve koristi od toga ili te to jednostavno zabavlja.
ovo su zvaicno i uvjeti koje kao bosanac moras ispuniti da bi dobio pasosh.
plus dvije slikice, ne starije od 6 mjeseci.

Ruana
Status: Offline

Re: Bosanski mentalitet

Post by Ruana » 27 Dec 2013, 12:34

Eto cak i po vasim/nasim komentarima se vidi taj Bosanski mentalitet.
Pola zivota zivim u drugoj zemlji, nekad mi se cini da nema nacije na zemaljskoj kugli od koje licno ne poznajem bar jednu osobu.
Da ne duzim, za sve one koji zive u BiH, mi smo zlatni kakvih ima. Ko nije upoznao kurde i njihov mentalitet blago njemu.
Mi smo najbolji ljudi na svijetu. Vjerujte mi.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests