MOSTAR

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Neredi u Mostaru na protestima zdravstvenih radnika, policija uhapsila dvije osobe

Post by dadojović » 25 Jan 2021, 15:26

Gdje je Vila?
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13577
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4279 times
Been thanked: 5085 times
Status: Offline

Re: Neredi u Mostaru na protestima zdravstvenih radnika, policija uhapsila dvije osobe

Post by pizarro » 25 Jan 2021, 15:30

Maja wrote: 25 Jan 2021, 15:22 Mislis ovaj u autu konj koji nije mogao da saceka da prodju ko i vecina danasnjih bahatih vozaca?
pa otkud znas ko je covjek i gdje ide?
i tebi normalno da se ovi ovako ponasaju?

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56064
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1968 times
Been thanked: 5805 times
Status: Online

Re: Neredi u Mostaru na protestima zdravstvenih radnika, policija uhapsila dvije osobe

Post by Duminjo » 30 Jan 2021, 00:00

Medicinski radnici u Mostaru petu noć u šatoru: Ovo je borba za opstanak i dostojanstvo

Image


Nezadovoljni položajem u kojem se nalaze zdravstveni radnici u šatoru kod Vlade HNK u Mostaru večeras provode petu noć dosljedni u odluci da se izbore za kolektivni ugovor koji bi im osigurao bolje uslove rada i veće plaće.



Medicinska sestra na odjelu hematologije u SKB-a Mostar Magdalena Knežević Šutić nam kaže kako je položaj zdravstvenih radnika teži nego što se u normalnim zemljama može zamisliti.

"Ja kao medicinska sestra nisam ni znala dok nisam došla ovdje i razgovarala s kolegama iz drugih institucija kako se obračunavaju naše plaće, kakav nam je start, bod, koeficijent, ni kakva prava imamo, kao ni to da se nama koji smo na bolovanju mjesec i duže vremena taj period ne evidentira u radni staž", kaže nam Magdalena. Dodaje kako je bezbroj stvari koje nemaju logike i da je odavno zbog toga nezadovoljna kao i mnogi.

"To je natjeralo mnoge da napuste svoju zemlji i odu tamo gdje se njihov rad cijeni. Otišlo su mi mnoge kolegice i djeca od prijateljica koja su radila u ovoj bolnici. Iako su svi oni voljeli ovaj posao bili nezadovoljni uslovima rada, a prvenstveno plaćom“, ističe Magdalena koja ima otvorene pozive za odlazak u Njemačku i Irsku. Kaže davno bi otišla da nema zdravstvene probleme koji joj to onemogućavaju.

Odlazak iz zemlje zbog teškog stanja je ono o čemu je razmišljala i Amna Remetić koja je dugi niz godina medicinska sestra na pedijatriji u RMC-u Dr. Safet Mujić. Ono što je drži još u Mostaru je kako tvrdi ona isključivo porodica, jer posao koji voli iz dana u dan joj je teži zbog uslova u kojima radi.

"Osjećam se poniženo i potcijenjeno užasno, a u ponedjeljak se na protestima u zraku osjetilo nezadovoljstvo svih nas. Nismo plaćeni adekvatno i podcijenjeni smo od ljekara, jer izborili su se za bolji položaj i bilo bi dobro da su nam dali podršku, ali očito svako sebe gleda", kaže ona.

Zorana Đurđević je šest godina medicinska sestra u intenzivnoj njezi na internom odjelu u SKB-u Mostar i nije mogla nikada sanjati da će se na ulici morati boriti za svoja prava.

"Razočarana sam kao i svi ostali. Teško je nama, ali sad kad smo krenuli u ovu borbu moramo izdržati do kraja", ističe Zorana.

Dvadesetdvogodišnji Hasan Ćorajević je dvije godine tehničar, intenzivne i hirurške njege, anestezije i reanimacije u RMC-u Safet Mujić i sve to vrijeme sluša nezadovoljstvo starijih kolega koje pričaju kako se taj posao nekada poštovao i cijenio.

"Naš posao je ovdje zaista potcijenjen", ističe mladi Mostarac i priča kako ima pozive od prijatelja u Njemačku i Irsku, ali on ne napušta rodni grad u nadi da će biti bolje.

Njegova sugrađanka Semirka Mahmutović je kao medicinska sestra počela u SKB- u Mostar raditi prije 13 godina i bila je tada jako sretna, jer kako kaže tada se još ovaj poziv cijenio.

"Naš posao je ovdje zaista potcijenjen", ističe mladi Mostarac i priča kako ima pozive od prijatelja u Njemačku i Irsku, ali on ne napušta rodni grad u nadi da će biti bolje.

Njegova sugrađanka Semirka Mahmutović je kao medicinska sestra počela u SKB- u Mostar raditi prije 13 godina i bila je tada jako sretna, jer kako kaže tada se još ovaj poziv cijenio.

"Od kada sam počela raditi pa do danas troškovi života su se dramatično povećali, a naše plaće sve vrijeme stoje. Da su nama troškovi života ostali kakvi su bili prije 13 godina mi bi bili zadovoljni, svi bi mi voljeli da se možemo stambeno riješiti, a da ne pričam za godišnji odmor negdje otputovati, ali mi sa svojim plaćama to sebi ne možemo priuštiti. Dovedeni smo u poziciju da od plaća koje imamo možemo samo preživljavati", pojašnjava nam Semirka.



klix.ba

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56064
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1968 times
Been thanked: 5805 times
Status: Online

Re: Neredi u Mostaru na protestima zdravstvenih radnika, policija uhapsila dvije osobe

Post by Duminjo » 30 Jan 2021, 00:16

Ljudi peti dan u šatoru i vjerovatno ce ih pola otici vani, nezadovoljni.

Nakon što ih pola ode vani, novine ce srati kako su politicari krivi. Narod ce srati kako su politicari krivi.

U pravu su i jedni i drugi. Medjutim, ljudi su peti dan u šatoru (nisu to konobari ni trgovci nekog privatnika vec zdravstveni radnici) a jedva da se nadje neka vijest o njima.
Podršku obicnog naroda nemaju ni na mapi. Cak su bili i napadnuti prvi dan protesta.. Pa ni po Internetu se nesto ne pise o ovome.

Politicari su krivi sto nikoga ne zanimaju zdravstveni radnici..

Treba to sve privatizovati pa neka kafetin bude sto maraka

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119785
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5690 times
Been thanked: 12248 times
Contact:
Status: Online

Re: Neredi u Mostaru na protestima zdravstvenih radnika, policija uhapsila dvije osobe

Post by Maja » 30 Jan 2021, 00:22

A znali su na pocetku korone izlaziti na balkone u 20h da im aplaudiraju :D.
Ma i to su radili samo da "izadju" na facebooku.
Kad ih treba stvarno podrzati, onda nista.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56064
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1968 times
Been thanked: 5805 times
Status: Online

Re: Neredi u Mostaru na protestima zdravstvenih radnika, policija uhapsila dvije osobe

Post by Duminjo » 30 Jan 2021, 00:24

Ovdje su izlazili dok jedna medicinska sestra nije nesto objavila i napisala "nabijte si taj aplauz u dupe"

I više nisu 😂

Ovo za Mostar i ono sto Sam mogo povezati, sto vila ponekad napise, malo je reći sramota..

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Neredi u Mostaru na protestima zdravstvenih radnika, policija uhapsila dvije osobe

Post by insomnia » 30 Jan 2021, 00:37

Najbolji su francuzi. Mjesec im aplaudiraju. Sljedecu heftu ovi izadju na protest milicija im porazbija glave. Doslovno 😀
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56064
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1968 times
Been thanked: 5805 times
Status: Online

Re: Neredi u Mostaru na protestima zdravstvenih radnika, policija uhapsila dvije osobe

Post by Duminjo » 30 Jan 2021, 00:45

insomnia wrote: 30 Jan 2021, 00:37 Najbolji su francuzi. Mjesec im aplaudiraju. Sljedecu heftu ovi izadju na protest milicija im porazbija glave. Doslovno 😀
"nas" mili ministar zdravstva kaze

Cuvajte se virusa pa necemo morati medicinarima plate povecavati.


Govno jedno glavato 😂

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Neredi u Mostaru na protestima zdravstvenih radnika, policija uhapsila dvije osobe

Post by vila » 30 Jan 2021, 16:35

Duminjo wrote: 30 Jan 2021, 00:24 Ovdje su izlazili dok jedna medicinska sestra nije nesto objavila i napisala "nabijte si taj aplauz u dupe"

I više nisu 😂

Ovo za Mostar i ono sto Sam mogo povezati, sto vila ponekad napise, malo je reći sramota..
To nije moja zupanija,kod nas je cak i mrvicu bolje stanje s placama
Ali neznatno bolje
Jedan dio problema su zakuhali doktori...neizravno doduse ali su zakuhali
Oni su se odvojili od sindikata i osnovali svoj...i onda sebi ispregovarali bolje place
Znaci digli su im place za otprilike 500 km
Naravno...doktora ima manje nego drugog osoblja i dobili su povisice
Ali svi ostali su zato izvisili ,pogotovo sss to jest medicinski tehnicari
U globalu ne podrzavam strajk u zdravstvu koji traje ovoliko dugo ali su sto posto u pravu
I ocito nemaju izbor

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Neredi u Mostaru na protestima zdravstvenih radnika, policija uhapsila dvije osobe

Post by Pasaga » 30 Jan 2021, 16:38

vila wrote: 30 Jan 2021, 16:35
Duminjo wrote: 30 Jan 2021, 00:24 Ovdje su izlazili dok jedna medicinska sestra nije nesto objavila i napisala "nabijte si taj aplauz u dupe"

I više nisu 😂

Ovo za Mostar i ono sto Sam mogo povezati, sto vila ponekad napise, malo je reći sramota..
To nije moja zupanija,kod nas je cak i mrvicu bolje stanje s placama
Ali neznatno bolje
Jedan dio problema su zakuhali doktori...neizravno doduse ali su zakuhali
Oni su se odvojili od sindikata i osnovali svoj...i onda sebi ispregovarali bolje place
Znaci digli su im place za otprilike 500 km
Naravno...doktora ima manje nego drugog osoblja i dobili su povisice
Ali svi ostali su zato izvisili ,pogotovo sss to jest medicinski tehnicari
U globalu ne podrzavam strajk u zdravstvu koji traje ovoliko dugo ali su sto posto u pravu
I ocito nemaju izbor
ni ovde nije nista bolje
Posebno,otkad je ova pandemija na djelu,duplo su radili,dezurali
Sindikat,Drzava,su ih samo tako preveslali za plate....nevidjena sramota
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56064
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1968 times
Been thanked: 5805 times
Status: Online

Re: Neredi u Mostaru na protestima zdravstvenih radnika, policija uhapsila dvije osobe

Post by Duminjo » 30 Jan 2021, 16:44

Cito sam negdje da su se doktori snasli samo za sebe a ostali izvisili. Malo supacki al sta ces sad.. Ne bih ni ja garantovo da bih drugacije postupio da sam u njihovoj poziciji.

Ma kad gledam kakvi su uslovi radnika, plate i ostalo (ovo sto vidim na netu) opravdavam strajk da je sto puta zdravstvo. I jos vise ga opravdavam jer je obican narod trebao da stane skupa sa ovim ljudima. Ako narodu nije stalo, po ovome sto vidim, do medicinara, ne moraju ni medicinari voliti narod vise nego sebe i svoje.
Vise od godinu dana se ovo povlaci, niko rukom mahno nije.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37395
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24816 times
Been thanked: 4700 times
Status: Offline

Re: Neredi u Mostaru na protestima zdravstvenih radnika, policija uhapsila dvije osobe

Post by ElTriconi » 30 Jan 2021, 16:49

Duminjo wrote: 30 Jan 2021, 16:44 Cito sam negdje da su se doktori snasli samo za sebe a ostali izvisili. Malo supacki al sta ces sad.. Ne bih ni ja garantovo da bih drugacije postupio da sam u njihovoj poziciji.

Ma kad gledam kakvi su uslovi radnika, plate i ostalo (ovo sto vidim na netu) opravdavam strajk da je sto puta zdravstvo. I jos vise ga opravdavam jer je obican narod trebao da stane skupa sa ovim ljudima. Ako narodu nije stalo, po ovome sto vidim, do medicinara, ne moraju ni medicinari voliti narod vise nego sebe i svoje.
Vise od godinu dana se ovo povlaci, niko rukom mahno nije.
Bas ce obicni narod stat iza bilo kojeg strajka, ma hajte molim vas. Samo kazu kako ja mogu radit za male pare mogu i oni :plavi
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56064
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1968 times
Been thanked: 5805 times
Status: Online

Re: Neredi u Mostaru na protestima zdravstvenih radnika, policija uhapsila dvije osobe

Post by Duminjo » 30 Jan 2021, 16:54

ElTriconi wrote: 30 Jan 2021, 16:49
Duminjo wrote: 30 Jan 2021, 16:44 Cito sam negdje da su se doktori snasli samo za sebe a ostali izvisili. Malo supacki al sta ces sad.. Ne bih ni ja garantovo da bih drugacije postupio da sam u njihovoj poziciji.

Ma kad gledam kakvi su uslovi radnika, plate i ostalo (ovo sto vidim na netu) opravdavam strajk da je sto puta zdravstvo. I jos vise ga opravdavam jer je obican narod trebao da stane skupa sa ovim ljudima. Ako narodu nije stalo, po ovome sto vidim, do medicinara, ne moraju ni medicinari voliti narod vise nego sebe i svoje.
Vise od godinu dana se ovo povlaci, niko rukom mahno nije.
Bas ce obicni narod stat iza bilo kojeg strajka, ma hajte molim vas. Samo kazu kako ja mogu radit za male pare mogu i oni :plavi
Pa et neka ne stane. Cuvanjem medicinskog osoblja, cuvaju sebe. Ako to ne znaju, neka ne staju.

Medicinaru je danas, iz bosne na zapad, otici lakse nego nekome otici na vikend do Neuma.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Neredi u Mostaru na protestima zdravstvenih radnika, policija uhapsila dvije osobe

Post by Mutevelija » 30 Jan 2021, 16:58

Svako sebe gleda :kafa

Samo nedaj Boze doc im ruke jedna noga u grobu ili se pomiri sa nekom trajnom hronicnom bolescu
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119785
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5690 times
Been thanked: 12248 times
Contact:
Status: Online

Re: MOSTAR

Post by Maja » 05 Feb 2021, 19:02

:bua
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: MOSTAR

Post by Sheval » 06 Feb 2021, 18:52

Ništa sto se već odavno ne zna ...

Burazeru! :jupi :valja

:pecat



User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119785
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5690 times
Been thanked: 12248 times
Contact:
Status: Online

Re: MOSTAR

Post by Maja » 06 Feb 2021, 19:24

Kukalo se 12 godina nema izbora pa eto, bili izbori zahvaljujuci Irmi i izbacili je. Opet HDZ i SDA. Da narod bira gradonacelnika mozda bi ona i pobijedila.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: MOSTAR

Post by Sheval » 06 Feb 2021, 19:53

Dzaba, citati komentare je neprocjenjivo.

Image


Kasnije je bilo i preko 1.000 debelo..
Cekajuci naredni petak, kupujuci kokice...🤗

Mostar 🥰

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119785
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5690 times
Been thanked: 12248 times
Contact:
Status: Online

Re: MOSTAR

Post by Maja » 06 Feb 2021, 19:59

Ja necu vise nista pisati ni ovdje ni na temi Stolac. Odmah dobijem pp od Pasage :D.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: MOSTAR

Post by Sheval » 06 Feb 2021, 20:00

Isto hahahaha

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests