Poznati Bosanci i Hercegovci

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Ovo je buduća predsjednica Bosne i Hercegovine

Post by harlekin » 31 Jan 2015, 17:52

predsjednik u bosni moze bit pingvin,hrast,mrki medvjed,pavijan ili doktor nauka,potpuno isti rezultat postizu :kafa

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Ovo je buduća predsjednica Bosne i Hercegovine

Post by Vladimir RUS » 31 Jan 2015, 18:58

Ovo je buduća predsjednica BiH koliko sam ja budući predsjednik Velike Britanije. :ooo

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Ovo je buduća predsjednica Bosne i Hercegovine

Post by Julia-Klara » 31 Jan 2015, 19:29

samo naprijed Sanela
ako mogu ovi nesposobni politicari gladni para sto nebi mogla ti
osjecaj za biznis imas, imas karijeru, imas sve
samo udri!
sretno!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
fruit
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1988
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 107 times
Status: Offline

Re: Ovo je buduća predsjednica Bosne i Hercegovine

Post by fruit » 31 Jan 2015, 19:41

Ja bi prije glaso za Sanelu golu,nego za Bakira obucenog.
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Ovo je buduća predsjednica Bosne i Hercegovine

Post by Julia-Klara » 31 Jan 2015, 19:44

jedino ce me razocarati ako bude bila u nekog stranci i bude DIO predsjednistva
hocemo jednog preCednika - preCjednicu :bih
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ovo je buduća predsjednica Bosne i Hercegovine

Post by Nela » 31 Jan 2015, 22:40

Haj ti Sanela prodaji kupace kostime. Predsjednica mozes biti samo kakvom bogatom dedi, ali po svemu sudeci ni to ne znas.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37887
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Ovo je buduća predsjednica Bosne i Hercegovine

Post by Pasaga » 31 Jan 2015, 22:52

Nela wrote:Haj ti Sanela prodaji kupace kostime. Predsjednica mozes biti samo kakvom bogatom dedi, ali po svemu sudeci ni to ne znas.
:respekt :aplauzz
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ovo je buduća predsjednica Bosne i Hercegovine

Post by drugrankovic » 31 Jan 2015, 22:58

Julia-Klara wrote:jedino ce me razocarati ako bude bila u nekog stranci i bude DIO predsjednistva
hocemo jednog preCednika - preCjednicu :bih

moze, zeljka cvijanovic
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Ovo je buduća predsjednica Bosne i Hercegovine

Post by Melek » 31 Jan 2015, 23:00

Moze, ali prvo provjera da se vidi je li ta kreatura zaista zensko. Nekako je glas izdaje.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37887
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Ovo je buduća predsjednica Bosne i Hercegovine

Post by Pasaga » 31 Jan 2015, 23:01

Melek wrote:Moze, ali prvo provjera da se vidi je li ta kreatura zaista zensko. Nekako je glas izdaje.
i tukne na jarca.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ovo je buduća predsjednica Bosne i Hercegovine

Post by drugrankovic » 31 Jan 2015, 23:04

Pasaga wrote:
Melek wrote:Moze, ali prvo provjera da se vidi je li ta kreatura zaista zensko. Nekako je glas izdaje.
i tukne na jarca.....
pa jarac ti sad predsjednik, pardon magarac :cudi
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Ovo je buduća predsjednica Bosne i Hercegovine

Post by Julia-Klara » 31 Jan 2015, 23:06

tri komada :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Ovo je buduća predsjednica Bosne i Hercegovine

Post by Mala_Mu » 01 Feb 2015, 01:02

drugrankovic wrote:
Pasaga wrote:
Melek wrote:Moze, ali prvo provjera da se vidi je li ta kreatura zaista zensko. Nekako je glas izdaje.
i tukne na jarca.....
pa jarac ti sad predsjednik, pardon magarac :cudi
to si dobro rekao, s ovom ispravkom od J-K , imamo tri magarca :oo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37887
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Poznati Bosanci i Hercegovci

Post by Pasaga » 12 Nov 2015, 09:05

Jedna izuzetno tuzna i potresna prica, sudbina,covjeka kojeg smo
sigurno svi voljeli.....[
/b] :place :place

Davora Dujmovića najviše pamtimo po ulozi Perhana u filmu "Dom za vješanje". Rođen je u Sarajevu i zauvijek mu je ostao nadimak Perhan. Ulogu po kojoj je ostao prepoznatljiv je dobio sasvim slučajno.

Dok je išao u drugi razred niže muzičke škole, imao je običaj da poslije nastave svrati kod svog oca koji je tada radio kao privatnik na pijaci Markale.


- Bili smo siromašni, nisam imao instrument, ali je moja mama poznavala čistačicu u školi koja mi je noću otključavala učionicu i ja sam tu vježbao - pričao je Dujmović.

U obližnji restoran, gdje bi svraćao na sok, došli su i Emir Kustirica i njegov asistent. Asistent je pitao Davorovog oca da li može da učestvuje u audiciji za "Oca na službenom putu", a on je pristao i poslije toga je krenulo probno snimanje, gdje se pokazalo da je savršen za ulogu.

Poslije filma "Otac na službenom putu", odlučio je da upiše filmsku akademiju. Nije mu uspjelo i poslije toga nije više ni pokušavao.

Sa nepunih 18 godina Davor je postao glavni glumac u sljedećem filmu Emira Kusturice "Dom za vješanje", poslije kojeg je proglašen za jednog od pet najboljih glumaca u Evropi.
Poredili su ga sa Dastinom Hofmanom, ali se početkom 90-ih "navukao" na drogu. Nekoliko puta je pokušao da se liječi, ali bezuspješno. U tom periodu je izjavio: "Ono što donosi heroin ne bih poželio ni najgorem neprijatelju. U početku je bilo "ja sam mal' pa sam radoznal'", ali radoznalost se u ovom slučaju plaća zavisnošću". Rat je Davora zatekao u Sarajevu. Razočaran odlazi u Beograd. Tamo je snimio još nekoliko filmova, od kojih je najpoznatiji "Underground". Poslije završetka rata Davor je otišao u Banju Luku, gdje je osnovao fond za kulturu Republike Srpske, koji kasnije dobija naziv "Davor Dujmović". Nakon Banje Luke je prešao u Sloveniju i to kod djevojke sa kojom je živio posljednjih mjeseci svog života. Slobodno vrijeme provodio je u prirodi sa konjima, borio se se s jakom depresijom i alkoholom. U 30. godini počinio je samoubistvo u Novom Mestu. Volio je Stonse, Stinga i Boba Marlija. -
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37887
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Poznati Bosanci i Hercegovci

Post by Pasaga » 12 Nov 2015, 17:33

Storme....gdje je zivio ovaj Perhan..jel se bavio kakvim kulturnim radom...?
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Poznati Bosanci i Hercegovci

Post by drugrankovic » 12 Nov 2015, 19:10

jeste drogiro se u biblioteci jna u kasarni trebinje nadjen ufiksan ko majka...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37887
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Poznati Bosanci i Hercegovci

Post by Pasaga » 12 Nov 2015, 19:13

drugrankovic wrote:jeste drogiro se u biblioteci jna u kasarni trebinje nadjen ufiksan ko majka...
..tuga je to drug....
onakav momak...kapacitet.... :(
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Poznati Bosanci i Hercegovci

Post by drugrankovic » 12 Nov 2015, 19:26

nazalost kolko talenta tolko i nezrelosti... dodje sirotinja do para i ajde da se drogiramo...


greota u svakom slucaju, znam da je bio kapacitet, upozno sam ga preko kuma zajedno su sluzili dok davora nijesu otpustili...
živjeo je u sarajevo do rata, ubryo potom je presao u bg, otalen je kuma par puta posjetio i ovaj njega... bili su dobri, kum mu je spasao tad zivot jer ga nasao urokanog i brzo ga prebacio u sanitet...

pole rata je otiso u banja luku a zadnjih par mjeseci je yiveo u sloveniji s curom...

u b luci je osnovo fond za kulturu...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119669
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12173 times
Contact:
Status: Online

Skrasio se najpoznatiji bosanski playboy

Post by Maja » 11 Dec 2015, 00:36

Adnan Taletović živi s princezom u kraljevskom dvoru Maroka
Image
Životna priča ADNANA TALETOVIĆA (48), najpoznatijeg Bosanca iz svijeta mode, vodi iz Brčkog, preko Rijeke, Pariza, Los Angelesa, Pekinga, pa do dvorca marokanskog kralja Mohameda VI u Rabatu; tamo se nedavno skrasio sa njegovom sestrom, princezom Hasnom, čija je obitelj prema magazinu «Forbes» jedna od najbogatijih na svijetu.

Život Adnana Taletovića, najuspješnijeg Bosanca iz modnog svijeta, mogao bi poslužiti kao scenarij za dobar pustolovni film. Ovaj rođeni Brčak, sin je majke Ešefe i oca Vezira Taletovića, koji su rođeni u Vučkovcima, selu nedaleko od Gradačca i u istočnoj Bosni, odnedavno živi u Maroku u dvorcu kralja Mohameda VI, sa svojom životnom saputnicom, princezom Lallom Hasnom, najmlađom kćerkom pokojnog kralja Hasana II.
Image

ZVIJEZDE IZ SVIJETA MODE

Taletović je odrastao i školovao se u Rijeci. Sa dvadeset i tri godine, 1990., odlazi u Pariz, gdje nastavlja karijeru manekena, koju je još u toku srednje škole započeo u Rijeci. Vrlo brzo stiče poznanstva koja su mu pomogla da ostvari veliku karijeru.

«Mnogo mi je pomogao Karl Lagerfeld, kralj visoke mode. Mračni, homoseksualni tipovi, koji su mislili da mogu ostvariti svoje nastrane ideje, nakon prijeteljstva sa Lagerfeldom, najednom su nestali iz moje blizine», kazao je za Slobodnu Bosnu Taletović prije petnaest godina.

Nakon šest godina provedenih u «Gradu svjetlosti», seli se u Los Angeles gdje upisuje glumu na tamošnjoj Akademiji za pozorište i film. Njegove emotivne veze sa najljepšim ženama svijeta uvijek su bili u centru pažnje. Tako je bilo i sa Adnanovom vezom sa čuvenim britanskim top-modelom Naomi Campbell, sa kojom se razišao zbog njene ludosti.

«Ja lud, ona još luđa, pa to nije išlo», objašnjavao je za naš list Adnan.

Početkom 2000. bio je u emotivnoj vezi za hrvatskom pop zvijezdom Severinom, sa kojom je snimio spot za njenu pjesmu Da si moj... No, ni ta ljubav nije dugo potrajala.
[ytube][/ytube]

Adnan je pozirao za naslovnice najvećih modnih časopisa, snimao sapunice u Los Angelesu. Radio je za najpoznatija imena iz svijeta mode, kao što su Karl Lagerfeld, Valentino, Yves Saint Laurent, Versace, Moschino, Gucci, Ferre, Thierry Mugler i mnogi drugi. Živio je u Rimu, Milanu, Londonu, New Yorku i Hong Kongu. Glumio je i u jednom kineskom kung-fu filmu, a u Istanbulu je prije trinaest godina proglašen najboljim modelom svijeta, dok mu je u Pekingu pripala titula svjetskog Mistera fotogeničnosti.

Prije nekoliko godina, Taletović je upao u finansijske poteškoće. Zarada se, zbog promašnih ulaganja, istopila. Istovremeno, propala je i njegova dugogodišnja veza sa djevojkom iz Kine. Model i glumac koji je živio u pet gradova svijeta, našao se potpuno dekintiran u Zagrebu. Utočište je pronašao u domu svojih dugogodišnjih prijatelja Sunčice Lalić i Dragana Jurilja. Nakon nekoliko mjeseci, sa posuđenim novcem Taletović je otišao u Pariz kako bi ponovo okušao sreću u svijetu mode.

Tamo je upoznao svoju sadašnju suprugu princezu Lallom Hasnom, najmlađom kćeri pokojnog kralja Hasana II. Oženio se Lallom i sada živi na kraljevskom dvoru kralja Mohameda VI. Uistinu priča po kojoj bi se mogao snimiti odličan film.
Image

Image

Image

Image

Image

Image
Slobodna Bosna

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96455
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34399 times
Been thanked: 21139 times
Contact:
Status: Online

Re: Skrasio se najpoznatiji bosanski playboy

Post by Rum » 11 Dec 2015, 01:57

:cool faca sa sekom
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests