Poznati Bosanci i Hercegovci

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Princip, Andrić i Kusturica najpoznatiji Bosanci u svij

Post by storm » 04 Apr 2014, 10:47

ružni wrote:Storm, i tebi da sutra neki zločinac spasi nekog tvog bliskog sigurno nećeš ići protiv njega, bar ja ne bih. Odakle ti to da je finansirao navijače, postoje li neki zvanični podaci? Ovdje su sve navijačke frakcije fašističke i šovinističke, dovoljno je vidjeti skandiranja ili transparente. I BBB nam uvali fino prije koji mjesec gdje smo se najmanje nadali :oo
Hipotetski je moguća takva situacija, ali bi se poklopio ušima do kraja života...mada sumnjam, al eto neću biti isključiv...
Jedno je navijački folklor, kojeg nisu operirane ni navijačke grupe na tzv zapadu.....da samo znaš šta si francuzi, nijemci i englezi skandiraju....a da o rasizmu ii ne pričamo.....međutim ciljano financiranje za provođenje nekih ideja mora izazvati sablazan i svaki pravi navijač se grozi toga....
šta sa bbb ? ne razumijem na što si mislio :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Ružni
Status: Offline

Re: Princip, Andrić i Kusturica najpoznatiji Bosanci u svij

Post by Ružni » 04 Apr 2014, 10:50

Zato te i pitam postoje li neki podaci o finansiranju jer zaista prvi put čujem za to.

Košarkaška utakmica Panathinaikos-Zvezda krajem godine, pripremili ste nam 2 transparenta. Uglavnom, Delije su odlučne da vam to vrate kad se budete najmanje nadali :oo

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Princip, Andrić i Kusturica najpoznatiji Bosanci u svij

Post by laganini » 04 Apr 2014, 10:57

daj detalje :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Princip, Andrić i Kusturica najpoznatiji Bosanci u svij

Post by storm » 04 Apr 2014, 11:00

ružni wrote:Zato te i pitam postoje li neki podaci o finansiranju jer zaista prvi put čujem za to.

Košarkaška utakmica Panathinaikos-Zvezda krajem godine, pripremili ste nam 2 transparenta. Uglavnom, Delije su odlučne da vam to vrate kad se budete najmanje nadali :oo
:D. dobro...to ti pričam...svrstavam u klasični navijački folklor i podjeb.....eto po kojoj logici bi se bbb bratili sa pravoslavnim grcima u ovom slučaju GATE 13 navijačima panatinaikosa...
donijeli su oni i u split transp za provocirati torcidu :cudi sistem "tvoj neprijatelj je i moj"
Image

a zar misliš da navijači , prilikom "donacije" sklapaju ugovor i ovjere ga kod javnog bilježnika, te postoji pisani trag :kafa
imaš priču kako je i mamić unio razdor u grupu upravo takvim financiranjem.....prije puta u london, jedne prilike igrač je donijeo u udrugu pozamašnu svotu....nek se nađe dečkima...ciljano je išao razjebat grupu na sad već 4 frakcije, ako ne i 5 ( o detaljima bi ipak na pp, neću tu navoditi osobe i svote)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Princip, Andrić i Kusturica najpoznatiji Bosanci u svij

Post by laganini » 04 Apr 2014, 11:01

:haha dobra...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Ružni
Status: Offline

Re: Princip, Andrić i Kusturica najpoznatiji Bosanci u svij

Post by Ružni » 04 Apr 2014, 11:09

laganini wrote:daj detalje :hihi
Image

Zbog ove druge ispod su neki stormovi najureni iz dvorane :D. Postoje slike na Zvezdinom forumu kako vođe navijača Pao izbacuju neke stormove, tako da ne znam traje li ta ljubav i dalje u tolikom obimu :D. Grci nisu u početku ukopčali da će prošvercovati i staviti iza klupe i taj natpis, mislili su samo na ovo gore sa ciganima :oo Ipak je njihova legenda Obradović i ovo je baš bilo spušteno i njima samima, obrukali su se pošteno.

Storm, postoje li neke izjave za finansiranje, ne moraju biti papiri s pečatom :oo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Princip, Andrić i Kusturica najpoznatiji Bosanci u svij

Post by storm » 04 Apr 2014, 11:22

ovako je.....bbb nisu sa nikim u bratstvu, kao naprimjer delije i grobari....mi se sprdamo da su se pobratili sa pola europe, samo da ne dobiju po tamburi nigdje :plavi
bbb stil je uvijek bio sami protiv svih i toga se drži....ovo sa gate 13 je više na bazi individualnih prijateljstava, otprilike neću pogriješiti da se radi o dvadesetak ljudi koji komuniciraju i posjećuju se....relacija grupa- grupa nikad...
mnogima boysima se ne sviđa to , a predviđam i kod grka je slično...
evo jedna šetnja pirejom bbb, potpomognuta grčkom logistikom, kad se otvoreno tražilo kontakt no močni grci sa svojom bračom nisu izašlii na megdan tj ukakili se :hihi
sadržaj eksplicitan :pusi
[ytube][/ytube]

ima tamo na navijačima....feljton bbb pod nazivom kronologija jednog ludila....detaljno opisani događaji na liniji zdravko mamić vs bad blue boys tijekom svih ovih godina....
mrzi me nešto o tome pisati ovako, jer nemam ovlasti istupati u ime jedne grupe i sve ovo što pišem je moj osobni stav...
:cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Bogataš iz Vareša preuzima Hypo banku

Post by Krokodil Behko » 04 Apr 2014, 12:20

Image

Bosanski milijarder Ivan Žilić bio bi spreman da preuzme Hypo banku ukoliko bi od Austrije dobio "miraz" u visini od tri milijardi eura, tvrdi bečki dnevnik "Österreich", a prenosi Tanjug.

List navodi da bi Žilić bio spreman da preuzme sve dugove banke.

Ministar finansija Austrije Michael Spiendelegger potvrdio je postojanje ove ponude, i rekao da želi da je analizira.

"Često dobijamo ponude takve vrste za kupovinu Hypo. Provjeravamo svaku ponudu na serioznost i primjenljivost", objasnio je on.

Na upit agencije APA, iz Ministarstva finansija je odgovoreno da do sada "iz toga nisu rezultirali konkretni pregovori o prodaji".

Kako je objašnjeno, u fokusu Ministarstva je trenutno prodaja mreže Hypo Alpe Adria banke u istočnoj Evropi, što je predviđeno kao obavezujuće odlukom EU o odobrenju pomoći posrnuloj banci.

(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)
online

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bogataš iz Vareša preuzima Hypo banku

Post by Konsultant » 06 Apr 2014, 01:53

sto ne bi uzeo krivaju?

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Bogataš iz Vareša preuzima Hypo banku

Post by Pasaga » 06 Apr 2014, 08:06

Konsultant wrote:sto ne bi uzeo krivaju?

:respekt :klanja
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Bogataš iz Vareša preuzima Hypo banku

Post by Krokodil Behko » 06 Apr 2014, 09:00

Konsultant wrote:sto ne bi uzeo krivaju?

Možda zato što je već rasprodato sve što vrijedi.
Šta će uzeti? Samo može usvojiti hiljade Krivajinih nezaposlenih radnika.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Bogataš iz Vareša preuzima Hypo banku

Post by Pasaga » 06 Apr 2014, 10:03

Krokodil Behko wrote:
Konsultant wrote:sto ne bi uzeo krivaju?

Možda zato što je već rasprodato sve što vrijedi.
Šta će uzeti? Samo može usvojiti hiljade Krivajinih nezaposlenih radnika.
Kako ba rasprodato???
Juce citam,onaj im direktor veli da nije.
Po njegovom,moglo bi se napraviti nekoliko manjih jedinica koje bi fino funkcionisale
i opet da se firma kao cjelina sacuva.
Citav SDP,SDA...TREBA OBJESIT ZA Image
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Bogataš iz Vareša preuzima Hypo banku

Post by Lebowski » 06 Apr 2014, 11:31

Krivaja je propala davno, kao i desetine firmi koj jedva dišu a ne gase se. Kad konačno se dignu ruke od njih imaćemo još 50000 nezaposlenih.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bogataš iz Vareša preuzima Hypo banku

Post by Konsultant » 07 Apr 2014, 20:39

Svak ima svoje misljenje, samo da sam na njegovom mjestu i da imam onolike pare koje on spominje, prije bih uzeo Krivaju nego Hypo. Uz modernizaciju to preduzece bi vrijedilo na stotine miliona. Hypo se tesko moze ozbiljnije siriti.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Bogataš iz Vareša preuzima Hypo banku

Post by Pasaga » 07 Apr 2014, 20:49

Konsultant wrote:Svak ima svoje misljenje, samo da sam na njegovom mjestu i da imam onolike pare koje on spominje, prije bih uzeo Krivaju nego Hypo. Uz modernizaciju to preduzece bi vrijedilo na stotine miliona. Hypo se tesko moze ozbiljnije siriti.
Moze li se proracunati,koliko bi jedna preuredjena Krivaja
vrjedila,koliko bi ljudi zaposlila,koliko bi fam. imalo egzistenciju....itd......
To bi vrjedilo visestruko nego par tih Hyipo banki.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bogataš iz Vareša preuzima Hypo banku

Post by Konsultant » 07 Apr 2014, 20:55

Hypo je svoj uspjeh zasnovala na politickim vezama, sto joj je i prisjelo. Van nasih prostora maltene ne mogu imati trziste.

Tesko je procjeniti vrijednost Krivaje bez pregleda situacije na terenu i uvida u finan. knjige. 50 mil ulaganja u proizvodnju namjestaja bi se brzo vratilo. Nema tu neke pameti, vec nekoliko godina za redom, ova grana biljezi konstantan rast.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Bogataš iz Vareša preuzima Hypo banku

Post by Pasaga » 07 Apr 2014, 20:59

KONZUL....
ja to gledam iz te perspektive....da podignemo privredu.
Ako je Krivaja u zivotu,radi,ona treba jos nekoliko pratecih firmi koje ce je opsluzivati logistikom....
Koliko je tu samo prostora za razvoj.....a tek ekonomska dobit.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bogataš iz Vareša preuzima Hypo banku

Post by Konsultant » 07 Apr 2014, 21:14

Pasaga wrote:KONZUL....
ja to gledam iz te perspektive....da podignemo privredu.
Ako je Krivaja u zivotu,radi,ona treba jos nekoliko pratecih firmi koje ce je opsluzivati logistikom....
Koliko je tu samo prostora za razvoj.....a tek ekonomska dobit.
Iako te ne znam, po mojoj procjeni nisi zavrsio fax. Za par minuta si skontao sta bi to znacilo. Posto je lik iz tog kraja, ne ja, malo je cudno sto on zeli Hypo, a ne pomoc+ profit. Kada bi podigao Krivaju, bio bi Babo2 u tom rejonu.
On zeli cisti profit kupovinom Hypa i najvjerovatnije preprodaju. Sta ce njemu banka? Nije on bankar po struci niti se razumije u bankarstvo.
U posljednjih nekoliko godina, razni savjetnici, specijalisti ovog-onog, cesljaju banku cisteci je od trulih kredita i opet slabo posluje. Dosta je ranjena kreditima koje su djelili i sakom i kapom osobama sumljivog morala i jos slabije pameti. Sada imaju problem slabe naplate kredita jer je dosta tih profuckalo kredite i nema ih cime vratiti ili su zavrsili u buhari.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Ovo je buduća predsjednica Bosne i Hercegovine

Post by Krokodil Behko » 31 Jan 2015, 15:54

Image
Ona je najpoznatija Bosanka na svijetu, pripadnica je jet seta, druži se sa zvijezdama, ali i nesebično pomaže onima kojima je pomoć potrebna - piše jutarnji.hr

Sanela Diana Jenkins najpoznatija je Bosanka na svijetu. Nedavno je izjavila kako razmišlja o tome da se kandidira za predsjednicu Bosne i Hercegovine.

Za magazin 'Gracija' objasnila je svoju izjavu, 'Politika može biti moj novi izazov. Bilo je i takvih razmišljanja i razgovora s prijateljima, ali izbori su bili nedavno pa ćemo pratiti događanja u iduće četiri godine. Politika meni ne treba da bih doživela nešto što već nisam. Ako ocjenim da mogu dati dodatni doprinos svojim kontaktima, znanjem i iskustvom, onda može biti jedna od opcija. A ako se budem hvatala u koštac s politikom, onda idem do kraja, a na kraju je predsednik'. - skromno je rekla ova ljepotica.
Image
Sanela Diana Jenkins rođena je u Sarajevu kao Sanela Ćatić, tamo je odrasla i završila ekonomski fakultet. Nakon izbijanja rata u BiH seli se u Hrvatsku a nakon toga odlazi u London i otvara kompaniju za izradu kupaćih kostima.

Upoznaje 300 milijuna funti 'teškog' bankara Rodgera Jenkinsa i udaje se za njega. S vremenom otvara sve više vrlo uspješnih kompanija a većinu novca troši u filantropske svrhe.
2009. izdala je knjigu 'Room 23' koja sadržava portrete mnogih slavnih ličnosti. Od tada je obavezan dio svjetksog jet seta.

Najbolji prijatelju su joj Elton John, Cindy Crawford i Kid Rock. Odmore provodi s Georgeom Clooneyjem i Madonninim bivšim mužem Guyem Richijem.

Kada se prije tri godine rastala od supruga, mediji su njihov razvod proglasili 'najprijateljskijim'. Od njega je dobila polovicu bogatsva, točnije 150 milijuna funti. S tim kapitalom postala je jedna od 500 najbogatijih osoba Velike Britanije. Ipak, ostali su jako dobri prijatelji, na kraju krajeva imaju i dvoje djece.

Već dugo privlači pažnju humanitarnim radom kako u Bosni i Hercegovini tako i diljem svijeta.

Ako se Sanela kadidira za predsjednicu naša će Kolinda dobiti opaku konkurenciju!

(dnevnik.hr)
online

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: Ovo je buduća predsjednica Bosne i Hercegovine

Post by radeta62 » 31 Jan 2015, 16:15

Kolinda ce Saneli biti sobarica... :drk

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests