Sve vijesti u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Sve vijesti u BiH

Post by JCR » 04 May 2014, 16:03

DAN GRBA

Image

NA DANAŠNJI DAN 04.05.1992.

Zastava i grb Republike Bosne i Hercegovine zvanično su usvojeni 4. maja 1992. godine.Prva zastava nezavisne Republike Bosne i Hercegovine, zasnivala se na zastavi srednjovjekovne Bosne i bosanske dinastije Kotromanić.

Bijela zastava pravougaonog oblika, sa grbom Republike Bosne i Hercegovine u sredini. Grb je replika grba prvog bosanskog kralja Tvrtka I Kotromanića. Plavi štit, podijeljen na dva polja srebrenom dijagonalnom gredom sa po tri ljiljana zlatne boje u svakom polju.Zastava je prvi put zvanično predstavljena 22. maja 1992. godine ispred zgrade UN-a u New Yorku.Ova zastava i grb, kao i himna "Jedna si jedina", bili su zvanična obilježja Republike Bosne i Hercegovine sve do 1998. godine, kada su odlukom visokog predstavnika zamijenjeni današnjom zastavom i himnom, zbog navodnog "isključivanja" Srba i Hrvata, iako zastava, grb i tekst himne nije sadržavao niti jedan simbol ili ime etničkih grupa u BiH.

Tekst prenosi: AntiDayton Group

:ljiljani

alooot.com
Na probnom
Na probnom
Posts: 2
Joined: 06 May 2014, 15:44
Status: Offline

Re: Sve vijesti u BiH

Post by alooot.com » 06 May 2014, 15:49

alooot.com Bosanski gooogle (search engine )jos u izgradnji.Pomozite Bosni i Hercegovini koristenjem ovog programa.Tu mozete naci najcesce linkove yutube,facebook,twitter...

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Online

Re: Sve vijesti u BiH

Post by Pasaga » 11 Mar 2015, 18:59

Ovo vise odgovara za neki naziv....BIZARNO...... :oklagija :oklagija

http://www.avaz.ba/clanak/168133/ko-je- ... tih-vozila
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Online

Re: Sve vijesti u BiH

Post by Pasaga » 12 Mar 2015, 06:54

Salahuddin wrote:
Pasaga wrote:Ovo vise odgovara za neki naziv....BIZARNO...... :oklagija :oklagija

http://www.avaz.ba/clanak/168133/ko-je- ... tih-vozila

I treba. Nisu se mogli dogovoriti koliku ce ko pinku dobiti.
Raznim organizacijama, pa i bolnicama fali vozila a oni se dogovaraju sta ce sa njima...pas mater.
Sve troskove koji se pojave i koji su nastali,sve da plati to ministarstvo.
Kad ociste te dugove svima nogu u pedu. :djed
Ovo zdrav razum nemoze provarit.
Ipas i cuko....mater...... :vik :vik
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sve vijesti u BiH

Post by storm » 07 Apr 2015, 06:54

Oslobođen iako je priznao ubojstvo dvoje staraca, vareških Hrvata… no .... nema dokaza :kafa
OSLOBOĐEN IAKO JE PRIZNAO UBOJSTVO HRVATA

Image

'Ovo je dokaz da su slabi i nemoćni potpuno nezaštićeni u našem društvu'
SARAJEVO - Županijski sud u Zenici oslobodio je Arnesa Delića iz Vareša optužbe da je u travnju 2014. godine ubio i opljačkao starce Nikolu Crepulju i Maricu Kristić iako je on taj zločin priznao neposredno nakon uhićenja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Sve vijesti u BiH

Post by drugrankovic » 07 Apr 2015, 09:05

mozda je na silu priznao... mozda su mu pakovali... ne ide to bas tako da neko bude pusten i ako je priznao i pocinio ubistvo...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Sve vijesti u BiH

Post by kuplung » 07 Apr 2015, 09:12

Dajte malo vise detalja. Ne moze se tek tako presuda donijeti.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Sve vijesti u BiH

Post by Krokodil Behko » 07 Apr 2015, 09:25

Nema nekih detalja. Baš se pitah, kako to da sam jučer propustio vijest s ovakvim naslovom. Prevrnem sve i ustanovim da su to svi SA mediji objavili u rubrici crna hronika. Eto zašto nisam ni vidio.

Ubistva su bila iz koristoljublja. Ukoliko je priznao, naravno da bi ga trebalo giljotinirati, jer ima li išta gore od ubijanja nemoćnih osoba? Debil 1/1.

Ništa manji debil nije ni onaj koji je smislio taj naslov sa nacionalnim predznakom.
Šta sad? Niko nije objavio da je ubistvo nacionalno inspirisano? Ispadnemo svi kolektivno fašisti, jer je neki neostvareni novinar, poželio da mu članak bude na naslovnoj strani?
online

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Sve vijesti u BiH

Post by kuplung » 07 Apr 2015, 09:27

Upravu si. Mene interesuje po kojem je osnovu oslobodjen.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Sve vijesti u BiH

Post by Krokodil Behko » 07 Apr 2015, 09:47

Kažu da nisu pronašli njegov DNK.
Ne razumijem se baš mnogo u krivični postupak ali ako je priznao, valjda je to to. :cudi
online

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Sve vijesti u BiH

Post by kuplung » 07 Apr 2015, 09:52

Mogao je priznati kako bi nekoga zastitio npr. s jaranom krenuo odraditi posao. Jaran smako ljude, sto bi ovaj lezao.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Sve vijesti u BiH

Post by drugrankovic » 07 Apr 2015, 10:21

Krokodil Behko wrote:Kažu da nisu pronašli njegov DNK.
Ne razumijem se baš mnogo u krivični postupak ali ako je priznao, valjda je to to. :cudi

krokodil priznanje ne znaci da se nece izvrsiti uvidjaj i dokazima to potkrepiti.... odes priznas i to je to? :jok

a oni te posle oslobode... to govori, da je priznao nesto sto nije uradio... ili je prikrivao nekog, ili mu je u prvi put bilo pakovano...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sve vijesti u BiH

Post by laganini » 07 Apr 2015, 10:23

..pa ako i prikriva nekog zna koga pa ako je spreman robijat ko ga jebe...znacisvakako je kriv :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Sve vijesti u BiH

Post by drugrankovic » 07 Apr 2015, 10:30

Krokodil Behko wrote:Nema nekih detalja. Baš se pitah, kako to da sam jučer propustio vijest s ovakvim naslovom. Prevrnem sve i ustanovim da su to svi SA mediji objavili u rubrici crna hronika. Eto zašto nisam ni vidio.

Ubistva su bila iz koristoljublja. Ukoliko je priznao, naravno da bi ga trebalo giljotinirati, jer ima li išta gore od ubijanja nemoćnih osoba? Debil 1/1.

Ništa manji debil nije ni onaj koji je smislio taj naslov sa nacionalnim predznakom.
Šta sad? Niko nije objavio da je ubistvo nacionalno inspirisano? Ispadnemo svi kolektivno fašisti, jer je neki neostvareni novinar, poželio da mu članak bude na naslovnoj strani?

ljudi niko se ne bi ni okrenuo mnogo za ovakvim uzasima nažalost :djed, pljackama dje se starci orobe... no novinarska patka, sa nacional sranjem...

ovdje novinaru treba ebat nanu naninu pa da objasni cemu je u slucaju kriminala bitna nacionalna pripadnost? u mafijasha nema politike, nema nacija... to bar dobro potvrdjuju nashi krimosi iz srbije, hrvatske, bosne, odlicno suradjuju...


a sto se tiče ovog nesretnika, presuda je doneta oslobadjajuca i pored njegovog priznanja, što govori pametnome dosta toga....
sta se krije iza cele price nije navedeno sto ocito ovom smradu od novinara nije ni bitno... bitan je ovaj naslov... balija pobio hrvate, opljacko, prizno i jos pusten!


kako samo to dobro zvuci a?


ebem im mater novinarsku

ps.

laganini, ne zanosi se
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sve vijesti u BiH

Post by laganini » 07 Apr 2015, 10:37

...ja se zanosim..nemoj prodavat demagogiju druze previse je uocljiva..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Sve vijesti u BiH

Post by drugrankovic » 07 Apr 2015, 11:13

e zanosi se... ono sto sam rekao, rekao sam jer kolko tolko imah veze profesionalno sa poenutom temom... dok si ti od policije ili bilo cega daleko i dolazis u ovu temu ko hrvatina nista drugo... zato rekoh ne zaosi se... novinar koji je ovo upakovao u ovakav naslov je slican tebi laganini...


dodje neko prizna ubistvo, ja sam ubio te ljude! op trt geveznzajn... ne ide to tek tako...


ali mnogo dobro zvuci naslov koji u prevodu znaci:

BALIJA POKLO JADNE STARCE HRVATE, PRIZNO SVOJE KLANJE, I NA KRAJU OSLOBODJEN U SUDU BiH !

:obrve

kad se to kod dela ubistva sa prethodnim razbojnistvom, stavlja i nacionalnost...

laganini nemoj da trolas, ako nemas sta adekvatno na temu tj naslov reci, odskakuci u letovima....
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sve vijesti u BiH

Post by laganini » 07 Apr 2015, 18:39

..evo kako neko okrene vodu na svoj mlin ni u primisli nisam imao kamoli spomenuo naciju. :cudi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Sve vijesti u BiH

Post by Krokodil Behko » 07 Apr 2015, 18:52

laganini wrote:..evo kako neko okrene vodu na svoj mlin ni u primisli nisam imao kamoli spomenuo naciju. :cudi

Naslov, naslov vijesti je bio takav. Pogledaj gore.
Niko ne spori da ovog lika treba kazniti maksimalno, bilo to po ovom ili onom osnovu.
online

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Sve vijesti u BiH

Post by Terasa svjesti » 07 Apr 2015, 18:54

Ovdje je propust u prikupljanju dokaza i procesuiranu zločina . Naravno za dato neće odgovarati nitko od policije ili iz tužilaštva.
Last edited by Terasa svjesti on 07 Apr 2015, 18:56, edited 1 time in total.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sve vijesti u BiH

Post by laganini » 07 Apr 2015, 18:55

..opce nisam komentira naslov pun mi je kurac toga....ala ono svecenik pedofil..ko da to ima veze s profesijom.. :hm
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests