ILIDŽA ZAUVJEK

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by KOMESAR » 04 Mar 2018, 18:33

Sabit Hadžić je sredinom februara doživio moždani udar,pa je prebacen u bolnicu u Antaliji, gdje je bio u induciranoj komi.

Bio je bio član šampionske generacije sarajevske Bosne i član startne petorke koja je 1979. godine osvojila titulu prvaka Evrope, a sa reprezentacijom Jugoslavije je 1984. godine na Olimpijskim igrama u Los Angelesu osvojio bronzanu medalju.

U trenerskoj karijeri Hadžić je vodio brojne klubove, a bio je i selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine u periodu od 1995. do 2001. godine, te od 2010. do 2012. godine.

Sve utakmice prvenstva BiH počet će minutom šutnje.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by KOMESAR » 06 Mar 2018, 18:50

Evo Behko,stranacko sijelo,a ja ne idem !
28684949_576385002722231_2899353555884105983_n.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by KOMESAR » 08 Mar 2018, 19:47

Danas smo na bolji svijet ispratili naseg Sabita Hadzica - Sabeta
28782822_551803201844163_335739814026412032_n.jpg
28685665_551803555177461_3451891307721523200_n.jpg
28951803_551802598510890_7980509832555790336_n.jpg
28661395_551801475177669_5796408461621198848_n.jpg
28795446_551801298511020_5084329160554315776_n.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37675
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2871 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by Pasaga » 08 Mar 2018, 20:03

Rahmet dusi mu njegovoj....
Lahka mu zemlja Bosanska ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by KOMESAR » 21 Mar 2018, 16:56

Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by KOMESAR » 07 Apr 2018, 19:13

Proslog petka,kod nas,u Butmiru,na hutbi ef.Krupalija Hazim,inace stalni dopisnik KOS-a iz Dujmovica,veli:
-Svi oni koji razbijaju SDA nece uci u DZenet!

p.s.
A,ja, naivac, nikad nisam zaiskao od pokrivene zene,misleci da ce me to odvesti ravno u DZehenem?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by KOMESAR » 22 May 2018, 13:49

Muriz Memić, otac stradalog mladića Dženana Memića, danas će prisustvovati razgovoru u Visokom sudskom i tužilačkom vijeću (VSTV) Bosni i Hercegovini u vezi ubistva njegovog sina.

"Tražit ćemo ostavku glavne tužiteljice Tužilaštva Kantona Sarajevo Dalide Burzić, te njenu krivičnu i materijalnu odgovornost, jer ja od početka ukazujem da je u ovom slučaju riječ o ubistvu. Imat ćemo još niz zahtjeva prema VSTV-u i ja neću milimetra odstupiti od svojih zahtjeva. Ja nazad ne mogu, imam dokaze i neka neko konačno počne raditi ono što mu je posao".

Dodao je i kako se nada pomacima u istrazi nakon ovog sastanka, ali je i uputio svojevrsne prijetnje kako će poduzeti radikalnije mjere ukoliko ne bude skorih rješenja

"Vidjet ćemo kako će se ponašati. Ja ako ostanem pet minuta unutra, oni hoće po njihovom, a ako ostanem pet sati bit će po mom. Ako me ne budu htjeli saslušati kako ja hoću rekao sam, napravit ću šatorsko naselje i ne odustajem. A krajnje je vrijeme da se neko probudi i da neko snosi odgovornost. Sad što je u pitanju 20-ak ljudi što moraju krivično odgovarati, šta ću im ja, što su se upuštali u ovo. Oni imaju živog svjedoka i najbolje je Alisu pitati ko je ubica, ona je stajala pored Dženana i sve vidjela, te nema amneziju. Šest doktora je reklo imamo papir da Alisa nema amneziju i najbolje je nju pitati ko je ubica, pa je slučaj riješen. Ako me država izda ja ću preuzeti pravdu u svoje ruke".
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by KOMESAR » 02 Jun 2018, 16:43

SDA-ovi ‘ODREDI SMRTI’ HARAJU BOSNOM: Zvizdić se povukao nakon prijetnji SDA-ovog ‘kerovođe’ Prevljaka?!

Iako nesuđeni kandidat za člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine Denis Zvizdić izjavljuje da će u punom kapacitetu dati podršku kandidatu Stranke demokratske akcije (SDA) za člana Predsjedništva BiH Šefiku Džaferoviću, te svom odustajanju daje politički kontekst, stvarni razlozi njegovog povlačenja iz utrke imaju sasvim drugu pozadinu.

“Imao sam drugačiji koncept o stranačkom izboru samog kandidata, koji nije trebao podrazumijevati kompleksne birokratske procedure. Upravo zbog toga sam povukao svoju kandidaturu. Ponovo bih to uradio”, kazao je Zvizdić.

Ali kako saznaje The Bosnia Times, iz krugova bliskih vrhu SDA, Zvizdić se povukao zbog prijetnji koje su mu upućene od strane Fikreta Prevljaka. Navodno ga je Prevljak uhvatio za kragnu od košulje i „šapnuo“ mu nešto zbog čega se Zvizdić predomislio i iznenada preko medija saopćio da povlači svoju kandidaturu za člana Predsjedništva BiH.

Prevljak je poznat kao siledžija zbog čega je veoma omražen kako u javnosti tako i u stranačkim strukturama. On je navodno isto tako na stranačkim skupovima prijetio Fahrudinu Radončiću kako ga treba „ucmekati“.

Iako se radi o kuloarskim tvrdnjama, ovo treba uzeti sasvim ozbiljno jer je više nego očigledno da unutar SDA djeluju „odredi smrti“ regrutirani od militantnih patriota poput Prevljaka. Prvo je Adil Osmanović, također nesuđeni SDA-ov kandidat za člana Predsjedništva BiH, dobio lekciju kada su ga SDA-ove harambaše izbacile iz sale i fizički napale. Istraga nikad nije završena ikao je Bakir Izetbegović obećao tako nešto. Od tada je Osmanović koji je slovio kao lider protihićevske struje unutar SDA „klepio ušima“ i poslušno izvrašava stranačke zadatke.

Prije toga je Asim Sarajlić nasrnuo na Sadika Ahmetovića „uhvativši ga za gušu“ i prijeteći da ne smije izgovarati ime Bakira Izetbegovića u negativnom kontekstu.

Uoči samog raskola u tuzlanskom ogranku SDA na kafić Mirsada Kukića bečene su eksplozivne naprave, što se okarakteriziralo kao „prijeteća poruka“.

Najnovija dešavanja u Bosanskoj krajini, gdje dva „lokalana šerifa“ vode privatne ratove, Asim Kamber i Rifat Hozanović rezultirala su fizičkim napadima prvo na Kambera a potom i na Hozanovića. Na neki način pokušaj ubistva Hozanovića, kako su ga okvalificrali u svom saopćenju za javnost lideri A SDA, „letvanje Bošnjaka“ se vraća na svoj početak. Tamo u Cazinu je prvi put fizički napadnut tadašnji lider opozicije Haris Silajdžić. Navodno je osoba koja je letvom udarila Silajdžića u glavu kao „heroj“ primljena u A SDA.

No, ostaje dilema zbog koga je zaprijećeno Zvidzdiću – zbog Šefika Džaferovića ili Sebije Izetbegović.

Sam Izetbegović je priznao da mu se Zvidzić povjerio da se povukao jer nije htio „ugroziti prijateljstvo“ sa njegovom suprugom.

Potom, oni koji tvrde da „odredima smrti“ komanduje Sebija Izetbegović bez znanja Bakira Izetbegovića, skloni su uvjerenju da je turski predsjednik Recep Tayip Erdogan skratio protokol boravka u Sarajevu da bi izbjegao situaciju izjašnjavanja o podršci Sebiji Izetbegović za člana Predsjedništva BiH što je bilo izrežirano da se desi na iftaru.

Nakon što je Erdogan eskivirao da sebe dovede u takvu situaciju, Izetbegovići su shvatili poruku i tek tada odlučili da se gospođa Izetbegović povuče iz utrke. No, tada je već Zvizdić bio donio odluku i Šefik Džaferović je bio posljednji izbor.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by KOMESAR » 10 Jun 2018, 21:24

S ponosom predstavljmo radove u toku na dvorcu našeg jedinog generala:
IMG_20180606_175124.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by KOMESAR » 05 Jul 2018, 21:53

Na po deset godina zatvora osuđeni su nekadašnji predsjednik Kriznog štaba Općine Hadžići Mustafa Đelilović i bivši komandant Devete brdske brigade Armije BiH Nezir Kazić.

Vijeće je na po osam godina zatvora osudilo nekadašnjeg načelnika Stanice javne bezbjednosti u Hadžićima Fadila Čovića, kao i upravnika “Silosa” Bećira Hujića, dok su de facto komandir policije u Pazariću Mirsad Šabić i zamjenik upravnika u “Silosu” Halid Čović osuđeni na po šest godina.



Bivši upravnik u kasarni “Krupa” Šerif Mešanović osuđen je na sedam, a nekadašnji stražar Nermin Kalember na pet godina zatvora.

Sva osmerica su osuđeni za zločine nad civilima, a oslobođeni krivice za zločine nad ratnim zarobljenicima, s obzirom na to da je Vijeće utvrdilo da su svi zatočenici srpske nacionalnosti bili civili.

– Vijeće nije utvrdilo da je zatvaranje lica srpska nacionalnosti bilo sigurnosno opravdano, a nije utvrđeno ni da su civili predstavljali opasnost – rekla je sutkinja Minka Kreho.

Na ovu presudu postoji mogućnost žalbe.

p.s.
Naš načelnik Sena(h)id Memić je debelguzom jaranu DŽeliloviću dao 100.000 KM općinskih (naših) novaca i zaposlio mu ženu u općini Ilidža
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by KOMESAR » 05 Jul 2018, 22:23

Ako ne znate gdje možete uživati u turbo folku srbijanskih pevaljki evo rasporeda:
36650550_617455408612275_5121017827758702592_n.jpg
36683034_617455335278949_9097296699264598016_n.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37675
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2871 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by Pasaga » 05 Jul 2018, 22:26

– Vijeće nije utvrdilo da je zatvaranje lica srpska nacionalnosti bilo sigurnosno opravdano, a nije utvrđeno ni da su civili predstavljali opasnost – rekla je sutkinja Minka Kreho


sta je sa civilima koje je zatvarao HVO(avo)

kakvu kvalifikaciju pridati tom plemenitom cinu ...... :grana
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by KOMESAR » 05 Jul 2018, 22:28

Pasaga wrote: 05 Jul 2018, 22:26 – Vijeće nije utvrdilo da je zatvaranje lica srpska nacionalnosti bilo sigurnosno opravdano, a nije utvrđeno ni da su civili predstavljali opasnost – rekla je sutkinja Minka Kreho


sta je sa civilima koje je zatvarao HVO(avo)

kakvu kvalifikaciju pridati tom plemenitom cinu ...... :grana
UZP je osuđen? Druga je stvar što SDA ćuti na to kao i svih ovih proteklih godina.

p.s.
Debelguzi,DŽelilović i družina su zasluženo osuđeni.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by KOMESAR » 16 Jul 2018, 18:01

Kantonalni sud u Sarajevu danas je donio prvostepenu presudu kojom je oslobodio Ljubu i Bekriju Seferovića kojima se sudilo za izazivanje saobraćajne nesreće u kojoj je stradao, a poslije preminuo Dženan Memić.

Na izricanju presude je kazano da se Seferovići oslobađaju svih optužbi te da Tužilaštvo KS nije dokazalo krivicu. Ljubo Seferović je sve vrijeme trajanja procesa bio u pritvoru, a nakon današnje presude bit će pušten na slobodu.

p.s,
Muriz Memić:
Dokazalo se da govorimo istinu, Dalida Burzić je cijelo vrijeme lagala
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by KOMESAR » 18 Jul 2018, 21:37

"Za montiranu optužnicu, koju su zastupali pravosudni trutovi i nitkovi tužitelj Sead Kreštalica kome je već jednom dokazano uzimanje mita i tužitelj Mladen Furtula, nitkov i pravosudni kepec, moraju i materijalno i krivično zajedno sa svojom mentoricom pravosudnom hijenom Dalidom Burzić i pravosudnim trutom Zdravkom Kneževićem i dr., odgovarati!

U svakoj pravno-uređenoj državi, a kako je to bilo i prije nekad i kod nas, tužitelj kome padne optužnica pred sudom ili mu nadležno zakonodavno tijelo ne usvoji izvještaj odmah podnosi ostavku, samo kod, zbog ovakvog najvećeg pravosudnog skandala, koji skandal na predmetu „Dženan Memić“ su izazvali upravo tužitelji Kantonalnog tužiteljstva Sarajevo zajedno sa Dalidom Burzić, ništa se ne događa, iako o kriminalu tužitelja učinjenog na predmetu „Dženan Memić“ pišu svjetski mediji! Naravno, suvišno je i očekivati bilo kakve ostavke od tužitelja i istima spočitavati moralnu odgovornost, jer moralne odgovornosti ne mogu imati bezmoralni i korumpirani ljudi poput Mladena Furtule, Seada Kreštalice, Dalide Burzić, Zdravka Kneževića i dr."
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by KOMESAR » 18 Jul 2018, 22:02

"Ja ću završiti sa ubicom, to prvi put izjavljujem. Svi znaju da se ja ne bojim. Nema šanse da halalim i da oprostim. Idemo pravno, a ako ne bude tako, onda kraj. Nema Muriza, nema mene. Meni će biti čast da poginem u borbi. U borbi je lijepo poginuti, nije me strah ničega".
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by Hannibal » 18 Jul 2018, 22:03

imal koga na ilidza festu
🐽

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by KOMESAR » 18 Jul 2018, 22:10

Hannibal wrote: 18 Jul 2018, 22:03 imal koga na ilidza festu
I ništa neće dušu da zanjiše.
Nit u drhtanje može da se svali,
Ko je ljubio,taj ne ljubi više.
Izgorelog niko ne zapali.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by KOMESAR » 21 Jul 2018, 16:46

Uživo na TV1 protest "Pravda za Dženana"

TV1 od 18 sati uživo će prenositi protest ispred Narodnog pozorista u Sarajevu kojeg organizira porodica Dženana Memića, stradalog pod i dalje nerazjašnjenim okolnostima.

Dženanov otac, Muriz Memić, proteste je najavio prije pet dana nakon što su pred Kantonalnim sudom u prvostepenoj presudi krivnje oslobođeni Ljubo i Bekrija Seferović, kojima se sudilo za prometnu nesreću. Sumnju u njihovu krivnju Muriz Memić iskazivao je od samoga početka, tvrdeći da Dženan Memić nije žrtva prometne nesreće nego da je ubijen, a da Tužiteljstvo štiti ubice prebacujući krivnju na Seferoviće.

Kako je za TV1 kazao Muriz Memić, na protest ispred Narodnog pozorišta očekuje dolazak i podršku hiljada građana. Proteste će podržati i članovi porodice Davida Dragičevića i grupe "Pravda za Davida" koji također mjesecima pokušavaju saznati istinu o njegovu stradanju.

P.s.
Da li je treća večer ilidžanskog festivala pomjerena za danas,iako je trebnala biti jučer, da bi se umanjila posjeta protestu i njegov značaj?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA ZAUVJEK

Post by KOMESAR » 21 Jul 2018, 17:04

Danas u 18:00 h ispred Narodnog pozorišta desiti će se otkrivanje jednog dijela imena UBICA Dženana, do kojih je došao Josip Šimić. On navodno posjeduje dokumente u kojima piše kako Alisa Mutap detaljno opisuje izvršioce Dženanovog UBISTVA.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests