Policije i obavještajne agencije u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15203
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 964 times
Status: Offline

Re: Koga je sve hapsila SIPA u protekloj godini?

Post by Tokmak » 02 Jan 2016, 01:43

Glasnogovornica SIPA-e... :bali

dao bih joj da mene metne u aps,bez otpora... :ha
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Koga je sve hapsila SIPA u protekloj godini?

Post by storm » 02 Jan 2016, 07:07

Image

Evo Behko.....ode colt iz bosne za njemačku :D.

Zloćko....počini neki kriminal :zubi

možda tvoje ime pređe preko njenih usana :love

Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7931 times
Status: Offline

Re: Koga je sve hapsila SIPA u protekloj godini?

Post by Krokodil Behko » 02 Jan 2016, 09:27

E da znaš, pravi kolt 1/1.
Ne bi imao ništa protiv da mi ova mala stavi lisice :hihi
online

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koga je sve hapsila SIPA u protekloj godini?

Post by SPINERKA » 02 Jan 2016, 11:28

:jutarnja

dobro -apsila--to je zezancija ---jel itko osudjen od istih.
Image

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Koga je sve hapsila SIPA u protekloj godini?

Post by Zagorka » 02 Jan 2016, 16:53

Ko ce hapsit ove iz sipe?
Dobro,znam da bi decki ovu plavojku vezali,ali ko ce ostale?
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

nixnixnixnt
Na probnom
Na probnom
Posts: 13
Joined: 20 Feb 2016, 22:23
Status: Offline

Snimanje policije/službenika

Post by nixnixnixnt » 20 Feb 2016, 23:00

Pozdrav svima. Lurkam dugo po forumu ali sam maxuz napravio acc da pitam ovo. Desilo mi se nebrojeno puta da sjedim u parku, pijuckam sok, slušam muziku, gledam svoja posla da bi mi prišao dragi policijski službenik, kojemu je naravno u interesu isključivo da služi i štiti narod, i pitao me šta radim, tražio identifikaciju, a dobar dio puta i pretresanje. Nekad znam izaći kasno jer imam problema sa spavanjem i obići koji krug gradom pa da me zaustave dragi naši policajci. Šetam. Normalno, ne teturam se, ne derem se, ne remetim javni red i mir. Samo šetam. Ali većinom mi se dešava u po bijela dana. Da, najčešća izjava je da izgledam "sumnjivo", šta god to značilo. Pretresali su me, nekad tjerali da skidam patike, a jednom me i odvezli u stanicu na testiranje krvi na opijate i sl. Nisu mi nikad ništa našli, bili su svaki put jako drski i bahati i ponašali se kao da su iznad zakona. Pitanje moje je smije li me policajac pitati za osobnu uopće dok mi ne kaže osnovanu sumnju i zašto je uopće ima. Smije li me pretražiti bez naloga i objašnjene osnovane sumnje. Smije li me nakon pretresa u kojem NIŠTA ne nađe odvesti u stanicu na preispitivanje. GLAVNO PITANJE! Nedavno sam gledao bezbroj snimaka gdje ljudi u USA, Kanadi, Britaniji itd narnomalnije snimaju svoje razgovore sa policijom, jer smiju. Tijekom prometne kontrole, zaustavljanja na cesti, ma u svim situacijama. I to je naravno zaštita za građane. Policajci promjene priču drastično kad znaju da su snimani, jer sam poprilično siguran da su više nego par puta na meni provodili nezakonite procedure, tj. izostanak zakonitih procedura. Ono priđe vam policajac na ulici kaže daj ličnu a ti sa novčanikom i osobnom izvadiš i mobitel i kreneš snimati, pod uvjetom da to nije kradomice snimanje i jasno vidljivo držim mobitel i snimam. Nije mi cilj uhvatit policajca kako krši zakon da bih mu naudio, nego znam da bi se durkčije ponašao da zna da ga se snima, u skladu sa zakonom. Ako itko ima znanja sa zakonom, bio bih zahvalan za odgovor. Svako dobro. :pivo

EDIT:Gramatika

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Snimanje policije/službenika

Post by SisterIbrahim » 20 Feb 2016, 23:06

imaju ti pravo trazit licnu, al nista vise od toga do stanice


pa sta radis u parku? kako izgledas?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7931 times
Status: Offline

Re: Snimanje policije/službenika

Post by Krokodil Behko » 20 Feb 2016, 23:08

Ne znam ništa o Zakonu, nego, kako se ti momak oblačiš, koji ti je imidž inače itd?
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Snimanje policije/službenika

Post by storm » 20 Feb 2016, 23:12

A zašto bi trebalo biti važno kako izgleda?

Poludim na ovo....jer su i mene stalno izvraćali i pregledali na granici ( i nikad ništa našli samo vrijeme oduzeli), jer sam imao dugu kosu nekad i sa strane zabrijan skroz....kad sam se ošišao, i ne pamtim kad sam bio pregledan...

stoka krkanska...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

nixnixnixnt
Na probnom
Na probnom
Posts: 13
Joined: 20 Feb 2016, 22:23
Status: Offline

Re: Snimanje policije/službenika

Post by nixnixnixnt » 20 Feb 2016, 23:22

Srednje 20te, 170 cm visok, normalne građe. Ni tetovaže ni pirsinge ni kapuljača, ni provokativne odjeće- normala jakna ili dux i hlače/trenerka. ALI božeme prosti dreadlock kosa. Poduga. Ali valjda se mora prema meni odnositi jednako bez obzira jesam li sa aktovkom i u finom odijelu i da imam crvenu irokezu i tetovažu preko po face i majicu sa...šta ja znam, sotonističkim simbolima. Hmmmmm. Šta radim u parku? Opisao sam već. Koliko znam imam pravo sjediti 24h dnevno u parku, dok se ne onesvjestim. Ne vidim zašto je bitno kako izgledam, ali ako ipak je, eto, napisao sam. Ne, ne pričam ni s kim, ne remetim red i mir, ne smetam nikome. Nisam diler ako na to mislite. Da jesam, davno bi me uhvatili jer bar jednom u 2 mjeseca me tako "rešetaju" a većinom jednom sedmično.
Last edited by nixnixnixnt on 20 Feb 2016, 23:28, edited 1 time in total.

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Snimanje policije/službenika

Post by SisterIbrahim » 20 Feb 2016, 23:23

storm wrote:A zašto bi trebalo biti važno kako izgleda?

Poludim na ovo....jer su i mene stalno izvraćali i pregledali na granici ( i nikad ništa našli samo vrijeme oduzeli), jer sam imao dugu kosu nekad i sa strane zabrijan skroz....kad sam se ošišao, i ne pamtim kad sam bio pregledan...

stoka krkanska...
:hm

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Snimanje policije/službenika

Post by storm » 20 Feb 2016, 23:25

nixnixnixnt wrote:Srednje 20te, 170 cm visok, normalne građe. Ni tetovaže ni pirsinge ni kapuljača, ni provokativne odjeće- normala jakna ili dux i hlače/trenerka. ALI božeme prosti dreadlock kosa. Poduga. Ali valjda se mora prema meni odnositi da sam u odijelu i da imam crvenu irokezu i tetovažu preko po face i majicu sa...šta ja znam, sotonističkim simbolima. Hmmmmm. Šta radim u parku? Opisao sam već. Koliko znam imam pravo sjediti 24h dnevno u parku, dok se ne onesvjestim. Ne, ne pričam ni s kim, ne remetim red i mir, ne smetam nikome. Nisam diler ako na to mislite. Da jesam, davno bi me uhvatili jer bar jednom u 2 mjeseca me tako "rešetaju" a većinom jednom sedmično.
Imamo problem :D.

pa ja...kosa...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Snimanje policije/službenika

Post by storm » 20 Feb 2016, 23:26

SisterIbrahim wrote:
storm wrote:A zašto bi trebalo biti važno kako izgleda?

Poludim na ovo....jer su i mene stalno izvraćali i pregledali na granici ( i nikad ništa našli samo vrijeme oduzeli), jer sam imao dugu kosu nekad i sa strane zabrijan skroz....kad sam se ošišao, i ne pamtim kad sam bio pregledan...

stoka krkanska...
:hm
Bio metalac :ooo ( iz zen'ce :valja )
Habibti, ya nour el - ain... :srce

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Snimanje policije/službenika

Post by SisterIbrahim » 20 Feb 2016, 23:27

storm wrote:
nixnixnixnt wrote:Srednje 20te, 170 cm visok, normalne građe. Ni tetovaže ni pirsinge ni kapuljača, ni provokativne odjeće- normala jakna ili dux i hlače/trenerka. ALI božeme prosti dreadlock kosa. Poduga. Ali valjda se mora prema meni odnositi da sam u odijelu i da imam crvenu irokezu i tetovažu preko po face i majicu sa...šta ja znam, sotonističkim simbolima. Hmmmmm. Šta radim u parku? Opisao sam već. Koliko znam imam pravo sjediti 24h dnevno u parku, dok se ne onesvjestim. Ne, ne pričam ni s kim, ne remetim red i mir, ne smetam nikome. Nisam diler ako na to mislite. Da jesam, davno bi me uhvatili jer bar jednom u 2 mjeseca me tako "rešetaju" a većinom jednom sedmično.
Imamo problem :D.

pa ja...kosa...
:plavi :plavi :plavi :plavi

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Snimanje policije/službenika

Post by SisterIbrahim » 20 Feb 2016, 23:27

storm wrote:
nixnixnixnt wrote:Srednje 20te, 170 cm visok, normalne građe. Ni tetovaže ni pirsinge ni kapuljača, ni provokativne odjeće- normala jakna ili dux i hlače/trenerka. ALI božeme prosti dreadlock kosa. Poduga. Ali valjda se mora prema meni odnositi da sam u odijelu i da imam crvenu irokezu i tetovažu preko po face i majicu sa...šta ja znam, sotonističkim simbolima. Hmmmmm. Šta radim u parku? Opisao sam već. Koliko znam imam pravo sjediti 24h dnevno u parku, dok se ne onesvjestim. Ne, ne pričam ni s kim, ne remetim red i mir, ne smetam nikome. Nisam diler ako na to mislite. Da jesam, davno bi me uhvatili jer bar jednom u 2 mjeseca me tako "rešetaju" a većinom jednom sedmično.
Imamo problem :D.

pa ja...kosa...
:plavi :plavi :plavi :plavi

nixnixnixnt
Na probnom
Na probnom
Posts: 13
Joined: 20 Feb 2016, 22:23
Status: Offline

Re: Snimanje policije/službenika

Post by nixnixnixnt » 20 Feb 2016, 23:34

Sve super... Ali mora mi valjda reći NA ŠTA sumnja i ZAŠTO sumnja. Bar vani je tako. I tek kad utvrde kriminal, ne sumnju, nego kad utvrde i KAŽU TI koji si tačno zakon prekršio imaju pravo tražiti osobnu. A prići ti ne smije bez osnovane i obrazložene sumnje. A ne tek tako "HA MOMAK JA SUMNJAM, NEĆU TI REĆ ŠTA SUMNJAM NI ZAŠTO, ALI SUMNJAM. SKIDAJ PATIKE, IZVRAĆAJ DŽEPOVE, GDJE TI TATA RADI?"

nixnixnixnt
Na probnom
Na probnom
Posts: 13
Joined: 20 Feb 2016, 22:23
Status: Offline

Re: Snimanje policije/službenika

Post by nixnixnixnt » 20 Feb 2016, 23:35

I da ima li ikoga sa odgovorom...?

User avatar
Jaca
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6755
Joined: 29 Sep 2011, 02:18
Location: potrazi me u predgradju...
Status: Offline

Re: Snimanje policije/službenika

Post by Jaca » 20 Feb 2016, 23:38

Pa nista ti sad cim vidis policajce odmah skini patike, odkopcaj jaknu, vadi sve stvari na klupu i zovi ih da te pregledaju jer si im mozda sumnjiv. Mozda te onda puste na miru. :cudi
bolje biti malo lud nego malo pametan

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Snimanje policije/službenika

Post by storm » 20 Feb 2016, 23:41

nixnixnixnt wrote:Sve super... Ali mora mi valjda reći NA ŠTA sumnja i ZAŠTO sumnja. Bar vani je tako. I tek kad utvrde kriminal, ne sumnju, nego kad utvrde i KAŽU TI koji si tačno zakon prekršio imaju pravo tražiti osobnu. A prići ti ne smije bez osnovane i obrazložene sumnje. A ne tek tako "HA MOMAK JA SUMNJAM, NEĆU TI REĆ ŠTA SUMNJAM NI ZAŠTO, ALI SUMNJAM. SKIDAJ PATIKE, IZVRAĆAJ DŽEPOVE, GDJE TI TATA RADI?"
Eh sad....na papiru i o slovu zakona je tako da.... osim legitimiranja ne smije ti ništa... čak je dužan i dati svoju značku/broj na uvid, da znaš s kime imaš posla....ali
taj ali....uglavnom se tu radi o nadrkanim isfrustriranim krkanima, za koje su svi osim sličnih njima hašišari i kriminalci....
u bosni čisto sumnjam da bi i sa snimanjem nešto postigao....
u hrvatskoj je nedavno uvedeno da tijekom službenog postupka policajac mora upaliti mini kameru na sebi i sve snimiti ....to je ok :ok

jedino strpljenje, nemam nijedan bolji savjet...sve ostalo je skupo :zubi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

nixnixnixnt
Na probnom
Na probnom
Posts: 13
Joined: 20 Feb 2016, 22:23
Status: Offline

Re: Snimanje policije/službenika

Post by nixnixnixnt » 20 Feb 2016, 23:48

Ma ne želim ja te snimke objavljivati, crniti te ljude, ima ih 2 dobra na 100, nego me zanima šta smijem ja, a šta oni. A barem bih prepolovio maltretiranje kad bi znali da ih snimam. Barem bi MALO manje bili napadni i ne bi se toliko unosili u facu da znam da je jeo burek i jogurt i da puši crveni York. Pretres samo u stanici znači? A da bi došlo do stanice mora biti šta?

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests