Policije i obavještajne agencije u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Online

Re: Smije li se snimati policajce?

Post by Maja » 24 Aug 2019, 18:15

Smije al ima i civila bahatih i drskih.
Policija je dosla za nista danas. Lijepi Tito.

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Smije li se snimati policajce?

Post by dadojović » 24 Aug 2019, 19:15

Zašto ne? Protive se nošenju kamera na odori, koje bi snimale njihovo postupanje.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Smije li se snimati policajce?

Post by Chloe » 24 Aug 2019, 19:40

Bezveze mi što petljaju da policajci ne žele... :lupa Ne pitaju se oni...
Ni mene niko nije pitao želim li raditi "pod budnim okom velikog brata", a radim već godinama, i ne vidim problem.

A čini mi se da je Dodi nekom Odlukom regulisao tu zsbranu snimanja policije... :hm
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Smije li se snimati policajce?

Post by Pasaga » 24 Aug 2019, 20:17

Chloe wrote: 24 Aug 2019, 19:40 Bezveze mi što petljaju da policajci ne žele... :lupa Ne pitaju se oni...
Ni mene niko nije pitao želim li raditi "pod budnim okom velikog brata", a radim već godinama, i ne vidim problem.

A čini mi se da je Dodi nekom Odlukom regulisao tu zsbranu snimanja policije... :hm
nema od tog nista...
The Krkan je dobio po usima zbog tog zakona,od EU...
Ukinut je ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Smije li se snimati policajce?

Post by Čupava » 24 Aug 2019, 20:23

Zasto ne bi .. ako su na javnim mjestima :ooo
.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Smije li se snimati policajce?

Post by Chloe » 24 Aug 2019, 20:34

Pasaga wrote: 24 Aug 2019, 20:17
Chloe wrote: 24 Aug 2019, 19:40 Bezveze mi što petljaju da policajci ne žele... :lupa Ne pitaju se oni...
Ni mene niko nije pitao želim li raditi "pod budnim okom velikog brata", a radim već godinama, i ne vidim problem.

A čini mi se da je Dodi nekom Odlukom regulisao tu zsbranu snimanja policije... :hm
nema od tog nista...
The Krkan je dobio po usima zbog tog zakona,od EU...
Ukinut je ....
:ok

A ipak je nešto bilo oko toga, nisam sanjala... :hihi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Policije i obavještajne agencije u BiH

Post by Mala_Mu » 26 Oct 2019, 11:45

Otkriveno spomen-obilježje u čast ubijenih policajaca Adisa i Davora

Image

U čast sarajevskih heroja, policajaca Adisa Šehovića i Davora Vujinovića koji su ubijeni na današnji dan prošle godine, otkriveno je spomen-obilježje koje je postavljeno u ulici Geteova do broja 1 u Sarajevu.


Postavljanje spomen-obilježja inicirao je ministar unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo Admir Katica koji je rekao kako je ovo tužan dan za sve pripadnike MUP-a KS.

Image

"Mi se danas sjećamo naših kolega koji su svoje živote dali radeći ono što je suština nešg posla, bili su na prvoj liniji fronta braneći sigurnost građana. Ovo je pokazatelj koliko je to opasan i pažnje vrijedan posao. Istraga je u nadležnosti Tužilaštva KS, formiran je poseban tim koji se bavi ovim slučajevima i to mi daje nadu da će ovaj predmet biti doveden do kraj. Mi čeznemo za tim da ubice budu identifikovane", poručio je Katica.

Predsjednik Upravnog odbora Sindikata policije Kantona Sarajevo Sadik Ećo rekao je kako je njemu, ali i njegovim kolegama teško što ubice još uvijek nisu pronađene.



"Sindikat policije KS je u saradnji s MUP-om KS organizovao Memorijalni turnir 'Adis&Davor', a izgradili smo i spomen-obilježje baš na mjestu na kojem su Adis i Davor ubijeni. Nećemo zaboraviti ni njih ni njihove porodice, znamo da je gubitak nenadoknadiv, ali bar možemo biti uz njih", rekao je Ećo.

Image


Podsjećamo, Šehović i Vujinović stradali su 26. oktobra oko 4:15 sati ujutru u sarajevskom naselju Alipašino Polje kada su članovi automafije pucali na policijski automobil kojim su oni patrolirali. Njihove ubice još nisu otkrivene, a tužilački i policijski tim i dalje intenzivno radi na rasvjetljavanju krivičnog djela ubistva sarajevskih policajaca Adisa Šehovića i Davora Vujinovića.

klix.ba

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Diskriminacija u Oruzanim snagama BIH

Post by Mutevelija » 10 Nov 2019, 23:45

Nepoželjna marama u Oružanim snagama BiH
Profesionalna vojnikinja zbog odluke da stavi maramu suočila se sa suspenzijom, a potom premještanjem.

Emela Mujanović, pripadnica Oružanih snaga Bosne i Hercegovine (OSBiH), od 2011. godine nosi maramu ili hidžab. Profesionalna vojnikinja zbog odluke da stavi maramu suočila se tada sa suspenzijom, a potom premještanjem u jednonacionalnu kasarnu gdje "neće nikome smetati".

Uz objašnjenje da krši pravilnik o uniformi u OSBiH, nakon upita Radija Slobodna Europa (RSE) Ministarstvu odbrane BiH za intervju, protiv Emele je nanovo, u ljeto 2019. godine pokrenut disciplinski postupak. Ishod još uvijek nije poznat.

"Pravilnik propisuje koji su dijelovi uniforme. U tome nema marame i tako je ona isključena."
- glavni vojni imam OSBiH Nesib Hadžić
Kako RSE nije dozvoljeno da zvanično razgovara s vojnikinjom Emelom, iz Ministarstva su kao sugovornika predložili glavnog imama Vojnog muftijstva Nesiba Hadžića, uz objašnjenje da "nije praksa da novinari traže pojedince, već da Ministarstvo na osnovu teme predloži sagovornika". Stvar ne bi bila čudna da tema o marami nije usko vezana za pomenutu vojnikinju.

Emelina priča poznata je još od 2011. godine. Od prijema u OSBiH 2008. godine, Emela je bila u kasarni u Zenici, a ubrzo je otišla na školovanje u Grčku, gdje je bila do 2011. godine. Upravo u Grčkoj se odlučila pokriti. Kad se vratila, njeno radno mjesto bila je kasarna u Pazariću. Prvi dan je prošao bez većih problema, međutim već narednih dana su nadređeni počeli da joj govore da skine maramu. Dobila je pismenu disciplinsku kaznu, a pošto je i dalje nosila maramu, dobila je kaznu zaustavljanja unapređenja u službi. Dešavalo se i da joj ne bude dozvoljen ulazak u kasarnu, a konačna kazna je bila sedam mjeseci suspenzije. Nakon toga, poslana je u kasarnu u Ustikolini, jer je to jednonacionalna kasarna.
Image
Emela Mujanović, pripadnica Oružanih snaga BiH.
Emela Mujanović, pripadnica Oružanih snaga BiH.
Ovo je za RSE potvrdio i imam Nesib Hadžić.

"Emeli je uzurpirano pravo kroz pravilnik službe. Mi smo kao Vojno muftijstvo pokušali da joj pružimo podršku, ali propis je propis i mi ga moramo svi poštovati."

Hadžić govori o Pravilniku o uniformama Oružanih snaga BiH, tačnije članu 5 i 6, u kojima stoji (2012):

"Vojnim licima nije dopušteno nošenje pojedinih dijelova vojne uniforme u kombinaciji s civilnom odjećom i/ili opremom, kao ni kombinacije dijelova različitih kompleta vojne uniforme."

"Nije dozvoljeno samovoljno mijenjati izgled, veličinu, kroj i sastav vojne uniforme."

Je li marama vjersko obilježje?
Na osnovu pravilnika u kojem nigdje nije predviđeno pravilo o marami, ona je samim tim zabranjena, kaže Hadžić i objašnjava da je Vojno muftijstvo prije donošenja pravilnika predlagalo načine kako bi se ovo pitanje riješilo, ali ti prijedlozi nisu usvojeni.

/**/ /**/ BiH: Jedna vojska, tri vjere
PROČITAJTE I OVO:
BiH: Jedna vojska, tri vjere
"Na ovim prostorima nije bila ustaljena praksa da žena bude u vojsci, kako kod Bošnjaka, tako ni kod Srba i Hrvata. Niti svijest ljudi koji su pravili određene koncepte u vezi s oružanim snagama, niti naša infrastruktura… sve to nije bilo prilagođeno ženama. Infrastruktura iz bivše JNA (Jugoslavenska narodna armija) bila je prilagođena muškarcima. Naravno, sada žene ravnopravno ulaze u Oružane snage i bilo je potrebno omogućiti im adekvatnu infrastrukturu, odvojene spavaonice, kupatila…"

Vojno muftijstvo prepoznalo je, kaže efendija Hadžić, ove potrebe i potrebe žena muslimanki kad je riječ o marami, koja je, prema islamu, obavezna. Zato su predložili Ministarstvu načine kako bi se marama integrirala u uniformu OSBiH. Prijedlog je uključivao propise o boji i izgledu marame. Pozivajući se na konvencije o ljudskim pravima i zakon o slobodi vjere i prasku drugih zemalja Muftijstvo je predložilo da se, između ostalog, definira vrijeme za molitvu i halal ishrana, ali i pitanje nošenja brade kod vojnika.

"Svu tu raspravu smo mi imali. Naveli smo da krajevi marame moraju biti ubačeni unutar uniforme, i to samo u tri boje koje su na uniformi. To je jako uredno i vojnikinjama ne bi smetalo u obavljanju bilo kakvih obaveza. U engleskoj vojsci, recimo, žena može nositi maramu obavljati sve funkcije osim da bude pilot zbog nošenja slušalica. Vodili smo računa o svemu."

Prkosne žene žele da promene Islamsku Republiku Iran
Odgovor nije došao, ali je pravilnik objavljen bez propisa o marami.

"Pravilnik propisuje koji su dijelovi uniforme. U tome nema marame i tako je ona isključena. Isto je i s bradom za muškarce, gdje je rečeno da brkovi mogu, ali ne može brada. S druge strane, recimo, vojni sveštenici moraju nositi bradu i njima je to dozvoljeno. Marama nije vjersko obilježje, ona je u islamu obaveza, farz. To nije jednako mjesecu i zvijezdi ili križu, tespihu… marama je obligatorna, na ženama je da izaberu hoće li ili neće staviti maramu."

Teži put
Emela je izabrala i to ju je dovelo do brojnih problema. Efendija Hadžić kaže da je ona u jednom momentu bila izložena "nezgodnoj kampanji jer je poštivala propis islama kojim je prekršila propis OSBiH". On kaže da je to bio teži put.

"Vojno muftijstvo nosi dio tereta što je to tako i kad gledamo unazad sigurno je da smo mogli više, ali u datom momentu smo se nadali da će se naši prijedlozi usvojiti."

"Ako ulazi u kasarnu s maramom, krši pravilo službe."
- glavni vojni imam OSBiH Nesib Hadžić
Teži put je za Emelu značio i premještaj u jednonacionalnu kasarnu u Ustikolini, kako je rekao efendija Hadžić "da ne bi bila na očima onima kojima smeta". Za majku troje djece to je najteže. Djeca su za vrijeme radne sedmice u Goraždu, tokom vikenda su u Sarajevu, gdje živi Emelin suprug. Vrlo često ih u Goraždu nema ko čuvati, a jedno dijete ima poteškoće u razvoju.

"Ona je primijenila ona uputstva koja smo mi u svojim prijedlozima davali. Osim te činjenice da ima maramu, ni po čemu nije odudarala, ali je nekome smetala. Ipak, tada je bilo razumijevanja za Emelu jer je ona iako je prekršila propis nastavila raditi, bila je premještena, ali je ostala u službi. Oni kojima je smetala samo su insistirali na propisu."

Kome smeta marama još?
Emela radi u 4. bataljonu 4. pješadijske brigade u Ustikolini. I dalje nosi maramu.

"Ako ulazi u kasarnu s maramom, krši pravilo službe. Dolazimo u situaciju da i oni koji insistiraju na tom pravilu, vide da to nema smisla, ali nemaju snage da se pozabave time. Da se pravilo raspakira i napravi novo."

loboda pod maramom u BiH
Marama Emeli ne smeta da obavlja dužnosti, smatra efendija Hadžić, ali to i dalje ne znači da ne krši pravilo.

"Razgovarao sam i s Emelom i drugim ženama i rekao sam im da moraju poštovati pravilo, čak iako je ono, da kažem uvjetno, diskriminirajuće."

Da marama ne smeta vojnikinjama smatraju u vojsci Sjedinjenih Američkih Država, Norveške, Holandije, Velike Britanije, Turske… Zanimljivo je da recimo u vojsci Holandije nema nijedne žene koja nosi maramu, ali pravilo je tu u slučaju da bude.

Nova školska godina i nošenje hidžaba u Kazahstanu
U BiH je već osam godina obrnuto. Iako postoji potreba da se pravilnik o marami donese, to se ne dešava. Oko 270 žena u Oružanim snagama izjašnjava se kao Bošnjakinje. Među njima je značajan broj onih koje redovno prakticiraju vjeru. Neke od njih bi željele staviti maramu, ali teži put ne biraju jer se plaše posljedica.

U Oružanim snagama BiH, koje su organizirane prema standardima NATO-a, organizirana je vjerska služba na osnovu sporazuma s Katoličkom i Srpskom pravoslavnom crkvom, te protokolom s Islamskom zajednicom. Vjerske službenike financira Ministarstvo odbrane BiH.

State Department: Sprega etničkog, vjerskog i političkog na Balkanu
Efendija Hadžić smatra da potpisivanjem ugovora države BiH s Islamskom zajednicom u BiH o organizaciji vjerskog života unutar BiH, te usvajanjem pregleda odbrane, odnosno desetogodišnjeg plana razvoja OSBiH u Predsjedništvu BiH, za koji imam Hadžić kaže da bi BiH trebao približiti NATO-u, pitanje marame u vojsci bilo bi u budućnosti moguće definirati pravilnikom.

Dotad, Emeli Mujanović ostaje da čeka na ishod još jednog disciplinskog postupka pokrenutog nakon upita Radija Slobodna Europa za intervju i da se skriva od onih kojima smeta.
Last edited by Mutevelija on 10 Nov 2019, 23:51, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Post by Mutevelija » 10 Nov 2019, 23:49

Image
Pripadnica OS BiH stupila u bračne vode u SAD-u
Image
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Diskriminacija u Oruzanim snagama BIH

Post by dadojović » 11 Nov 2019, 00:32

Ove dvije slike ispod su...?
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Diskriminacija u Oruzanim snagama BIH

Post by Mutevelija » 11 Nov 2019, 06:58

Dokaz kako se jedan konstitutivni narod diskriminira I jedna vjerska zajednica koja cini skoro polovinu stanovnistva, dok jedna mala ideologija finansirana od strane Zapada uziva sve vise I vise prava.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Diskriminacija u Oruzanim snagama BIH

Post by Krokodil Behko » 11 Nov 2019, 08:08

Pa jel sigurno, da su joj to učinili baš gejevi i feministkinje?
online

User avatar
ManGodMonster
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 435
Joined: 07 Nov 2019, 18:51
Status: Offline

Re: Diskriminacija u Oruzanim snagama BIH

Post by ManGodMonster » 11 Nov 2019, 08:09

Mutevelija wrote: 11 Nov 2019, 06:58 Dokaz kako se jedan konstitutivni narod diskriminira I jedna vjerska zajednica koja cini skoro polovinu stanovnistva, dok jedna mala ideologija finansirana od strane Zapada uziva sve vise I vise prava.
:facepalm:

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Diskriminacija u Oruzanim snagama BIH

Post by Nice try » 11 Nov 2019, 08:11

Pa ako krši pravilnik o odijevanju,šta drugo očekivati?
Kod nas iz škole vrate dijete i ako ima poderane farmerice,pravilnik bi se trebao poštovati.
Druga stvar je ako se promijeni pravilnik i u njemu bude pisalo može li pokrivalo za glavu biti u sastavu uniforme.E onda može da tuži ili da se buni.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Diskriminacija u Oruzanim snagama BIH

Post by Mutevelija » 11 Nov 2019, 08:15

Krokodil Behko wrote: 11 Nov 2019, 08:08 Pa jel sigurno, da su joj to učinili baš gejevi i feministkinje?
Zelim da kazem da drzava selektivno brani prava svojih građana.


Da jesna gay skupina (lezbejka u vojsci) ima vece pravo od (pokrivene zene u vojsci) ociti primjer da drzava selektivno bira kome ce prava ispostovati.
Mada I ne bira drzavno rukovodstvo ima tutore koji joj naređuju sta I kako.
Zato je I šuplja ona da je "povorka ponosa", borba za prava svih građana, a ne samo lgbt populacije.

Oni koji su dali instrukcije za sodom paradu, nekako su zmirili na slucaj diskriminacije u oSBiH

Moze lezbejka u OSBiH ne mogu muslimani koji se drzr vjerskih propisa , nose brade I marame.
Cak takvu politiku nema ni Izrael koji ima svoje.muslimanske jedinice u redovima!
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Diskriminacija u Oruzanim snagama BIH

Post by Mutevelija » 11 Nov 2019, 08:16

Nice try wrote: 11 Nov 2019, 08:11 Pa ako krši pravilnik o odijevanju,šta drugo očekivati?
Kod nas iz škole vrate dijete i ako ima poderane farmerice,pravilnik bi se trebao poštovati.
Druga stvar je ako se promijeni pravilnik i u njemu bude pisalo može li pokrivalo za glavu biti u sastavu uniforme.E onda može da tuži ili da se buni.
Zasto je pravilnik diskriminirajuci u BiH to je pitanje.

Bilo je tako isto da ne moze biti na sudovima marame I drzavnim institucijama.

Mislim da se ima pravo tuziti drzava Briselu zbog diskriminacije ako pravoslavni pop moze imati bradu a neki musliman ne.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Diskriminacija u Oruzanim snagama BIH

Post by Krokodil Behko » 11 Nov 2019, 08:18

Mutevelija wrote: 11 Nov 2019, 08:15
Krokodil Behko wrote: 11 Nov 2019, 08:08 Pa jel sigurno, da su joj to učinili baš gejevi i feministkinje?
Zelim da kazem da drzava selektivno brani prava svojih građana.


Da jesna gay skupina (lezbejka u vojsci) ima vece pravo od (pokrivene zene u vojsci) ociti primjer da drzava selektivno bira kome ce prava ispostovati.
Mada I ne bira drzavno rukovodstvo ima tutore koji joj naređuju sta I kako.
Zato je I šuplja ona da je "povorka ponosa", borba za prava svih građana, a ne samo lgbt populacije.

Oni koji su dali instrukcije za sodom paradu, nekako su zmirili na slucaj diskriminacije u oSBiH

Moze lezbejka u OSBiH ne mogu muslimani koji se drzr vjerskih propisa , nose brade I marame.
Cak takvu politiku nema ni Izrael koji ima svoje.muslimanske jedinice u redovima!

Prava vjernika u ovoj državi, jednako je branjenju prava članova partije u socijalizmu.
Ima ih previše, da bi ibli ugroženi, a ako nastavljaju idalje i svugdje, onda ugrožavaju one kojih je malo.
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Diskriminacija u Oruzanim snagama BIH

Post by Mutevelija » 11 Nov 2019, 08:20

Ovde se radi o licnom pravu,.imas pravo da nosis licno sta zelis, sve ostalo je diskriminacija.

Pitam se da sikh dodje da li bi neko eskluzivno pravo izganjali sto je manina da nosi turban, ovo je jasan dokaz da OSBiH nisu I ne mogu biti u korpusu Bosnjackog naroda, jer ga ni kulturno ne predstavljaju.
Last edited by Mutevelija on 11 Nov 2019, 08:21, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Diskriminacija u Oruzanim snagama BIH

Post by Nice try » 11 Nov 2019, 08:21

Mutevelija wrote: 11 Nov 2019, 08:16
Nice try wrote: 11 Nov 2019, 08:11 Pa ako krši pravilnik o odijevanju,šta drugo očekivati?
Kod nas iz škole vrate dijete i ako ima poderane farmerice,pravilnik bi se trebao poštovati.
Druga stvar je ako se promijeni pravilnik i u njemu bude pisalo može li pokrivalo za glavu biti u sastavu uniforme.E onda može da tuži ili da se buni.
Zasto je pravilnik diskriminirajuci u BiH to je pitanje.

Bilo je tako isto da ne moze biti na sudovima marame I drzavnim institucijama.

Mislim da se ima pravo tuziti drzava Briselu zbog diskriminacije ako pravoslavni pop moze imati bradu a neki musliman ne.
Pravilnik se mora poštovati.
E sad,treba li ga mijenjati,kako i na kojim osnovama...to je druga priča i druga borba.
Da piše tamo,marama je dozvoljena i td.,a njoj neko to brani,premješta je i slično,tu bi bilo materijala za tužbu,ovako...
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Diskriminacija u Oruzanim snagama BIH

Post by Nice try » 11 Nov 2019, 08:21

Mutevelija wrote: 11 Nov 2019, 08:20 Ovde se radi o licnom pravu,.imas pravo da nosis licno sta zelis, sve ostalo je diskriminacija.
Nije tačno.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests