Državljanstvo BiH i migracije

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Abu Hamza: ‘Da sam u ratu bio kod Srba bio bi narodni he

Post by storm » 26 Mar 2017, 21:12

harlekin wrote:
storm wrote:Još da dodam da je onaj londonski smrad, što je neki dan zgazio ljude tamo i zaklao policajca, bio pripadnik Abu Hamzinog odreda ...
toliko o tome :kafa

Mute ne pravi se budala jer si prebalav da vrijeđaš borce ARBIH uspoređujući ih sa ovim i ovakvim tipovima...
a koliko su londonski smradovi pogazili muslimana?
nije malo licimjerno da su jedno samo brojevi a drugo zivoti?
Jesu li točno oni koji su žrtve kome naudili?
Opravdavaš terorizam?
Da te informiram....ti i takvi događaji, samo zagrijavaju islamofobnu klimu....pa malo zbroji dva plus dva, kad dođe do točke vrenja....a dolazi.
BTW tamo gdje zapad gazi i uvodi "demokraciju" sve je u žestokoj sprezi sa lokalnim šerifima....
Zašto se ne krkaju po skandinaviji....ima nafte gotovo kao na bliskom istoku...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Abu Hamza: ‘Da sam u ratu bio kod Srba bio bi narodni he

Post by storm » 26 Mar 2017, 21:15

Offtopic metem....samo da obavijestim :)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Abu Hamza: ‘Da sam u ratu bio kod Srba bio bi narodni he

Post by Heidi » 26 Mar 2017, 21:17

A tek mrtvi. E, ne, ovdje se zivi kriminalci velicaju.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Abu Hamza: ‘Da sam u ratu bio kod Srba bio bi narodni he

Post by harlekin » 26 Mar 2017, 21:24

storm wrote:
harlekin wrote:
storm wrote:Još da dodam da je onaj londonski smrad, što je neki dan zgazio ljude tamo i zaklao policajca, bio pripadnik Abu Hamzinog odreda ...
toliko o tome :kafa

Mute ne pravi se budala jer si prebalav da vrijeđaš borce ARBIH uspoređujući ih sa ovim i ovakvim tipovima...
a koliko su londonski smradovi pogazili muslimana?
nije malo licimjerno da su jedno samo brojevi a drugo zivoti?
Jesu li točno oni koji su žrtve kome naudili?
Opravdavaš terorizam?
Da te informiram....ti i takvi događaji, samo zagrijavaju islamofobnu klimu....pa malo zbroji dva plus dva, kad dođe do točke vrenja....a dolazi.
BTW tamo gdje zapad gazi i uvodi "demokraciju" sve je u žestokoj sprezi sa lokalnim šerifima....
Zašto se ne krkaju po skandinaviji....ima nafte gotovo kao na bliskom istoku...
terorizam?
a oni starci civili bebe muslimana su skrivili nekom nest?
kakvo zagrijavanje klime?muslimane rokaju kao zeceve koliko god vec?
sta mislis kad sravnis neko selo u nekoj muslimanskoj zemlji,jesi pobio bas sve?nije ostao netko tko ce zivjet za to da nekom glavu skine?to terorizam?neee teror je ono sta se radi muslimanima po svijetu.
ima i u juznoj americi nafte u izobilju,i isto diktature,i sto tamo ne krkaju kako velis?zato sto nisu muslimani,jer jedino muslimane mozes napast i rokat kako velis bez da itko ist pita bgt,osim ako koji musliman slucajno ubije kog,e o tom se onda i te kako prica.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Abu Hamza: ‘Da sam u ratu bio kod Srba bio bi narodni he

Post by storm » 26 Mar 2017, 21:25

harlekin wrote:
storm wrote:
harlekin wrote:
storm wrote:Još da dodam da je onaj londonski smrad, što je neki dan zgazio ljude tamo i zaklao policajca, bio pripadnik Abu Hamzinog odreda ...
toliko o tome :kafa

Mute ne pravi se budala jer si prebalav da vrijeđaš borce ARBIH uspoređujući ih sa ovim i ovakvim tipovima...
a koliko su londonski smradovi pogazili muslimana?
nije malo licimjerno da su jedno samo brojevi a drugo zivoti?
Jesu li točno oni koji su žrtve kome naudili?
Opravdavaš terorizam?
Da te informiram....ti i takvi događaji, samo zagrijavaju islamofobnu klimu....pa malo zbroji dva plus dva, kad dođe do točke vrenja....a dolazi.
BTW tamo gdje zapad gazi i uvodi "demokraciju" sve je u žestokoj sprezi sa lokalnim šerifima....
Zašto se ne krkaju po skandinaviji....ima nafte gotovo kao na bliskom istoku...
terorizam?
a oni starci civili bebe muslimana su skrivili nekom nest?
kakvo zagrijavanje klime?muslimane rokaju kao zeceve koliko god vec?
sta mislis kad sravnis neko selo u nekoj muslimanskoj zemlji,jesi pobio bas sve?nije ostao netko tko ce zivjet za to da nekom glavu skine?to terorizam?neee teror je ono sta se radi muslimanima po svijetu.
ima i u juznoj americi nafte u izobilju,i isto diktature,i sto tamo ne krkaju kako velis?zato sto nisu muslimani,jer jedino muslimane mozes napast i rokat kako velis bez da itko ist pita bgt,osim ako koji musliman slucajno ubije kog,e o tom se onda i te kako prica.
Ja mislim da sam ti sve objasnio.....razumijevanje pročitanog je nužno za diskusiju :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Abu Hamza: ‘Da sam u ratu bio kod Srba bio bi narodni he

Post by Socrates » 26 Mar 2017, 22:52

harlekin wrote:
storm wrote:
harlekin wrote:
storm wrote:Još da dodam da je onaj londonski smrad, što je neki dan zgazio ljude tamo i zaklao policajca, bio pripadnik Abu Hamzinog odreda ...
toliko o tome :kafa

Mute ne pravi se budala jer si prebalav da vrijeđaš borce ARBIH uspoređujući ih sa ovim i ovakvim tipovima...
a koliko su londonski smradovi pogazili muslimana?
nije malo licimjerno da su jedno samo brojevi a drugo zivoti?
Jesu li točno oni koji su žrtve kome naudili?
Opravdavaš terorizam?
Da te informiram....ti i takvi događaji, samo zagrijavaju islamofobnu klimu....pa malo zbroji dva plus dva, kad dođe do točke vrenja....a dolazi.
BTW tamo gdje zapad gazi i uvodi "demokraciju" sve je u žestokoj sprezi sa lokalnim šerifima....
Zašto se ne krkaju po skandinaviji....ima nafte gotovo kao na bliskom istoku...
terorizam?
a oni starci civili bebe muslimana su skrivili nekom nest?
kakvo zagrijavanje klime?muslimane rokaju kao zeceve koliko god vec?
sta mislis kad sravnis neko selo u nekoj muslimanskoj zemlji,jesi pobio bas sve?nije ostao netko tko ce zivjet za to da nekom glavu skine?to terorizam?neee teror je ono sta se radi muslimanima po svijetu.
ima i u juznoj americi nafte u izobilju,i isto diktature,i sto tamo ne krkaju kako velis?zato sto nisu muslimani,jer jedino muslimane mozes napast i rokat kako velis bez da itko ist pita bgt,osim ako koji musliman slucajno ubije kog,e o tom se onda i te kako prica.
A ti, prijatelju, dobro prebroji žrtve na Bliskom Istoku od 1945 do danas, pa ćeš da se uvjeris da ogromna većina muslimana koji su ubijeni u tom razdoblju nije stradala ni od jevrejske ni od zapadne ruke, nego upravo od strane drugih muslimana. I to upravo od ovakvih idiota kao sto su Abu Hamza i njemu slična bagra.

Uostalom, ako te toliko interesuju drugi muslimani sirom svijeta i njihove žrtve, idi dole na yebeni Bliski Istok i ratuj za yebene gluposti. Koji kyrac ovdje prosipas licemjerje?

Onaj koji ratuje za vjeru, izgubiće i državu i vjeru. To se Bosnjacima nece desiti. A onima koji hoce da to rade, ne samo da cestitam na gluposti nego i Welcome to fuckin' dzehenem. :zao
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Abu Hamza: ‘Da sam u ratu bio kod Srba bio bi narodni he

Post by Mutevelija » 26 Mar 2017, 23:03

Britanci su sve zakuhali nemoj, to je sve zbog kolonizacije Bliskog istoka.

Istina je da su se muslimani dole klali, ali isto tako istina je da su Britanci okrenuli Arape protiv Osmanlija.

I odatle sve počinje.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Abu Hamza: ‘Da sam u ratu bio kod Srba bio bi narodni he

Post by Socrates » 26 Mar 2017, 23:15

Mutevelija wrote:Britanci su sve zakuhali nemoj, to je sve zbog kolonizacije Bliskog istoka.

Istina je da su se muslimani dole klali, ali isto tako istina je da su Britanci okrenuli Arape protiv Osmanlija.

I odatle sve počinje.
Onaj koji nema države, Mute, uvijek će biti donji. Uvijek!!! Britanci i Francuzi su nacrtali neprirodne granice. Isto je i u Africi. To je istina. Međutim, sve krvoproliće poslije toga je bratoubilacki rat.

Ja uvijek krivim komšiju koji ubije svog komšiju. I umjesto da sjednu i dogovore se oko prirodnih granica, oni navalili da se ubijaju između sebe.

Ali, time opravdavati ubijanje civila po Zapadu je jednostavno glupost. A druga stvar je miješanje Bošnjaka u sve to. Bošnjaci su Evropljani i imaju sasvim drugi historijski put. Eto, mi ćemo sad ispravljati nepravde na Bliskom Istoku.

Idite, brate, ispravljajte, mars u vukojebinu i ginite za te gluposti dole. Normalne Bošnjake ostavite na miru, njima je sudbina Evropa a ne yebeni džihad.
. . . . . . . . .

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Abu Hamza: ‘Da sam u ratu bio kod Srba bio bi narodni he

Post by harlekin » 26 Mar 2017, 23:18

Socrates wrote:
harlekin wrote:
storm wrote:
storm wrote:Još da dodam da je onaj londonski smrad, što je neki dan zgazio ljude tamo i zaklao policajca, bio pripadnik Abu Hamzinog odreda ...
toliko o tome :kafa

Mute ne pravi se budala jer si prebalav da vrijeđaš borce ARBIH uspoređujući ih sa ovim i ovakvim tipovima...
a koliko su londonski smradovi pogazili muslimana?
nije malo licimjerno da su jedno samo brojevi a drugo zivoti?
Jesu li točno oni koji su žrtve kome naudili?
Opravdavaš terorizam?
Da te informiram....ti i takvi događaji, samo zagrijavaju islamofobnu klimu....pa malo zbroji dva plus dva, kad dođe do točke vrenja....a dolazi.
BTW tamo gdje zapad gazi i uvodi "demokraciju" sve je u žestokoj sprezi sa lokalnim šerifima....
Zašto se ne krkaju po skandinaviji....ima nafte gotovo kao na bliskom istoku...

A ti, prijatelju, dobro prebroji žrtve na Bliskom Istoku od 1945 do danas, pa ćeš da se uvjeris da ogromna većina muslimana koji su ubijeni u tom razdoblju nije stradala ni od jevrejske ni od zapadne ruke, nego upravo od strane drugih muslimana. I to upravo od ovakvih idiota kao sto su Abu Hamza i njemu slična bagra.

Uostalom, ako te toliko interesuju drugi muslimani sirom svijeta i njihove žrtve, idi dole na yebeni Bliski Istok i ratuj za yebene gluposti. Koji kyrac ovdje prosipas licemjerje?

Onaj koji ratuje za vjeru, izgubiće i državu i vjeru. To se Bosnjacima nece desiti. A onima koji hoce da to rade, ne samo da cestitam na gluposti nego i Welcome to fuckin' dzehenem. :zao
najvise od sveg uvrijedilo to sto me nazva prijateljem,tako nisko pao nisam :auf
a nist ja ne brojim nit planiram kud ratovat,a nije li licimjerje kad kmecite o par zrtava u londonu,a fucka vam se za djecu po rusevinama muslimanski zemalja,sta njihova krv nije krv?jos vam uvreda ako ih se spomene?mora covjek sutat o njima?
i vi o licimjerju pricate?fujj.. :kafa

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Abu Hamza: ‘Da sam u ratu bio kod Srba bio bi narodni he

Post by Mutevelija » 26 Mar 2017, 23:20

@socrate Ko ti kaže da će se ratovati u vukojebinama.

Treći svjetski rat će biti Islam protiv ostalih, ne sada ne možda za 50 Godina ali nemoinovno je.

Islam nije ograničen samo na Mekku, nije ni na Saudijsku Arabiju, nije čak ni na Aziju nego je sva planeta Allahova.
E sad imaju samo Dar al Harb- Kuće rata (kjafira) ili Dar al Sulh (kuće primirja) ili Dar al Islam- (Kuće mira)
Dar al harb je ona država u kojoj nema slobode praktikovanje vjere Islamske, e tim državama se rat objavljuje, ali ovo je opširna tematika.

Sve u svemu Islam nije samo Azija, kao što ni kršćanstvo to nije.


Nepravda muslimanima je već napravljena u BOsni, itekako imamo šta ispravljati, kamo Srebrenica, kamo Ahmići kamo pokolji od prije 200 godina i istrage poturica?

Problem Islama na Balkanu je što nije postupao kao kršćani sa slavenskim poganima.
E to je njegov problem.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Abu Hamza: ‘Da sam u ratu bio kod Srba bio bi narodni he

Post by Socrates » 26 Mar 2017, 23:22

Pa normalno da se neće sutati o bilo kojim nevinim žrtvama, ali sasvim druga stvar je kad to postavljaš u kontekst yebenog džihada, i braniš ovog majmuna kojem je džihad svaka druga riječ.

Ako imaš muda i dovoljno gluposti u toj svojoj glavi, idi gini za vjeru. Koji moj ovdje prosipas šuplju priču?
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Abu Hamza: ‘Da sam u ratu bio kod Srba bio bi narodni he

Post by Mutevelija » 26 Mar 2017, 23:26

Socrates wrote:Pa normalno da se neće sutati o bilo kojim nevinim žrtvama, ali sasvim druga stvar je kad to postavljaš u kontekst yebenog džihada, i braniš ovog majmuna kojem je džihad svaka druga riječ.

Ako imaš muda i dovoljno gluposti u toj svojoj glavi, idi gini za vjeru. Koji moj ovdje prosipas šuplju priču?

Gdje treba ginuti za vjeru?

Vidi se da ne znaš šta je ginuti za vjeru?

Kad se je dužno ginuti za vjeru.


Nevjerovatno kako su neki o Islamo neobrazovani.

Ne postoji puki džihad zbog Islama, uvijek je to u domenu odbrane domovine, odbrane imetka, odbrane porodice, odbrane časti, e musliman koji to radi je mudžahid.

E sad što si ti westernizovan i što se ježiš od džihada riječi to je tvoj problem, dakle nije džihad rat ni za šerijat, to je muslimansko preživljavanje a i znači džihad- strugle, može biti unutrašnji sa svojom dušom, može biti pismom, može biti i rukom.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Abu Hamza: ‘Da sam u ratu bio kod Srba bio bi narodni he

Post by Socrates » 26 Mar 2017, 23:28

Mute, čitao sam intervjue ovog Abu Hamze i sasvim je jasno sta on podrazumijeva pod džihadom.

Nemoj tupiti bez veze.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Abu Hamza: ‘Da sam u ratu bio kod Srba bio bi narodni he

Post by Mutevelija » 26 Mar 2017, 23:29

Socrates wrote:Mute, čitao sam intervjue ovog Abu Hamze i sasvim je jasno sta on podrazumijeva pod džihadom.

Nemoj tupiti bez veze.
TO što je njih Islamska Zajednica zeznula je drugi par opanaka, možda su i imali namjeru da prave Islamsku državu teokratiju, ali takvo društvo nije održivo.

Ja znam šta je džihad i kako ga tumači Hanefijski mezheb Bosne i Hercegovine.

Ne tupim ja ništa.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Abu Hamza: ‘Da sam u ratu bio kod Srba bio bi narodni he

Post by harlekin » 26 Mar 2017, 23:33

a sto se i ja smaram gnjavezima uvijek nekakvim bgt :ubihse
ukratko,islam je priznata religija koja ima svoje propise obaveze kako god hocete,mudzahedini su jedna od njih,odgovaralo to nekom ili ne,ako vam ne pase a muslimani ste onda vi jednostavno trebate osnovat neki drugi islam u kom tih stvarcica nema sto vam ne odgovara,ako niste muslimani onda je normalno da vam ti ljudi ne odgovaraju ali to je vas problem jbg,uvijek ce nekom smetat Abu ovaj Abu onaj,to je tako sta bi vi rekli na Omera ibn Hataba to bi bio najveci barbarin po vasem,a covjek ima titulu "pravedni",sto znaci da je do vas ne do tih ljudi,a vi sebi objasnite kako vam je teze podnijet par zrtava u londonu nego par hiljada u afganistanu,i kad to sebi objasnite stisnite ruku sami sebi i cestitajte na ljudskosti,jer ja ne budem cestitao i nabijem ja tu ljudskost :kafa

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Abu Hamza: ‘Da sam u ratu bio kod Srba bio bi narodni he

Post by Socrates » 26 Mar 2017, 23:37

harlekin wrote:a sto se i ja smaram gnjavezima uvijek nekakvim bgt :ubihse
ukratko,islam je priznata religija koja ima svoje propise obaveze kako god hocete,mudzahedini su jedna od njih,odgovaralo to nekom ili ne,ako vam ne pase a muslimani ste onda vi jednostavno trebate osnovat neki drugi islam u kom tih stvarcica nema sto vam ne odgovara,ako niste muslimani onda je normalno da vam ti ljudi ne odgovaraju ali to je vas problem jbg,uvijek ce nekom smetat Abu ovaj Abu onaj,to je tako sta bi vi rekli na Omera ibn Hataba to bi bio najveci barbarin po vasem,a covjek ima titulu "pravedni",sto znaci da je do vas ne do tih ljudi,a vi sebi objasnite kako vam je teze podnijet par zrtava u londonu nego par hiljada u afganistanu,i kad to sebi objasnite stisnite ruku sami sebi i cestitajte na ljudskosti,jer ja ne budem cestitao i nabijem ja tu ljudskost :kafa
Ti si gnjavez jer pametujes jos od prije neki dan. Samo Bog zna ko je musliman. Nakon te rečenice, svaku svoju rečenicu objesi mačku o rep.

Na stranu to što i svoju verziju islama ne provodis jer nisi fuckin' mudžahedin. Nego dosao ovdje da pametujes drugima o vjerskim ratovima.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Abu Hamza: ‘Da sam u ratu bio kod Srba bio bi narodni he

Post by Mutevelija » 27 Mar 2017, 00:14

Znaš li da je džihad u Kur'anu?

Evo ti definicje

"Džihad (arap. جهاد; „borba”) je islamski naziv za jednu od religijskih obaveza kod muslimana. U Kuranu se pojavljuje na 41 mjestu, najčešće u idiomatskom obliku „borba na putu Alaha” (arap. al-jihad fi sabil Allah)[1]. Osoba koja prakticira džihad zove se „mudžahid”, odnosno u množini „mudžahedini”. Džihad je jedna od važnijih muslimanskih obaveza: pojedini sunitski učenjaci nazivaju je i „šestim stupom islama” (iako nema takav službeni status)[2], dok u šijitskom islamu dvanaestog imama predstavlja jedan od „deset stupova vjere”.

Muslimani koriste riječ „džihad” u tri različita konteksta[3]:

Unutrašnja borba za očuvanje islamske vjere
Borba za očuvanje islamskog društva
Općenita borba za obranu islama
U zapadnom svijetu naziv džihad često se prevodi kao „sveti rat”[4] i ima negativnu konotaciju zbog terorističkih skupina čija imena sadrže tu riječ, no učenjaci islamskih studija često tvrde kako nije riječ o sinonimima[5]. Muslimanski autori u potpunosti odbacuju takve poveznice tvrdeći kako riječ nije ratnohuškačke već miroljubive naravi[6]."
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Abu Hamza: ‘Da sam u ratu bio kod Srba bio bi narodni he

Post by storm » 27 Mar 2017, 06:38

harlekin wrote:a sto se i ja smaram gnjavezima uvijek nekakvim bgt :ubihse
ukratko,islam je priznata religija koja ima svoje propise obaveze kako god hocete,mudzahedini su jedna od njih,odgovaralo to nekom ili ne,ako vam ne pase a muslimani ste onda vi jednostavno trebate osnovat neki drugi islam u kom tih stvarcica nema sto vam ne odgovara,ako niste muslimani onda je normalno da vam ti ljudi ne odgovaraju ali to je vas problem jbg,uvijek ce nekom smetat Abu ovaj Abu onaj,to je tako sta bi vi rekli na Omera ibn Hataba to bi bio najveci barbarin po vasem,a covjek ima titulu "pravedni",sto znaci da je do vas ne do tih ljudi,a vi sebi objasnite kako vam je teze podnijet par zrtava u londonu nego par hiljada u afganistanu,i kad to sebi objasnite stisnite ruku sami sebi i cestitajte na ljudskosti,jer ja ne budem cestitao i nabijem ja tu ljudskost :kafa
Dragi....Abu nešto i i onog brata mu iz Londona po evolucijskoj ljestvici spomenuo sam u kontekstu, da su bili suborci i taj način ratovanja njima leži...ponositi se takvima koji su se istakli jedino po fanatičnosti u ubijanju bespomoćnih je slično, kao kad se hrvati ponose svojim ustaškim zvijerima i srbi sa četničkim monstrumima...a svima su puna usta otadžbina, domovina...i valjda kalifata :kafa
Sto se ljudskosti tiče...ja sam bio jako aktivan oko izbjeglica, koje su tu prolazile prije dvije i više godine....nešto više od tri mjeseca sam radio naporno s njima te se dobro upoznao sa tim ljudima ...onako presjek razmišljanja.
Nećeš vjerovati...uglavnom bježe od tih Abu majmuna u svojim sredinama. Ne moram ti valjda objašnjavati da su ti Abu majmuni i financirani od nekih sila, protiv kojih se upravo i navodno bore....te usput gaze i svoj narod.
I sami su mi pričali, neka se čuvam u radu, jer i među njima ima svašta...i dan danas smo u kontaktu s nekim.
Tako da ti ova nabadanja padaju u vodu jer iz prve ruke znam što pričam :ok
Ako te nešto više zanima možemo i na pp, da ne ispadne da se nešto reklamiram,jer nemam potrebe, osim kad mi sa ovakvim predbacivanjima izvučete reakciju.

ps
a budeš li jedan post našao gdje stajem na stranu zapada glede uvođenja tzv demokracije i podržavam te gadosti, slobodno me obavijesti, da se samobaniram- trajno.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Izgubila cijeli jedan grad / BiH odricanjem od državljanstva zaradila 40 miliona KM

Post by Mutevelija » 18 Jul 2017, 03:39

Od 1996. godine do danas Bosna i Hercegovina izgubila je cijeli jedan grad, odnosno, više od 76.000 stanovnika koji su se odrekli bh. državljanstva kako bi ga dobili u nekoj drugoj državi.

Cijele porodice, ali i ogroman broj pojedinaca, odrekao se svog državljanstva kako bi postali državljani brojnih drugih država u Europi, ali i regiji. Najčešće države čija državljanstva uzimaju oni koji s odreknu bosanskohercegovačkog su Njemačka, Austrija i Slovenija, a nije rijedak slučaj kada bh. državljani odlaze u Srbiju, Hrvatsku i Crnu Goru.

Samo u prvoj polovini ove godine, broj onih koji su se odrekli bh. državljanstva premašio je dvije hiljade, te se čini kako bi do kraja godine BiH mogla izgubiti još na hiljade svojih državljana. Naravno, svako odricanje se plaća, a zahvaljujući tome država je u proteklih 20 godina zaradila ogromne svote novca.

"Veliki je broj onih koji su se odrekli bh. državljanstva zarad drugih država, a svaka takva usluga s plaća. Tačnije, taksa za odricanje od bh. državljanstva iznosi 800 KM, ako odlazite u neku europsku državu, dok za države bivše SFRJ ta taksa iznosi 200 KM. Ukoliko se odricanje vrši putem diplomatsko konzularne mreže BiH u inozemstvu, plaća se još i konzularna taksa", kazali su za Radiosarajevo.ba iz Ministarstva za civilne poslove BiH.
Upravo uz ovakve takse, prema nekim procjenama, BiH je zbog odricanja od državaljanstava zaradila više od 40 miliona KM. To je, naočigled izuzetno velika svota, no uz spoznaju da jedno odricanje vrijedi 800 KM, evidentno je da svoje državljane prodajemo gotovo u bescjenje.
Image
Svoj rekord, kada je riječ o odricanju od državljanstva, BiH je postavila u razdoblju od 2002. do 2004. godine, kada se državljanstva odreklo gotovo 25 hiljada građana, a rekordna je bila 2003. godina s 9.078 odricanja.

"S druge strane, zainteresiranost za dobivanje državljanstva BiH je izuzetno mala, te se svega nekoliko desetina stranih državljana odreklo svog državljanstva radi stjecanja bosanskohercegovačkog", istaknuli su iz državnog Ministarstva za civilne poslove.
No, dodaju da u posljednje vrijeme postoji interes osoba koje su se odrekle bh. državljanstva da ga ponovo steknu, što na neki način ohrabruje povratak građana u BiH.

Ipak, preveliki odlazak nenadoknadiv je povratkom, te se može sa sigurnošću zaključiti kako je BiH izgubila veliki broj stanovnika u prethodnom periodu, što potvrđuju i mišljenja brojnih demografa i sociologa.

"Odricanje od državljanstva nije problem specifičan samo za BiH, nego na sva društva koja nalikuju na naše i imaju takve probleme. Taj problem moramo gledati iz dvije perspektive, iz ugla osobe koja se odlučuje na takav potez i iz ugla društva u kojem je živjela. Iz lične perspektive nije ništa logičnije da osoba kada se, narodski kazano, nađe između čekića i nakovnja odlučuje da potraži bolja rješenja za svoj život. Iz perspektive države, to je udar na njenu budućnost, jer se na takve odluke u pravilu odlučuju mladi ljudi koji su u fertilnoj dobi", ističe Slavo Kukić, doktor socioloških nauka i profesor na Sveučilištu u Mostaru.
On glavnog krivca za ovakve odluke građana pronalazi u, kako kaže, političkoj klasi koja jednostavno nema načina da motivira svoje građane kako bi ostali u svojoj državi i gradili život.

"Ako gledate strukturu iz pojedinih dijelova BiH, recimo na kojem su većinsko stanovništvo Hrvati, vidjet ćete da odlaze ljudi koji su politički protivnici politike Dragana Čovića i HDZ-a. Ustvari, takve političke opcije ni ne interesuju njihovi protivnici, te im je u interesu da oni napuštaju BiH kako bi njihovo glasačko tijelo dobijalo sve veći značaj", zaključio je profesor Kukić.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Izgubila cijeli jedan grad / BiH odricanjem od državljanstva zaradila 40 miliona KM

Post by SPINERKA » 18 Jul 2017, 04:59

Najčešće se kao razlozi navode pravo na posjedovanje nekretnina, olakšano putovanje, olakšano studiranje u inostranstvu, sigurniji radnopravni status i slično, iako u samom postupku odricanja od državljanstva BiH stranke nisu dužne da kažu razloge osim činjenice da već posjeduju ili im je zagarantovano sticanje državljanstva druge države.
Ne znam kako je u EU zemljama, ali da bi postao gradjanin Amerike - nema dodatnih pitanja.

Ako dobijes posao da radis za vladu , vojsku onda se moras odreci drzavljanstva zemlje odakle potices.

Imam prijateljicu Hrvaticu koja nece da uzme drzavljanstvo Amerike , jer bi se po hrvatskom zakonu morala odreci svog -ona ne zeli radi imovine koju ce naslijediti.
Image

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests