Parada ponosa u Sarajevu

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

Da li ste za održavanje gay pride u Sarajevu?

Da
53
43%
Ne
61
50%
Da ali strah me od posljedica
2
2%
Ne znam
6
5%
 
Total votes: 122

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Predloženo da se Vijećnica, Vječna vatra i relej na Humu osvijetle LGBTIQ bojama, na potezu Skaka

Post by Sibila » 23 Aug 2020, 20:24

Duminjo wrote: 23 Aug 2020, 20:18
Sibila wrote: 23 Aug 2020, 20:16 osnovacu klub fanova madonne i kad budem imala veci broj clanova..

trazicu od vlasti da se na scc-u umjesto reklama ...vrte madonini spotovi.

eto :ooo
Mogli bi fanovi Barcelone traziti od grada da jedan Dan malo blokiraju grad pa da ovi malo paradiraju.. Sta fali.. Imaju pravo 😂



pa da....sto vise grupa....clanova ...udruzenja...i svi brate nek nesto traze....
svi nek idu gradom....svi nek idu u vecernji dnevnik...







treba ocm vehabije nafurat da krenu od begove sa islamskihm zastavama i uzvikuju tekbire npr svakog petka pred dzumu :oo

User avatar
jelena...
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 11 Jul 2015, 20:26
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Predloženo da se Vijećnica, Vječna vatra i relej na Humu osvijetle LGBTIQ bojama, na potezu Skaka

Post by jelena... » 23 Aug 2020, 20:27

Zašto druge nafuravat?

Ko ima muda izađe i bude u prvim redovima....

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: Predloženo da se Vijećnica, Vječna vatra i relej na Humu osvijetle LGBTIQ bojama, na potezu Skaka

Post by Duminjo » 23 Aug 2020, 20:27

Sibila wrote: 23 Aug 2020, 20:24
Duminjo wrote: 23 Aug 2020, 20:18

Mogli bi fanovi Barcelone traziti od grada da jedan Dan malo blokiraju grad pa da ovi malo paradiraju.. Sta fali.. Imaju pravo 😂



pa da....sto vise grupa....clanova ...udruzenja...i svi brate nek nesto traze....
svi nek idu gradom....svi nek idu u vecernji dnevnik...







treba ocm vehabije nafurat da krenu od begove sa islamskihm zastavama i uzvikuju tekbire npr svakog petka pred dzumu :oo
Pja.. Imaju ljudi pravo.

Hajd kad hocete da budemo svi isti, Izvolite :DD

I neka sve skupove i obezbjedjenja placa narod :djed

User avatar
jelena...
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 11 Jul 2015, 20:26
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Predloženo da se Vijećnica, Vječna vatra i relej na Humu osvijetle LGBTIQ bojama, na potezu Skaka

Post by jelena... » 23 Aug 2020, 20:29

Menščini da ekipi selefija neće trebati obezbjeđenje...haj čik udri na njih ako smiješ?

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22608
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12980 times
Been thanked: 12629 times
Status: Offline

Re: Predloženo da se Vijećnica, Vječna vatra i relej na Humu osvijetle LGBTIQ bojama, na potezu Skaka

Post by Dori » 23 Aug 2020, 20:31

Sibila wrote: 23 Aug 2020, 20:16 osnovacu klub fanova madonne i kad budem imala veci broj clanova..

trazicu od vlasti da se na scc-u umjesto reklama ...vrte madonini spotovi.

eto :ooo
Image
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: Predloženo da se Vijećnica, Vječna vatra i relej na Humu osvijetle LGBTIQ bojama, na potezu Skaka

Post by Duminjo » 23 Aug 2020, 20:32

jelena... wrote: 23 Aug 2020, 20:29 Menščini da ekipi selefija neće trebati obezbjeđenje...haj čik udri na njih ako smiješ?
Eno nedavno citam, smanjio se mnogo ovaj broj paradzemata i slicnih. Bilo ih nesto skoro 200 a sada ih ima tek 20..
I to na hrvatskom portalu vijest.. Nije samohvala naših

User avatar
jelena...
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 11 Jul 2015, 20:26
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Predloženo da se Vijećnica, Vječna vatra i relej na Humu osvijetle LGBTIQ bojama, na potezu Skaka

Post by jelena... » 23 Aug 2020, 20:41

Duminjo wrote: 23 Aug 2020, 20:32
jelena... wrote: 23 Aug 2020, 20:29 Menščini da ekipi selefija neće trebati obezbjeđenje...haj čik udri na njih ako smiješ?
Eno nedavno citam, smanjio se mnogo ovaj broj paradzemata i slicnih. Bilo ih nesto skoro 200 a sada ih ima tek 20..
I to na hrvatskom portalu vijest.. Nije samohvala naših
Mene to ne čudi.

Ljudi se socijalizuju kao i svi ostali, djecu upisuju u naše škole, prilagođavaju se sredini ili iz nje odlaze kao i mi.

Možda je i do toga - ne znam.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Predloženo da se Vijećnica, Vječna vatra i relej na Humu osvijetle LGBTIQ bojama, na potezu Skaka

Post by Čarobni » 23 Aug 2020, 20:51

Dori wrote: 23 Aug 2020, 13:41
Sibila wrote: 23 Aug 2020, 13:16


ja cak mislim da je moguce i da im odobri.


nisam nasekirana ali sto imaju tu potrebu uopste da to rade ?
Iz razloga sto mi još uvijek imamo potrebu da uopste diskutujemo o tome. Nakucamo stotine stranica po forumima i hiljade komentara po portalima. I to kakvih komentara. I gay ljudi isto čitaju te komentare kao i mi. I kako se osjećaju kad vide u kakvoj zajednici žive? Osjećaju li se prihvaćenim?
Pitamo se zašto. U gradu gdje živim, na tvrđavi, Univerzitetu, javnim ustanovama, svugdje se nalaze Pride zastave. Mislite da ih je neko primjetio? Na negativan način? Komentarisao? Pitao zašto?
A dok god nama treba hiljadu policajaca da osiguraju jedan Pride u Sarajevu, treba i sto vise pričati, boriti se.....
Dok god mi ne prestanemo komentarisati i pljuvati po svemu drugačijem treba...eto zato..
U ovome i jeste problem - ne treba hiljadu policajaca, niko im nije ništa nažao učinio, što ih opet ne spriječava da svake godine iznova i iznova raju iz Sarajeva prikazuju kao gomilu divljaka, željnih njihove krvi, koji će ih gazit' tenkovima i premlaćivat' na ulici, a realnost totalno drugačija - raja gleda svoja posla, zaboli ih za ove plaćenike što uzimaju pare u ime LGBT populacije koja je opet bačena u ćošak.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Predloženo da se Vijećnica, Vječna vatra i relej na Humu osvijetle LGBTIQ bojama, na potezu Skaka

Post by Čarobni » 23 Aug 2020, 21:06

Dorian wrote: 23 Aug 2020, 15:55
Krokodil Behko wrote: 20 Aug 2020, 08:38 Ali fkt, zar nije malo neukusno, da ta vječna vatra bude u gej bojama?
To je spomenik žrtvama. Šta je sljedeće? Memorijalni centar Potočari?
Vječna vatra je spomenik antifašistima iz 2. svjetskog rata. Ne ovima iz rata 92 - 95. nego baš onima iz 2. svjetskog rata. Protivljenje prava LGBT... ljudi je svojevrstan fašizam.

Ima smisla. Ali i ne mora, dovoljno Vijećnica.

Da li su Potočari spomenitk antifašistima? Ili su mezarje žrtava genocida?

Pa u zavisnosti od odgovora...

Hajde da malo okrenemo. Blago vama kada vam je LGBT... populacija jedini problem pa se toliko žestoko borite da ostanu nevidljivi.
Otkud ova teza o postojanju jednog jedinog problema?
Ja sam je čuo samo u plaćenićkoj propagandi LGBT uhljeba.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Predloženo da se Vijećnica, Vječna vatra i relej na Humu osvijetle LGBTIQ bojama, na potezu Skaka

Post by Dorian » 23 Aug 2020, 23:36

Čarobni wrote: 23 Aug 2020, 21:06
Dorian wrote: 23 Aug 2020, 15:55

Vječna vatra je spomenik antifašistima iz 2. svjetskog rata. Ne ovima iz rata 92 - 95. nego baš onima iz 2. svjetskog rata. Protivljenje prava LGBT... ljudi je svojevrstan fašizam.

Ima smisla. Ali i ne mora, dovoljno Vijećnica.

Da li su Potočari spomenitk antifašistima? Ili su mezarje žrtava genocida?

Pa u zavisnosti od odgovora...

Hajde da malo okrenemo. Blago vama kada vam je LGBT... populacija jedini problem pa se toliko žestoko borite da ostanu nevidljivi.
Otkud ova teza o postojanju jednog jedinog problema?
Ja sam je čuo samo u plaćenićkoj propagandi LGBT uhljeba.
Ma nisu LGBT problem, ali desniččari ne znaju živjeti bez neprijatelja i "ugroze". A kako nemaju muda najlakše im je po najslabijim. Valja udariti na prave probleme, a problemi imaju moć, novac i ne libe se zapaliti auto, pretući itd. Đeš na njih, opasni su, najlakše je na pedere.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Predloženo da se Vijećnica, Vječna vatra i relej na Humu osvijetle LGBTIQ bojama, na potezu Skaka

Post by harlekin » 23 Aug 2020, 23:48

Ma jbo te boje,trebaju trazit da na pasosu i ostalim dokumentima bude umjesto grba fino dvi kite,da ne dave svako malo nekim zahtjevima.Da čitav svit vidja kako smo puni solidarnosti i doslovno kita od nacije :jupi

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Predloženo da se Vijećnica, Vječna vatra i relej na Humu osvijetle LGBTIQ bojama, na potezu Skaka

Post by dadojović » 23 Aug 2020, 23:53

Svijetom i cijelim čovječanstvom vlada homo-lobi. Kontroliraju sav svemir, MMF, UN, EU, SAD, Uran, Jupiter i El Dorado.
Toliko im je jak lobi, moć i uticaj a mora ih čuvati tisuću policajaca.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Predloženo da se Vijećnica, Vječna vatra i relej na Humu osvijetle LGBTIQ bojama, na potezu Skaka

Post by Čarobni » 23 Aug 2020, 23:54

Dorian wrote: 23 Aug 2020, 23:36
Čarobni wrote: 23 Aug 2020, 21:06

Otkud ova teza o postojanju jednog jedinog problema?
Ja sam je čuo samo u plaćenićkoj propagandi LGBT uhljeba.
Ma nisu LGBT problem, ali desniččari ne znaju živjeti bez neprijatelja i "ugroze". A kako nemaju muda najlakše im je po najslabijim. Valja udariti na prave probleme, a problemi imaju moć, novac i ne libe se zapaliti auto, pretući itd. Đeš na njih, opasni su, najlakše je na pedere.
Ne vidim po čemu se to obična raja protiv ovih problema "bori" išta jače od ostalih mnogobrojnih problema koji ih okružuju?

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96498
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34430 times
Been thanked: 21153 times
Contact:
Status: Offline

Re: Da li ste za održavanje gay pride u Sarajevu?

Post by Rum » 06 Nov 2020, 21:54

Pederi su njezni ,losa poezija je njezna , a Ginsberg je sve izokrenuo praveci homosekusalnu poeziju jakom skoro muskom ali , na duge staze homo ce ostati homo a ne pjesnik :mmm
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Da li ste za održavanje gay pride u Sarajevu?

Post by Krokodil Behko » 06 Nov 2020, 21:59

Rum wrote: 06 Nov 2020, 21:54 Pederi su njezni ,losa poezija je njezna , a Ginsberg je sve izokrenuo praveci homosekusalnu poeziju jakom skoro muskom ali , na duge staze homo ce ostati homo a ne pjesnik :mmm

Jel to u Zenici legalizovana vutra?
online

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Predloženo da se Vijećnica, Vječna vatra i relej na Humu osvijetle LGBTIQ bojama, na potezu Skaka

Post by vrhbosnica » 06 Nov 2020, 22:10

Čarobni wrote: 23 Aug 2020, 20:51
U ovome i jeste problem - ne treba hiljadu policajaca, niko im nije ništa nažao učinio, što ih opet ne spriječava da svake godine iznova i iznova raju iz Sarajeva prikazuju kao gomilu divljaka, željnih njihove krvi, koji će ih gazit' tenkovima i premlaćivat' na ulici, a realnost totalno drugačija - raja gleda svoja posla, zaboli ih za ove plaćenike što uzimaju pare u ime LGBT populacije koja je opet bačena u ćošak.
Ovim je receno sve...
Cijela fora oko gay populacije...
Radi sta hoces, samo mene ne peglaj i ne nameci mi nista
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Da li ste za održavanje gay pride u Sarajevu?

Post by Masamune » 06 Nov 2020, 22:16

Treba ih pustiti bez ikakve policije pa da vidimo je li to baš tako
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Da li ste za održavanje gay pride u Sarajevu?

Post by vrhbosnica » 06 Nov 2020, 22:20

MarlboroGold wrote: 06 Nov 2020, 22:16 Treba ih pustiti bez ikakve policije pa da vidimo je li to baš tako
Ja sam sigurna da u sarajevu nebi niko trepnuo...
Raja bi gledala ima li ko poznat..i vadila mob da ih snima..
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Da li ste za održavanje gay pride u Sarajevu?

Post by Masamune » 06 Nov 2020, 22:22

vrhbosnica wrote: 06 Nov 2020, 22:20
MarlboroGold wrote: 06 Nov 2020, 22:16 Treba ih pustiti bez ikakve policije pa da vidimo je li to baš tako
Ja sam sigurna da u sarajevu nebi niko trepnuo...
Raja bi gledala ima li ko poznat..i vadila mob da ih snima..
Vjerovatno, ali ne zaboravi ultrase navijača i slične. Još kad dodamo i one vehabije...

Treba pustiti bez policije pa da vidimo i da se uvjerimo svi u to.
Last edited by Masamune on 06 Nov 2020, 22:23, edited 1 time in total.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Da li ste za održavanje gay pride u Sarajevu?

Post by Čarobni » 06 Nov 2020, 22:22

Slična predstava napravljena i sa održavanjem mise za Bleiburg u sarajevskoj katedrali. Poredali 300 policajaca kako Sarajlije, kao istinski ekstremisti, ne bi spalili katedralu, koja je simbol grada.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests