Parada ponosa u Sarajevu

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

Da li ste za održavanje gay pride u Sarajevu?

Da
53
43%
Ne
61
50%
Da ali strah me od posljedica
2
2%
Ne znam
6
5%
 
Total votes: 122

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Parada ponosa u Sarajevu

Post by bagra » 29 Jun 2022, 08:23

brat nazeef prisvojio temu nema sta
niko ziv ne smije napisat ni po posta
kupi caure hajmo svak svojim putem :spavanje
[lock]

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 32081
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19410 times
Been thanked: 16808 times
Contact:
Status: Online

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Morgen » 29 Jun 2022, 12:21

Naseef Mushroom wrote: 29 Jun 2022, 07:26
Morgen wrote: 29 Jun 2022, 07:05

Ćao

Moraš da paziš šta pišeš, ovo gore zvuči jaaaaako
homoerotično.

Pozdrav
Morgen
Ćao
Morgen wrote: 16 Jun 2022, 19:35 :obrve Polako bre momci. Jedan po jedan
Selam i tebi

Image
Pomozbog

Samo sto se ja zezam a ti ozbiljno

;)

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Parada ponosa u Sarajevu

Post by bagra » 29 Jun 2022, 13:12

brat ozbiljno shvata forum
kako mu zamjerit. temeljit

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Skin » 29 Jun 2022, 13:50

Naseef Mushroom wrote: 29 Jun 2022, 00:45
Skin wrote: 28 Jun 2022, 21:25
moram priznati da prvi put vidim da neko ovako nesto napise/izgovori. sutra ce slabiji naskoditi meni. just wow.
...


Nijedan me komentar ne može šokirati (samo me može izbor riječi u komentarima šokirati) jer sam svjestan da tako svijet funkcioniše. Zašto bih onda sebi naškodio i borio se za one ugroženije kada znam da neće društvo biti ni 1% tolerantnije?
Samo će biti razlika da ću ja biti onda donji. Zašto bih to radio kada nisam mazohista?

...
kako ces to sebi naskoditi ako se "boris za ugrozenije"?
kako znas da drustvo nece biti tolerantnije?
kako uopste znas da ces biti donji?
da li ti je jasno da se nikad nikakav progres ni civilizacijski iskorak ne bi desio da su svi ljudi razmisljali kao ti?
plasticno, to sto tvoja zena sada moze da se skoluje, da vozi auto, da glasa - to se ne bi desilo da si se ti "borio" za njena prava.
kako su njena prava koja sada uziva naskodila tebi?
kako drustvo nije tolerantnije kad jeste?
kako si ti donji sada kad ona ima ta prava? itd. nevjerovatno razmisljanje stvarno

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Skin » 29 Jun 2022, 13:52

Misolovka wrote: 28 Jun 2022, 20:36
insomnia wrote: 28 Jun 2022, 20:33 Hm. A sta ako par pedera usvoji dijete? Koja li ce mu biti prva rijec?
peder
:D.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Naseef Mushroom » 29 Jun 2022, 18:46

Skin wrote: 29 Jun 2022, 13:50
Naseef Mushroom wrote: 29 Jun 2022, 00:45
...


Nijedan me komentar ne može šokirati (samo me može izbor riječi u komentarima šokirati) jer sam svjestan da tako svijet funkcioniše. Zašto bih onda sebi naškodio i borio se za one ugroženije kada znam da neće društvo biti ni 1% tolerantnije?
Samo će biti razlika da ću ja biti onda donji. Zašto bih to radio kada nisam mazohista?

...
kako ces to sebi naskoditi ako se "boris za ugrozenije"?
kako znas da drustvo nece biti tolerantnije?
kako uopste znas da ces biti donji?
da li ti je jasno da se nikad nikakav progres ni civilizacijski iskorak ne bi desio da su svi ljudi razmisljali kao ti?
plasticno, to sto tvoja zena sada moze da se skoluje, da vozi auto, da glasa - to se ne bi desilo da si se ti "borio" za njena prava.
kako su njena prava koja sada uziva naskodila tebi?
kako drustvo nije tolerantnije kad jeste?
kako si ti donji sada kad ona ima ta prava? itd. nevjerovatno razmisljanje stvarno
Samo da ponovim šta sam napisao
Samo klikni na komentare članaka na temama:

Gay parada, Ajvatovica, odlazak na hadž, Jugonostalgičari, otvaranje džamija, okupljanja antifašista, suživot, rokeri, narodnjaci, ateizam, SDA, SDP, Njihova Stranka, oni koji ne glasaju ni za koga, mješoviti brakovi, Džumhur koji je oženio Srbijanku, Tuka sto je se šerijatski vjenčao, vakcinaši, antivakseri, ravnozemljaši, sekularna država, muslimanska država, teorija velikog praska, tranvestiti, veganci, komuniste, problemi dijasporaca, muslimani što kite jelke, muslimani što postavljaju bilborde da se ne kiti jelka, Bošnjaci koji daju djeci "vlaška" imema, Bošnjaci koji djeci daju rijetka arapska imena, bitno je biti Bošnjak, bitno je biti Bosanac, štovatelji Alije, štovatelji Tita, FGR, Islamska zajednica, pripadnici ARBiH koji su klanjali, pripadnici ARBiH koji su ateiste

i još mnogo toga, na koji god članak klikneš jedan komentar netolerantniji od ostaloga.
Možda je nekada društvo bilo poštenije i tolerantnije, kada su se i žene izborile za svoja prava ali danas je sve tako toksično postalo da je se sve svelo na "da komšiji crkne krava"
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Parada ponosa u Sarajevu

Post by Hurija » 29 Jun 2022, 18:58

:D Toliko pompe i potrosenih sredstava za obezbjeđenje tričavog okupljanja od 500. Ljudi ,hajde da napravimo usporedbu sa recimo koridom u Čevljsnovićima.
Ostalo je cutanje.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42923
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14150 times
Been thanked: 12728 times
Status: Online

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Masamune » 29 Jun 2022, 22:52

Naseef Mushroom wrote: 29 Jun 2022, 18:46
Skin wrote: 29 Jun 2022, 13:50

kako ces to sebi naskoditi ako se "boris za ugrozenije"?
kako znas da drustvo nece biti tolerantnije?
kako uopste znas da ces biti donji?
da li ti je jasno da se nikad nikakav progres ni civilizacijski iskorak ne bi desio da su svi ljudi razmisljali kao ti?
plasticno, to sto tvoja zena sada moze da se skoluje, da vozi auto, da glasa - to se ne bi desilo da si se ti "borio" za njena prava.
kako su njena prava koja sada uziva naskodila tebi?
kako drustvo nije tolerantnije kad jeste?
kako si ti donji sada kad ona ima ta prava? itd. nevjerovatno razmisljanje stvarno
Samo da ponovim šta sam napisao
Samo klikni na komentare članaka na temama:

Gay parada, Ajvatovica, odlazak na hadž, Jugonostalgičari, otvaranje džamija, okupljanja antifašista, suživot, rokeri, narodnjaci, ateizam, SDA, SDP, Njihova Stranka, oni koji ne glasaju ni za koga, mješoviti brakovi, Džumhur koji je oženio Srbijanku, Tuka sto je se šerijatski vjenčao, vakcinaši, antivakseri, ravnozemljaši, sekularna država, muslimanska država, teorija velikog praska, tranvestiti, veganci, komuniste, problemi dijasporaca, muslimani što kite jelke, muslimani što postavljaju bilborde da se ne kiti jelka, Bošnjaci koji daju djeci "vlaška" imema, Bošnjaci koji djeci daju rijetka arapska imena, bitno je biti Bošnjak, bitno je biti Bosanac, štovatelji Alije, štovatelji Tita, FGR, Islamska zajednica, pripadnici ARBiH koji su klanjali, pripadnici ARBiH koji su ateiste

i još mnogo toga, na koji god članak klikneš jedan komentar netolerantniji od ostaloga.
Možda je nekada društvo bilo poštenije i tolerantnije, kada su se i žene izborile za svoja prava ali danas je sve tako toksično postalo da je se sve svelo na "da komšiji crkne krava"
Brojiš li sebe povremeno u boldirano? Ne samo članci i komentari, već i teme na ovom forumu u vezi nabrojanog.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42923
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14150 times
Been thanked: 12728 times
Status: Online

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Masamune » 29 Jun 2022, 22:55

Skin wrote: 29 Jun 2022, 13:50
Naseef Mushroom wrote: 29 Jun 2022, 00:45
...


Nijedan me komentar ne može šokirati (samo me može izbor riječi u komentarima šokirati) jer sam svjestan da tako svijet funkcioniše. Zašto bih onda sebi naškodio i borio se za one ugroženije kada znam da neće društvo biti ni 1% tolerantnije?
Samo će biti razlika da ću ja biti onda donji. Zašto bih to radio kada nisam mazohista?

...
kako ces to sebi naskoditi ako se "boris za ugrozenije"?
kako znas da drustvo nece biti tolerantnije?
kako uopste znas da ces biti donji?
da li ti je jasno da se nikad nikakav progres ni civilizacijski iskorak ne bi desio da su svi ljudi razmisljali kao ti?
plasticno, to sto tvoja zena sada moze da se skoluje, da vozi auto, da glasa - to se ne bi desilo da si se ti "borio" za njena prava.
kako su njena prava koja sada uziva naskodila tebi?
kako drustvo nije tolerantnije kad jeste?
kako si ti donji sada kad ona ima ta prava? itd. nevjerovatno razmisljanje stvarno
Izvinjavam se što upadam, ali ovo boldirano bi moglo biti tema za sebe. Čak i tamo gdje su stubovi tolerancije i inkluzivnosti imaš čitave (povremeno) staljinističke mehanizme koji tako nešto održavaju, a što opet nije baš u pitanju prava tolerancija.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27235
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14251 times
Been thanked: 14587 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by ironman » 29 Jun 2022, 23:05

Zapravo smo 92' plasticno osjetili sta znaci biti slabiji,napadnuti samo zato sto disemo i taj osjecaj nepetljanja koji je odigrala Europa.
A ideal za koji smo se borili je onaj primarni,pravo na zivot.
A kroz historiju.
Da ne ponavljam rijeci od skin.
Dr.Martin Luther King je samo jedan od hiljada koji su platili najvecu cijenu.
Zasto? Jel trebalo nastaviti sa eto da kazem aparthejdom..Mandela..
Juzna Afrika danas,jel doslo do osvete u tom obimu?
I na kraju Barack Husein Obama.
Nakon svega i nakon 11.09.
Da ne spustamo pricu u barustinu i koliko je bitno stati u kraj mraku i sili..
Naravno,ovo ne pisem da bih promijenio necije razmisljanje..nego zato jer smatram pogresnom i to na vise nivoa pricu o tome da treba pustiti nekome ko trenutno ima moc ili snagu da namece svoju volju ili nevolju svima za koje on misli da treba.
Jer u suprotnom...Borg.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42923
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14150 times
Been thanked: 12728 times
Status: Online

Re: Parada ponosa u Sarajevu

Post by Masamune » 29 Jun 2022, 23:11

Ono što ljudima ide na živce je ovako nešto što je ovaj čovjek savršeno objasnio.



Kad se postmodernizam i postmodernisti otmu kontroli dobiješ ovakve anomalije. Nije više bitno šta si, kakvi su naučni konsensuzi i šta struka kaže... samo je bitno kako se osjećaš.

Po današnjim gledištima ja se mogu identificirati kao crnkinja iz Etiopije jer se tako osjećam, a što je apsurd. Kad bih to furao mnoge anomalije (od ljudi do ideologija) bi me podržale u tome, a što ne vrijeđa samo inteligenciju, akademsku i naučnu zajednicu, već je i strašno u šta društvo srlja.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Parada ponosa u Sarajevu

Post by Skin » 29 Jun 2022, 23:13

samo upadaj. ja nisam imala nista vise za reci, osim ko je to drustvo... drustvo smo mi. i moze se i drugi izbor napraviti...

ali nije cjelokupna slika drustva data bolesnim komentarima klixa ni tim temama koje nazif navodi kao nesto na cemu formira misljenje da se ne treba boriti za slabije. opet taj mentalitet jaceg, uh.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96634
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34564 times
Been thanked: 21237 times
Contact:
Status: Online

Re: Parada ponosa u Sarajevu

Post by Rum » 29 Jun 2022, 23:15

Ja uvijek kazem dabogda svi bili pederi,sve seke meni awwww😂😂😂
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Naseef Mushroom » 29 Jun 2022, 23:16

ironman wrote: 29 Jun 2022, 23:05 Zapravo smo 92' plasticno osjetili sta znaci biti slabiji,napadnuti samo zato sto disemo i taj osjecaj nepetljanja koji je odigrala Europa.
A ideal za koji smo se borili je onaj primarni,pravo na zivot.
A kroz historiju.
Da ne ponavljam rijeci od skin.
Dr.Martin Luther King je samo jedan od hiljada koji su platili najvecu cijenu.
Zasto? Jel trebalo nastaviti sa eto da kazem aparthejdom..Mandela..
Juzna Afrika danas,jel doslo do osvete u tom obimu?
I na kraju Barack Husein Obama.
Nakon svega i nakon 11.09.
Da ne spustamo pricu u barustinu i koliko je bitno stati u kraj mraku i sili..
Naravno,ovo ne pisem da bih promijenio necije razmisljanje..nego zato jer smatram pogresnim i to na vise nivoa pricu o tome da treba pustiti nekome ko trenutno ima moc ili snagu da namece svoju volju ili nevolju svima za koje on misli da treba.
Jer u suprotnom...Borg.
Ovo što sam nabrojao u toj predugoj listi, u to spadaju svi zajedno koji su iskusili 1992. i opet su svi netolerantni. Zašto sam i ja netolerantan objasnit ću u odgovoru Marlboru što me je citirao.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42923
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14150 times
Been thanked: 12728 times
Status: Online

Re: Parada ponosa u Sarajevu

Post by Masamune » 29 Jun 2022, 23:17

Skin wrote: 29 Jun 2022, 23:13 samo upadaj. ja nisam imala nista vise za reci, osim ko je to drustvo... drustvo smo mi. i moze se i drugi izbor napraviti...

ali nije cjelokupna slika drustva data bolesnim komentarima klixa ni tim temama koje nazif navodi kao nesto na cemu formira misljenje da se ne treba boriti za slabije. opet taj mentalitet jaceg, uh.
Ma smiješno je to uzimati kao primjer.

Inače sva ta priča razvodnjava diskusiju, jer se očigledno više nema o čemu govoriti.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Parada ponosa u Sarajevu

Post by Skin » 29 Jun 2022, 23:19

Chan wrote: 29 Jun 2022, 23:11 Ono što ljudima ide na živce je ovako nešto što je ovaj čovjek savršeno objasnio.



Kad se postmodernizam i postmodernisti otmu kontroli dobiješ ovakve anomalije. Nije više bitno šta si, kakvi su naučni konsensuzi i šta struka kaže... samo je bitno kako se osjećaš.

Po današnjim gledištima ja se mogu identificirati kao crnkinja iz Etiopije jer se tako osjećam, a što je apsurd. Kad bih to furao mnoge anomalije (od ljudi do ideologija) bi me podržale u tome, a što ne vrijeđa samo inteligenciju, akademsku i naučnu zajednicu, već je i strašno u šta društvo srlja.
apsurd.
lgbt zajednica ima puno posla da se ogradi od toga. ali nije ni fer svrstavati ih tu, i nesto u futuru pricati i predvidjati

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Nova Parada ponosa u Sarajevu 14. 08. 2021. g.

Post by Naseef Mushroom » 29 Jun 2022, 23:22

Chan wrote: 29 Jun 2022, 22:52
Naseef Mushroom wrote: 29 Jun 2022, 18:46
Samo da ponovim šta sam napisao



Možda je nekada društvo bilo poštenije i tolerantnije, kada su se i žene izborile za svoja prava ali danas je sve tako toksično postalo da je se sve svelo na "da komšiji crkne krava"
Brojiš li sebe povremeno u boldirano? Ne samo članci i komentari, već i teme na ovom forumu u vezi nabrojanog.
Naravno da ubrajam i sebe i to ne negiram jer sam svjestan kako društvo funkcioniše. To što sam netolerantan ne radim jer me uzbuđuje da slabije od mene šamaram (nisam ni birao da pripadam jačim, većini već je tako drustvo u BiH ispalo po mojoj mjeri, moglo je drugačije biti), niit ja ikoga lično šamaram, već zbog netolerantnog mentaliteta u svakoj oblasti, bez obzira je li sa pro ili kontra strane ne vidim kakve koristi imam da bih se odrekao svoje prednosti da bi i slabiji imali svoja prava kada će i dalje biti isti stepen netolerancije, samo će onda ići na moju štetu.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42923
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14150 times
Been thanked: 12728 times
Status: Online

Re: Parada ponosa u Sarajevu

Post by Masamune » 29 Jun 2022, 23:22

Skin wrote: 29 Jun 2022, 23:19
Chan wrote: 29 Jun 2022, 23:11 Ono što ljudima ide na živce je ovako nešto što je ovaj čovjek savršeno objasnio.



Kad se postmodernizam i postmodernisti otmu kontroli dobiješ ovakve anomalije. Nije više bitno šta si, kakvi su naučni konsensuzi i šta struka kaže... samo je bitno kako se osjećaš.

Po današnjim gledištima ja se mogu identificirati kao crnkinja iz Etiopije jer se tako osjećam, a što je apsurd. Kad bih to furao mnoge anomalije (od ljudi do ideologija) bi me podržale u tome, a što ne vrijeđa samo inteligenciju, akademsku i naučnu zajednicu, već je i strašno u šta društvo srlja.
apsurd.
lgbt zajednica ima puno posla da se ogradi od toga. ali nije ni fer svrstavati ih tu, i nesto u futuru pricati i predvidjati
Ovo su već počeli.

Apsurd je dovoditi pedofiliju u vezi sa ovim.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Parada ponosa u Sarajevu

Post by Skin » 29 Jun 2022, 23:23

ali nazife, kako na tvoju stetu

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96634
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34564 times
Been thanked: 21237 times
Contact:
Status: Online

Re: Parada ponosa u Sarajevu

Post by Rum » 29 Jun 2022, 23:32

Zavukao sam joj ruku pod suknju i poceo da joj skidam gacicee.
Bilo je tesko. Kad ih je konacno smakla s nogu,
bio sam vise nego spreman. Jezik joj je poigravao u mojim ustima

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests