Ima li beskućnika u BiH?

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Kolektivni centar leglo prostitucije i droge!

Post by Lavlje_srce » 21 Mar 2015, 10:20

Krokodil Behko wrote:Izbjeglice 2. generacije i socijalni slučajevi.
Ovo je posao za socijalni rad. Ne službenik-dva, ne poneka posjeta, nego da se napokon angažiraju svi ti njihovi mnogobrojni dipl.ecc, dipl. soc. dipl. etc..etc..

Kad ni domicilni nemaju perspektivu, šta vidi i o čemu misli sin nedoklanog Podrinjca?
Puki krov nad glavom, nije sve. Čak on tu pomaalo pogoršava stvar, jer roditi se i odrasti u nekom centru, nameće pitanje zašto je to tako i kad će imati svoju kuću/očevinu i sl.
Ovo je prije svega pitanje za pohlepne glavonje na vlasti, zatim za kriminalisticke sluzbe (redovna hapsenja i racije sa specijalcima ako treba), pa tek onda za socijalne radnike, psihologe, psihijatre i psihoterapeute.

Ili mozemo okrenuti glavu na drugu stranu. U tome smo svjetski prvaci. Cuj roditelji ne smiju rijec reci ako im uzmu dijete za prostituciju jer bi ga mogli ubiti! U normalnim drzavama ovo bi bio skandal prve kategorije!

Uh. :puca

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Kolektivni centar leglo prostitucije i droge!

Post by Zagorka » 21 Mar 2015, 15:57

tovar wrote:Eto, "D.N." je makro, svodnik i njemu nitko ništa ne može? Tko mu je boss?
Z.T.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Kolektivni centar leglo prostitucije i droge!

Post by Krokodil Behko » 21 Mar 2015, 17:09

Lavlje_srce wrote:
Krokodil Behko wrote:Izbjeglice 2. generacije i socijalni slučajevi.
Ovo je posao za socijalni rad. Ne službenik-dva, ne poneka posjeta, nego da se napokon angažiraju svi ti njihovi mnogobrojni dipl.ecc, dipl. soc. dipl. etc..etc..

Kad ni domicilni nemaju perspektivu, šta vidi i o čemu misli sin nedoklanog Podrinjca?
Puki krov nad glavom, nije sve. Čak on tu pomaalo pogoršava stvar, jer roditi se i odrasti u nekom centru, nameće pitanje zašto je to tako i kad će imati svoju kuću/očevinu i sl.
Ovo je prije svega pitanje za pohlepne glavonje na vlasti, zatim za kriminalisticke sluzbe (redovna hapsenja i racije sa specijalcima ako treba), pa tek onda za socijalne radnike, psihologe, psihijatre i psihoterapeute.

Ili mozemo okrenuti glavu na drugu stranu. U tome smo svjetski prvaci. Cuj roditelji ne smiju rijec reci ako im uzmu dijete za prostituciju jer bi ga mogli ubiti! U normalnim drzavama ovo bi bio skandal prve kategorije!

Uh. :puca
I šta će postići? Oni nisu zli, nego ih društvo, ovakvo kakvo jeste gura na taj put.
Ima kolektivni sentar i u ovoj opštini. Tu dolazi do izražaja da su stanovnici tog naselja, rodom sa sela a potrpali ih u jednosobne stančiće. Nema narko dilera nbiti prostitucije, ali to naselje nazaduje u svemu. Uglavnom Srebrenica, mnogo poginulih, svi imaju neke penzijice ili većina njih. Djeca odrastaju i školuju se ali perspektiva je nula. Ko se zaposli negdje u građevini ili pilani, dobro je prošao.
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Kolektivni centar leglo prostitucije i droge!

Post by Biba » 22 Mar 2015, 18:35

Krivo je društvo najviše.Drogeraši su mahom iz obitelji u kojima su imali navodno dom ali ne i pravu "domovinu".Ja imam poprilično u okolini onih koji se bave drogom i nije samo marihuana u pitanju vec i ostalo...Jedan je nedavno pušten na slobodu... iz Lepoglave.Progutao je kokain da sakrije ali njegov prijatelj nesmetano ordinira iako je odležao samo dva mjeseca.Gledam susjeda kako motorićem raznosi a njegov sin kobajagi vozi dijete biciklom...Jedan je je nedavno isto pušten iz zatvora.Njegov sin mi je sada kolega a bio mi je i učenik.Njima su pred kuću i škrinju donosili a mog susjeda su iz Srbije tražili i pokušali dijete oteti...jedan je mještanin ubijen, pisala sam već o tome...Nikad se nije saznao tko je ubojica...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kolektivni centar leglo prostitucije i droge!

Post by storm » 22 Mar 2015, 19:11

Biba wrote:Krivo je društvo najviše.Drogeraši su mahom iz obitelji u kojima su imali navodno dom ali ne i pravu "domovinu".Ja imam poprilično u okolini onih koji se bave drogom i nije samo marihuana u pitanju vec i ostalo...Jedan je nedavno pušten na slobodu... iz Lepoglave.Progutao je kokain da sakrije ali njegov prijatelj nesmetano ordinira iako je odležao samo dva mjeseca.Gledam susjeda kako motorićem raznosi a njegov sin kobajagi vozi dijete biciklom...Jedan je je nedavno isto pušten iz zatvora.Njegov sin mi je sada kolega a bio mi je i učenik.Njima su pred kuću i škrinju donosili a mog susjeda su iz Srbije tražili i pokušali dijete oteti...jedan je mještanin ubijen, pisala sam već o tome...Nikad se nije saznao tko je ubojica...
A ja si utvaram, da živim u opasnom kvartu :lupa

Ja znam par murijaka tu i na moje pitanje, zašto ti ljudi slobodno šetaju, odgovor je ..... čekamo velike ribe :bua
ma koje velike ribe.....dok vi pecate te ribe, žderete krofne i ispijate kave, svaki dan nekoliko djece ogrezne u kriminal, drogu, prostituciju....
jedan mi je čak i priznao da je bio na disciplinskoj, jer je preozbiljno privodio sitne dilere....tj zadao im posla sa papirologijom :grana
zato ja i jesam za legalizaciju marihuane ( izbaciti dilere s tržišta, a i državi kapne na porez nešto ).... a usporedu bi uspotavio zero tolerance, na sve iznad te linije.... kemija i klasike poput horsa i koke .... strogi i dugi zatvor
jeste li znali da postoji nova drogica, sladoled?
djeca se nakon toga na partyjima sastave ko majmuni i nije ni rijetkost seks, svi sa svima :grana
ok, mene moj mali teško da može preveslat.... još sam ja tu u šemi kvarta.... ako popije pivu ili zapali joint, vjerojatno ću ja znati prije nego dođe doma .... ali što sa ostalom djecom i njihovim roditeljima....

onda se čude kad roditelj presudi takvima koji mame djecu
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Kolektivni centar leglo prostitucije i droge!

Post by Lavlje_srce » 22 Mar 2015, 19:40

storm wrote: jeste li znali da postoji nova drogica, sladoled?
djeca se nakon toga na partyjima sastave ko majmuni i nije ni rijetkost seks, svi sa svima :grana
:sok

Nisam znala, sta je to?
Krokodil Behko wrote:I šta će postići? Oni nisu zli, nego ih društvo, ovakvo kakvo jeste gura na taj put.
Daj molim te, nema drustva koje bi mene otjeralo na taj put. Osobe koje se bave dilanjem narkotika i navodjenjem na prostituciju su po defaultu potekle iz disfunkcionalnih porodica i imaju crte asocijalnih psihopata.
Ima kolektivni centar i u ovoj opštini. Tu dolazi do izražaja da su stanovnici tog naselja, rodom sa sela a potrpali ih u jednosobne stančiće. Nema narko dilera niti prostitucije, ali to naselje nazaduje u svemu. Uglavnom Srebrenica, mnogo poginulih, svi imaju neke penzijice ili većina njih. Djeca odrastaju i školuju se ali perspektiva je nula. Ko se zaposli negdje u građevini ili pilani, dobro je prošao.
Siromastvo samo po sebi nije problem dok se god vodi briga o toj djeci.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kolektivni centar leglo prostitucije i droge!

Post by storm » 22 Mar 2015, 19:50

sladoled....dizajnerska droga

3-mmc oz- 3-metilmetkatinon je euforični stimulans iz skupine beta-keto amfetamina

.Image

Oralne doze:
Prag: 10 - 20 mg
Blaga doza: 25 - 100 mg
Običajna doza: 75 - 175 mg
Močna doza: 125 - 250 + mg

Nazalne doze:
Prag: 5 - 15 mg
Blaga doza: 15 - 25 mg
Običajna doza : 20 - 80 mg
Močna doza: 75 - 100 mg

gram je oko 30€ znači iz grama se možeš fino roknuti 10 puta tj složiti 10 linija.... i nije neka lova :cudi

flash traje oko sat vremena, onda se ponovi....stvara ovisnost
uzrokuje tahikardiju... piše se i da prsti poplave, toplinski udari u tijelu....a raspoloženje od euforije do depresije je uobičajeno..... dakle gadna stvar za relativno sitnu lovu....
kontrolirajte djecu, nikad nije previše, neka ste i sami sebi dosadni, isplati se...
i nema više doba...eh mali je za to.... iznad 10 godina to je već ciljna skupina tih smradova...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Kolektivni centar leglo prostitucije i droge!

Post by Lavlje_srce » 22 Mar 2015, 19:55

storm wrote:
i nema više doba...eh mali je za to.... iznad 10 godina to je već ciljna skupina tih smradova...
A gle naziva 'sladoled' da djeci zamazu oci. :puca :puca :puca

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kolektivni centar leglo prostitucije i droge!

Post by storm » 22 Mar 2015, 20:02

Lavlje_srce wrote:
storm wrote:
i nema više doba...eh mali je za to.... iznad 10 godina to je već ciljna skupina tih smradova...
A gle naziva 'sladoled' da djeci zamazu oci. :puca :puca :puca
i što je najgore.... nije to više na iglu... na šmrkanje.... malo praha ubaciš u sok od jagode i eto ga :grana

fakat ne pretjerujem sa upozorenjima
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Kolektivni centar leglo prostitucije i droge!

Post by kuplung » 22 Mar 2015, 20:18

storm wrote: flash traje oko sat vremena, onda se ponovi....stvara ovisnost
uzrokuje tahikardiju... piše se i da prsti poplave, toplinski udari u tijelu....a raspoloženje od euforije do depresije je uobičajeno..... dakle gadna stvar za relativno sitnu lovu....
kontrolirajte djecu, nikad nije previše, neka ste i sami sebi dosadni, isplati se...
i nema više doba...eh mali je za to.... iznad 10 godina to je već ciljna skupina tih smradova...
Zavisno od verzije bude tu svakakvih prenosa. Prijatelj se ufurao da je divlji pas, lajao, rezao, par osoba ujeo.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Beskućnik Sabrija Adim iznevjerio dobre ljude

Post by Maja » 04 Jul 2015, 22:55

Image
Sarajlija Sabrija Adim, nekadašnji beskućnik o kojem je portal Klix.ba pisao, a nakon čega mu je Općina Centar pronašla smještaj, ponovo se nalazi na ulici. Ovog puta svojom krivicom.

Nakon što je objavljena potresna priča bivšeg borca Armije RBiH koji je skoro dvije decenije živio na ulici, načelnik Općine Centar Dževad Bećirović je izdao nalog Službi za upravu za rad, socijalna pitanja, zdravstvo, izbjegla i raseljena lica da mu se pronađe odgovarajući smještaj za beskućnika kako bi se što prije sklonio sa ulice. Socijalna radnica Službe je izašla na teren u navedenu ulicu gdje je i pronašla beskućnika i istog dovela u prostorije Općine Centar gdje je sačekao rješenje za privremeni smještaj.
Image
Niko ga nije želio

Za Sabriju je bilo teško naći smještaj. Služba je odmah obavijestila sve sekretare mjesnih zajednica ukoliko poznaju neku porodici da ima stan za izdavanje da odmah jave u Službu, te je kontaktirala nekoliko osoba koje izdaju stambenu jedinicu putem oglasa.

"Telefonskim razgovorom u potrazi za smještajem dobijali smo negativan odgovor jer svi su odbijali izdati stan nakon što saznaju da je riječ o beskućniku porijeklom iz Zemuna. Nakon izvjesnog vremena sekretar mjesne zajednice Pionirska dolina-Nahorevo pozvao nas je i rekao da na adresi Aleksandra Puškina živi Stjepan Petrović koji bi želio izdati stambenu jedinicu za beskućnika. Ova dobra vijest sve nas je ohrabrila pa smo odmah pristupili realizaciji 11.2.2015 godine, te je Adim Sabrija smješten uz uredno plaćenu stanarinu vlasniku objekta za cijelu godinu. Služba je nakon toga obavijestila Općinskog načelnika da smo pronašli stan, a načelnik se lično potrudio da obezbijedi hranu, odjeću i peć za grijanje, ogrjev i sve što je potrebno za zadovoljenje egzistencijalnih potreba. Na svemu pruženom Adim Sabrija je bio jako zahvalan i sretan što konačno ima 'krov nad glavom', što se i pokazalo u prvih mjesec dana", rekao nam je Safet Huremović iz Press službe Općine Centar.

Od oduševljenja do očaja

I zaista je bilo tako. U telefonskim razgovorima koji su vodili članovi redakcije portala Klix.ba, Sabrija je s oduševljenjem govorio o novom smještaju i izražavao zahvalnost što ne mora spavati po ulicama. Nažalost, Sabrija je nakon mjesec i nešto dana počeo zloupotrebaljavati dobru volju ljudi koji su mu pomogli. Novac koji je dobio za hranu počeo je trošiti na alkohol i mnogi ljudi viđali su ga danima na staroj lokaciji u ulici Kranjčevićeva kako pijan tetura ili spava na nekoj od klupa. No, Sabrija je otišao i dalje od toga. Počeo je napadati vlasnike kuće koji su mu srdačno izdali svoje prostorije onda kada ga niko nije želio primiti.

Dana 24.3.2015 godine vlasnik stambenog objekta Stjepan Petrović pozvao je Osmu Babića, pomoćnika načelnika za rad, socijalna pitanja, zdravstvo, izbjegla i raseljena lica i izjavio da ga Adim Sabrija vrijeđa na nacionalnoj osnovi, prijeti, psuje, da je danima pod uticajem alkohola i slično. Sve je to potvrdila i kćerka vlasnika kuće. Tražila je da Sabrija bude iseljen jer su joj roditelji stara lica narušenog zdravlja i osjećaju se životno ugroženim.

"Isti dan (25.3.2015) Osmo Babić je pokušao kontaktirati Adim Sabriju, koji je opet bio bahat i prekinuo vezu. Nakon toga predstavnici Općine izvršili su terensku posjetu na adresu gdje je smješten Sabrija, kako bi ga obavijestili da treba napustiti stan u koji je smješten. Imenovani nije želio otvoriti vrata, te je i dalje psovao i vrijeđao, što je bio i povod da zatražimo pomoć PU Centar kako bi Sabrija napustio stan, što je i učinjeno. 25.03.2015 Adim Sabrija je iseljen uz pratnju policije, u vidno alkoholisnom stanju, a prilikom iseljenja uručena mu je novčana pomoć u iznosu od 500 KM kako bi mogao naći drugi smještaj da ne bi ostao na ulici. Vlasniku stambenog objekta smo se zahvalili i izmirili troškove koje je Sabrija imao", rekao je Huremović.

Izgubljeno povjerenje

Općina Centar je pomogla i Sabriji da preseli stvari na Stup gdje je navodno pronašao smještaj, što je i učinjeno. Nažalost, Sabriju ponovo možete vidjeti kako luta ulicama na području općine Centar, prosi, psuje i pije. Na ruci je čak imao tri zlatna prstena koja je kupio od novca dobijenog za hranu. S ljudima koji su ga hranili više ne razgovara i izvrijeđao ih je.

Iz Općine Centar kazali su više nemaju informaciju u vezi sa Sabrijom jer im se više nije obraćao.

"Mišljenja smo da zbog navedenog ponašanja te uvreda upućenih osobama koje su mu izašle u susret i pružile svu potrebnu pomoć ne zaslužuje da bude predmet interesovanja", kazali su.

Zbog ovakvih slučajeva, a nisu rijetki, ljudi se teško odluče pomoći nekome. Upravo zbog toga ispaštaju ljudi kojima bi ova pomoć značila mnogo i znali bi je cijeniti. No, ljudski je pomoći, a na toj osobi je kako će tu pomoć iskoristiti.
Image
Trenutak kada je policija s predstavnicima općine Centar ušla u stan nakon mjesec dana

Image
Alkohol na i ispod stola

Image
Policija je napravila zapisnik nakon čega je Sabrija u alkoholiziranom stanju iseljen

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Beskućnik Sabrija Adim iznevjerio dobre ljude

Post by Bla » 04 Jul 2015, 23:06

Ovog svako jutro sretnem kad idem na posao, stoji ili čuči naslonjen na jedan zid.
Jedino ga nije bilo onda kad sam pokisao.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Beskućnik Sabrija Adim iznevjerio dobre ljude

Post by Biba » 04 Jul 2015, 23:18

Velikim dijelom je kriv alkohol ali nije jedini krivac. Pijan govori ono što trijezan misli. Kod nas se kaže - Pomozi sirotu za svoju sramotu!

Imam ja primjer u ovoj poplavi. Nove kuće se zidaju onima koji su već imali ruševne. Poznajem osobno jednoga. I on često spava pijan pokraj škole ili crkve. Dam mu cigaru kad ga vidim...a šta ću s njim...Rekao je da će me zvati na slavlje kad kuća bude gotova. Gotova je...ma ima puno nepravde ...Ne znam nakon koliko vremena smije prodati kuću, mislim nakon 10 godina...bude on nju prodao..i poloko...daj bože da ne bude tako...aama nije mi palo na pamet da idem na slavlje...Vidim ga, stalno nosi piće...radnicima ko biva...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Beskućnik Sabrija Adim iznevjerio dobre ljude

Post by Nela » 04 Jul 2015, 23:20

Ni prvi ni posljednji.
Danima se vucara vijest o djevojci koja fol moli za pomoc oboljeloj djeci, predstavlja se kao volonterka nekog udruzenja a nigdje veze. Ljudi je provalili, u svim je medijima i opet je na ulici.
Pa onda ona djevojka bez noge sto je prijavila drota za reketiranje. Prosi na ulici i opet se drogira a nogu su joj amputirali zbog bocanja horsom.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Beskućnik Sabrija Adim iznevjerio dobre ljude

Post by kuplung » 04 Jul 2015, 23:25

ne bi im centa dao vec samo pouzdanim i provjerenim informacijama

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Beskućnik Sabrija Adim iznevjerio dobre ljude

Post by Biba » 04 Jul 2015, 23:31

JOooj, sjetila sam se...Bila jedna u selu gdje radim...pitala mene kakvim se vračkama bavim i da ju savjetujem kako da joj se suprug vrati...Joj, a na njoj bila moja poklonjena i suknja i bluzica...Izmišljala i lagala o meni..ma kad je nisam poderala...počelo dijete njeno plakati pa sam ju pustila...

Slomila ona nogu sama a tužila susjeda da joj je on slomio nogu...Svako mao izmišlja i zove policiju čak u Vukovar...A jednog je policajca strpala u zatvor...Doduše, on je bio kriv. Uzimao je mito..prijavila ona i jega :lupa :p

Taj čiča iz prvog posta - PROPALICA ....

Ma davno je o takvom jednom našem iz sela bilo u časopisu Arena kako je brižan otac...ma propast bio....sjećam se da je frfljao kad hoće kupiti šećera i cigara ...šušiju šišaja i kilu šešeja šišaja :lupa :lupa
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Beskućnik Sabrija Adim iznevjerio dobre ljude

Post by Terasa svjesti » 05 Jul 2015, 10:15

Gladaj mu pomoći i piva na stolu . Ok je i sevap kupiti čovjeku osnovne namirnice za život, pomoći materijalno finansijski i na druge načine ali treba imati ponos. Uzgred imam jednog neoženjenog prijatelja i generaciju . Čovjek je nakon smrti majke ostao sam i sve više se odaje piću i ostalim porocima. A dobrano je dobar čovjek i prijatelj i prilično mi kada radim pomogne . Prijatelja je definitivno sve manje jer se brzo živi. Zimi kada mu zakapi često mu pomognem jer živi od danas do sutra , ali onako potiho da ga ne uvrjedim . :ok
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Beskućnik Sabrija Adim iznevjerio dobre ljude

Post by Sheval » 05 Jul 2015, 15:29

Uvijek biram kome pomazem.Ocjenim intuicijom.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Beskućnik Sabrija Adim iznevjerio dobre ljude

Post by Zagorka » 05 Jul 2015, 15:45

Zamislite da vam se nedaj Boze zapali stan ili kuca. Da li biste smjesta zavrsili bas pod mostom? Ne biste imali bas nikoga od rodbine,familije,prijatelja,ko vam je voljan posuditi sobu,tavan,podrum,šupu,bilo šta dok ne stanete opet na noge? Ako je odgovor:"da,ne bih imao/la apsolutno nikoga" postoji vrlo velika vjerovatnoca da ste vrrlo losa osoba.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Beskućnik Sabrija Adim iznevjerio dobre ljude

Post by Bla » 05 Jul 2015, 15:47

Sad si me zabrinula. :D.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests