Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Ljiljan
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 497
Joined: 20 Dec 2021, 20:05
Mood:
Has thanked: 75 times
Been thanked: 220 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by Ljiljan » 25 Jan 2022, 15:26

Mister No wrote: 25 Jan 2022, 15:20
The 51st State wrote: 25 Jan 2022, 15:15

To je velika misterija, kako oni prijavljuju pdv, da li po mjestu centralnog obracuna potrosnje ili po mjestu stvarne potrosnje, ako je ovo prvo debelo su zakinuti osrali kantoni
Mislim da nije uopće misterija i da to prikazuju po mjestu obracuna.
Tuzla proizvede 50% struje, potrosi kroz firme i industriju 50% i sve joj to uredno fakturise, sa obracunatim PDV-om, EP sa Vilsonovog u Sarajevu.

I ovima iz Zenice takođe. :oo
Evo ja da ispravim tu nepravdu godinama kupujem isključivo mliječne proizvode Zeničke mljekare. Rijetko kad Milkos. :D
I to sve u Bingu!

Nije ovo Sarajevo vs ostali, mi smo svi na jednoj strani. Problem je što ovako nešto izglasavaju u jeku najveće krize s kojom se naša država suočila od rata.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42148
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by Masamune » 25 Jan 2022, 15:29

Žali se prvo Fadilu, jer je on prvi počeo govoriti o tome da ZK i TK ne dobijaju ni blizu koliko bi trebali. I nije to do uja, već čovjek zna situaciju na terenu. Rodom je iz Gradačca koje je također oaza malih i srednjih preduzeća u TK, a ima i par velikih poput Kovgrada. On tu nepravdu vidi decenijama, pa je tek sad počeo malo gurati u tom smjeru.

Možeš ti nabrajati sve razne parametre, a pitaš li se kako Sarajevo dođe do toga da uplati najviše poreza i da najviše obrne para? Pa nisu vam ni firme ni pare padale s neba. Masa je preduzeća čiji su centri u Sarajevu, a generatori prihoda su negdje drugo izvan SK i onda se sve prazni na sarajevske račune.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42148
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by Masamune » 25 Jan 2022, 15:31

I vala ta priča "udarate na Sarajevo u jeku najveće krize" vam je ista ona kad je neko od Bošnjaka opravdano na udaru, pa onda okrećete na "udar na Bošnjake".
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by The 51st State » 25 Jan 2022, 15:33

Dobro, ova prepcavanja su bezzveze.
Ima li ko projekciju kako ce to izgledati u milionima maraka po kantonima, da vidimo jeli ovo simbolicno ili bi moglo imati nekog impakta.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by Mister No » 25 Jan 2022, 15:36

Nisu smjeli ranije potegnul ovo pitanje jer letila glava od sarajlijica.
Prvi je to pitanje pokrenuo tuzlak dr. Izet Zigić (tadašnji) federalni ministar.
Slozise mu krivicnu prijavu u roku od mjesec dana.
Potpisao ostavku i pobjegao za Tuzlu. Bizi-goni.

Sad malo sarajlijice ispuhale sa svojom moći pa i Fadil smije sta rec.
High Hopes...

User avatar
Ljiljan
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 497
Joined: 20 Dec 2021, 20:05
Mood:
Has thanked: 75 times
Been thanked: 220 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by Ljiljan » 25 Jan 2022, 15:39

The 51st State wrote: 25 Jan 2022, 15:23
Ljiljan wrote: 25 Jan 2022, 15:21

Popis je urađen kako je urađen. KS je unazad 3-4-5 godina od popisa svake godine imao i više rođenih i više umrlih od TK. Masa ljudi se popisala van Sarajeva, a vjerovatno nešto i van Tuzlanskog kantona.

Broj korisnika zdravstvenog osiguranja u Tuzlanskom kantonu na dan 31.12.2020: 400 715 (445 025 na Popisu 2013)
Broj korisnika zdravstvenog osiguranja u Kantonu Sarajevo na dan 31.12.2020: 423 779 (413 593 na Popisu 2013)
I tu je vjerovatno još X hiljada neosiguranih.

Poenta svega je da se trebalo pristupiti onako kako su ekonomisti sa Univerziteta sugerisali. Da se napravi ozbiljna analiza stanja, ok ako nepravda postoji, poravnati je, razgovarati, predlagati, obuhvatiti i ostale kantone, a ne samo na ho-ruk oduzeti sredstva Sarajevu što su uje naravno jedva dočekale i jednoglasno podržale. Mislite da će podržati neko drugo rješenje u budućnosti ako sad ušićare neka dodatna sredstva? Neće. Ni makac. Njihovim jačanjem država slabi, a ovo smo im onako od srca dali, onako merhametli, bez ičega zauzvrat.
Jesu li ti uje bpk i bihacki kanton? Treba malo i drzavnicki razmisljati.
Slažem se. Upravo tako pokušavam gledati situaciju. Državnički je ubiti inspekcijom HNK i ZHK ( i ostale nravano, ali pogtoovo ove jer ih SDA i HDZ stavljaju iznad zakona od Washingtonskog do dana-današnjeg). Tamo se porez ne plaća, turisti ne prijavljuju, sve ostaje u njihovim rukama, a sada će im i Rajvosa pride dati umjesto da da BPK.

Evo primjer:
2019 Turisti KS - skoro 700 000 prijavljenih
2019 Turisti HNK - skoro 320 000 prijavljenih - tu su samo da se zna Međugorje i Mostar

Gdje je Hranjen, lafe? 50 milki maruna. Je l' i to zlo Sarajevo uzelo jadnom Goraždu. Kako onaj idiot neki dan reče: "Sarajevo je amputiralo Goražde". E, pazi terminologije i same izjave... :plavi

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15141
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 615 times
Been thanked: 2030 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by Laser » 25 Jan 2022, 15:45

Skonto Bake da nije baš bolje pobijediti u jednoj sarajevskoj opštini nego u četiri seljačke opštine. Idu izbori, glasovi su očito u provinciji, ne u Sarajevu.

Juče čitam Fadilovu izjavu u vezi sa gradnjom puteva, kako Federacija nije samo u dolini Bosne i Neretve nego je i u Krajini

Sarajevo će osjetit manjak od 90 miliona, a kad to rasporediš po provinciji, neće se baš nešto naročito hajrovat, ali hoće koliko hoće.

Uglavnom, odluku smatram ispravnom. Najviše para od tih 90 miliona dati najvećem izvozniku, a to je ZE-DO kanton.

Tuzli isto dati nešto sadake zato što i nisu za nešto bolje. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by Hurija » 25 Jan 2022, 15:49

:D Izmače Sarajevu,koja šteta.
Ostalo je cutanje.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by Mister No » 25 Jan 2022, 15:50

Nema se tu sta kome davati.
Postoje načini raspodjele i istih se pridržavati.
Porez racunati na mjestu potrosnje, tj. gdje je isti ostvaren, a ne u EP guzovači u ćaršiji.
High Hopes...

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by The 51st State » 25 Jan 2022, 16:53

Ljiljan wrote: 25 Jan 2022, 15:39
The 51st State wrote: 25 Jan 2022, 15:23

Jesu li ti uje bpk i bihacki kanton? Treba malo i drzavnicki razmisljati.
Slažem se. Upravo tako pokušavam gledati situaciju. Državnički je ubiti inspekcijom HNK i ZHK ( i ostale nravano, ali pogtoovo ove jer ih SDA i HDZ stavljaju iznad zakona od Washingtonskog do dana-današnjeg). Tamo se porez ne plaća, turisti ne prijavljuju, sve ostaje u njihovim rukama, a sada će im i Rajvosa pride dati umjesto da da BPK.

Evo primjer:
2019 Turisti KS - skoro 700 000 prijavljenih
2019 Turisti HNK - skoro 320 000 prijavljenih - tu su samo da se zna Međugorje i Mostar

Gdje je Hranjen, lafe? 50 milki maruna. Je l' i to zlo Sarajevo uzelo jadnom Goraždu. Kako onaj idiot neki dan reče: "Sarajevo je amputiralo Goražde". E, pazi terminologije i same izjave... :plavi
Da ne ulazim u siru pricu, u ovom kokretnom trenutku me interesuje koliko koji kanton moze ocekivati povecanje prihoda u markama jer recimo 2 miliona km za bpk nije malo ili 10ak miliona za krajiski kanton. To me bas interesuje.

User avatar
Ljiljan
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 497
Joined: 20 Dec 2021, 20:05
Mood:
Has thanked: 75 times
Been thanked: 220 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by Ljiljan » 25 Jan 2022, 17:09

MarlboroGold wrote: 25 Jan 2022, 15:29 Žali se prvo Fadilu, jer je on prvi počeo govoriti o tome da ZK i TK ne dobijaju ni blizu koliko bi trebali. I nije to do uja, već čovjek zna situaciju na terenu. Rodom je iz Gradačca koje je također oaza malih i srednjih preduzeća u TK, a ima i par velikih poput Kovgrada. On tu nepravdu vidi decenijama, pa je tek sad počeo malo gurati u tom smjeru.

Možeš ti nabrajati sve razne parametre, a pitaš li se kako Sarajevo dođe do toga da uplati najviše poreza i da najviše obrne para? Pa nisu vam ni firme ni pare padale s neba. Masa je preduzeća čiji su centri u Sarajevu, a generatori prihoda su negdje drugo izvan SK i onda se sve prazni na sarajevske račune.
Čuj kako dođe do toga. Jbg, kao i u drugim državama. Glavni grad je obično i najveći, najjači u državi po raznim stavkama, najveći motor i generator, najviše domaćih i stranih firmi itd. Ja', eto, u Sarajevu apsolutno ništa nema, samo ga pune Gradačac i Tuzla. KS ima 11 000 više poslovnih subjekata od TK. Sarajevo je 2018. izvezlo 1,5 milijardi KM, ZDK i TK po 1,7 milijardu. Koliko ste zapeli reko bi čovjek ne izveze ni marke. Tuzli želim što i Sarajevu, samo ti odgovaram na pitanje "kako Sarajevo dođe do toga".

Što se tiče Uprave za indirektno oporezivanje BiH, Kanton Sarajevo je uplatio 3,5 milijarde KM, a po Zakonu o pripadnosti je dobio 470 miliona KM.

Ugl, vidjećemo kako će ovo dalje prolaziti, Dom naroda, Ustavni i to. Nakon toga možda pokrenemo i nepravednu raspodjelu u kojoj rs dobiva mnogo više nego što uplati. :D.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by Taare » 25 Jan 2022, 19:00

Nama tuzlacima ljubav prema tuzli("država Tuzla!" kako volimo kazat) ne smije biti prepreka da budemo pravedni.
ljiljan je u pravu. Sarajevo nikad nikome nije otelo ni fening. Sarajevo uplati daleko više nego što dobije nazad.
Ovih 90 miliona(kasnije će biti i više) nije ništa drugo nego otimačina od sarajeva i kažnjavanje istog.
tuzlanski kanton ima mjesta za napredak i da malim ulaganjima u privredu u vrlo kratkom roku dostigne sarajevo.
To je ono na čemu treba raditi. Razvoj privrede, prvenstveno poljoprivrede, kao i bolja kontrola izdavanja fiskalnih računa.
Nažalost, ovih 90-ak miliona koji će se oteti od sarajeva, sigurno neće završiti tamo gdje očekujemo.
Svi mi se morete obratit

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by The 51st State » 25 Jan 2022, 19:26

Taare wrote: 25 Jan 2022, 19:00 Nama tuzlacima ljubav prema tuzli("država Tuzla!" kako volimo kazat) ne smije biti prepreka da budemo pravedni.
ljiljan je u pravu. Sarajevo nikad nikome nije otelo ni fening. Sarajevo uplati daleko više nego što dobije nazad.
Ovih 90 miliona(kasnije će biti i više) nije ništa drugo nego otimačina od sarajeva i kažnjavanje istog.
tuzlanski kanton ima mjesta za napredak i da malim ulaganjima u privredu u vrlo kratkom roku dostigne sarajevo.
To je ono na čemu treba raditi. Razvoj privrede, prvenstveno poljoprivrede, kao i bolja kontrola izdavanja fiskalnih računa.
Nažalost, ovih 90-ak miliona koji će se oteti od sarajeva, sigurno neće završiti tamo gdje očekujemo.

Nema veze to brt, to kad gledas kroz suhe pare, pretpostavljam da i njujork ima slican problem. Ovdje se postavlja malo kompleksnije pitanje o ravnomjernijoj distribuciji javnog novca da i ostale zajednice mogu neke svoje akutne probleme lakse rjesavati i lakse se razvijati. KS nece propasti bez ovih para, a crvena tuzla moze labrnju zacepiti za svagda kako ih sarajevo krade.
Sa ovim se jos jace prebacuje odgovornost na kantone u politickom smislu jer jedna vadiona manje im je za evetntualnu nesposobnost i lopovluk.
Nama nije problem sto se ovako pare preljevaju po federaciji nego sto cetalji grabe vise nego sto im pripada, to je rucna kocnica.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by Pasaga » 25 Jan 2022, 19:33

RADI CEGA IM SE DAJE VISE NEGO STO JE PO PROPISU
JEL RADI MIRA U KUCI?
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by The 51st State » 25 Jan 2022, 19:34

Zastarjela formula procenata i hdz podrska da to nikad ne dodje na dmevni red na fiskalnom vijecu.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by Taare » 25 Jan 2022, 19:35

To za četalje je istina, samo što nije ni blizu cifre koja se gura u medijima.
Mislim da hajruju nešto iznad 200 miliona.
Što se tiče sarajeva, rekao sam što sam imao. Uglavnom, biće dobrano zakinuti.
Sarajevo svakako daje/uplaćuje preko 150 miliona više nego što mu se vrati.
dodatna otimačina će ostaviti ozbiljne posljedice.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by Taare » 25 Jan 2022, 19:44

Ono što zamjeram tuzlanskom, također zamjeram i kantonu sarajevo, a to je izmišljanje gluposti i podizanje primanja kako bi se utrošio višak koji se prikupi.
Sarajevo je samo u zadnjih 10 godina uzelo toliko para da je bez problema moglo napraviti novu hidroelektranu ili toliko modernizovati kakanj da su mogli biti neovisni o ruskom gasu.
Naravno da nisu. Preče im je da hrane parazite.
Bezbroj nekih organizacija koje poput parazita sisaju budžete.
Ako ima nešto pozitivno u ovoj otimačini od sa, onda je to mogućnost da bi mogla presusiti sisa koja ih je hranila.
lično ne vjerujem u istu. Parazit će naći način da se podmiri, jelte.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Tasmanijski tigar
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 625
Joined: 15 Nov 2019, 21:58
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by Tasmanijski tigar » 25 Jan 2022, 20:04

Ljiljan wrote: 25 Jan 2022, 15:07
Tasmanijski tigar wrote: 25 Jan 2022, 13:20

Elektroprivreda Bosne i Hercegovine d.d. – Sarajevo

Haveru možeš li reći koliko Sarajevo ima termoelektrana, hidroelektrana..?
Imaš i Elektroprivredu i Elektrodistribuciju sa regionalnim sjedištima u Tuzli, Zenici, Mostaru i Bihaću ako aludiraš na to da "sve ide u Sarajevo, a tamo ništa ne ostaje".
To su samo direkcije, a ne posebne firme.
:123

User avatar
Tasmanijski tigar
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 625
Joined: 15 Nov 2019, 21:58
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by Tasmanijski tigar » 25 Jan 2022, 20:12

Ljiljan wrote: 25 Jan 2022, 15:39

Gdje je Hranjen, lafe? 50 milki maruna. Je l' i to zlo Sarajevo uzelo jadnom Goraždu. Kako onaj idiot neki dan reče: "Sarajevo je amputiralo Goražde". E, pazi terminologije i same izjave... :plavi
Što se tiče tunela Hranjen, tu sam ja zakinut.
Dobit Bhtelecom - a se upumpala u taj tunel.
Sada ja nemam tehničke mogućnosti za brži internet.
Dobit je trebalo upumpati u infrastrukturu.

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... vom-679554
:123

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42148
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Zakon o pripadnosti prihoda FBiH

Post by Masamune » 25 Jan 2022, 21:34

Ljiljan wrote: 25 Jan 2022, 17:09
MarlboroGold wrote: 25 Jan 2022, 15:29 Žali se prvo Fadilu, jer je on prvi počeo govoriti o tome da ZK i TK ne dobijaju ni blizu koliko bi trebali. I nije to do uja, već čovjek zna situaciju na terenu. Rodom je iz Gradačca koje je također oaza malih i srednjih preduzeća u TK, a ima i par velikih poput Kovgrada. On tu nepravdu vidi decenijama, pa je tek sad počeo malo gurati u tom smjeru.

Možeš ti nabrajati sve razne parametre, a pitaš li se kako Sarajevo dođe do toga da uplati najviše poreza i da najviše obrne para? Pa nisu vam ni firme ni pare padale s neba. Masa je preduzeća čiji su centri u Sarajevu, a generatori prihoda su negdje drugo izvan SK i onda se sve prazni na sarajevske račune.
Čuj kako dođe do toga. Jbg, kao i u drugim državama. Glavni grad je obično i najveći, najjači u državi po raznim stavkama, najveći motor i generator, najviše domaćih i stranih firmi itd. Ja', eto, u Sarajevu apsolutno ništa nema, samo ga pune Gradačac i Tuzla. KS ima 11 000 više poslovnih subjekata od TK. Sarajevo je 2018. izvezlo 1,5 milijardi KM, ZDK i TK po 1,7 milijardu. Koliko ste zapeli reko bi čovjek ne izveze ni marke. Tuzli želim što i Sarajevu, samo ti odgovaram na pitanje "kako Sarajevo dođe do toga".

Što se tiče Uprave za indirektno oporezivanje BiH, Kanton Sarajevo je uplatio 3,5 milijarde KM, a po Zakonu o pripadnosti je dobio 470 miliona KM.

Ugl, vidjećemo kako će ovo dalje prolaziti, Dom naroda, Ustavni i to. Nakon toga možda pokrenemo i nepravednu raspodjelu u kojoj rs dobiva mnogo više nego što uplati. :D.
To što dobija toliko malo zahvali zakonima i propisima koji su bili donešeni tamo 2005-e ili 2006-e godine uvođenjem PDV-a i raspodjelom, a to je do političara. To tad ni Tuzli nije godilo, jer smo i mi bili zakinuti i nismo ni imali status grada. Tu se najviše ugradila Federacija. Dakle, nije ni nama krivo Sarajevo, već političari i stranke koji su donosili takve odluke. Isto tako i što mi nemamo jake predstavnike u Sarajevu, a većina odmah skine gaće i, kako kažu, "poderu rodni list" čim dođu tamo.

I teritorijalna jedinica Grada Tuzla danas dobije oko 15 miliona na preko 100 hiljada stanovnika, a Brčko Distrikta 84 miliona na oko 80 hiljada. Da ne bude samo udri po Sarajevu, jer Sarajevo ipak jeste glavni grad i treba biti centar. Ali je isto tako grad razvijan i na grbači drugih i to je apsolutno tačno - bar nakon rata jedno solidnih 10-15 godina. Danas ipak ne ulazi samo proizvodnja u statistiku, već i recimo IT industrija koja je najjača u Sarajevu i IT sektor sve više raste i sve više učestvuje u GDP-u. Tu je i tuzirzam po kojem je Sarajevo ispred svih ostalih. Ali, kao što rekoh, vrijedi malo prodrmati sarajevocentričnost da se ljudi sjete da ima i drugih iako taj novac gotovo sigurno nećemo vidjeti, jer su to političke igre na relaciji SDA - trojka. Dakle, cirkus bez neke iskrene namjene rješavanja neravnopravne raspodjele budžeta.

I onda na sve to imaš Bakira koji izjavi da je Općina Centar vrijednija 10 puta od ostalih. Tih 90 miliona KM realno ne biste toliko ni osjetili, ali bi sigurno itekako smanjilo averziju prema Sarajevu u drugim sredinama. Samo što vi baš i ne razmišljate na taj način, već odmah galamite da vas hoće pokrasti. A to što mnogi pokušavaju nas staviti zajedno u koš sa ujkama i četaljima po pitanju raspodjele je samo tako hinjski.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests