Najezda Arapa u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55972
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5774 times
Status: Online

Re: HARIS PAŠOVIĆ, O MIGRANTIMA: Jad i bijeda malograđanske mitologije Sanele Prašović-Gadžo

Post by Duminjo » 15 Jan 2021, 00:06

animals wrote: 15 Jan 2021, 00:01
Naseef Mushroom wrote: 14 Jan 2021, 23:56
Ja znam 2 ulice u Kasselu u Njemačkoj (jedna pored druge) gdje su stambene zgrade i tu su sve Turci. Nije to bilo sistematski ili dogovoreno, sa vremenom stanovi postanu prazni pa ih popuni familija i prijatelji iste nacionalnosti i postane čisto nacionalno, i onda dođe fašista i stavi im jelku ispod prozora.
Znam isto ulica u istom gradu gdje su se stanari Nijemci sa vlasnikom dogovorili da u jednoj zgradi (6 stanova) smije samo jedna porodica stranaca živjeti

A to "ako im se ne sviđa neka idu u muslimanske kvartove odakle su došli"
Je li se to divna tolerantna EU koja se zalaže za prava svih rasa, religija i seksualniih manjina ponaša kao oni u Aluminiju "Zabranjeno muslimanima i psima"?
Oni iz Aluminija ako išta bar su iskreni za razliku od licemjerne Evrope, jer ako kažeš muslimanu " i ti si dobrodošao ali ne ponašaj se kao musliman ili se ponašaj kao katolik" je isto kao da si rekao da muslimani nisu dobrodošli, ako smiju samo doći da se odreknu svog identiteta.
Ne vec oni nemaju tolerancije..
oni bi da drugima zabranjuju i odredjuju kako ce zvijeti..
malo preokreces stvari..ali nemoguce je sa tobom diskutovati..
jer ti je vjera odrednica, ..vidjeli smo u muslimanskoj drzavi, kako su vjernici fini i tolerantni, sibali i odsjecali glave ljudima..
oni kojima je jedina odrednica bila religija..
Po islamu, ostale monoteisticke religije se trebaju postovati. Jelka po islamu nije problem.
Nit su ovo muslimani vjernici (mozda jesu na papiru ko i ja) nit su uradili to iz vjerskih razloga nit je nazifu vjera odrednica.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31579
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: HARIS PAŠOVIĆ, O MIGRANTIMA: Jad i bijeda malograđanske mitologije Sanele Prašović-Gadžo

Post by Matan » 15 Jan 2021, 00:08

Duminjo wrote: 15 Jan 2021, 00:06
animals wrote: 15 Jan 2021, 00:01

Ne vec oni nemaju tolerancije..
oni bi da drugima zabranjuju i odredjuju kako ce zvijeti..
malo preokreces stvari..ali nemoguce je sa tobom diskutovati..
jer ti je vjera odrednica, ..vidjeli smo u muslimanskoj drzavi, kako su vjernici fini i tolerantni, sibali i odsjecali glave ljudima..
oni kojima je jedina odrednica bila religija..
Po islamu, ostale monoteisticke religije se trebaju postovati. Jelka po islamu nije problem.
Nit su ovo muslimani vjernici (mozda jesu na papiru ko i ja) nit su uradili to iz vjerskih razloga nit je nazifu vjera odrednica.
Ma znam, ne moras meni objasnjavati..
radim sa puno razliciti ljudi iz razliciti djelova svijeta..
i postoji samo covjek..a sve ostalo su predrasude..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: HARIS PAŠOVIĆ, O MIGRANTIMA: Jad i bijeda malograđanske mitologije Sanele Prašović-Gadžo

Post by Naseef Mushroom » 15 Jan 2021, 00:13

dadojović wrote: 15 Jan 2021, 00:00
Naseef Mushroom wrote: 14 Jan 2021, 23:56
Ja znam 2 ulice u Kasselu u Njemačkoj (jedna pored druge) gdje su stambene zgrade i tu su sve Turci. Nije to bilo sistematski ili dogovoreno, sa vremenom stanovi postanu prazni pa ih popuni familija i prijatelji iste nacionalnosti i postane čisto nacionalno, i onda dođe fašista i stavi im jelku ispod prozora.
Znam isto ulica u istom gradu gdje su se stanari Nijemci sa vlasnikom dogovorili da u jednoj zgradi (6 stanova) smije samo jedna porodica stranaca živjeti

A to "ako im se ne sviđa neka idu u muslimanske kvartove odakle su došli"
Je li se to divna tolerantna EU koja se zalaže za prava svih rasa, religija i seksualniih manjina ponaša kao oni u Aluminiju "Zabranjeno muslimanima i psima"?
Oni iz Aluminija ako išta bar su iskreni za razliku od licemjerne Evrope, jer ako kažeš muslimanu " i ti si dobrodošao ali ne ponašaj se kao musliman ili se ponašaj kao katolik" je isto kao da si rekao da muslimani nisu dobrodošli, ako smiju samo doći da se odreknu svog identiteta.
Sada one koji kite jelku nazivaš fašistima.
Kontroliraj se.
Vidiš kako ti fino spinuješ. Gdje sam ja to nazvao ljude koji kite jelku fašistima? Zovem fašistima one koji u ulicu ili kvart gdje nema kršćana donesu božićnu jelku da im daju do znanja čija je to zemlja.
Kao oni KKKovci što pred crnačkom kućom puste country muziku da se sjete ko je gazda.

Kako bi ti reagovao kada bi neko u 100% hrvatsko selo u BiH okačio islamska obilježja?
Previše sam ja doživio, što lično, što moj narod od te licemjerne Evrope pa mogu razlikovati između dobrog čovjeka koji kiti jelku jer je njegov praznik i tradicija a bio on u Berlinu ili u Sarajevu i takvih hinja što npr. Muratu ored stan ostavi kršćanska obilježja
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: HARIS PAŠOVIĆ, O MIGRANTIMA: Jad i bijeda malograđanske mitologije Sanele Prašović-Gadžo

Post by Naseef Mushroom » 15 Jan 2021, 00:26

Duminjo wrote: 15 Jan 2021, 00:03
Naseef Mushroom wrote: 14 Jan 2021, 23:56
Ja znam 2 ulice u Kasselu u Njemačkoj (jedna pored druge) gdje su stambene zgrade i tu su sve Turci. Nije to bilo sistematski ili dogovoreno, sa vremenom stanovi postanu prazni pa ih popuni familija i prijatelji iste nacionalnosti i postane čisto nacionalno, i onda dođe fašista i stavi im jelku ispod prozora.
Znam isto ulica u istom gradu gdje su se stanari Nijemci sa vlasnikom dogovorili da u jednoj zgradi (6 stanova) smije samo jedna porodica stranaca živjeti

A to "ako im se ne sviđa neka idu u muslimanske kvartove odakle su došli"
Je li se to divna tolerantna EU koja se zalaže za prava svih rasa, religija i seksualniih manjina ponaša kao oni u Aluminiju "Zabranjeno muslimanima i psima"?
Oni iz Aluminija ako išta bar su iskreni za razliku od licemjerne Evrope, jer ako kažeš muslimanu " i ti si dobrodošao ali ne ponašaj se kao musliman ili se ponašaj kao katolik" je isto kao da si rekao da muslimani nisu dobrodošli, ako smiju samo doći da se odreknu svog identiteta.
Licemjerno je doci u tudju kucu i ne poštivati to tudje.

Sto se islama tice, jelka ne bi trebala biti ni najmanji problem a kamo li provokacija jednom muslimanu.

Ti pusi cigare u svojoj kuci. U mojoj se ne pusi. Ako je zapalis, izbacicu te. Sta je tu licemjerno i ko je tu licemjeran?
Razlika je hoće li tvoj radni kolega Marko dobronamjeno za svoj praznik donijeti na posao kolače da te počasti i pozvati te na božićni market a drugo da kada bi ti bio jedini Bošnjak u hrvatskom selu a stanovnici stavili jelku baš pred tvoje dvorište.
Evropa je ta koja se u momentu bori za treći spol i transseksualce, da oni koji su rođeni kao muškarci a sada su žene idu sa ženama u wc i takmiče se sa njima u istim disciplinama, bore se za prava homoseksualaca, gledaju se prava ateista, jevreja, vegetarijanaca, veganaca nema teme da nije na zapadu postala osjetljiva gdje se u doba woke culture gleda na osjećaje svake manjine a kod muslimana su i dalje ignorantni.

Nikome ne smeta jelka niti božić ali od toliko prostora baš je stavi u kvart gdje žive samo Mehmet i Mustafa i još reći "ako vam se ne sviđa idite tamo gdje se ne slavi božić" je tipična evropska hinjska islamofobična provokacija.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: HARIS PAŠOVIĆ, O MIGRANTIMA: Jad i bijeda malograđanske mitologije Sanele Prašović-Gadžo

Post by Čarobni » 15 Jan 2021, 00:32

Pašović o migrantima, iz udobne fotelje.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: HARIS PAŠOVIĆ, O MIGRANTIMA: Jad i bijeda malograđanske mitologije Sanele Prašović-Gadžo

Post by Naseef Mushroom » 15 Jan 2021, 00:38

animals wrote: 15 Jan 2021, 00:01
Naseef Mushroom wrote: 14 Jan 2021, 23:56
Ja znam 2 ulice u Kasselu u Njemačkoj (jedna pored druge) gdje su stambene zgrade i tu su sve Turci. Nije to bilo sistematski ili dogovoreno, sa vremenom stanovi postanu prazni pa ih popuni familija i prijatelji iste nacionalnosti i postane čisto nacionalno, i onda dođe fašista i stavi im jelku ispod prozora.
Znam isto ulica u istom gradu gdje su se stanari Nijemci sa vlasnikom dogovorili da u jednoj zgradi (6 stanova) smije samo jedna porodica stranaca živjeti

A to "ako im se ne sviđa neka idu u muslimanske kvartove odakle su došli"
Je li se to divna tolerantna EU koja se zalaže za prava svih rasa, religija i seksualniih manjina ponaša kao oni u Aluminiju "Zabranjeno muslimanima i psima"?
Oni iz Aluminija ako išta bar su iskreni za razliku od licemjerne Evrope, jer ako kažeš muslimanu " i ti si dobrodošao ali ne ponašaj se kao musliman ili se ponašaj kao katolik" je isto kao da si rekao da muslimani nisu dobrodošli, ako smiju samo doći da se odreknu svog identiteta.
Ne vec oni nemaju tolerancije..
oni bi da drugima zabranjuju i odredjuju kako ce zvijeti..
malo preokreces stvari..ali nemoguce je sa tobom diskutovati..
jer ti je vjera odrednica, ..vidjeli smo u muslimanskoj drzavi, kako su vjernici fini i tolerantni, sibali i odsjecali glave ljudima..
oni kojima je jedina odrednica bila religija..
Pa to je poenta.
Oni u nmnogim arapskim zemljama i ne skrivaju da su netolerantni.
Ateista si, želiš preći na kršćanstvo, honosexualac si? Ode glava, slijedi bičovanje.
Da je i Evropska unija takva otvoreno onda nigdje problem, niko nije optuživao Hitlerovu Njemačku da su licemjerni. Bili su sve samo ne licemjerni.

Moraš paziti na svaku riječ ili si antisemit, ne smiješ reći tranvestitu u haljini i perici "on" ili ćeš povrijediti "njene" osjećaje, nemoj jesti meso ispred vegetarijanskog restorana ili će te policija privesti, ide se u Njemačkoj da sve riječi što sadrže Mann (muškarac) poput Mannschaft se promijeni jer je seksistički a kod muslimana je "ili trpi ili napusti"
A ovamo (EU) u javnosti glumiš neku toleranciju, multi-kulti i šarenilo.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31579
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: HARIS PAŠOVIĆ, O MIGRANTIMA: Jad i bijeda malograđanske mitologije Sanele Prašović-Gadžo

Post by Matan » 15 Jan 2021, 00:46

Naseef Mushroom wrote: 15 Jan 2021, 00:26
Duminjo wrote: 15 Jan 2021, 00:03

Licemjerno je doci u tudju kucu i ne poštivati to tudje.

Sto se islama tice, jelka ne bi trebala biti ni najmanji problem a kamo li provokacija jednom muslimanu.

Ti pusi cigare u svojoj kuci. U mojoj se ne pusi. Ako je zapalis, izbacicu te. Sta je tu licemjerno i ko je tu licemjeran?
Razlika je hoće li tvoj radni kolega Marko dobronamjeno za svoj praznik donijeti na posao kolače da te počasti i pozvati te na božićni market a drugo da kada bi ti bio jedini Bošnjak u hrvatskom selu a stanovnici stavili jelku baš pred tvoje dvorište.
Evropa je ta koja se u momentu bori za treći spol i transseksualce, da oni koji su rođeni kao muškarci a sada su žene idu sa ženama u wc i takmiče se sa njima u istim disciplinama, bore se za prava homoseksualaca, gledaju se prava ateista, jevreja, vegetarijanaca, veganaca nema teme da nije na zapadu postala osjetljiva gdje se u doba woke culture gleda na osjećaje svake manjine a kod muslimana su i dalje ignorantni.

Nikome ne smeta jelka niti božić ali od toliko prostora baš je stavi u kvart gdje žive samo Mehmet i Mustafa i još reći "ako vam se ne sviđa idite tamo gdje se ne slavi božić" je tipična evropska hinjska islamofobična provokacija.
Jedina istina da tu gdje su zapalili jelku, ne zive samo muslimani, vec desetine razliciti vjera i nacija..
i nijedna druga se nije sjetila da randalira i pali, samo ta manjina od 40 muskaraca..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: HARIS PAŠOVIĆ, O MIGRANTIMA: Jad i bijeda malograđanske mitologije Sanele Prašović-Gadžo

Post by CikCikCikPogodi » 15 Jan 2021, 10:41

Naseef Mushroom wrote: 14 Jan 2021, 16:20
CikCikCikPogodi wrote: 14 Jan 2021, 12:48
Kesnodobija prema migrantima u BiH ne postoji. To je termin kojim se etiketiraju oni koji govore istinu i cinjenicu o ilegalnim migrantima, to su ovi iz NVO i borci za ljudska prava.
Ako im ne uspije sa ovim blazim terminom, onda ce ko rasizmom preci na sistematski, pa institucionalni pa sta god ce izmisliti.
A to rade iz razloga zato sto ga ne mogu dokazati ni pronaci.
Kad kaže neko da Bišćani zarađuju na migrantima onda je odgovor "Moraš reći neki Bišćani jer ako napišeš samo Bišćani to zvuči kao da svi to rade i to je nepravda orema poštenom narodu iz tog kraja"
Kad neko kaže svi Srbi su četnici onda je "Nemoj tako jer ja znam pet poštenih Srba. Kako je Čika Peđa fin".
A kada pročitaju da je jedan migrant ubio, silovao, zapalio onda je "Eno migranti su to radili", svi su krivi, zovu ih sve životinjama jer imaju istu boju kože i ime kao jedan migrant što je se ponašao kao životinja i niko ne vidi problem u tome. Jašta je nego ksenofobija.
CikCikCikPogodi wrote: 14 Jan 2021, 13:23 Ksenofobija, rasizam, nacionalizam, seksizam, islamofobija i ostali izmi, ne postoje nigdje. Radi se o dobrom i losem. A svi izmi su izmisljeni termini kako bi ljudi iz odredenih grupa pricali ljudima da postoji.
Tako je! Sve je izmišljeno, jedino šta postoji je bošnjački nacionalizam kada Bošnjak kaže da ne želi biti više prijatelj sa koljačima jer su mu pola familije poklali, ovo ostako je sve izmišljeno. Tada se ovdje oglasi 10 forumaša što Bošnjake osuđuju a kod drugih tema kao npr. muslimanski migranti se pravimo naivni
Prvo, većina migranata je barem preslo jednu granicu na svojem putu ilegalno. I sad kako mozes vjerovati nekoj osobi koja je takvo djelo pocinila, pobjegli možda od svoje porodice. Djecu ostavili bez oca, na kojeg se mogu ugledati, bez obzira kakvi im je situacija u njihovoj zemlji. Neki od njih koji povedu djecu sa sobom na ta opasna putovanja su stavili svoju djecu u opasnosti, sto je samo po sebi krivicno djelo u svakoj zemlji. Ja samo govorim cinjenicu, nisam govorio da ih mrzim.

Drugo, ovo Bosnjacki nacionalizam, ne znam šta znaci, isto tako i za Srpski i Hrvatski. Mislim da je to gomila izmisljotina, koje vam propagiraju lazovi, kojim je cilj da proizvedu reakciju od vas, da se mrzite i bojite jedni drugih.
Jedini način kako da se to prevazide je da se iskaze ljubav i prema onom kome je usadeno u glavi da te mrzi. Ljubav ne znaci samo da voliš nekoga, nego i spremnost da pomognes takvim, da ne padnes na njihov nivo. Jer oni to zele. Ocekuju da od tebe proizvedu istu reakciju, ali kada iskazes dobro i ako se to ponovo vise puta, vidjet će da ne mogu tako zivjeti.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: HARIS PAŠOVIĆ, O MIGRANTIMA: Jad i bijeda malograđanske mitologije Sanele Prašović-Gadžo

Post by Naseef Mushroom » 15 Jan 2021, 11:27

CikCikCikPogodi wrote: 15 Jan 2021, 10:41
Naseef Mushroom wrote: 14 Jan 2021, 16:20
Kad kaže neko da Bišćani zarađuju na migrantima onda je odgovor "Moraš reći neki Bišćani jer ako napišeš samo Bišćani to zvuči kao da svi to rade i to je nepravda orema poštenom narodu iz tog kraja"
Kad neko kaže svi Srbi su četnici onda je "Nemoj tako jer ja znam pet poštenih Srba. Kako je Čika Peđa fin".
A kada pročitaju da je jedan migrant ubio, silovao, zapalio onda je "Eno migranti su to radili", svi su krivi, zovu ih sve životinjama jer imaju istu boju kože i ime kao jedan migrant što je se ponašao kao životinja i niko ne vidi problem u tome. Jašta je nego ksenofobija.


Tako je! Sve je izmišljeno, jedino šta postoji je bošnjački nacionalizam kada Bošnjak kaže da ne želi biti više prijatelj sa koljačima jer su mu pola familije poklali, ovo ostako je sve izmišljeno. Tada se ovdje oglasi 10 forumaša što Bošnjake osuđuju a kod drugih tema kao npr. muslimanski migranti se pravimo naivni
Prvo, većina migranata je barem preslo jednu granicu na svojem putu ilegalno. I sad kako mozes vjerovati nekoj osobi koja je takvo djelo pocinila, pobjegli možda od svoje porodice. Djecu ostavili bez oca, na kojeg se mogu ugledati, bez obzira kakvi im je situacija u njihovoj zemlji. Neki od njih koji povedu djecu sa sobom na ta opasna putovanja su stavili svoju djecu u opasnosti, sto je samo po sebi krivicno djelo u svakoj zemlji. Ja samo govorim cinjenicu, nisam govorio da ih mrzim.

Drugo, ovo Bosnjacki nacionalizam, ne znam šta znaci, isto tako i za Srpski i Hrvatski. Mislim da je to gomila izmisljotina, koje vam propagiraju lazovi, kojim je cilj da proizvedu reakciju od vas, da se mrzite i bojite jedni drugih.
Jedini način kako da se to prevazide je da se iskaze ljubav i prema onom kome je usadeno u glavi da te mrzi. Ljubav ne znaci samo da voliš nekoga, nego i spremnost da pomognes takvim, da ne padnes na njihov nivo. Jer oni to zele. Ocekuju da od tebe proizvedu istu reakciju, ali kada iskazes dobro i ako se to ponovo vise puta, vidjet će da ne mogu tako zivjeti.
Kriminal nije uvijek kriminal. Ako je neko varao za porez ne znači da je ta osoba sposobna ubiti.
Ako je neko ilegalno pokušao ući ne znači da je automatski sposoban silovati.

Ovo drugo je bilo sarkastično, ne postoji nikakav -izam i -fobija a uvijek se neko nađe kod opreznog Bošnjaka da govori o bošnjačkom nacionalizmu i optužuje ga.

Nikakav problem iskazati ljubav prema drugoj strani koja me ne voli, samo neka se lijepo obuče na našem ljubavnom sastanku

Image

Hrvat, Albanac, Slovenac i Crnogorac se ne moraju više tim glupostima zamarati "on tebe mržnjom a ti njega ljubavlju".
Pamte šta im je Srbin uradio a u isto vrijeme imaju jakog saveznika da se ne ponovi i to je jedino rješenje. Hrvatska i Slovenija imaju EU, Crna Gora ima NATO a Kosovo ima Ameriku.
Kako izgleda sa Bidenom naš put je najsličniji ovom kosovskom.

A to što ti predlažeš najbolje vidi sa Damirom Nikšićem, mene više te budalaštine ne interesuju.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: HARIS PAŠOVIĆ, O MIGRANTIMA: Jad i bijeda malograđanske mitologije Sanele Prašović-Gadžo

Post by CikCikCikPogodi » 15 Jan 2021, 12:59

Naseef Mushroom wrote: 15 Jan 2021, 11:27
CikCikCikPogodi wrote: 15 Jan 2021, 10:41

Prvo, većina migranata je barem preslo jednu granicu na svojem putu ilegalno. I sad kako mozes vjerovati nekoj osobi koja je takvo djelo pocinila, pobjegli možda od svoje porodice. Djecu ostavili bez oca, na kojeg se mogu ugledati, bez obzira kakvi im je situacija u njihovoj zemlji. Neki od njih koji povedu djecu sa sobom na ta opasna putovanja su stavili svoju djecu u opasnosti, sto je samo po sebi krivicno djelo u svakoj zemlji. Ja samo govorim cinjenicu, nisam govorio da ih mrzim.

Drugo, ovo Bosnjacki nacionalizam, ne znam šta znaci, isto tako i za Srpski i Hrvatski. Mislim da je to gomila izmisljotina, koje vam propagiraju lazovi, kojim je cilj da proizvedu reakciju od vas, da se mrzite i bojite jedni drugih.
Jedini način kako da se to prevazide je da se iskaze ljubav i prema onom kome je usadeno u glavi da te mrzi. Ljubav ne znaci samo da voliš nekoga, nego i spremnost da pomognes takvim, da ne padnes na njihov nivo. Jer oni to zele. Ocekuju da od tebe proizvedu istu reakciju, ali kada iskazes dobro i ako se to ponovo vise puta, vidjet će da ne mogu tako zivjeti.
Kriminal nije uvijek kriminal. Ako je neko varao za porez ne znači da je ta osoba sposobna ubiti.
Ako je neko ilegalno pokušao ući ne znači da je automatski sposoban silovati.

Ovo drugo je bilo sarkastično, ne postoji nikakav -izam i -fobija a uvijek se neko nađe kod opreznog Bošnjaka da govori o bošnjačkom nacionalizmu i optužuje ga.

Nikakav problem iskazati ljubav prema drugoj strani koja me ne voli, samo neka se lijepo obuče na našem ljubavnom sastanku

Image

Hrvat, Albanac, Slovenac i Crnogorac se ne moraju više tim glupostima zamarati "on tebe mržnjom a ti njega ljubavlju".
Pamte šta im je Srbin uradio a u isto vrijeme imaju jakog saveznika da se ne ponovi i to je jedino rješenje. Hrvatska i Slovenija imaju EU, Crna Gora ima NATO a Kosovo ima Ameriku.
Kako izgleda sa Bidenom naš put je najsličniji ovom kosovskom.

A to što ti predlažeš najbolje vidi sa Damirom Nikšićem, mene više te budalaštine ne interesuju.
Nisi ti kriv sto su njima, njihovi uvjerili da mu je kriv komisija ili neko preko okeana za njegove probleme. On kada vidi svoj siromašni novcanik, on ne vidi realnost jer je zaslijepljen svojim mentalitetom, on vidi u njemu razlog da okrivi nekoga drugog za to.

Ja uopće nisam ljut ni bijesan zbog tih odjevnih predmeta, jer nisu moj problem. Da proizvedu mrznju i bijes u meni, onda su oni pobijedili i uspjeli su da mi skrenu um da ne mislim pravo i za sebe, nego bi mislili drugi koji vam pripovjedaju lazi tri decenije.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42833
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14105 times
Been thanked: 12693 times
Status: Offline

Re: HARIS PAŠOVIĆ, O MIGRANTIMA: Jad i bijeda malograđanske mitologije Sanele Prašović-Gadžo

Post by Masamune » 15 Jan 2021, 13:08

Da jedan takav pokuca na vrata kuće sigurno bi isto rekao.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: HARIS PAŠOVIĆ, O MIGRANTIMA: Jad i bijeda malograđanske mitologije Sanele Prašović-Gadžo

Post by CikCikCikPogodi » 15 Jan 2021, 13:12

MarlboroGold wrote: 15 Jan 2021, 13:08 Da jedan takav pokuca na vrata kuće sigurno bi isto rekao.
Pa ja sam naoruzana osoba. Ako dode da napadne, dobit će sto zasluzi. Ako hoće da porazgovaram, ako hoće nek dođe sa istim duksom, nece proizvesti nikakve emocije i ispade od mene. Jer se prave face ko stijena.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: HARIS PAŠOVIĆ, O MIGRANTIMA: Jad i bijeda malograđanske mitologije Sanele Prašović-Gadžo

Post by Naseef Mushroom » 15 Jan 2021, 13:12

CikCikCikPogodi wrote: 15 Jan 2021, 12:59
Naseef Mushroom wrote: 15 Jan 2021, 11:27
Kriminal nije uvijek kriminal. Ako je neko varao za porez ne znači da je ta osoba sposobna ubiti.
Ako je neko ilegalno pokušao ući ne znači da je automatski sposoban silovati.

Ovo drugo je bilo sarkastično, ne postoji nikakav -izam i -fobija a uvijek se neko nađe kod opreznog Bošnjaka da govori o bošnjačkom nacionalizmu i optužuje ga.

Nikakav problem iskazati ljubav prema drugoj strani koja me ne voli, samo neka se lijepo obuče na našem ljubavnom sastanku

Image

Hrvat, Albanac, Slovenac i Crnogorac se ne moraju više tim glupostima zamarati "on tebe mržnjom a ti njega ljubavlju".
Pamte šta im je Srbin uradio a u isto vrijeme imaju jakog saveznika da se ne ponovi i to je jedino rješenje. Hrvatska i Slovenija imaju EU, Crna Gora ima NATO a Kosovo ima Ameriku.
Kako izgleda sa Bidenom naš put je najsličniji ovom kosovskom.

A to što ti predlažeš najbolje vidi sa Damirom Nikšićem, mene više te budalaštine ne interesuju.
Nisi ti kriv sto su njima, njihovi uvjerili da mu je kriv komisija ili neko preko okeana za njegove probleme. On kada vidi svoj siromašni novcanik, on ne vidi realnost jer je zaslijepljen svojim mentalitetom, on vidi u njemu razlog da okrivi nekoga drugog za to.

Ja uopće nisam ljut ni bijesan zbog tih odjevnih predmeta, jer nisu moj problem. Da proizvedu mrznju i bijes u meni, onda su oni pobijedili i uspjeli su da mi skrenu um da ne mislim pravo i za sebe, nego bi mislili drugi koji vam pripovjedaju lazi tri decenije.
Jah, siromašni novčanik. Ona ublehaška priča Ramba Amadeusa "Kome je plata 300 evra priča o nacionalizmu a kome je plata 500 evra priča gdje će se skijati" a najbolji mu prijatelj bio Nebojša Glogovac koji je bio poznat po nacionalističkim ispadima. Sudeći po uspješnim ulogama imao je sigurno platu veću od 500 evra.

Pa eto pred rat svi smo imali otprilike iste plate i radna mjesta (čak su Srbi imali neke privilegije) pa sa svojim polupraznim novčanikom ne krenu ja na komšiju klati nego on na mene.

A oni uopšte ne mogu probuditi bijes u meni, nikada nisam razmišljao da im ikakvo zlo učinim nego sa ovim samo potvrđuju da sam u pravu što bez ikakvog bijesa sam se distancirao od njih.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: HARIS PAŠOVIĆ, O MIGRANTIMA: Jad i bijeda malograđanske mitologije Sanele Prašović-Gadžo

Post by Naseef Mushroom » 15 Jan 2021, 13:14

CikCikCikPogodi wrote: 15 Jan 2021, 13:12
MarlboroGold wrote: 15 Jan 2021, 13:08 Da jedan takav pokuca na vrata kuće sigurno bi isto rekao.
Pa ja sam naoruzana osoba. Ako dode da napadne, dobit će sto zasluzi. Ako hoće da porazgovaram, ako hoće nek dođe sa istim duksom, nece proizvesti nikakve emocije i ispade od mene. Jer se prave face ko stijena.
Sudeći po tvojoj patetici prije bi rekao on tebi sa oružjem a ti kao u onom crtanom njemu cvijet. Šta će ti oružje? Dijeli ljubav.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: HARIS PAŠOVIĆ, O MIGRANTIMA: Jad i bijeda malograđanske mitologije Sanele Prašović-Gadžo

Post by CikCikCikPogodi » 15 Jan 2021, 13:24

Naseef Mushroom wrote: 15 Jan 2021, 13:12
CikCikCikPogodi wrote: 15 Jan 2021, 12:59

Nisi ti kriv sto su njima, njihovi uvjerili da mu je kriv komisija ili neko preko okeana za njegove probleme. On kada vidi svoj siromašni novcanik, on ne vidi realnost jer je zaslijepljen svojim mentalitetom, on vidi u njemu razlog da okrivi nekoga drugog za to.

Ja uopće nisam ljut ni bijesan zbog tih odjevnih predmeta, jer nisu moj problem. Da proizvedu mrznju i bijes u meni, onda su oni pobijedili i uspjeli su da mi skrenu um da ne mislim pravo i za sebe, nego bi mislili drugi koji vam pripovjedaju lazi tri decenije.
Jah, siromašni novčanik. Ona ublehaška priča Ramba Amadeusa "Kome je plata 300 evra priča o nacionalizmu a kome je plata 500 evra priča gdje će se skijati" a najbolji mu prijatelj bio Nebojša Glogovac koji je bio poznat po nacionalističkim ispadima. Sudeći po uspješnim ulogama imao je sigurno platu veću od 500 evra.

Pa eto pred rat svi smo imali otprilike iste plate i radna mjesta (čak su Srbi imali neke privilegije) pa sa svojim polupraznim novčanikom ne krenu ja na komšiju klati nego on na mene.

A oni uopšte ne mogu probuditi bijes u meni, nikada nisam razmišljao da im ikakvo zlo učinim nego sa ovim samo potvrđuju da sam u pravu što bez ikakvog bijesa sam se distancirao od njih.
Onda si ti pobjedio. Ovakve stvari ne treba ni objavljivati u medijima, jer je cilj takvih stvari, proizvesti reakciju druge strane.
To o Rambo Amadeusu sam samo jednom pogledao, i ne mislim da je on neka vertikala koju ljudi trebaju pratiti. Bolje bi bilo da sam naveo poraz, a poraz može biti u svemu, ekonomskom, socijalnom, kulturoloskom polju.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: HARIS PAŠOVIĆ, O MIGRANTIMA: Jad i bijeda malograđanske mitologije Sanele Prašović-Gadžo

Post by CikCikCikPogodi » 15 Jan 2021, 13:25

Naseef Mushroom wrote: 15 Jan 2021, 13:14
CikCikCikPogodi wrote: 15 Jan 2021, 13:12

Pa ja sam naoruzana osoba. Ako dode da napadne, dobit će sto zasluzi. Ako hoće da porazgovaram, ako hoće nek dođe sa istim duksom, nece proizvesti nikakve emocije i ispade od mene. Jer se prave face ko stijena.
Sudeći po tvojoj patetici prije bi rekao on tebi sa oružjem a ti kao u onom crtanom njemu cvijet. Šta će ti oružje? Dijeli ljubav.
Oružje je razlika izmedu roba i slobodnog covjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: HARIS PAŠOVIĆ, O MIGRANTIMA: Jad i bijeda malograđanske mitologije Sanele Prašović-Gadžo

Post by Krokodil Behko » 15 Jan 2021, 17:49

Migranti spasili neku ženu, iz vode


online

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Najezda Arapa u BiH

Post by bosnjakinja » 13 Feb 2021, 13:44

Eto glupi Mujo...otjerase vam i arape,sve namjesteno iz srbije i Hr kuhinje(medijska hajka)...s druge strane vucic i krst baca da im se ulize

Al mujo je mujo,Nije dzaba vic o glupom muji

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Arapi u Hercegovini tražili da se u kafiću ugasi muzika da klanjaju

Post by bosnjakinja » 13 Feb 2021, 13:50

Melek wrote: 09 Jul 2019, 15:35 Da klanjaju u sred UZP epicentra! Golemo :oo
Pa sto se ne ogledaju u Sarajevo? U nas bogami u centrima mesdzidi :djed Tako da imaju prostoriju Ako zele da klanjaju

Eno prelijep mesdzid u Bingu :jupi

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Najezda Arapa u BiH

Post by Naseef Mushroom » 13 Feb 2021, 16:49

Voljeli neki ili ne ali dobar procenat migranata koji su zadnjih mjeseci kročili u BiH će ostati i biti državljani Bosne i Hercegovine, od drugim Arapima, bogatim koji su kupili zemljišta da ne govorim.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests