Zapadna Hercegovina ili(ti) Hercegovistan

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by laganini » 21 May 2015, 10:17

..imas kompleks fakulteta.. :cudi korijeni..nula zrnaca..bas nemam a skoro cilo misto je isprepldteno ercegovcima..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

rima
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 689
Joined: 08 Apr 2014, 22:51
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by rima » 21 May 2015, 16:50

Svi su ratovali za svoj Tor... pod zastavama republike koju su voljeli, zeljeli itd u to doba... potpisnici dejtona su rekli to je urdu i dali stavit potpis... i sta sad kofol zacudjivanje :ha

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by String » 21 May 2015, 17:10

Evo jos jedna slicna vijest:
TUZLAK PRDNUO U SVOJOJ KUCI.

Ovo su neki od zanimljivih komentara:
- Kapa dole!
- Svaka cast majstore!
- Bravo, tako se prdi!
- Tako se prdi u svojoj kuci!! RESPECT!
- To druze, to!!
- Ma covjek je car a ne kao neki sto prde na javnom mjestu.
- Znam kakav je osjecaj jer i ja prdim u kupatilu.

Sledece je gostovanje u nekoj od TV emisija:

-Postovano gledateljstvo nalazimo se u drustvu covjeka heroja koji je prije nekih par dana ovdje u Tuzli prdnuo u svojoj kuci.
-Kazite nam sta vas je navelo da ucinite ovakav herojski cin?

-Pa vidite, taj dan sam rucao grah i neke kisele paprike. Slucajno sam se protegnuo sa kreveta da dohvatim daljinski upravljac sa stola i jednostavno se desilo. Prdnuo sam a da ustvari i nisam imao namjeru to da uradim...jednostavno se desilo.

-Da li planirate nesto dalje? Mozda ulazak u kucu Velikog Brata ili slicno?

-Pa vec su me kontaktirali iz Grand produkcije i ponudili da snimim album, PRDECI.

- Da li ste pristali na tu suradnju sa Grand produkcijom?

-U pocetku sam se zabrinuo jer sam mislio da cu morati da pojedem ogromnu kolicinu graha kako bih mogao isprditi sve te pjesme koje su mi ponudili ali su me na kraju ohrabrili i kazali da ustvari ja samo jednom treba da prdnem u mikrofon i to u trajanju od cetiri sekunde a oni ce to na kraju u postprodukcijskom procesu da izmjene u razne tonalitete i tako napraviti sve te pjesme.

-Odlicno. Zelimo Vam svu srecu u daljnjem radu i nadamo se da cete se uspjeti nositi sa slavom koju ste stekli.

-PRRRRRRRRRR!!! Pardon....Hvala sto ste me posjetili u mom domu. Svako dobro.
Image

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by laganini » 21 May 2015, 18:26

..miim da je dobio pedeset maraka za to...ili bocu vina..a index platio sto eura..ko ce zajebat eru :jok bisnis.. :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by Krokodil Behko » 28 May 2015, 09:30

NEVJEROVATNO Zašto su se tokom intoniranja himne BiH igrači Olimpica i Širokog okrenuli na različite strane?!
Image
Nogometaši Olimpica su osvajači Kupa BiH nakon što su jučer savladali u revanš susretu ekipu Širokog Brijega nakon jedanaesteraca.

U regularnom dijelu susreta bilo 1:1. Ovim trijumfom nogometaši Olimpica su izborili plasman u Evropu naredne sezone, prvi put u historiji kluba, a posebno je zanimljivo da će grad Sarajevo imati čak tri predstavnika u Evropi, Sarajevo, Željezničar i sada Olimpic. Zanimljiva situacija desila se nedugo nakon što je počeo susret.

Tokom intoniranja himne BiH fudbaleri sarajevskog Olimpica bili su okrenuti prema istoku, prema zastavi BiH, dok su sudije i igrači Širokog Brijega bili okrenuti prema zapadnoj tribini, tj. potpuno suprotno od igrača Olimpica.

Da li se radi o novim gafovima tokom intoniranja himne, ne znamo, ali ovakve situacije nemamo prilike vidjeti na drugim terenima širom svijeta.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by Maja » 28 May 2015, 10:45

Nema većih ustaša od Širokobriježana. Volim već ne znam šta što su izgubili. I to baš mi je drago što je Landeka krivac.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by Podrinjac » 28 May 2015, 11:36

Nije samo Široku, tu je i Livno, Duvno, zap. MOstar... svi se oni kupaju u ustašiluku. Jeste da nisu toliko aktivni kao Širokobrijježani, ali dovoljno su aktivni da ih čovjek uvrsti u ustaše. Ali oni se tome diču, tako da im to ne spada u vrijeđanja. Ali kad bih ih nazivali fašistima (kao i četnike) tad bi se oni naljutili. Šta su ustaše, nego fašisti ?? :cudi

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by laganini » 28 May 2015, 21:53

Maja wrote:Nema većih ustaša od Širokobriježana. Volim već ne znam šta što su izgubili. I to baš mi je drago što je Landeka krivac.
...nema veze sto je olimpik pogrijesio svejedno se zna ko su ustase... :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by laganini » 28 May 2015, 22:21

:ooo ..koj
Podrinjac wrote:Nije samo Široku, tu je i Livno, Duvno, zap. MOstar... svi se oni kupaju u ustašiluku. Jeste da nisu toliko aktivni kao Širokobrijježani, ali dovoljno su aktivni da ih čovjek uvrsti u ustaše. Ali oni se tome diču, tako da im to ne spada u vrijeđanja. Ali kad bih ih nazivali fašistima (kao i četnike) tad bi se oni naljutili. Šta su ustaše, nego fašisti ?? :cudi
..koja uvreda za ljubusake..ma i posusanima nece bit drago...cak i onih parstotina sto je prezivilo i sarajevu :hm a lipo smo se dogovorili da se neces vise salit..ili je kriva calina doktrina :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by laganini » 28 May 2015, 22:22

:ooo ..koj
Podrinjac wrote:Nije samo Široku, tu je i Livno, Duvno, zap. MOstar... svi se oni kupaju u ustašiluku. Jeste da nisu toliko aktivni kao Širokobrijježani, ali dovoljno su aktivni da ih čovjek uvrsti u ustaše. Ali oni se tome diču, tako da im to ne spada u vrijeđanja. Ali kad bih ih nazivali fašistima (kao i četnike) tad bi se oni naljutili. Šta su ustaše, nego fašisti ?? :cudi
..koja uvreda za ljubusake..ma i posusanima nece bit drago...cak i onih parstotina sto je prezivilo i sarajevu :hm a lipo smo se dogovorili da se neces vise salit..ili je kriva calina doktrina :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by vila » 28 May 2015, 23:21

Maja wrote:Nema većih ustaša od Širokobriježana. Volim već ne znam šta što su izgubili. I to baš mi je drago što je Landeka krivac.
Lijepo majo!
jako lijepo od tebe
vidim i podrinjac ti se pridruzio
Mrzim onaj smajli sto povraca pa ga necu ni staviti
a jasno mi je odavno da na bosanskom forumu hrvat znaci ustaša
Ups ispravka
hrvat iz hercegovine znaci ustaša

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by Maja » 28 May 2015, 23:40

De ne pretjeruj. Rekla sam Širokobriježani a ti si iz Posušja koliko se sjećam.
Činjenica jeste da najveća sranja dolaze iz tog grada :cudi

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by Podrinjac » 29 May 2015, 00:21

vila wrote:
Maja wrote:Nema većih ustaša od Širokobriježana. Volim već ne znam šta što su izgubili. I to baš mi je drago što je Landeka krivac.
Lijepo majo!
jako lijepo od tebe
vidim i podrinjac ti se pridruzio
Mrzim onaj smajli sto povraca pa ga necu ni staviti
a jasno mi je odavno da na bosanskom forumu hrvat znaci ustaša
Ups ispravka
hrvat iz hercegovine znaci ustaša
80% vas Hrvata u Hercegovini ste ustaše. Ovo direktno kažem. Nisam nacionalista, ali jesam za fašiste. Ovi Hrvati Posavljaci su bolji i bar koliko toliko poštuju Bosnu. A i to je jasno, jer su ABiH i HVO zajedno vodili bitku protiv četonja.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by Maja » 29 May 2015, 00:25

Hajde ne pretjeruj sad i ti.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by storm » 29 May 2015, 00:29

Da... Ne pretjeruj... Pouzdane brojke su samo oko 75 % :123

Nije bitno ovo sto si izrekao.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by Podrinjac » 29 May 2015, 00:44

Pretjerivanje, ne pretjerivanje. Kod mene nema ovako, onako. Kod mene je direktno.
Pa makar me i bana koštalo.

Dosta mi je Srba koji hoće svoju RS, dosta mi je Hrvata koji hoće neku njihovu tzv. Herceg Bosnu. Dosta mi je i onoh Bošnja koji hoće neki svoj kalifat u Bosni. Hoću mirnu državu, bez podjela, sukoba. Treba da se poštujemo, ali očito je to nemoguće.

Ja inače znam s vremena na vrijeme ponekad pročitati portal i forum Herceg Bosne. Samo da vidim kakva je struktura njihovih mozgova. Oni pronalaze neki tekst o bradonjama (vehabijama) koji postavljaju neke crne zastave u nekim gradovima sa namjerom da popljuju Bošnjake. A to što njihovi građani i građanke viore sa kukastim krstevima, to je OK.
Ova država nema zakona. Da je ima, ne bi toga bilo.

User avatar
Slučajni prolaznik
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2267
Joined: 31 Mar 2015, 19:38
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by Slučajni prolaznik » 29 May 2015, 01:05

Krokodil Behko wrote:NEVJEROVATNO Zašto su se tokom intoniranja himne BiH igrači Olimpica i Širokog okrenuli na različite strane?!
Image

Da li se radi o novim gafovima tokom intoniranja himne, ne znamo, ali ovakve situacije nemamo prilike vidjeti na drugim terenima širom svijeta.

ajde lako za himnu,to se već nekako da prežvakati (ništa novo,ništa iznenađujuće) al ovo okretanje leđa je čisti idiotizam....neviđena sramota...pratim nogomet već dugi niz godina,al nikad nisam vidio tako nešto....ima slučajeva gdje igraju ljuti suparnici,zaraćene strane,al i tu ljudi ostaju mirni i odslušaju protivničku himnu bez okretanja,zadrže pristojnost....a ovo je ludost...jadan potez...


i neka su izgubili zbog toga...obilo im se to okretanje o glavu...
Osmijeh ne treba biti blistav,ali mora biti iskren :)

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by Bla » 29 May 2015, 07:28

vila wrote: Lijepo majo!
jako lijepo od tebe
Haj' na igrice :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by Krokodil Behko » 29 May 2015, 10:35

Yeti u Širokom

Boris Dežulović

Zvao me jednom u dva iza ponoći Kožo da ispriča vic. Ima on taj običaj, zovne u gluho doba noći iz kafane da ispriča vic. Elem, razgovaraju dva Širokobriježanina o nezapamćenom događaju prošle srijede, kad su sve novine i portali kao prvorazrednu senzaciju objavili kako je na prvoj finalnoj utakmici Kupa BiH na Pecari jedan čovjek - jedini na cijelom stadionu - ustao na bosanskohercegovačku himnu, dok je ostatak tribina po ustaljenom običaju u tim krajevima zviždao, ignorirao ili mahao hrvatskim zastavama.
"Eto", požalio se jedan drugome, "opet smo ispali grad slučaj, a čovjek možda uopće nije iz Širokog."

Čuli ste i vi za taj nečuveni incident, kad su televizijske kamere u prijenosu iz Širokog Brijega u jednom trenutku, dok se intonirala himna Bosne i Hercegovine, uhvatile sasvim nevjerojatan prizor: dok publika oko njega sjedi i zabavlja se zviždanjem ili dokonim čačkanjem po mobitelima, kao da s razglasa ide Tony Cetinski, a ne državna himna, jedan stasiti navijač stoji na nogama, u stavu mirno, pa se onako odoka čini kao da joj božeprosti odaje počast.

Video je postao viralni hit - da je na Pecari kamerom snimljen sam Yeti, ili čudovište iz Loch Nessa, ne bi se o njemu toliko pričalo - pa se javljaju i oni što se kunu da je snimka autentična, i oni što sumnjaju da je riječ o montaži. Navalili u Široki tako i novinari saznati tko je "čovjek koji stoji na himnu", kriptozoolozi i kriptoantropolozi sa svih strana svijeta zauzeli busije na Pecari i vrebaju s dvogledima i kamerama ne bi li uhvatili zagonetnog Homo Erecetusa, a skeptici gledaju sa strane i vrte glavama, jer prije će na Pecari opet čuti himnu BiH, nego vidjeti mitološko Biće Koje Stoji.

Cijela me zgoda podsjetila na događaj prije pet godina, kad su novine kao jednaku senzaciju objavile da je na izborima za predsjednika Republike Hrvatske u malom hercegovačkom mjestu Ravnom, prema službenim podacima izborne komisije, 99,72 posto birača glasalo za Milana Bandića, a 0,28 posto, odnosno jedan jedini birač, za Ivu Josipovića.

Tko je tajanstveni Josipovićev glasač? - pitali su se tada jednako novinari, kriptozoolozi i stanovnici Ravnog, pa me cijela zgoda bila podsjetila na događaj pet mjeseci ranije, kad je u talijanskom Bagnoneu, malom toskanskom gradiću s dvije hiljade duša, izvučen dobitnik najveće premije u povijesti talijanske lutrije. Netko je dan prije izvlačenja u lokalnom kafiću kupio srećku koja mu je donijela nevjerojatnih stotinu pedeset milijuna eura, i u gradić su nagrnuli novinari otkriti tko je novopečeni bogataš koji može, prohtije li mu se, za mjesni nogometni klub kupiti Cristiana Ronalda.

Sve otada cijela se Europa i Italija pitaju tko je taj sretnik: nepovjerljivo se u međuvremenu pozdravljaju stanovnici Bagnonea, mjere pogledima i čekaju da se milijunaš nekako oda, da napravi krivi korak pa da mu nagrnu u kuću rođaci, jer mali je Bagnone, svatko je svakome neki rod. Tako je valjda bilo i u Ravnom, samo što se tu čekalo da se konačno sazna tko jedini u mjestu nikome nije rod.

Sretnik iz Bagnonea nije otkriven do dana današnjeg: rođaci i novinari već evo pet godina bezuspješno pokušavaju saznati njegov identitet, ali bez uspjeha. Zaključili su na kraju, baš poput one dvojice iz Širokog Brijega, da čovjek uopće nije iz Bagnonea. Neki je stranac, kako se čini, u prolazu popio kavu u njihovom lokalnom kafiću, umjesto kusura uzeo srećku i - jebiga. Kurčeva je to sreća. Koje su, najzad, šanse za tako nešto? Koje su šanse da pobjedničku srećku u lokalnom kafiću u malom, zabitom mjestu veličine i zabitosti Ravnog uzme stranac u prolazu, valjda jedini koji je tu zastao popiti kavu od rata do danas? Koje su šanse da se stranac zatekne u vašem gradiću kad su predsjednički izbori ili, štajaznam, finale Kupa?

Valja nam na ovom mjestu definirati pojam "stranca". Lako je, naime, u Italiji: tko je, međutim, "stranac" u gradiću koji glasa za predsjednika strane države? A tko u gradiću u kojemu se zviždi himni vlastite? Je li stranac čovjek koji na finalnoj utakmici kupa stoji mirno na himnu zemlje u kojoj se utakmica - i za čiji, najzad, kup - igra, ili su stranci svi ostali oko njega? Zašto su onda svi ostali oko njega uopće na tribinama? Zašto navijaju da njihov klub osvoji taj kup? Što će im? I je li onda navijač Širokog zapravo samo onaj jedan jedini koji je na himnu ustao?

Prije pet godina, sjetit ćete se, na istom su stadionu, na prvenstvenoj utakmici protiv Sarajeva, dvije manje grupice, hm, navijača ponosno su, jednu do druge, razvile dvije zastave stranih zemalja: jedna je bila zastava Vatikana, a druga - Trećeg Reicha. I tada je fotografija s Pecare obišla internet, samo što se iz nekog razloga nitko u Širokom Brijegu nije pretjerano ubio od potrage za "strancima", nitko se nije pitao tko su oni: čak ni širokobriješku policiju nije tada zanimao njihov identitet.

"Eto", požalio se onda onaj Kožin, "opet je Široki ispao grad slučaj, a čovjek je možda stvarno iz Vatikana."
online

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by vila » 29 May 2015, 12:11

Oh javio nam se i boris,,,,ups nije on nego njegov jaran
Svaki put kad vidi hrvatsku zastavu ima potrebu svoju dijareju pretocit na papir
da mu sretnem jarana kožu nekad u kafani bas bi ga priupitala koji je bio motiv njegovih liberalnih prijatelja koji su sad jako jugonostalgicni da tamo nekad u osamdesetima organiziraju fasisticki rodendan i to u centru sarajeva
al naravno njih cemo opravdati prikriti jer je to bila urbana raja
Mladost ludost,,
Nego udri tamo po nekim erama,,,to uvik ima prolaz

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests