Sarajevo

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Hoće li biti postavljena ograda oko Vječne vatre

Post by damir5 » 23 Nov 2017, 08:20

Nice try wrote: 23 Nov 2017, 08:16
damir5 wrote: 23 Nov 2017, 08:14
Nice try wrote: 23 Nov 2017, 07:49 Neku ogradu od nekog stakla,pogodnu za zaštitu,a opet da se lijepo vidi i da ništa ne kvari pogled.
a kako ćemo se slikat'? i ovako se ne vidi vatra na slikama, kao da ne gori :plavi
Pa,staklo je valjda providno...jesam li tako napisala :hm
A,vatru malo pojačati,ne štediti na spomenicima.
A,i vala šta se imaš slikati kraj vatre :D.
Poneseš lijepe trenutke u sjećanju :)
a kad blic bljesne, ha? :D
a i bez blica je problem slikati kroz staklo, barem nama amaterima, sreća nema nas puno, samo 99.9% populacije :D.
ja se pravo namučim kad slikam ribe u akvariju ili zmije u zoo parku :ooo

a što nema na sliKi nije ni bilo :ooo
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Hoće li biti postavljena ograda oko Vječne vatre

Post by Nice try » 23 Nov 2017, 08:26

Suosjećam s tobom,a mislim da će tako razmišljati i oni koji budu odlučivali o postavljanju ograde.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Hoće li biti postavljena ograda oko Vječne vatre

Post by KOMESAR » 23 Nov 2017, 08:32

Nice try wrote: 23 Nov 2017, 08:19
KOMESAR wrote: 23 Nov 2017, 08:15
Nice try wrote: 23 Nov 2017, 08:13
KOMESAR wrote: 23 Nov 2017, 08:10 Kome je to palo na pamet!
Tek onda je treba zapisat.
Ogradu ili vatru?
I ogradu!
Nema i,ako bude ograda onda niko ne može dobaciti do vatre :D.
Ili jedno ili drugo,odluči se :valja



Šalu na stranu,možda da se pokuša sa nekim čuvarima,jer sa kaznama se nikad neće postići ono što se želi.
Ma,budalastina kao i trotoar.SDA se i zna samo baviti glupostima.Zapisana jednom u deset godina i to je njima problem ,a ne vide svoja govna koja su izasrali ,ne samo oko vjecne vatre,nego na svakom koraku.Zbog smrada vise ni iz kuce ne izlazim.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sarajevo

Post by storm » 19 Jan 2018, 13:50

:lupa o svašta ....bilo bi logičnije obrnuto- moroni :ooo


Sarajevska vlast traži naknadu od Facebook stranica koje u nazivu sadrže riječ "Sarajevo"
Piše: R.A.
Image
Foto: Facebook

ADMINISTRATOR Facebook grupe Sarajevo forever požalio se tamošnjim medijima da su ga iz uprave grada pozvali na razgovor te od njega zatražili da plati naknadu zbog upotrebe imena "Sarajevo". Ako se ne odazove ili ne plati, tvrdi, prijavit će ga Facebooku i reagirati pravnim putem.

"Moram platiti gradu kojeg već godinama besplatno, s ljubavlju promoviram na svim kontinentima ove male planete. Moram platiti gradu čiju povijesti objavljujući stare fotografije, pričam svim ljubiteljima Sarajeva. Moram platiti zato što govorim o sarajevskim bogomoljama, izletištima, prozorima i fasadama, spominjem Olimpijadu, atentat, agresiju na Sarajevo, sarajevske česme i ulice, Miljacku i Ilidžu", napisao je administrator FB stranice Sarajevo forever, prenosi Klix koji dodaje da administrator stranice ističe da na službenoj web stranici Sarajeva nema niti jedne fotografije u rubrici Znamenitosti te da je prazna i rubrika Stanovništvo.



"Kako da pričaju o stanovništvu kada svaki dan iz 'njihovog' grada odlazi na desetine mladih ljudi kojima ponos ne dozvoljava da sagnu glavu i budu podobni stanovnici Sarajeva. Kada sam skrenuo pažnju da se plaćanje upotrebe zaštićenog imena Sarajevo odnosi na pravne osobe pozivajući se na Službeni list broj 5 iz 2006. godine, dobio sam odgovor da i fizičke osobe moraju platiti. Upitavši ih moram li platiti ako mom djetetu dam ime Sarajevo, dobio sam potvrdan odgovor. Upitavši ih ako knjigu koju napišem nazovem Sarajevo moram li platiti, odgovor je bio isti. Sreća da ova postava nije vladala gradom kad je naš Kemo Monteno pjevao 'Sarajevo ljubavi moja'", napisao je administrator koji se dvoumi da li da stranicu ugasi ili je preimenuje u Grad zabranjenog imena.



Gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka kazao je Klixu kako je "Grad dužan u sklopu svojih nadležnosti raditi na zaštiti pravnih i imovinskih interesa Grada i građana" te se pozvao na Uputstvo o primjeni odredaba odluke o upotrebi grba, imena i isticanju zastava Grada Sarajeva koje je on donio 26.9. prošle godine, a u skladu sa članom 69. Zakona o organizaciji organa uprave u Federaciji BiH i članom 76. stav 1. Statuta Grada Sarajeva.

"Upotreba imena Grada Sarajeva može odobriti pravnim osobama radi unošenja u firmu, odnosno, naziv pravne osobe i u naziv proizvoda ako njihova djelatnost ne narušava ugled Grada Sarajeva i doprinosi njegovoj afirmaciji. Pravne osobe dužne su plaćati godišnju naknadu u skladu sa odredbama člana 17. i 18. Odluke o upotrebi grba, imena i isticanju zastave Grada Sarajeva", stoji u Uputstvu.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81343
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10257 times
Been thanked: 7132 times
Status: Online

Re: Sarajevo

Post by Julia-Klara » 19 Jan 2018, 14:02

:grana
Svi vi koji se izjasnjavate kao Sarajlike ili kada kazete da volite Sarajevo molim ubacite 10km u kasicuprasicu, za "vlast"


:bua
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sarajevo

Post by storm » 19 Jan 2018, 14:05

Zato ja gledam neki dan....imam pod Liked stranicu - Sarajevo nekad i sad.....
I dobijem obavijest, da je stranica promijenila ime u - Moj grad nekad i sad :lupa
za ne vjerovat' .....pa kad im je dosta?! :bua
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81343
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10257 times
Been thanked: 7132 times
Status: Online

Re: Sarajevo

Post by Julia-Klara » 19 Jan 2018, 14:06

"Sve dok je ovaca nece falit vune"
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sarajevo

Post by Bla » 19 Jan 2018, 15:22

Postoji to i za upotrebu državnih imena
vidimo se na moj-forum.com... :oo

Srećom država se odavno ne zove bosna. :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sarajevo

Post by storm » 19 Jan 2018, 15:33

Bla wrote: 19 Jan 2018, 15:22 Postoji to i za upotrebu državnih imena
vidimo se na moj-forum.com... :oo

Srećom država se odavno ne zove bosna. :hm
Da iza toga stoji top managment, koji radi čuda u promociji Sarajeva, BIH, da se tu ubire lova na dobrobit zajednice...pada mi na pamet Austrija recimo...i prihvatio bih da se ne možeš samo tako posluživati razrađenim brandom...
ali dok ovi uhljebi drže sve na nivou trećeg razreda (osnovne) nemaju pravo slovo reći ljudima, koji potpuno besplatno i iz ljubavi čine neke stvari.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Sarajevo

Post by Hannibal » 19 Jan 2018, 15:57

a nidje veze, haj da se stranica zove kanton sarajevo il opcina stari grad al ovo je bas glupo haha
🐽

User avatar
Yoker
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 404
Joined: 05 Jun 2016, 20:28
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: Sarajevo

Post by Yoker » 19 Jan 2018, 16:33

Konačno jedna prava odluka gradonačelnika Sarajeva Abdulaha Skake.
Zašto bi neko recimo koristio ime, grb i zastavu glavnog grada bosanske prestonice
zbog radi lične promocije i vjerovatno novčane nadoknade a da za to grad odnosno država nema nikakve koristi.
Respekt i podrška za gradonačelnika Rajvosa, Abdulaha Skaku.

Image

Image
"Kakve su ti misli, takav ti je život"

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Sarajevo

Post by gaga » 19 Jan 2018, 16:43

:D Koliko znam u ustavu entiteta RS-a stoji da je Sarajevo glavni grad RS-a,da nece oni trazit odstetu.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Sarajevo

Post by Nice try » 19 Jan 2018, 17:00

Tako je.
Vidite kako pojedini poštuju odluke gradonačelnika....i odmah lijepo primjer u postu, nije Sarajevo nego Rajvosa :sjedi
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sarajevo

Post by storm » 19 Jan 2018, 17:45

Yoker wrote: 19 Jan 2018, 16:33 Konačno jedna prava odluka gradonačelnika Sarajeva Abdulaha Skake.
Zašto bi neko recimo koristio ime, grb i zastavu glavnog grada bosanske prestonice
zbog radi lične promocije i vjerovatno novčane nadoknade a da za to grad odnosno država nema nikakve koristi.
Respekt i podrška za gradonačelnika Rajvosa, Abdulaha Skaku.

Image

Image
Dobro ti si stranački vojnik, od tebe se i ne očekuje drugo mišljenje :oo

Kad Skako kaže skako, vi skačete :D
Inače umjesto da ti detaljno odgovaram i opisujem tvoje zablude, nekako mi se ne da....samo ću ti ponoviti dva navoda...
narod ima točno takvu vlast kakvu zaslužuje....
...i novac je najpravednije raspoređena stvar na svijetu...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7936 times
Status: Online

Re: Sarajevo

Post by Krokodil Behko » 19 Jan 2018, 17:48

Hoćemo li sad mijenjati ime teme? :misli
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7936 times
Status: Online

Re: Sarajevo

Post by Krokodil Behko » 19 Jan 2018, 17:50

Ja sam ovo drugačije razumio.

Piše sva pravna lica



Gradska uprava: Sve pravne osobe koje u nazivu sadrže riječ "Sarajevo" dužne su plaćati naknadu


U skladu s Odlukom o upotrebi grba, imena i isticanja zastave Grada Sarajeva, sve pravne osobe dužne su platiti naknadu Gradskoj upravi ukoliko u svom nazivu koriste ime grada, grb ili zastavu.
Pravobranilac Sarajeva Sanjin Smajlović kaže da su plaćanja oslobođene samo fizičke osobe, ali pod uslovom da ne zloupotrebljavaju ime grada, dok će udruženja plaćati 100 KM godišnje, a svi oni koji su registrovani kao pravne osobe plaćat će u zavisnosti od broja zaposlenih.

Prema Članu 17. ove odluke, pravne osobe koje ostvaruju pozitivne rezultate, imaju mali obim poslovanja, produktivnosti i dobit, a koje zapošljavaju do 10 radnika, za upotrebu grba ili imena Grada Sarajeva godišnje su dužne plaćati 720 KM. Pravne osobe sa srednjim obimom poslovanja, odnosno koje zapošljavaju do 30 osoba, plaćaju 1.200 KM, dok naknada za pravne osobe koje imaju više od 30 uposlenih iznosi 4.800 KM godišnje.

"To u prijevodu znači sljedeće - da se vaš portal i dalje zove Sarajevo-x.com, vi biste se morali obratiti Gradskoj upravi i plaćati naknadu u zavisnosti od toga koliko imate radnika", kazao nam je Smajlović.

Stotinu maraka godišnje dužne su izdvojiti pravne osobe čija djelatnost nije usmjerena na stjecanje dobiti.

Podsjećamo, gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka jučer je za naš portal kazao da oni koji koriste ime grada u svrhu promocije Sarajeva imaju podršku Gradske uprave te da je cilj naknada obeshrabriti one koji ga zloupotrebljavaju.

Upravo to je bio razlog zbog kojeg su administratori Facebook stranica koje u svom nazivu imaju "Sarajevo" pozvani da se obrate Gradskoj upravi Grada Sarajeva kako bi se dogovorili u vezi s korištenjem imena grada.

U periodu od 1. oktobra 2016. godine do 20. septembra 2017. godine, po osnovu izdatih rješenja o upotrebi imena grada ostvaren je prihod u Budžet Grada Sarajeva u iznosu od 43.900 KM, a naknadu je plaćalo 36 kompanija i organizacija.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sarajevo

Post by storm » 19 Jan 2018, 17:51

Krokodil Behko wrote: 19 Jan 2018, 17:48 Hoćemo li sad mijenjati ime teme? :misli
Mora Maja prijaviti kod Skake...pa da neki uhljeb precizno izračuna, koliko dugujemo :plavi

ako ne, prebaci u šeher....pa nek se pitaju koji je :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sarajevo

Post by storm » 19 Jan 2018, 17:54

Krokodil Behko wrote: 19 Jan 2018, 17:50 Ja sam ovo drugačije razumio.

Piše sva pravna lica



Gradska uprava: Sve pravne osobe koje u nazivu sadrže riječ "Sarajevo" dužne su plaćati naknadu


U skladu s Odlukom o upotrebi grba, imena i isticanja zastave Grada Sarajeva, sve pravne osobe dužne su platiti naknadu Gradskoj upravi ukoliko u svom nazivu koriste ime grada, grb ili zastavu.
Pravobranilac Sarajeva Sanjin Smajlović kaže da su plaćanja oslobođene samo fizičke osobe, ali pod uslovom da ne zloupotrebljavaju ime grada, dok će udruženja plaćati 100 KM godišnje, a svi oni koji su registrovani kao pravne osobe plaćat će u zavisnosti od broja zaposlenih.

Prema Članu 17. ove odluke, pravne osobe koje ostvaruju pozitivne rezultate, imaju mali obim poslovanja, produktivnosti i dobit, a koje zapošljavaju do 10 radnika, za upotrebu grba ili imena Grada Sarajeva godišnje su dužne plaćati 720 KM. Pravne osobe sa srednjim obimom poslovanja, odnosno koje zapošljavaju do 30 osoba, plaćaju 1.200 KM, dok naknada za pravne osobe koje imaju više od 30 uposlenih iznosi 4.800 KM godišnje.

"To u prijevodu znači sljedeće - da se vaš portal i dalje zove Sarajevo-x.com, vi biste se morali obratiti Gradskoj upravi i plaćati naknadu u zavisnosti od toga koliko imate radnika", kazao nam je Smajlović.

Stotinu maraka godišnje dužne su izdvojiti pravne osobe čija djelatnost nije usmjerena na stjecanje dobiti.

Podsjećamo, gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka jučer je za naš portal kazao da oni koji koriste ime grada u svrhu promocije Sarajeva imaju podršku Gradske uprave te da je cilj naknada obeshrabriti one koji ga zloupotrebljavaju.

Upravo to je bio razlog zbog kojeg su administratori Facebook stranica koje u svom nazivu imaju "Sarajevo" pozvani da se obrate Gradskoj upravi Grada Sarajeva kako bi se dogovorili u vezi s korištenjem imena grada.

U periodu od 1. oktobra 2016. godine do 20. septembra 2017. godine, po osnovu izdatih rješenja o upotrebi imena grada ostvaren je prihod u Budžet Grada Sarajeva u iznosu od 43.900 KM, a naknadu je plaćalo 36 kompanija i organizacija.
Pa eto, ova stranica nije pravno lice :misli

Ljudi uploadaju stare, nove, zanimljive fotke grada...
Screenshot_7.png
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120496
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7936 times
Status: Online

Re: Sarajevo

Post by Krokodil Behko » 19 Jan 2018, 18:01

A ne znam vala.
Ne može neka stranica biti pravno lice.
Mi bi se uskoro mogli zvati i hercegovački forum :noga
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Sarajevo

Post by Hannibal » 19 Jan 2018, 18:24

a sta cemo za onu pjesmu od montena sarajevo ljubavi moja??
🐽

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests