BiH pred najezdom hiljada migranata

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by dadojović » 08 Apr 2021, 18:18

Dakle, imali smo priču kako su hrvatski krvoloci oteli migrantu dijete. Nakon nekog vremena pokazalo se da je migrant lagao. Priča je bila toliko šuplja da me čudi da je itko u nju povjerovao. Ali ipak bilo je i takvih. Onda smo imali onu priču o "nigerijskom studentu" i postupku hrvatskih zvijeri prema njemu. Nekim čudom, uz sve nelogičnosti, opet je bilo onih koji su povjerovali. I opet, priča je dokazano bila lažna. Pa onda još jedan slučaj pisanja britanskih novinara ( je li ono bio u pitanju Guardian?), o hrvatskoj policiji i migrantima. Podsjetimo se, kako je završila priča? Novine su se ispričavale Hrvatskoj, a dotični novinar je dobio otkaz, zbog toga što je dokazano lagao.

Nastavi niz...
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31219
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2654 times
Been thanked: 5014 times
Status: Online

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by Matan » 08 Apr 2021, 18:21

Lavlje_srce wrote: 08 Apr 2021, 18:18
animals wrote: 08 Apr 2021, 18:09Znaci Hrvatski policajci siluju te imigrantkinje..
samo tako,,,
Prije svega - prisvojni pridjev se pise malim pocetnim slovom.

Zatim, smanji lupetanje. Zena je dala izjavu o seksualnom zlostavljanju i religijskoj diskriminaciji od strane individue koja je slucajno policajac.

Da li je on iz Sierra Leonea, Mozabika ili Belgije - opet je nebitno, kao i u njenom slucaju. Meni da se rodjeni brat tako ponasa, ja bih ga prijavila, ne bih cekala istragu. Ako ti ne bi, malo se zamisli.
Cekaj, onda bi tako mogao i ja svakoga optuziti za sve..
valjda trebaju dokazi..a ne , rekla , kazala..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by MorningStar » 08 Apr 2021, 18:26

Lavlje_srce wrote: 08 Apr 2021, 18:14
MorningStar wrote: 08 Apr 2021, 18:02Drugo, to ako mozes uzeti tek tako izjavu ljudi u pokusaju nelegalnog prelaska granice da su tako zlostavljani pa i seksualno bez ikakvih dokaza osim izjave i to bez zavrsene istrage ili bilo cega - ja ne znam , onda vjerovati na rijec i to je to gotovo?
Da, kad ljudi krenu na nogama na put iz nemogucih uvjeta ka uredjenim drzavama, i to sa sitnom djecom, nekako im je bas gust u sred tog gotovo misionarskog puta za zlostavljanje optuziti casne i visokoprofesionalne hrvatske policajce. Ima logike. Not.

Ili optuziti policajce uopce - za koje je poznato da bi mnogi bili s druge strane brave da nije 'struke'.

Malo empatije ti ne bi skodilo.
Mislim ne znam koliko si svjesna ali ti ljudi su gurali djecu na madjarskoj granici ispred sebe da sprijece policiju da ih prsce suzavcima i vodenim topovima.

Mislim ocito da ti promice cim sve su se sposobni sluziti , al hajd.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by Lavlje_srce » 08 Apr 2021, 18:38

animals wrote: 08 Apr 2021, 18:21Cekaj, onda bi tako mogao i ja svakoga optuziti za sve..
valjda trebaju dokazi..a ne , rekla , kazala..
Po defaultu sam na strani zrtve, nebitne su njene/njegove generalije.
MorningStar wrote: 08 Apr 2021, 18:26Mislim ne znam koliko si svjesna ali ti ljudi su gurali djecu na madjarskoj granici ispred sebe da sprijece policiju da ih prsce suzavcima i vodenim topovima.

Mislim ocito da ti promice cim sve su se sposobni sluziti , al hajd.
Nije mi to bilo poznato (i uzasno je), ali me zanima koja bi bila njena motivacija da to izmisli?

Poremecena je? Ocajna? Sta?

Biram biti na strani zrtve kao sto rekoh.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by MorningStar » 08 Apr 2021, 18:47

Lavlje_srce wrote: 08 Apr 2021, 18:38
animals wrote: 08 Apr 2021, 18:21Cekaj, onda bi tako mogao i ja svakoga optuziti za sve..
valjda trebaju dokazi..a ne , rekla , kazala..
Po defaultu sam na strani zrtve, nebitne su njene/njegove generalije.
MorningStar wrote: 08 Apr 2021, 18:26Mislim ne znam koliko si svjesna ali ti ljudi su gurali djecu na madjarskoj granici ispred sebe da sprijece policiju da ih prsce suzavcima i vodenim topovima.

Mislim ocito da ti promice cim sve su se sposobni sluziti , al hajd.
Nije mi to bilo poznato (i uzasno je), ali me zanima koja bi bila njena motivacija da to izmisli?

Poremecena je? Ocajna? Sta?

Biram biti na strani zrtve kao sto rekoh.
Motiv je generalno defamacija hr policije (ne znam koliko si upoznata ali razne nvo cesto objasnjavaju migrantima kako da se ponasaju i sta da govore pred kamerana) , vrsenje pritiska na istu - te privlacenje paznje od nvo da pomogne joj naprimjer da dobije papire jer jer pretrpila zlostavljanje i slicno.

Ovo navedeno je spekulacija , kao sto i ti spekulises o silovanju a postoje mehanizmi sto unutarnjo policijski sto drugi da istraze se ovakvi navodi.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by MunDzi » 08 Apr 2021, 18:52

animals wrote: 08 Apr 2021, 17:20 Znam za slucaj, jednog Afrikanca u Becu, koji se opirao izrucenju,
pa ga policajci namlatili..
oni optuzeni i dobili otkaz..
on dobio veliku odstetu, ostao u Austriji..mislim da je dobio 100 tisuca eura odstete i pravo ostanka..
sad mu ni to nije bilo dovoljno, vec hoce dozivotno izdrzavanje..
e kad to dobijem ja ili neko sa nasi prostora, javite mi..
Opa, ljubomoran.

Steta sto u Hrvatskoj ne isplacuju odstetu kad naplate migranta.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31219
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2654 times
Been thanked: 5014 times
Status: Online

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by Matan » 08 Apr 2021, 19:02

MunDzi wrote: 08 Apr 2021, 18:52
animals wrote: 08 Apr 2021, 17:20 Znam za slucaj, jednog Afrikanca u Becu, koji se opirao izrucenju,
pa ga policajci namlatili..
oni optuzeni i dobili otkaz..
on dobio veliku odstetu, ostao u Austriji..mislim da je dobio 100 tisuca eura odstete i pravo ostanka..
sad mu ni to nije bilo dovoljno, vec hoce dozivotno izdrzavanje..
e kad to dobijem ja ili neko sa nasi prostora, javite mi..
Opa, ljubomoran.

Steta sto u Hrvatskoj ne isplacuju odstetu kad naplate migranta.
Jah, ljubomoran..
sto me niko nije namlatio.. :123
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by MunDzi » 08 Apr 2021, 19:03

animals wrote: 08 Apr 2021, 19:02
MunDzi wrote: 08 Apr 2021, 18:52

Opa, ljubomoran.

Steta sto u Hrvatskoj ne isplacuju odstetu kad naplate migranta.
Jah, ljubomoran..
sto me niko nije namlatio.. :123
Ne.
Nego sto ti niko nije dao 100 tisuca

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by Lavlje_srce » 08 Apr 2021, 19:11

MorningStar wrote: 08 Apr 2021, 18:47Motiv je generalno defamacija hr policije (ne znam koliko si upoznata ali razne nvo cesto objasnjavaju migrantima kako da se ponasaju i sta da govore pred kamerana) , vrsenje pritiska na istu - te privlacenje paznje od nvo da pomogne joj naprimjer da dobije papire jer jer pretrpila zlostavljanje i slicno.

Ovo navedeno je spekulacija , kao sto i ti spekulises o silovanju a postoje mehanizmi sto unutarnjo policijski sto drugi da istraze se ovakvi navodi.
Nisu to spekulacije, nego relativiziranje s tvoje strane, toliko jako da sam se vratila da opet procitam clanak (ukljucujuci original). Ja se drzim predocenih cinjenica.

Nigdje nisam upotrijebila rijec 'silovanje' i ne imputiraj mi isto. Pisala sam o seksualnom zlostavljanju i religijskog diskriminaciji i iza toga stojim.

Dalje, hoces reci da i Europsko vijece spekulira, kao i Dansko Izbjeglicko Vijece (za tvoju informaciju, radi se o ozbiljnim institucijama)? Lijepo Boga mi. :ok

'Europska komisija incident je opisala kao “ozbiljno navodno kriminalno djelo” i pozvala hrvatske vlasti da “temeljito istraže sve navode i poprate to primjerenim potezima”, piše "The Guardian".

Prema dokumentima organizacije "Danish Refugee Council" (DRC), incident se dogodio u noći 15. februara na teritoriji Hrvatske, nekoliko kilometara od Velike Kladuše.'

Prijevod je pogresan, pogledati tu: https://www.theguardian.com/global-deve ... an-migrant

European Commission: https://ec.europa.eu/info/index_en

Danish Refugee Council: https://drc.ngo

Toliko o objektivnosti pojedinaca. Zalosno.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by MorningStar » 08 Apr 2021, 19:15

Kljucni dio tvog teksta koji si ti ocito zaobisla:

'Europska komisija incident je opisala kao “ozbiljno navodno kriminalno djelo” i pozvala hrvatske vlasti da “temeljito istraže sve navode i poprate to primjerenim potezima”, piše "The Guardian".


A woman from Afghanistan was allegedly sexually abused, held at knifepoint and forced to strip naked by a Croatian border police officer, during a search of a group of migrants on the border with Bosnia.

The European commission described it as a “serious alleged criminal action’’ and urged the Croatian authorities “to thoroughly investigate all allegations, and follow up with relevant actions”


Nadam se da razumijes sta pise.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by Lavlje_srce » 08 Apr 2021, 19:27

Ne, ne razumijem, ti i slicni cete mi objasniti. :rozi

Laki je krenuo s ad hominemom.

Kao sto je npr. predhodni pokusaj samoubistva najbolji nacin da se predvidi uspjesno samoubistvo, tako su prethodne otpuzbe razlog da se lupa drzi na odredjenim ljudima. Nije to visa matematika lutko.

I on je lupao glavom u zid prilikom ulaska u Hrvatsku:

Image

An official inquiry has been launched into the European commission’s alleged failure to protect the rights of migrants and refugees said to have been robbed and abused by police at Croatia’s borders.

The EU ombudsman is investigating the potential complicity of the EU’s executive branch in the maladministration of funds that should have been spent on supervising the behaviour of border officers working at the scene of some of the violence.

There have been multiple allegations of aggressive pushbacks of migrants and refugees by Croatian police on the country’s border with Bosnia, including an incident in which a migrant was shot.

https://www.theguardian.com/global-deve ... tia-border

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by Chloe » 08 Apr 2021, 19:29

MorningStar wrote: 08 Apr 2021, 17:58
Chloe wrote: 08 Apr 2021, 17:55

Hajde probaj.... 😂
Nebih krsio zakone hvala , a eto sama si sada sebe "ogolila" - kada ides i krsis zakon - ocekuj sankciju (u normalnoj drzavi) pa bio to pokusaj nelegalnog prelaska granice ili pljacka supermarketa - koje god boje,vjere i sta vec si.
Ne znam što bih sebe ogolila. GP ne stoji pored Gline jedan do drugug policajac i kako migranti prelaze granicu tj. rijeku vraćaju ih nazad. Ima tih situacija ali ni tu ne mogu bježati, isto kao što ne mogu u dubini Hr teritorije.
Nakon isprebijanih kostiju shvatili su da imaju šansu manje loma imati ako ih policija otkrije da ne bježe. Tebi je to smiješno. 🤷‍♀️

Nije to nikakav film.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by MorningStar » 08 Apr 2021, 19:38

Chloe wrote: 08 Apr 2021, 19:29
MorningStar wrote: 08 Apr 2021, 17:58
Nebih krsio zakone hvala , a eto sama si sada sebe "ogolila" - kada ides i krsis zakon - ocekuj sankciju (u normalnoj drzavi) pa bio to pokusaj nelegalnog prelaska granice ili pljacka supermarketa - koje god boje,vjere i sta vec si.
Ne znam što bih sebe ogolila. GP ne stoji pored Gline jedan do drugug policajac i kako migranti prelaze granicu tj. rijeku vraćaju ih nazad. Ima tih situacija ali ni tu ne mogu bježati, isto kao što ne mogu u dubini Hr teritorije.
Nakon isprebijanih kostiju shvatili su da imaju šansu manje loma imati ako ih policija otkrije da ne bježe. Tebi je to smiješno. 🤷‍♀️

Nije to nikakav film.
Da to je i poenta lupanja

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by MorningStar » 08 Apr 2021, 19:40

Lavlje_srce wrote: 08 Apr 2021, 19:27 Ne, ne razumijem, ti i slicni cete mi objasniti. :rozi

Laki je krenuo s ad hominemom.

Kao sto je npr. predhodni pokusaj samoubistva najbolji nacin da se predvidi uspjesno samoubistvo, tako su prethodne otpuzbe razlog da se lupa drzi na odredjenim ljudima. Nije to visa matematika lutko.

I on je lupao glavom u zid prilikom ulaska u Hrvatsku:

Image

An official inquiry has been launched into the European commission’s alleged failure to protect the rights of migrants and refugees said to have been robbed and abused by police at Croatia’s borders.

The EU ombudsman is investigating the potential complicity of the EU’s executive branch in the maladministration of funds that should have been spent on supervising the behaviour of border officers working at the scene of some of the violence.

There have been multiple allegations of aggressive pushbacks of migrants and refugees by Croatian police on the country’s border with Bosnia, including an incident in which a migrant was shot.

https://www.theguardian.com/global-deve ... tia-border
Kao i chloe , pricamo o jednom slucaju , pa ti stavim sta pise u tvom linku "navodno,istraziti itd" pa ti odes na petnaestu stvar.

Mislim znam da radim sizifov posao :)

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by Chloe » 08 Apr 2021, 19:41

MorningStar wrote: 08 Apr 2021, 19:38
Chloe wrote: 08 Apr 2021, 19:29

Ne znam što bih sebe ogolila. GP ne stoji pored Gline jedan do drugug policajac i kako migranti prelaze granicu tj. rijeku vraćaju ih nazad. Ima tih situacija ali ni tu ne mogu bježati, isto kao što ne mogu u dubini Hr teritorije.
Nakon isprebijanih kostiju shvatili su da imaju šansu manje loma imati ako ih policija otkrije da ne bježe. Tebi je to smiješno. 🤷‍♀️

Nije to nikakav film.
Da to je i poenta lupanja
Odobravaš nasilje?

Odobravaš da ih isprebijaju I vrate nama prije teći vatrenim oružjem iako su ih našli na svojoj teritoriji npr. U blizini same slovenske granice?
Hrvatska nema obavezu postupiti po svojim Zakonima o migrantima?

Aferim!

Za koji tim ti igraš? :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31219
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2654 times
Been thanked: 5014 times
Status: Online

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by Matan » 08 Apr 2021, 19:45

MunDzi wrote: 08 Apr 2021, 19:03
animals wrote: 08 Apr 2021, 19:02

Jah, ljubomoran..
sto me niko nije namlatio.. :123
Ne.
Nego sto ti niko nije dao 100 tisuca
Meni bi namlatili i ne bi nista dobio..
nisam ja te srece..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by Taare » 08 Apr 2021, 19:46

Krivi su naši što dopuštaju da hrvatska policija prebacuje migrante u bih.
Svi mi se morete obratit

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by MorningStar » 08 Apr 2021, 19:46

Chloe wrote: 08 Apr 2021, 19:41
MorningStar wrote: 08 Apr 2021, 19:38

Da to je i poenta lupanja
Odobravaš nasilje?

Odobravaš da ih isprebijaju I vrate nama prije teći vatrenim oružjem iako su ih našli na svojoj teritoriji npr. U blizini same slovenske granice?
Hrvatska nema obavezu postupiti po svojim Zakonima o migrantima?

Aferim!

Za koji tim ti igraš? :)
Da odobravam apsolutno upotrebu sile pri sprovodjenju zakona - kao sto je to slucaj u svakoj drzavi na svijetu jer drzava ima monopol na upotrebu sile. Zastita granice je jedna od osnovnih duznosti drzave.

Dalje po zakonu o azilu isti se trazi na granici prve sigurne zemlje , te ukoliko je presao van granicnog prelaza - u najkracem roku prijaviti se policiji ili nadleznoj sluzbi te predstaviti valjane razloge zasto je presao van granicnog prelaza.

Nelegalan ulazak , tumaranje itd preko nekoliko zemalja kako bi se doslo u zemlju dje se hoce ne potpada ni pod kakvo pravo na azil - u tome i bacanje i unistavanje dokumenata i slicno - a zasto je to prolazilo do sada ? Zbog jednostavno en masse pokreta te raznih nvo koje su aktivno pomagale/ju u krsenjima zakona.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31219
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2654 times
Been thanked: 5014 times
Status: Online

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by Matan » 08 Apr 2021, 19:48

Taare wrote: 08 Apr 2021, 19:46 Krivi su naši što dopuštaju da hrvatska policija prebacuje migrante u bih.
Krivi su sto ih pustaju u BIH..
da ih i Hrvatska prima u Hrvatsku, mogla bi kukati na Slovence i Madjare i nazivati ih nacistima..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Hrvatski policajac seksualno zlostavljao migrantkinju

Post by Taare » 08 Apr 2021, 19:49

animals wrote: 08 Apr 2021, 19:48
Taare wrote: 08 Apr 2021, 19:46 Krivi su naši što dopuštaju da hrvatska policija prebacuje migrante u bih.
Krivi su sto ih pustaju u BIH..
da ih i Hrvatska prima u Hrvatsku, mogla bi kukati na Slovence i Madjare i nazivati ih nacistima..
Ima smisla.
Svi mi se morete obratit

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests