BiH pred najezdom hiljada migranata

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84578
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16661 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Fuddo » 26 May 2020, 17:00

respo wrote: 26 May 2020, 16:59
Fuddo wrote: 26 May 2020, 16:58

Sto prozivas cojeka bezveze?
Dje si ti ratovao?
nisam ratovao nigdje jer nisam ni mogao ratovati
prozivam ga zato sto mogu
Pa nema smisla, jer nemas kredit za prozivanje.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Čarobni » 26 May 2020, 17:02

S obzirom na ovoliku količinu empatije, većina migranata bi morala biti smještena po kućama naših bosanskohercegovačkih merhametli domaćina, ali... u Limburgu, tjeraju ih od svojih domaćinstava, pa im pružaju podršku i razumijevanje preko tastature.

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by respo » 26 May 2020, 17:04

Fuddo wrote: 26 May 2020, 17:00
respo wrote: 26 May 2020, 16:59

nisam ratovao nigdje jer nisam ni mogao ratovati
prozivam ga zato sto mogu
Pa nema smisla, jer nemas kredit za prozivanje.
kakvi krediti
jesi to i ti isti ili slican slucaj kao insomnija?

kao sto rekoh u dopuni cak sam ga i pohvalio
i zasto uopste tebe briga zasto ga ja prozivam
ne napadam ni ja tebe sto prozivas nidu (ili koja je vec forumasica) niti nju sto proziva tebe

vjerovatno je sve sto sam rekao istina tako da istina nekad boli
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by respo » 26 May 2020, 17:08

cak se na ovoj temi i slazem sa njim jer nije kao ostali dijasporci neka migranata u bih i mi smo ovdje isto
on i iz francuske govori da nam ne trebaju ovdje i u pravu je zato jer je vidio cak i vise nego mi kakva su ustvari to sorta ljudi
jednostavno ne pripadamo istoj civilizaciji ili bolje receno istom svjetonadzoru i zato smo drugaciji skroz od njih i ovdje i na zapadu
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by MunDzi » 26 May 2020, 17:12

Bogami Hicko je ponosan na neke komentare.
Skace od srece sto ima istomisljenike. :hitler

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by insomnia » 26 May 2020, 17:13

Insomnia pobjego 2010 bog ti pamet dao
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26416
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1874 times
Been thanked: 4100 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Beni » 26 May 2020, 17:17

MunDzi wrote: 26 May 2020, 17:12 Bogami Hicko je ponosan na neke komentare.
Skace od srece sto ima istomisljenike. :hitler
rahmet mu dusi
Fuck you a friendly note to start the day

respo
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3931
Joined: 11 Sep 2019, 10:11
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by respo » 26 May 2020, 17:18

insomnia wrote: 26 May 2020, 17:13 Insomnia pobjego 2010 bog ti pamet dao
pa samo ide u prilog temi i onome o cemu pisem
odgovoran sam za ono sto kazem a ne za ono sto ti shvatis

User avatar
hilbert
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 139
Joined: 06 Apr 2020, 12:41
Location: Austrija
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by hilbert » 26 May 2020, 17:19

respo wrote: 26 May 2020, 16:42 mirna bosna moze biti tek kad i ovih domicilnih milion kretena iselis a kamoli da ih dovlacis
al ok fudo malo potpaljuje malo brani svoj polozaj u americi tako da je to tu negdje
Znaci dezerter. Takvi najvise drugima sole pamet o domoljubju, genocidu, uzpovcima i tako. Znam ih licno kamaru.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by MunDzi » 26 May 2020, 17:22

hilbert wrote: 26 May 2020, 17:19
respo wrote: 26 May 2020, 16:42 mirna bosna moze biti tek kad i ovih domicilnih milion kretena iselis a kamoli da ih dovlacis
al ok fudo malo potpaljuje malo brani svoj polozaj u americi tako da je to tu negdje
Znaci dezerter. Takvi najvise drugima sole pamet o domoljubju, genocidu, uzpovcima i tako. Znam ih licno kamaru.
Da si svjestan koliko si se provalio, sad bi se nogom napuco u guzicu.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26416
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1874 times
Been thanked: 4100 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Beni » 26 May 2020, 17:23

sto se dijaspora ovdje pronalazi u nekim kometarima :oo
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by dadojović » 26 May 2020, 17:44

Vratite se temi i bez svađe.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
hilbert
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 139
Joined: 06 Apr 2020, 12:41
Location: Austrija
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by hilbert » 26 May 2020, 17:46

MunDzi wrote: 26 May 2020, 17:22
hilbert wrote: 26 May 2020, 17:19

Znaci dezerter. Takvi najvise drugima sole pamet o domoljubju, genocidu, uzpovcima i tako. Znam ih licno kamaru.
Da si svjestan koliko si se provalio, sad bi se nogom napuco u guzicu.
Samo zasicena guzica moze pisati ovolike provale po forumima i siriti mrznju. Eto on bio naselio milijun cega vec, a otjerao vise od pola domicilnog stanovnistva. Iza te price o uzpovcima i genocidasima se nerijetko krije osnovna mrznja protiv "Vlaha i Skutora" cak iako su za tu Bosnu ucinili vise nego sto bi on ikada mogao. Dovoljno je samo da skrenu s puta kojim je posao Mujo.

Kada je rijec o masovnim migracijama opcenito, podrzavanje ili cak prizeljkivanje istih nije nikakav akt humanizma. To je odraz krize globalnog kapitalizma u sto spadaju i ratovi za resurse, prirodne i ljudske. Nije tocno da ih "hoce Njemacka" nego njemacki krupni kapital koji na taj nacin zeli uvesti sto vise jeftine radne snage sa destruktivnim posljedicama po socijalno stanje u toj zemlji i naravno Europi. Njemacka je vec sada prva kada je u pitanju prekarna zaposlenost preko kojekakvih leasing firmi gdje ides raditi "kada te neka firma zatreba" bez solidnog, kolektivnog ugovora i gdje budes sutnut kada te vise ne trebaju. To je moderna prostitucija radnistva. Rasturaju se standardi plata i socijalnog osiguranja koje je organizirana radnicka klasa izborila svojom vjekovnom borbom. Cilj je naravno i demontaza socijalne drzave. Imas porast konkurencije na radnom trzistu i recimo za stanove sto izaziva velike antagonizme i rezultira jacanjem radikalne desnice.

Nema nicega humanog ili ljevicarskog u podrsci masovnih kretanja ljudskih skupina koji su primorani da odlaze iz svojih domova iz ratnih, humanitarnih ili prosto ekonomskih razloga. Ne znam tko voli da napusti svoj dom i potuca se po bijelom svijetu da bi zaradio kruha ili se docepao visokog standarda kakav nije moguc u zemlji porijekla. Ljevica umjesto da organizira domace radnike i pokrene jaku antiratnu politiku protiv zapadnih vlada koje su citav Bliski istok zavile u crno ratovima, pljackom resursa i podrzavanjem najgoreg diktatorskog i dzihadistickog sljama koji tamo postoji, ona o tome suti i uzvikuje parole "Refugees Welcome" dok istovremeno pisa po tesko ostvarenim radnickim pravima. Ratovi i zlocini koje po Bliskom istoku cine Amerikanci, Britanci, Francuzi i njihovi tamosnji saveznici Turska, Saudijska Arabija, Katar ovim kavijar ljevicarima ne smetaju, pa kada ti ratovi izazovu val migracija, onda glume humaniste, sve u korist domacih kapitalista koji trljaju ruke, jer stize friska roba za izrabljivanje, samo sto taj narod tamo ne voli hrmbaciti kao eks-jugovici nego odmah znaju gdje mogu ubrati svaku socijalu.

Moj roditelji i citave generacije ljudi iz BiH i ostatka bivse Jugoslavije su se ovdje polomili da ostvare dostojanstven zivot sebi i svojoj djeci. Mnogi su bili fakultetski obrazovani dok su ovdje bili primorani cistiti hale da bi prezivjeli. Njima nitko nije placao kurseve, dodatna obrazovanja itd.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by insomnia » 26 May 2020, 17:52

Naravno da se placalo. Placa se i danas
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by MunDzi » 26 May 2020, 18:11

hilbert wrote: 26 May 2020, 17:46
MunDzi wrote: 26 May 2020, 17:22

Da si svjestan koliko si se provalio, sad bi se nogom napuco u guzicu.
Samo zasicena guzica moze pisati ovolike provale po forumima i siriti mrznju. Eto on bio naselio milijun cega vec, a otjerao vise od pola domicilnog stanovnistva. Iza te price o uzpovcima i genocidasima se nerijetko krije osnovna mrznja protiv "Vlaha i Skutora" cak iako su za tu Bosnu ucinili vise nego sto bi on ikada mogao. Dovoljno je samo da skrenu s puta kojim je posao Mujo.
Kao sto rekoh ranije, nisi svjestan koliko si se provalio.

hilbert wrote: 26 May 2020, 17:46 Kada je rijec o masovnim migracijama opcenito, podrzavanje ili cak prizeljkivanje istih nije nikakav akt humanizma. To je odraz krize globalnog kapitalizma u sto spadaju i ratovi za resurse, prirodne i ljudske. Nije tocno da ih "hoce Njemacka" nego njemacki krupni kapital koji na taj nacin zeli uvesti sto vise jeftine radne snage sa destruktivnim posljedicama po socijalno stanje u toj zemlji i naravno Europi. Njemacka je vec sada prva kada je u pitanju prekarna zaposlenost preko kojekakvih leasing firmi gdje ides raditi "kada te neka firma zatreba" bez solidnog, kolektivnog ugovora i gdje budes sutnut kada te vise ne trebaju. To je moderna prostitucija radnistva. Rasturaju se standardi plata i socijalnog osiguranja koje je organizirana radnicka klasa izborila svojom vjekovnom borbom. Cilj je naravno i demontaza socijalne drzave. Imas porast konkurencije na radnom trzistu i recimo za stanove sto izaziva velike antagonizme i rezultira jacanjem radikalne desnice.

Nema nicega humanog ili ljevicarskog u podrsci masovnih kretanja ljudskih skupina koji su primorani da odlaze iz svojih domova iz ratnih, humanitarnih ili prosto ekonomskih razloga. Ne znam tko voli da napusti svoj dom i potuca se po bijelom svijetu da bi zaradio kruha ili se docepao visokog standarda kakav nije moguc u zemlji porijekla. Ljevica umjesto da organizira domace radnike i pokrene jaku antiratnu politiku protiv zapadnih vlada koje su citav Bliski istok zavile u crno ratovima, pljackom resursa i podrzavanjem najgoreg diktatorskog i dzihadistickog sljama koji tamo postoji, ona o tome suti i uzvikuje parole "Refugees Welcome" dok istovremeno pisa po tesko ostvarenim radnickim pravima. Ratovi i zlocini koje po Bliskom istoku cine Amerikanci, Britanci, Francuzi i njihovi tamosnji saveznici Turska, Saudijska Arabija, Katar ovim kavijar ljevicarima ne smetaju, pa kada ti ratovi izazovu val migracija, onda glume humaniste, sve u korist domacih kapitalista koji trljaju ruke, jer stize friska roba za izrabljivanje, samo sto taj narod tamo ne voli hrmbaciti kao eks-jugovici nego odmah znaju gdje mogu ubrati svaku socijalu.
Politika je kurva.
Ne idi u Njemacku ako ti je ispod casti raditi za "sitne" pare.
hilbert wrote: 26 May 2020, 17:46 Moj roditelji i citave generacije ljudi iz BiH i ostatka bivse Jugoslavije su se ovdje polomili da ostvare dostojanstven zivot sebi i svojoj djeci. Mnogi su bili fakultetski obrazovani dok su ovdje bili primorani cistiti hale da bi prezivjeli. Njima nitko nije placao kurseve, dodatna obrazovanja itd.
Ne kaki.
Za vlastite neuspjehe i neuspjehe svoje familije nemoj kriviti nikog drugog nego sebe i svoju familiju.
Uh stvarno, ispod casti cistiti hale sa diplomom npr ekonomiste iz SFRJ?
Da je ta SFRJ ekonomija i diploma iz iste bila dobra, ne bi cistili hale stalno nego na pocetku dok se ne prekvalifikuju.
Naucilo se sjesti u fotelju, kititi se titulom, a u stvarnosti ne biti sposoban za nekim vecim uspjehom po principu ponuda-potraznja.
A jelde kako je modernim migrantima lahko.
Nece halu da ciste.
Sve na gotovo dobiju.
Jarane, tebe ljubomora zdere.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Pasaga » 26 May 2020, 19:08

Beni_dvosekundas wrote: 26 May 2020, 17:23 sto se dijaspora ovdje pronalazi u nekim kometarima :oo
sto me prozivas ..... :cvike
nije mi bilo mrsko,a i vecini naseg naroda,radit bilo sta...
dok nismo mogli ljudima reci da znamo i mozemo jos toga mnogo
Dug je to put,dok dodjes u priliku da nesto kazes,pokazes ....
...danas,elhamdilila .....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26416
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1874 times
Been thanked: 4100 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Beni » 26 May 2020, 19:19

Pasaga wrote: 26 May 2020, 19:08
Beni_dvosekundas wrote: 26 May 2020, 17:23 sto se dijaspora ovdje pronalazi u nekim kometarima :oo
sto me prozivas ..... :cvike
nije mi bilo mrsko,a i vecini naseg naroda,radit bilo sta...
dok nismo mogli ljudima reci da znamo i mozemo jos toga mnogo
Dug je to put,dok dodjes u priliku da nesto kazes,pokazes ....
...danas,elhamdilila .....
Aj ne kaki nista je tebe nisam skonto sta si htio rec, vidim se da si imao ( ili je jos imas :hm ) interaktivnu komunikaciju sa mooncom
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Melek » 26 May 2020, 19:38

Dobro bi bilo da ti migranti malo nasele i produhove zveke kao što su Lištica, Grude i ostala ta štura mjesta :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Pasaga » 26 May 2020, 19:49

Melek wrote: 26 May 2020, 19:38 Dobro bi bilo da ti migranti malo nasele i produhove zveke kao što su Lištica, Grude i ostala ta štura mjesta :hm
..ne..neee ...
nis nije slucajno,a ovo je precizno ciljano,navodjeno ....
treba pritisnut podrucja gdje je uvjek bilo neke demokratije,tako rec....
nebil to kako izdahlo .....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by insomnia » 26 May 2020, 20:02

Melek wrote: 26 May 2020, 19:38 Dobro bi bilo da ti migranti malo nasele i produhove zveke kao što su Lištica, Grude i ostala ta štura mjesta :hm
Samo sto se to nikad nece desiti
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 78 guests