BiH pred najezdom hiljada migranata

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Nice try » 15 Feb 2018, 08:25

damir5 wrote: 15 Feb 2018, 08:21 Hr carinici, tacnije granicna policija su meni bas cool. Ovim putem pozdravljam slatku plavusu na prelazu Zupanja :plavi slovenci su glumili vecu strogocu
Ko je prelazio Bugarsku granicu zna sta su djubrad :rol
Tako i moja djeca kažu.Nigdje na granici nisu vidjele neljubaznije i drskije carinike kao kad su ulazile u Bugarsku.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by storm » 15 Feb 2018, 08:26

Chloe wrote: 15 Feb 2018, 08:18 Lično sam bila svjedokom kod tih prelazaka granica i na Slo i Aut ...
Naoružati se strpljenjem, pridržavati se onog što traže i to je to ... :cudi
To pričam :ok
Šta su puta mene razmontirali austrijanci....skidali tapete s vrata vadili rezervnu gumu...
još onaj njihov seljački njemački :lup
Rekoh....uvijek oni zadnji na liniji glume baje
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120481
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Krokodil Behko » 18 Feb 2018, 10:02

MIGRANTI SMJEŠTENI U VELIKOJ KLADUŠI: „Hrvatska policija nije bila dobra, ostavili su nas u planinama i rekli…“


Dvadeset šest migranata smješteno je kod Huse Karajlića u Velikoj Kladuši.



"Danas kuha moj brat, za njih 26 će skuhati ručak , sutra opet nađe se neki novi donator, imamo jednu benzinsku pumpu, čovjek isto priskače u pomoć i svi moji prijatelji koji znaju da ja to ne mogu sam isfinancirati", priča Karajlić.



Dvanaest migranata našao je u centru Velike Kladuše i smjestio ih. Otišao je na put, a kada se vratio ukupno ih je bilo 26.



"U policiji sam ih prijavio, granična policija je dolazila i svakoga je i slikala, i bilježila tko su i što su. Oni su meni rekli da se ja bavim nekim poslom kojim se ne bi smio baviti. Ja ne znam kakav je to posao, samo hoću pomoći koliko mogu", priča.

Migranti u BiH ne žele ostati: "Želim otići u Belgiju, ili Njemačku, ili druge zemlje u centralnoj Europi."



Iz Velike Kladuše pokušavaju u Hrvatsku. Pokušavaju, ali ne uspijevaju.



"Nisu nas vratili na bosansku granicu, samo su nas ostavili na granici i rekli nam da idemo. Rekli su nam idite", pričaju.



"Hrvatska policija nije bila dobra, ostavili su nas u planinama, oko 15 km udaljenim od bosanske granice. Bio je snijeg, kiša i bili smo gladni", tvrde.



MUP: Provodimo pojačani nadzor granice



Ranije su iz Granične policije potvrdili da ispituju mogućnost da hrvatska policija migrante ostavlja na teritoriji BiH.



"Postoje određeni slučajevi koje provjeravamo, gdje ćemo nakon analize utvrditi i takve mogućnost", poručili su u Graničnoj policiji.

Iz MUP-a Hrvatske odbacuju ove navode. Kažu da samo provode pojačani nadzor granice s ciljem suzbijanja nezakonitih migracija.



"Obavještavamo Vas kako policija Republike Hrvatske ne ostavlja migrante na području BiH, a kako to navodite u svom upitu", odgovorili su za N1 iz MUP-a.



U bosanskom Ministarstvu sigurnosti pojašnjavaju da stranci sa sobom moraju imati lične dokumente, karton o iskazanoj namjeri ili status tražitelja azila. Ukoliko to nema, a uspio je preći od granice sa Srbijom ili Crnom Gorom do granice sa Hrvatskom, znači da je ilegalno prešao cijelu BiH.





(N1/SB)
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81332
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10248 times
Been thanked: 7130 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Julia-Klara » 18 Feb 2018, 11:16

Cek da skontaju da im je ovaj dio BiH blizi Srbiji, a jednostavniji za preci u Hrvatsku :kokice
ribara sa camcima i brodicama na svakom koraku
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Melek » 18 Feb 2018, 11:57

Bas bi trebalo tu jadnu raju za potkusurivanje strpati u Dodikovu Niziju a dati im zestoke novcane naknade da tamo i ostanu. Sta ceka onaj Soros, eto mu prave ideje.. :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Mutevelija » 18 Feb 2018, 13:53

Eto vidite kolika su sirotinja a neće ostati u BiH.
Znaci da ni njima BiH ne valja
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3708 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by srculence7 » 18 Feb 2018, 14:10

Mutevelija wrote: 18 Feb 2018, 13:53 Eto vidite kolika su sirotinja a neće ostati u BiH.
Znaci da ni njima BiH ne valja
Ma to niko ne može sa sigurnošću da tvrdi. Kod nas su neki duži period u jednom prihvatilištu, nedaleko od Niša i neki od njih su izrazili želju da ostanu. Dopalo im se ovde a i ljudi su ih fino prihvatili. Bila sam par puta i baš su fini, uče jezik, dečica su im slatka, uostalom kao i naša...Mnogi su i otišli, na kraju svako ide tamo gde misli da će mu biti bolje, ne mogu se ni osuđivati zbog toga.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Vjetar » 18 Feb 2018, 14:12

srculence7 wrote: 18 Feb 2018, 14:10
Mutevelija wrote: 18 Feb 2018, 13:53 Eto vidite kolika su sirotinja a neće ostati u BiH.
Znaci da ni njima BiH ne valja
Ma to niko ne može sa sigurnošću da tvrdi. Kod nas su neki duži period u jednom prihvatilištu, nedaleko od Niša i neki od njih su izrazili želju da ostanu. Dopalo im se ovde a i ljudi su ih fino prihvatili. Bila sam par puta i baš su fini, uče jezik, dečica su im slatka, uostalom kao i naša...Mnogi su i otišli, na kraju svako ide tamo gde misli da će mu biti bolje, ne mogu se ni osuđivati zbog toga.
To je vjerovatno slučaj kada shvate da ne mogu proći dalje. Vjerovatno će im i BiH izgledati kao ne toliko loša kada budu sve nade za EU izgubili.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3708 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by srculence7 » 18 Feb 2018, 14:19

Oblak wrote: 18 Feb 2018, 14:12
To je vjerovatno slučaj kada shvate da ne mogu proći dalje. Vjerovatno će im i BiH izgledati kao ne toliko loša kada budu sve nade za EU izgubili.
Po priči, njima se stvarno dopalo to kako smo se mi u tim situacijama prema njima odnosili...Kroz svakakva maltretiranja prođu i mnogi budu u strahu šta bi ih dalje snašlo, a činjenica je da je to jedna neizvesnost. Samo treba dosta poraditi na socijalnoj integraciji za dalje, osnovno imaju ali to nije dovoljno ...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Chloe » 18 Feb 2018, 14:30

"Hrvatska policija nije bila dobra, ostavili su nas u planinama, oko 15 km udaljenim od bosanske granice. Bio je snijeg, kiša i bili smo gladni", tvrde.



MUP: Provodimo pojačani nadzor granice



Ranije su iz Granične policije potvrdili da ispituju mogućnost da hrvatska policija migrante ostavlja na teritoriji BiH.
Hrvati ih samo "ćuhnu" nama preko granice. Prije par dana su tako postupili sa bračnim parom sa bebom. :123
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120481
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Krokodil Behko » 18 Feb 2018, 17:13

Chloe wrote: 18 Feb 2018, 14:30
"Hrvatska policija nije bila dobra, ostavili su nas u planinama, oko 15 km udaljenim od bosanske granice. Bio je snijeg, kiša i bili smo gladni", tvrde.



MUP: Provodimo pojačani nadzor granice



Ranije su iz Granične policije potvrdili da ispituju mogućnost da hrvatska policija migrante ostavlja na teritoriji BiH.
Hrvati ih samo "ćuhnu" nama preko granice. Prije par dana su tako postupili sa bračnim parom sa bebom. :123

Blago vama, imate migrante u svojoj opštini. Imate kome pomagati, a ja nemam :(
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Chloe » 18 Feb 2018, 17:33

Krokodil Behko wrote: 18 Feb 2018, 17:13
Chloe wrote: 18 Feb 2018, 14:30
"Hrvatska policija nije bila dobra, ostavili su nas u planinama, oko 15 km udaljenim od bosanske granice. Bio je snijeg, kiša i bili smo gladni", tvrde.



MUP: Provodimo pojačani nadzor granice



Ranije su iz Granične policije potvrdili da ispituju mogućnost da hrvatska policija migrante ostavlja na teritoriji BiH.
Hrvati ih samo "ćuhnu" nama preko granice. Prije par dana su tako postupili sa bračnim parom sa bebom. :123

Blago vama, imate migrante u svojoj opštini. Imate kome pomagati, a ja nemam :(
:ovaj ... :ideja .... mogla bih pripaziti kako budu dolazili da ti neku finu i dobrodržeću tetu poșaljem da je udomiš pa maziš, paziš i uhvatiş koji sevap ... :hop
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Mutevelija » 18 Feb 2018, 17:34

Haj nek je i BIH obećana zemlja nekom :valja
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120481
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Krokodil Behko » 18 Feb 2018, 17:49

Chloe wrote: 18 Feb 2018, 17:33
Krokodil Behko wrote: 18 Feb 2018, 17:13
Chloe wrote: 18 Feb 2018, 14:30
"Hrvatska policija nije bila dobra, ostavili su nas u planinama, oko 15 km udaljenim od bosanske granice. Bio je snijeg, kiša i bili smo gladni", tvrde.



MUP: Provodimo pojačani nadzor granice



Ranije su iz Granične policije potvrdili da ispituju mogućnost da hrvatska policija migrante ostavlja na teritoriji BiH.
Hrvati ih samo "ćuhnu" nama preko granice. Prije par dana su tako postupili sa bračnim parom sa bebom. :123

Blago vama, imate migrante u svojoj opštini. Imate kome pomagati, a ja nemam :(
:ovaj ... :ideja .... mogla bih pripaziti kako budu dolazili da ti neku finu i dobrodržeću tetu poșaljem da je udomiš pa maziš, paziš i uhvatiş koji sevap ... :hop


SAMO ako ne pretjeruje s religijom :oo
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Chloe » 18 Feb 2018, 18:07

Krokodil Behko wrote: 18 Feb 2018, 17:49
SAMO ako ne pretjeruje s religijom :oo
:auf ... ne budi sitničav. :oo
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Pasaga » 18 Feb 2018, 18:13

... kad se uzivim.... to mi nesmetaaaa...nesmetaaaa ....

:D.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120481
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Krokodil Behko » 20 Feb 2018, 19:00

MEKTIĆ TVRDI: Došlo do povećanja broja ilegalnih migranata za 600 do 700 posto


Image

Ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine Dragan Mektić je danas na sjednici Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH kazao da je nakon sporazuma EU i Turske te zaustavljanja „balkanske rute“ došlo do velikog povećanja ilegalnih migracija i otvorena je jedna nova, ilegalna ruta koja ide iz Turske, preko Grčke, Albanije, Crne Gore, BiH, Hrvatske i dalje prema zapadnoj EUropi.

Odgovarajući na izaslaničko pitanje Martina Raguža u vezi s aktualnom situacijom kad je u pitanju migrantska kriza i stanje na granicama BiH Mektić je rekao da u odnosu na sve ove zemlje, BiH ima jednu specifičnu ulogu, ima vanjsku granicu sa EU i „mi imamo dodatnu obavezu da štitimo vanjsku granicu EU od ovoga“.



- Mi imamo obavezu po kojoj nemamo izbora, moramo to presjecati, moramo svakog migranta zaustaviti ovdje, identificirati i moramo mu, u skladu s našim zakonima i Europskom konvencijom o zaštiti ljudskih prava, dati tretman ovdje i tražiti način kako da to riješimo - naveo je Mektić. On je iznio podatak da je, nakon zatvaranja masovnog priliva ostalo u Srbiji „zaglavljenih“ oko 10 tisuću migranata, koji nisu mogli dalje ni u zapadnu Europu, a nisu mogli ni nazad. - Srbija je to smjestila u neke izbjegličke centre, čak je jedan veoma blizu naše granice - kazao je Mektić. Po njegovim riječima, od tih oko 10 tisuća sada je negdje oko tri tisuće u Srbije, a drugi su u na razne načine otišli iz Srbije.



- U prošloj godini je registrirano blizu 800 migranata, u 2016. godini manje od 100, a za prva dva mjeseca ove godine već 300 migranata je ovdje, znači povećanje od 600 do 700 posto. To je ozbiljan problem. Mi se još uvijek sa tim problemom nosimo u okviru naših kapaciteta - rekao je ministar Mektić. Kao problem je naveo nedovoljnu kadrovska popunjenost Granične policije kojoj nedostaje blizu 500 ljudi i neodgovarajuću materijalno-tehničku opremljenost.



- Na posljednoj sjednici FRONTEX-a sam predložio da se uvede neka vrsta monitoringa na granici između Crne Gore i Albanije, jer imam osjećaj da tu prolaze bez ikakve kontrole od strane međunarodnih policajaca. Mi smo spremni da damo dio naših graničnih policajaca za taj monitornig - kazao je ministar Mektić.
online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Socrates » 21 Feb 2018, 06:35

Ko stoji iza ovog Mektica?

On se čini kao jedan od malobrojnih normalnih politicara na vlasti u BIH, pa je krajnje neobično da ga dosad niko nije razrijesio duznosti. :D.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by storm » 21 Feb 2018, 07:20

Socrates wrote: 21 Feb 2018, 06:35 Ko stoji iza ovog Mektica?

On se čini kao jedan od malobrojnih normalnih politicara na vlasti u BIH, pa je krajnje neobično da ga dosad niko nije razrijesio duznosti. :D.
I meni ja cool Mektić...mada uglavnom sve ostaje na riječima ali iz objektivnih razloga- zbog okruženja.
Bilo bi zanimljivo vidjeti, da obnaša neku utjecajniju poziciju.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Melek » 21 Feb 2018, 07:24

storm wrote: 21 Feb 2018, 07:20
Socrates wrote: 21 Feb 2018, 06:35 Ko stoji iza ovog Mektica?

On se čini kao jedan od malobrojnih normalnih politicara na vlasti u BIH, pa je krajnje neobično da ga dosad niko nije razrijesio duznosti. :D.
I meni ja cool Mektić...mada uglavnom sve ostaje na riječima ali iz objektivnih razloga- zbog okruženja.
Bilo bi zanimljivo vidjeti, da obnaša neku utjecajniju poziciju.
Mene je totalno frapirala pojava jednog takvog ministra kakav je Mektic ali ne samo sto se tice njega. Imamo tu i Sarovica i jos par (Pandurevicka je sasvim ok) a svi su ni manje ni vise iz SDS-a, partije koju su osnovali osudjeni ratni zlocinci kalibra Koljevica, Krajisnika, Karadzica, Plavsicke (?) itd.. Koja transformacija, za nepovjerovati, sve same BH-patriote :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests