BiH pred najezdom hiljada migranata

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86347
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1640 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Mutevelija » 04 Aug 2021, 23:08

Migrantski teror u Srebreniku
2. Avgusta 2021.
Tekst počinjem riječima građanke grada Srebrenika a isto bi potvrdili i drugi. “Ono kad nisi siguran u svojoj kući a naša vlast ništa ne poduzima.

Svakodnevno susrećemo pijane i drogirane migrante.

Ponašaju se kao da je sve njihovo, kao da su centar svijeta. Ulaze u dvorišta,provaljuju u privremeno napuštene kuće. Strah te biti u svom. Policija savjetuje da ih ne diramo kada ulaze u kasnim noćnim satima u dvorišta jer su svi naoružani.

Niko ništa ne poduzima. Šta uraditi? Kome se obratiti? Kako se zaštititi? Zasad se obračunavaju između sebe, kaže ova sugrađanka Srebrenika.

Prije nekoliko dana u jednoj napuštenoj kući u centru Srebrenika gdje već duže vrijeme boravi veći broj migranata došlo je do međusobnog obračuna noževima i drugim hladnim oružjem migranata iz Pakistana i Afganistana/po informaciji policajca/bilo ih je šestorica i svi su imali ubodne rane.

Policija je intervenisala. Okružila tu kuću ali informacija nije išla u javnost. Zašto? Kuća je inače u blizini sportske dvorane i opštine. Dalje, prema informaciji od policajca konstantno imaju prijave o provaljivanju u kuće i po njegovom mišljenju, do sada se radi oko 30 slučajeva. Zašto se niko ne oglašava? Gradsko vijeće. Gradonačelnik. Njihovi problemi su psi lutalice a ne naoružani migranti. Građani su uznemireni i boje se direktnih napada. Mediji šute.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 41736
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13554 times
Been thanked: 12106 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Masamune » 04 Aug 2021, 23:10

Građani Bihaća i okoline to govore već skoro 2 godine, ali ne jebe ih niko ni 5%.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102568
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2938 times
Been thanked: 3041 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Chloe » 05 Aug 2021, 00:01

Ako ni zbog čega onda zbog migranata mi je drago što je došao ogroman broj naših gradjana iz dijaspore. Neka se uvjere sami u situaciju.... :kafa
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Taare » 05 Aug 2021, 01:07

Pa ima li taj narod oružje?
Svi mi se morete obratit

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102568
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2938 times
Been thanked: 3041 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Chloe » 05 Aug 2021, 07:17

Jaaah, sjedi u Njemačkoj a pravio bi oru_anu pobunu u BiH... :kafa
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 41736
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13554 times
Been thanked: 12106 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Masamune » 05 Aug 2021, 07:59

Chloe wrote: 05 Aug 2021, 07:17 Jaaah, sjedi u Njemačkoj a pravio bi oru_anu pobunu u BiH... :kafa
Nek si mu rekla :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Calla » 05 Aug 2021, 08:44

Chloe wrote: 05 Aug 2021, 00:01 Ako ni zbog čega onda zbog migranata mi je drago što je došao ogroman broj naših gradjana iz dijaspore. Neka se uvjere sami u situaciju.... :kafa
Chloe, citam kako je kod vas a nama nista novoga u stvari jer vecina dijasporaca ima te migrante oko sebe u zemlji zivljenja, I sve te probleme sto ovdje pročitamo godinama dozivljavaju sve drzave okolo Bosne. I na nasim ulicama po Campovima po mjesnim zajednicama su jos uvjek sukobi I ne samo sukobi treba napomenuti I neke lijepe stvari koje se daju organizirati. U mom selu u opstini imamo vjece stranaca koje se brine zajedno sa socijalnim radnicima za aktivnost migranata. Prave se zajednicki izleti sa ljudima iz campa I okolnog stanovnistva u vidu socijalizacije moja kuhinja tvoja kuhinja pa prostru stolove I donese svako svoj neki skuhani obrok I podijele izmedu migranata I domicilnog stanovnistva tako se upoznavanju I prilaze stvarnom problemu migrantskog stanovnistva. Gradonacelnik zapise Probleme koji ih muce I pokusava da to realizuje za njihovu korist naravno onoliko koliko je moguce. Moljetnike podrzavaju socijalni radnici I usmjeravaju ih po školama da ne gube vrjeme po Campovima nego uce jezik I rade na sebi neko zavrsi cak I zanat dok ceka odluku da li ce ga priznati za azyl ili nece. Ovako na ovaj nacin mogu se donekle veliki konfliikti izbjeci. Ljudi koji prave silne Probleme zbog alkohola droge po Campovima isortiraju se u posebne traktove campa sa video nadzorom I za ovaj dio je policija zaduzena.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by insomnia » 05 Aug 2021, 08:54

Jes i opet svako malo citas “afganistanac i iracanin silovali i ubili…”
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102568
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2938 times
Been thanked: 3041 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Chloe » 05 Aug 2021, 09:01

Calla wrote: 05 Aug 2021, 08:44
Chloe wrote: 05 Aug 2021, 00:01 Ako ni zbog čega onda zbog migranata mi je drago što je došao ogroman broj naših gradjana iz dijaspore. Neka se uvjere sami u situaciju.... :kafa
Chloe, citam kako je kod vas a nama nista novoga u stvari jer vecina dijasporaca ima te migrante oko sebe u zemlji zivljenja, I sve te probleme sto ovdje pročitamo godinama dozivljavaju sve drzave okolo Bosne. I na nasim ulicama po Campovima po mjesnim zajednicama su jos uvjek sukobi I ne samo sukobi treba napomenuti I neke lijepe stvari koje se daju organizirati. U mom selu u opstini imamo vjece stranaca koje se brine zajedno sa socijalnim radnicima za aktivnost migranata. Prave se zajednicki izleti sa ljudima iz campa I okolnog stanovnistva u vidu socijalizacije moja kuhinja tvoja kuhinja pa prostru stolove I donese svako svoj neki skuhani obrok I podijele izmedu migranata I domicilnog stanovnistva tako se upoznavanju I prilaze stvarnom problemu migrantskog stanovnistva. Gradonacelnik zapise Probleme koji ih muce I pokusava da to realizuje za njihovu korist naravno onoliko koliko je moguce. Moljetnike podrzavaju socijalni radnici I usmjeravaju ih po školama da ne gube vrjeme po Campovima nego uce jezik I rade na sebi neko zavrsi cak I zanat dok ceka odluku da li ce ga priznati za azyl ili nece. Ovako na ovaj nacin mogu se donekle veliki konfliikti izbjeci. Ljudi koji prave silne Probleme zbog alkohola droge po Campovima isortiraju se u posebne traktove campa sa video nadzorom I za ovaj dio je policija zaduzena.
Calla, ne gledaj kroz sebe druge. Nimalo nisam iznenađena tvojim postom, jer si žena širokih pogleda, analitična i ulaziš u srž problema.

Moj post se odnosi na preuveličavanja građana i medija na situaciju, dizanje tenzija, mržnje i sve ostalo što je rezultiralo da su naši građani u dijaspori otvoreno pisali da se plaše doći kući, e sad kad su došli neka sami vide i dožive. Ima ih poput tebe, ali vjeruj više je onih koji su puni predrasuda al' mijenjaju mišljenje.

Kod nas, znači VKladuša, od kad su se registrovale tri humanitarne organizacije, situacije je puno bolja. Migranti su siti, okupani, obučeni, a oni koji naprave problem odgovorne institucije i službe kvalitetnije se mogu pobrinuti za njih. Policija sad ima posla s migrantima u slučajevima kad se međusobno potuku, a' mlatimo se i mi :cudi ... Obzirom da je ovo BiH, siromašna i neuređena država, situacija je dobra.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Calla » 05 Aug 2021, 09:01

insomnia wrote: 05 Aug 2021, 08:54 Jes i opet svako malo citas “afganistanac i iracanin silovali i ubili…”
Naravno da je nemoguce sve situacije spasiti. Mentalitet silovatelja on ne miruje, gdje god da dode on radi isto.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Calla » 05 Aug 2021, 09:04

Chloe wrote: 05 Aug 2021, 09:01
Calla wrote: 05 Aug 2021, 08:44

Chloe, citam kako je kod vas a nama nista novoga u stvari jer vecina dijasporaca ima te migrante oko sebe u zemlji zivljenja, I sve te probleme sto ovdje pročitamo godinama dozivljavaju sve drzave okolo Bosne. I na nasim ulicama po Campovima po mjesnim zajednicama su jos uvjek sukobi I ne samo sukobi treba napomenuti I neke lijepe stvari koje se daju organizirati. U mom selu u opstini imamo vjece stranaca koje se brine zajedno sa socijalnim radnicima za aktivnost migranata. Prave se zajednicki izleti sa ljudima iz campa I okolnog stanovnistva u vidu socijalizacije moja kuhinja tvoja kuhinja pa prostru stolove I donese svako svoj neki skuhani obrok I podijele izmedu migranata I domicilnog stanovnistva tako se upoznavanju I prilaze stvarnom problemu migrantskog stanovnistva. Gradonacelnik zapise Probleme koji ih muce I pokusava da to realizuje za njihovu korist naravno onoliko koliko je moguce. Moljetnike podrzavaju socijalni radnici I usmjeravaju ih po školama da ne gube vrjeme po Campovima nego uce jezik I rade na sebi neko zavrsi cak I zanat dok ceka odluku da li ce ga priznati za azyl ili nece. Ovako na ovaj nacin mogu se donekle veliki konfliikti izbjeci. Ljudi koji prave silne Probleme zbog alkohola droge po Campovima isortiraju se u posebne traktove campa sa video nadzorom I za ovaj dio je policija zaduzena.
Calla, ne gledaj kroz sebe druge. Nimalo nisam iznenađena tvojim postom, jer si žena širokih pogleda, analitična i ulaziš u srž problema.

Moj post se odnosi na preuveličavanja građana i medija na situaciju, dizanje tenzija, mržnje i sve ostalo što je rezultiralo da su naši građani u dijaspori otvoreno pisali da se plaše doći kući, e sad kad su došli neka sami vide i dožive. Ima ih poput tebe, ali vjeruj više je onih koji su puni predrasuda al' mijenjaju mišljenje.

Kod nas, znači VKladuša, od kad su se registrovale tri humanitarne organizacije, situacije je puno bolja. Migranti su siti, okupani, obučeni, a oni koji naprave problem odgovorne institucije i službe kvalitetnije se mogu pobrinuti za njih. Policija sad ima posla s migrantima u slučajevima kad se međusobno potuku, a' mlatimo se i mi :cudi ... Obzirom da je ovo BiH, siromašna i neuređena država, situacija je dobra.
Hvala na pojasnjenju :ljub
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by insomnia » 05 Aug 2021, 09:09

Pgtv za te iz te tri ‘umanitarne.
Jesil makar u dvije od njih?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by MorningStar » 05 Aug 2021, 11:12

insomnia wrote: 05 Aug 2021, 09:09 Pgtv za te iz te tri ‘umanitarne.
Jesil makar u dvije od njih?
Otanjalo malo ovo u prosloj godini tako i pao broj postova za spas nasih migica :oo

User avatar
Anestzijaaa
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3734
Joined: 23 Dec 2020, 22:51
Location: Nebesa
Has thanked: 2090 times
Been thanked: 1657 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Anestzijaaa » 05 Aug 2021, 11:31

Samo udarat🙂
Dijete u noci kao ti i ja....

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102568
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2938 times
Been thanked: 3041 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Chloe » 05 Aug 2021, 11:35

MorningStar wrote: 05 Aug 2021, 11:12
insomnia wrote: 05 Aug 2021, 09:09 Pgtv za te iz te tri ‘umanitarne.
Jesil makar u dvije od njih?
Otanjalo malo ovo u prosloj godini tako i pao broj postova za spas nasih migica :oo
nemoj se bar ti prosipati ... :grle
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102568
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2938 times
Been thanked: 3041 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Chloe » 05 Aug 2021, 11:36

Anestzijaaa wrote: 05 Aug 2021, 11:31 Samo udarat🙂
Kreni bolan! Šta čekaš? :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Anestzijaaa
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3734
Joined: 23 Dec 2020, 22:51
Location: Nebesa
Has thanked: 2090 times
Been thanked: 1657 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Anestzijaaa » 05 Aug 2021, 11:39

Chloe wrote: 05 Aug 2021, 11:36
Anestzijaaa wrote: 05 Aug 2021, 11:31 Samo udarat🙂
Kreni bolan! Šta čekaš? :)
Vec smo ih dva put,napadaju obične ljude .
Dijete u noci kao ti i ja....

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102568
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2938 times
Been thanked: 3041 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Chloe » 05 Aug 2021, 11:42

Anestzijaaa wrote: 05 Aug 2021, 11:39
Chloe wrote: 05 Aug 2021, 11:36

Kreni bolan! Šta čekaš? :)
Vec smo ih dva put,napadaju obične ljude .
Zanimljivo! :ok
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11794
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2914 times
Been thanked: 2584 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Naseef Mushroom » 05 Aug 2021, 11:50

Anestzijaaa wrote: 05 Aug 2021, 11:39
Chloe wrote: 05 Aug 2021, 11:36

Kreni bolan! Šta čekaš? :)
Vec smo ih dva put,napadaju obične ljude .
Nisam znao da je jedan od onih što su ih udarali registrovan na forumu.
Izvini do mene je, naravno da nisi, ti se samo kitiš tuđim perjem i čekaš da ostali biju tvoje bitke.

Od onih što su nasilni i nanose bol su samo gore one kukavice što iz ćoška iz udaljene sigurnosti navijaju i poslije kažu "E jesmo ih prebili"
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Anestzijaaa
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3734
Joined: 23 Dec 2020, 22:51
Location: Nebesa
Has thanked: 2090 times
Been thanked: 1657 times
Status: Offline

Re: BiH pred najezdom hiljada migranata

Post by Anestzijaaa » 05 Aug 2021, 12:05

Kad ti otme torbicu drugarici ,kad te napadne prvi sta uradit? Citirati mu Sidrana ajde ba svi bi isto uradili,dzaba prijave MUP-u.
Dijete u noci kao ti i ja....

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests