BiH u očima drugih

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Vjetar » 28 Mar 2016, 21:06

Salahuddin wrote:
Oblak wrote:Treba vas sve banovati.

Oblak, siguran sam da i ti imas koju da kazes na ovu temu. Bujrum. :)
Nemam.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by storm » 28 Mar 2016, 21:07

Mutevelija wrote:Bošnjaci nisu napadali R H ali su oslabili Srbe, je li lakše imati 2 neprijatelja ili jednog.
Ti u nekom scenariju vidiš, da je mogao izostati bošnjačko- srpski sukob?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Mutevelija » 28 Mar 2016, 21:09

Bošnjaci su se bojali srpske dominacije, zato su i glasali nezavisnost, jer takva je historija, sa Hrvatima su imali razriješena posla još od Bečkih ratova, dok su se Srbi svako malo svetili "za dahije".
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 28 Mar 2016, 21:11

Storme kad se JNA povukla tad su Krajiški Srbi glumili neko ludilo od rata. Za Posavinu je dao Srbe iz Hrvatske. Slučajno sam posle Oluje sreo ogromne kolone izbeglica na autobanu BGD Niš. Nije im dozvolio nigde da stanu već pravac Kosovo al mu to Klinton nije dozvolio pa ih je naselio uglavnom u Vojvodini. Zato i mislim da je od početka njegov plan bio povećati broj Srba na Kosovu, zauvek rešiti pitanje Srba u Hrvatskoj i podeliti Bosnu.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 28 Mar 2016, 21:14

Mutevelija wrote:Bošnjaci su se bojali srpske dominacije, zato su i glasali nezavisnost, jer takva je historija, sa Hrvatima su imali razriješena posla još od Bečkih ratova, dok su se Srbi svako malo svetili "za dahije".
To je jasno da niste hteli u državu gde su Srbi ogromna većina. Kao što je glupo Srbija i CG stari Beograd je brojniji od CG. Meni nije jasno zašto nije potpisan Kutiljerov plan....možda je neko opasno izigrao Aliju mi to ne znamo.

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Vjetar » 28 Mar 2016, 21:14

Hrvati su ubili srpskog svata.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 28 Mar 2016, 21:17

Sloba nije zbog Bosne otišaao u Hag već zbog Kosova...znaš da su ovi iz SPSa srali kako je najveći mirotvorac na Balkanu posle Dejtona

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by storm » 28 Mar 2016, 21:22

Nole wrote:Storme kad se JNA povukla tad su Krajiški Srbi glumili neko ludilo od rata. Za Posavinu je dao Srbe iz Hrvatske. Slučajno sam posle Oluje sreo ogromne kolone izbeglica na autobanu BGD Niš. Nije im dozvolio nigde da stanu već pravac Kosovo al mu to Klinton nije dozvolio pa ih je naselio uglavnom u Vojvodini. Zato i mislim da je od početka njegov plan bio povećati broj Srba na Kosovu, zauvek rešiti pitanje Srba u Hrvatskoj i podeliti Bosnu.
Preskačeš vremenski kontekst kao da sam ja drugi razred osnovne...Posavina je pala 1992, oluja je bila 1995

znači 3 i malo više godine...glumom se rokalo po okupiranim područjima rh?

Ko gramofonska si ploča sa tim Kutiljerom.... to je kad si opran pa samo jedno mantraš...ti se i ne udostojiš razmisliti o nekoj drugoj opciji, nego onu koju si napamet naučio
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 28 Mar 2016, 21:26

storm wrote:
Nole wrote:Storme kad se JNA povukla tad su Krajiški Srbi glumili neko ludilo od rata. Za Posavinu je dao Srbe iz Hrvatske. Slučajno sam posle Oluje sreo ogromne kolone izbeglica na autobanu BGD Niš. Nije im dozvolio nigde da stanu već pravac Kosovo al mu to Klinton nije dozvolio pa ih je naselio uglavnom u Vojvodini. Zato i mislim da je od početka njegov plan bio povećati broj Srba na Kosovu, zauvek rešiti pitanje Srba u Hrvatskoj i podeliti Bosnu.
Preskačeš vremenski kontekst kao da sam ja drugi razred osnovne...Posavina je pala 1992, oluja je bila 1995

znači 3 i malo više godine...glumom se rokalo po okupiranim područjima rh?

Ko gramofonska si ploča sa tim Kutiljerom.... to je kad si opran pa samo jedno mantraš...ti se i ne udostojiš razmisliti o nekoj drugoj opciji, nego onu koju si napamet naučio
Pa niko iz Srbije više nije bio u Hrvatskoj...ček zašta je data Posavina...sam si rekao da je trgovina što i ja mislim.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 28 Mar 2016, 21:30

Salahuddin wrote:
Nole wrote:
Mutevelija wrote:Bošnjaci su se bojali srpske dominacije, zato su i glasali nezavisnost, jer takva je historija, sa Hrvatima su imali razriješena posla još od Bečkih ratova, dok su se Srbi svako malo svetili "za dahije".
To je jasno da niste hteli u državu gde su Srbi ogromna većina. Kao što je glupo Srbija i CG stari Beograd je brojniji od CG. Meni nije jasno zašto nije potpisan Kutiljerov plan....možda je neko opasno izigrao Aliju mi to ne znamo.
Imao je instrukcije sa Zapada, koji mu je obecao pomoc. I slagali su ga. To je sve.
I ja imam neki takav utisak...ko zna ko je koga sve izlagao u ovom nesrećnom ratu.
Za vreme Oluje u Slobinom kabinetu je bio Šarinić šef Hrvatske obaveštajne službe...sad se ne sećam jel bio Babić ili Martić u Krajini i pitao Slobu šta da radi a ovaj mu odgovorio ubi se ...a HV nadire...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Krokodil Behko » 28 Mar 2016, 22:02

Rat bi bio i da je potpisao, pošto je svakako bio u toku, bio je i zacrtan u generalštabu JNA i ne mogu da vjerujem, da neki misle da rata ne bi bilo, samo da je Alija to potpisao.,
online

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 28 Mar 2016, 23:18

Krokodil Behko wrote:Rat bi bio i da je potpisao, pošto je svakako bio u toku, bio je i zacrtan u generalštabu JNA i ne mogu da vjerujem, da neki misle da rata ne bi bilo, samo da je Alija to potpisao.,
Sve je moguće...neko je tpšao Slobu po ramenu, a neko Aliju moguće je da su ih obojicu nmagarčili jer su i Srbi i Bošnjaci gubitnici rata... Vi ste poslužili kao Avganistan u ratu sa Rusima a zapsd je uvek bio protiv pravoslavnih država...nije li prva Jugoslavija stvorena sa idejom da se Srbi i Hrvati ujedine i postanu jedan narod, kao što su nastali ostali veliki evropski narodi. Religijska razlika je ipak bila jača i kraljeva ambicija da vlada velikom državom je sjebala praktično Srbe...Tad je mogla biti napravljena Srbija sa svojim granicama... Tu su malo Ameri sjebali jer su tražili da svi balkanski otpaci od AU monarhije pripadnu Jugoslaviji. Ne zaboravite da su tad velike sile imale po 4 delegata Srbija i Belgija po 3. Hrvatska nije ni imala tad prava glasa.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 28 Mar 2016, 23:21

Salahuddin wrote:
Krokodil Behko wrote:Rat bi bio i da je potpisao, pošto je svakako bio u toku, bio je i zacrtan u generalštabu JNA i ne mogu da vjerujem, da neki misle da rata ne bi bilo, samo da je Alija to potpisao.,

Pa ja sam se slozio sa stormom da se taj sukob nije mogao izbjeci. I Noletu sam rekao kakvo je stanje bilo prije rata. Da Srbi nisu znali za rat, ne bi bilo onoliko oruzja u svakom srpskom domacinstvu. Bosna je trebalo da ide na klanicu. No, malo se otelo predvidjanjima.
Jugoslavija se, da ju je neko napao i branila najviše u Bosni...pa di je najmoderniji podzemni aerodrom, ogromni magacini oružja nego u Bosni. Svaka republika je mogla pasti al Bosna nije smela. To je uvek bila strategija JNA... Pa u vojsci smo to učili.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 29 Mar 2016, 09:16

Zašto su još na slobodi ljudi odgovorni za zločine i zašto oni nikada neće krivično biti gonjeni – pita u prilogu za „Raša tudej“ novinar, pisac i bloger Nil Klark, saradnik vodećih zapadnih listova.
Pre godinu dana, u izveštaju „Prebrojavanje tela“, koje su prikupili međunarodni lekari, navodi se da je najmanje 1,3 miliona ljudi poginulo u ratu protiv terorizma koji predvode SAD u Iraku, Avganistanu i Pakistanu.
Ovoj užasnoj brojci moraju se dodati i brojevi poginulih tokom i nakon bombardovanja NATO-a u Libiji (više od 50.000), uz stradanja zbog nedostatka osnovnih sredstava za život i gladi.
Tu su i oni koji su stradali u iračkom ratu i oni koje su u Siriji ubili teroristi koje je naoružavao i finansirao Zapad i njegovi regionalni saveznici.
U stvarnosti, zapadni neokonzervativci i njihovi saveznici odgovorni su za veći broj mrtvih, uništavanja i ljudske patnje čak i u poređenju s crnim danima Trećeg rajha. Ali, njih nema u Hagu – ističe Klark i precizira:
- Ako zaista niko nije iznad zakona, onda ćemo u sudnici videti Džordža Buša, Dika Čejnija, Pola Volfovica, Tonija Blera i Hilari Klinton, a ne samo Radovana Karadžića – piše.
Ono što je još gore, smatra Klark, jeste to što zapadni ratni lobi pokušava da iskoristi optužbe protiv Karadžića kao opravdanje za sopstvenu krvavu intervencionističku politiku.



Rat u BiH nije primer, kako to tvrde neokonzervativci, onoga „šta se desi kada Zapad ne interveniše“. Suprotno, rat u BiH izazvalo je baš preterano mešanje Zapada.
Svi bi trebalo da pažnju usmerimo na „zlog Karadžića“, ali da ne idemo preduboko u pitanje kako su secesionistički ratovi u Jugoslaviji počeli i ko je zapalio fitilj.
Za SAD i njihove saveznike Jugoslavija je devedesetih godina prošlog veka bila „potrošna“ zemlja. Zapad je podržao one koji su težili raspadu Jugoslavije, poput hrvatskog lidera Franje Tuđmana i Alije Izetbegovića u BiH – navodi Klark.
Tokom 1992. godine u Lisabonu je postignut sporazum o mirnoj podeli BiH i Karadžić je bio jedan od potpisnika. Međutim, sporazum je sabotiran intervencijom američkog ambasadora Vorena Cimermana, koji je od Izetbegovića tražio da povuče svoj pristanak.
Time se ne umanjuju optužbe protiv Karadžića za njegove kasnije postupke, ali bez Cimermanove intervencije najvjerovatnije da bi rat u BiH mogao biti izbegnut – napominje Klark i ukazuje:
- Ako ste član zapadne alijanse, slobodno možete počiniti genocid, ratne zločine i zločine protiv čovečnosti, ali ako to sve učinite i nalazite se na suprotnoj strani – onda ćete odgovarati – napominje.
Zar zaista neko može da veruje da bi se Karadžić suočavao sa 40-godišnjom kaznom zatvora da je služio interesima SAD na Balkanu, postavlja pitanje Klark.
Indonežanski diktator general Suharto izveo je ne jedan već dva masakra tokom svoje karijere i broj ubijenih prelazio je milion ali on je umro kao slobodan čovek u 86. godini. Za razliku od Karadžića, Suharto je bio favorit Stejt departmenta.
Međunarodni sud za ratne zločine u bivšoj Jugoslaviji veoma je dobro radio na presudama protiv Srba, ali je odbio da podigne optužnice protiv lidera i zvaničnika NATO-a za ratne zločine počinjene tokom nelegalnog bombardovanja SR Jugoslavije 1999. godine.
Na pitanje zašto sud ne razmatra zločine NATO-a, tadašnji glavni tužilac Tribunala u Hagu Karla del Ponte je odgovorila da je to onda bila – „savršena pravda“.
Međunarodni krivični sud je pristrasan koliko i Tribunal u Hagu. Pred tim sudom do sada je optuženo 36 osoba i svi su tamnoputi Afrikanci. Beli ratni zločinci (sem ako nisu Srbi), ne moraju da brinu, dodaje Klark.
Deo problema za optužnicu protiv zapadnih lidera je i to što Međunardni krivični sud nije uveo amandman na svoj Rimski statut kako bi pod njegovu nadležnost došao i „rat protiv agresije“.
Ono što sada imamo jeste sistem međunarodne pravde prema kojoj oni koji počine ratne zločine, zločine protiv čovečnosti i genocid bivaju progonjeni samo ako su „zvanični neprijatelji“ SAD, ali ljude koji započinju ratove štiti imunitet – ukazuje Klark za „Raša tudej“.
- Tako je Karadžić, koji je prema optužnici odgovoran za smrt nekoliko hiljada ljudi, osuđen na 40 godina zatvora, a odgovorni za više miliona mrtvih započinjanjem rata protiv agresije ostaju slobodni da se bogate i da počinju nove vojne sukobe – zakljkučuje novinar

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by storm » 29 Mar 2016, 09:29

De šuti više ..... i prestani "prati" to govno genocidno...
samo je jedan hr general dobio 42 godine (tihomir blaškić, a slijedi još presuda šestorki koja ništa manje neće dobiti) a ti donosiš gomilu članaka, kako bi između redova poručio, kako "rašo" nije tako kriv, kako izgleda...
iz tvog članka kao krivci su alija franjo i zapad :rol
Mi smo željeli raspad- mi- razumiješ???
I bogu hvala da se dogodio.... a vi ste ga uvjetovali da bude krvav, jer se niste mogli pomiriti s tim da nema više svi srbi u jednoj državi...
jer vidi...slovenija se išćupala uz incidente u biti, ništa strašno (nema srba)....dok su svi ostali ratovi (hr, bih i kosovo) imali jednu zajedničku karakteristiku- srbe tj miloševića
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 29 Mar 2016, 10:21

storm wrote:De šuti više ..... i prestani "prati" to govno genocidno...
samo je jedan hr general dobio 42 godine (tihomir blaškić, a slijedi još presuda šestorki koja ništa manje neće dobiti) a ti donosiš gomilu članaka, kako bi između redova poručio, kako "rašo" nije tako kriv, kako izgleda...
iz tvog članka kao krivci su alija franjo i zapad :rol
Mi smo željeli raspad- mi- razumiješ???
I bogu hvala da se dogodio.... a vi ste ga uvjetovali da bude krvav, jer se niste mogli pomiriti s tim da nema više svi srbi u jednoj državi...
jer vidi...slovenija se išćupala uz incidente u biti, ništa strašno (nema srba)....dok su svi ostali ratovi (hr, bih i kosovo) imali jednu zajedničku karakteristiku- srbe tj miloševića
ko i gde amnestira Radovana, lepo ti piše da je odgovoran za smrt hiljade ljudi...dakle njega niko ne amnestira već se postavlja pitanje šta je sa ostalima...Oluja je takođe zločinačka akcija, kako neko može da napadne teritoriju pod zaštitom UN...pišemo sad o zvaničnim podacima. Da li je RSK bila teritorija u Hrvatskoj pod zaštitom UN? Zašto NATO nije intervenisao kao npr 1.999? Vićete reći Srbi se pobunili na teritoriiji republike Hrvatske i ko ih jebe...ok , a šta su Albanci radili na Kosovu. Kosovo je vekovima srpska zemlja....1981 Kosovo republjika...nisu li takve demonstracije bile? Za razliku od Srba u HR koji su bili konstutivnu narod Albanci na Kosovu su narodnost. Nesposobni državni vrh nam je tada objavio da su studenti nezadovoljni hranom u menzi protestvovali. Seti se slučaja Martinović gde su mu nekoliko Albanaca nabili flašu Radenske u dupe. Državni vrh objavi samozadovoljavanje, napraviše od žrtve još poremećenog pedera, pa Minimax je tad pričao onaj vic. ko ima jedno srce- čovek, ko ima 2 srca- trudna žena, ko ima 3 srca- Radenska, ko ima 4 srca - Martinović....mnogo kasnije se saznala istina. Dakle Hrvatska ima pravo da protera deo pobunjenog stanoovništva sa svoje teritorije , a Srbija nema???
Seti se rudnika Stari trg? Šta su tada tražili, pa čak je i Kučan, koji je WWII preživeo zahvaljujući Srbiji, u Cankarijevom domu izjavio da svaki NAROD ima pravo na otcepljenje pa i Albanci. Gospodine Kučan, Albanci u SFRJ su bili NARODNOST!!! Albanci su trebali i Kučanu i Tuđmanu za svoje planove otcepljenja i razbijanja Jugoslavije. Da li je Alija hteo građansku državu? Pročitaj Islamsku deklaraciju. zbog toga su se Srbi i pobunili pa i Hrvati. Da je ostao plan i kantonizacija Bosne možda rata ne bi ni bilo. Nisu li Ameri baš u BIH počeli dovlačiti Mudžahedine kao i u Avganistanu, tamo su dobili Al kaidu a ovde začetak ISILa. Milošević je hteo da vlada Jugoslavijom. Smenio je nasilno legalnu pokrajinsku vladu u Vojvodinu koja je bila kud i kamo umerenija. Hteo je 4 glasa u skupštini i da se on pitaza sve. Boleo je njega qrac za Srbe sa obe strane Drine. Zato je završio kako je završio i tamo gde je završio. Zaslužio je. Kamo sreće da je ranije još 09.03.1991. Sve bi drugačije bilo....
Ubistvo onih 44 momka u Sloveniji je takođe zločin. Srebrenica ima elemente genocida i zašto to ne reći otvoreno. Bošnjaci iz Banja Luke proterani, Srbi iz Sarajeva proterani i to posle Dejtona. Svi smo svima radili zločine. Niko nije nedužan.
Jugoslavije ko se rado ne seća taj nema srca, ko bi je opet obovio taj je budala...

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by storm » 29 Mar 2016, 10:39

Nitko nema pravo nikoga protjerati... Opet mrcvarimo jednu te istu temu :grana
A nije baš hr kriva što su se organizirali zbjegovi iz rsk... To pitanje uputi na drugu adresu... I čega su se bojali kad se uspostavi hr država na tom teritoriju.
Zaboravio si spomenuti tko je prvi očistio tzv rsk od nesrba... Što pobiti što protjerati... Onda kad došao račun na naplatu - bježte noge, posra vas guzica ;)
I opet smo kod zlobe... Prvo su iz Beograda uvjeravani, da ih nikad neće napustiti, ohrabrivani i pomognuti oružjem i logistikom a onda napušteni... Sa mnogima sam pričao, evo ih
..rade tu :cudi
I svaki mi je potvrdio, da danas i u takvoj hr imaju bolji tretman nego su u Srbiji ikad imali... Osim praznog blebetanja..
Oluja je legitimna vojno redarstvena akcija sa ciljem uspostave suvereniteta na teritoriju jedne države... Bilo je tu i zločina i procesuirani su ili će još biti...
I ne spominji mi ti zaštićene Un zone :rol
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Mirelam » 29 Mar 2016, 10:57

Al ga trolas Nole svaka ti cast. :ooo
Do neki dan si govorio da je Srbija htela da peva onu "Oj Srbijo iz tri dela, ponovo ces biti cela" a sada Milosevic kriv jer je hteo da bude gazda.
Podjecas me na Balkanskog spijuna.
"Hajde sada lepo priznajte,pa cemo vam oprostiti sto smo vas tukli."
Begaj bre Nole.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 29 Mar 2016, 10:58

storm wrote:Nitko nema pravo nikoga protjerati... Opet mrcvarimo jednu te istu temu :grana
A nije baš hr kriva što su se organizirali zbjegovi iz rsk... To pitanje uputi na drugu adresu... I čega su se bojali kad se uspostavi hr država na tom teritoriju.
Zaboravio si spomenuti tko je prvi očistio tzv rsk od nesrba... Što pobiti što protjerati... Onda kad došao račun na naplatu - bježte noge, posra vas guzica ;)
I opet smo kod zlobe... Prvo su iz Beograda uvjeravani, da ih nikad neće napustiti, ohrabrivani i pomognuti oružjem i logistikom a onda napušteni... Sa mnogima sam pričao, evo ih
..rade tu :cudi
I svaki mi je potvrdio, da danas i u takvoj hr imaju bolji tretman nego su u Srbiji ikad imali... Osim praznog blebetanja..
Oluja je legitimna vojno redarstvena akcija sa ciljem uspostave suvereniteta na teritoriju jedne države... Bilo je tu i zločina i procesuirani su ili će još biti...
I ne spominji mi ti zaštićene Un zone :rol
Jasno ko dan da ih je Milošević prodao...ne moraš meni to govoriti. Jer misliš da ga volim???
Oko Oluje se nikada nećemo složiti jer tada rata nije bilo na teritoriji RH pa onda ne može ni vojna operacija biti legitimna.
Srbi iz Krajine su krivi zbog mnogih zločina koje su napravili , naročito u Zadarskom zaleđu...imao sam devojku iz Rijeke koja je jedva bosa pobegla iz Škabrnje od pomahnitalih četnika, a bila je tad devojčurak od 13-14 godina. Pričala mi je sve strahote koje su se dogodile u Škabrnji. Dakle to sam čuo od živog svedoka , potencijalne žrtve, a ne od nekog četničkog ili ustaškog propagandiste....lako im se bilo qrčiti sa naoružanjem JNA i podrškom Miloševića. A kad je JNA otišla, NATO spičio avione na aerodromu a Hrvatska se naoružala. Što budale nisu potpisale Z4?
Sve su to greške ljudi odande. Al to ne amnestira ni Hrvatsku od nelegitimne operacije....trebalo je sve zlikovce kazniti. Puno nedužnih je najebalo.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by storm » 29 Mar 2016, 11:04

Sasvim mi je svejedno tvoje mišljenje oko legitimnosti oluje95 :rol meni samo žao da nije produžena zajedno sa armijom bih, makar bilo kako bilo....očito je da se zločin i isplati, ali bi sad bih bila već 20 godina kako spadai :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests