BiH u očima drugih

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by storm » 28 Mar 2016, 20:20

Mutevelija wrote:Hrvati nas zahebali tako ispade, ali ne bi bilo tako.
Na kraju- sebe ponajviše, kako ispade....znamo svu kronologiju, da se sad ne ponavljamo, unatoč Noletovim tvrdnjama.
dio hrvatskog puka u bih nije nikad bio za jedinstvenu državu, ali su ubrzo izgubili podršku Republike Hrvatske...dok se Srbi i Srbija toga nikad neće odreći....komentari nakon presude su znakoviti.
Bilo je osmeha...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 28 Mar 2016, 20:26

Mutevelija wrote:EEE
A gdje je "Sporazum u Karađorđevu":
Zar tamo nije dogovorena podela Bosne? :cudi

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 28 Mar 2016, 20:30

storm wrote:
Mutevelija wrote:Hrvati nas zahebali tako ispade, ali ne bi bilo tako.
Na kraju- sebe ponajviše, kako ispade....znamo svu kronologiju, da se sad ne ponavljamo, unatoč Noletovim tvrdnjama.
dio hrvatskog puka u bih nije nikad bio za jedinstvenu državu, ali su ubrzo izgubili podršku Republike Hrvatske...dok se Srbi i Srbija toga nikad neće odreći....komentari nakon presude su znakoviti.
Bilo je osmeha...
Podršku Hrvatske su izgubili oni u Posavini jer je to razmenjena teritorija...a Klinton je pomirio Franju i Aliju...inače seti se rata u srednjoj Bosni i na Mostarsko ratištu tamo Srba nije bilo.
Bosanski Srbi su izgubili podršku Srbije kad je Slobi gorelo oko dupeta a do tad su je imali. Jel ono 94Sloba uveo embargo na Drini, a do tad ih podržavao u svemu.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 28 Mar 2016, 20:34

Salahuddin wrote:
Nole wrote:
Salahuddin wrote:Nole....sve OK ali shvati jednu stvar. Bosnjaci ne zele ni po koju cijenu neku labavu BiH, koja u svom Ustavu dozvoljava secesiju sa bilo cije strane. Bosnjaci nemaju drugu drzavu osim Bosne. Naravno, ko bi volio vise da nije bilo rata, od nas, koji smo fasovali PTSP i izgubili clanove familije i imanja? Ali sami poceci rata Nole...sve se postavlja tako da je Alija kriv. Onda meni ne bude jasno, ako su recimo Srbi bili za mirnu soluciju, otkuda onolika spremnost i oruzje na pocetku rata (cak i dobro prije njega, kada su srpski srednjoskolci u skolama prodavali stosta)? Nole, koliko god neko pokusavao da okrivi tog blesavog Aliju, neka mi objasni onda otkuda tolika spremnost za rat, dok su Bosnjaci zateceni skinutih gaca? Nole, pusti naglabanja, da si bio u Bosni tik pred pocetak rata, zasigurno bi vidio ko nosi samouvjereni osmijeh a ko strepi. Bio sam tu Nole, ostaje ti da mi ili vjerujes ili kazes da sam to izmislio. Do tebe je...znam ionako da nikome necu promijeniti misljenje samo zato sto ja nesto tvrdim.
Pa već sam napisao da je Radovan znao da Srbi i Hrvati žele podeliti Bosnu tj Sloba i Franjo da budem precizniji. Da li je Radovan želeo rat ne znam i nisam kompetentan da to ovde napišem već sam pisao kad je na onoj skupštini upozoravao Aliju da baš zbog namera ova dva predsednika vodi Bošnjake ka uništenju. Nisam ja optužio Aliju za rat već pitao šta bi bilo da je potpisan plan.
Ako pogledaš mapu plana onda je valjda jasno da nema otcepljenja jer niko nije imao celovitu teritoriju već su kantoni razbacani.
Nole, ja pokusavam da pricam kao neko iz jednog naroda. I pusti ti samo vodece politicare tada, ja govorim o opstem stanju u narodu pred rat. Nisu se nasi lideri planirali sakama obracunati. neko topovskim mesom naroda, koji je itekako spremno docekao rat. Ne sve, vec sam ti rekao kako je bilo. A da je Alija potpisao bilo sta nakon sto je BiH priznata kao drzava, narod bi ga vjerovatno objesio.
E to ti možeš da pišeš, a ja čitam jer ja sigurno ne mogu pisati o tome kad 92 nisam ni u Srbiji bio...

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by storm » 28 Mar 2016, 20:42

Ja se nadam da će jednog dana izaći u javnost neki pisani dokument, kakvog je god sadržaja.. Čisto zbog istine u vezi tog sastanka..
Ali ako je bio dogovor, čemu onda nesmanjena agresija na hrvatsku i nakon toga i nastavak sukoba...?
Ja osobno mislim da oni ni jedan nisu znali šta da rade!
Tako si objašnjavam sve te zaokrete, posebno hrvatske politike spram bih.
Prvo uloga hvo u početku pa bošnjačko hrvatski sukob, pa na kraju opet koordinirano... A vjerojatno uz sufliranje Clintona i ne znam koga sve još. Jedino sam siguran da je Posavina pala u trgovini.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by storm » 28 Mar 2016, 20:45

Istina treba biti samo jedna... Inače čemo opet brzo istim stazama 90ih.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 28 Mar 2016, 20:46

Salahuddin wrote:
Nole wrote:
storm wrote:
Mutevelija wrote:Hrvati nas zahebali tako ispade, ali ne bi bilo tako.
Na kraju- sebe ponajviše, kako ispade....znamo svu kronologiju, da se sad ne ponavljamo, unatoč Noletovim tvrdnjama.
dio hrvatskog puka u bih nije nikad bio za jedinstvenu državu, ali su ubrzo izgubili podršku Republike Hrvatske...dok se Srbi i Srbija toga nikad neće odreći....komentari nakon presude su znakoviti.
Bilo je osmeha...
Podršku Hrvatske su izgubili oni u Posavini jer je to razmenjena teritorija...a Klinton je pomirio Franju i Aliju...inače seti se rata u srednjoj Bosni i na Mostarsko ratištu tamo Srba nije bilo.
Bosanski Srbi su izgubili podršku Srbije kad je Slobi gorelo oko dupeta a do tad su je imali. Jel ono 94Sloba uveo embargo na Drini, a do tad ih podržavao u svemu.
Nole, ni od te '94 pa nadalje, zestina granatiranja iz svog moguceg i nemoguceg orudja nije se umanjila. Embargo? Na sta? Srbi su imali sve do te 94, sta im je embargo mnogo zasmetao...
Sloba je tad počeo terati Radovana da potpiše mirovni sporazum..pa jel sa Micotakisom dolazio na Pale...i nije on to radio zbog Bosne već zbog sebe embargo ga je već uzdrmao.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 28 Mar 2016, 20:49

storm wrote:Ja se nadam da će jednog dana izaći u javnost neki pisani dokument, kakvog je god sadržaja.. Čisto zbog istine u vezi tog sastanka..
Ali ako je bio dogovor, čemu onda nesmanjena agresija na hrvatsku i nakon toga i nastavak sukoba...?
Ja osobno mislim da oni ni jedan nisu znali šta da rade!
Tako si objašnjavam sve te zaokrete, posebno hrvatske politike spram bih.
Prvo uloga hvo u početku pa bošnjačko hrvatski sukob, pa na kraju opet koordinirano... A vjerojatno uz sufliranje Clintona i ne znam koga sve još. Jedino sam siguran da je Posavina pala u trgovini.
Storme samo je u Vukovaru bilo nastavka sukoba, i to namerno da se zamrzimo. Posle Vensovog plana Se JNA povukla i skoro prestao rat. Posavina čist dil tu se slažemo.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 28 Mar 2016, 20:52

Moje mišljenje da je planMiloševića: Srbe iz Hrvatske naseliti na Kosovo, deo Albanaca proterati u Albaniju a Bosnu podeliti sa Hrvatskom. Crna Gora ostaje u sastavu male Jugoslavije.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Mutevelija » 28 Mar 2016, 20:52

storm wrote:
Mutevelija wrote:Hrvati nas zahebali tako ispade, ali ne bi bilo tako.
Na kraju- sebe ponajviše, kako ispade....znamo svu kronologiju, da se sad ne ponavljamo, unatoč Noletovim tvrdnjama.
dio hrvatskog puka u bih nije nikad bio za jedinstvenu državu, ali su ubrzo izgubili podršku Republike Hrvatske...dok se Srbi i Srbija toga nikad neće odreći....komentari nakon presude su znakoviti.
Bilo je osmeha...
Dali su Herceg Bosnu za Hrvatsku, jer da je prije bila ideja ostvarena o Herceg BOsni ne bi mi vidjeli Bošnjake u ratu protiv Srba dugo vremena.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 28 Mar 2016, 20:53

storm wrote:Istina treba biti samo jedna... Inače čemo opet brzo istim stazama 90ih.
I to si u pravu.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by storm » 28 Mar 2016, 20:54

Nole wrote:
storm wrote:Ja se nadam da će jednog dana izaći u javnost neki pisani dokument, kakvog je god sadržaja.. Čisto zbog istine u vezi tog sastanka..
Ali ako je bio dogovor, čemu onda nesmanjena agresija na hrvatsku i nakon toga i nastavak sukoba...?
Ja osobno mislim da oni ni jedan nisu znali šta da rade!
Tako si objašnjavam sve te zaokrete, posebno hrvatske politike spram bih.
Prvo uloga hvo u početku pa bošnjačko hrvatski sukob, pa na kraju opet koordinirano... A vjerojatno uz sufliranje Clintona i ne znam koga sve još. Jedino sam siguran da je Posavina pala u trgovini.
Storme samo je u Vukovaru bilo nastavka sukoba, i to namerno da se zamrzimo. Posle Vensovog plana Se JNA povukla i skoro prestao rat. Posavina čist dil tu se slažemo.
Kako to misliš? Znači nakon Vukovara je zavladao mir na području rh?
ajd ne luduj...
Činjenica je da je Milošević bio ključ svega....isto kako danas ameri mogu zaustaviti svaki sukob u svijetu, tako je i on mogao u exyu.
Kako bi dugo pobunjeni srbi u rh i bih vodili svoju politiku i rat bez logistike JNA i podrške iz Srbije??
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Bla » 28 Mar 2016, 20:56

treba drugima oči povaditi da se više ne sramotimo :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 28 Mar 2016, 20:58

Mutevelija wrote:
storm wrote:
Mutevelija wrote:Hrvati nas zahebali tako ispade, ali ne bi bilo tako.
Na kraju- sebe ponajviše, kako ispade....znamo svu kronologiju, da se sad ne ponavljamo, unatoč Noletovim tvrdnjama.
dio hrvatskog puka u bih nije nikad bio za jedinstvenu državu, ali su ubrzo izgubili podršku Republike Hrvatske...dok se Srbi i Srbija toga nikad neće odreći....komentari nakon presude su znakoviti.
Bilo je osmeha...
Dali su Herceg Bosnu za Hrvatsku, jer da je prije bila ideja ostvarena o Herceg BOsni ne bi mi vidjeli Bošnjake u ratu protiv Srba dugo vremena.
Posavnu su dali za Hrvatsku.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Mutevelija » 28 Mar 2016, 21:01

Milošević je dao Bošnjacima koridor do Goražda kad je vidio kolko su Srbi nesposobni da ga osvoje.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Vjetar » 28 Mar 2016, 21:02

Treba vas sve banovati.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by storm » 28 Mar 2016, 21:02

Nole wrote:
Mutevelija wrote:
storm wrote:
Mutevelija wrote:Hrvati nas zahebali tako ispade, ali ne bi bilo tako.
Na kraju- sebe ponajviše, kako ispade....znamo svu kronologiju, da se sad ne ponavljamo, unatoč Noletovim tvrdnjama.
dio hrvatskog puka u bih nije nikad bio za jedinstvenu državu, ali su ubrzo izgubili podršku Republike Hrvatske...dok se Srbi i Srbija toga nikad neće odreći....komentari nakon presude su znakoviti.
Bilo je osmeha...
Dali su Herceg Bosnu za Hrvatsku, jer da je prije bila ideja ostvarena o Herceg BOsni ne bi mi vidjeli Bošnjake u ratu protiv Srba dugo vremena.
Posavnu su dali za Hrvatsku.
Još mi uvijek nisi objasnio daljnje aktivnosti srba u rh...pa i nakon pada posavine??

mute kome su dali hercegbosnu?
jesu bošnjaci napadali rh?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Mutevelija » 28 Mar 2016, 21:03

Bošnjaci nisu napadali R H ali su oslabili Srbe, je li lakše imati 2 neprijatelja ili jednog.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 28 Mar 2016, 21:05

Salahuddin wrote:
storm wrote:
Nole wrote:
storm wrote:Ja se nadam da će jednog dana izaći u javnost neki pisani dokument, kakvog je god sadržaja.. Čisto zbog istine u vezi tog sastanka..
Ali ako je bio dogovor, čemu onda nesmanjena agresija na hrvatsku i nakon toga i nastavak sukoba...?
Ja osobno mislim da oni ni jedan nisu znali šta da rade!
Tako si objašnjavam sve te zaokrete, posebno hrvatske politike spram bih.
Prvo uloga hvo u početku pa bošnjačko hrvatski sukob, pa na kraju opet koordinirano... A vjerojatno uz sufliranje Clintona i ne znam koga sve još. Jedino sam siguran da je Posavina pala u trgovini.
Storme samo je u Vukovaru bilo nastavka sukoba, i to namerno da se zamrzimo. Posle Vensovog plana Se JNA povukla i skoro prestao rat. Posavina čist dil tu se slažemo.
Kako to misliš? Znači nakon Vukovara je zavladao mir na području rh?
ajd ne luduj...
Činjenica je da je Milošević bio ključ svega....isto kako danas ameri mogu zaustaviti svaki sukob u svijetu, tako je i on mogao u exyu.
Kako bi dugo pobunjeni srbi u rh i bih vodili svoju politiku i rat bez logistike JNA i podrške iz Srbije??
Slazem se sa ovime. Ipak je Milosevic bio daleko najmocniji u bivsoj YU. Zato i kazem da njegovo tjeranje Karadzica na nesto nije nista, do zamagljivanja ociju medjunarodne zajednice. Da je htio, mogao je Karadzica pustiti niz skoljku za jedan sat. Ali znamo da to nije ucinio.
94 već nije bio tako moćan iscrpeo ga je i rat i embargo. Moguće da je sa Radovanom bila predstava ipak vi to bolje znate od mene.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Bla » 28 Mar 2016, 21:06

imam ja
jebo vas rat
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests