BiH u očima drugih

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 29 Mar 2016, 11:09

storm wrote:Sasvim mi je svejedno tvoje mišljenje oko legitimnosti oluje95 :rol meni samo žao da nije produžena zajedno sa armijom bih, makar bilo kako bilo....očito je da se zločin i isplati, ali bi sad bih bila već 20 godina kako spadai :kafa
Da su nastavili sa ABIH onda bi se umešala i VJ jer RS nije smela pasti. Sloba bi najebao pa bi se morao uključiti...ovako je sa Holbrukom pijuckao wisky i pitao ga : Riči jel da palim one 29.tke, 21.ce Orlove i ostala sranja ili da zvrcneš jedan broj kažeš stop i idemo u Dejton?
Seti se da mu je Holbruk bio u kabinetu...

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by storm » 29 Mar 2016, 11:14

Nole wrote:
storm wrote:Sasvim mi je svejedno tvoje mišljenje oko legitimnosti oluje95 :rol meni samo žao da nije produžena zajedno sa armijom bih, makar bilo kako bilo....očito je da se zločin i isplati, ali bi sad bih bila već 20 godina kako spadai :kafa
Da su nastavili sa ABIH onda bi se umešala i VJ jer RS nije smela pasti. Sloba bi najebao pa bi se morao uključiti...ovako je sa Holbrukom pijuckao wisky i pitao ga : Riči jel da palim one 29.tke, 21.ce Orlove i ostala sranja ili da zvrcneš jedan broj kažeš stop i idemo u Dejton?
Seti se da mu je Holbruk bio u kabinetu...
Da ....sjećam se ko da je sinoć bilo....i ti i Šarinić, drmnuli ste onog Johnieja Walkera k'o od šale....

Daj i meni malo toga :misli
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Ideja » 29 Mar 2016, 11:16

Nole wrote:Srbi iz Sarajeva proterani i to posle Dejtona.
http://www.6yka.com/novost/99970/dragan ... -sarajlije

...
Prvi dojam me zaista rijetko prevari. Koliko gadosti za jednog pacifistu pises (nisam bio u ratu,svi smo mi isti, imam prijatelje srbe, hrvate, bosnjake, zaboli me politika bla bla bla)
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Mirelam » 29 Mar 2016, 11:22

Ma dzaba Ideja vec je procitao to. :ooo
Slobi ne mogu da oproste samo jednu stvar.Izgubljen rat a to je nacionalna izdaja.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 29 Mar 2016, 11:23

Ideja wrote:
Nole wrote:Srbi iz Sarajeva proterani i to posle Dejtona.
http://www.6yka.com/novost/99970/dragan ... -sarajlije

...
Prvi dojam me zaista rijetko prevari. Koliko gadosti za jednog pacifistu pises (nisam bio u ratu,svi smo mi isti, imam prijatelje srbe, hrvate, bosnjake, zaboli me politika bla bla bla)
GTde su Srbi iz sdarajeva koje su Srbi za vreme rata nazivali Alijini Srbi? Jesu li na Grbavici ostali? Zašto se već jednom ne uradi i ne objavi popis stanovništva. Pre rata u SA je živelo 150.000 Srba...koliko ih je danas?
I nisu samo Bošnjaci krivi što ne žive više u Sarajevu....i Srbi su krivi za njihovu sudbinu, možda i najveći krivci.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 29 Mar 2016, 11:24

Mirelam wrote:Ma dzaba Ideja vec je procitao to. :ooo
Slobi ne mogu da oproste samo jednu stvar.Izgubljen rat a to je nacionalna izdaja.
što? sad smo svi u jednoj državi :grana :ble Ok i u BIH...

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by mehaning » 29 Mar 2016, 11:26

Ideja wrote:
Nole wrote:Srbi iz Sarajeva proterani i to posle Dejtona.
http://www.6yka.com/novost/99970/dragan ... -sarajlije

...
Prvi dojam me zaista rijetko prevari. Koliko gadosti za jednog pacifistu pises (nisam bio u ratu,svi smo mi isti, imam prijatelje srbe, hrvate, bosnjake, zaboli me politika bla bla bla)
Najgore u svemu tome je to, da on stvarno vjeruje u te gluposti koje piše... :grana

Veliki je pacifista, ali iz petnih žila če izvuči opravdanje za Srbe... :123

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 29 Mar 2016, 11:35

mehaning wrote:
Ideja wrote:
Nole wrote:Srbi iz Sarajeva proterani i to posle Dejtona.
http://www.6yka.com/novost/99970/dragan ... -sarajlije

...
Prvi dojam me zaista rijetko prevari. Koliko gadosti za jednog pacifistu pises (nisam bio u ratu,svi smo mi isti, imam prijatelje srbe, hrvate, bosnjake, zaboli me politika bla bla bla)
Najgore u svemu tome je to, da on stvarno vjeruje u te gluposti koje piše... :grana

Veliki je pacifista, ali iz petnih žila če izvuči opravdanje za Srbe... :123
ti čitaš samo neke delove i izvlačiš onda zaključke na osnovu toga. Lepo napišem da mi cura iz Rijeke , Joškec je poznaje , pričala o zločinu četnika u Škabrnji koji je ona preživela i jedva uspela da pobegne. Slobu i četnike konstantno pljujem al to niko ne želi da pročita. Ali kad pomenem Aliju i Franju jbt optužite mer da sam Slobin savetnik bio lično ja....Za svađu je potrebno dvoje....rat se , možda mogao i izbeći i to ne tvrdim ja već mnogo uglednih stranih analitičara....e sad što se te tvrdnje nekom ne sviđaju....Bože moj...

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Mirelam » 29 Mar 2016, 11:48

Pa eto i bila su dvojica (za rat potrebno dvoje)u Karadjordjevu. :123

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by mehaning » 29 Mar 2016, 11:50

Nole wrote:
mehaning wrote:
Ideja wrote:
Nole wrote:Srbi iz Sarajeva proterani i to posle Dejtona.
http://www.6yka.com/novost/99970/dragan ... -sarajlije

...
Prvi dojam me zaista rijetko prevari. Koliko gadosti za jednog pacifistu pises (nisam bio u ratu,svi smo mi isti, imam prijatelje srbe, hrvate, bosnjake, zaboli me politika bla bla bla)
Najgore u svemu tome je to, da on stvarno vjeruje u te gluposti koje piše... :grana

Veliki je pacifista, ali iz petnih žila če izvuči opravdanje za Srbe... :123
ti čitaš samo neke delove i izvlačiš onda zaključke na osnovu toga. Lepo napišem da mi cura iz Rijeke , Joškec je poznaje , pričala o zločinu četnika u Škabrnji koji je ona preživela i jedva uspela da pobegne. Slobu i četnike konstantno pljujem al to niko ne želi da pročita. Ali kad pomenem Aliju i Franju jbt optužite mer da sam Slobin savetnik bio lično ja....Za svađu je potrebno dvoje....rat se , možda mogao i izbeći i to ne tvrdim ja već mnogo uglednih stranih analitičara....e sad što se te tvrdnje nekom ne sviđaju....Bože moj...
Mišo, ti sam sebi u usta skačeš... :123

Nisam samo ja to primijetio... :123

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 29 Mar 2016, 11:55

pas malopre sam pisao o četničkim zločinima u Škabrnji pomenuo da Srebrenica ima elemente genocida, kritikovao Miloševićas zbog rušenja Vojvođanske vlasti i pravljenje od jugoslavije državu u kojoj će se on sve pitati. Pljuvao ga jer je naterao Srbe u HR u rat a posle ih prodao. to sam sve danas napisao ovde.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Rockefeller » 29 Mar 2016, 13:25

Srednja opcija nas koštala. Da je Srbija nadvladati sve ostale narode na Balkanu onda kada su bili u najboljoj poziciji za takvo šta (u kraljevini) ili da smo stvorili konfederaciju ili da smo stvorili jugoslovensku naciju bilo šta da je odabranu ne bi bilo rata.

Ovako se odabrao srednji put. Stvarat ćemo jugoslovensku naciju al zadržat ćemo srpskohrvatski jezik, stvarat ćemo jugoslovensku naciju al ćemo Republike postaviti u njihove političke granice. Stvarat ćemo jugoslovensku naciju ali ćemo glavni grad ostaviti u Beogradu.

Meni se to čini kao dizajnirani nacionalizam. Ne mislim da je neko stajao iza toga nego da smo nizom greški dizajnirali nacionalizam u svim republikama jer se nikad iskreno nije pristupilo kreiranju jugoslovenske nacije niti barem sinhronizaciji interesa posamičnih nacija.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Mirelam » 29 Mar 2016, 14:02

j.... ga ali mislim da sam nesto propustio.Ne sjecam se te ideje jugoslovenske nacije? Zar nije bila ideja ujedinjenja slovenskih naroda u jedinstvenu zajednicu?

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 29 Mar 2016, 14:08

Mirelam wrote:j.... ga ali mislim da sam nesto propustio.Ne sjecam se te ideje jugoslovenske nacije? Zar nije bila ideja ujedinjenja slovenskih naroda u jedinstvenu zajednicu?
Ideja je iz 19. veka a trebao ju je sprovesti u delo Kralj po okončanju WWI. Nije urađeno jbg, jači bili Srbi i Hrvati od Jugoslovena.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Mirelam » 29 Mar 2016, 14:34

Koliko se sjecam ideja je bila ujedinjenje u zajednicku drzavu a ne stvaranje jugoslovenske nacije.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 29 Mar 2016, 14:53

Mirelam wrote:Koliko se sjecam ideja je bila ujedinjenje u zajednicku drzavu a ne stvaranje jugoslovenske nacije.
Slabo znaš. Prva ideja je od Srba i Hrvata napraviti jedan narod a druga je bilo ujedinjenje u Jugoslaviju.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Mirelam » 29 Mar 2016, 15:53

Nisam siguran da su Gaj, Supilo, Strosmajer imali tu ideju. Markovic kao socijalista koliko se sjecam je razmisljao o federaciji ili nesto sl. Garasanina necemo u ovu ekipu, cisto nako. :ooo
De malo proguglaj, ja nemam vremena pa mi javni.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by storm » 29 Mar 2016, 16:04

Mirelam wrote:Nisam siguran da su Gaj, Supilo, Strosmajer imali tu ideju. Markovic kao socijalista koliko se sjecam je razmisljao o federaciji ili nesto sl. Garasanina necemo u ovu ekipu, cisto nako. :ooo
De malo proguglaj, ja nemam vremena pa mi javni.
De pusti ga... Kod njega ti je ona.. "šta se babi 'tilo, to se babi snilo"

Sam bog zna šta on čita..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 29 Mar 2016, 16:54

Mirelam wrote:Nisam siguran da su Gaj, Supilo, Strosmajer imali tu ideju. Markovic kao socijalista koliko se sjecam je razmisljao o federaciji ili nesto sl. Garasanina necemo u ovu ekipu, cisto nako. :ooo
De malo proguglaj, ja nemam vremena pa mi javni.
Td su Hrvati i Srbi bili u ropstvu...znam da je ilirski pokret bio za ujedinjenje u zajedničku državu al znam da je bila i snažna ideja da se ugledamo na ostale velike evropske narode koji su se ujedinili u jedan narod...i Nikola Pašić je bio protiv....nije imao viziju budućnosti i klanja između istih naroda...osim što imamo različite vere u čemu se rszlikujemo....ajte pametnjakovići....ebale vas vere....

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: BiH u očima drugih

Post by Nole » 29 Mar 2016, 17:00

storm wrote:
Mirelam wrote:Nisam siguran da su Gaj, Supilo, Strosmajer imali tu ideju. Markovic kao socijalista koliko se sjecam je razmisljao o federaciji ili nesto sl. Garasanina necemo u ovu ekipu, cisto nako. :ooo
De malo proguglaj, ja nemam vremena pa mi javni.
De pusti ga... Kod njega ti je ona.. "šta se babi 'tilo, to se babi snilo"

Sam bog zna šta on čita..
Za razliku od tebe, slepče jedan, ja čitam politikin zabavnik rubliku Verovali ili ne :plavi

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests