BiH u očima drugih

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84541
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16636 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by Fuddo » 12 Sep 2021, 15:50

ElTriconi wrote: 12 Sep 2021, 15:46
Fuddo wrote: 12 Sep 2021, 15:24 Ja kad ljudima govorim da je to mozda i najljepsa zemlja na dunjaluku, oni mi odmah reknu sto si oSo iZnje kad je tako lijepa. I odmah usutim, matiraju me. :D.
Sto si oso ondara? :D.

Vratices se ti kad tad, ako nista iskipace pepeo nedje na naku ledinu i bila 🤗☺️
Sve valja, sam mi ne valjamo,
I et, il ne znO il ti Bog ne dO.
Pa jel
Dozvolite da se obratimo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53994
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by HAVANA » 12 Sep 2021, 15:52

Fuddo wrote: 12 Sep 2021, 15:24 Ja kad ljudima govorim da je to mozda i najljepsa zemlja na dunjaluku, oni mi odmah reknu sto si oSo iZnje kad je tako lijepa. I odmah usutim, matiraju me. :D.
Reci otiso para da zaradim, dijete mi naraste, zena se nauci da spava sa onim povezom na ocima... I jebase me. :place Sad rostiljam i pijem pive s nedom a radje bi s havanom na karirani stoljnjak i limenu pepeljaru. Nego pozaposljavaj tu djecu i bjez kuci, ostavi im i kucu i sve.Jebo ba cikago.Kad more svabo, more i fuddo vala. Hajd, navijam za. :bih :bih :bih
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84541
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16636 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by Fuddo » 12 Sep 2021, 15:54

HAVANA wrote: 12 Sep 2021, 15:52
Fuddo wrote: 12 Sep 2021, 15:24 Ja kad ljudima govorim da je to mozda i najljepsa zemlja na dunjaluku, oni mi odmah reknu sto si oSo iZnje kad je tako lijepa. I odmah usutim, matiraju me. :D.
Reci otiso para da zaradim, dijete mi naraste, zena se nauci da spava sa onim povezom na ocima... I jebase me. :place Sad rostiljam i pijem pive s nedom a radje bi s havanom na karirani stoljnjak i limenu pepeljaru. Nego pozaposljavaj tu djecu i bjez kuci, ostavi im i kucu i sve.Jebo ba cikago.Kad more svabo, more i fuddo vala. Hajd, navijam za. :bih :bih :bih
Cekaj necu li sta penzijice izganjat :D.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37395
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24816 times
Been thanked: 4701 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by ElTriconi » 12 Sep 2021, 15:57

Fuddo wrote: 12 Sep 2021, 15:50
ElTriconi wrote: 12 Sep 2021, 15:46

Sto si oso ondara? :D.

Vratices se ti kad tad, ako nista iskipace pepeo nedje na naku ledinu i bila 🤗☺️
Sve valja, sam mi ne valjamo,
I et, il ne znO il ti Bog ne dO.
Pa jel
Ja ga j.... ko valja ako taki ikako ima :plavi
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53994
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by HAVANA » 12 Sep 2021, 15:58

CikCikCikPogodi wrote: 12 Sep 2021, 13:56
Naseef Mushroom wrote: 12 Sep 2021, 13:39 Ima tu dosta šuplje. Baš sam gledao prije nekoliko mjeseci jednu Nijemicu koja jedva sastavlja kraj sa krajem sa svojom penzijom, poskupio život, grubo rečeno fukara i onda je se odlučila odseliti za Rumuniju iako nije nikada bila tamo niti ima rumunske korijene ali može sa njemačkom penzijom u tom rumunskom gradiću živjeti odlično.
Poslije je prikazuju u nekom rumunskom restoranu kako naručuje odrezak i vino (što bi je možda kostalo kao da je u Njemačkoj pojela hot dog koje služi Turčin u kamp kućici) i svi se dive fukari što se tamo predstavlja kao gospođa i pije vino.

Tako i ovaj ublehaš, ako je htio za porodicu miran život i prirodu mogao je i u lijepi Schwarzwald
Nije se osjećao povezan sa rodnom Njemačkom ali se eto zato osjeća povezan sa državom sa kojom ima veze kao Francesco Totti, kako da ne :roll
A naši kompleksaši sa podaničkim mentalitetom se dive kako im je došao svjetski čovjek i kako je pozitivno lud
Joj Nazife ako imas para idi kupi neko izmljiste na planini, i napravi park za kamp kuce. Eto ti besplatne ideje za biznis.
:hm Ovo je dobro na dobroj lokaciji. Mala ulaganja i obaveze. :ok I parking za kamione uz mogucnost tusiranja, klope, spavanja, pranja kamiona... :hm
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84541
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11067 times
Been thanked: 16636 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by Fuddo » 12 Sep 2021, 16:00

ElTriconi wrote: 12 Sep 2021, 15:57
Fuddo wrote: 12 Sep 2021, 15:50

Sve valja, sam mi ne valjamo,
I et, il ne znO il ti Bog ne dO.
Pa jel
Ja ga j.... ko valja ako taki ikako ima :plavi
Ne valjamo rodjo, neozbiljni smo, neodgovorni, najvise prema sebi. Ti njemu vices, nemoj bolan, sebe trujes, statije, al jok, on kad mu to reknes uzme onu sporetinu i sam je sebi u izvor odakle pije pljuhne, kaze, e hocu sad u inat staajeee, hos se pobit?
I staS ti
Dozvolite da se obratimo

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37395
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24816 times
Been thanked: 4701 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by ElTriconi » 12 Sep 2021, 16:01

Fuddo wrote: 12 Sep 2021, 16:00
ElTriconi wrote: 12 Sep 2021, 15:57

Ja ga j.... ko valja ako taki ikako ima :plavi
Ne valjamo rodjo, neozbiljni smo, neodgovorni, najvise prema sebi. Ti njemu vices, nemoj bolan, sebe trujes, statije, al jok, on kad mu to reknes uzme onu sporetinu i sam je sebi u izvor odakle pije pljuhne, kaze, e hocu sad u inat staajeee, hos se pobit?
I staS ti
Cojek je najrahatniji kad je sljep i gluh, j... ti to 😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by Naseef Mushroom » 12 Sep 2021, 16:17

Ali pazi naslova "Svi žele u Njemačku a u nas su doselili Nijemci"
Pa ako žele u Njemačku idu uglavnom da zarade njemačku penziju ili bar da dobiju njemačke papire.
Sad dolazi Nijemac koji ima sve to, znači on je sad ono šta će biti dijasporac koji je sada otišao za 30-40 godina.
Nekako vuče priča na "Dok svi idu tamo ovaj Nijemac je dokazao da može i drugačije".
Pa nije se odrekao državljanstva i zaposlio se ovdje u Bingu ili Energopetrolu pa da je dokazao da može drugačije?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by Šabović Adis » 12 Sep 2021, 17:07

Treba im ratnu oštetu naplatit. Sad il nikad.
Ne mereeee 👉👌

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37395
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24816 times
Been thanked: 4701 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by ElTriconi » 12 Sep 2021, 17:22

Isto ko sto amerikanci idu u kolumbiju, meksiko i venecuelu da im more bit jorgan dug da se pokriju i bila 🤔

Mogo bih i ja kad odem u penziju otic u somaliju, bio bih najbogatiji u nekom selu ocam 🤗☺️
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22632
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13006 times
Been thanked: 12660 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by Dori » 12 Sep 2021, 18:30

Pa ništa novo….Znam ja bruku stranaca koji su došli da rade kod nas i ostali. Naučili jezik, zavoljeli zemlju i sad im je to kuća. Engleza, Amerikanaca, Norvezana, Škota, Kanađana….U Bosni 20+ godina.
I nisu svi uspješni…Neki se bore od posla do posla, ali ne žele ići nigdje iz Bosne… :srce
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by Melek » 12 Sep 2021, 18:33

Draga pamet niposto skupa nije...
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by Pasaga » 12 Sep 2021, 18:37

sretam i ovde te familije
u 100 % slucajeva,inicijatori odlaska su bile zene
vec po samom dolasku,znaci,jos ni posla niti bilo kakvog papira
on se vec nesmije cuti ...
ti ces meni vako-nako,ovo -ono ......
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by Naseef Mushroom » 12 Sep 2021, 20:14

Dori wrote: 12 Sep 2021, 18:30 Pa ništa novo….Znam ja bruku stranaca koji su došli da rade kod nas i ostali. Naučili jezik, zavoljeli zemlju i sad im je to kuća. Engleza, Amerikanaca, Norvezana, Škota, Kanađana….U Bosni 20+ godina.
I nisu svi uspješni…Neki se bore od posla do posla, ali ne žele ići nigdje iz Bosne… :srce
To je tačno, ima i dosta našeg naroda koji su se mladi vratili iz Njemačke ali ima nešto najvažnije što ih veže a to je da svi imaju strane papire. To znači oni mogu 10 godina živjeti u BiH pa čak i boriti se od posla do posla ako im ne smeta ali kod prvog velikog nezadovoljstva ili krize oni mogu da se vrate nazad.

Zato i ide većina naroda na zapad, sigurnost, pa kada dobiju papire čim ih spuca nostalgija oni se mogu za mjesec dana vratiti i svoj zavučaj i pokušati, pa neko se vrati opet za godinu nazad a neko ostane u BiH zauvijek.

Zato je ovaj članak veoma bezobrazan "Dok svi žele u Njemačku ovi Nijemci si se doselili u BiH" jer uglavnom idu svi u Njemačku da mogu imati luksuz kao ovaj Švabo da se zayebaje po svijetu.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3117
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by CikCikCikPogodi » 12 Sep 2021, 20:16

ElTriconi wrote: 12 Sep 2021, 17:22 Isto ko sto amerikanci idu u kolumbiju, meksiko i venecuelu da im more bit jorgan dug da se pokriju i bila 🤔

Mogo bih i ja kad odem u penziju otic u somaliju, bio bih najbogatiji u nekom selu ocam 🤗☺️
Mislim ovim iz EU je jako jeftino u ovoj regiji. Osim obale Jadrana. Kupe zemljiste ili kucu po smijesnoj cijeni.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by Taare » 12 Sep 2021, 20:51

Neka ih. Što se mene tiče, imaju dobrodošlicu.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31671
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 5144 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by Matan » 12 Sep 2021, 21:52

CikCikCikPogodi wrote: 12 Sep 2021, 20:16
ElTriconi wrote: 12 Sep 2021, 17:22 Isto ko sto amerikanci idu u kolumbiju, meksiko i venecuelu da im more bit jorgan dug da se pokriju i bila 🤔

Mogo bih i ja kad odem u penziju otic u somaliju, bio bih najbogatiji u nekom selu ocam 🤗☺️
Mislim ovim iz EU je jako jeftino u ovoj regiji. Osim obale Jadrana. Kupe zemljiste ili kucu po smijesnoj cijeni.
Ma imas i u Austriji gdje nema industrijske zone, kuca po smijesnim cijenama..
kao i u Bosni..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by amidza idriz » 12 Sep 2021, 22:15

BiH je raj na zemlji ko ima neke dobre izvore prihoda samo treba urediti sistem da funkcionise.
Nama ne treba EU izuzev njihov sistem funkcionisanja.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56084
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1969 times
Been thanked: 5805 times
Status: Online

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by Duminjo » 12 Sep 2021, 22:23

The 51st State wrote: 12 Sep 2021, 13:01 Pametni kjudi, samo nasi papci ne cijene ono sto imaju.
A sta imaju nasi papci i ko su ti papci?

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31671
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 5144 times
Status: Offline

Re: Svi žele u Njemačku, a mi smo kod Bosanske Krupe pronašli Nijemce koji su doselili u BiH

Post by Matan » 12 Sep 2021, 22:26

amidza idriz wrote: 12 Sep 2021, 22:15 BiH je raj na zemlji ko ima neke dobre izvore prihoda samo treba urediti sistem da funkcionise.
Nama ne treba EU izuzev njihov sistem funkcionisanja.
E bas nam to treba..
Da je bogdom ostala Austrougarska, danas bi bil daleko napredniji..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests