Ustavni sud BiH, Sud i Tužilaštvo BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Kemal Čaušević osuđen na devet godina zatvora, bit će mu oduzeta imovina od 1,7 miliona KM

Post by Hurija » 27 May 2021, 18:37

Pasaga wrote: 27 May 2021, 17:26 on je premalo osudjen
Mora mu se oduzet mnogo vise imovine,ovo je smjesno
Gledao sam ga na tv,dok je bio u EP,bezobraznijeg cojka nisam vidio.
Nisu mu ni ovo kako treba dokazali ,vratice mu pola te izuzete imovine .


:D
Ostalo je cutanje.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Kemal Čaušević osuđen na devet godina zatvora, bit će mu oduzeta imovina od 1,7 miliona KM

Post by Chloe » 27 May 2021, 22:08

Fuddo wrote: 27 May 2021, 13:16 Ovaj je zajeban igrac.
Sahranice te nase bandite, ima ih sve u dzepu,
Mene vise cudi sto on do sad nije nesretnim okolnostima nedje sletio autom pod kamion.
Ne mora značiti da će ih sahraniti. Ima i druga solucija, prećuti ih, odleži svoje, kad izadje oni su "njegovi ljudi".
Ne bi bio prvi.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Kemal Čaušević osuđen na devet godina zatvora, bit će mu oduzeta imovina od 1,7 miliona KM

Post by Odraz » 28 May 2021, 03:48

Naseef Mushroom wrote: 27 May 2021, 14:03 I nemam ja ništa protiv pljuvanja, sloboda govora, pljuj i Čauševića i Fadila samo nemoj to prikazivati kao da ih svi pljuju. Eto protiv Bakira je se toliko lošeg pričalo da imaš osjećaj da će ga narod objesiti čim izađe napolje a čovjek za manje od mjesec već dva puta izašao među "obične smrtnike" i niko da mu bar iz daleka uzvikne "marš" i pobjegne.

Dovodite starije ljude koji su imali ugled i pravite ih budalama, poput Bogićevića i Kurjaka.
Važno je Bogićevića po stare dane samo dovesti da može Skaka vidjeti Valtera a senilni Kurjak se izblamirao jer Senad želi nesto dokazati jer mu niko od SDA u studio dolazi i to samo što želite na silu pokazati kako pljuvanje SDA po forumima i portalima da su gori od četnika odgovara realnosti.
Ne provaljuj se. Kad bakir izadje napolje ljudi ga pljuju i dobacuju pa se skriva i organizira press konferencije iznenada i gdje je najmanje svijeta, a obavezno sa par svojih dobermana koji se postave da niko ne prilazi blizu. :kafa

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Kemal Čaušević osuđen na devet godina zatvora, bit će mu oduzeta imovina od 1,7 miliona KM

Post by Odraz » 28 May 2021, 03:50

bosnjakinja wrote: 27 May 2021, 14:07
Naseef Mushroom wrote: 27 May 2021, 14:03 I nemam ja ništa protiv pljuvanja, sloboda govora, pljuj i Čauševića i Fadila samo nemoj to prikazivati kao da ih svi pljuju. Eto protiv Bakira je se toliko lošeg pričalo da imaš osjećaj da će ga narod objesiti čim izađe napolje a čovjek za manje od mjesec već dva puta izašao među "obične smrtnike" i niko da mu bar iz daleka uzvikne "marš" i pobjegne.

Dovodite starije ljude koji su imali ugled i pravite ih budalama, poput Bogićevića i Kurjaka.
Važno je Bogićevića po stare dane samo dovesti da može Skaka vidjeti Valtera a senilni Kurjak se izblamirao jer Senad želi nesto dokazati jer mu niko od SDA u studio dolazi i to samo što želite na silu pokazati kako pljuvanje SDA po forumima i portalima da su gori od četnika odgovara realnosti.
Ma mediji pretjeruju,znam jednom jedan arap izasao da odrzi neki govor jer je bio donator za neku izgradnju u SA,a tad je bila najaktuelnija prica o arapima vehabizmu itd...nista,ljudi mu :aplauzz nazivali selam i tako to...mislim ,zivi bili i vidjeli bakir ce pobjedit na izborima
... ono kad napises komentar i od svih forumasa samo ti Mushroom lajkuje ... :plavi :plavi :plavi

Hajd' sad i ti lajkaj njemu komentar, red je. :plavi :plavi :plavi

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Kemal Čaušević osuđen na devet godina zatvora, bit će mu oduzeta imovina od 1,7 miliona KM

Post by bosnjakinja » 28 May 2021, 07:28

Odraz wrote: 28 May 2021, 03:48
Naseef Mushroom wrote: 27 May 2021, 14:03 I nemam ja ništa protiv pljuvanja, sloboda govora, pljuj i Čauševića i Fadila samo nemoj to prikazivati kao da ih svi pljuju. Eto protiv Bakira je se toliko lošeg pričalo da imaš osjećaj da će ga narod objesiti čim izađe napolje a čovjek za manje od mjesec već dva puta izašao među "obične smrtnike" i niko da mu bar iz daleka uzvikne "marš" i pobjegne.

Dovodite starije ljude koji su imali ugled i pravite ih budalama, poput Bogićevića i Kurjaka.
Važno je Bogićevića po stare dane samo dovesti da može Skaka vidjeti Valtera a senilni Kurjak se izblamirao jer Senad želi nesto dokazati jer mu niko od SDA u studio dolazi i to samo što želite na silu pokazati kako pljuvanje SDA po forumima i portalima da su gori od četnika odgovara realnosti.
Ne provaljuj se. Kad bakir izadje napolje ljudi ga pljuju i dobacuju pa se skriva i organizira press konferencije iznenada i gdje je najmanje svijeta, a obavezno sa par svojih dobermana koji se postave da niko ne prilazi blizu. :kafa
:haha

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Online

Re: Kemal Čaušević osuđen na devet godina zatvora, bit će mu oduzeta imovina od 1,7 miliona KM

Post by Naseef Mushroom » 28 May 2021, 07:44

Odraz wrote: 28 May 2021, 03:48
Naseef Mushroom wrote: 27 May 2021, 14:03 I nemam ja ništa protiv pljuvanja, sloboda govora, pljuj i Čauševića i Fadila samo nemoj to prikazivati kao da ih svi pljuju. Eto protiv Bakira je se toliko lošeg pričalo da imaš osjećaj da će ga narod objesiti čim izađe napolje a čovjek za manje od mjesec već dva puta izašao među "obične smrtnike" i niko da mu bar iz daleka uzvikne "marš" i pobjegne.

Dovodite starije ljude koji su imali ugled i pravite ih budalama, poput Bogićevića i Kurjaka.
Važno je Bogićevića po stare dane samo dovesti da može Skaka vidjeti Valtera a senilni Kurjak se izblamirao jer Senad želi nesto dokazati jer mu niko od SDA u studio dolazi i to samo što želite na silu pokazati kako pljuvanje SDA po forumima i portalima da su gori od četnika odgovara realnosti.
Ne provaljuj se. Kad bakir izadje napolje ljudi ga pljuju i dobacuju pa se skriva i organizira press konferencije iznenada i gdje je najmanje svijeta, a obavezno sa par svojih dobermana koji se postave da niko ne prilazi blizu. :kafa
Zadnjih mjesec dana, kada je djelio bajram banku i kada je stojao u redu za vakcine.
Eto reći ćemo neće za Bajram niko da sebi kvari dan pa da se svađa ali za vakcine je prošlo bez incidenata.
Naravno, ljudi ga pljuju i dobaciju, Njihova Stranka dominira na izborima i na popisu je najmanje 40% Bosanaca :D.
Ima razlog zašto forume zovu paralelni univerzum.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Online

Re: Kemal Čaušević osuđen na devet godina zatvora, bit će mu oduzeta imovina od 1,7 miliona KM

Post by Naseef Mushroom » 28 May 2021, 08:02

Odraz wrote: 28 May 2021, 03:50
bosnjakinja wrote: 27 May 2021, 14:07

Ma mediji pretjeruju,znam jednom jedan arap izasao da odrzi neki govor jer je bio donator za neku izgradnju u SA,a tad je bila najaktuelnija prica o arapima vehabizmu itd...nista,ljudi mu :aplauzz nazivali selam i tako to...mislim ,zivi bili i vidjeli bakir ce pobjedit na izborima
... ono kad napises komentar i od svih forumasa samo ti Mushroom lajkuje ... :plavi :plavi :plavi

Hajd' sad i ti lajkaj njemu komentar, red je. :plavi :plavi :plavi
Jah, treba lajkati tebi komentar kome je SDA kriva i kada kiša pada.
Pokušavate isforsirati da svi povjeruju kako su SDA isti kao HDZ i SNSD ili kako je Bakir isti kao Čović i Dodik i onda uvijek neko dođe sa strane i izjavi ovo
Mesić: Čović i Dodik su razbijači BiH, međunarodna zajednica treba ih isključiti iz politike
https://www.klix.ba/vijesti/bih/mesic-c ... /210527005

SDA je loša i anti-državna samo u vašem krugu, čudno. Od Ive i Željka Komšića preko Kljuića i Inzka do Hadžikadića i nove gradonačelnice Sarajeva, niko ne pominje SDA po lošem. Jedino ko to radi su bivši SDAovci koji su istupili iz stranke radi svađe oko fotelje i oni koji prije ili kasnije izjave neke bljuvotine u smislu "Ko nas bre zavadi" i "Sve tri strane su krive". Naravno ima i onih koji kritikuju SDA na zdrav način kao npr. Bećirević ili Hadžibajrić ali oni ne bježe kasnije sarađivati sa SDA ako je zbog dobrobiti države.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Kemal Čaušević osuđen na devet godina zatvora, bit će mu oduzeta imovina od 1,7 miliona KM

Post by Odraz » 28 May 2021, 08:13

Naseef Mushroom wrote: 28 May 2021, 08:02
Odraz wrote: 28 May 2021, 03:50
... ono kad napises komentar i od svih forumasa samo ti Mushroom lajkuje ... :plavi :plavi :plavi

Hajd' sad i ti lajkaj njemu komentar, red je. :plavi :plavi :plavi
Jah, treba lajkati tebi komentar kome je SDA kriva i kada kiša pada.
Pokušavate isforsirati da svi povjeruju kako su SDA isti kao HDZ i SNSD ili kako je Bakir isti kao Čović i Dodik i onda uvijek neko dođe sa strane i izjavi ovo
Mesić: Čović i Dodik su razbijači BiH, međunarodna zajednica treba ih isključiti iz politike
https://www.klix.ba/vijesti/bih/mesic-c ... /210527005

SDA je loša i anti-državna samo u vašem krugu, čudno. Od Ive i Željka Komšića preko Kljuića i Inzka do Hadžikadića i nove gradonačelnice Sarajeva, niko ne pominje SDA po lošem. Jedino ko to radi su bivši SDAovci koji su istupili iz stranke radi svađe oko fotelje i oni koji prije ili kasnije izjave neke bljuvotine u smislu "Ko nas bre zavadi" i "Sve tri strane su krive". Naravno ima i onih koji kritikuju SDA na zdrav način kao npr. Bećirević ili Hadžibajrić ali oni ne bježe kasnije sarađivati sa SDA ako je zbog dobrobiti države.
Svi koje si nabrojao su bili ili su jos uvijek na SDA tanjiru graha, pa i Hadzikadic, a Komsic itekako. Sta je sa privatizacijom, organiziranom pljackom boraca, predajom tuzilastava i ekonomije razbijacima drzave? Citas li Bakirove idiotske izjave? Ili zatvoris oci pa kazes sebi ma nije ovo on rekao ...
Evo konkretno slucaj Causevic - od dvadesetak protiv kojih se vodi postupak samo su tri bosnjaka osudjena, i osudise ih bosnjaci. Srbi i hrvati nedodirljivi. Tuzilastvo otvara vec zavrsene sudske procese protiv bosnjackih oficira armije, ponistavaju oslobadjajuce presude haskog tribunala i montiraju skupe procese protiv pripadnika armije, a izbjegavaju da procesuiraju optuzenike sa haske liste prioriteta jer su u pitanju srbi i hrvati.
I Bakir i cijela SDA na to suti i salju policiju da cuva tuziteljicu. Koliko je novca iz federalnog budzeta otislo u pokrivanje troskova Aluminija? Nikad niko iz SDA nije digao glas i pitao kako gubitas moze priustiti tolike plate svojim uposlenicima?

De ba ... :kafa

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Online

Re: Kemal Čaušević osuđen na devet godina zatvora, bit će mu oduzeta imovina od 1,7 miliona KM

Post by Naseef Mushroom » 28 May 2021, 08:59

Odraz wrote: 28 May 2021, 08:13
Naseef Mushroom wrote: 28 May 2021, 08:02

Jah, treba lajkati tebi komentar kome je SDA kriva i kada kiša pada.
Pokušavate isforsirati da svi povjeruju kako su SDA isti kao HDZ i SNSD ili kako je Bakir isti kao Čović i Dodik i onda uvijek neko dođe sa strane i izjavi ovo


https://www.klix.ba/vijesti/bih/mesic-c ... /210527005

SDA je loša i anti-državna samo u vašem krugu, čudno. Od Ive i Željka Komšića preko Kljuića i Inzka do Hadžikadića i nove gradonačelnice Sarajeva, niko ne pominje SDA po lošem. Jedino ko to radi su bivši SDAovci koji su istupili iz stranke radi svađe oko fotelje i oni koji prije ili kasnije izjave neke bljuvotine u smislu "Ko nas bre zavadi" i "Sve tri strane su krive". Naravno ima i onih koji kritikuju SDA na zdrav način kao npr. Bećirević ili Hadžibajrić ali oni ne bježe kasnije sarađivati sa SDA ako je zbog dobrobiti države.
Svi koje si nabrojao su bili ili su jos uvijek na SDA tanjiru graha, pa i Hadzikadic, a Komsic itekako. Sta je sa privatizacijom, organiziranom pljackom boraca, predajom tuzilastava i ekonomije razbijacima drzave? Citas li Bakirove idiotske izjave? Ili zatvoris oci pa kazes sebi ma nije ovo on rekao ...
Evo konkretno slucaj Causevic - od dvadesetak protiv kojih se vodi postupak samo su tri bosnjaka osudjena, i osudise ih bosnjaci. Srbi i hrvati nedodirljivi. Tuzilastvo otvara vec zavrsene sudske procese protiv bosnjackih oficira armije, ponistavaju oslobadjajuce presude haskog tribunala i montiraju skupe procese protiv pripadnika armije, a izbjegavaju da procesuiraju optuzenike sa haske liste prioriteta jer su u pitanju srbi i hrvati.
I Bakir i cijela SDA na to suti i salju policiju da cuva tuziteljicu. Koliko je novca iz federalnog budzeta otislo u pokrivanje troskova Aluminija? Nikad niko iz SDA nije digao glas i pitao kako gubitas moze priustiti tolike plate svojim uposlenicima?

De ba ... :kafa
Ta prva rečenica je samo pretpostavka, znači ako se Komšić odluči za SDP i Njihovu Stranku onda je to njegova dobra volja a ako za SDA onda su ga kupili? To je djetinjasta reakcija kao kada se na dvorištu neko nije htio igrati sa nekim.
Isto kao kada je Kurjak bio častan čovjek kada je govorio o Sebiji šta pojedinim paše a kada je se sjetio da je Sebija bila kod njega preko noći postade budala koja bi sve izjavila za pare.

Ja nisam ni tvrdio da svi hvale SDA samo da mnogi kada kritikuju stanje u državi ne pominju krivicu od strane SDA a to se godinama pokušava forsirati na forumima, kakve koristi ima Stjepan Mesič da ne pomene SDA?
Ja isto ne demanrujem da SDA ima nečasnih ljudi, glupih izjava i sumnjivih radnji ali to je za stranku te veličine koja postoji tako dugo neizbježno. I ti imaš veliku familiju pa sigurno imaš 2-3 rođaka koji su za zatvora.

Sjećam se kada je na onom tamo forumu bila reklama za Njihovu Stranku koja je imala još manje članova nego danas. To je bilo kada je predsjednik stranke otvorio temu na forumu koja bi u svakoj normalnoj državi bila zatvorena a forum kažnjen jer je besplatna reklama za jednu stranku.
Tada je bilo par skandala od strane te stranke i svaki komentar na to je bio "Trebamo javiti Pedji šta mu rade u stranci".
Znači jedna mala stranka gdje sve članove možeš obići za 20 minuta sa autom pa se desi lopovluk, kao ne zna predsjednik stranke a ovdje se očekuje da Bakir zna sve na području čitave teritorije i u najmanjem selu negdje dole u Hercegovini.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Kemal Čaušević osuđen na devet godina zatvora, bit će mu oduzeta imovina od 1,7 miliona KM

Post by Odraz » 28 May 2021, 11:01

Naseef Mushroom wrote: 28 May 2021, 08:59 Ta prva rečenica je samo pretpostavka, znači ako se Komšić odluči za SDP i Njihovu Stranku onda je to njegova dobra volja a ako za SDA onda su ga kupili? To je djetinjasta reakcija kao kada se na dvorištu neko nije htio igrati sa nekim.
Isto kao kada je Kurjak bio častan čovjek kada je govorio o Sebiji šta pojedinim paše a kada je se sjetio da je Sebija bila kod njega preko noći postade budala koja bi sve izjavila za pare.

Ja nisam ni tvrdio da svi hvale SDA samo da mnogi kada kritikuju stanje u državi ne pominju krivicu od strane SDA a to se godinama pokušava forsirati na forumima, kakve koristi ima Stjepan Mesič da ne pomene SDA?
Ja isto ne demanrujem da SDA ima nečasnih ljudi, glupih izjava i sumnjivih radnji ali to je za stranku te veličine koja postoji tako dugo neizbježno. I ti imaš veliku familiju pa sigurno imaš 2-3 rođaka koji su za zatvora.

Sjećam se kada je na onom tamo forumu bila reklama za Njihovu Stranku koja je imala još manje članova nego danas. To je bilo kada je predsjednik stranke otvorio temu na forumu koja bi u svakoj normalnoj državi bila zatvorena a forum kažnjen jer je besplatna reklama za jednu stranku.
Tada je bilo par skandala od strane te stranke i svaki komentar na to je bio "Trebamo javiti Pedji šta mu rade u stranci".
Znači jedna mala stranka gdje sve članove možeš obići za 20 minuta sa autom pa se desi lopovluk, kao ne zna predsjednik stranke a ovdje se očekuje da Bakir zna sve na području čitave teritorije i u najmanjem selu negdje dole u Hercegovini.
Pedja ... :haha
Joj taj mi lik digne zivku cim progovori ...

Pa i ja sam pisao da SDA ima pametnih ljudi, ali picki koje cute i cuvaju radna mjesta. Znam ih kamaru. ne smiju zucnut', samo klimaju glavama. I to normalna stranka? Pa 99% njih je protiv dinastije, protiv Asima, Kemala i njima slicnih, ali sute jer su picke. U SDA ako progovoris ili te izbace ili izadjes sam. To jaro nije demokratija nego despotija.

I SDP je slican da budem iskren ali ovdje nije SDP tema. Ja bih ih ukinuo jer nemaju veze sa socijaldemokratijom i pretvorili su se u isti tip stranke - nedemokratske i privatizirane. :kafa

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Kemal Čaušević osuđen na devet godina zatvora, bit će mu oduzeta imovina od 1,7 miliona KM

Post by Krokodil Behko » 31 May 2021, 09:42

KEMAL ČAUŠEVIĆ U RAZGOVORU SA AVDOM AVDIĆEM OTVORIO "PANDORINU KUTIJU": Kome je davao i ko mu je tražio novac? (VIDEO)


Image

„Ja sam ispao majmun“, govori Kemal Čaušević za portal "Istraga.ba" u svojoj kancelariji u centru Sarajeva, jednoj od brojnih nekretnina koje je, prema nepravomoćnoj presudi Suda BiH, stekao nezakonito.

A majmun je, kaže, ispao zbog toga što je vjerovao tužiocima Dubravku Čampari i Olegu Čavki kada su mu ponudili sporazum o priznanju krivnje.

„Ja sam priznao da bih bio pušten iz pritvora u koji sam neopravdano smješten. Tada je predočen iskaz Sedineta Karića da je on meni pet-šest puta dao po 15-20 hiljada maraka i rekli su to je to. Samo kako bih izašao iz pritvora ja sam rekao, u redu priznajem, dat ću 155 hiljada i godinu dana zatvora“.

Umjesto godine zatvora, Kemal Čaušević je dobio devet. Plus će mu biti oduzet novac i imovina ukupne vrijednosti 1,7 miliona maraka.

„Ukupni moji prihodi su, od 1996. do 2012. godine su 1,6 miliona“, hvali se bivši direktor UIO u intervjuu za Istraga.ba.





Upozoravamo ga na prostu računicu. Zaradio je 1,6 miliona, a posjeduje imovinu vrijednu stotinjak hiljada maraka više. Ne uklapa se, pitamo ga, čak i pod uslovom da nije jeo i pio.

„Vidim da ste došli pripremljeni od svog bivšeg prijatelja Dubravka Čampare“, odgovara Čaušević.

„Ali“, nastavljamo dalje, „sami ste priznali da ste uzimali novac od Sedineta Karića“.

„Ja nisam priznao da sam uzeo novac. Ja sam priznao nezakonito posredovanje. Za carinjenje Orbitexa u Carinskoj ispostavi u Bijeljini“, priznaje Čaušević.

Kasnije će reći da je Sedinet Karić njemu vraćao novac koji mu je prethodno posudio dok je bio direktor Uprave za indirektno oporezivanje.

Čauševićeva logika je, dakle, da je priznao da je uzimao mito od Sedineta Karića, ali da to nije bilo mito već vraćanje posudbe. Jer on voli davati novac.



„Preko posrednika sam Olegu Čavki sam dao 16.900 KM“, tvrdi Kemal Čaušević.

„A ko je posrednik“, pitamo ga.

„Enes Ribić. I o tome sam svjedočio u Tužilaštvu. Čavka je drhtao kao žalosna vrba na vjetru. Enesu Ribiću sam davao pare u kafićima raznim“, objašnjava Čaušević.

Puštamo mu snimak telefonskog razgovora. Enes Ribić sa kćerkom Naseran Keljemendija razgovara o Kemalu Čauševiću i poslu koji treba završiti.

„To jeste Enes Ribić, ženske glasove ne prepoznajem. Ja Enesa Ribića znam dugo. Ne znam da li uopće zna Keljmendija“, pravda se bivši direktor UIO.

Mnogih detalja Kemal Čaušević se, tokom intervjua, nije mogao sjetiti. Naročito sastanka u sarajevskom restoranu Amerikanac gdje je sa Draganom Čovićem dogovarao kupovinu zgrade u Mostaru. Ali prisjetio se da ga je na sastnak u Mostar sa Draganom Čovićem vozio aktualni direktor Autocesta FBiH Adnan Terzić. Prisjetio se i da su mu kadrovi SDA tražili novac za kupovinu stana Sulejmana Tihića. I da mu je Nikola Špirić i kadrovi SNSD-a tražio da biznismenu Goranu Marinkoviću vrati 500 hiljada maraka PDV. Sve je to priznao i u iskazu datom državnim tužiocima koji su se s njim nagodili. No, sporazum nikad nije stupio na snagu. Kemal Čaušević je osuđen, ali osobe protiv kojih je svjedočio nisu ni pod istragom.

Istraga.ba će u narednim danima objavljivati dokaze koji potkrepljuju neke navode Kemala Čauševića izrečene u ovom intervjuu.
online

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13556
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4267 times
Been thanked: 5070 times
Status: Offline

Re: Kemal Čaušević osuđen na devet godina zatvora, bit će mu oduzeta imovina od 1,7 miliona KM

Post by pizarro » 31 May 2021, 09:52

kemal opasan igrac.
a kad ga vidis kontas ovaj po cijeli dan po forumima raspravlja o feminizmu :oo

Image

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Kemal Čaušević osuđen na devet godina zatvora, bit će mu oduzeta imovina od 1,7 miliona KM

Post by amidza idriz » 31 May 2021, 10:54

Jos jedna farsa od tuzilacko-sudske mafije da glavni ne zavrse tamo gdje im je mjesto, iza resetaka.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42831
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14105 times
Been thanked: 12691 times
Status: Online

Re: Kemal Čaušević osuđen na devet godina zatvora, bit će mu oduzeta imovina od 1,7 miliona KM

Post by Masamune » 31 May 2021, 11:11

Gledam Kemu i njegovu facu... ono isto kad bi spojio Komšića i Elona Muska
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13556
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4267 times
Been thanked: 5070 times
Status: Offline

Re: Kemal Čaušević osuđen na devet godina zatvora, bit će mu oduzeta imovina od 1,7 miliona KM

Post by pizarro » 31 May 2021, 11:23

Krokodil Behko wrote: 31 May 2021, 09:42
KEMAL ČAUŠEVIĆ U RAZGOVORU SA AVDOM AVDIĆEM OTVORIO "PANDORINU KUTIJU": Kome je davao i ko mu je tražio novac? (VIDEO)


Image

„Ja sam ispao majmun“, govori Kemal Čaušević za portal "Istraga.ba" u svojoj kancelariji u centru Sarajeva, jednoj od brojnih nekretnina koje je, prema nepravomoćnoj presudi Suda BiH, stekao nezakonito.

A majmun je, kaže, ispao zbog toga što je vjerovao tužiocima Dubravku Čampari i Olegu Čavki kada su mu ponudili sporazum o priznanju krivnje.

„Ja sam priznao da bih bio pušten iz pritvora u koji sam neopravdano smješten. Tada je predočen iskaz Sedineta Karića da je on meni pet-šest puta dao po 15-20 hiljada maraka i rekli su to je to. Samo kako bih izašao iz pritvora ja sam rekao, u redu priznajem, dat ću 155 hiljada i godinu dana zatvora“.

Umjesto godine zatvora, Kemal Čaušević je dobio devet. Plus će mu biti oduzet novac i imovina ukupne vrijednosti 1,7 miliona maraka.

„Ukupni moji prihodi su, od 1996. do 2012. godine su 1,6 miliona“, hvali se bivši direktor UIO u intervjuu za Istraga.ba.





Upozoravamo ga na prostu računicu. Zaradio je 1,6 miliona, a posjeduje imovinu vrijednu stotinjak hiljada maraka više. Ne uklapa se, pitamo ga, čak i pod uslovom da nije jeo i pio.

„Vidim da ste došli pripremljeni od svog bivšeg prijatelja Dubravka Čampare“, odgovara Čaušević.

„Ali“, nastavljamo dalje, „sami ste priznali da ste uzimali novac od Sedineta Karića“.

„Ja nisam priznao da sam uzeo novac. Ja sam priznao nezakonito posredovanje. Za carinjenje Orbitexa u Carinskoj ispostavi u Bijeljini“, priznaje Čaušević.

Kasnije će reći da je Sedinet Karić njemu vraćao novac koji mu je prethodno posudio dok je bio direktor Uprave za indirektno oporezivanje.

Čauševićeva logika je, dakle, da je priznao da je uzimao mito od Sedineta Karića, ali da to nije bilo mito već vraćanje posudbe. Jer on voli davati novac.



„Preko posrednika sam Olegu Čavki sam dao 16.900 KM“, tvrdi Kemal Čaušević.

„A ko je posrednik“, pitamo ga.

„Enes Ribić. I o tome sam svjedočio u Tužilaštvu. Čavka je drhtao kao žalosna vrba na vjetru. Enesu Ribiću sam davao pare u kafićima raznim“, objašnjava Čaušević.

Puštamo mu snimak telefonskog razgovora. Enes Ribić sa kćerkom Naseran Keljemendija razgovara o Kemalu Čauševiću i poslu koji treba završiti.

„To jeste Enes Ribić, ženske glasove ne prepoznajem. Ja Enesa Ribića znam dugo. Ne znam da li uopće zna Keljmendija“, pravda se bivši direktor UIO.

Mnogih detalja Kemal Čaušević se, tokom intervjua, nije mogao sjetiti. Naročito sastanka u sarajevskom restoranu Amerikanac gdje je sa Draganom Čovićem dogovarao kupovinu zgrade u Mostaru. Ali prisjetio se da ga je na sastnak u Mostar sa Draganom Čovićem vozio aktualni direktor Autocesta FBiH Adnan Terzić. Prisjetio se i da su mu kadrovi SDA tražili novac za kupovinu stana Sulejmana Tihića. I da mu je Nikola Špirić i kadrovi SNSD-a tražio da biznismenu Goranu Marinkoviću vrati 500 hiljada maraka PDV. Sve je to priznao i u iskazu datom državnim tužiocima koji su se s njim nagodili. No, sporazum nikad nije stupio na snagu. Kemal Čaušević je osuđen, ali osobe protiv kojih je svjedočio nisu ni pod istragom.

Istraga.ba će u narednim danima objavljivati dokaze koji potkrepljuju neke navode Kemala Čauševića izrečene u ovom intervjuu.
a sto mu upadno igraju oci.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Sunita Hindić ponovo osuđena na tri i po godine zatvora zbog ubistva poduzetnika Nine Ivankovića

Post by Maja » 31 May 2021, 14:03

Image

Dvadesetdvogodišnja Sunita Hindić osuđena je danas u ponovljenom postupku na Kantonalnom sudu u Mostaru na tri i po godine zatvora za ubistvo poduzetnika Nine Ivankovića.

Ovo je za portal Klix.ba potvrdila braniteljica osuđene mostarska odvjetnica Nada Dalipagić.

"Važno je istaći da je presuda izrečna za ubistvo iz nehata, što mi tvrdimo od početka", kazala je Dalipagić.

Riječ je o ponovljenom postupku nakon što je Vrhovni sud Federacije BiH ukinuo prvostepenu presudu kojom je Hindić bila osuđena na tri i po godine zatvora, jer je Tužilaštvo Hercegovačko-neretvanskog kantona uložilo žalbu zbog, kako su naveli u žalbi, bitne povrede odredbi krivičnog postupka, pogrešno i nepotpuno utvrđenog činjeničnog stanja".

Iz Tužilaštva HNK su smatrali da se radilo o ubistvu s umišljajem, dok je Nada Dalipagić tvrdila da je riječ o ubistvu iz nehata.

Podsjećamo, Sunita Hindić ubila je Ninu Ivankovića (55), vlasnika motela "Villa Ivanković" na Buni pored Mostara, 4. oktobra 2019. godine.

Klix.ba

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31579
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Offline

Re: Sunita Hindić ponovo osuđena na tri i po godine zatvora zbog ubistva poduzetnika Nine Ivankovića

Post by Matan » 31 May 2021, 14:12

Steta, propade vaka sisa..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Sunita Hindić ponovo osuđena na tri i po godine zatvora zbog ubistva poduzetnika Nine Ivankovića

Post by The 51st State » 31 May 2021, 14:18

Bolje receno pomilovana

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Sunita Hindić ponovo osuđena na tri i po godine zatvora zbog ubistva poduzetnika Nine Ivankovića

Post by Mutevelija » 31 May 2021, 14:18

Pomilovana je ona vise puta nije samo ovo prvi put.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15189
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 974 times
Been thanked: 962 times
Status: Offline

Re: Sunita Hindić ponovo osuđena na tri i po godine zatvora zbog ubistva poduzetnika Nine Ivankovića

Post by Tokmak » 31 May 2021, 17:50

U ti jarca,jes dobra...
Čitam baš neki dan da je Sanja Vuleta,u zatvoru završila pravni fakultet,sad radi negdje kao pravnica,i to vani. :hm
Svašta se i u ovaj Mostar doseli pa prave devrove... :123
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests