KCUS

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Burna konferencija Ljekarske komore KS: Raspravljali i optuživali novinare, a izbjegavali odgovore

Post by dadojović » 17 Jul 2020, 20:00

Student je zapalio žito. Novinari su krivi. Neprijatelj nikada ne spava...
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15291 times
Status: Offline

Re: Burna konferencija Ljekarske komore KS: Raspravljali i optuživali novinare, a izbjegavali odgovore

Post by HAVANA » 17 Jul 2020, 20:08

Izdrzo je 14 dana al sebijin i njihov put nije prosao. Image
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
TAFKAP
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10000
Joined: 19 Sep 2019, 21:42
Has thanked: 1542 times
Been thanked: 2647 times
Status: Offline

Re: Burna konferencija Ljekarske komore KS: Raspravljali i optuživali novinare, a izbjegavali odgovore

Post by TAFKAP » 17 Jul 2020, 20:18

svakoga dana u svakom pogledu sve više i više sam zahvalan da nisam u vukojebini s plavim pasošom

:bua

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Burna konferencija Ljekarske komore KS: Raspravljali i optuživali novinare, a izbjegavali odgovore

Post by Taare » 17 Jul 2020, 20:21

Koja govna ovi nazovi-novinari :roll
Svi mi se morete obratit

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Burna konferencija Ljekarske komore KS: Raspravljali i optuživali novinare, a izbjegavali odgovore

Post by Lavlje_srce » 20 Jul 2020, 00:26

HAVANA wrote: 17 Jul 2020, 20:08 Izdrzo je 14 dana al sebijin i njihov put nije prosao. Image
Imam jos strasniji primjer u bliskoj okolini, ali da ne dajem jos materijala ovima sto skacu na straznje noge cim vide moj nick.

Uh, samokontrola je zlato.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Konaković: Podnijet ću krivičnu prijavu Tužilaštvu da uđe na KCUS i vidi šta se tamo dešava

Post by Maja » 22 Mar 2021, 22:19

Image

Zastupnik Naroda i pravde u Skupštini KS Elmedin Konaković istakao je na današnjoj hitnoj sjednici Skupštine KS da će pokrenuti krivičnu prijavu protiv Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS) jer Vladi KS kao osnivaču nije omogućen uvid u stanje ove ustanove.

Kako je kazao, oni su nekoliko puta pokušali kao većinski finansijer KCUS-a doći do informacije šta se gore dešava te dodao da ni ministar zdravstva Haris Vranić nije upoznat.

"Poruke koje dobijamo od ljudi koji gore rade, koji traže svoje najbliže koji su gore pacijenti, a ne može se do njih doći, su uznemirujuće u najmanju ruku. Pokušali smo gore instalirati dva člana upravnog odbora zakonito, Federalna vlada odbila i ne daju", kazao je Konaković.

Na prošloj sjednici kada je bilo riječi o broju ležećih pacijenata, kako je naveo, pojavljuje se jedna, a sutradan na sjednici druga informacija da postoji još 200 ležećih pacijenata.

"Mi formiramo Komisiju da utvrdi to stanje i stanje s kisikom jer smo tad dobili zabrinjavajuće informacije iz Messera u koje nismo mogli dobiti uvid. Na pitanje nikad nismo dobili odgovor, rečeno nam je da je to lično i da niko gore ne može nogom kročiti", dodao je.

Ista situacija se desila i pred prošlu sjednicu.

"Dakle, ponovo 200 pacijenata za koje doktor Granov kaže izvinite nismo dobro računali ta nam je metodologija bila pogrešna. Ne tražimo mi ništa od vas za nas već da liječite i spašavate ljudske živote. Neki ljudi to vrijedno radi, ali niko od nas nema pojma koliko je to dobro niti želite prihvatiti pomoć. Dva vrhunska turska ljekara koja su došli i slušali ih po medijima nisu mogli ući na KCUS vjerovatno zato jer nisu smjeli vidjeti ono što se gore dešava", pojasnio je.

Kako je kazao, neophodno je da Vlada KS kao osnivač dobije uvid u stanje na KCUS-u kako bi finansijski više novca mogli izdvojiti ukoliko je potrebno.

"U zadnjih šest godina sa 90 miliona KM tranša KCUS-a je došla na 157 miliona KM. Ako je akumulirana dobit ove ustanove 60 miliona KM, prošle godine je bila 10 miliona KM i nije pitanje da mi vama ne damo nego da taj novac damo tamo gdje mora ići jer je vanredno stanje. Nije pitanje da li vas volimo, već da ljudima pomognemo, a vi ne date da priđemo ustanovi koju finansiramo", naglasio je Konaković.

Kako je dodao, ne zna se protokol liječenja na KCUS-u.

"Kako da ljekari uspostave normalan model liječenja ljudi i mi šutimo, ali više ne možemo. Sutra ću podnijeti krivičnu prijavu Tužilaštvu da uđe i da vidi šta se dešava na KCUS-u i da vidim smiju li odbiti", poručio je Konaković

Klix.ba

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51719
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 21052 times
Been thanked: 20888 times
Status: Offline

Re: Konaković: Podnijet ću krivičnu prijavu Tužilaštvu da uđe na KCUS i vidi šta se tamo dešava

Post by Shadow » 22 Mar 2021, 22:48

Gore je restimani orkestar odavno. Mozes mislit sad.
Mirno more

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Konaković: Podnijet ću krivičnu prijavu Tužilaštvu da uđe na KCUS i vidi šta se tamo dešava

Post by Krokodil Behko » 22 Mar 2021, 23:15

Motkom zatući, msm Konakovića. Ovo je svakodnevna pojava, umjesto da nešto rade, oni i dalje idu u lov na vještice. Dobili su grad, dobili su kanton i šta još hoće koji moj.
Dešava se ono što sam i rekao. Koliko god da je teško sa SDA, u opoziciji su sve sami infatilci i isprdci iz raznih stranaka.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Konaković: Podnijet ću krivičnu prijavu Tužilaštvu da uđe na KCUS i vidi šta se tamo dešava

Post by Pasaga » 23 Mar 2021, 05:12

Krokodil Behko wrote: 22 Mar 2021, 23:15 Motkom zatući, msm Konakovića. Ovo je svakodnevna pojava, umjesto da nešto rade, oni i dalje idu u lov na vještice. Dobili su grad, dobili su kanton i šta još hoće koji moj.
Dešava se ono što sam i rekao. Koliko god da je teško sa SDA, u opoziciji su sve sami infatilci i isprdci iz raznih stranaka.
narod jos nije shvatio,koja je ubleha taj Dino
a nije ni cudo,posmatrajuc inteligenciju elite :p
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Konaković: Podnijet ću krivičnu prijavu Tužilaštvu da uđe na KCUS i vidi šta se tamo dešava

Post by Hurija » 23 Mar 2021, 06:22

Neka podnese ,uvid će neko morati izvršiti i odrediće se način.

Moze se odobriti i pregled i pretres spomenutih prostorija ukoliko je osnovan .

U vezi tih Turskih ljekara koliko sam pročitala nisu imali odgovarajuća odobrenja ,zašto bi ulazili u ustanovu mimo protokola ?.
Ostalo je cutanje.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Konaković: Podnijet ću krivičnu prijavu Tužilaštvu da uđe na KCUS i vidi šta se tamo dešava

Post by Chloe » 23 Mar 2021, 10:39

vala nek' više urade nešto, ili dokažu sve što iznose ili sjašu, ubijaju narod u pojam više .... :maja
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Konaković: Podnijet ću krivičnu prijavu Tužilaštvu da uđe na KCUS i vidi šta se tamo dešava

Post by insomnia » 23 Mar 2021, 10:41

A migice ne mori Korona?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Konaković: Podnijet ću krivičnu prijavu Tužilaštvu da uđe na KCUS i vidi šta se tamo dešava

Post by Chloe » 23 Mar 2021, 10:44

Pasaga wrote: 23 Mar 2021, 05:12
Krokodil Behko wrote: 22 Mar 2021, 23:15 Motkom zatući, msm Konakovića. Ovo je svakodnevna pojava, umjesto da nešto rade, oni i dalje idu u lov na vještice. Dobili su grad, dobili su kanton i šta još hoće koji moj.
Dešava se ono što sam i rekao. Koliko god da je teško sa SDA, u opoziciji su sve sami infatilci i isprdci iz raznih stranaka.
narod jos nije shvatio,koja je ubleha taj Dino
a nije ni cudo,posmatrajuc inteligenciju elite :p
Neka, treba to našem narodu. Na USK NiP lagano ode provaliju.
received_188997886096419.jpeg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56114
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5824 times
Status: Online

Re: Konaković: Podnijet ću krivičnu prijavu Tužilaštvu da uđe na KCUS i vidi šta se tamo dešava

Post by Duminjo » 23 Mar 2021, 14:47

Nastavlja dino tamo gdje je stao prije izbore. Umjesto da nesto, bilo sta urade, sve se svodi na pljuvanje SDA.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84578
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16661 times
Status: Offline

Re: Konaković: Podnijet ću krivičnu prijavu Tužilaštvu da uđe na KCUS i vidi šta se tamo dešava

Post by Fuddo » 23 Mar 2021, 14:56

Duminjo wrote: 23 Mar 2021, 14:47 Nastavlja dino tamo gdje je stao prije izbore. Umjesto da nesto, bilo sta urade, sve se svodi na pljuvanje SDA.
Ma bezvezno blebetalo.
Citava ideologija zasnovana na, Hamo viTi glave.
Kad dobije sansu da nesto konkretno uradi, a zna da ne zna, onda opet vrti istu suplju, Hamo viTi glave.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56114
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5824 times
Status: Online

Re: Konaković: Podnijet ću krivičnu prijavu Tužilaštvu da uđe na KCUS i vidi šta se tamo dešava

Post by Duminjo » 23 Mar 2021, 15:00

Fuddo wrote: 23 Mar 2021, 14:56
Duminjo wrote: 23 Mar 2021, 14:47 Nastavlja dino tamo gdje je stao prije izbore. Umjesto da nesto, bilo sta urade, sve se svodi na pljuvanje SDA.
Ma bezvezno blebetalo.
Citava ideologija zasnovana na, Hamo viTi glave.
Kad dobije sansu da nesto konkretno uradi, a zna da ne zna, onda opet vrti istu suplju, Hamo viTi glave.
Jedno mi jedan SDPovac rece za dinu i kompaniju
"ovi ako udju u opstinu, pokrast ce uticnice i instalacije. Toliko je to gladno"

Valja namirit svakoga ko ga je podrzo

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84578
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16661 times
Status: Offline

Re: Konaković: Podnijet ću krivičnu prijavu Tužilaštvu da uđe na KCUS i vidi šta se tamo dešava

Post by Fuddo » 23 Mar 2021, 15:17

Duminjo wrote: 23 Mar 2021, 15:00
Fuddo wrote: 23 Mar 2021, 14:56

Ma bezvezno blebetalo.
Citava ideologija zasnovana na, Hamo viTi glave.
Kad dobije sansu da nesto konkretno uradi, a zna da ne zna, onda opet vrti istu suplju, Hamo viTi glave.
Jedno mi jedan SDPovac rece za dinu i kompaniju
"ovi ako udju u opstinu, pokrast ce uticnice i instalacije. Toliko je to gladno"

Valja namirit svakoga ko ga je podrzo
Nema svijesti da uradi nesto za opste dobro.
Sve je od temelja nakaradno postavljeno.
On ne ulazi u politiku, ne bori se za vlast da nesto uradi za drustvo koje ga bira, osnovni motiv je, imaL rodjo nedje mene. I kad ispusi jednu halku, onda pravi drugu halku.
Boli njega prangija i za kantonom, i za drzavom.
Umro ti, osto, njemu je to ko dobar dan.
Tako nasadjeno.
A raja ko raja, malo mu krupnih rijeci, dva tri topsa, dva slaufa da kanalizacija ne curi, drzace do sljedecih izbora.
Bizi, goni to.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6989
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2757 times
Been thanked: 1300 times
Status: Offline

Re: Konaković: Podnijet ću krivičnu prijavu Tužilaštvu da uđe na KCUS i vidi šta se tamo dešava

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 23 Mar 2021, 15:31

Debili jedni sjedite za sto i razgovarajte ko sav normalan, kulturan, demokratski svijet. Raspravljajte se argumentima zdravo i korisno, ali prije toga ostavite svoje ego (s) pred vratima
Twiterka

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Konaković: Podnijet ću krivičnu prijavu Tužilaštvu da uđe na KCUS i vidi šta se tamo dešava

Post by Sheval » 23 Mar 2021, 20:10

Ja stvarno ovaj Klix nisam puno citao prije. Nije mi bio interesantan do ove pandemije.
Malo sam citao proteklih mjesec dana, i puno toga mi je jasnije.
Ne podcjenjujući bolest, ovo sto se desava u Sarajevu, ja se nadam da ce nekad neko odgovarati radi toga.
Klasična borba za prevlast.
Ne birajući sredstva.
Depresivno.
Prestajem citati.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Konaković: Podnijet ću krivičnu prijavu Tužilaštvu da uđe na KCUS i vidi šta se tamo dešava

Post by Melek » 23 Mar 2021, 20:35

Sad je meni jasno. Ovaj Konaković je u stvari u funkciji SDA-zeca dok ne prodje ova furtutma sa koronom :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests