KCUS

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3076 times
Status: Offline

Re: KCUS

Post by Chloe » 06 Jul 2021, 08:17

Krokodil Behko wrote: 06 Jul 2021, 08:17
Chloe wrote: 05 Jul 2021, 10:55
:D. :D. šta je istina? :lupa

Istina je da uzepeovka Tadićka, nastavlja s teroriziranjem.
Odbrojava sitno ... :ok
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27014
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 14445 times
Status: Offline

Re: KCUS

Post by ironman » 06 Jul 2021, 09:26

Ma najbolje da se dovede stranac na to mjesto na jedno 50 godina.
Neutralac ,npr jedan od USA tuzilaca..
P.s.
Samo da odma u korijenu sasijecem pricu o podanickom mentalitetu koju znaju neki pogurat dok hrabro zive u udobnosti zapadnih sloboda i prava...
dream of spring..
...at dawn look to the east.

mishic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 643
Joined: 10 Aug 2023, 11:25
Has thanked: 9 times
Been thanked: 150 times
Status: Offline

Re: KCUS

Post by mishic » 21 Aug 2023, 20:11

I KC u Tuzli je u raljama politike slično UKC u Sarajevu. Dvije najreprezentativnije zdravstvene ustanove umiru zbog političkih igara vlastodržaca.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55909
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1944 times
Been thanked: 5746 times
Status: Offline

Re: KCUS

Post by Duminjo » 26 Oct 2023, 19:51

U ponedjeljak na sjednici UO KCUS-a smjena Sebije Izetbegović, njen nasljednik bit će Alen Pilav

Image

Upravni odbor Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu u ponedjeljak će razmatrati smjenu generalne direktorice KCUS-a Sebije Izetbegović, potvrđeno je za Klix.ba.


Sjednica će biti održana u 16:30 sati, a tačka koja se odnosi na razmatranje Prijedloga odluke o pokretanju postupka za razrješenje generalne direktorice Sebije Izetbegović je sedma po redu.

Pred članovima UO KCUS-a u ponedjeljak će se naći ukupno devet tačaka.

Kako Klix.ba saznaje, nakon smjene Izetbegović na čelu KCUS-a bi se trebao naći Alen Pilav kao v.d. direktora.

Pilav je doktor medicinskih nauka i priznati stručnjak iz oblasti torakalne hirurgije. Na KCUS-u je zaposlen od 1992. kada je kao apsolvent na Ortopedskoj klinici KCUS-a pomagao u zbrinjavanju ranjenika u opkoljenom gradu, uz paralelan angažman u Armiji RBiH.

Predaje na katedri za hirurgiju na Medicinskom fakultetu Univerziteta SSST u Sarajevu. Iza sebe ima tridesetogodišnje iskustvo u medicini i radu s pacijentima te ogroman broj uspješnih operacija, koje spadaju u kategoriju najtežih zahvata.

Član je Evropskog udruženja torakalnih hirurga, Evropskog respiratornog udruženja, Evropskog udruženja endoskopske hirurgije i Udruženja endoskopskih hirurga BiH.


klix.ba

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53784
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1918 times
Been thanked: 15176 times
Status: Offline

Re: KCUS

Post by HAVANA » 26 Oct 2023, 19:54

I plus svira u karnama :djed
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55909
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1944 times
Been thanked: 5746 times
Status: Offline

Re: KCUS

Post by Duminjo » 26 Oct 2023, 19:55

Alen Pilav: Prihvatio sam da budem kandidat za v.d. direktora KCUS-a

Image

Generalnu direktoricu Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS) Sebiju Izetbegović na čelu ove zdravstvene ustanove trebao bi zamijeniti doktor medicinskih nauka i specijalista torakalne hirurgije Alen Pilav.

Pilav kaže da je rano pričati o tome ko će biti v.d. generalnog direktora s obzirom na to da Upravni odbor KCUS-a još nije donio odluku o razrješenju aktuelne generalne direktorice, ali da razumije da je javnost zainteresirana za ovu temu.
U razgovoru za Klix.ba Pilav otkriva da je načelno prihvatio ponudu da bude v.d. generalnog direktora u prelaznom periodu.

"Nakon što su se okolnosti promijenile u smislu da aktuelna generalna direktorica zvanično više ne ispunjava uslove za obavljanje te funkcije, postalo je pitanje dana kada će doći do njene smjene. Predsjednik privremenog Upravnog odbora KCUS-a i cijenjeni specijalista urolog, prof. dr. Benjamin Kulovac me je kontaktirao i razgovarali smo o ideji da ja budem vršilac dužnosti generalnog direktora KCUS-a. Znajući da KCUS mora imati nekoga na čelu u prelaznom periodu dok se ne završi konkursna procedura za izbor i imenovanje novog generalnog direktora, načelno sam prihvatio mogućnost da budem kandidat za v.d. generalnog direktora", kaže nam Pilav.

Image

Dodaje da mu nije poznato da li su obavljeni razgovori sa još nekim kandidatima.

"No, konačnu riječ će dati Upravni odbor KCUS-a jer jedino on može odlučiti i o smjeni aktuelnog rukovodstva, kao i o imenovanju novog. Odluka o razrješenju trenutnog i imenovanju v.d. direktora je na Upravnom odboru KCUS-a", ističe Pilav.

Ukoliko preuzme dužnost v.d. generalnog direktora KCUS-a pitali smo ga šta će mu predstavljati najveći izazov.

"Otkad su mediji objavili vijest da bih ja mogao biti v.d. generalnog direktora mnogo prijatelja mi se javilo pitajući da li mi trebaju čestitati ili me žaliti. Nažalost, javnost je upoznata sa situacijom na KCUS-u tako da je više mojih kolega koji bježe od te funkcije, nego onih koji bi je željeli obavljati. Nije teško zaključiti da će mene ili bilo koga ko dođe na to mjesto, dočekati mnogo posla i problema i da će to zahtijevati dosta rada i truda", rekao nam je Pilav.

Dodao je da će najveći izazov biti da osiguraju kvalitetno liječenje pacijentima, potrebne uslove za rad uposlenicima i dobre međuljudske odnose te da vrate ugled KCUS-u.



klix.ba

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55909
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1944 times
Been thanked: 5746 times
Status: Offline

Re: KCUS

Post by Duminjo » 26 Oct 2023, 19:55

Eto da vidimo sta ce biti..ako bude i tako to.

Iskreno, ja pojma neam ko je covjek

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53784
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1918 times
Been thanked: 15176 times
Status: Offline

Re: KCUS

Post by HAVANA » 26 Oct 2023, 19:58

Fin, blesav, raja, obrazovan. Al stvarno obrazovan, nije kofole ko mlada.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53784
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1918 times
Been thanked: 15176 times
Status: Offline

Re: KCUS

Post by HAVANA » 26 Oct 2023, 19:59

Iskreno ne znam koji ce mu qrac ovo. Iz rahatluka medju vukove.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55909
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1944 times
Been thanked: 5746 times
Status: Offline

Re: KCUS

Post by Duminjo » 26 Oct 2023, 20:03

Pa pise privremeno samo. Dok se obavi procesura i dok se ne izglasa pravi.

Eto uletio da popuni..

Mozda hoce da vidi kako to izgleda jedan period i cao. I mene bi zanimalo 😁

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18016
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4100 times
Been thanked: 5646 times
Status: Offline

Re: KCUS

Post by Vanilla » 26 Oct 2023, 21:39

Nadam se da nece biti Gavrankapetanovic. Stata bi bila da gubi vrijeme na takvoj poziciji a svakako prebukiran svojim, redovnim poslom.
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6950 times
Been thanked: 7871 times
Status: Online

Re: KCUS

Post by Krokodil Behko » 11 Nov 2023, 11:05

Zna li neko, koliko košta ugradnja mrežice za kilu, na Koševu?
Msm, ne pitam za sebe, nego za jednu vamo.
online

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests