Kriminalci i kriminalne grupe u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Kriminalci i kriminalne grupe u BiH

Post by Taare » 17 Dec 2021, 11:15

Zar je bio neka bitna osoba? Zašto bi neko ubijao lika koji je svakako jednom nogom bio u grobu.
Svi mi se morete obratit

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Kriminalci i kriminalne grupe u BiH

Post by MunDzi » 17 Dec 2021, 12:21

Hannibal wrote: 17 Dec 2021, 10:13 na danasnji dan 2008. godine je ubijen ismet bajramovic celo. rahmet mu dusi
Samoubistvo.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Kriminalci i kriminalne grupe u BiH

Post by Hannibal » 17 Dec 2021, 12:23

celo nije mogo da se ubije 🤷‍♀️
🐽

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15292 times
Status: Offline

Re: Kriminalci i kriminalne grupe u BiH

Post by HAVANA » 17 Dec 2021, 15:12

Jasta je nego mogao.Ubijen je 1993 g a ovo je sam dovrsio
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120521
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Offline

Predao se Aleksandar Macan, prvoosumnjičeni za ubistvo sarajevskih policajaca

Post by Krokodil Behko » 24 Dec 2021, 09:04

Image


Aleksandar Macan, prvoosumnjičeni za ubistvo sarajevskih policajaca Adisa Šehovića i Davora Vujinovića, predao se policiji, saznaje se iz SIPA-e.

Macan se predao policiji, a zatim i Tužilaštvu KS u prisustvu svoga advokata.

Nalazio se mjesecima u bjekstvu i osumnjičeni je za ubistvo policajaca Adisa Šehovića i Davora Vujinovića u sarajevskom naselju Alipašino Polje 26. oktobra 2018. godine.

Sa obzirom na to da je za Macanom izdata potjernica, njemu je po automatizmu određen pritvor.


(DEPO PORTAL/dg)
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Predao se Aleksandar Macan, prvoosumnjičeni za ubistvo sarajevskih policajaca

Post by Pasaga » 24 Dec 2021, 09:21

izgleda,bio je tu negdje,skrivao se u blizini
Sta sad,sta sa jatacima?
Zena mu normalno radila cjelo vjeme u policiji.
Citava ta ekipa,stanica policije,jesul pomagaci?
Zena mu,hocel se dalje maciti?
A sve skupa,jako fina familija.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120521
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Offline

Re: Predao se Aleksandar Macan, prvoosumnjičeni za ubistvo sarajevskih policajaca

Post by Krokodil Behko » 24 Dec 2021, 09:35

Kako je Macan neopaženo došao do centra Sarajeva i ušetao u tužilaštvo?


Image


Aleksandar Macan koji se sumnjiči za likvidaciju dva pripadnika MUP-a Kantona Sarajevo jučer se došetao do zgrade Kantonalnog tužilaštva u centru Sarajeva i predao se prema raspisanoj potjernici.


Iako su postojale informacije da je pobjegao u Španiju, teško je za pretpostaviti da bi uspio proći sve kontrole i vratiti se nazad u Bosnu i Hercegovinu, a da ga ne uhapsi niti jedna policijska agencija na osnovu Interpolove crvene potjernice.
Ono što zvuči realnije jeste da se Macan u posljednje vrijeme krio u Srbiji te da je ilegalno prešao u BiH, doputovao do Sarajeva i predao se u pratnji advokata. Ono što zabrinjava jeste činjenica da je Macan uspio putovati po BiH, a zatim hodati po Sarajevu, a da obavještajno-sigurnosne agencije o tome ništa nisu znale.

Macan se krio duže od mjesec dana, a onda se jučer odlučio predati. Pitanje koje se može postaviti glasi da li Macan možda zna nešto više u ovom trenutku što bi ga moglo osloboditi odgovornosti za likvidaciju policajaca pa je odlučio sarađivati?

Macan je zet optuženog ratnog zločinca Milomira Savčića, koji je također pobjegao od bh. pravosuđa u augustu ove godine i za kojeg se pretpostavlja da se krije istočno od rijeke Drine.

Inače, supruga Aleksandara Macana, a kćerka Milomira Savčića je uposlenica Policijske uprave Pale.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Predao se Aleksandar Macan, prvoosumnjičeni za ubistvo sarajevskih policajaca

Post by Pasaga » 24 Dec 2021, 09:40

on je direktni izvrsioc.
To je nepobitno....bar do sada.
Nevidim kako bi se sad to sudjenje odugovlacilo,novim momentima.
Nevjerujem da bi pravda,iz vise razloga,bila zadovoljena ako bi dobio neke povlastice.


..pa jbt...koji profesionalizam,zustrina .... :plavi


https://avaz.ba/vijesti/bih/705625/na-m ... policajaca


tek prije 2. mjeseca
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Predao se Aleksandar Macan, prvoosumnjičeni za ubistvo sarajevskih policajaca

Post by MorningStar » 24 Dec 2021, 10:19

Pasaga wrote: 24 Dec 2021, 09:40 on je direktni izvrsioc.
To je nepobitno....bar do sada.
Nevidim kako bi se sad to sudjenje odugovlacilo,novim momentima.
Nevjerujem da bi pravda,iz vise razloga,bila zadovoljena ako bi dobio neke povlastice.


..pa jbt...koji profesionalizam,zustrina .... :plavi


https://avaz.ba/vijesti/bih/705625/na-m ... policajaca


tek prije 2. mjeseca
Nebih ja zurio sa tim "nepobitno - bar do sada" ( sto je samoiskljucujuce - jer ako je nesto nepobitno - znaci da je nepobitno i sada i posle). U ovoj istrazi su privodili barem 50 ljudi, drzali po godinu ali nista. Dalje to sto su nasli puske na Palama :D. , pa mogu komontno krenuti redom i onda reci u kojoj nema vikendici i kuci gore :D. .

Prepustiti da se nadje krivac istrazi osudi - ne zuriti sa pretpostavkama jer valjda nije cilj nekoga strpati u zatvor - nego strpati pocinioca u zatvor.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Predao se Aleksandar Macan, prvoosumnjičeni za ubistvo sarajevskih policajaca

Post by Pasaga » 24 Dec 2021, 10:26

prije mjesec-dva,mediji rekose da je on taj direktni izvrsioc.
To su tvrdili.
Vodio sam se tom info.
Kakva je mogucnost sad,da je neko deseti...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Predao se Aleksandar Macan, prvoosumnjičeni za ubistvo sarajevskih policajaca

Post by MorningStar » 24 Dec 2021, 10:30

Pasaga wrote: 24 Dec 2021, 10:26 prije mjesec-dva,mediji rekose da je on taj direktni izvrsioc.
To su tvrdili.
Vodio sam se tom info.
Kakva je mogucnost sad,da je neko deseti...
Ja ono napisa iz razloga sto su onog drzali skoro godinu dana u istraznom pritvoru - i nista.Dalje to presuda prije presude (posebno u ovakvim slucajevima i to od medija) - ja to ne uzimam ozbiljno. Jos jedan da kazemo aspekt ovoga koji malo "buni" je cinjenica da se predao - to moze (a i ne mora) da signalizira da ili ne mogu mu dokazati ili nije to pocinio / jer da je sve "gotovo" tesko da bi se predao jer nema tu vise izlazka 40+ god slijedi kako god okrene se.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Predao se Aleksandar Macan, prvoosumnjičeni za ubistvo sarajevskih policajaca

Post by Pasaga » 24 Dec 2021, 10:32

yebajiga,sramota kako god
mladih ljudi nema ....
djeca im pate .....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Kriminalci i kriminalne grupe u BiH

Post by Hannibal » 24 Dec 2021, 20:25

HAVANA wrote: 17 Dec 2021, 15:12 Jasta je nego mogao.Ubijen je 1993 g a ovo je sam dovrsio
sto 93
🐽

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54053
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15292 times
Status: Offline

Re: Kriminalci i kriminalne grupe u BiH

Post by HAVANA » 24 Dec 2021, 20:52

Kako sto ,pa roknuli ga u srce iz snajpera u tadasnjim domacim igrankama...Nikad vise isti.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120521
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Offline

Re: Predao se Aleksandar Macan, prvoosumnjičeni za ubistvo sarajevskih policajaca

Post by Krokodil Behko » 25 Dec 2021, 09:42

MACAN PROPJEVAO U TUŽILAŠTVU: Otkrio ime osobe koja je navodno pucala u sarajevske policajce


Aleksandar Macan, za kojim je bila raspisana Interpolova crvena potjernica zbog umiješanosti u likvidaciju sarajevskih policajaca Adisa Šehovića i Davora Vujinovića, predao se u petak Tužilaštvu KS-a, nakon čega je uz jake policijske snage prebačen u pritvor Kazneno-popravnog zavoda Sarajevo, gdje je smješten u posebnu ćeliju, udaljenu od ostalih pritvorenika i osuđenika. Zbog njega su, kako saznajemo, u zatvoru pojačane mjere sigurnosti.

Osoba koja je pucala u Šehovića i Vujinovića navodno je Savo Marinković, koji se nalazi u Njemačkoj, gdje je zbog trgovine droge pritvoren do 2024.

Macan, kojeg su policijske agencije tražile duže od 30 dana, ušao je u BiH bez ikakvih problema. Njegov advokat Duško Tomić je za Oslobođenje kazao da je njegov branjenik iz Španije, preko Njemačke i Srbije došao u Bijeljinu, gdje su dogovorili način njegove predaje.



- Prvo smo otišli do njegove porodice, a onda u zgradu Tužilaštva KS-a. Sud mu je već ranije, po zahtjevu Tužilaštva, odredio jednomjesečni pritvor, a mi smo odlučili da se na tu odluku za sada ne žalimo zbog bezbjednosnih razloga, pojasnio je Tomić, koji tvrdi da će “Macanovom predajom biti stavljena tačka na ovaj slučaj, koji već dugo opterećuje BiH”.

- Poslije njegovog saslušanja će se znati sve i ubrzo će biti poznati svi akteri. Jedna osoba je već u pritvoru, ali po drugom osnovu, dok je osoba koja je počinila ubistvo i pucala u policajce u bjekstvu. Ono što je sigurno jeste da će biti poznati akteri ovog zločina i ovo je samo početak, pojašnjava Tomić i dodaje da je Macan dvije godine tražio advokata “koji ga neće prodati”.

Prema saznanjima "Oslobođenja", Macan bi se mogao nagoditi sa Tužilaštvom i u zamjenu za blažu kaznu ili eventualno status zaštićenog svjedoka, otkriti imena ubica i opisati način izvršenja zločina. Zvanične potvrde o ovim navodima u petak nije bilo. Osoba koja je pucala u Šehovića i Vujinovića navodno je Savo Marinković, koji se nalazi u Njemačkoj, gdje je zbog trgovine droge pritvoren do 2024. godine. U BiH je hapšen u nekoliko navrata zbog krađe automobila.

Osumnjičeni Macan u petak je, saznaje „Osolobođenje“, sarajevskim tužiteljima nacrtao i šemu kretanja ubica, te je do u detalje opisao sve što se dešavalo kritične večeri.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Predao se Aleksandar Macan, prvoosumnjičeni za ubistvo sarajevskih policajaca

Post by Pasaga » 25 Dec 2021, 09:45

Koji je razlog zbog kojeg se morao toliko kriti,fkt u izolaciji.
Mora da je dobro kriv?
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24975
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 7013 times
Been thanked: 6662 times
Status: Offline

Re: Predao se Aleksandar Macan, prvoosumnjičeni za ubistvo sarajevskih policajaca

Post by Koraci_u_noci » 25 Dec 2021, 10:02

Bit ce sve to gadno za dokazati, ako budu upirali prstom jedan u drugog. Nisam ja, on je, a ne bude drugih dokaza koji mogu potvrditi pricu
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Kriminalci i kriminalne grupe u BiH

Post by Hannibal » 25 Dec 2021, 10:05

🐽

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Predao se Aleksandar Macan, prvoosumnjičeni za ubistvo sarajevskih policajaca

Post by Hannibal » 25 Dec 2021, 10:29

doso srbin da druka
srpska posla, kradu, ubijaju i drukaju
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120521
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Offline

Re: Predao se Aleksandar Macan, prvoosumnjičeni za ubistvo sarajevskih policajaca

Post by Krokodil Behko » 26 Dec 2021, 10:24

Šta je Aleksandar Macan još ispričao u Tužilaštvu KS: Puška i vozilo korišteni u likvidaciji Šehovića i Vujinovića uništeni!?


Aleksandar Macan, osumnjičeni za ubistvo sarajevskih policajaca Adisa Šehovića i Davora Vujinovića, koji se predao se u četvrtak Tužilaštvu KS, kako stvari stoje, navodno nije učestovovao u ubistvu sarajevskih policajaca.




Šta Macan ne spori


To je i razlog zašto je odlučio da se preda Tužilaštvu Kantona Sarajevo.



U iskazu, koji je dao danas Tužilaštvu KS, to je između ostalog i sam priznao.



Macan ne spori da je kobne noći bio na Alipašinom Polju u Sarajevu, ali je rekao da nije učestvovao u ubistvu policajaca u sarajevskom naselju Alipašino Polje, koje se dogodilo 26. oktobra 2018. godine.


Kako saznaje Avaz, on je Tužilaštvu KS, pomogao da se slučaj konačno okonča. Sada je ostalo, da se optužnica napiše jer su poznata imena svih osumnjičenih, među kojima su i njihovi pomagači. Pitanje je koji će biti sada Macanov status i hoće li biti optužen za tešku krađu i dobiti status svjedoka.



Saznajemo da je vozilo, koje su koristile ubice, crni Seat Leon, rastavljeno u dijelove. Uništena je i puška, iz koje je pucano na Šehovića i Vujinovića.



Staviti tačku na slučaj


Duško Tomić, Macanov advokat, rekao je za "Avaz " da ne može komentirati iskaz Macana, ali da će sve vrlo brzo rješeno.



- Ja samo mogu reći, da se u moje ime, Macanu i njegovoj porodici zahvaljujem na svemu kako bi se stavila tačka na ovaj mučan slučaj. On je ovdje heroj. Ovo je završena priča. Sve će se znati u narednom periodu, vrlo brzo - rekao nam je Tomić.



(Avaz, DEPO PORTAL/rm)
online

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests