Jevreji u BiH danas

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by storm » 28 Apr 2016, 20:30

Ja ne znam ni jednog Židova :cudi
imao sam curu iz slovenskog primorja....mislim da je bila židovka (ime i prezime mi je kasnije to sugeriralo), ali je nikad to nisam ni upitao....jednostavno Ta tema nije došla na red :D.
Mislim, da ih ne bi sudio sve prema Izraelu, pa čak ni izraelce, prema njihovoj politici....naravno dok me ne uvjere suprotno.

englezi su nekad klasa....a nekad prvoklasna stoka :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by Krokodil Behko » 28 Apr 2016, 20:47

Ovo je isto kao diskusija o Iluminatima.
Pričamo o jevrejima u BiH, a oni ni ne postoje.
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by Lebowski » 28 Apr 2016, 21:14

ahaaa... ne postoje nikako


Mališani nakon 100 godina vratili judaizam u školske klupe

Rebeka, Isak, Joshua, David i Moše - zahvaljujući njima judaizam se u BiH nakon stotinu godina vratio u školske klupe.

"Moji prijatelji mene pitaju da i oni ostanu tu da vide šta se tu radi. Meni je najzanimljivije kad nastavnik nama priča nešto novo što nismo ranije znali", rekla je Rebeka Martinčević.

Ana i Frano, roditelji mališana, prije tri godine iz Norveške vratili su se u Kreševo. Predložili su jevrejskoj zajednici, ali i školi da se njihovoj djeci pruži mogućnost koju imaju sva ostala djeca - izučavanje vjere u školi. Nadležni su ideju podržali.

"Imamo tu sreću da naša djeca nauče malo više o judaizmu, da to nije samo kućni odgoj jer uvijek se nešto novo nauči. Imamo od svakoga podršku i kad nam treba za neki praznik. Ljudi često i dolaze kod nas da vide šta su tu dešava, da se upoznamo malo više", kazala je Ana Kolonomos Martinčević.

Kreševo nije imalo predrasude. Od početka su imali podršku.

"Ja se nadam da upravo Kreševo, zahvaljujući nama porodici koja ima judaizam kao vjeru, da mi na neki način budemo primjer drugim gradovima u BiH da se počne imati osjećaj za one koji su možda u nekoj manjini", kazao je
Yehuda Frano Martinčević.

Porodični prijatelj i sam jevrej - Dragan Papo priča nam kako su generacije sefardskih jevreja u BiH odrastale uz tradicionalni odgoj, ali ne i dodatni vjerski. Podsjeća i da je njihov jezik, ladino, skoro zaboravljen. Kreševo svima treba biti primjer. Jer niko se u svome gradu, kaže, ne bi trebao osjećati malim i beznačajnim.

"Suživot je za mene strana riječ. Zašto da ja živim pored vas i da se osjećam kao neko pored. Nisam taj. Ne prihvatam ni riječ manjina jer ne osjećam se malim da bi bio manjina. Osjećam se jednako vrijednim kao i ljudi koji žeive samnom, a ne pored mene", kazao je Dragan Papo.


Namjera je da se u čitavoj BiH uvede vjeronauk, posebno u Sarajevu, gdje živi najveći broj jevrejskih porodica.

"Postoji ovdje jedan mali problem. Imamo dovoljno djece da to pokrenemo, ali su oni u različitim školama. Vrlo je teško riješiti da oni dođu u jednoj smjeni u jednu školu, da oni dođu tu i da se održi nastava", mišljenja je Eli Tauber, vjeroučitelj.

Nastava bi se zato organizovala u jevrejskoj opštini. Za to je potrebna i saglasnost nadležnog ministarstva. Dopis s takvim zahtjevom uskoro će biti upućen. U Jevrejskoj zajednici ne sumnjaju da će dobiti pozitivan odgovor te da će već na jesen i u Sarajevu - gradu koji čuva Hagadu, ali i bogatu tradiciju Jevreja, judaizam biti vraćen u školske klupe.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by Mutevelija » 28 Apr 2016, 23:48

Kad bi znali goyimi šta o njima piše Talmudm ali dobro, Talmud nije Tora.
Talmud je interpretacija Tore od strane rabina u određenim vremenimahostorije judaizma.
Ima tu svega. Ako je jevrejima glavni grad i država Izrael a muslimanima i kršćanima isto tako, ond aje sljedeći svjetski rat neizbiježan.
Ne zato što neki to žele, tako je propisano tako će se i desiti.
Imati će svoga "Mesiju" koji će ih uzdignuti nad svim narodima, ponosni su puno, muslimani na njih gledaju sa oprezom uvijek, jer su zanemarili Boga a uzdigli su narod, pa onda opet Bog šalje poslanike koje oni ubijaju, pa im na kraju pošalje Isusa međutim i njega odbiju, onda dođe na red Muhamed a.s. mada i on biva odbijen od jevreja, bacaju mu sihire jedno vrijeme, on se izliječi, podmeću mu pred vrata njegova u početku trnje kako bih gazao po njime.
Opisani su vrlo kao inteligenti, uvijek sumnjaju u Božiju riječ i nisu pokorni Bogu kao muslimani, niti su milostivni kao kršćani. Gledaju uvijek svoj interes, kasnije kad ih Bog kazni onda se opet njemu vraćaju " slučaj Mojsije i ropstvo jevreja"", a ima ih i još.
Uvijek pitaju "Šta Bog hoće sa ovom porukom da nam kaže" pa lutaju "pustinjama" godinama, dobiju i kaznu koju debelo plate svojim žrtvama, onda se opet povrate i postanu vladari.
Bog je njih odabrao nad svim narodima za vrijeme nekih poslanika, samo su dv abila Išmaelovi potomci tj arapska, svi ovi ostali su jevrejski.
Šalje im Isusa ali oni i njega odbijaju, onda šalje Muhameda koji nije vezan ni za jedan naraod nego za cijelo čovječanstvo.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by Venera » 29 Apr 2016, 00:20

Mutevelija wrote:Kad bi znali goyimi šta o njima piše Talmudm ali dobro, Talmud nije Tora.
Talmud je interpretacija Tore od strane rabina u određenim vremenimahostorije judaizma.
Ima tu svega. Ako je jevrejima glavni grad i država Izrael a muslimanima i kršćanima isto tako, ond aje sljedeći svjetski rat neizbiježan.
Ne zato što neki to žele, tako je propisano tako će se i desiti.
Imati će svoga "Mesiju" koji će ih uzdignuti nad svim narodima, ponosni su puno, muslimani na njih gledaju sa oprezom uvijek, jer su zanemarili Boga a uzdigli su narod, pa onda opet Bog šalje poslanike koje oni ubijaju, pa im na kraju pošalje Isusa međutim i njega odbiju, onda dođe na red Muhamed a.s. mada i on biva odbijen od jevreja, bacaju mu sihire jedno vrijeme, on se izliječi, podmeću mu pred vrata njegova u početku trnje kako bih gazao po njime.
Opisani su vrlo kao inteligenti, uvijek sumnjaju u Božiju riječ i nisu pokorni Bogu kao muslimani, niti su milostivni kao kršćani. Gledaju uvijek svoj interes, kasnije kad ih Bog kazni onda se opet njemu vraćaju " slučaj Mojsije i ropstvo jevreja"", a ima ih i još.
Uvijek pitaju "Šta Bog hoće sa ovom porukom da nam kaže" pa lutaju "pustinjama" godinama, dobiju i kaznu koju debelo plate svojim žrtvama, onda se opet povrate i postanu vladari.
Bog je njih odabrao nad svim narodima za vrijeme nekih poslanika, samo su dv abila Išmaelovi potomci tj arapska, svi ovi ostali su jevrejski.
Šalje im Isusa ali oni i njega odbijaju, onda šalje Muhameda koji nije vezan ni za jedan naraod nego za cijelo čovječanstvo.
Talmud je isto sto i zbirka hadisa kod musliana :D

Inace,na pocetku vecih migracija su Palestinci prodavali svoju zemlju,ali se kasnije umjesala politika,i poras zionnisma,i danas imamo Palestince koji su ni na nebu ni na zemlji,na zalost.

Ali,ne mozes pisati da nisu jednako pokorni Bogu kao muslimani.Jevreji nisu odabran narod,iako psotoji takvo pogresno misljenje vjekovima!
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by Mutevelija » 29 Apr 2016, 00:21

Slično je ali nije isto kao hadisi.
Može se reći da je idžma muslimanima ono što je jevrejima Talmud.
Jevreji jesu odabran narod odabrani su poslanicima svojim. Jabeni Israelie - sinovi Israilovi, odabrani su među svim narodima u tom dobu kad je bilo mnogobošstvo.
Biti će opet odabranei kad im dođe Mesija njihov. Dosta njihovih tekstova je sakriveno na hebrejski i jidiš.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by Venera » 29 Apr 2016, 00:29

Mutevelija wrote:Slično je ali nije isto kao hadisi.
Može se reći da je idžma muslimanima ono što je jevrejima Talmud.
Jevreji jesu odabran narod odabrani su poslanicima svojim. Jabeni Israelie - sinovi Israilovi, odabrani su među svim narodima u tom dobu kad je bilo mnogobošstvo.
Biti će opet odabranei kad im dođe Mesija njihov. Dosta njihovih tekstova je sakriveno na hebrejski i jidiš.
Xaboravila sam cinjenicu da si vjernik i da vjerujes da su odabran narod bez narocitih argumenata,osim teoloskih izvora.

Jevreji nisu izabran narod :D U sustini,ne postoje izabrani narodi :D

Ne mozes nekadasnje pleme israelita mjesati sa sljedbenicima danasnjeg Judaizma!
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by Melek » 29 Apr 2016, 06:35

Krokodil Behko wrote:Ovo je isto kao diskusija o Iluminatima.
Pričamo o jevrejima u BiH, a oni ni ne postoje.
Pomalo i jeste tako ali ne bas zato sto ne postoje u BiH, ipak postoje ali u vrlo malom broju.
Oni cesto puta znaju skroz da se uklope, cak i imenom i prezimenom u datu sredinu ako procijene da im je tako najpametnije.
I kod mene u Svedskoj je tako slucaj. Jedan bivsi radni kolega ima cisto svedsko i ime i prezime a Jevrej. I to smo ga "prokuzili"
kad smo vidjeli da izbjegava konzumiranje izvjesnih vrsta mesa pri lunch pauzama ali i jos jace od toga - nece covjek ni za zivu glavu
da jede meso zajedno sa bilo kakvim mlijecnim proizvodima. Medjutim ako se osjecaju sigurni onda pocnu da eksponiraju svoje obicaje i specifican izgled.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by Mutevelija » 29 Apr 2016, 08:39

statebriga wrote:
Mutevelija wrote:Slično je ali nije isto kao hadisi.
Može se reći da je idžma muslimanima ono što je jevrejima Talmud.
Jevreji jesu odabran narod odabrani su poslanicima svojim. Jabeni Israelie - sinovi Israilovi, odabrani su među svim narodima u tom dobu kad je bilo mnogobošstvo.
Biti će opet odabranei kad im dođe Mesija njihov. Dosta njihovih tekstova je sakriveno na hebrejski i jidiš.
Xaboravila sam cinjenicu da si vjernik i da vjerujes da su odabran narod bez narocitih argumenata,osim teoloskih izvora.

Jevreji nisu izabran narod :D U sustini,ne postoje izabrani narodi :D

Ne mozes nekadasnje pleme israelita mjesati sa sljedbenicima danasnjeg Judaizma!
Možeš miješati i nemoj se derati na mene :roll
Oni slijede iste ideje kao što su slijedili oni prije 5000 godina.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by Krokodil Behko » 29 Apr 2016, 10:25

Melek wrote: ipak postoje ali u vrlo malom broju.
Super, onda nisu ni bitni. I bolje je što ih nema, nalihvarili su bili pola centra u SA.
Jesi li čitao legendu o Ali paši? O tome ti govorim. Tako se to bogaćenje desilo.

Oni cesto puta znaju skroz da se uklope, cak i imenom i prezimenom u datu sredinu ako procijene da im je tako najpametnije.
O tome i govorim. Učinit će svašta, samo da se prikriju, ali religiju neće promijeniti i oni se međusobno ipak svi udruže u klanove i organizirano djeluju na tržištu, s ciljem bogaćenja.
Nije ti ovo nikakav anti-semitizam, nego činjenično stanje. Kako bi drugačije objasnili, da je mala jevrejska zajednica osnovana u SA, negdje u 16. vijeku i između onoliko sposobnih i brojnih muslimanskih i dubrovačkih trgovaca, baš se oni najviše obogate?

Još više su se obogatili, neposredno nakon ulaska AU trupa u BiH, kad su budzašto kupovali nekretnine od muslimana, a i sama vlast ih je favorizirala, pa su na kraju bili vlasnici (današnje) Titove ulice i pripadajućih joj uličica. Npr, jedna od ulica koje se spajaju s Titovom, imam tu rodbinu i iza rata došao neki Jevrej iz Izraela u zgradu i rekoa "Hajmo raja fajronat, ovo je sve moja đedovina, kao i ostale zgrade u nizu". E pa dobio je :kita
Nek mu da Netanijahu.
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by Lebowski » 29 Apr 2016, 10:44

Kakve veze ima koliko ih je.. htjeli biste građansku državu a da ne poštujete građanska prava i da gledate koliko koga ima i da li je kostitutivan a istovremeno ste protiv te iste konstitutivnosti.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81297
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7104 times
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by Julia-Klara » 29 Apr 2016, 10:51

Imala sam prijatlejicu Jevrejku, u ratu su izbjegli u Izrael
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by Mirelam » 29 Apr 2016, 11:24

Cudni vjetrovi ovdje pusu. :hm

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by SPINERKA » 29 Apr 2016, 11:39

Krokodil Behko
Ja sam rekao da ih je malo.
Zar je rasizam ako kažem realno stanje, da svi mogu stati u malo veću kafanu.

:hihi

Salu na stranu -- '92 prvi su , teska srca napustili grad. :ooo
Image

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by Bla » 29 Apr 2016, 12:06

al' su se mnogi među prvima '96. i vratili ;)
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by SPINERKA » 29 Apr 2016, 12:14

;)

:rol

sreca -nasa --pa pomognu u pravo vrijeme.
Image

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by Mutevelija » 29 Apr 2016, 14:38

Jevreji se osjećaju kao zajednica ako jedan član pati cijelo društvo pati, to je kao domine, kod njih. Probjte zamisliti jedno veliko tijelo koje se sastoji od ostalih tijela.
E ta tijela čine cjelinu.
Tako oni vjeruju.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by Venera » 29 Apr 2016, 14:55

Krokodil Behko wrote:
Melek wrote: ipak postoje ali u vrlo malom broju.
Super, onda nisu ni bitni. I bolje je što ih nema, nalihvarili su bili pola centra u SA.
Jesi li čitao legendu o Ali paši? O tome ti govorim. Tako se to bogaćenje desilo.

Oni cesto puta znaju skroz da se uklope, cak i imenom i prezimenom u datu sredinu ako procijene da im je tako najpametnije.
O tome i govorim. Učinit će svašta, samo da se prikriju, ali religiju neće promijeniti i oni se međusobno ipak svi udruže u klanove i organizirano djeluju na tržištu, s ciljem bogaćenja.
Nije ti ovo nikakav anti-semitizam, nego činjenično stanje. Kako bi drugačije objasnili, da je mala jevrejska zajednica osnovana u SA, negdje u 16. vijeku i između onoliko sposobnih i brojnih muslimanskih i dubrovačkih trgovaca, baš se oni najviše obogate?

Još više su se obogatili, neposredno nakon ulaska AU trupa u BiH, kad su budzašto kupovali nekretnine od muslimana, a i sama vlast ih je favorizirala, pa su na kraju bili vlasnici (današnje) Titove ulice i pripadajućih joj uličica. Npr, jedna od ulica koje se spajaju s Titovom, imam tu rodbinu i iza rata došao neki Jevrej iz Izraela u zgradu i rekoa "Hajmo raja fajronat, ovo je sve moja đedovina, kao i ostale zgrade u nizu". E pa dobio je :kita
Nek mu da Netanijahu.
Odvrtan antiseitski ost,jako stereotipan,a bolj nisma ni ocekvala :lud

U Ceskoj su u centru Praga vracena imovina nakon nekoliko decenija,svima ,a u Jugi svakako nikad nije nista bilo normlano ni fer,oduzimanje imovine je bilo nesto sto se kasnije ne moze povratiti!!!

Migracija jevreja i katolika u Sarajevo je bila vlro aktuelna u AU vrijeme,a istovremeno se niz starosjedilaca odselio u Tursku,za svojim Osmanlijama :kafa Poznat je novi termin razvijen u tadasnje vrijeme KUFRASI :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by Krokodil Behko » 29 Apr 2016, 21:00

statebriga wrote:
Krokodil Behko wrote:
Melek wrote: ipak postoje ali u vrlo malom broju.
Super, onda nisu ni bitni. I bolje je što ih nema, nalihvarili su bili pola centra u SA.
Jesi li čitao legendu o Ali paši? O tome ti govorim. Tako se to bogaćenje desilo.

Oni cesto puta znaju skroz da se uklope, cak i imenom i prezimenom u datu sredinu ako procijene da im je tako najpametnije.
O tome i govorim. Učinit će svašta, samo da se prikriju, ali religiju neće promijeniti i oni se međusobno ipak svi udruže u klanove i organizirano djeluju na tržištu, s ciljem bogaćenja.
Nije ti ovo nikakav anti-semitizam, nego činjenično stanje. Kako bi drugačije objasnili, da je mala jevrejska zajednica osnovana u SA, negdje u 16. vijeku i između onoliko sposobnih i brojnih muslimanskih i dubrovačkih trgovaca, baš se oni najviše obogate?

Još više su se obogatili, neposredno nakon ulaska AU trupa u BiH, kad su budzašto kupovali nekretnine od muslimana, a i sama vlast ih je favorizirala, pa su na kraju bili vlasnici (današnje) Titove ulice i pripadajućih joj uličica. Npr, jedna od ulica koje se spajaju s Titovom, imam tu rodbinu i iza rata došao neki Jevrej iz Izraela u zgradu i rekoa "Hajmo raja fajronat, ovo je sve moja đedovina, kao i ostale zgrade u nizu". E pa dobio je :kita
Nek mu da Netanijahu.
Odvrtan antiseitski ost,jako stereotipan,a bolj nisma ni ocekvala :lud

U Ceskoj su u centru Praga vracena imovina nakon nekoliko decenija,svima ,a u Jugi svakako nikad nije nista bilo normlano ni fer,oduzimanje imovine je bilo nesto sto se kasnije ne moze povratiti!!!

Migracija jevreja i katolika u Sarajevo je bila vlro aktuelna u AU vrijeme,a istovremeno se niz starosjedilaca odselio u Tursku,za svojim Osmanlijama :kafa Poznat je novi termin razvijen u tadasnje vrijeme KUFRASI :kafa
Što sam-to sam i time se ponosim. Ljude oko sebe izdati neću, niti zajednicu koja mi identitet i sve što imam dade. Spreman sam prihvatiti neke dobre, pa čak i mnoge dobre stvari od drugih, ali po svome gaziti neću.

haram je gaziti hljeb i pljunuti na onog koji te othranio, tako se u Bosni oduvijek govorilo.
Ti nisi iz Bosne.

Ako ti imaš (a imaš) neki problem s tim, meni je jako žao.
Pogotovo mi je žao što nikako ne možeš da istjeraš balkanski mentalitet iz sebe, što se vidi po tvojim postovima, pa ti sad pričaj priče o tome kako si ti u Americi, np, ali je Balkan u tebi.

Ličiš mi na Agana iz "Nevakata"

Reklo bi se i da se osjećaš rezignirano, što nisu svi muslimani odselili za Tursku?
E pa jbg, kao što vidiš nisu. Jedino da se ti odseliš iz Bosne, ako ti već toliko smetaju.
Zapravo, odselila si ali ti nije vopra, što nije po tvojoj želji pa se tu patrgaš.

Postoje samo dvije opcije, u vezi tvojih nerealnih projekcija o Jevrejima:

1. Jevrej si
2. U vezi si sa jevrejem
3. Nema
online

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Jevreji u BiH danas

Post by Venera » 29 Apr 2016, 21:46

Krokodil Behko wrote: Što sam-to sam i time se ponosim. Ljude oko sebe izdati neću, niti zajednicu koja mi identitet i sve što imam dade. Spreman sam prihvatiti neke dobre, pa čak i mnoge dobre stvari od drugih, ali po svome gaziti neću.

haram je gaziti hljeb i pljunuti na onog koji te othranio, tako se u Bosni oduvijek govorilo.
Ti nisi iz Bosne.

Ako ti imaš (a imaš) neki problem s tim, meni je jako žao.
Pogotovo mi je žao što nikako ne možeš da istjeraš balkanski mentalitet iz sebe, što se vidi po tvojim postovima, pa ti sad pričaj priče o tome kako si ti u Americi, np, ali je Balkan u tebi.

Ličiš mi na Agana iz "Nevakata"

Reklo bi se i da se osjećaš rezignirano, što nisu svi muslimani odselili za Tursku?
E pa jbg, kao što vidiš nisu. Jedino da se ti odseliš iz Bosne, ako ti već toliko smetaju.
Zapravo, odselila si ali ti nije vopra, što nije po tvojoj želji pa se tu patrgaš.

Postoje samo dvije opcije, u vezi tvojih nerealnih projekcija o Jevrejima:

1. Jevrej si
2. U vezi si sa jevrejem
3. Nema
Ti si antisemita i nacionalista , eto,to si ti. :kafa Na ostale tacke ne moram odgovoriti. :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests