TUZLA

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Pita me studentica: “Profesore, mogu li biti vaša sponzoruša

Post by Mutevelija » 01 Jun 2017, 14:30

Profesor Spahić je na debati koja je održana u amfiteatru Filozofskog fakulteta u Tuzli studentima u svom maniru ‘bez dlake na jeziku’ govorio o korupciji i nepotizmu u akademskoj zajednici, bh. univerzitetima, politici, ali i načinima borbe protiv najveće bolesti našeg društva, prenosi portal Danas.info.
https://www.dailymotion.com/video/x16tm ... orusa_news
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: TUZLA

Post by Mutevelija » 18 Jun 2017, 20:18

Najavljeni teferič i korida u Srebreniku digli prašinu – oglasio se i načelnik općine Nihad Omerović
Image
Posljednjih dana u Srebreniku je podignuta velika prašina oko događaja koji se najavljuje početkom jula na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u Srebreniku, a riječ je o manifestaciji koju organizator naziva “Gradski teferič” i u okviru koje je najavljena između ostalog i korida.

Na društvenim mrežama možemo primijeti žestoke kritike na samu ideju organizovanja ovakve manifestacije u gradu, a povodom ovog događaja i reakcija koje su uslijedile oglasio se i načelnik općine Srebrenik dr. Nihad Omerović:

“Poštovani građani, u vezi sa novonastalom situacijom koja se odnosi na navodno održavanje tradicionalne manifestacije “Korida” na pomoćnom stadionu OFK Gradina, odgovorno iznosim sljedeće :
1. Općinski Načelnik nije ni u formalnom ni u neformalnom obliku niti jednom pojedincu ili pravnom licu odobrio korištenje pomenute lokacije za održavanje bilo kakvog skupa te stoga niti održavanje koride.
2. Od ponedjeljka 19.06.2017. godine bit će poduzete sve aktivnosti u smislu provjere eventualno pribavljenih odobrenja, na način od koga su pribavljene saglasnosti i ko je, odnosno koja institucija izdala odobrenje, naravno ukoliko i postoji.
3. Općinski načelnik nema nikakvih negativnih stavova kada su u pitanju kulturni, sportski i svi drugi skupovi afirmativnog karaktera koji imaju za cilj druženje i afirmaciju pozitivnih vrijednosti, ali na način da se svi skupovi moraju održavati na propisan način i na za to predviđenim i propisanim lokacijama.
4. Zamolio bih građanstvo da se ne koriste neprovjerenim informacijama pogotovo ukoliko su iste tendenciozne i usmjerene protiv legalnih institucija i njihovih predstavnika.

Općinski načelnik : Nihad Omerović “
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: TUZLA

Post by Hannibal » 18 Jun 2017, 20:25

primjetio sam da su ljudi iz tz kantona dosta nizi u odnosu na ostale dijelove bih ocm
🐽

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: TUZLA

Post by Mutevelija » 18 Jun 2017, 20:28

Ako je 175 do 180 nisko onda jest.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: TUZLA

Post by Hannibal » 18 Jun 2017, 20:32

ahaa otprilike su svi tu negdje
🐽

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: TUZLA

Post by Mutevelija » 18 Jun 2017, 20:33

Hannibal wrote: 18 Jun 2017, 20:32 ahaa otprilike su svi tu negdje
Mada nije pravilo, normala je 180 a što si ti dugonja je tvoj problem :p
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: TUZLA

Post by damir5 » 18 Jun 2017, 20:39

Otkud vam to, ja sam visok 188 i uopste mi se ne cini da sam iznad prosjeka? :cudi
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: TUZLA

Post by rethna » 18 Jun 2017, 20:44

Kompleksi zemljanih priljepaka :oo
Question everything.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: TUZLA

Post by Mutevelija » 18 Jun 2017, 21:23

Eto sad smo djeco shvatili koliko je rethna visok, malo po malo se odaje.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: TUZLA

Post by Mutevelija » 18 Jun 2017, 21:24

damir5 wrote: 18 Jun 2017, 20:39 Otkud vam to, ja sam visok 188 i uopste mi se ne cini da sam iznad prosjeka? :cudi
A Tuzlak si, zapravo ja sam Tuzlak samo na rodnom listu, nisam ni Srebreničanin samo dio moje adrese je Srebrenik :hihi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: TUZLA

Post by Hannibal » 18 Jun 2017, 21:24

za 5 godina cemo znat i koliko je tezak
🐽

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: TUZLA

Post by Mutevelija » 01 Dec 2017, 17:55

Prvi susret muftije Fazlovića i episkopa Fotija: "Tu smo da stvaramo prostor da ljudi budu slobodni"
Muftija Vahid ef. Fazlović danas se u sjedištu Muftijstva tuzlanskg susreo se s novoimenovanim episkopom zvorničko-tuzlanskim Fotijem. Bio je to prvi susret vjerskih poglavara, nakon imenovanja episkopa Fotija na dužnost.
Image
Mi smo tu da stvaramo jedan prostor za duhovnu slobodu u ovom gradu, da ljudi koji žive ovdje bez obzira na veru naciju budu slobodni ljudi. Ovo je drevni antički grad Tuzla, želio bih da to bude grad mira, slobode, tolerancije i međusobnog uvažavanja. To je ono o čemu smo govorili iz raznih aspekata. Ostaju nam imovinsko pravna pitanja o kojima ćemo govoriti sa gradskim ocima - rekao je nakon sastanka episkop Fotije.

On je najavio da ovo neće biti posljednji sastanak te da će muftija doći u Bijeljinu u uzvratnu posjetu.

- Treba da njegujemo onu najbolju tradiciju kroz historiju koja je bila ovde. Bilo je nesreće, nevolja, ali želimo da idemo naprijed, da gledamo u budućnost i da stvaramo pozitivne vrijednosti. Mi kao predstavnici vjerskih zajednica moramo doprinositi i raditi na tome. To nam je veliki amanet - rekao je vladika Fotije.

Muftija Fazlović rekao je da je ovo bila prilika za upoznavanje i otvaranje nekih pitanja koja treba rješavati.

- Prva pretpostavka je da razgovaramo, a onda da učiniomo ono što je na dobro i korist ljudima. Veoma je važna naša zajednička volja i opredijeljenost da djelujemo kako bismo olakšali ljudima, vjernicima, posebno onima koji žive kao manjine. Iskustvo vladike je vrlo značajno, predvodio je u svojoj ranijoj službi eparhiju gdje su pravoslavci bili manjina i osjetio je to iskustvo. Sad je u poziciji u Bijeljini, kada su u većini. Ja sam se obradovao toj paraleli, tako treba da razmišljamo, da polazimo od svoje najdublje ljudske odgovornosti koja je uvećana službom koju imam, spremni da je svakodnevno dokazujemo našim djelima. Mi ćemo u ime Pravoslavne crkve i Islamske zajednice učiniti ono što smo mi kadri da se ljudi osjećaju i žive bolje - rekao je nakon sastanka muftija Fazlović.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

U Tuzli otvoren 1. međunarodni festival rakija

Post by Krokodil Behko » 09 Dec 2017, 10:01

Image

Simboličnim paljenjem vatre ispod velikog rakijskog kazana, večeras je u hotelu „Tuzla“ otvoren Prvi međunarodni festival rakija „Tuzla 2017“, koji uz podršku Vlade TK i Grada Tuzla, zajednički organizuju Kantonalna privredna komora i Destilerija „Nadarević“ Tuzla.

Kako je izjavio inicijator festivala Šefik Nadarević, u Tuzli se okupilo više od 40 izlagača iz Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovina, te kao prateći sadržaj desetak proizvođača hrane, uglavnom suhomesnatih proizvoda, sireva, soli i slanih začina, te kruha i peciva.

„Cilj ove dvodnevne manifestacije je povezivanje predstavnika destilerija i samostalnih proizvođača žestokih pića sa ugostiteljima i hotelijerima.

Ovoga puta smo cijeli festival smjestili u jedan prostor, a zbog zanimanja drugih proizvođača sigurno je da ćemo iduće godine izlagačima ponuditi najmanje dvije velike dvorane“, izjavio je Nadarević za Fenu koja je medijski pokrovitelj manifestacije.

Na otvaranju učesnike i goste pozdravili su Nedret Kikanović, direktor Kantonalne privredne komore Tuzla, Vedran Lakić, pomoćnik gradonačelnika Tuzle i Mirsad Gluhić, ministar trgovine, saobraćaja i turizma u Vladi TK.

„Ovo je prilika da pokažemo i afirmiramo domaću proizvodnju. Ako se BiH odrekne i ne zaštiti svoje brendove kao što su burek ili sevdalinka, ne piše nam se dobro“, kazao je Gluhić.

Svoja žestoka pića u Tuzli predstavlja 20 destilerija, a među njima je i leskovački "Trivulesk", koji slovi za najnagrađivaniju destileriju u Srbiji u posljednjih devet godina i koji godišnje proizvede oko 100.000 boca raznih vrsta rakija.

U svojoj ponudi ima osam vrsta, od kojih je najdominantnija viljamovka, a potom žestica od dunje, kajsije, šljive, jabuke, te neizostavne travarica i loza.

Zanimljivu ponudu ima i firma „Monogram“ iz Modriče vlasnika Milana Mišića, zatim podrumi „Ostojić“ iz Čitluka, „Hadžikić“ iz Ratkovića, „Gopo“ Iz Gračanice, „Harmund“ iz Virovitice, ali i ostali izlagači impresionirali su brojnošću i asortimanom proizvoda.

(SB/Fena)
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: U Tuzli otvoren 1. međunarodni festival rakija

Post by Zagorka » 09 Dec 2017, 14:12

Rum je tamo ili je na putu za....
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3614 times
Status: Offline

Re: U Tuzli otvoren 1. međunarodni festival rakija

Post by srculence7 » 09 Dec 2017, 14:54

Kako je izjavio inicijator festivala Šefik Nadarević, u Tuzli se okupilo više od 40 izlagača iz Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovina, te kao prateći sadržaj desetak proizvođača hrane, uglavnom suhomesnatih proizvoda, sireva, soli i slanih začina, te kruha i peciva.
Pa jeste, gde ćeš rakiju piti ako ne serviraju meze a onda ko zaluta na takvim manifestacjama i ne bude mu baš jasno koji se to proizvod zapravo promoviše :hihi
Kod nas u Valjevu je to slučaj s čvarcima, sve bude u prvom planu i pečenice, kobasice, slanina... čovek stvarno bude u dilemi :)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: U Tuzli otvoren 1. međunarodni festival rakija

Post by storm » 09 Dec 2017, 15:42

srculence7 wrote: 09 Dec 2017, 14:54
Kako je izjavio inicijator festivala Šefik Nadarević, u Tuzli se okupilo više od 40 izlagača iz Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovina, te kao prateći sadržaj desetak proizvođača hrane, uglavnom suhomesnatih proizvoda, sireva, soli i slanih začina, te kruha i peciva.
Pa jeste, gde ćeš rakiju piti ako ne serviraju meze a onda ko zaluta na takvim manifestacjama i ne bude mu baš jasno koji se to proizvod zapravo promoviše :hihi
Kod nas u Valjevu je to slučaj s čvarcima, sve bude u prvom planu i pečenice, kobasice, slanina... čovek stvarno bude u dilemi :)
Kakva je to rakijada bez balkanskih haribo gumenih bonbona :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: U Tuzli otvoren 1. međunarodni festival rakija

Post by Krokodil Behko » 09 Dec 2017, 17:23

Ako su se sjetili i besplatne degustacije, ne sumnjam u promet na sajmu :D
Zapravo, pogrešna im je lokacija,. Shvatih da je to u hotelu Tuzla, a negdje sam u vezi ovog, pročitao da se prostor ispostavio kao mali, za sve zainteresirane, pa se nadam da će sljedeće godine to dislocirati na neko malo manje elegantno mjesto :oo
online

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: U Tuzli otvoren 1. međunarodni festival rakija

Post by Konsultant » 10 Dec 2017, 01:27

TZ :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: TUZLA

Post by Mutevelija » 16 May 2018, 01:01


DA ga tutnem tu :DD
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: TUZLA

Post by Krokodil Behko » 01 Aug 2018, 17:38

PROJEKAT VRIJEDAN 150 MILIONA KM: U Tuzli planiraju izgradnju prvog visećeg tramvaja u BiH


Image

Viseći tramvaj u Tuzli košta oko 150 miliona maraka. To je najveći poslovni poduhvat u okviru kataloga projekata iz javno-privatnog partnerstva, koji je danas predstavljen u Bosanskom kulturnom centru u Tuzli. Viseći tramvaj sada čeka investitore, kao i ostala 43 projekta, a sve skupa procijenjeno je na 339.170.000 maraka.

Katalog projekata izradilo je Ministarstvo privrede Tuzlanskog kantona uz podršku USAID-a. Investotorima su ponuđene poslovne ideje, poput visećeg tramvaja, ali i konkretni projekti sa studijom izvodljivosti, idejnim rješenjem ili analizom javne usluge, prenosi Faktor.

- Projekat visećeg tramvaja poboljšao bi kvalitet javnog transporta za posjetioce i građane Tuzle. Također, ovaj projekat bi mogao dati doprinos u smanjenju zagađenosti zraka, jer znamo koliki je to problem posebno u zimskom periodu - kaže Esmir Spahić iz Stručne službe za poslove gradonačelnika Grada Tuzle.

On ističe da je riječ o veoma zahtjevnom infrastrukturnom projektu koji zahtijeva velika ulaganja, a za sada postoji samo incijalna ideja, bez glavnog projekta i provedbene dokumentacije.

- Grad Tuzla sada bi pokrenuo realizaciju glavnog projekta u saradnji sa resornim institucijama, a sve ostale faze, osim pribavljana dokumentacije, bi radio investitor. Projekat bi se vjerovatno realizirao pet godina - kaže Spahić.

Ministar privrede Osman Puškar rekao je da poslije promoviranja kataloga slijedi raspisivanje konkursa za manje projekte.

- U SAD-u trenutno imaju projekte u vrijednosti oko 300 milijardi dolara koji se realiziraju u javno-privatnom partnerstvu, u Velikoj Britaniji oko 60 milijardi, a u Francuskoj oko 40. Kod nas imamo skepticizam, ali želimo napraviti promjene - rekao je Puškar.

Općina Gračanica ponudila je dva projekta, koji su fazi ideje, a riječ je o proširenju sportske dvorane i izgradnji kapaciteta za smještaj starih i iznemoglih lica u ukopnoj vrijednosti oko 4,9 miliona maraka.

- Postoje dva modela za ulaganje. Jedan je da poduzetnici preuzmu sve aktivnosti i nude usluge građanima i sportskim organizacijama, a drugi je da Općina vraća uložena sredstva u periodu od 30 godina. Privatni partner može odlučiti koji model želi. Mi preferiramo da oni preuzmu sve aktivnosti, jer bi realizacija bila bolja, ali bi na određeni način kontrolirali cijene usluga - rekao je Nihad Sinanović, šef Službe za poduzetništvo, lokalni razvoj i finansije Općine Gračanica.

Među ponuđenim projektima u Tuzli su uređenje kompleksa Ilinčica, rekonstrukcija stadiona "Tušanj", Centar za radiohirurgiju, Centar za dijalizu, Urgentni centar i višespratna garaža na Univerzitetskom kliničkom centru Tuzla. Ponuđena je, između ostalog, rekonstrukcija Gradskog stadiona u Srebreniku, toplifikacija Živinica... Svi ovi projekti sada čekaju ulagače, a koji god da bude okrenut bit će prvi po modelu javno-privatnog partnerstva na području TK.





(Faktor.ba/SB)
online

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests