Banja Luka

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Grafiti prekrili grad na Vrbasu"Banjaluka voli svoje pedere"

Post by Mala_Mu » 21 Jul 2016, 12:18

Image
BANJALUKA - "Pederi hodaju gradom", "Ja sam tvoj učitelj gej", "Homofobija u četiri zida", "Lezbejska ljubav je pravda", "Mama+mama=porodica", "Banjaluka voli svoje pedere"…. To su neki od natpisa koji su osvanuli na ulicama Banjaluke.

Grupa LGBTI aktivista i aktivistkinja poručila je da Banjaluci nedostaje tolerancija kao bitan element jednog interkulturalnog društva, te da nisu nevidljivi i nevidljive. “LGBT prava se ne mogu ignorisati, moraju biti ravnopravna kako bi se ostvario napredak društva ka demokratičnosti.

Niko nije slobodan dok nismo svi slobodni”, naglašavaju oni, prenosi portal "Etrafika.net". Grafiti i stikeri su se pojavili na Starčevici, Mejdanu, Boriku i centru grada.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Grafiti prekrili grad na Vrbasu"Banjaluka voli svoje ped

Post by Čupava » 21 Jul 2016, 12:25

Pederi cijelog svijeta ujedinite se i dodite u Banja Luku... :oo
.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Grafiti prekrili grad na Vrbasu"Banjaluka voli svoje ped

Post by storm » 21 Jul 2016, 12:28

Macho korpus na aparatima :zubi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Grafiti prekrili grad na Vrbasu"Banjaluka voli svoje ped

Post by Konsultant » 21 Jul 2016, 12:29

Čupava wrote:Pederi cijelog svijeta ujedinite se i dodite u Banja Luku... :oo
A zar nisu najljepse djevojka bile iz Banjaluke?

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Grafiti prekrili grad na Vrbasu"Banjaluka voli svoje ped

Post by Čarobni » 21 Jul 2016, 13:26

Kako lijep plato, ubio se za nečijeg grafita?

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Grafiti prekrili grad na Vrbasu"Banjaluka voli svoje ped

Post by SPINERKA » 21 Jul 2016, 13:30

Konsultant wrote:
Čupava wrote:Pederi cijelog svijeta ujedinite se i dodite u Banja Luku... :oo
A zar nisu najljepse djevojka bile iz Banjaluke?

--Jesu.
Image

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Grafiti prekrili grad na Vrbasu"Banjaluka voli svoje ped

Post by Čupava » 21 Jul 2016, 13:39

Konsultant wrote:
Čupava wrote:Pederi cijelog svijeta ujedinite se i dodite u Banja Luku... :oo
A zar nisu najljepse djevojka bile iz Banjaluke?
Nisu.
.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Grafiti prekrili grad na Vrbasu"Banjaluka voli svoje ped

Post by SPINERKA » 21 Jul 2016, 14:45

:roll Image
Image

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Grafiti prekrili grad na Vrbasu"Banjaluka voli svoje ped

Post by Nole » 21 Jul 2016, 18:09

Sutra vam stavljam ovde link filma "Parada" pogledajte film...komentar nemam....ljudi su različiti...ja to prihvatam, a vi?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Banja Luka: Vozi lambordžini da ljudima "vadi mast"

Post by Krokodil Behko » 04 Aug 2016, 17:05

Image
Nije sve u ljubavi, ima nešto i u želji. Ovako bi se u najkraćem mogao opisati odnos neobičnog dvojca - „lamborgini galjarda“ i njegovog vlasnika, Sabina Mujkića (27) iz Banjaluke, koji već nekoliko dana zabavljaju ljude na društvenim mrežama - Fejsbuk i Tviter.

I dok mnogi vlasnici "besnih" automobila tvrde da svoje "ljubimce" na četiri točka uglavnom voze i održavaju zbog velike ljubavi prema njima, sa Sabinom to nije slučaj.

On kaže da, između njega i njegovog "žutog" mezimca, koji se nalazi u njegovom vlasništvu četiri godine, nema ljubavi. Između njih postoji samo želja.

"Kada vozim ovaj automobil, imam isti osećaj kao da vozim, recimo, 'golfa 1'. Jednostavno, 'lamborgini' vozim da drugi vide šta imam. Stotinu litara benzina može da stane u rezervoar ovog vozila, a to košta 150 evra, odnosno skoro 300 KM. Troši 30 litara na 100 kilometara gradske vožnje, pa ukoliko neko misli da može da izađe na kraj sa ovim četvorotočkašem neka izvoli. Neka slobodno dođe, ja sam spreman da mu dam vozilo da se provoza" kazao je Sabin.

Popravak, ne krije naš sagovornik, "papreno košta“. Samo ukoliko se, recimo, istroši pakna, za to mora iskeširati 10.000 evra.

Automobil stao zbog baterije

Nije mu, kaže, jasno kako je neko mogao da ga slika dok je iz kanistera sipao gorivo u vozilo. To je, smatra, mogao da uradi neko ko je "bolestan u glavu" i ljubomoran na ono što on poseduje.

"Najveća tragedija je da uopšte nisam ostao bez goriva, a ljudi prave sprdnju od toga, kako mogu da vozim ovakav automobil i da sebi dozvolim da sipam gorivo nasred puta. Istina je da je automobil stao zbog baterije. Nije originalna, pa mi pravi probleme. U Švedskoj inače nemaju lamborginijev servis, on postoji samo u Danskoj. Naručio sam bateriju, očekujem da stigne, a za sada se snalazim sa ovom" iskren je Sabin.

Dodaje da je pomislio kako mu je u automobilu nestalo goriva, iako je na lampici pokazivalo drugačije. Zbog toga je odlučio da u rezervoar "natanka" još koju litru.

"Gorivo je ovde loše. Mešaju sve i svašta, zbog čega sam skeptičan po pitanju toga. Ovaj automobil traži dosta kvalitetniju 'hranu'" smatra Sabin.

Garaža mu ne treba

Priča da je pre nekoliko večeri vozilo parkirao ispred kuće i prekrio sa nekoliko pamučnih ćebadi, što je takođe izazvalo reakciju "Fejsbuk dušebrižnika". Uradio je to kako bi vozilo zaštitio od vremenskih neprilika – kiše, grmljavine, leda, a to je, kaže, opet drugačije protumačeno.

"Ljude zanima kako nemam garažu, ako već vozim ovako besan automobil. Smešno, pa imaju li ti ljudi svoj život, svoje probleme... Ali, ukoliko ih baš zanima, želim da im poručim da meni garaža ne treba, ne zanimaju me automobili, zanima me jedino da njima 'vadim mast'. Nek crknu od ljubomore. Inače, živimo u Švedskoj, u Banjaluci provodimo letnji i zimski odmor, ali nam nikada nije ni palo na pamet da zidamo garažu. Ničega se ne plašimo, ništa nam nije toliko bitno da moramo da čuvamo i to vam je sva istina" kazao je Sabin.
Image
Dodaje da su "lamborgini" juče umotavali u vunenu žebad, a sutra ga može "ušuškati" u novčanice od 500 evra.

"Imamo toliko para da ne znamo šta ćemo sa njima; da nemamo ne bi imali ovakav vozni park ispred kuće. Recimo, 'lamborgini' vozim svakodnevno, 24 časa dnevno, dok oni retki koji imaju ovakvo ili slično vozilo ključ u njega stave jednom mesečno, najduže sat vremena u toku dana. Danas vozim ovaj automobil, koji vredi 140.000 evra, sutra kada mi dosadi voziću neki drugi, i to je to, nema tu neke posebne politike" iskren je Sabin.

Pre četiri godine, odnosno pre nego što je ispred kuće parkirao „lamborgini galjardo“, vozio je "BMW XM6", koji takođe vredi oko 140.000 evra.

"Osim ljubomornih duša, problema imam i sa policijom. Ni sam ne znam koliko sam kazni do sada platio. Jednostavno, ovaj automobil je jak i čuje se poprilično, a to je našim dokonim 'čuvarima' reda i zakona i više nego dovoljan razlog da me zaustavljaju i pišu kazne. Ali, neka, ne marim previše ni za to" šaljiv je on.

Sponzoruše

Primetio je, kaže, da danas ima mnogo sponzoruša. Ne gledaju ko je za volanom, uglavnom pogledaju o kakvom je automobilu reč i bacaju se u akciju.

"Ma, nije meni do toga. Ne želim sa ženama da se provodim na konto toga što vozim dobro auto, mada to pojedinim devojkama danas, kako vidim, uopšte ne bi bio problem. Ipak, ne želim da ih koristim. Izađem im u susret, pustim ih da se uslikaju u ili pored automobila, provozam ih i to je to... Znam da ranije nisu, a verovatno nikada u životu ni neće videti ovakvo nešto, pa zašto da im ne učinim uslugu" kazao je Sabin.

Ne krije da često na vrata njegove kuće kucaju dečica koja takođe imaju želju da se uslikaju ili provozaju u njegovom žutom mezimcu.

"To nikada nije bio problem. Svi koji žele takvo nešto mogu to i da dobiju, ali tekstovi poput onog da nemam para za gorivo, a vozim ovakav automobil su neoprostivi, van svake pameti" zaključio je Sabin.

Izvor: EuroBlic
online

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Banja Luka: Vozi lambordžini da ljudima "vadi mast"

Post by Podrinjac » 04 Aug 2016, 17:16

Mogu mislit koliko djevojki su ga startovale.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Banja Luka: Vozi lambordžini da ljudima "vadi mast"

Post by Venera » 04 Aug 2016, 17:21

jaftin nacin da se ozeni :kafa vjerovtno ce izabrati muslimanku,iako je istih jako malo u BL , a i zasluzio je sponzoruse,jer takve i trazi :kafa

voziti ovakvo auto u BiH je dobro,ako imas dobro osiguranje za kradju i ostecenje auta
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Banja Luka: Vozi lambordžini da ljudima "vadi mast"

Post by toxic » 04 Aug 2016, 17:27

Nije mu, kaže, jasno kako je neko mogao da ga slika dok je iz kanistera sipao gorivo u vozilo. To je, smatra, mogao da uradi neko ko je "bolestan u glavu" i ljubomoran na ono što on poseduje.
Ovaj je bolesniji od tih sto mu zavide :plavi
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Banja Luka: Vozi lambordžini da ljudima "vadi mast"

Post by storm » 04 Aug 2016, 17:29

Bar je pošteno rekao :oo
Mnogi vlasnici tih vozila glume automobilske zaljubljenike... U biti kupe zbog drugih i ego da nabrane...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Banja Luka: Vozi lambordžini da ljudima "vadi mast"

Post by Podrinjac » 04 Aug 2016, 17:30

statebriga wrote:jaftin nacin da se ozeni :kafa vjerovtno ce izabrati muslimanku,iako je istih jako malo u BL , a i zasluzio je sponzoruse,jer takve i trazi :kafa

voziti ovakvo auto u BiH je dobro,ako imas dobro osiguranje za kradju i ostecenje auta
Zašto ne bi tražio sponzoruše kad ih je na svakom koraku ?

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3614 times
Status: Offline

Re: Banja Luka: Vozi lambordžini da ljudima "vadi mast"

Post by srculence7 » 04 Aug 2016, 17:43

:rol
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Banja Luka: Vozi lambordžini da ljudima "vadi mast"

Post by Venera » 04 Aug 2016, 17:46

Podrinjac wrote:
statebriga wrote:jaftin nacin da se ozeni :kafa vjerovtno ce izabrati muslimanku,iako je istih jako malo u BL , a i zasluzio je sponzoruse,jer takve i trazi :kafa

voziti ovakvo auto u BiH je dobro,ako imas dobro osiguranje za kradju i ostecenje auta
Zašto ne bi tražio sponzoruše kad ih je na svakom koraku ?
pa neka ih trazi,jer nije sposoban naci pametnu i lijepu zenu :kafa

nesposobnjakovici najcesce imaju sponzoruse :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Banja Luka: Vozi lambordžini da ljudima "vadi mast"

Post by Podrinjac » 04 Aug 2016, 17:47

statebriga wrote:
Podrinjac wrote:
statebriga wrote:jaftin nacin da se ozeni :kafa vjerovtno ce izabrati muslimanku,iako je istih jako malo u BL , a i zasluzio je sponzoruse,jer takve i trazi :kafa

voziti ovakvo auto u BiH je dobro,ako imas dobro osiguranje za kradju i ostecenje auta
Zašto ne bi tražio sponzoruše kad ih je na svakom koraku ?
pa neka ih trazi,jer nije sposoban naci pametnu i lijepu zenu :kafa

nesposobnjakovici najcesce imaju sponzoruse :kafa
Pametnice su manjine. Vrsta koja polako izumire, ko dinosaurusi.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Banja Luka: Vozi lambordžini da ljudima "vadi mast"

Post by Melek » 04 Aug 2016, 17:51

statebriga wrote:jaftin nacin da se ozeni :kafa vjerovtno ce izabrati muslimanku,iako je istih jako malo u BL , a i zasluzio je sponzoruse,jer takve i trazi :kafa

voziti ovakvo auto u BiH je dobro,ako imas dobro osiguranje za kradju i ostecenje auta
Naravno da ce muslimanku ozeniti, sta ti mislis? Nije budala da se gomba sa BL-snasama osim
da se na njima dobro istrenira :cudi

A to za kradju, za to ne brigaj. "Bratija" tamo ne zna da krade u mirnodobskim uslovima. Da ti oni
nesto ukradu prvo treba da te napadnu bez objave rata i cak kad i ukradu, oni ukradu daljinski
i misle da su drpili video recorder..

Pa to je barem klasika :kafa
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Banja Luka: Vozi lambordžini da ljudima "vadi mast"

Post by Venera » 04 Aug 2016, 17:58

Melek wrote:
statebriga wrote:jaftin nacin da se ozeni :kafa vjerovtno ce izabrati muslimanku,iako je istih jako malo u BL , a i zasluzio je sponzoruse,jer takve i trazi :kafa

voziti ovakvo auto u BiH je dobro,ako imas dobro osiguranje za kradju i ostecenje auta
Naravno da ce muslimanku ozeniti, sta ti mislis? Nije budala da se gomba sa BL-snasama osim
da se na njima dobro istrenira :cudi

A to za kradju, za to ne brigaj. "Bratija" tamo ne zna da krade u mirnodobskim uslovima. Da ti oni
nesto ukradu prvo treba da te napadnu bez objave rata i cak kad i ukradu, oni ukradu daljinski
i misle da su drpili video recorder..

Pa to je barem klasika :kafa
eh eto a snase se ne treniraju na njemu :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests