Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18917
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 753 times
Been thanked: 987 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Nora Ibsenova » 17 Feb 2021, 09:03

Duminjo wrote: 07 Feb 2021, 06:57 Odgledah sinoc ovo pred spavanje. Bice ovdje svega.
Gospodja amnezija ce 99% u zatvor 😍

I svaka cast gospodinu u odijelu na obavljenom poslu. Jest da se malo hvali i kofrci ko paun a neka je. Odradio je poso za 10
Ma čovjek i treba da se hvali.

Na čitavom ovom slučaju se brljavilo od starta, što namjerno, svjesno, što nenamjerno, iz nemara, neznanja, neprofesionalnosti.

A ovaj čovjek je pored Ifeta jedini haman koji se pojavio u ovom slučaju a koji je nešto uradio savjesno, časno, pošteno, kako treba.

Mogu misliti kakav je pritisak vršen na njega...
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55925
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5750 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 17 Feb 2021, 09:05

Pa kad je pritisak vršen na svjedoke i kad su im prijetili, mozes misliti kakvi su i od koga bili pritisci na ovoga.

Dobro Muriz nedavno rece. Neka Alise, neka se kiseli 😁

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18917
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 753 times
Been thanked: 987 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Nora Ibsenova » 17 Feb 2021, 09:13

Ma strašno je i zamisliti šta su ovom ocu uradili i pokušali prodati kao "rješenje slučaja".

Mislim, znamo da kradu, varaju, da su korumpirani i tako, ali da može sutra da te nema, da te neko ubije, i da se niko po šupku ne počeše zato što je neko iz "elite" upetljan, je zastrašujuće. I što je najgore, ne mora ni bit neko iz elite, dovoljno je da bude neko ko zna nekoga, ko zna nekoga, ko zna nekoga.

Kad policajci, tužitelji, sudije, svedu cijenu života na nulu, onda ti postane jasno da ne živiš u pravnoj državi.

A mi se ko biva čudimo što se političari ne kažnjavaju za kriminal. :D.

Kako će se kažnjavati kad je "sve po zakonu".
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53810
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1919 times
Been thanked: 15191 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by HAVANA » 17 Feb 2021, 09:20

Haj kradu,popljackali,igranke politicke prave...Sav taj jad smo navikli.Al to pocelo djecu ubijati.Toliki krug ljudi je tu upetljan i sta su sve u stanju uraditi to je nevjerovatno.Pa jebo te kakav covjek moras biti da sklonis,zamijenis,sakrijes nalaz,izvjestaj,nesta...a dijete covjeku ubijeno.A toliko ofirno i tolika neslaganja u svemu.Zamisli ti te slobode,bahatosti,osjecaja nedodirljivosti...Dno dna.Ludilo.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18917
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 753 times
Been thanked: 987 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Nora Ibsenova » 17 Feb 2021, 09:23

E pa to ti je ona JA, I? bahatost.

To je doseglo takav nivo bahatosti da nije u stanju ni da se potrudi, da smisli neki smislen plan, da podmetne neki ozbiljan dokaz, nego su mislili da će to proći glatko.

Komadić stakla, amnezija glavnog svjedoka, saobraćajna nesreća, počinioc nepoznat i eto, zdravo, nikom ništa.

E neće da može ovaj put, neće da može. :)
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55925
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5750 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 17 Feb 2021, 09:53

Pa kad su mislili da ce sve biti zaboravljeno za dva mjeseca..
Zajebali se u startu

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Izetbegović: Irma je izdala u Mostaru, Konaković u Velikoj Kladuši, a SDP u Srebrenici

Post by Naseef Mushroom » 17 Feb 2021, 09:54

Duminjo wrote: 17 Feb 2021, 08:56
Naseef Mushroom wrote: 17 Feb 2021, 01:14 Sad na stranu sve ali meni je toliko pogano ovo što Muriz nastupa na televiziji a ja čovjeka podržavam u svemu kao i svaki normalan insan.
Čovjek izgubio dijete, ne daj Bože nikome ali je pitanje koliko je čovjek psihički dobar nakon svega šta je doživio ili na kakvim je tabletama.

Ovdje za vrijeme dok se vodi proces jedan voditelj poziva svakog ko ima direktno ili indirektno veze sa slučajem u emisiju, neki da se suoče sa ocem lično a ko odbije automatski je šupak i krivac. Voditelj koji je poznat da je radoznao, da traži više informacija i traži "IMENA".
Dovedi advokata Ferageta u studio koji zna dokle može ići, dovedi ih sve pred sud pa ih izrešetaj pitanjima, prenosi suđenje na televiziji ali gdje ćeš oca samog u studio?

Raditi ovako nešto u emisiji gdje se ne zna je li otac ima stvarno dokaze (a i da ima ne priliči u emisiji dok se vodi proces) ili samo iz očaja nagađa gdje je svako ko preko puta njega sjedi je unaprijed izgubio u diskusiji je baš mahalski željno senzacionalizma.
Po ovom napisanom, slabo ti Muriza podržavas..
Ja sam poznavao čovjeka koji je isto izgubio sina, doduše nije ubijen ali je poginuo u saobraćajnoj. Čovjek otišao psihički, krivi sve za njegovu smrt.
Kriv privatnik jer njegova firma nije očistila puteve (iako je odjužilo već 2 dana), kriv konobar što je djetetu prodao pivo jer je znao da vozi a djetetu 20 godina i popio je samo jednu, kriva druga dvojica što su ga zapričali pa je pala noć i bila gužva na cestama.
Mi smo pustili čovjeka da se olakša jer znamo njegov bol. Negdje je u pravu, negdje je samo u prazno jer je ogorčen ali čovjek stavlja sve u isti koš.

Ni u jednoj normalnoj zemlji ne bi za vrijeme procesa dozvolili da član familije ispituje svjedoke u jednoj emisiji bez kontrole i samokontrole gdje voditelj dobacuje sa strane da se izdaju tajne i detalji.
Ja podržavam Murizovu borbu na sudu, na ulici, protestima, peticijama, ali ne treba sada zbog emocija misliti da je ovo ispravno.
Evo zovu i Sebiju u goste da se suoči sa Murizom gdje Muriz kaža "Ma Sebija je ovo sve, Bakir ne smije od nje ni kod kuće pisnuti a kamoli u stranci" i onda se očekuje da će biti ozbiljna rasprava ako dođe u emisiju.
Ne bi ni ja na njenom mjestu došao u emisiju, neka se odazove suđenju i treba tražiti TV prijenos pa neka se pravda gdje treba pred očima javnosti.

Eno slučaj sa Davidom Dragičevićem, više i oni koji su ga podržavali su prestali da uzimaju njega za ozbiljno jer je čovjek počeo sve redom optuživati jer ljudi znaju da mu ne treba uzimati za zlo ali i ne vjerovati sve šta kaže.
Ni u jednoj naprednijoj zemlji se ne bi pustio otac sam da bez cenzure se obračunava sa osobama u koje SUMNJA i tu nikakve emocije i podrške Murizu ne mogu opravdati. Za to su stvoreni sudovi
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53810
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1919 times
Been thanked: 15191 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by HAVANA » 17 Feb 2021, 10:00

:bua
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Naseef Mushroom » 17 Feb 2021, 10:21

HAVANA wrote: 17 Feb 2021, 10:00:bua
Ma povraćaj koliko hoćeš, to ne mijenja činjenice da je nastup Muriza sa jedne ljudske emotivne strame opravdan ali sa druge strane totaono neprofesionalan.
Šta će nam onda suđenja? Advokati? Tužioci? Branioci?
Stavi dvije osobe u TV studio neka se optužuju i iznose tajne dokaze i onda YouTube link ili video kasetu emisije poslati sudiji da odluči :roll
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55925
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5750 times
Status: Online

Re: Izetbegović: Irma je izdala u Mostaru, Konaković u Velikoj Kladuši, a SDP u Srebrenici

Post by Duminjo » 17 Feb 2021, 11:20

Naseef Mushroom wrote: 17 Feb 2021, 09:54
Duminjo wrote: 17 Feb 2021, 08:56

Po ovom napisanom, slabo ti Muriza podržavas..
Ja sam poznavao čovjeka koji je isto izgubio sina, doduše nije ubijen ali je poginuo u saobraćajnoj. Čovjek otišao psihički, krivi sve za njegovu smrt.
Kriv privatnik jer njegova firma nije očistila puteve (iako je odjužilo već 2 dana), kriv konobar što je djetetu prodao pivo jer je znao da vozi a djetetu 20 godina i popio je samo jednu, kriva druga dvojica što su ga zapričali pa je pala noć i bila gužva na cestama.
Mi smo pustili čovjeka da se olakša jer znamo njegov bol. Negdje je u pravu, negdje je samo u prazno jer je ogorčen ali čovjek stavlja sve u isti koš.

Ni u jednoj normalnoj zemlji ne bi za vrijeme procesa dozvolili da član familije ispituje svjedoke u jednoj emisiji bez kontrole i samokontrole gdje voditelj dobacuje sa strane da se izdaju tajne i detalji.
Ja podržavam Murizovu borbu na sudu, na ulici, protestima, peticijama, ali ne treba sada zbog emocija misliti da je ovo ispravno.
Evo zovu i Sebiju u goste da se suoči sa Murizom gdje Muriz kaža "Ma Sebija je ovo sve, Bakir ne smije od nje ni kod kuće pisnuti a kamoli u stranci" i onda se očekuje da će biti ozbiljna rasprava ako dođe u emisiju.
Ne bi ni ja na njenom mjestu došao u emisiju, neka se odazove suđenju i treba tražiti TV prijenos pa neka se pravda gdje treba pred očima javnosti.

Eno slučaj sa Davidom Dragičevićem, više i oni koji su ga podržavali su prestali da uzimaju njega za ozbiljno jer je čovjek počeo sve redom optuživati jer ljudi znaju da mu ne treba uzimati za zlo ali i ne vjerovati sve šta kaže.
Ni u jednoj naprednijoj zemlji se ne bi pustio otac sam da bez cenzure se obračunava sa osobama u koje SUMNJA i tu nikakve emocije i podrške Murizu ne mogu opravdati. Za to su stvoreni sudovi
Da je to normalna drzava, slučaj bi bio zavrsen par mjeseci poslije ubistva. Ne bi bilo potrebe ni za televizijom ni za protestima.
Da je normalna drzava, tuzioci, sudije, policija, doktori i ostali bi radili svoj posao a ne bi bili saucesnici u krivičnim djelima.
Sve sto jednu državu cini normalnom a što je ovisno o radu politicara, u Bosni je zakazalo. Cak se taj stub države okrenuo protiv samog naroda i stao na stranu kriminala.
Jedino normalno u ovoj državi je jos uvijek malo naroda i po koji novinar koji odlicno zna sta je pravo na govor i misljenje. Ako su Murizu i svjedocima svi redom cepili usta i uklanjali dokaze, ne znači da to mora i novinara raditi. Naprotiv, Senad je sa ovim emisijama pokazao šta je demokratija.
Muriz nije dosao u emisiju ko tele, vec je dosao pripremljen i savjetovan od advokata. Nije iznio u javnost nista sto do tada nije bilo poznato Tužilaštvu, sudijama a ni javnosti. Nije nikoga direktno optuzio a nije nikoga ni oslobodio. Sve po zakonu i sve sto se prica po mahali. Nista ovo nece uticati na sudjenje.
Mutiz bez telvizije i bez protesta ne bi mogao nista. Koprco bi se par mjeseci i zemlja bi ga progutala.
Isto tako, Muriz da javno kaze imena ubice i saucesnika, utico bi na proces, neki drugi bi se provukli a mozda bi i dobio Kontra tuznu za klevetu jer je to golema optuzba.

Dabidov otac je javno puno pricao i optizivao. Mafija se sabrala i makla ga iz grada. Bog zna kad ce se njegov slučaj riješiti.
Muriz mudro suti i trpi pravi trenutak, presudu, jer zna da tako mora. Skupio je dovoljno dokaza, ima svjedoke, spreman je da dokaze sta je bilo i hoće covjek da svako ko je ucestvovao u skrivanju dokaza bude osudjen.
Ne može ovaj slučaj proci sa jednom ili tri presude. Veliki je to lanac gdje većina mora pasti a to se ne postize tako sto ce se javno reci samo ime ubice a ne postize se ni preko noci..
Muriz je sigurno popio tonu tableta zadnjih pet godina. A njegovo psihicko stanje se odlicno vidi u ovom zadnjem gostovanju. Svaka izjava precizna, sva imena na svom mjestu, rekonstrukcija dogadjaja bez i jedne fule. Ne vrijedja i ne gadja nikoga ruznim riječima. Ne prijeti nikome nista i poziva se stalno na dokaze i zakon. Covjek je robot bez greške

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Hurija » 17 Feb 2021, 11:24

U pitanju je tzv.lanac odgovornosti složila bih se sa Duminjom,da je stara drzava recimo mogla bi se zamjeniti ta dva predmeta u sudovima ,bilo bi zanimljivo ,uvjek je lakse raditi ljudima koji su sa strane .🌝
Ostalo je cutanje.

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by arzuhal » 18 Feb 2021, 11:40

Naseef Mushroom wrote: 17 Feb 2021, 10:21
HAVANA wrote: 17 Feb 2021, 10:00:bua
Ma povraćaj koliko hoćeš, to ne mijenja činjenice da je nastup Muriza sa jedne ljudske emotivne strame opravdan ali sa druge strane totaono neprofesionalan.
Šta će nam onda suđenja? Advokati? Tužioci? Branioci?
Stavi dvije osobe u TV studio neka se optužuju i iznose tajne dokaze i onda YouTube link ili video kasetu emisije poslati sudiji da odluči :roll
A, na kraju krajeva, kada se sve uzme, Muriz je vjernik i treba da zna da je Dženanova nesretna smrt izazvana saobraćajnim udesom Allahova volja, kader, kismet, i da ne izaziva sudbinu, da prihvati božiju volju.

A oni napadaju SDA da su, kao, tokom svoje trajne vlasti, izgradili takve korumpirane strukture u ovoj državi - od policijskih i sudskih, do kriminalnih - da uspjevaju svaki vid kriminala, ako treba, da prikriju i sakriju. I da, navodno, moraš što više vikat i prozivat da bih protresao te kaveze korupcije, dok te nisu ubili ili dok ne pogube živce pa se počnu otkrivati.

Osim što Muriz griješi logički i moralno, griješi i duhovno, vjerski.

Jel de? Pa jest.
uzmi Lysobact

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by arzuhal » 18 Feb 2021, 11:43

Ali, polako, počet će prdit ta korumpirana konstrukcija u sva tri etno-nacionalna kartela u BiH, inša-Allah.
uzmi Lysobact

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55925
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5750 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 18 Feb 2021, 11:48

Normalno da mora ici polako kad je karijes u korijenu.
Pa nece sada dva tri drota zatvoriti, ubicu i pomagace.. Treba to fino procistiti i citav lanac sabrati.. Sve ostalo bi bilo samo farbanje i opet prevara

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Naseef Mushroom » 18 Feb 2021, 13:02

arzuhal wrote: 18 Feb 2021, 11:43 Ali, polako, počet će prdit ta korumpirana konstrukcija u sva tri etno-nacionalna kartela u BiH, inša-Allah.
Zašto se pominje uvijek kada se kritikuje sistem tri etno-nacionalna kartela? Pa danas uhapsiše bivšeg SDPovca Bijedića. Ponavljanjem samo ta tri kartela ispada da su drugi kao pošteni.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by arzuhal » 18 Feb 2021, 13:21

Naseef Mushroom wrote: 18 Feb 2021, 13:02
arzuhal wrote: 18 Feb 2021, 11:43 Ali, polako, počet će prdit ta korumpirana konstrukcija u sva tri etno-nacionalna kartela u BiH, inša-Allah.
Zašto se pominje uvijek kada se kritikuje sistem tri etno-nacionalna kartela? Pa danas uhapsiše bivšeg SDPovca Bijedića. Ponavljanjem samo ta tri kartela ispada da su drugi kao pošteni.
Zato, dragi Nasife, što tri etno-kartela JESU naš sistem, oni ga čine. Karteli su, inače, poznati kao oblici organizacije po kojem svaki kartel pokriva određeno područje i prodaje istu robu po istoj cijeni kako se dogovore karteli. I svi se moraju držati dogovora o istoj cijeni i ne smiju prelaziti u područje drugog kartela.

E tako funkcioniše i bh. tronožac, odnosno područja u kojima vladaju odavno i u kojima su duboku ugradili svoje strukture: SDA, HDZ i SNSD/SDS. Svaka "štiti" interese svog naroda, "brani" ga, svaka na svom području, svaka sa istom cijenom koja je dogovorena.

I ovoj etno-kartelovskoj podjeli interesnih sfera pogoduje Dejton i izborni zakon, oni generiraju taj kriminalni oblik uređenja BiH.

Samo današnje postojanje SDA kao bošnjačke partije, odnosno partije koja primarno "štiti" interese bošnjačkog naroda, opravdava i održava u smislu i životu partije koje "štite interese" druga dva naroda (dok sva tri naroda postaju sve siromašniji i sve ih je manje).

Na taj način, ta politika zaštitite etno-nacionalnih politika trajno drži BiH u etno-nacionalnoj podjeli i kontinuirano razara bosasnkohercegovačko društvo i državnost. Takva politika i samo postojanje SDA generira podjelu BiH a ne njen opstanak kao države građana.

Ali, manji problem bi bio to što imamo tri etno-nacionalne partije i podjeljeno društvo da imamo pravnu državu, jer u pravnoj državi vladaju zakoni i propisi pred kojima su svi ljudi jednaki, pa i državni zvaničnici. Pravna država podrazumijeva vladavinu usvojenih zakona i propisa. Za raliku od nje, u kraljevinama i sličnim uređenjima, ne vladaju zakoni nego ljudi pojeidnci i grupe. I oni određuju šta je ispravo a šta ne. Mi danas živimo u državi koja je između takvog i pravnog uređenja: imamo zakone i propise, ali oni ne vrijede za sve jednako.

Ako bismo imali pravnu državu, imali bismo i snažno, nekorumpiurano i nezavisno pravosuđe, i onda ne bi bilo nedodirljivih, pa makar i ne bili građanska država.

Ali to je nonsens: biti država etno-kartela i očekivati pravednu, pravnu državu, jer svaki etno-kartel upravlja svojim mikro pravosuđem - SDA tamo gje vlada, SNSD u RS-u, HDZ u županijama koje je poklopio. I nema slučajeva protiv njih u njihovim kraljevstvima.

SDP i ostale wannabe građanske partije imaju drukčije grijehe i na drukčiji način nanose štetu BiH.
uzmi Lysobact

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 22 Feb 2021, 14:02

Jučer pogledah ovo sučeljavanje kod senada.
Ono što sam shvatio jeste da ništa nisam shvatio.
ko mu je na koncu ubio dijete? Ima li sin ovog polupismenog vlasnika hotela ikakve veze sa ubistvom?
Otac ubijenog ga kao i oslobađa krivice i ne oslobađa.
Ovaj budnjo više liči na nekog pijačara nego na master majnd koji je u stanju smisliti neki genijalni plan.
Osim toga, ako babo već zna ko su ubice, zašto ne kaže?
Ono, ne mora direktno, ali može kazati da istraga ide u tom i tom smijeru.
Ili da kaže da se sumnja u tog i tog.
Je li moguće da je otac ubijenog mladića nasjeo na nečiju priču pa na osnovu iste sumnja na nekog?

Sve u svemu, slučaj je vrlo čudan i iz njega se mogu izvući razni scenariji.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55925
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5750 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 22 Feb 2021, 14:21

Taare wrote: 22 Feb 2021, 14:02 Jučer pogledah ovo sučeljavanje kod senada.
Ono što sam shvatio jeste da ništa nisam shvatio.
ko mu je na koncu ubio dijete? Ima li sin ovog polupismenog vlasnika hotela ikakve veze sa ubistvom?
Otac ubijenog ga kao i oslobađa krivice i ne oslobađa.
Ovaj budnjo više liči na nekog pijačara nego na master majnd koji je u stanju smisliti neki genijalni plan.
Osim toga, ako babo već zna ko su ubice, zašto ne kaže?
Ono, ne mora direktno, ali može kazati da istraga ide u tom i tom smijeru.
Ili da kaže da se sumnja u tog i tog.
Je li moguće da je otac ubijenog mladića nasjeo na nečiju priču pa na osnovu iste sumnja na nekog?

Sve u svemu, slučaj je vrlo čudan i iz njega se mogu izvući razni scenariji.
Ako kaze sada (bez konacne presude) ko mu je ubio sina, taj ce kasnije na robiju i eventualno pomagaci. Recimo 4-5 osoba. I to je opet pod znakom pitanja ako se sjetimo da je Davor direktno optuzio i reko ko je njemu ubio dijete pa Davor moro pobjeci iz države.
Ovako je puno bolja opcija sačekati konacnu presudu jer ce se u toj presudi dokazati saucesnistvo ostalih i plus svih onih koji su kumovali da ovaj proces izgleda ovako kako izgleda. Pa po tome, ako sve bude regularno, mora ih bar 30 biti optuzeno. Sto za ubistvo, saucesnistvo i prikrivanje dokaza..

Puno lakše bi i Murizu bilo da samo kaze ko mu je ubio dijete al ga je neko odlicno posavjetovo i odlicno se drze plana da citav ovaj uvezani kriminalni lanac osude. Policija, doktori, alisa, ubice, mafija, inspektori.. Mnogo ih se uvuklo u sve ovo i sigurno ce ih više biti osudjeno ako se kockica fino složi nego da sad Muriz javno kaze taj i taj i gotovo..

Ne znam, meni ni najmanje nije tesko shvatiti zasto suti i ceka konacnu presudu. Jedino mu se divim sto ima snage i sabura da šuti i ceka.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Naseef Mushroom » 22 Feb 2021, 14:23

Taare wrote: 22 Feb 2021, 14:02 Jučer pogledah ovo sučeljavanje kod senada.
Ono što sam shvatio jeste da ništa nisam shvatio.
ko mu je na koncu ubio dijete? Ima li sin ovog polupismenog vlasnika hotela ikakve veze sa ubistvom?
Otac ubijenog ga kao i oslobađa krivice i ne oslobađa.
Ovaj budnjo više liči na nekog pijačara nego na master majnd koji je u stanju smisliti neki genijalni plan.
Osim toga, ako babo već zna ko su ubice, zašto ne kaže?
Ono, ne mora direktno, ali može kazati da istraga ide u tom i tom smijeru.
Ili da kaže da se sumnja u tog i tog.
Je li moguće da je otac ubijenog mladića nasjeo na nečiju priču pa na osnovu iste sumnja na nekog?

Sve u svemu, slučaj je vrlo čudan i iz njega se mogu izvući razni scenariji.
Nažalost izjave Muriza sve više počinju ličiti na izjave Davor Dragičevića gdje ga je većina podržavala pa su mislili da se nešto otkriva jer je pomenuo 2-3 zvučna imena i na kraju je sve postalo zbunjujuće. "Ja znam imena ali neću ih reći sada, sve ću otkriti na taj datum pa ću pomjeriti taj datum i na taj dan neću reći imena ali ću reći da sve znam" i na kraju je ostao skrhan otac kojeg su izmanipulisali i sve šta je se od toga izrodilo je da je onaj ljigavac Draško Stanivuković postao poznat široj javnosti i kroz te proteste postao superstar.

Ja sam ovdje napisao već jednom pa me popljuvaše da ne podržavam Muriza ali ja bih zabranio Murizova gostovanja po Senadovoj emisiji dok traje proces i ova gostovanja ne bi dopustili ni u jednoj ozbiljnoj državi.
Ili su se trebali Muriz i Alija privatno sresti, ispričati se i reći šta misle jedan o drugom
ili je trebao Muriz sva pitanja pripremiti za advokata Ferageta da ga izrešeta sa pitanjima na sudu. Javnost treba sve da zna pa neka bude TV suđenje pa neka dođu svi od Budnje pa do Sebije.

Ovi TV nastupi su mučni za gledati i samo mogu upropastiti proces.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55925
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5750 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 22 Feb 2021, 14:33

Pa nije reko nista novo sto vec nije bilo poznato.
Na stranu sto je Senad radio svoj poso i pokuso izvuci nesto novo. Proces nije ugrozen.

A da se Muriz nije pojavljivao na TVu i da nije bilo sve ovako javno, plus protesti, davno bi slučaj bio zaboravljen..

Jedino oružje u drugoj po redu najkorumpiranijoj državi u Evropi je medij. U javnosti je izneseno vise nego dovoljno dokaza kako je ovo ubistvo neko pokušao prikriti i usmjeriti u drugu stranu. Ne znam ko nakon ovoliko dokaza i dalje vjeruje kako smo pravna drzava i kako bi se ovo sve pošteno riješilo bez javnih nastupa.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests