Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5761 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 23 Feb 2021, 20:40

Pasaga wrote: 23 Feb 2021, 20:31
Duminjo wrote: 23 Feb 2021, 20:30

Svašta se pise svuda. Svasta mahala prica..
O Alisi i njenim dotadasnjim odnosima sa pojedinim ljudima. Dženan je vjerovatno nesvjesno uletio u taj krug i saznao nesto sto nije trebao znati..
nije on sam fasovo
to je bilo nevino,posteno djete,nije pojma imo gdje je uletio,medju kakve vukove
ima ih jos,pominju se jos dvojica
doce i to na red
Sta jos dvojica? Jos 20-30 :kafa akobogda sve povaljati. Samo se mora polako i redom. Ne ide ovo preko noci. Zamisli, jedan običan covjek sa Ilidze udario na najmocniju familiju u državi.. I jos se neko onda puta kako i zasto Muriz jednostavno ne kaze imena ubica kad vec zna.. Ne može, ne ide.. Pojela bi ga zemlja.
Odlicno nasavjetovan od Advokata. Advokatu, ako ovo sve izgura kako treba, dici spomenik u prirodnoj velicini na sred trga ispred BBI centra.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by insomnia » 23 Feb 2021, 20:40

Pa nisu obicni. Bolesnici. Pogledaj bolesnika na temi o imigrantima
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by prog321 » 23 Feb 2021, 20:41

Nagadjana i spinovanje.
Tri lika ovo, cetiri ono
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5761 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 23 Feb 2021, 20:41

Nora Ibsenova wrote: 23 Feb 2021, 20:36 Ja mislim da je curica davala nešto za pare.
I da snimak koji su Budnje izbrisali ne govori ustvari ništa o Dženanovom ubistvu nego otkriva ono što Sarajevo godinama priča o dešavanjima u tim hotelima.
Svašta se prica.. A golema je to optuzba pa se covjek mora suzdrzavati :ooo

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18935
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 773 times
Been thanked: 997 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Nora Ibsenova » 23 Feb 2021, 20:41

insomnia wrote: 23 Feb 2021, 20:40 Pa nisu obicni. Bolesnici. Pogledaj bolesnika na temi o imigrantima
I to što kažeš.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5761 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 23 Feb 2021, 20:45

Lazna amnezija, nestanak struje u Hotelu, izbrisani snimci i lazna optuzba/priznanje Roma da su ga autom udarili.
Stvari toliko ocigledne da samo tele moze ovu pricu popusit

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18935
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 773 times
Been thanked: 997 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Nora Ibsenova » 23 Feb 2021, 20:46

Duminjo wrote: 23 Feb 2021, 20:41
Nora Ibsenova wrote: 23 Feb 2021, 20:36 Ja mislim da je curica davala nešto za pare.
I da snimak koji su Budnje izbrisali ne govori ustvari ništa o Dženanovom ubistvu nego otkriva ono što Sarajevo godinama priča o dešavanjima u tim hotelima.
Svašta se prica.. A golema je to optuzba pa se covjek mora suzdrzavati :ooo
Ma ja.
Ali njih tri sestre, sve trjema su momke ubili. Baš nekaka nesretna familija.
Last edited by Nora Ibsenova on 23 Feb 2021, 20:46, edited 1 time in total.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18935
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 773 times
Been thanked: 997 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Nora Ibsenova » 23 Feb 2021, 20:46

Duminjo wrote: 23 Feb 2021, 20:45 Lazna amnezija, nestanak struje u Hotelu, izbrisani snimci i lazna optuzba/priznanje Roma da su ga autom udarili.
Stvari toliko ocigledne da samo tele moze ovu pricu popusit
Tele i bot. :plavi
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5761 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 23 Feb 2021, 20:48

Nora Ibsenova wrote: 23 Feb 2021, 20:46
Duminjo wrote: 23 Feb 2021, 20:41

Svašta se prica.. A golema je to optuzba pa se covjek mora suzdrzavati :ooo
Ma ja.
Ali njih tri sestre, sve trjema su momke ubili. Baš nekaka nesretna familija.
I ne prodje ni godina dana od ubistva, uda se Alisa za drugog.
Kad ga prije upozna, kad se zaljubi, kad organizova svadbu..

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37869
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2939 times
Been thanked: 2278 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Pasaga » 23 Feb 2021, 20:50

Duminjo wrote: 23 Feb 2021, 20:48
Nora Ibsenova wrote: 23 Feb 2021, 20:46

Ma ja.
Ali njih tri sestre, sve trjema su momke ubili. Baš nekaka nesretna familija.
I ne prodje ni godina dana od ubistva, uda se Alisa za drugog.
Kad ga prije upozna, kad se zaljubi, kad organizova svadbu..
to je to
sad ce i to na tapet
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18935
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 773 times
Been thanked: 997 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Nora Ibsenova » 23 Feb 2021, 20:53

Duminjo wrote: 23 Feb 2021, 20:48
Nora Ibsenova wrote: 23 Feb 2021, 20:46

Ma ja.
Ali njih tri sestre, sve trjema su momke ubili. Baš nekaka nesretna familija.
I ne prodje ni godina dana od ubistva, uda se Alisa za drugog.
Kad ga prije upozna, kad se zaljubi, kad organizova svadbu..
Pa dobro, to može biti samo pokazatelj da ga nije voljela, ali to nije zločin.

Da ti iskreno kažem, meni je nje malo žao, zamisli tog pritiska - sa jedne strane čitava javnost gleda u tebe i tjera te da progovoriš, a sa druge strane ti očito neko mnogo zajeban prijeti da šutiš. Jarane, pa to je da poludiš.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by greeneyes » 23 Feb 2021, 20:56

Ma bolje je reci istinu pa i pod cijenu glave s ramena nego li muciti sebe cijeli zivot
Samo sabura

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5761 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 23 Feb 2021, 20:58

Nora Ibsenova wrote: 23 Feb 2021, 20:53
Duminjo wrote: 23 Feb 2021, 20:48

I ne prodje ni godina dana od ubistva, uda se Alisa za drugog.
Kad ga prije upozna, kad se zaljubi, kad organizova svadbu..
Pa dobro, to može biti samo pokazatelj da ga nije voljela, ali to nije zločin.

Da ti iskreno kažem, meni je nje malo žao, zamisli tog pritiska - sa jedne strane čitava javnost gleda u tebe i tjera te da progovoriš, a sa druge strane ti očito neko mnogo zajeban prijeti da šutiš. Jarane, pa to je da poludiš.
Jest.. Bas mi je zao nekoga ko nema insansko u sebi ko ni zrno bibera

Image

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 23 Feb 2021, 22:03

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vjestak ... /170418043

Link na članak u kojem čitamo šta je rekao vještak kovačević.
Druga stvar je sam opis događaja od strane prvooptuženog ljube seferovića u kojem kaže da se kretao brzinom od 45 km/h i da se u momentu prije nesreće sageo da dohvati neki cd.
Osjetio je udar, ali je nastavio vožnju misleći da je, čitam: "udario drvo"
Tada mu supruga vasvija govorio da je udario nekog čovjeka, što on vidi u retrovizoru, ali nastavlja vožnju i udaljava se sa lica mjesta.

Kasnije će drugi tim vještaka negirati mogućnost da su povrede na tijelu memića nastale u saobraćajnoj nesreći.
Vještaci Vlado Marković i Slaviša Stojnić, iz Centra za vještačenje Zenit iz Banje Luke su petak 10. januara 2020. u Kantonalnom sudu u Sarajevu negirali da je Dženan Memić nastradao u saobraćajnoj nesreći zbog koje su optuženi Ljubo i Bekrija Seferović.
No, vratimo se u noć ubistva. Saobraćajni policajci koji su kao prvi došli na mjesto zločina, kazali su da je u pitanju ubistvo. Međutim, kolege iz kriminalne policije koji su stigli nešto kasnije, slučaj su okarakterisali kao saobraćajnu nesreću. Brzopletost? Moja mora biti starija? Niko ne zna zašto su oni kazali da je u pitanju saobraćajna nesreća.
Ovdje imamo i tvrdnju oca nastradalog dženana da mu je dr alija čeljo, inače doktor koji je operisao dženana, kazao kako povreda naglavi ne odgovara saobraćajnoj nesreći.

imamo i video zapis vještaka žuje na kojem govori o povredama.


Pa onda i ovaj detalj.
On(advokat feraget) je podsjetio Sud, da su policajac Josip Barić i saobraćajni istražitelj Sefedin Škrijelj i prije početka samog uviđaja 8. februara 2016. godine kazali da se ne radi o saobraćajnoj nesreći.

Boja je tokom svog svjedočenja kazao da se sa kolegom Veliborom Ristivojevićem odvezao na lice mjesta te su tamo zatekli vozilo DKPT-a.
Prtljažnik je bio otvoren u kojem je sjedila ženska osoba. Kolega Velibor je prišao kolegama iz DKPT-a, a ja sam otišao do druge povrijeđene osobe koja je ležala na zemljanoj podlozi.
Svjedočenje ovog uposlenika mup-a raskrinkalo je kao lažnu izjavu alise mutap koja je tvrdila da se onesvijestila prilikom udara, a probudila se tek u autu hitne pomoći.
Drugo, ljudi koji su se kao prvi pojavili na mjestu zločina, a to su uposlenici dkpt-a, džafer hrvat i nebojša vejović, tvrde da je alisa bila pri svijesti i odgovarala na njihova pitanja.

Što se tiče alisinog svjedočenja, sud je prihvatio samo dio u kojem je kazala kako je te noći šetala sa dženanom.
Drugo, dva puta su stručnjaci nakon vještačenja došli do zaključka da alisa nije imala amneziju, a tek prilikom trećeg vještačenja koje je naložilo tužilaštvo sarajevskog kantona, tim koji je radio vještačenje, došao je do zaključka da je alisa imala amneziju. Ovdje treba napomenuti da je i tim sa kcus-a također izmijenjen.

E sad, sitnice koje kazuju mnogo toga.
Prvo i drugo vještačenje odradili su timovi koje je formiralo tužilaštvo sarajevskog kantona.
Treći tim po naredbi tužilaštva formira kcus, a u tom timu bili su dizdarević, vegar i đelilović.
Spominje se da je tim formirala seka izetbegović.
U tekstu vještačenja, izrazio sam sumnju u postojanje amnezije što je potpisom podržala prof. Vegar, dok je prof. Đelilović otvoreno negodovala, čak me je nazvala telefonom u ljekarsku sobu KCUS-a, preko mog tada zvaničnog lokala te tražila da promijenim svoje vještačenje.
Ovaj tim je izmijenjen od strane sebije izetbegović. Od početne trojke, u timu je ostala samo dr đelilović.
Ne mislim da je generalna direktorica KCUS-a, Sebija Izetbegović ovdje glavni fakor manipulacije, mislim da iza čitave ove priče oko vještačenja primarno stoji ona koja nosi njenu sliku na prsima i koja je iskorištava za sopstvene ciljeve
Oba gornja citata pripadaju prof dr dizdareviću.
Što se tiče osobe koja nosi sekinu sliku na majici, riječ je o enri suljić.

Nikad nisam rekao da ne poznajem Enru Suljić. Ona je doktor moje porodice. I to svi znaju.Doktoricu Enru Suljić poznajem od 2006. godine.
Riječi su alije budnje.

Mene zanima zašto je alisa mutap mijenjala iskaz, i zašto se pozivala na amneziju.
Osim toga, zašto se radilo toliko vještačenja i zašto se prestalo sa istima kada je tužilaštvo dobilo pozitivan nalaz.

O tome u drugom postu.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 23 Feb 2021, 22:10

Duminjo wrote: 23 Feb 2021, 20:05 Ovo sve je bilo poznato jos prije 3-4 godine kada se romima sudilo a svi "znali" ovo sto si napiso i da je romima neko platio da priznaju.
Poslije toga ima bruka novih detalja. Najvise ih je iznijeto u emisiji sa Murizovim advokatom, inspektorom i onim pogubljebin gostom sto se sam pozvo.
Ima Link na nekoj od prethodnih stranica te emisije gdje Advokat i inspektor iznose nevjerovatne "propuste".
Inspektor iznosi neke detalje kako su policajci i istrazizelji bili "smotani" a Advokat najvise o amnezija Alise Mutap Ramic i vjestacima koji su radili amneziju.

I na istoj stranici ima link gdje Denis gostuje i on malo mahalski prica o tati Mutapu kao automafiji i isto tvrdi da je pricao sa nekim strucnjacima koji tvrde da Alisa nema amneziju. I postavlja najbolje pitanje od svih "zasto je Alisa na slobodi"..

Treba to pogledati jer je previše detalja koji se ne mogu ovako ispisati
Neka brt, pusti me da idem redom. :ooo
Nekad ću doći do ad hok grupe.
U sljedećem postu ću pisati zašto bi ciganin ljubo stvarno mogao biti ubica.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 23 Feb 2021, 22:26

Duminjo wrote: 23 Feb 2021, 20:30
Pasaga wrote: 23 Feb 2021, 20:24 samo nagazit Sultaniju ....
Svašta se pise svuda. Svasta mahala prica..
O Alisi i njenim dotadasnjim odnosima sa pojedinim ljudima. Dženan je vjerovatno nesvjesno uletio u taj krug i saznao nesto sto nije trebao znati..
I ovo je moguće. Ono čega se ja bojim jeste da to ne bude vika na vuka.
Previše se narod koncentrisao na neke moćnike i velike zavjere koje su organizovali.
kažem, treba ignorisati mahalu i posvetiti se dokazima.
O tome ću u nekom drugom postu.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5761 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 23 Feb 2021, 22:53

Taare wrote: 23 Feb 2021, 22:26
Duminjo wrote: 23 Feb 2021, 20:30

Svašta se pise svuda. Svasta mahala prica..
O Alisi i njenim dotadasnjim odnosima sa pojedinim ljudima. Dženan je vjerovatno nesvjesno uletio u taj krug i saznao nesto sto nije trebao znati..
I ovo je moguće. Ono čega se ja bojim jeste da to ne bude vika na vuka.
Previše se narod koncentrisao na neke moćnike i velike zavjere koje su organizovali.
kažem, treba ignorisati mahalu i posvetiti se dokazima.
O tome ću u nekom drugom postu.
Dokazima koji su nestali? :kafa

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 23 Feb 2021, 23:58

Naći ćemo neš,neke izjave i tak to :zubi
Svi mi se morete obratit

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5761 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 24 Feb 2021, 12:12

Taare wrote: 23 Feb 2021, 23:58 Naći ćemo neš,neke izjave i tak to :zubi
Eno SIPA upala u hitnu pomoc. Nakon 5 godina skontali da i tamo ima nesto sumnjivo :lupa


"Uvidom u transkripte svjedočenja članova timova koji su ukazivali medicinsku… doktor Amar Kadrić izjavio je da se vozilo Hitne zaustavljalo nekoliko puta (navodno da pacijent Alisa Mutap povrati), dok je vozač izjavio da se vozilo nije zaustavljalo i da im to nije u praksi. Izjave medicinskog osoblja su kontradiktorne. Prema pravilniku vaše službe, trebali biste znati da li se vozilo smije zaustavljati prilikom transporta pacijenata ukoliko je to dozvoljeno", napisala je Memić.
Istraga medicinskog osoblja bitna je da bi se utvrdilo da li je Memić mogao preživjeti da je imao brži i bolji tretman, kao i da bi se ustanovilo koliko su opravdane tvrdnje Alise Mutap da ima amneziju, odnosno da se ne sjeća događaja iz kobne noći.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80477
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7155 times
Been thanked: 11599 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by spacebound » 24 Feb 2021, 18:31

I jos :grana

– Zanima nas 8. na 9. februar 2016. godine, od „A do Ž“. Svaki poziv Hitnoj pomoći bilježi se tonski. Tu se svaki korak snima. Vozila koja su na terenu, u komunikaciji su s centrom veze. Sve se to mora protokolisati. Sada Tužilaštvo BiH i SIPA-u zanima: Ko je gdje bio, s kim je bio, kada je ko krenuo i kada je stigao? Dakle, sve mora biti uredno evidentirano. Ima tu dosta očiglednih propusta. Ne govorim samo za Hitnu pomoć, imam osjećaj da nisu htjeli na vrijeme da jave da je Dženan teško povrijeđen – tvrdi Feraget.

On smatra da su dokazi koji su izuzeti iz Hitne pomoći vrlo važni iz razloga što se tu kriju putokazi Tužilaštvu BiH da je ta noć obilovala brojnim nezakonitostima.
Tata zovi svoje ljude

– Recimo, detalj kada je Hitna došla i pomaže Alisi koja je imala laku tjelesnu povredu na glavi, odnosno na tjemenu. Vjerovatno je i ona udarena po glavi, ali je u pitanju lakša tjelesna povreda. I, kada su njoj pružili pomoć, tek onda, policajci koji gledaju Dženana kako umire, kažu doktorici:“ Aha, ima ovdje još jedno povrijeđeno lice, a Dženan se guši u krvi“. Taj detalj sam otkrio odmah u početku i nisam mogao da shvatim te postupke. Već tada je to ukazivalo na organizaciju i na plan. Hitna dakle, dolazi i logično bio bilo da pomognu prvo Dženanu, jer Alisa je na nogama maše telefonima i govori Zijadu Mutapu: „Tata, zovi svoje ljude“, a oni puste momka da krvari. I, sada odgovor tih policajaca iz Direkcije za koordinaciju policjskih tijela je „da se nisu sjetili na vrijeme“. To su vrlo opasne stvari. Bilo je neke namjere. Tužilaštvo BiH će otkriti šta je tu ko planirao. Hitnu su dva puta zvali policacjci PU Ilidža, a dva DKP-a – pojašnjava Feraget.
Neljudska dojava

Kako nam je otkrio advokat Feraget i sam način na koji je dojavljeno je bio blago rečeno neljudski.

– Prvi je policajac iz DKP-a zvao svoga šefa. Pa je onda šef zvao Hitnu pomoć. I taj rukovodilac je zvao Hitnu na jedan vrlo čudan način. On kaže: „Djevojka je udarila autom u drvo“. To su sve detalji koji paraju uši. Hitna pomoć je došla blagovremeno u odnosu na vrijeme primljenog poziva, tu nema spora. Sam medicinski tretman Dženana je bio upitan i bit će preispitan, jer nisu utvrđene sve okolnosti. Nešto od ove dokumentacije dostavljeno je Tužilaštvu KS, ali je sada Tužilaštvo BiH tražilo sve. Sarajevsko tužilaštvo nije dobilo potpunu dokumentaciju što se tiče Hitne i zbog toga je ova akcija i urađena. Može jedan detalj da se prešuti, a da to bude najznačajnije u istrazi. Može i taj nedostatak dokumentacije da izazove problem u istrazi – zaključio je Feraget.
Exchan ❌️

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests