Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by insomnia » 16 Jun 2021, 16:04

Nije joj ba muz
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18986
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1021 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Nora Ibsenova » 16 Jun 2021, 16:20

insomnia wrote: 16 Jun 2021, 16:04 Nije joj ba muz
Ma pomješalo mi se nešto od uzbuđenja.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Krokodil Behko » 16 Jun 2021, 17:29

Nora Ibsenova wrote: 16 Jun 2021, 16:20
insomnia wrote: 16 Jun 2021, 16:04 Nije joj ba muz
Ma pomješalo mi se nešto od uzbuđenja.


Baš vala. Kao da se ne može pogriješiti slučajno.
Evo i ja tebe miješam, s 51 state, pošto oboje nemate avatare :D
online

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80648
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7226 times
Been thanked: 11704 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by spacebound » 17 Jun 2021, 07:27

Uhapšen još jedan policajac u okviru istrage u predmetu Dženan Memić


SIPA je večeras uhapsila još jednog pripadnika Direkcije za koordinaciju policijskih tijela Bosne i Hercegovine Nedžada Hrvata. Uhapšen je u okviru istrage u predmetu Dženan Memić.


Hrvatu je tokom pretresa u Zenici oduzet mobitel i laptop, a ovo je za Klix.ba potvrdio Luka Miladinović, glasnogovornik SIPA-e.
Oba uhapšena policajca se nalaze u prostorijama SIPA-e te se na njima provodi kriminalistička obrada. Sutra će biti predani Tužilaštvu BiH.

Hrvat je ranije danas, tokom pretresa stambenog prostora u kojem je nastanjen bio pod kontrolom SIPA-e. Prije njega je uhapšen još jedan pripadnik Direkcije za koordianciju polcijskih tijela Nebojša Veljović.

Njih dvojica su bili u patroli u noći 2016. kada je Memić stradao u ilidžanskoj Velikoj aleji. Radili su na osiguranju diplomatskog objekta, a osumnjičeni su za prikrivanje dokaza.

Hrvat je i dalje uposlenik Direkcije za koordinaciju policijskih tijela, dok Veljović više nije usposlenik.

INTENZIVIRANA ISTRAGA
U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića
Podsjećamo, ranije danas su uhapšeni Alisa Mutap, koja je bila sa Memićem u noći kada je stradao, i Muamer Ožegović koji je radio kao recepcioner ilidžanskog hotela Crystal u noći kobnoj za Memića. SIPA, Federalne uprava policije (FUP) i MUP Kantona Sarajevo su izvršili pretrese u Sarajevu, Zenici i Banjoj Luci radi prikupljanja dokaza.

Podsjećamo, Tužilaštvo Kantona Sarajevo je za Memićevu smrt teretilo Ljubu i Bekriju Seferovića, tj. da su uzrokovali saobraćajnu nesreću u kojoj je Dženan stradao. Međutim, Muriz, Dženanov otac i pravni zastupnik porodice Memić Ifet Feraget navode da Seferovići nisu odgovorni za Dženanovu smrt.

Kantonalni sud u Sarajevu je u dva navrata donio oslobađajuću presudu za Seferoviće, ali je Vrhovni sud Federacije Bosne i Hercegovine obje presude ukinuo.

U međuvremenu je Tužilaštvo Bosne i Hercegovine pokrenulo istragu u cilju utvrđivanja eventualnih propusta drugih institucija u istrazi stradanja Dženana Memića. Nedugo poslije su uhapšeni Zijad Mutap, Alisin otac, bivši šef Odsjeka za saobraćajne istrage Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo (MUP KS) Hasan Dupovac i službenik MUP-a KS Josip Barić. Svi oni su još u pritvoru.

Muriz Memić je u Sarajevu organizirao nekoliko protesta izražavajući tako nezadovoljstvo radom nadležnih na rasvjetljavanju ovog slučaja.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Mala_Mu » 17 Jun 2021, 09:45

:srce
Muriz Memić o hapšenju Alise Mutap: Konačno je jasno da sam od početka govorio istinu
"Konačno je jasno da sam od početka govorio istinu", izjavio je za Klix.ba Muriz Memić, otac Dženana Memića, komentarišući današnje hapšenje Alise Mutap, koja je bila zajedno sa Dženanom u noći kada je stradao.

To se desilo 2016. godine u Velikoj aleji na Ilidži. Tačni uzroci njegove smrti još nisu utvrđeni, a porodica Memić, koju zastupa advokat Ifet Feraget, tvrdi da je ubijen.

Muriz Memić smatra da je upravo Mutap umiješana u ubistvo. Na iskazima, svjedočenjima, je tvrdila da se ne sjeća šta se dešavalo u noći kada je Dženan stradao. Kako je Memić rekao za Klix.ba, nikada mu neće biti jasno zašto Mutap nije željela reći šta se desilo.

"Nakon 1.955 dana lija je dolijala. Alisa Mutap je očevidac, saučesnik, tu noć je bila rame uz rame sa Dženanom. Ovolika mržnja, da tako kažem, da ne progovori pet godina i četiri mjeseca je neshvatljiva. Umrijet ću, a to neću nikada shvatiti", poručio je.

Zahvalio se glavnoj državnoj tužiteljici Gordani Tadić, kao i postupajućem tužitelju Ćazimu Hasanspahiću na dosada učinjenom za rješavanje ovog slučaja.

Napomenuo je da je riječ o velikom predmetu koji iziskuje veliku istragu. Memić očekuje da će biti još, kako je kazao, privođenja i hapšenja.

"Sada tek predstoji borba na sudu. Sve će se to morati dokazati na sudu", dodaje.

Ponovio je da je zadovoljan onim što je Tužilaštvo Bosne i Hercegovine do sada uradilo. Smatra da je bivša glavna tužiteljica Tužilaštva Kantona Sarajevo Dalida Burzić odgovorna za to što slučaj još nije rasvijetljen. U međuvremenu, 2019. postala je sutkinja Suda Bosne i Hercegovine. Ocijenio je da je hapšenje Mutap potvrda da je govorio istinu.

"Mislim da je sada konačno cjelokupnoj javnosti u Bosni i Hercegovini jasno da sam od početka govorio istinu. I državno tužilaštvo je potvrdilo da sam bio u pravu. Što se mene tiče, neću stati dok ne bude uhapšena Dalida Burzić, a onda neka dođu na red ubice", zaključio je Muriz Memić u izjavi za Klix.ba.

Podsjećamo, Mutap je danas uhapšena u Sarajevu. Uhapšen je i Muamer Ožegović, koji je bio recepcioner u ilidžanskom hotelu Crystal u noći kobnoj za Dženana. SIPA, Federalna uprava policije (FUP) i MUP Kantona Sarajevo su izvršili pretrese u Sarajevu, Zenici i Banjoj Luci u svrhu prikupljanja dokaza.

Slučaj koji i nakon pet godina nije riješen
Tužilaštvo Kantona Sarajevo je za njegovu smrt teretilo Ljubu i Bekriju Seferovića, tj. da su uzrokovali saobraćajnu nesreću u kojoj je Dženan stradao. Međutim, Memić i Feraget navode da Seferovići nisu odgovorni za Dženanovu smrt.

Kantonalni sud u Sarajevu je u dva navrata donio oslobađajuću presudu za Seferoviće, ali je Vrhovni sud Federacije Bosne i Hercegovine obje presude ukinuo.

U međuvremenu je Tužilaštvo Bosne i Hercegovine pokrenulo istragu u cilju utvrđivanja eventualnih propusta drugih institucija u istrazi stradanja Dženana Memića. Nedugo poslije su uhapšeni Zijad Mutap, Alisin otac, bivši šef Odsjeka za saobraćajne istrage Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo (MUP KS) Hasan Dupovac i službenik MUP-a KS Josip Barić. Svi oni su još u pritvoru.

Muriz Memić je u Sarajevu organizirao nekoliko protesta izražavajući tako nezadovoljstvo radom nadležnih na rasvjetljavanju ovog slučaja.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14201 times
Been thanked: 12773 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Masamune » 17 Jun 2021, 09:52

Da se to hoce konacno zavrsiti... jasno je kao dan da je Alisa lagala od prvog dana.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Krokodil Behko » 17 Jun 2021, 09:55

Ama, nema ništa od toga. Ovo je provođenje selektivne pravde Tadićkinih tužitelja.
online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by insomnia » 17 Jun 2021, 09:56

Opet meta Sebija
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Krokodil Behko » 17 Jun 2021, 10:03

insomnia wrote: 17 Jun 2021, 09:56 Opet meta Sebija

Pa ne kažem baš da je Sebija, al oko onog momka iz BL, mnogo je više dokaza za ubistvo i ništa, kao što već vidiš. Ova Tadićka, dosad je zaradila bar tri električne stolice. Žalosno je što se Dženanov otac upustio u te političke igre, pa čim neko bude optužen zbog bilo čega, on se odmah oglašava i podržava.
online

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Taare » 17 Jun 2021, 10:28

MarlboroGold wrote: 17 Jun 2021, 09:52 Da se to hoce konacno zavrsiti... jasno je kao dan da je Alisa lagala od prvog dana.
Ako stvarno budu išli do kraja, 99,9% sam ubijeđen da će osuditi ciganina ljubu.
Nakon rekonstrukcije cijelog slučaja, sve vodi ka njemu.

E, sad, pitanje je da li je gospođa mutap vidjela sam čin ubistva i po nagovoru babe odlučila da ne priča o istom jer je njen stari bio u poslovnim vezama sa ljubinom familijom, ili se stvarno ne sjeća.

Jer, bilo je članaka u kojima se alisin tatica dovodio u vezu sa drogom i ukradenim autima.
isto tako, na mjestu tragedije viđen je neki ljubin rođak koji je vozio auto koje je u vlasništvu zije mutapa.
Svi mi se morete obratit

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by insomnia » 17 Jun 2021, 10:31

Odakle onda ovolika umjesanost MuP-a, UKC, tuzilastva?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Taare » 17 Jun 2021, 10:32

Da si pratio slučaj, iili barem pročitao presudu kantonalnog suda u slučaju ljubo i bekrija, znao bi.
Svi mi se morete obratit

User avatar
XoKli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1818
Joined: 18 Jun 2020, 17:29
Has thanked: 69 times
Been thanked: 214 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by XoKli » 17 Jun 2021, 10:36

Amnezija,nestanak snimaka sa Budnjinog hotela,umiješanost tužilaštva i policije. Sve to zbog Ljube ? Ne vjerujem.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Taare » 17 Jun 2021, 10:40

XoKli wrote: 17 Jun 2021, 10:36 Amnezija,nestanak snimaka sa Budnjinog hotela,umiješanost tužilaštva i policije. Sve to zbog Ljube ? Ne vjerujem.
Kad tako napišeš, aman jarabi. insan bi reko da je policija u najmanju ruku direktni nalogodavac ubistva.
Zna se zašto je priveden onaj policajac.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24972
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 6658 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Koraci_u_noci » 17 Jun 2021, 10:59

Nevjerovatna logistika i napor da se prikrije situacija koja je tek poslije nekoliko dana pretvorila u ubistvo. U principu se ove sve radnje tuzilastva i policije svode na krivicna djela pocinjena nakon ubistva i totalno je nejasno zasto se svi tretiraju kao najveci kriminalci. Hej uhapsen recepcionar hotela, ime mu se provlaci po novinama, a covjek mozda veze nisacim nema, dos'o mu neki sef i rek'o nesto i on to uradio. I sad ga treba privodit u lisicama, provlacit po medijima i sta sve ne.
Bilo bi dobro da sve to dovede do pocinioca i nalogodavca, ali ovako to prikrivanje dokaza i pomaganje nakon ucinjenja djela postade vaznije od samog ubistva.
Sto kaze Fufe, samo jos fali da se utvrdi da je Seferovic ubica, a da su motivi svih ovih prikrivaca i pomagaca neki sasvim drugi
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54033
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15280 times
Status: Online

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by HAVANA » 17 Jun 2021, 11:14

XoKli wrote: 17 Jun 2021, 10:36 Amnezija,nestanak snimaka sa Budnjinog hotela,umiješanost tužilaštva i policije. Sve to zbog Ljube ? Ne vjerujem.
Ljubo je gigant i jako mocan frajer. :ha Amnezija i nestanak snimaka je sasvim dovoljno da kazemo,jebo ba ljubu.Cuj ljubo. :plavi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54033
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15280 times
Status: Online

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by HAVANA » 17 Jun 2021, 11:17

Ne mogu nista reci jer ne znam a i znam par ovih policajaca pa mi tek nista nije jasno ,al da dijete ubiju i ovo sve ovako ,mora neko dobro jak bit.Dobro je normalan covjek i ne pobije redom sve.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54033
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15280 times
Status: Online

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by HAVANA » 17 Jun 2021, 11:18

Kako meni snimak ne nestane kad mi radnju obise i kad sam se sudario i jos par puta.Uvijek negdje ima.Kako bas sad u pm? I eki amnezija,ma daaaj.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26415
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1874 times
Been thanked: 4100 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Beni » 17 Jun 2021, 11:20

Dobra ova rupa u zakonu :oo

Image

Bivša djevojka Dženana Memića Alisa Mutap predana Tužilaštvu BiH
https://www.klix.ba/vijesti/bih/bivsa-d ... /210617049
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Taare » 17 Jun 2021, 11:45

Hajde da vidimo, ko je pročitao presudu suda u slučaju ljubo i bekrija?
Svi mi se morete obratit

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests