Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 24 Feb 2021, 19:52

Duminjo wrote: 24 Feb 2021, 12:12
Taare wrote: 23 Feb 2021, 23:58 Naći ćemo neš,neke izjave i tak to :zubi
Eno SIPA upala u hitnu pomoc. Nakon 5 godina skontali da i tamo ima nesto sumnjivo :lupa


"Uvidom u transkripte svjedočenja članova timova koji su ukazivali medicinsku… doktor Amar Kadrić izjavio je da se vozilo Hitne zaustavljalo nekoliko puta (navodno da pacijent Alisa Mutap povrati), dok je vozač izjavio da se vozilo nije zaustavljalo i da im to nije u praksi. Izjave medicinskog osoblja su kontradiktorne. Prema pravilniku vaše službe, trebali biste znati da li se vozilo smije zaustavljati prilikom transporta pacijenata ukoliko je to dozvoljeno", napisala je Memić.
Istraga medicinskog osoblja bitna je da bi se utvrdilo da li je Memić mogao preživjeti da je imao brži i bolji tretman, kao i da bi se ustanovilo koliko su opravdane tvrdnje Alise Mutap da ima amneziju, odnosno da se ne sjeća događaja iz kobne noći.
Pa eto, imaš obrazloženje zašto su kontrolisali hitnu pomoć. Ništa što bi promijenilo sam slučaj.
Nakon čitanja svega do čega sam mogao doći, kao i svih 265 stranica presude kantonalnog suda, ne mogu se oteti dojmu da je ipak ciganin ljubo taj koji je ubio dženana memića.
U ovo sam siguran nekih 80%
Jedino što me još malo koleba jesu događaji u vezi hotela kristal koji je u vlasništvu buđenje, kao i telefoni pronađeni kod alise.
Helem, uposlenik mup-a, elmedin konaković, načinio je kardinalnu grešku kada nije izuzeo centralnu jedinicu nadzornog sistema.
Kao, pregledao je u petak, rekao da na snimku ima nešto zanimljivo za slučaj, a onda je nestalo struje i gospodin neradnik je kazao da mu je počeo vikend te da će doći u ponedjeljak kako bi završio posao.
kada su se vratili, falila su im tri dana, i to 08., 09., 10.2
Za ovo bi i budnjo i uposlenik mup-a trebali na sud, a bome i uposlenici koji su imali pristup cj.

Samo ne vjerujem da je na snimku bilo nešto odlučujuće za sam slučaj. Bitno - da, ali ne i odlučujuće.
Prvo, kamere sa "kristala" ne pokrivaju mjesto na kojem se sumnja da se desilo ubistvo.
Drugo, da je bila spremna sačekuša od strane nekih sposobnih lica, ista bi uzela u obzir te kamere i na mjesto zločina došla drugim putem. Recimo kroz IV vitešku.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24719
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 6515 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Koraci_u_noci » 24 Feb 2021, 20:01

Ako nije bila saobracajka, onda se na kamerama ne bi ni vidjelo vozilo koje je navodno udarilo Dzenana. Tu je caka, ovako nema dokaza da to vozilo nije proslo tim putem u kriticno vrijeme
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 24 Feb 2021, 21:05

A šta bi se onda vidjelo?
Svi mi se morete obratit

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 24 Feb 2021, 21:11

Taare wrote: 24 Feb 2021, 21:05 A šta bi se onda vidjelo?
Vidjelo bi se Auto sa dva upaljena svjetla iako su sutradan dosli da pokupe staklo od jednog puknutog fara.

I prethodnu noc, na uvidjaju, sve uzeto i spremljeno a odjednom sutradan neko otišo dodatno nekog stakla da pokupi sa mjesta dogadjaja..

Sjetili se preko noci da bi trebalo biti i stakla na putu 🙈

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24719
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 6515 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Koraci_u_noci » 24 Feb 2021, 21:16

Taare wrote: 24 Feb 2021, 21:05 A šta bi se onda vidjelo?
Pa vidjelo bi sa da nikakav kombi koji su vozili Seferovici nije prosao tim putem. Cilj je bio da se istraga usmjeri u drugom smjeru. Mozda se na snimku vide druga vozila koja su tuda prolazila. Policija bi krenula da ispita vlasnike i ko zna na koga bi nabasali
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 24 Feb 2021, 21:24

Koraci_u_noci wrote: 24 Feb 2021, 21:16
Taare wrote: 24 Feb 2021, 21:05 A šta bi se onda vidjelo?
Pa vidjelo bi sa da nikakav kombi koji su vozili Seferovici nije prosao tim putem. Cilj je bio da se istraga usmjeri u drugom smjeru. Mozda se na snimku vide druga vozila koja su tuda prolazila. Policija bi krenula da ispita vlasnike i ko zna na koga bi nabasali
Mozda na Mutapovog golfa? :valja

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2203 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Pasaga » 24 Feb 2021, 22:41

Ovaj Mutap i ekipa mu, nisu ispitivani u vezi ubistva onih dvojice policajaca.
Gadna neka ekipa.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 24 Feb 2021, 23:11

Pasaga wrote: 24 Feb 2021, 22:41 Ovaj Mutap i ekipa mu, nisu ispitivani u vezi ubistva onih dvojice policajaca.
Gadna neka ekipa.
Ja nisam nista cuo za te policajce. Nit da je neko sumnjiv, nit ispitan.. Nista

To je neko bas dobro u startu zavuko pod cilim i nikad nista.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 25 Feb 2021, 10:10

Stan'te paše i subaše :ooo
Na osnovu ovoga što iznosite, jasno je da niste upoznati sa slučajem, osim površno.
Postoje snimci nadzornih kamera, i to sa kuvajtske ambasade, kao i onaj sa kuće šerifa konjevića.
Sad, ako vam je mrsko čitati presudu kantonalnog suda napisanu na 265 stranica, sačekajte da forumski šerlok holms tj ja završim izlaganje :ooo
De sad ozbiljno.
Kao što rekoh na samom početku, meni ne promiču detalji.
Kad kažem da je kraj, onda komentarišite. Ovako gubim vrijeme i vraćam se na neke opštepoznate činjenice kojima ne vladate.
Isto tako, trebate shvatiti da su svi učesnici koji se spominju u presudi i koji su se spominjali u medijima kao direktni učesnici ili oštećeni, ustvari poznanici. Oni se znaju, komšije su ili surađuju na neki način.
Isto taj tobože kontraverzni golf "četvorka" koji pripada ziji mutapu.
Da, bio je tu. Čak je i stao na mjestu nesreće i pitao treba li pomoć.
Vozač tog golfa je i svjedok optužnice koji je tvrdio da se te noći mimoišao sa kombijem kojim je upravljao ljubo.
Golfa je vozio rođak ljube seferovića. On je to auto iznajmio od zije mutapa.

No, da se vratim na slučaj. Naravno da se istraga mogla odvesti u više pravaca. Osim onog najpoznatijeg u kojem se tvrdi da ga je ljubo seferović ubio šipkom ili autom, moglo se otići i u drugom pravcu.
Evo mišljenja koja su dominantna i širila su se među rajom, a bome i strukom.

1. Saobraćajna nesreća u kojoj je ljubo pregazio dženana.
2. Ljubo je izašao iz vozila i nekom metalnom šipkom ubio dženana.
3. Ubica je alisin bivši momak, ploskić mirza.
4. Ubica je muamer budnjo, sin alije budnje, poznat po nasilničkom ponašanju.
5. Trojica su napala dženana i onda je jedan koristeći metalnu šipku ili bejzbol palicu nenamjerno ubio mladića.

Ali, isto tako, istraga se mogla odvesti u pravcu dvojice uposlenika direkcije za koordinaciju policijskih tijela, hrvat nedžada i veljović nebojše koji su se kao prvi zatekli na licu mjesta.
Zašto spominjem njih dvojicu? Jednostavno zato što raja želi da da to bude neki aman zaman organizovani kriminalni lanac u kojem se nalaze političari, doktori, policijski službenici, poznate porodice, tužioci, pa sve do roma koji su bili kuriri.
Raja hoće da se dokaže da se budnjini hoteli koriste za prostituciju.
Raja hoće da vjeruje da je ilidža čvor za prodaju narkotika i bijelog roblja i da u tome učestvuju gore pobrojani.
Ljubo seferović je njihov kurir koji je drogu vozio na zapad, tačnije u njemačku. Osim toga, suđeno mu je za prodaju neke maloljetnice.

Što se mene tiče, ovo su gluposti u rangu one da će nas bil gejts čipovat uz pomoć vakcine protiv kovida.
Inače se zgražam na raju iliti mahalu.
To su zgubidani koji sjede i uz kafe rasprđuju o raznim događajima.
Obično se zakače za neku poluistinu i od nje naprave čitavu priču.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 25 Feb 2021, 11:55

Rekonstrukcija slučaja uz sve dostupne dokaze

Dana 08.2.2016. oko 22.30 ženska osoba je zaustavila vozilo u kojem su se nalazili hrvat nedžad i veljović nebojša, inače uposlenici direkcije za koordinaciju policijskih tijela koji su tu noć bili na dužnosti.
Kretali su se iz pravca sfor baze tj današnjeg kompleksa hotela na ilidži ka vrelu bosne.
Djevojka je bila raščupana i krvava i kazala im je da je nju i njezinog momka udario automobil.
Došli su do mladića ali ga nisu smjeli pomjerati jer im je rečeno da je to bio udar autom. Čuli su da ne diše ravnomjerno, nego kao da krklja.
Onaj koji je bio uz djevojku, otvorio je gepek službenog auta i rekao joj da sjedne.
U tom momentu nazvao ju je otac - zijo mutap, te se ubrzo pojavio na licu mjesta.
Alisa je imala dva telefona, svoj i dženanov.

Što se tiče službenika dkpt, odmah su pozvali svog šefa koji je obavijestio mup i hitnu pomoć.
Hitna pomoć je obaviještena u 22.37 a na licu mjesta pojavila se u 22.52
Prije hitne, stigli su uposlenici mup-a, elvedin boja i velibor ristivojević.
kada je došla hitna pomoć, krenuli su da pomažu djevojci, a onda im je rečeno da prvo pomognu mladiću koji je imao teške povrede.
Stavili su ga na nosila, unijeli u sanitet i odvukli u bolnicu.
Nakon toga je došlo drugo vozilo koje je odvuklo alisu.

Image

zanimljivo je to zašto je alisa imala dva telefona, svoj i dženanov, te zašto je te telefone odnio zijo mutap.
O tome ćemo kasnije.

Image

Nakon toga nastaje drama. Djevojka je iznijela sumnju da ih je mogao napasti tj autom udariti njen bivši momak koji joj je prijetio. Radi se o ploskić mirzi.
Policajci su odmah obavijestili kolege iz krvnih i seksualnih delikta.

Image

Lično smatram da je ovo prekretnica samog slučaja. Ovdje se sve zakomplikovalo.
Ova alisina i zijadova sumnja je dovela do toga da muriz pokrene to što je pokrenuo.
On je od samog početka tražio ime.
Postoji video zapis kada govori kako mu je došao zijo mutap i da mu je muriz kazao da su kvit ako mu zijo kaže ime. Isto je tražio i od alise.

Nakon ovog alisinog i zijinog podatka o mogućnosti da ih je alisin bivši namjerno udario autom, istraga je krenula u drugom pravcu.
Dakle, prvobitna istraga je usmjerena u pravcu saobraćajne nesreće, a nakon ovih saznanja, otišlo se na ubistvo, da bi se nakon provjere tih navoda vratilo na saobraćajnu nesreću.

Ovo je drugi uvod kojeg sam morao napisati kako bismo se upoznali sa osnovama slučaja.
U narednom postu ću o dokazima koji terete ljubu seferovića.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 25 Feb 2021, 12:25

Udarili pecat na papir da je Alisa imala i da ima amneziju a onda usmjerili tužbu i proces prema liku prema kojem Alisa, osoba koja ima amneziju, izrazava samo sumnju.. :apl

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 25 Feb 2021, 13:09

Duminjo wrote: 25 Feb 2021, 12:25 Udarili pecat na papir da je Alisa imala i da ima amneziju a onda usmjerili tužbu i proces prema liku prema kojem Alisa, osoba koja ima amneziju, izrazava samo sumnju.. :apl
Ovo se dobije kad onako površno pratiš slučaj.
Tri tima stručnjaka radila su vještačenje alise mutap. Treći tim je izmijenjen.
nije svaki stručnjak imao kontakt sa alisom mutap. neki su radili vještačenje nalaza.
to je prvo.
Drugo, istraga u vezi ubistva kreće istu noć tj javlja se odjelu za krvne i seksualne delikte da alisa mutap i njezin babo zijo sumnjaju na alisinog bivšeg momka.

Image
Svi mi se morete obratit

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 25 Feb 2021, 13:29

Taare wrote: 25 Feb 2021, 13:09
Duminjo wrote: 25 Feb 2021, 12:25 Udarili pecat na papir da je Alisa imala i da ima amneziju a onda usmjerili tužbu i proces prema liku prema kojem Alisa, osoba koja ima amneziju, izrazava samo sumnju.. :apl
Ovo se dobije kad onako površno pratiš slučaj.
Tri tima stručnjaka radila su vještačenje alise mutap. Treći tim je izmijenjen.
nije svaki stručnjak imao kontakt sa alisom mutap. neki su radili vještačenje nalaza.
to je prvo.
Drugo, istraga u vezi ubistva kreće istu noć tj javlja se odjelu za krvne i seksualne delikte da alisa mutap i njezin babo zijo sumnjaju na alisinog bivšeg momka.

Image
Aha.. Hajd nastavi onda, pa kad dodjes do ovoga dijela gdje se dokazuje sav fušeraj rada u prethodne 4 godine, prikljucicu ti se

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Nora Ibsenova » 25 Feb 2021, 15:40

Tužilaštvo najavilo još svjedoka koji su tražili zaštitu.

Danas na ročištu sudinica oštro odgovorila advokatu osumnječenog. Mogao bi se produžit pritvor njima.

Stranica "Pravda za Dženana" hakovana jutros odmah nakon ročišta.

Novi botovi isplivali.

Svašta se desilo u par sati.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by arzuhal » 25 Feb 2021, 15:41

Na hajr, ako Bog da.
uzmi Lysobact

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 25 Feb 2021, 16:38

Ljubo seferović, sin bekrije. Radi se o prvooptuženom u slučaju memić.
Priča ide ovako.
nakon svađe sa sestrom i zetom koja se odigrala u kući njegovog oca bekrije a koja se nalazi u blažuju, u alkoholiziranom stanju sjeda u kombi i vozi u pravcu velike aleje gdje živi druga žena njegovog oca bekrije.
Na ulazu u veliku aleju, tačnije u visini objekta kasa grande tj na adresi velika aleja 4, dolazi do nesreće u kojoj alisa mutap i dženan memić dobijaju povrede. Dženan memić je podlegao povredama koje je zadobio u nesreći.
Ljubo bježi sa lica mjesta, skriva se u kući očeve nevjenčane žene, pa sljedeće jutro odlazi kod oca kako bi prikrio tragove na vozilu vw t4.

Po drugoj verziji tj svjedočenju ljubine supruge, ljubo je izašao iz auta i metalnom šipkom nanosi povrede nastradalom memiću od kojih isti podliježe dana 15.02

Ljubina supruga vasvija sejdović višestruko mijenja iskaz da bi u konačnici povukla sve navedeno i iskoristila pravo da ne svjedoči.
Što se mene tiče, lagala je u svemu, osim u slučaju kada je kazala da se sa dženanom i alisom istovremeno našla na licu mjesta.
Mišljenja sam da je tu kazala istinu.
Helem, prilikom prvog iskaza, navela je da je ljubo nekom metalnom šipkom povrijedio dženana. Drugi put je kazala kako je ljubo autom pokosio dženana i alisu. Treći put nije bilo alise, nego samo dženan koji nakon udara pao kraj nekog drveta.
Četvrti put je kazala kako je ljubo udario u "nešto plehano" tj da uopšte nije udario osobe, da bi na kraju povukla sve izjave i pozvala se na pravo da svjedoči.
Na video snimku rekonstrukcije događaja, očigledno je da laže.
Jer, kad neko ima neku priču tj opisuje neki događaj, bitni su detalji koji taj događaj čine karakterističnim i koji su usko vezani za samu radnju te je naglašavaju.
Vasviji je falilo sjećanje na te detalje. To je pokazatelj da je sam događaj izmišljen.
Banalni primjer.
Tvrdiš da si udario nekoga ili zgazio nešto. Dolazi policajac i pita čime si zgazio, a ti kažeš da ne znaš.
To je očigledna laž.

Isto tako, osoba koja je vodila rekonstrukciju, izgledala je kao teški amater, što joj je zamjereno na samom suđenju.
umjestoda uradi rekonstrukciju, ta osoba je pravila novi uviđaj.
Da je urađena rekonstrukcija, vasvija bi u određenom trenutku kazala istinu jer bi bilo očigledno da laže.

No, krenimo redom.
Svjedočenje iz kuće u kojoj se ljubo posvađao sa sestrom i zetom te iz koje je u alkoholiziranom stanju otišao prema velikoj aleji.

Image


Mapa kretanja iz blažuja do velike aleje u visini broja četiri kod kojeg je došlo do do kontakta sa povrijeđenima.
Image

Alisa mutap je govorila da nije čula auto koje im se približava. U jednom trenutku je vidjela svjetla, i to kada se okrenula ka dženanu kako bi mu kazala nešto. Istog tog trenutka, dženan se trza unatrag.
Zašto se dženan trznuo unatrag? Kako to da alisa nije čula auto?
Ako postoji ova mogućnost koju mi je izbacio google, tj. ako je moguće da sa ulice IV viteške brigade prijekim putem(isprekidana crta) dođeš do velike aleje kod br. 4, onda to pojašnjava zašto alisa nije čula inače glasno auto.
Dakle, ljubo je bez gasa i priličnom brzinom kojom se kreću osobe koje dobro poznaju dionicu kojom se kreću, izletio tačno na mjesto na kojem su se nalazili dženan i alisa.
Budući da se pojavio iznenada, naglo i bez gasa, povrijeđeni nisu imali šansu za reakciju.

Prva mogućnost, ljubo je ubio dženana.

Image

Ovo vasvijino priznanje potpisao je i sam ljubo.
Ono što je meni zanimljivo jeste jedan drugi detalj kojeg smo saznali od same alise, a koji nam otvara mogućnost za jedan potpuno novi scenarij koji nije naveden.

Image

Dakle, na momenat se probudila i vidjela zeleno auto i razbarušenog čovjeka.
Lično smatram da se daleko više pažnje trebalo posvetiti ovom detalju koji se poklapa sa prvobitnom izjavom koju je dala vasvija a potpisao ljubo.
Po ovom scenariju, kombi se pojavio iznenada. Dženan se trznuo unatrag i izbjegao udar. Alisa nije mogla i bila je zakačena desnim retrovizirom u predjelu lijeve strane potiljka.
Pala je u nesvijest i na momenat se probudila. U tom trenutku je vidjela ljubu kako stoji kraj svog auta.
Vasvija je pričala kako su ona i ljubo izašli iz auta.
Ako je tako, možda je došlo do svađe između dženana i vasvije a da je ljubo koji je bio pod uticajem alkohola koristeći neki metalni predmet povrijedio dženana.
Prvo mu je zadao udarac u ruku i ta povreda je ušla u zapisnik. Nakon iste, dženan je pao na koljena i odatle ogrebotine na koljenima i zglobovima na šakama.
Nakon toga, dobio je udarac u predjelu iznad lijevog uha tj. od lijevog oka ka tjemenu.
Ta povreda je uzrok velikog hematoma na lijevoj strani mozga.
Dženan je zateturao i pao kraj stabla. Tu su ga pronašli.

Druga mogućnost je nesreća tj drugi po redu iskaz kojeg je dala vasvija.
Po njemu, desilo se slično prvom iskazu tj došli su iz tog pravca, dženan i alisa su osjetili auto, dženan se trznuo unazad, krenuo da izbjegne tako što se okrenuo ulijevo, ali je auto bilo preblizu i lijevim farom ga uhvatilo po lijevom koljenu.
Odatle dijelovi stakla lijevog fara. Naime, poznato je da se far ne raspada u dijelove, nego se krnji i osipa tj otpada komad po komad.

Kada ga je uhvatio po lijevom koljenu, bacio ga je prema gore, tačnije na lijevi a-stub kojim je dženan udaren u glavu.
Budući da je dženan bio u pokretu, tj zaokretu, udarac farom nije bio jak. Samo je ubrzao kretanje tijela.
Auto je naletilo brzinom od 45 ili 50 km/h i lijevim a-stubom udarilo dženana.
Budući da se radi o jednom od najčvršćih dijelova karoserije, povreda je bila strašna i razorna.
Dženan je odbačen na zemljanu površinu na kojoj je i nađen.

Šta su čula braća gadžo?

Braća gadžo, asmir i admir žive u kući koja se nalazi u velikoj aleji na broju 6 tj tik iza objekta kasa grande.
i jedan i drugi su kazali da su oko 22.30 čuli jak zvuk, kao da je neko udario u kontejner.
kazali su da je to česta pojava na tom mjestu.
Samo, jedan od braće taj zvuk opisuje na drugi način. Opisuje ga kao jako zatvaranje vrata i to vrata koja nemaju keder. keder je ona guma na vratima.
Dakle, čuo je udar metala o metal.
Kada su ustali i otišli na prozor, vidjeli su kombi koji se većom brzinom kretao ka vrelu bosne.
Kada se kreće tim putem, lijevo su dvije ulice. prva je karl maj, a druga je ulica jasike. U ulici jasike živi šerif konjević i njegov video nadzor je zabilježio prolazak kombija.

Image

Na licu mjesta pronađeni su dijelovi kombija koji odgovaraju kombiju u vlasništvu ljube.
Osim toga, ako je ljubo nevin, zašto se krio, pa čak spremao bijeg iz bosne?
Zašto je zajedno sa svojim ocem prepravljao kombi?

Image

Zašto ljubo kupuje šajbu? Zašto kupuje kit i lak?
Čovjek koji je kupio auto od ljube tvrdi da su spomenuti dijelovi bili lakirani pomenutim lakom i da je šajba bila promijenjena.

Ljubin pokušaj bijega u njemačku.

Image

Image

Jednostavno, previše je svjedoka koji dobro poznaju ljubu i njegovog oca i koji su svjedočili protiv njih.
I ono glavno, ljubin otac je pao na poligrafu nakon čega je ljubo uz plač priznao da je ubio dženana.

Image
Svi mi se morete obratit

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2203 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Pasaga » 25 Feb 2021, 17:06

Zna li neko od vas,koji su blizi vatri,dogadjanima...
Ima li ovde glavna,Tadicka ,svojih propusta?
Nesto mi suhveli ... :cudi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 25 Feb 2021, 17:39

Otišao na kliks da vidim temu... Jao koji mitomani :D.
jedan brato pustio mašti na volju i napiso roman u kojem tvrdi da je alisa prostitutka, a ostali učesnici aplaudiraju :grana
kontam da odem i napišem ovo što sam pisao na ovom forumu. Pljunite me ako me ne bi proglasili alisom mutap il muamerom budnjom :plavi
Svi mi se morete obratit

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Nora Ibsenova » 25 Feb 2021, 17:47

Pasaga wrote: 25 Feb 2021, 17:06 Zna li neko od vas,koji su blizi vatri,dogadjanima...
Ima li ovde glavna,Tadicka ,svojih propusta?
Nesto mi suhveli ... :cudi
Svi su oni mutni
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 26 Feb 2021, 10:17

U međuvremenu u slučaju memić...
„Dupovac je kao visokorangirani policajac komunicirao sa Mutapom i kupovao je dokaze. Vrši se utjecaj na svjedoke, saučesnike i prikrivače. Javnost od pravosuđa očekuje da se ovo rasvijetli. Osumnjičeni bi boravkom na slobodi ometali istragu, utjecali na svjedoke“, kazao je tužilac Hasanspahić.
https://nap.ba/news/76493

Kad neko ko nije upućen u slučaj ili ljudi koji vjeruju u teorije zavjere pročitaju ovaj i slične tekstove, dolaze do zaključka da se radi o nekoj kriminalnoj organizaciji zajebanijoj od spectre koju ne mogu riješiti osim ako angažuju džejmsa bonda.

Ali za one koji su do u detalje upućeni u slučaj memić, ovo nije ništa drugo nego bezvezno trošenje resursa.

Šta se ustvari desilo i odakle dupovac u cijeloj priči?
Budući da je alisa u stanju u kojem je bila davala razne izjave i nudila neke teorije, istraga je išla u raznim pravcima.
Jedan od pravaca bio je i taj da ih je udario alisin bivši momak, ploskić mirza.
Istu sumnju iznosi i zijo mutap.
istragaje krenula u tom pravcu.
Dakle, sve je tako jednostavno i transparentno da je rješavanje slučaja trebalo biti lakše od rješavanja kafanske tučnjave.
Al jok, daj bošnjama drame. Ima neka tajna organizacija u kojoj su upetljani kokošar budnjo i još gluplji i nepismeni sda-ovci.
Ljudi danima ismijavali prevljaka kao nepismenu barabu. I takvi kokošari napravili takvu organizaciju?

Razgovor između Istražnih organa i alise.
- šta je bilo, djevojko?
- udarilo nas je auto koje se kretalo velikom brzinom.
- jesi li ga vidjela?
- zeleno...
Moj bivši momak koji mi je prijetio, imao je zeleno auto.
Na licu mjesta pronalaze zeleni lak od auta.

I onda ova stvar dolazi do dupovca koji je u to vrijeme obnašao funkciju šefa jedinice za saobraćajne istrage. Onda on svojim podređenima naređuje da ispitaju porodicu ploskić koja tvrdi da nemaju zeleno auto. Sumnjivo!
Dupovac naređuje da se nađe zeleno auto koje je pripadalo mirzi ploskiću kako bi se uradilo vještačnje.
U međuvremenu istraga odlazi u drugom pravcu jer su došla nova saznanja.

I od toga advokati i mediji prave dramu. Vjetar u krila dobijaju od rulje koja vjeruje da postoji neka kriminalna organizacija.
štalli će pisati i o čemu će pričati kad i ovo zakucaju u zid?
Osrednji advokat bi razvalio tužbu podignutu protiv dupovca.
Svi mi se morete obratit

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests