Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24720
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 6515 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Koraci_u_noci » 26 Feb 2021, 10:33

Mozda je slucaj jednostavan, ali su ga ucesnici svojim izjavama i djelovanjem zakomplikovali. Previse je cudnih desavanja da bi bila slucajnost.
Isto je cinjenica da jos uvijek niko nije osudjen ni nakon pet godina pa to ostavlja prostor za spekulacije i razne teorije. A toga ne bi trebalo biti ako je sve jasno.
Ako je saobracajke, gdje su dokazi. Ako je ubistvo, gdje je oruzje. Govorim za slucaj da je Seferovic ubica na ovaj ili onaj nacin
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 26 Feb 2021, 10:55

Koraci_u_noci wrote: 26 Feb 2021, 10:33 Mozda je slucaj jednostavan, ali su ga ucesnici svojim izjavama i djelovanjem zakomplikovali. Previse je cudnih desavanja da bi bila slucajnost.
Isto je cinjenica da jos uvijek niko nije osudjen ni nakon pet godina pa to ostavlja prostor za spekulacije i razne teorije. A toga ne bi trebalo biti ako je sve jasno.
Ako je saobracajke, gdje su dokazi. Ako je ubistvo, gdje je oruzje. Govorim za slucaj da je Seferovic ubica na ovaj ili onaj nacin
E, prijatelju, to je drugi par cipela.
tek u ovim situacijama dolazi na naplatu to što se zapošljavaju podobni, a ne sposobni.
Plus uređenje same države u kojoj se ne zna ko pije a ko plaća.
Plus bosanski mentalitet u kojem i najniži šefić smatra da je tito.
Plus bosanski nakaradni zakon.
Imaš situaciju gdje optuženi padne na poligrafu i onda sve prizna. Čak potpiše jbno priznanje.
I umjesto da se osudi, dopušta mu se da vođen savjetima advokata povuče priznanje.

Što se tiče samog dupovca, osudio bih ga zato što je glup i zato što je radio na svoju ruku.
Pametnica je na osnovu alisinog i zijinog iskaza formirala mišljenje i na svoju ruku krenula da riješi slučaj.
Ono, mirza je garant udario dženana i alisu, pa onda prodao auto kako bi zataškao.
Ja ću naći auto, odraditi vještačenje i riješiti slučaj.
Da je slučajno bio u pravu, vjerujem da bi sarajevom šetao ko jbni dok holidej.
Ono, ko je ko on.
Ovako je pušiona i nek odgovara za glupost koju je počinio.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 26 Feb 2021, 13:44

Taare wrote: 26 Feb 2021, 10:55
Koraci_u_noci wrote: 26 Feb 2021, 10:33 Mozda je slucaj jednostavan, ali su ga ucesnici svojim izjavama i djelovanjem zakomplikovali. Previse je cudnih desavanja da bi bila slucajnost.
Isto je cinjenica da jos uvijek niko nije osudjen ni nakon pet godina pa to ostavlja prostor za spekulacije i razne teorije. A toga ne bi trebalo biti ako je sve jasno.
Ako je saobracajke, gdje su dokazi. Ako je ubistvo, gdje je oruzje. Govorim za slucaj da je Seferovic ubica na ovaj ili onaj nacin
E, prijatelju, to je drugi par cipela.
tek u ovim situacijama dolazi na naplatu to što se zapošljavaju podobni, a ne sposobni.
Plus uređenje same države u kojoj se ne zna ko pije a ko plaća.
Plus bosanski mentalitet u kojem i najniži šefić smatra da je tito.
Plus bosanski nakaradni zakon.
Imaš situaciju gdje optuženi padne na poligrafu i onda sve prizna. Čak potpiše jbno priznanje.
I umjesto da se osudi, dopušta mu se da vođen savjetima advokata povuče priznanje.

Što se tiče samog dupovca, osudio bih ga zato što je glup i zato što je radio na svoju ruku.
Pametnica je na osnovu alisinog i zijinog iskaza formirala mišljenje i na svoju ruku krenula da riješi slučaj.
Ono, mirza je garant udario dženana i alisu, pa onda prodao auto kako bi zataškao.
Ja ću naći auto, odraditi vještačenje i riješiti slučaj.
Da je slučajno bio u pravu, vjerujem da bi sarajevom šetao ko jbni dok holidej.
Ono, ko je ko on.
Ovako je pušiona i nek odgovara za glupost koju je počinio.
Ovo boldano je ključ.
Ti meni, ja tebi. Uvali ga stranka, uvali ga jaran pa onda stranka ili jaran dodje i trazi uslugu nazad.. Sve povezano jedno uz drugo.

Samo iz ovog slučaja se moze vidjeti da nam u institucijama rade podobni, kriminalci i uhljebi.

Nije vise fazon, koliko god to glupo zvucalo, ufatiti samo ubicu i pomagace. Fazon je citav ovaj lanac iskopati.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 26 Feb 2021, 19:23

Po cijenu da se osramotim i da se kasnije moram posipati pepelom, ostajem pri mišljenju da je ljubo ubica.
Dakle, smatram da nije bilo namjernih pomagača.
Ok, bilo je tih uhljeba koji su svojim neznanjem doveli do određenih grešaka, ali smatram da nije bilo namjere.
nego, šta ćemo ako sud oslobodi dupovca i mutapa?
Svi mi se morete obratit

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 26 Feb 2021, 20:23

Taare wrote: 26 Feb 2021, 19:23 Po cijenu da se osramotim i da se kasnije moram posipati pepelom, ostajem pri mišljenju da je ljubo ubica.
Dakle, smatram da nije bilo namjernih pomagača.
Ok, bilo je tih uhljeba koji su svojim neznanjem doveli do određenih grešaka, ali smatram da nije bilo namjere.
nego, šta ćemo ako sud oslobodi dupovca i mutapa?

:grana

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 26 Feb 2021, 20:39

Duminjo wrote: 26 Feb 2021, 20:23
Taare wrote: 26 Feb 2021, 19:23 Po cijenu da se osramotim i da se kasnije moram posipati pepelom, ostajem pri mišljenju da je ljubo ubica.
Dakle, smatram da nije bilo namjernih pomagača.
Ok, bilo je tih uhljeba koji su svojim neznanjem doveli do određenih grešaka, ali smatram da nije bilo namjere.
nego, šta ćemo ako sud oslobodi dupovca i mutapa?

:grana
:grana :grana
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 04 Mar 2021, 12:26

Insan ovako pođahkad, obično nakon čitanja nekih upisa, ali i prilikom studiranja širokih narodnih masa, podigne oči ka nebu i poželi udar nekog malo većeg asteroida koji bi okončao ovu agoniju.
Onda se sjeti da na dunjaluku obitavaju i nedužne životinje, pa brže bolje povuče želju.

Voljeli ga ili ne, moramo priznati da je tito bio genije koji je za barem 200 godina bio ispred svog vremena.
Isti je, vjerovatno nakon dužeg promatranja, došao do zaključka da ovom narodu treba milicija i pendrek.
Znao je da ovaj narod nije za demokratiju švicarskog tipa.
Da se razumijemo, u pocetku sam suosjecala i sa njom kao zrtvom, naravno. Ali sto vise covjek saznaje o njenoj ulozi u ovom svemu, sve manje empatije moze osjecati prema takvoj osobi.
I taman kad sam krenuo da sabiram bisere sa kliksove teme o rahmetli dženanu, izbaci mi da je forum nedostupan zbog redovnog održavanja :D.

Gospođa je napisala kako su došli do novih saznanja i da je zbog istih prestala da gaji simpatije prema alisi. Koja su to nova saznanja? Nova saznanja su priče koje izmišlja dokona mahala poput one kako je alisa prostitutka koja je radila za budnju. Inače, budnjini hoteli su ustvari javne kuće u kojima visokopozicionirani političari, pretežno sda kadar, guze maloljetnice, doznaje mahala.com :D.
To su ta "nova saznanja" na koja se referira mahala.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Toruk Makto » 12 Mar 2021, 01:59

Eto procitao sam sve sto ste napisali ovdje, cudan je ovaj zivot sto ga zivimo samo to vam mogu reci, cudni ste vi svi. Moj mozak ne moze doprijeti do ovakvih stvari. Nema sanse. Mozda sam ja cudan. Ali eto nemam misljenje o tome sta se desilo, nemam Boga mi, nisam bio nisam vidio, nisam osjetio. Ni sad ne osjecam, boli me brige i za Dzenanom i za Davidom, isto je to i kod vas svih, ne brinete vi za njima, samo prdite u prazno, gori ja sto citam ove gluposti.
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24720
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 6515 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Koraci_u_noci » 23 Mar 2021, 18:16

En ukinuse oslobadjajucu za Seferovice. Sad ce odrzat novi pretres pred Vrhovnim sudom FBiH. Opet novi momenti
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Hurija » 23 Mar 2021, 18:22

Danas sam pojašnjavala tzv.pravilo pravičnosti ,vidjecemo kako će Vrhovni sud sprovesti postupak.👍

PS. Oni novinari iz Avaza previše zadiru u privatnost ljudi ,mislim da će protiv istih biti podnjeta jedna osnovana tužba ,vidjecemo.😏

Izvršni direktor i vlasnik im sa tim ima iskustva . :D
Ostalo je cutanje.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 23 Mar 2021, 18:49

Koraci_u_noci wrote: 23 Mar 2021, 18:16 En ukinuse oslobadjajucu za Seferovice. Sad ce odrzat novi pretres pred Vrhovnim sudom FBiH. Opet novi momenti
Treba nova tužba i to za ubistvo, a ne za saobraćajku.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24720
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 6515 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Koraci_u_noci » 23 Mar 2021, 18:53

Taare wrote: 23 Mar 2021, 18:49
Koraci_u_noci wrote: 23 Mar 2021, 18:16 En ukinuse oslobadjajucu za Seferovice. Sad ce odrzat novi pretres pred Vrhovnim sudom FBiH. Opet novi momenti
Treba nova tužba i to za ubistvo, a ne za saobraćajku.
Da je tuzilastvo to odmah skuzilo, moglo je i tragat za dokazima za ubistvo. Mozda bi se mnoge dileme odavno razrijesile. Ovako su sami sebe dotjerali u corsokak
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 23 Mar 2021, 19:07

Koraci_u_noci wrote: 23 Mar 2021, 18:53 Da je tuzilastvo to odmah skuzilo, moglo je i tragat za dokazima za ubistvo. Mozda bi se mnoge dileme odavno razrijesile. Ovako su sami sebe dotjerali u corsokak
Pa jesu, krenuli su, ali su sjebani da odu u pogrešnom smjeru.
Imali su ljubino priznanje, pa onda bekrijinu katastrofu na poligrafu, pa onda priznanje ljubine žene da je ljubo izašao iz kombija i udario dženana, itd.
najveći poklon za ljubine advokate bio je podizanje tužbe za saobraćajku.

A vidi ove pametnice :grana
Arijana Memić o odluci Vrhovnog suda: Sva bijeda bh. pravosuđa ogleda se u ovome
Ne valja joj kantonalni tužilac, a dobar joj je kantonalni sud; ne valja joj vrhovni sud, ali je dobar državni tužilac.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 13 Apr 2021, 13:10

Ima li šta novo?
Haman da nema.
Dok čekamo novosti, red je prisjetiti se nekih starijih informacija...
Sjećamo se slike na kojoj rahmetlija leži. Na njemu su svijetle farmerice i tamna jakna.
Ispod jakne je imao bijelu majicu.
I onda dolazi jedna zanimljivost...

Image

Što se mene tiče, mišljenja sam da gospoja nije mogla vidjeti bijelu majicu, osim ako su stojali licem u lice.
Dakle, samo iz neposredne blizine.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Krokodil Behko » 14 Apr 2021, 20:13

Tužilaštvo BiH preuzelo slučaj ubistva Davida Dragičevića
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Maja » 22 Apr 2021, 13:45

U okviru istarge koju vodi Tužilaštvo Bosne i Hercegovine u predmetu stradanja Dženana Memića, po nalogu Tužilaštva Bosne i Hercegovine i po naredbi Suda BiH, policijski djelatnici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) BiH vrše pretrese na području općine Ilidža.

U okviru aktivnosti, jedna osoba je lišena slobode.

Istraga u ovom predmetu je proširena i intezivno se nastavlja provođenje istražnih radnji u narednom periodu.

Prema nezvaničnim informacijama "Avaza" riječ je o policajcu Josipu Bariću koji je radio uviđaj u predmetu "Memić", i koji se sumnjiči u sakrivanju dokaza, što smo jutros i najavili. Ova informacije nam je potvrđena iz Tužilaštva BiH.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Krokodil Behko » 23 Apr 2021, 09:44

Nema od toga ništa. Ovo Tadićka manipulira javnost.
Živi bili pa vidili, ovdje niko neće biti ni optužen, a pogotovo ne osuđen.
Eventualno neki iz lanca koji su počeli slušati i neke druge stranke, a ne samo Šćepu i HDZ
online

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Hurija » 23 Apr 2021, 09:50

Nisam pratila nešto ali gornji inspektor bi po pravilu trebao biti suspendiran sa posla ,barem dok traje istraga . Dva puta unutarnja kontrola je utvrdila da nema dokaza za pokretanje disciplnske odgovornosti .

Čovjek ili je tu žrtveno jagnje ili ga neko "pokriva".
Ostalo je cutanje.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Nora Ibsenova » 16 Jun 2021, 15:27

Uhapšena Alisa Mutap i muž joj :jupi
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Mala_Mu » 16 Jun 2021, 15:28

Image

Na području općina Stari Grad i Ilidža policijski službenici MUP-a KS su po nalogu Suda i Tužilaštva BiH izvršili pretrese među kojima je i kuća koju koristi Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića. Ona je, kako saznaje Klix.ba, nakon toga i uhapšena.

Tokom današnjih aktivnosti u Sarajevu su uhapšene dvije osobe inicijala A. R. i M. O.
Kako nezvanično saznajemo, A. R. je Alisa Ramić, koja se djevojački prezivala Mutap. Drugi uhapšeni je Muamer Ožegović, koji je bio recepcioner u hotelu Crystal na Ilidži u noći kobnoj za Dženana.

"Policijski službenici Uprave policije MUP-a KS postupaju po naredbi Suda BiH i pod nadzorom postupajućeg tužioca Tužilaštva BiH i vrše pretrese na dvije lokacije u Kantonu Sarajevo, jedna je na području Ilidže, a druga na podrućju općine Stari Grad, s ciljem prokupljanja dokaza, rasvjetljavanja i dokumentovanja krivičnih djela koja su predmet istrage Tužilaštva BiH u okviru slučaja 'Dženan Memić', saopćeno je iz MUP-a KS.

U posljednjih nekoliko mjeseci istraga o ubistvu Dženana Memića dobila je na zamahu pa su već uhapšeni Alisin otac Zijad Mutap, kao i policijski službenici Hasan Dupovac i Josip Barić.

Porodica Memić sve vrijeme tvrdi da Alisa Mutap zna ko stoji iza Dženanovog ubistva i šta se dešavalo kobne noći, ali da krije i "glumi" amneziju.

Advokat porodice Memić Ifet Feraget za Klix.ba je kazao da o detaljima ne može govoriti i da će sačekati saopćenje Tužilaštva BiH, ali da je znao da će doći i ovaj dan.

"Mogu smo reći da se veoma ozbiljno radi na ovom predmetu zahvaljujući glavnoj tužiteljici Tužilaštva BiH. Znao sam da će ovaj dan doći. Krivična prijava od prije dvije godine sada daje rezultate, Drago mi je zbog porodice Memić i moram reći da se ne radujem ničijoj nesreći, ali svi moramo biti jednaki pred zakonom", dodao je Feraget.

U okviru istrage Tužilaštva BiH u predmetu stradanja Dženana Memića, pripadnici SIPA-e, Federalne uprave policije i MUP-a Kantona Sarajevo, postupajući po nalogu Tužilaštva BiH, a po naredbama Suda BiH, danas vrše pretrese na više lokacija na području Sarajeva, Zenice i Banje Luke, radi prikupljanja dokaza.

Dvije osobe, čiji se prostori pretresaju, su pripadnici Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH, a cijela istraga se provodi u vezi s ometanjem istrage i prikrivanjem dokaza.

Podsjetimo, u ovom predmetu uhapšeni su Hasan Dupovac, nekadašnji šef Jedinice za saobraćajne istrage MUP-a KS, i Zijad Mutap. Oni su osumnjičeni za organizovani kriminal i pomoć počinitelju nakon krivičnog djela.

Uhapšeni Josip Barić osumnjičen je da je počinio krivično djelo organiziranog kriminala u vezi s krivičnim djelima protivzakonitog posredovanja i pomoći počiniocu poslije počinjenog krivičnog djela.

Radi se o policajcu koji je ispitujući jedinog svjedoka u predmetu "Dženan Memić", a to je Dženanova djevojka Alisa Mutap, u dva navrata na sasvim različit način opisao njenu izjavu, što je istragu odvelo u drugom smjeru.

klix.ba

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests