Uposlenici javnih ustanova

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Radnica Pošte u Kiseljaku ispsovala klijenticu

Post by Mutevelija » 21 Jun 2017, 18:25

Vanzemaljci su bas saburli.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Radnica Pošte u Kiseljaku ispsovala klijenticu

Post by Socrates » 21 Jun 2017, 18:27

Ako radis za drzavu, sve sto govoris na radnom mjestu drzava govori.

Zakljucak je da drzavu boli kurac. :djed
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120362
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Begzada postala muško, udala se za svog brata, rodila bebu, a potom postala okorjeli kriminalac

Post by Krokodil Behko » 24 Jun 2017, 09:01

Image

Da će joj sistem i država u papirima promijeniti spol, proglasiti je više puta muškarcem, Begzada Dada Avdić iz Zenice nikad nije mogla ni pomisliti. Iako se na prvi mah sve čini poput onog skeča iz „Nadrealista“ kada su opisivali beskonačno duge španske sapunice u kojima izvjesni Horhe u 956. epizodi shvata da je sam sebi majka, ovo je surova realnost i primjer nesposobnih i podobnih ljudi na određenim pozicijama.

Dešava se

Tvrdi to i Begzada, kojoj je, kako nam priča, ovakvih situacija preko glave, zbog čega je o novom primjeru apsurdistana u BiH odlučila sve ispričati javno.

- Iznervirala me funkcionalnost sistema i njihovo nonšalantno ponašanje. Da je greška do nas, snosili bismo posljedice. No, kada oni zakažu, pravdaju se sa „dešava se“ i opet ispaštaju nedužni ljudi, a ne dobiju ni kurtoazno „izvinite“ – počinje svoju priču ogorčena Zeničanka.

Ističe da je duže vrijeme šutjela i trpjela. Ali, kada je po treći put za godinu dana bila žrtva sistema i nemara onih koji za svoj posao primaju plaću, odlučila je reagirati.

Sve je počelo u martu prošle godine, kada je otpuštena s Ginekologije, gdje je bila hospitalizirana, a potom se i porodila, i to - kao muškarac.

- Porodila sam se u zeničkoj bolnici. Kada sam ugledala otpusno pismo, imala sam šta i vidjeti. Registrirali su me kao muškarca. Doživjela sam ogromni šok i nevjericu s obzirom na to da se radi o specifičnom odjelu, porođaju koji je, nažalost, prošao s mrtvorođenom bebom, da bi na kraju cijele priče, u teškim životnim trenucima, još vidjela da sam i muško – ogorčena je ona.

Samo što se nekako oporavila od te neugodnosti, u septembru kontaktira Matični ured u Zavidovićima da podigne potvrdu o bračnom statusu.

Ružne situacije

- Tada je uslijedio novi šok. Kazali su mi da sam već udata, odnosno oženjena za vlastitog brata, i to već šest godina - priča ona, dodajući da ubjeđivanje s radnikom telefonom nije pilo vode, zbog čega je odlučila otići u Zavidoviće, gdje su grešku u sistemu pravdali starijom uposlenicom koja je slučajno pogriješila, uz opasku „dešava se“.

No, apsurdi za Begzadu nisu prestajali. Iako je sve realnost, za nju i njenu porodicu cijela priča sugerira na dobro smišljenu špansku sapunicu.

- Nedavno sam dobila poziv iz Policijske uprave Novi Grad Sarajevo. Kažu da sam izvjesni Selver koji nosi oružje i za kojim traga policija - govori ona.

Ističe da je ovu situaciju, kao i prethodne, uspjela nekako riješiti suočavajući se s neugodnostima i duševnom boli.

- Sada moram nositi sve dokumente, da bih ljudima dokazala da sam to ja – kaže nam Begzada.

Zbog tuđeg nemara naplaćala se taksi

Zbog svega što joj se dogodilo za nepunih godinu dana, razmišlja da počne nositi majicu s natpisom „Ja sam žensko“.

- Ružne su situacije, itekako. Više ne znam šta raditi. Preostaje mi jedino napraviti sebi majicu s natpisom „Ja sam žensko“ i tako se boriti protiv sistema – govori ona, dodajući da je zbog tuđeg nemara morala plaćati brojne takse da ispravi propuste administracije.


(avaz)
online

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Begzada postala muško, udala se za svog brata, rodila bebu, a potom postala okorjeli kriminalac

Post by Čupava » 24 Jun 2017, 09:34

:D. :D. Sta li ce biti sljedece...
.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Begzada postala muško, udala se za svog brata, rodila bebu, a potom postala okorjeli kriminalac

Post by Nice try » 24 Jun 2017, 09:38

K'o da je nagazila na neke sihire :valja
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80453
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 11582 times
Status: Offline

Re: Begzada postala muško, udala se za svog brata, rodila bebu, a potom postala okorjeli kriminalac

Post by spacebound » 24 Jun 2017, 10:19

Izvini, Begzada, ja sam se ismijala :cvijece
Exchan ❌️

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Begzada postala muško, udala se za svog brata, rodila bebu, a potom postala okorjeli kriminalac

Post by Mutevelija » 24 Jun 2017, 10:44

I eto kazu prava transgender ugrozena u BIH.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81167
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10177 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: Begzada postala muško, udala se za svog brata, rodila bebu, a potom postala okorjeli kriminalac

Post by Julia-Klara » 24 Jun 2017, 12:44

Nadam se da si procitao tekst i da je ovo samo sarkazam :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Begzada postala muško, udala se za svog brata, rodila bebu, a potom postala okorjeli kriminalac

Post by SPINERKA » 24 Jun 2017, 13:08

Ističe da je duže vrijeme šutjela i trpjela. Ali, kada je po treći put za godinu dana bila žrtva sistema i nemara onih koji za svoj posao primaju plaću, odlučila je reagirati.
:aplauzz

Hrabar , kad je usudio izaci u javnost i optuziti sistem.

:kafa
Image

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Begzada postala muško, udala se za svog brata, rodila bebu, a potom postala okorjeli kriminalac

Post by Hannibal » 24 Jun 2017, 14:43

😂😂😂😂😂😂
🐽

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Begzada postala muško, udala se za svog brata, rodila bebu, a potom postala okorjeli kriminalac

Post by Mutevelija » 24 Jun 2017, 16:38

Julia-Klara wrote: 24 Jun 2017, 12:44 Nadam se da si procitao tekst i da je ovo samo sarkazam :kafa
:kiss :P jašta je
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Begzada postala muško, udala se za svog brata, rodila bebu, a potom postala okorjeli kriminalac

Post by Femea » 24 Jun 2017, 16:47

Prosto za ne povjerovati :lupa
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Begzada postala muško, udala se za svog brata, rodila bebu, a potom postala okorjeli kriminalac

Post by Mutevelija » 24 Jun 2017, 16:48

Zeničanka je to :valja
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Begzada postala muško, udala se za svog brata, rodila bebu, a potom postala okorjeli kriminalac

Post by storm » 24 Jun 2017, 17:00

O svašta :lupa

Dugo je i šutjela....
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Begzada postala muško, udala se za svog brata, rodila bebu, a potom postala okorjeli kriminalac

Post by Vjetar » 24 Jun 2017, 18:42

Ma laže. Na slici se ne vidi je li žensko stvarno.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120362
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Uhljebi žive dulje i zadnji se smiju

Post by Krokodil Behko » 01 Sep 2017, 09:51

Image

Jedan od najuspješnijih i najcitiranijih hrvatskih znanstvenika u svijetu, Igor Rudan, prvi koji je nakon Ruđera Boškovića postao redovni član Royal Societyja (Kraljevskog društva), jedne od najuglednijih znanstvenih institucija svijeta, autor preko 400 znanstvenih radova od kojih su mnogi objavljeni u prestižnim časopisima, objavio je vrlo zanimljiv status na Facebooku.

Rudan tako piše o dvije vrste ljudi - jedni su oni koji desecima godina neprestano rješavaju razne probleme i pritom se strašno troše, te su pod stalnim stresom. Drugi su oni, piše Rudan, koji su znatno racionalniji a u Hrvatskoj se za njih u zadnje vrijeme uvriježio naziv "uhljeb".

Uhljebi su racionalniji

U poduljem statusu Rudan pojašnjava da su uhljebi racionalniji jer u konačnici žive dulje i zdravije, s puno manje stresa.

Status našeg vrhunskog znanstvenika prenosimo u cijelosti:

"BOLESTI PODUZETNIKA I BOLESTI UHLJEBA

Svatko tko je ikada pokušao riješiti bilo kakav osobni ili opći problem kako bi se izdigao na bilo kakvu višu ili očekivano kvalitetniju razinu postojanja, morao je primijetiti da ga je na toj novoj, višoj razini samo dočekao neki novi, još veći i teži problem. Baš kao u video-igrici.

I ima luđaka koji desecima godina neprestano rješavaju razne probleme i penju se sve više i više, i pritom se strašno puno troše. Neizvjesnost ishoda njihovih poduhvata izaziva stres, a taj pak tzv. managersku bolest. A pritom imaju samo jedan organizam na raspolaganju, a s rezervnim dijelovima za sada još uvijek slabo stojimo.

Za naš narod živci ne spadaju pod zdravlje

No, ima i znatno racionalnijih. U Hrvatskoj se za njih u zadnje vrijeme uvriježio naziv "uhljeb". Takvi često žive s roditeljima, i čekaju da im oni nađu posao. Zatim na tom poslu ništa ne rade, jer možda dobro znaju da, ako bilo što dobro odrade i bilo kakav problem riješe, bit će nagrađeni sa sve težim problemima i s još više posla. A poslu i problemima kraja nema, pa ne treba zato na taj put niti kretati. U životu ne valja žuriti, jer ionako se nema gdje stići, osim na groblje. A što se više čovjek žuri, šanse su da će prije tamo i završiti. Bolje je pričekati da roditelji, opet preko veze, završe u nekom staračkom domu, pa od njih nasljediti stan i auto, i čuvati, kako narod kaže, "i živce i zdravlje" (jer, za naš narod, živci, kako se čini, ne spadaju pod zdravlje).

Manageri i poduzetnici su kao životinje u divljini, u džungli, a uhljebi su kao te iste životinje u zoološkom vrtu. Ovima u divljini je život možda zanimljiviji, ali je i puno stresniji. Nemaš prava na pogrešku, inače si gotov. Ovima drugima, u zoološkom vrtu, nije, pak, uopće moguće pogriješiti. Treba se samo probuditi ujutro, za sve ostalo pobrine se država.

Netko će upozoriti kako su životinje u zoološkom vrtu nesamostalne, kako su znatno deblje od onih u divljini, kako imaju više artritisa i svih mogućih bolesti nekretanja, kamence, masnu jetru, salo.

Međutim - a to je poanta - životinje u zoološkom vrtu žive oko 30-50% dulje od onih u divljini.

A kad si čovjek, i imaš kojih 80-ak godina, nitko te više ne pita što si nekad bio, s koliko si ljudi rukovodio, koliko si novca namlatio. Jedino što ostaje važno u toj dobi jest koliko se svatko od nas dobro čuvao i štedio, jer čovjek može oboljeti od oko 16,500 poznatih bolesti, pa kako je lijepo rekla Margaret Atwood, "starenje nije za kukavice". I zbilja nije. Gadno je, i jadno. Baš kao što pjeva Marijan Ban u lijepoj pjesmi "Ruzinavi brod".

Uhljebe je možda lako prezirati, ali...

Uhljebe je možda lako prezirati, ali njihov pristup životu, sa strane brige o vlastitom zdravlju, potpuno je racionalan. A tko se zadnji smije, najslađe se smije. Ako se oni jednom budu smijati vama u nekom staračkom domu jer vas sve boli, a oni plešu tango, i još imaju vezu u mirovinskom, jer tamo su radili u istoj sobi 40 godina, i u zdravstvenom, jer tamo im rade svi rođaci, mogli biste se o koječemu zapitati. Pogotovo kad vam stalno budu govorili "k'o te tjer'o da tol'ko radiš?". Ili "nije pos'o zec, neće uteć".

Jer sve je u životu multidimenzionalno, pa ništa nije baš toliko loše, da u nekoj drugoj dimenziji ne bi, na neki bizaran način, bilo dobro. Zato nikoga ne treba nikada previše grubo suditi. I uhljebi su ljudi, a njihov je životni plan možda i racionalniji od onog poduzetničkog. Uhljebi su, u neku ruku, pravi gurui za risk management. Uostalom, do danas nemamo nikakvih čvrstih dokaza da je bilo kakav način života "bolji" ili "gori" od bilo kakvog drugog. Svi smo mi naš vlastiti, jedinstveni eksperiment u prostoru i vremenu.

(index)
online

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Uhljebi žive dulje i zadnji se smiju

Post by Nice try » 01 Sep 2017, 10:13

Ova zadnja rečenica je valjda za utjehu neuhljebima.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Uhljebi žive dulje i zadnji se smiju

Post by Mutevelija » 01 Sep 2017, 14:04

Znači najslađe se smiju :hihi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Uhljebi žive dulje i zadnji se smiju

Post by storm » 02 Sep 2017, 05:49

Jedne zivotinje vole kavez, druge ne...
I ljudi su životinje.
Tako neki biraju da drugi misle za njih i jedu sta im drugi bace u posudu...
Sto bi rekli u alan fordu...bolje sto godina...:djed
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3078 times
Status: Offline

Re: Uhljebi žive dulje i zadnji se smiju

Post by Chloe » 02 Sep 2017, 08:17

Ovo je BiH, uhljebi su i masa poduzetnika ... :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests