Uposlenici javnih ustanova

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
Ruana
Status: Offline

Re: Incident u centralnoj pošti u Tuzli

Post by Ruana » 17 Jul 2013, 19:47

Ako je radno vrijemedo 15 i 45 ne smije gasiti aparate u 15 i 30, bar bi tako trebalo.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Incident u centralnoj pošti u Tuzli

Post by Pasaga » 17 Jul 2013, 19:52

To ..narusavanje javnog reda i mira...
to je opasniji supljak od strane policije,svugdje...
Taj policijac je upravo to uradio,i treba da snosi drasticne konsekvense.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Ruana
Status: Offline

Re: Incident u centralnoj pošti u Tuzli

Post by Ruana » 17 Jul 2013, 19:55

Pasaga wrote:To ..narusavanje javnog reda i mira...
to je opasniji supljak od strane policije,svugdje...
Taj policijac je upravo to uradio,i treba da snosi drasticne konsekvense.
Zamisli da ti ovdje neko u 3 i po kaze ugasila sam aparate a na vratima pise do 3 i 45 ne bi vise trebala dolaziti na posao.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Incident u centralnoj pošti u Tuzli

Post by Pasaga » 17 Jul 2013, 19:57

Ruana wrote:
Pasaga wrote:To ..narusavanje javnog reda i mira...
to je opasniji supljak od strane policije,svugdje...
Taj policijac je upravo to uradio,i treba da snosi drasticne konsekvense.
Zamisli da ti ovdje neko u 3 i po kaze ugasila sam aparate a na vratima pise do 3 i 45 ne bi vise trebala dolaziti na posao.

ovde ove dvije trgovine i banka rade do 8 sati.
Neku vece sam isao u 8,15,i ljudi me pustili unutra.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Ruana
Status: Offline

Re: Incident u centralnoj pošti u Tuzli

Post by Ruana » 17 Jul 2013, 20:00

Pa naravno vrata se zatvaraju u ona doba kad pise na vratima a ti ako si unutra mora zavrsiti sa tobom pa taman traalo jos sat vremena.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Incident u centralnoj pošti u Tuzli

Post by Pasaga » 17 Jul 2013, 20:03

Ruana wrote:Pa naravno vrata se zatvaraju u ona doba kad pise na vratima a ti ako si unutra mora zavrsiti sa tobom pa taman traalo jos sat vremena.
Proci ce vremena i generacija dok se steknu maniri,staljing...poslovnost
i kultura ophodjenja.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Ruana
Status: Offline

Re: Incident u centralnoj pošti u Tuzli

Post by Ruana » 17 Jul 2013, 20:19

Tesko Psaga, prije nekoiko godina u Sarajevu sam trebala negdje gore u Velesice kod neke zene i ponijeti joj nesto sto joj je odavde sestra poslala.
Tu gdje ona zivi i koza pod rucnom ide, vrtili se pola sata ali nikako naci taj broj koji su mi rekli.
Udjemo u neku prodavnicu i kontam da pitam i kad sam vec tu eto da i ja toj zeni nesto ponesem, jer su mi rekli da tesko zivi. Bila sam sa rodjakom koji je vozio auto Njemacke registracije i prodavacica je bila vani kad smo se mi parkirali.
Udjemo, ja kupim nesto i pitamo je gdje je kuca te i te zene, ona objasnjava i kad je zavrsila ja je pitam ima li papira da zamotam ono sto sam kupila.
Ona doslovice ovako;
" draga gospodjo ovo nije Njemacka, nego Sarajevo i mi smo zemlja koja je bila u ratu ( a ovo e bilo ne sjecam se 2005 ili 2006)i ovdje nema izvoljevanja, mi smo ginuli dok si ti gu.... setala po Njemackoj"
Ja se zbunila i samo gledam u nju, kaze moj rodjak njoj, "haj' hanuma fino vrati sad pare evo tebi ovo nazad pa mozda naidje neki sarajlija pa kupi" ona se pocela izvinjavati on uporan i ona mu vrati pare.
Sa vrata se vratio i kaze joj " vidis ono brdo tamo, e tu sam izgubio brata i dao dio sebe i zavrno joj nogavicu da vidi protezu, i kaze joj na kraju " a nisam sarajlija nego sam dosao iz Nemacke da branim svoju zemlju i tvoju gu...hvala na ljubaznosti i dovidjenja".
To je samo jedna od prica slusala sam naroda da svasta pricaju pogotovo po opstinama i javnim ustanovama.
Ovakvim kao ovojj u TZ treba zabraniti raditi.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Incident u centralnoj pošti u Tuzli

Post by mrki62 » 17 Jul 2013, 21:25

Oni i predobro rade za takvu platu. Kakva plata takva vrata. To je oduvijek bilo.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Incident u centralnoj pošti u Tuzli

Post by Pasaga » 17 Jul 2013, 21:27

mrki62 wrote:Oni i predobro rade za takvu platu. Kakva plata takva vrata. To je oduvijek bilo.
..ovakvo ponasanje nema nikakve veze sa platom....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Incident u centralnoj pošti u Tuzli

Post by Nela » 17 Jul 2013, 22:24

Daj ba Mrki, oni su na drzavnoj sisi, a nijedan drzavni sluzbenik nema mizernu platu, ako ima se ne svidja mogu ustupiti jesto nekome drugom neko bi sa pjesmom radio
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Incident u centralnoj pošti u Tuzli

Post by Maja » 17 Jul 2013, 23:24

stojala je u redu

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Incident u centralnoj pošti u Tuzli

Post by Rockefeller » 18 Jul 2013, 01:51

:puca

Kome se ne svidja plata može lijepo dati otkaz, k'o da je to neka filozofija. :cudi
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Incident u centralnoj pošti u Tuzli

Post by paparaci » 18 Jul 2013, 03:05

koja livada od policajca. :lupa
valjda se ljudi kulturno zamole da izadju, a ne fizicki nasrtati na njih. i onda se cude sto ih niko ne voli i sto vaze za zesce poltrone.

pored toga sto ce ga tuziti, trebaju tuziti i tu tuku na salteru i postu. pa da vidimo posto pusa dere jarca.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Incident u centralnoj pošti u Tuzli

Post by Zagorka » 18 Jul 2013, 19:48

Ruana wrote:Ako je radno vrijemedo 15 i 45 ne smije gasiti aparate u 15 i 30, bar bi tako trebalo.
cips,u pola četiri ja došla,znam imam još pola sata,veli ne može,pitam zašto,kaze gase se aparati u tri....a što to rekoh pa nije svadba bila da suđe opereš,veli tako je.....pa dobro ženo nije raketa svemirska,rekoh ako ti je ugasio kompjuter a ti ga upali,ukucas moje ime i kliknes printaj,to djeca sa osam godina rade,gdje zapelo.......veli ne moze to nikako,oni sve poiskljucivaju,daj rekoh molim te,server se ne smije gasiti,pricaj to nekoj budali,ali nije mi hitno pa se necu s tobom natezati.....


Ženska kuca sa dva palca,doslovce,tri insana dođu,veli gužva......to su oni Titini neradnici,da hoće da odu u penziju,i dabogda ih niko nemao takve više nikada......

A mrki sere bezze,on je za svaki qurac stručnjak,kad bi neka zena pričala kako drqa i puši,on bi njoj rekao kako to ide(da izvinete na izrazima) :rol

Kome se ne radi-eno ceste......ima ko hoće......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Incident u centralnoj pošti u Tuzli

Post by paparaci » 19 Jul 2013, 03:18

reze Zagi zesce. :D. :ok
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Incident u centralnoj pošti u Tuzli

Post by mrki62 » 19 Jul 2013, 07:19

..ovakvo ponasanje nema nikakve veze sa platom....
Ima
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Incident u centralnoj pošti u Tuzli

Post by paparaci » 21 Jul 2013, 02:32

nema mrki.
on svoja prava i zahtjeve treba potraziti (k)od poslodavca, a ne svoj gnjev prosipati nad neduznim osobama. takvo ponasanje je krajnje neprofesionalno i nekulturno.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Našim opštinarima strani jezici kao 'špansko selo'

Post by Krokodil Behko » 01 Apr 2014, 11:52

Na međunarodnom vjenčanom listu čak 95 grešaka!

Image

Čitateljica DEPO portala ostala je preneražena kada je u Matičnom uredu Općine Novi Grad u Sarajevu dobila međunarodni izvod iz matične knjige vjenčanih na kome je prinašla, kako tvrdi, najmanje 95 grešaka!

Image

- Obraćam Vam se molbom da učinite sve što je potrebno kako bi javnost bila upoznata s nakaradnim obrascem međunarodnog izvoda iz matične knjige vjenčanih i kako bi se isti povukao iz opticaja. Naime, nakon uvida u pomenuti izvod koji sam podigla 28.02.2014. u sarajevskoj Općini Novi grad, na primjerku sam pronašla 95 grešaka!!! U prilogu su fotografije obje stranice izvoda, a greške su podvučene crvenim - u mejlu nam je napisala čitateljica, čiji su podaci poznati redakciji DEPO Portala.

Image

Kako se vidi u priloženom dokumentu, ovdje se ne radi samo o greškama pri kucanju, nego se radi i o kardinalnim greškama u prevođenju pojmova i rečenica, izostavljanju prevoda na neki od jezika, izostavljanju prevoda riječi i termina...

Image

- Tuga je pomisliti da se u sarajevskim opštinama svakodnevno izdaju ovakve bruke od državnih dokumenata? Zar nema nikoga od uposlenika državnih institucija ko je za ovo vrijeme pregledao obrazac, pa se postiđen uhvatio za glavu kad je vidio na koji način se vlasti države brukaju u svijetu? Bilo bi me stid ovolikih grešaka da se radi o nekom dokumentu koji su mi u Mjesnoj zajednici dali, a ne kad se radi o dokumentu koji je po svojoj svrsi namijenjen upotrebi u inostranstvu. Kako nam se samo smiju, svuda po svijetu, stranci kojima donosimo međunarodne dokumente iz BiH. Šta će drugo pomisliti nego da smo nepismeni, neobrazovani, "tamo neki Balkanci" - zaključuje čitateljka DEPO Portala.
online

Trepavica
Status: Offline

Re: Našim opštinarima strani jezici kao 'špansko selo'

Post by Trepavica » 01 Apr 2014, 13:00

I koliko je jos slicnih slučajeva / , gdje je strani jezik naucen uz TV serija i sl. ... I gdje rade a veze nemaju zapravo šta pišu - sve takve treba skloniti i stavit lica koja stvarno imaju obrarazovanje za isto !

Ovo je stvarno :grana

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7154 times
Status: Offline

Re: Našim opštinarima strani jezici kao 'špansko selo'

Post by Julia-Klara » 01 Apr 2014, 13:12

Ja sam svoj engleski,ali i njemacki naucila sa TVa i uz kasnije komuniciranje sa ljudima.
Sada se sluzim poslovnim engleskim i njemackim jezikom, tako da komentar o ocenju jezika uz TV ne stoji.
Jednako kao i kod djece koja ga prvo nauce gledajuci crtice i osnovne stvari na televiziji jednako i odrasli mogu nauciti.

Sto se tice poznavanja stranih jezika od strane predstavnika u vlasti samo s emogu smijati,nista drugo. BIla bih zadovoljna kada bi neke od njih pricali makar na baustelskom nivou.

:kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests