Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by Taare » 08 Oct 2021, 00:06

HAVANA wrote: 08 Oct 2021, 00:04 Ja ne mogu ponuditi rjesenje niti pokusavam. Imam porodicu i puno obaveza. Ja mogu kao pojedinac nesto raditi i u svom krugu. Taj krug se polako siri iz godine u godinu. I to je to.Prenosimo neke stvari na djecu, pa dokle dobacimo. Svi trebamo krenuti od sebe. Nece ovo preko noci. Naopakih je mnogo.
Pa i to je jedno od rješenja, jbo ga ti.
I to jedno od boljih. Traje duže al jbga. Bolje ikad nego nikad.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83782
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10908 times
Been thanked: 16203 times
Status: Online

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by Fuddo » 08 Oct 2021, 00:10

HAVANA wrote: 08 Oct 2021, 00:04
Taare wrote: 07 Oct 2021, 23:56

Sve si u pravu, samo ne nudiš rješenje.
Rješenje je u tome da barem četiri bh grada podignemo na nivo sarajeva.
Ako uspijemo u tome, dobrano ćemo usporiti odlazak mladih.
Ja ne mogu ponuditi rjesenje niti pokusavam. Imam porodicu i puno obaveza. Ja mogu kao pojedinac nesto raditi i u svom krugu. Taj krug se polako siri iz godine u godinu. I to je to.Prenosimo neke stvari na djecu, pa dokle dobacimo. Svi trebamo krenuti od sebe. Nece ovo preko noci. Naopakih je mnogo.
Nema ti rjesenja dok god nema drzave i sistema.
Pojedinacno ljudi ce napraviti cuda, i tu se sve zavrsava.
Desi se Dzeko, al ne mozes dalje od drugog pretkola.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53220
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14895 times
Status: Online

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by HAVANA » 08 Oct 2021, 00:11

Taare wrote: 08 Oct 2021, 00:06
HAVANA wrote: 08 Oct 2021, 00:04 Ja ne mogu ponuditi rjesenje niti pokusavam. Imam porodicu i puno obaveza. Ja mogu kao pojedinac nesto raditi i u svom krugu. Taj krug se polako siri iz godine u godinu. I to je to.Prenosimo neke stvari na djecu, pa dokle dobacimo. Svi trebamo krenuti od sebe. Nece ovo preko noci. Naopakih je mnogo.
Pa i to je jedno od rješenja, jbo ga ti.
I to jedno od boljih. Traje duže al jbga. Bolje ikad nego nikad.
Po meni najbolje obzirom na situaciju, mentalitet, pogresno nauceno... I gledajuci moj krug prijatelja i poznanika koji je jako sirok. Pozitivna prica, rad, trud, obrazovanje, ljubav i porodica daje dobar odgoj. Redom svi takvi imaju dobar rezultat. Bas dobre price sa djecom.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53220
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14895 times
Status: Online

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by HAVANA » 08 Oct 2021, 00:20

Fuddo wrote: 08 Oct 2021, 00:10
HAVANA wrote: 08 Oct 2021, 00:04

Ja ne mogu ponuditi rjesenje niti pokusavam. Imam porodicu i puno obaveza. Ja mogu kao pojedinac nesto raditi i u svom krugu. Taj krug se polako siri iz godine u godinu. I to je to.Prenosimo neke stvari na djecu, pa dokle dobacimo. Svi trebamo krenuti od sebe. Nece ovo preko noci. Naopakih je mnogo.
Nema ti rjesenja dok god nema drzave i sistema.
Pojedinacno ljudi ce napraviti cuda, i tu se sve zavrsava.
Desi se Dzeko, al ne mozes dalje od drugog pretkola.
Preko noci nece, pogotovo sa ovim debilima i podapinjanjem, mrznjom oko nas... A u stvari sve se vrti oko para i vlasti.Obicni ljudi zive i rade, svakodnevno. Moglo bi brze da ovi ovde imaju trun mozga. Dizi nas ekonomski, obrazovanjem, nek debili koce, dizi ovde, moze to... Jok, oni jos petom nabise...Daj ti njemu nek on cvakne, jebo sve drugo.Zato ih i mrzim, gade mi se, gledam ih skoro 30 godina. Rezultat 0.Ma sta 0.Minus mrtvi.A toliko je prilika i mogucnosti... Da hoce i znaju.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83782
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10908 times
Been thanked: 16203 times
Status: Online

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by Fuddo » 08 Oct 2021, 00:29

HAVANA wrote: 08 Oct 2021, 00:20
Fuddo wrote: 08 Oct 2021, 00:10

Nema ti rjesenja dok god nema drzave i sistema.
Pojedinacno ljudi ce napraviti cuda, i tu se sve zavrsava.
Desi se Dzeko, al ne mozes dalje od drugog pretkola.
Preko noci nece, pogotovo sa ovim debilima i podapinjanjem, mrznjom oko nas... A u stvari sve se vrti oko para i vlasti.Obicni ljudi zive i rade, svakodnevno. Moglo bi brze da ovi ovde imaju trun mozga. Dizi nas ekonomski, obrazovanjem, nek debili koce, dizi ovde, moze to... Jok, oni jos petom nabise...Daj ti njemu nek on cvakne, jebo sve drugo.Zato ih i mrzim, gade mi se, gledam ih skoro 30 godina. Rezultat 0.Ma sta 0.Minus mrtvi.A toliko je prilika i mogucnosti... Da hoce i znaju.
Nije bas sve oko para i vlasti, mada je to uglavnom glavna preokupacija.
Druze, tebi gori oko kuce, budala ti ne da da svoj helikopter upalis i gasis.
Ne mogu ti gori primjer i plasticniji.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by Taare » 08 Oct 2021, 00:39

Fuddo wrote: 08 Oct 2021, 00:10
HAVANA wrote: 08 Oct 2021, 00:04

Ja ne mogu ponuditi rjesenje niti pokusavam. Imam porodicu i puno obaveza. Ja mogu kao pojedinac nesto raditi i u svom krugu. Taj krug se polako siri iz godine u godinu. I to je to.Prenosimo neke stvari na djecu, pa dokle dobacimo. Svi trebamo krenuti od sebe. Nece ovo preko noci. Naopakih je mnogo.
Nema ti rjesenja dok god nema drzave i sistema.
Pojedinacno ljudi ce napraviti cuda, i tu se sve zavrsava.
Desi se Dzeko, al ne mozes dalje od drugog pretkola.
Ma rade ljudi, bore se. Prave rezultate bez pomoći države.
Havana i desetine drugih havana prave jednu lijepu priču.
obrću se solidne pare, mnogi od njih svoju djecu šalju na visoke škole, itd.
Ono što sarajevo treba uraditi jeste pritisak na ovu novu vlast da riješi problem zimskog zagađenja zraka uzrokovanog domaćinstvima koja lože ćumur i druga goriva.
Nakon toga, da bi se povećao standard, sarajevo mora dio prihoda ulagati u druge kantone koji se bave proizvodnjom hrane.
Ako uspijemo u tome i ako se cijena sindikalne potrošačke korpe spusti na neku normalu, bićemo na dobrom putu.
Treća stvar jeste dodatno ulaganje u fakultete koji će izbacivati vrhunske programere.
To je ono što se traži.
Ameri su otvorili neku firmu u tuzli. Ne znam da iko od tih mladih programera zaradi manje od 2500 maraka.
Čim veliki broj ljudi počne zarađivati 2500+ maraka, nacionalizam je mrtav.
Tad narod priča o putovanjima, zdravoj ishrani i sl. temama.
Onda i glasaju za ljude koji će im nuditi napredak.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83782
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10908 times
Been thanked: 16203 times
Status: Online

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by Fuddo » 08 Oct 2021, 00:48

Taare wrote: 08 Oct 2021, 00:39
Fuddo wrote: 08 Oct 2021, 00:10

Nema ti rjesenja dok god nema drzave i sistema.
Pojedinacno ljudi ce napraviti cuda, i tu se sve zavrsava.
Desi se Dzeko, al ne mozes dalje od drugog pretkola.
Ma rade ljudi, bore se. Prave rezultate bez pomoći države.
Havana i desetine drugih havana prave jednu lijepu priču.
obrću se solidne pare, mnogi od njih svoju djecu šalju na visoke škole, itd.
Ono što sarajevo treba uraditi jeste pritisak na ovu novu vlast da riješi problem zimskog zagađenja zraka uzrokovanog domaćinstvima koja lože ćumur i druga goriva.
Nakon toga, da bi se povećao standard, sarajevo mora dio prihoda ulagati u druge kantone koji se bave proizvodnjom hrane.
Ako uspijemo u tome i ako se cijena sindikalne potrošačke korpe spusti na neku normalu, bićemo na dobrom putu.
Treća stvar jeste dodatno ulaganje u fakultete koji će izbacivati vrhunske programere.
To je ono što se traži.
Ameri su otvorili neku firmu u tuzli. Ne znam da iko od tih mladih programera zaradi manje od 2500 maraka.
Čim veliki broj ljudi počne zarađivati 2500+ maraka, nacionalizam je mrtav.
Tad narod priča o putovanjima, zdravoj ishrani i sl. temama.
Onda i glasaju za ljude koji će im nuditi napredak.
Svako zna sta treba, samo kako?
U tako komplikovanom sistemu gdje svako svakog moze blokirati i za najbanalniju stvar, sa morem korupcije, treba ti Staljin da napravi rez.
Problem je sto klinci nece tu vise da zive, i oni sto realno mogu finansijski fino da zive.
Nece da se zajebaju sa tim, ode Svabi, jebiga, svijetli mu, nasminkano sve, niko ga ne pegla budalastinama.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by Taare » 08 Oct 2021, 00:56

Jbat ga onda, nek propadne. Daj bolan malo pozitive.
Ja ću se aBd vratiti.
Doduše, živjet ću na relaciji tr-bih-de, al ću aBd daleko više vremena provoditi u bih.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95673
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33888 times
Been thanked: 20667 times
Contact:
Status: Online

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by Rum » 08 Oct 2021, 00:58

Sa 25 na 30 KM: Povećava se dječiji dodatak
Kada govorimo o oblasti socijalne podrške, za zaštitu porodice sa djecom iznos je povećan za 100.000,00 KM i odnosi se na povećanje dječijeg dodatka sa 25,00 KM na 30,00 KM i uvećanog dječijeg dodatka sa 43,00 KM na 48,00 KM za novembar i decembar 2021. godine.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11825
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2919 times
Been thanked: 2595 times
Status: Online

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by Naseef Mushroom » 08 Oct 2021, 00:59

Samo da ponovim, kako mislimo imati ikakav napredak ako imamo osobe poout ova dva debila koji ostavljaju dobro plaćene poslove i idu u yebenu Poljsku.
On radi kod svog prijatelja u firmi, ko njega tu pegla?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by Šabović Adis » 08 Oct 2021, 01:00

Bodljikavu žicu metit?
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by Taare » 08 Oct 2021, 01:01

Rum wrote: 08 Oct 2021, 00:58 Sa 25 na 30 KM: Povećava se dječiji dodatak
Kada govorimo o oblasti socijalne podrške, za zaštitu porodice sa djecom iznos je povećan za 100.000,00 KM i odnosi se na povećanje dječijeg dodatka sa 25,00 KM na 30,00 KM i uvećanog dječijeg dodatka sa 43,00 KM na 48,00 KM za novembar i decembar 2021. godine.
E ako ovo ne zaustavi odlazak, drugo niš neće :ooo
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by Taare » 08 Oct 2021, 01:01

Naseef Mushroom wrote: 08 Oct 2021, 00:59 Samo da ponovim, kako mislimo imati ikakav napredak ako imamo osobe poout ova dva debila koji ostavljaju dobro plaćene poslove i idu u yebenu Poljsku.
On radi kod svog prijatelja u firmi, ko njega tu pegla?
Hej, al otić u jbnu poljsku :grana
Svi mi se morete obratit

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95673
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33888 times
Been thanked: 20667 times
Contact:
Status: Online

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by Rum » 08 Oct 2021, 01:02

Fuddo wrote: 08 Oct 2021, 00:48
Taare wrote: 08 Oct 2021, 00:39

Ma rade ljudi, bore se. Prave rezultate bez pomoći države.
Havana i desetine drugih havana prave jednu lijepu priču.
obrću se solidne pare, mnogi od njih svoju djecu šalju na visoke škole, itd.
Ono što sarajevo treba uraditi jeste pritisak na ovu novu vlast da riješi problem zimskog zagađenja zraka uzrokovanog domaćinstvima koja lože ćumur i druga goriva.
Nakon toga, da bi se povećao standard, sarajevo mora dio prihoda ulagati u druge kantone koji se bave proizvodnjom hrane.
Ako uspijemo u tome i ako se cijena sindikalne potrošačke korpe spusti na neku normalu, bićemo na dobrom putu.
Treća stvar jeste dodatno ulaganje u fakultete koji će izbacivati vrhunske programere.
To je ono što se traži.
Ameri su otvorili neku firmu u tuzli. Ne znam da iko od tih mladih programera zaradi manje od 2500 maraka.
Čim veliki broj ljudi počne zarađivati 2500+ maraka, nacionalizam je mrtav.
Tad narod priča o putovanjima, zdravoj ishrani i sl. temama.
Onda i glasaju za ljude koji će im nuditi napredak.
Svako zna sta treba, samo kako?
U tako komplikovanom sistemu gdje svako svakog moze blokirati i za najbanalniju stvar, sa morem korupcije, treba ti Staljin da napravi rez.
Problem je sto klinci nece tu vise da zive, i oni sto realno mogu finansijski fino da zive.
Nece da se zajebaju sa tim, ode Svabi, jebiga, svijetli mu, nasminkano sve, niko ga ne pegla budalastinama.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83782
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10908 times
Been thanked: 16203 times
Status: Online

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by Fuddo » 08 Oct 2021, 01:03

Nazife bolan, pegla ga milion stvari.
Nije zivot samo plata.
Pegla ga salterusa, pegla ga ucitelj u skoli, pegla ga drot na cesti, svak ziv te pegla i gleda kako ce ti ga zabit.
Sve sredis, mislis dobar si, razbolis se odes doktoru, debil te na autogeno varenje kisik prikopca. Boli njega kurac osto ti, umro. I kasnije rekne, nismo znali, zajebali smo se.
Ujeo vuk magare, proso voz, do dljedeceg belaja.
A belaj svaki dan.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95673
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33888 times
Been thanked: 20667 times
Contact:
Status: Online

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by Rum » 08 Oct 2021, 01:13

Fuddo wrote: 08 Oct 2021, 01:03 Nazife bolan, pegla ga milion stvari.
Nije zivot samo plata.
Pegla ga salterusa, pegla ga ucitelj u skoli, pegla ga drot na cesti, svak ziv te pegla i gleda kako ce ti ga zabit.
Sve sredis, mislis dobar si, razbolis se odes doktoru, debil te na autogeno varenje kisik prikopca. Boli njega k.... osto ti, umro. I kasnije rekne, nismo znali, zajebali smo se.
Ujeo vuk magare, proso voz, do dljedeceg belaja.
A belaj svaki dan.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11825
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2919 times
Been thanked: 2595 times
Status: Online

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by Naseef Mushroom » 08 Oct 2021, 01:26

Fuddo wrote: 08 Oct 2021, 01:03 Nazife bolan, pegla ga milion stvari.
Nije zivot samo plata.
Pegla ga salterusa, pegla ga ucitelj u skoli, pegla ga drot na cesti, svak ziv te pegla i gleda kako ce ti ga zabit.
Sve sredis, mislis dobar si, razbolis se odes doktoru, debil te na autogeno varenje kisik prikopca. Boli njega k.... osto ti, umro. I kasnije rekne, nismo znali, zajebali smo se.
Ujeo vuk magare, proso voz, do dljedeceg belaja.
A belaj svaki dan.
Sve to stoji, nisam toliko bezobrazan da ignorišem činjenicu da je u mnogim zapadnim zemljama uređeniji sistem nego u BiH ali po ovome šta sam pročitao (na Avazovom portalu je komplet članak) taj bračni par ima luksuz da je operisan od mnogih stvari.

Pa pametnije si ti razloge naveo u tom kratkom postu nego oni u čitavom članku, pa pogledaj ta dva razloga što idu?
Iz multi-kulti Tuzle obadvoje uspješno rade nakon što su zavrsili fakultete, on radi kod svog prijatelja i navode razloge zašto su otišli: mržnja i beznađe? :grana :zid
I hajde da pričamo o Švedskoj, Kanadi, Švicarskoj ali Poljska?

Dosta je naroda otišlo iz validnih razloga koje si naveo ali ima dosta poput ovih koji bi sutra da se Konjic odvoji od BiH se preselili u Konjic samo da mogu reći da su otišli iz BiH jer se nije više moglo izdržati i borili bi se sa istim problemima kao i do sada. Radi takvih je ikakav napredak nemoguća misija.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53220
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14895 times
Status: Online

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by HAVANA » 08 Oct 2021, 06:48

Fuddo wrote: 08 Oct 2021, 00:29
HAVANA wrote: 08 Oct 2021, 00:20

Preko noci nece, pogotovo sa ovim debilima i podapinjanjem, mrznjom oko nas... A u stvari sve se vrti oko para i vlasti.Obicni ljudi zive i rade, svakodnevno. Moglo bi brze da ovi ovde imaju trun mozga. Dizi nas ekonomski, obrazovanjem, nek debili koce, dizi ovde, moze to... Jok, oni jos petom nabise...Daj ti njemu nek on cvakne, jebo sve drugo.Zato ih i mrzim, gade mi se, gledam ih skoro 30 godina. Rezultat 0.Ma sta 0.Minus mrtvi.A toliko je prilika i mogucnosti... Da hoce i znaju.
Nije bas sve oko para i vlasti, mada je to uglavnom glavna preokupacija.
Druze, tebi gori oko kuce, budala ti ne da da svoj helikopter upalis i gasis.
Ne mogu ti gori primjer i plasticniji.
Zajebajes se, a moze vozni park od miliona i miliona? Eno sad hoce da kupe 2.Ko ce im zabraniti? Tramvaji, trolejbusi i pruga je moglo jos prije 20 godina. Ko te moze sprijeciti da trosis novac pametnije? Toliko nacina ima za ovako malu zemlju a toliko mogucnosti. Nas u federaciji komplet ko predgradje berlina a resursa i mogucnosti more... Samo da se smisleno ulaze i trosi. Problem je sto se sve pokrade i nastima maloj grupi ljudi. Neukoj za bilo sta smisleno, jedino zna ukrast i zavrnut. Pa pogledaj samo oblast zdravstva, drzavnih firmi, turizma... Toliko kradje, neznanja, bolimekurac daj meni razmisljanja... A pogledaj pojedince u istim tim stvarima u privatnom sektoru. Moze se itekako i dosta novca ovde cirkulise, a moze i puno vise al ga posisase ovi majmuni. Koce, podapinju, kradu, otezaju... Moras bas tvrdoglav bit i navalit da sprovedes zamisljeno. A ima ih dosta sto to rade. Nije sve sto pise neki portal, ima tu ljudi sto dobro i puno rade. Eno frajer umislio da ce jahtu napravit, sega svima bio, ismijavali ga. Napravi baska i prikolicu. Kolica za trke pasa, zajebavali ga u kafani. Sve izvozi u britaniju i prvi proizvodjac toga postade, nagradjeni. Obicni mali covjek, tokar. Iskolova djecu, masinstvo, sad projektni biro, 65 zaposlenih... Buducnost je u malim ljudima i firmama, obrazovanju djece... Drzava samo da pusti, eto ne mora nista ni dati, olaksaj samo, ubrzaj, ne gusi... Ali njima to i ne pase, nece moci vladati njima i raditi sto sada radi. Njima treba prepadnuto glasacko tijelo i na rubu egzistencije. Al zajebali su se, odose djeca. Sad kuku majko. Poceli su. A od svega ono se dosjetilo da ce ko biva naplatiti nesto ovim sto idu. O jebo li te dedo mrtvi.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by The 51st State » 08 Oct 2021, 06:55

Dok je srpske i hrvatske politicke misli u bih sa ovakvim uticajem, narod koji je slabijih patriotskih naboja ce i bjezati.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53220
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14895 times
Status: Online

Re: Kako se može spriječiti daljnji odlazak bh stanovništva u inostranstvo?

Post by HAVANA » 08 Oct 2021, 06:57

Imamo sto imamo oko sebe. Pogane politike i razmisljanja. Ok. Razvijaj u svom dvoristu, more je mogucnosti. A i oko sebe u tim sredinama more ljudi sa kojim se itekako moze raditi. Interes povezuje to je cudo jedno. A djeca rastu, skoluju se, manje su opterecena... I sto jesu, naopaki roditelji i sredina ih opterecuje.Elem moze se ali...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests